Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

@Κελυ 32 κορίτσι μου με το καλό! αυτός ο Νοέμβριος θα είναι ο πιο γλυκός! όλα καλά θα πάνε! μη σε τρομάζει η επισκληρηδιος! θα σου μιλήσουν για παρενέργειες κ θα σου ζητήσουν υπογραφή για συγκατάθεση.  μη τρομαξεις,  είναι τυπικό! εμένα σε ούτε 3 λεπτά είχε τελειώσει η διαδικασία! βέβαια την έκανα πολύ νωρίς κ μπορούσα να συνεργάζομαι με τη γιατρό χωρίς να κουνιέμαι από τυχόν πόνους!

όσο για το γάλα,  τις πρώτες μέρες έχεις το πρώτογαλα,  φουλ στα αντισώματα κ η ποσότητα του αρκεί για το μικρό στομαχακι!!( στα λέω γτ εγώ είχα τρελάνει τις μαιες! είχα άγχος ότι υποσιτιζεται και δεν αρκεί το πρώτογαλα)

να μας στείλεις όταν μπορέσεις!! με το καλό να αγκαλιάσεις το θαυματακι σου!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

@Κελυ 32 κορίτσι μου με το καλό! αυτός ο Νοέμβριος θα είναι ο πιο γλυκός! όλα καλά θα πάνε! μη σε τρομάζει η επισκληρηδιος! θα σου μιλήσουν για παρενέργειες κ θα σου ζητήσουν υπογραφή για συγκατάθεση.  μη τρομαξεις,  είναι τυπικό! εμένα σε ούτε 3 λεπτά είχε τελειώσει η διαδικασία! βέβαια την έκανα πολύ νωρίς κ μπορούσα να συνεργάζομαι με τη γιατρό χωρίς να κουνιέμαι από τυχόν πόνους!

όσο για το γάλα,  τις πρώτες μέρες έχεις το πρώτογαλα,  φουλ στα αντισώματα κ η ποσότητα του αρκεί για το μικρό στομαχακι!!( στα λέω γτ εγώ είχα τρελάνει τις μαιες! είχα άγχος ότι υποσιτιζεται και δεν αρκεί το πρώτογαλα)

να μας στείλεις όταν μπορέσεις!! με το καλό να αγκαλιάσεις το θαυματακι σου!

Σε ευχαριστω πολυ πολυ!!! Σημερα μιλησα με αναισθησιολογο και πραγματικα με ηρεμησε παρα παρα πολυ...Ειμαι αρκετα ηρεμη και ανυπομονω να ζησω αυτη τη στιγμη! Θελω να ειμαι χαλαρη και να το απολαυσω!!!! Θα σας ενημερωσω για ολα!!!!!

3 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Με το καλό το μωράκι σου...δεν ισχύει ότι το γάλα κατεβαίνει την τέταρτη μέρα...εσύ θα βάζεις το μωρό κανονικά στο στήθος κ το γάλα μια χαρά θα έρθει...εξάλλου τις πρώτες μέρες χρειάζεται ελάχιστο γάλα οπότε μν ανησυχείς ότι δεν θα έχεις...όλα καλά να πάνε σε όλες σας!!!

Ευχαριστω παρα πολυ!!!! Ανυπομονω!!!! Θα σας ενημερωσω για ολα!!!!

4 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Χαίρομαι που είσαι πιο χαλαρή. Εγώ για να σου πω την αλήθεια μου έχω αρχίσει να σε ζηλεύω κιόλας! (Με την καλή έννοια πάντα!) 

@elise εγώ δεν ξέρω να σου πω γι αυτό που ρωτάς μιας κι ακόμα δεν έχω εμπειρία. Όμως η μαία μας είπε ότι το να κλαίει ένα παιδί είναι υγιές και φυσιολογικό και το πιθανότερο είναι πως προσπαθεί να εγκλιματιστεί στην εξωμητριο ζωή. Εκείνη πρότεινε να έχουμε την κούνια, λίκνο ή ότι έχουμε δίπλα μας για τους πρώτους μήνες κι όταν κλαίει να το χαϊδεύουμε με το χέρι μας για να ξέρει ότι είμαστε εκεί. Και πάλι λέω πως δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν δουλεύει, αλλά είναι μια συμβουλή από μια μαία και εγώ προσωπικά λέω να την ακολουθήσω. Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι!

