Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Πρίν φύγετε για αγγλία (μήνυμα από μετανάστρια στην Αγγλία)


Recommended Posts

Είδα σε ίντερνετ πολλές ερώτησες για την ζωή στην Αγγλία. Εγώ έφιγα με agency και την πρώτη δουλεία ήταν τόσο ΄χαλια ώσαν χριάστικα να τα κάνω μήνυση. Ευτιχός, κέρδισα και έμαθα πολλά πράγματα. 

1. NINO δεν έχει τίποτα να κάνει με το δικαιώμα για εργασία. 

ΝΙΝΟ είναι το νουμερό ασφαλιτικό στην Αγγλία. Μόλις έρθεις, κλήσε ένα ραντεβού, θα αργήσει λίγο πρην να τόν έχεις. 

2. Ο μυσθός δεν έχει λόγος να αργίσει

Με η χωρίς ΝΙΝΟ, όλο το χρόνο, ο εργοδότης πρέπει να σε πληρώνει κανονικά. 

3. Δεν πρέπει να έχει συμανσία από που είσαι. 

Στην δουλεία, απαγορεύεται να έχεις χαμηλότερο μυσθός η διαφορές κανόνες σαν οι αγγλούς. 

4. Μην αργίσε ποτέ, πουθενά

Τα περρισότερα λεοφορία φίγουνε ακριβός στην ώρα τους. Οταν πρέπει να βρεθείς με κάποιος και αργίσεις 5 λεπτά, είναι καλά. Αν αργίσεις 10 λεπτά, πρέπει να περνείς τηλέφωνω και να πεις. Αν αργίσεις παραπάνω από 15 λέπτα, κανονίσε για την άλλη φωρά. 

Ελπίζω να σας βοηθήσει αυτό. Αν χρίαζεται παραπάνω λεπτομέριες, ρίξτε ένα μάτι σε Immigrant School

 

Καλύ επυτιχία!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/11/2018 at 2:48 ΜΜ, Ανδρέεα είπε:

Είδα σε ίντερνετ πολλές ερώτησες για την ζωή στην Αγγλία. Εγώ έφιγα με agency και την πρώτη δουλεία ήταν τόσο ΄χαλια ώσαν χριάστικα να τα κάνω μήνυση. Ευτιχός, κέρδισα και έμαθα πολλά πράγματα. 

1. NINO δεν έχει τίποτα να κάνει με το δικαιώμα για εργασία. 

ΝΙΝΟ είναι το νουμερό ασφαλιτικό στην Αγγλία. Μόλις έρθεις, κλήσε ένα ραντεβού, θα αργήσει λίγο πρην να τόν έχεις. 

2. Ο μυσθός δεν έχει λόγος να αργίσει

Με η χωρίς ΝΙΝΟ, όλο το χρόνο, ο εργοδότης πρέπει να σε πληρώνει κανονικά. 

3. Δεν πρέπει να έχει συμανσία από που είσαι. 

Στην δουλεία, απαγορεύεται να έχεις χαμηλότερο μυσθός η διαφορές κανόνες σαν οι αγγλούς. 

4. Μην αργίσε ποτέ, πουθενά

Τα περρισότερα λεοφορία φίγουνε ακριβός στην ώρα τους. Οταν πρέπει να βρεθείς με κάποιος και αργίσεις 5 λεπτά, είναι καλά. Αν αργίσεις 10 λεπτά, πρέπει να περνείς τηλέφωνω και να πεις. Αν αργίσεις παραπάνω από 15 λέπτα, κανονίσε για την άλλη φωρά. 

Ελπίζω να σας βοηθήσει αυτό. Αν χρίαζεται παραπάνω λεπτομέριες, ρίξτε ένα μάτι σε Immigrant School

 

Καλύ επυτιχία!

 

 

Διόρθωση του κειμένου 

1) το ΝΙΝΟ είναι το ασφαλιστικό νούμερο όπως εδώ ο ΑΜΚΑ & δεν αφορά το δικαίωμα εργασίας. 

2) είτε κάποιος έχει ΝΙΝΟ είτε όχι, πρέπει να λαμβάνει τον μισθό του εγκαίρως

3) απαγορεύεται να έχεις χαμηλότερο μισθό από άλλο υπήκοο του Ηνωμένου Βασιλείου (που έχει την ίδια εργασία)

ή να ισχύουν άλλοι κανόνες για σένα σε σχέση με τους άλλους

4) μην αργείτε πουθενά,  εάν αργείτε 5 λεπτά είναι αποδεκτό αλλά εάν αργήσετε 10 λεπτά θα πρέπει να ειδοποιήσετε τηλεφωνικά.  Εάν αργείτε πάνω από 15 λεπτά θα πρέπει να ειδοποιήσετε και να κλείσετε άλλο ραντεβού /άλλη ημέρα. 

@Ανδρέεα ελπίζουμε να τα γράψαμε σωστά.


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...