Συντομα φτανει και η δικη σου ωρα...Πλησιαζουμε κοριτσια στο ονειρο!!!!

5 ώρες πρίν, elise είπε:

ολα καλα θα πανε !!! στο λεω -εκ πειρα πλεον- να εισαι χαλαρη οσο μπορεις !! απολαυσε το !

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!! Ηδη σημερα ειμαι αρκετη ηρεμη!!! Λεω..δεν θα αφησω το αγχος να μου χαλασει αυτη τη μιναδικη στιγμη...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τι ώρα μπαίνεις αύριο @Κελυ 32 μου; Πως είναι το προγραμμα και τι ώρα να περιμένουμε νέα σου; Όχι πολλά. Απλώς να μας πεις ότι το θαύμα έγινε και πήρες την κόρη σου στην αγκαλιά σου!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Τι ώρα μπαίνεις αύριο @Κελυ 32 μου; Πως είναι το προγραμμα και τι ώρα να περιμένουμε νέα σου; Όχι πολλά. Απλώς να μας πεις ότι το θαύμα έγινε και πήρες την κόρη σου στην αγκαλιά σου!

Λοιπον αυριο παω στις 7 στην κλινικη και χειρουργειο θα με βαλουν στις 8 περιπου...Αχ θελω να ειμαι ηρεμη να το ζησω κςι να το απολαυσω! Μολις συνελθω θα σας γραψω για να σας ενημερωσω!!!!

Κοριτσια θελω να ευχαριστησω την καθε μια ξεχωριστα για την πσρεα σας ολο αυτο το διαστημα και ευχομαι στην καθε μια η ωρα η καλη!!!! Σε λιγο καιρο θα μιλαμε ολες για τα θαυματακια μας!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Λοιπον αυριο παω στις 7 στην κλινικη και χειρουργειο θα με βαλουν στις 8 περιπου...Αχ θελω να ειμαι ηρεμη να το ζησω κςι να το απολαυσω! Μολις συνελθω θα σας γραψω για να σας ενημερωσω!!!!

Κοριτσια θελω να ευχαριστησω την καθε μια ξεχωριστα για την πσρεα σας ολο αυτο το διαστημα και ευχομαι στην καθε μια η ωρα η καλη!!!! Σε λιγο καιρο θα μιλαμε ολες για τα θαυματακια μας!

κέλυ μου θα σου αρεσει τοσο πολυ η διαδικασια που μετα θα ευχεσαι να γυρνουσε ο χρονος πισω να το ξαναζησεις ! α π ο λ α υ σ ε το ! πραγματικα απέβαλλε καθε πιθανό αγχος να εισαι ηρεμη, αυτο που θα ζήσεις ξεπερναει τα ορια καθε φαντασίας ! μακαρι να μπορουσα να παω εγω στη θεση σου να στο γεννησω -που λεει ο λογος-, δεν υπαρχει μεγαλυτερη χαρά .. αυριο δυο λεξεις σου θα περιμενουμε, "γέννησα ειμαστε καλα" ! ξερουμε οτι θα ειναι η πρωτη μερα και δε θα χεις τοσο χρονο !  οταν βρεις ευκαιρια μετα καποια στιγμή θα μας πεις και λεπτομερειες !

  • Μου αρέσει 2

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Κελυ 32 μου εφτασε κ η δικη σου μερα!Σε λιγοτερο απο 12 ωρες θα ζεις την ωραιοτερη στιγμη της ζωης σου!Με το καλο κοριτσι μου...η σκεψη μου αυριο θα ειναι μαζι σου!

Καινουργιομανουλιτσες πως τα πατε με τα μπεμπακια σας?Η μικρη μου κοιματε πολυ κ απορω αν ειναι φυσιολογικο αυτο!Ξυπναει καθε 3 με 4 ωρες κ ψαχνει φαγητο!Γενικα ειναι πολυ ησυχη μονο το αλλαγμα δεν την αρεσει καθολου...σηκωνει ολη την πολυκατοικια απο το κλαμα της!Της αρεσει πολυ ευτυχως το μπανιο!Στο στηθος δεν την βαζω καθολου γιατι αργει πολυ να χωρτασει κ κουραζετε!Αλλα ευτυχως με βολευει πολυ το θηλαστρο κ ευτυχως γαλα εχω μπολικο οπότε τρωει δικο μου γαλα ολη τη μερα!Ελπιζω να τα καταφερουμε με το στηθος οσο μεγαλωνει αλλα αν οχι δεν θα αγχωθω αφου κ με το μπουκαλι το ιδιο ειναι!

  • Μου αρέσει 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elise είπε:

κέλυ μου θα σου αρεσει τοσο πολυ η διαδικασια που μετα θα ευχεσαι να γυρνουσε ο χρονος πισω να το ξαναζησεις ! α π ο λ α υ σ ε το ! πραγματικα απέβαλλε καθε πιθανό αγχος να εισαι ηρεμη, αυτο που θα ζήσεις ξεπερναει τα ορια καθε φαντασίας ! μακαρι να μπορουσα να παω εγω στη θεση σου να στο γεννησω -που λεει ο λογος-, δεν υπαρχει μεγαλυτερη χαρά .. αυριο δυο λεξεις σου θα περιμενουμε, "γέννησα ειμαστε καλα" ! ξερουμε οτι θα ειναι η πρωτη μερα και δε θα χεις τοσο χρονο !  οταν βρεις ευκαιρια μετα καποια στιγμή θα μας πεις και λεπτομερειες !

Εννοειται θα σας στειλω για ενημερωση!!!! Σας ευχαριστω τοσο πολυ!!! Ναι θα το ζησω!!! Με ολη μου την αγαπη!!!

2 ώρες πρίν, VictorVictoria είπε:

@Κελυ 32 με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου!! Περιμένουμε τα νέα σου!!

Ευχαριστω πολυ!!! Θα σας ενημερωσω μολις συνελθω!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θέλω να σε ευχαριστήσω για την παρέα  @Κελυ 32 γιατί θυμάμαι ως τώρα όλο το ταξίδι σου το οποίο ξεκίνησε μαζί με το δικό μου (την ίδια μέρα κάναμε τεστ, πρώτα εσυ και μετά εγώ!)

Ολα να πάνε τέλεια κορίτσι μου! Άνοιξε τον δρόμο για να ακολουθήσουμε μετά κι εμείς! Με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nektaritsaki είπε:

@Κελυ 32 μου εφτασε κ η δικη σου μερα!Σε λιγοτερο απο 12 ωρες θα ζεις την ωραιοτερη στιγμη της ζωης σου!Με το καλο κοριτσι μου...η σκεψη μου αυριο θα ειναι μαζι σου!

Καινουργιομανουλιτσες πως τα πατε με τα μπεμπακια σας?Η μικρη μου κοιματε πολυ κ απορω αν ειναι φυσιολογικο αυτο!Ξυπναει καθε 3 με 4 ωρες κ ψαχνει φαγητο!Γενικα ειναι πολυ ησυχη μονο το αλλαγμα δεν την αρεσει καθολου...σηκωνει ολη την πολυκατοικια απο το κλαμα της!Της αρεσει πολυ ευτυχως το μπανιο!Στο στηθος δεν την βαζω καθολου γιατι αργει πολυ να χωρτασει κ κουραζετε!Αλλα ευτυχως με βολευει πολυ το θηλαστρο κ ευτυχως γαλα εχω μπολικο οπότε τρωει δικο μου γαλα ολη τη μερα!Ελπιζω να τα καταφερουμε με το στηθος οσο μεγαλωνει αλλα αν οχι δεν θα αγχωθω αφου κ με το μπουκαλι το ιδιο ειναι!

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου! Αχ ναι εφτασε η ωρα....δεν μπορω να το πιστεψω οτι θα εχω το πλασματακι που τοσο ονειρευομουν σε λιγες μονο ωρες! Θα σας ενημερωσω για ολα! Φιλακιααα!

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κι εγώ θέλω να σε ευχαριστήσω για την παρέα  @Κελυ 32 γιατί θυμάμαι ως τώρα όλο το ταξίδι σου το οποίο ξεκίνησε μαζί με το δικό μου (την ίδια μέρα κάναμε τεστ, πρώτα εσυ και μετά εγώ!)

Ολα να πάνε τέλεια κορίτσι μου! Άνοιξε τον δρόμο για να ακολουθήσουμε μετά κι εμείς! Με το καλό!!!

Δεν ξεχναω την μερα που καναμε το τεστ...και οσα μοιραστηκαμε απο κει και επειτα μεχρι και σημερα! Ηταν και ειναι πραγματικα ενα υπεροχο ταξιδι! Με το καλο και στο δικο σου θαυματακι! Τα ονειρα γινονται πραγματικοτητα εαν τα πιστευουμε και επιμενουμε να τα κυνηγησουμε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια γεννησα!!! Η μπεμπα 2.790 και μια κουκλα! Ζοριστηκα ομως γιατι την πηγαν αμεσως θερμοκοιτιδα λογω εισροφησης...θα σας τα πω μολις συνελθω...Ακομα δεν μπυ την εχουν φερει!!! Και στα δικα σας κοριτσια!!!! Σας φιλω!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια γεννησα!!! Η μπεμπα 2.790 και μια κουκλα! Ζοριστηκα ομως γιατι την πηγαν αμεσως θερμοκοιτιδα λογω εισροφησης...θα σας τα πω μολις συνελθω...Ακομα δεν μπυ την εχουν φερει!!! Και στα δικα σας κοριτσια!!!! Σας φιλω!

να σου ζησει η μπεμπα σου !! γερή και καλοτυχη να ειναι !! ανυπομονούμε για λεπτομερειες οταν βρεις ευκαιρια !! :wub:

  • Ευχαριστώ 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2018 at 4:35 ΜΜ, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια γεννησα!!! Η μπεμπα 2.790 και μια κουκλα! Ζοριστηκα ομως γιατι την πηγαν αμεσως θερμοκοιτιδα λογω εισροφησης...θα σας τα πω μολις συνελθω...Ακομα δεν μπυ την εχουν φερει!!! Και στα δικα σας κοριτσια!!!! Σας φιλω!

Να σας ζησει κοπελα μου...παντα γερη κ καλοτυχη να ειναι!Καλη ανατροφη να εχετε

  • Ευχαριστώ 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για τα κοριτσια που γεννησανε ηδη.... ξεφλουδιζουνε και εσας τα μπεμπακια σας ? ολο το σωματακι του αλλάζει δέρμα ! χερακια κοιλιτσα πατουσακια λαιμο,... εχετε κατι παρομοιο ? η μαια ειπε οτι ειναι οκ δεν ειναι προβλημα και πριν τον βαλω για μπανιο να τον αλοιφω αμυγδαλελαιο, επισης ειπε οτι το μπανιο ειναι καλο αλλα οχι καθε μερα, μερα παρα μερα ειναι καλυτερα. το ζεστο νερο ξηραινει την επιδερμιδα και τα εκατονταδες προιοντα ενυδατωσης ειναι καλα αλλά να μην γινεται υπερχρήση... συνεπως μερα παρα μερα μπανιο και αμυγδαλελαιο πριν το βουτηξω στο νερο.. τι λετε ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elise είπε:

ερωτηση για τα κοριτσια που γεννησανε ηδη.... ξεφλουδιζουνε και εσας τα μπεμπακια σας ? ολο το σωματακι του αλλάζει δέρμα ! χερακια κοιλιτσα πατουσακια λαιμο,... εχετε κατι παρομοιο ? η μαια ειπε οτι ειναι οκ δεν ειναι προβλημα και πριν τον βαλω για μπανιο να τον αλοιφω αμυγδαλελαιο, επισης ειπε οτι το μπανιο ειναι καλο αλλα οχι καθε μερα, μερα παρα μερα ειναι καλυτερα. το ζεστο νερο ξηραινει την επιδερμιδα και τα εκατονταδες προιοντα ενυδατωσης ειναι καλα αλλά να μην γινεται υπερχρήση... συνεπως μερα παρα μερα μπανιο και αμυγδαλελαιο πριν το βουτηξω στο νερο.. τι λετε ?

Μανούλα Δεκεμβρίου εδώ!!!! Ο μεγάλος μου ήταν έτσι, σαν φίδι άλλαζε δέρμα!!!!! Θέλει καλή ενυδάτωση και να προσέχεις τις λεγόμενες διπλες, να απλώνεται καλά το λαδάκι ή η κρεμουλα και να μην μένουν υπολείμματα!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...