Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

1 hour ago, Eleutheria2012 είπε:

Χαχαχααχ!Θα σε χαιρετάω από το παράθυρο!

Γεια σας κ απο εμάς!! @Eleutheria2012 εγω θα γρννησω στο Ιασω τη δευτερη κορη!! Πρώτα ο Θεός ! Εσύ θα γεννήσεις προγραμματισμένα με καισαρική;

εχω να μπω καιρο στο φορουμ κ εχω χασει πολλες συζητησεις !!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Sweetalecia είπε:

Γεια σας κ απο εμάς!! @Eleutheria2012 εγω θα γρννησω στο Ιασω τη δευτερη κορη!! Πρώτα ο Θεός ! Εσύ θα γεννήσεις προγραμματισμένα με καισαρική;

εχω να μπω καιρο στο φορουμ κ εχω χασει πολλες συζητησεις !!!

Με το καλο σε ολες μας.....κοριτσακι εχεις??να σε βαλω στο πινακακι!!!! Να μαζευομαστεεε(διορθωση σε εχω βαλει ηδηηη;))

Και οσα κοριτσια ειστε σιγουρα για τα φυλα των μπεμπεκιων κ δεν σας εχω βαλει να μ πειτε να το βαλουμε!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Sweetalecia είπε:

Γεια σας κ απο εμάς!! @Eleutheria2012 εγω θα γρννησω στο Ιασω τη δευτερη κορη!! Πρώτα ο Θεός ! Εσύ θα γεννήσεις προγραμματισμένα με καισαρική;

εχω να μπω καιρο στο φορουμ κ εχω χασει πολλες συζητησεις !!!

Ναι,προγραμματισμένη καισαρικη,κι εγώ την δεύτερη κόρη μου!Εχω ΠΗΤ 21/12,αλλά σίγουρα πιο νωρίς!

Εσυ Πητ;

  • Μου αρέσει 1

gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2018 at 2:00 ΜΜ, Elenaki5186 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Βλέπω μιλάτε για inglessina και μπαίνω σφήνα στην κουβέντα σας, για να ρωτήσω ποιο μοντέλο της inglessina παρήγγειλες?? Εμείς είμαστε ανάμεσα στο trilogy και στο aptica. Το aptica που έψαξα τις διαστάσεις είναι λίγο πιο μεγάλο απο το trilogy. Από την άλλη, το trilogy, οταν κλείνει γίνεται μπαστουνι και δεν κρατάει χώρο στο αμάξι. Μπερδευτηκαμε λίγο.

@Elenaki5186 και @Diavolitsa γεια σας!! Μπαίνω κσι εγω τώρα στη κουβεντα σας σε σχεση με τα καροτσια! Εμεις στη πρωτη κορη ( τωρα ειναι 19 μηνων ) αγορασαμε ολοκαινουργιο της inglesina το trilogy ottuto σε χρωμα μπεζ. Ειναι ελαφρυ,κλεινει πανευκολα σαν μπαστουνι και γενικα μας βολεψε παρα πολυ. Τωρα ομως που ερχεται η δευτερη μπουμπού ψαχνουμε να βρουμε ενα δευτερο καροτσι για τη μεγαλη μας κορη ππυ σιγουρα θα κουραζεται στις βολτες κ δυστυχως δεν εχουμε βρει ακομα καποιο μοντελο που να χωρανε και τα 2 μαζι στο αυτοκινητο. Οποτε αναγκαζομαστε να πουλήσουμε της inglesina και να παρουμε κάποια αλλα 2 ισως πιο μικρά..Το αναφερω σε περιπτωση που σας ενδιαφερει η αγορα μεταχειρισμενου inglesina 3 σε 1 αλλα σαν καινουργιο,στειλτε μου προσωπικο μηνυμα. Το αναφερω με ολη τη καλη διαθεση !! 

πρίν από 8 λεπτά , Eleutheria2012 είπε:

Ναι,προγραμματισμένη καισαρικη,κι εγώ την δεύτερη κόρη μου!Εχω ΠΗΤ 21/12,αλλά σίγουρα πιο νωρίς!

Εσυ Πητ;

Εγω εχω 13/12 ΠΗΤ. Αλλα και στη πρωτη μου κορη ειχα 25/1 κ τελικα γεννησα φυσιολογικα 13/1 πιο νωρις..οποτε δεν ξερω τωρα η μπουμπου μας η δευτερη τί θα κανει!!!

πλακα θα εχει να συμπεσουν οι ημερομηνιες κ να ειναι καποιες κοπελες παρεα χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ποσο το πουλας @Eleutheria2012? Εγω τελικα κοριτσια μετα απο πολλες δοκιμες καροτσιων που εκανα στο λητω δε χωραει κανενα στη μπαγαζιερα του αυτοκινητου μου :) βρηκα ενα καροτσι που κλεινει σε μπαστουνι που μου αρεσαν και τα υφασματα του 3 σε 1 της foppapedretti  και εχει και καλο καθισμα αυτοκινητου στα 450 ευρω και ψηνομαι να παρω αυτο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Eleutheria2012 είπε:

Καλημέρα εγκυουλες μανούλες!

@Anastasia_paris διάβασα αυτό που πάθατε!Μεγαλη ζημιά,αλλά το σημαντικό είναι ότι είστε όλοι καλά!Όλα καλά να σας πάνε!

Καλως ήρθαν και τα καινούργια μέλη!Με το καλό και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!Η λίστα μας μεγαλώνει:tongue:Γερά μπεμπακια σε όλες μας!

@Dimitra Kκαλώς ήρθες και με το καλό!Εγω που είμαι στον ιδιωτικό τομέα,βέβαια τώρα έχω αναρρωτική,και είμαι έγκυος στο δεύτερο μπεμπακι μου,ξέρω ότι δικαιούμαστε επίδομα κυοφοριας56 μέρες πριν το τοκετό,επίδομα λοχειαζ63 μέρες μετά τον τοκετό,και αυτά από το ΙΚΑ.Και μετά κανεις τα χαρτιά σου για ένα συμπληρωματικό επίδομα από τον ΟΑΕΔ.Το επίδομα τοκετού δίνεται πλέον μόνο σε γυναίκες που γεννάνε στο σπίτι.Ειτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό τα παίρνει το μαιευτήριο απευθείας από τον Εοππυ.Αρα τίποτα εμείς στο χέρι.Οσο γι το Ιασώ,κι εγώ εκεί γεννάω με καισαρικη σε τρίκλινο είναι 1810€.

Αν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι άλλο μου λες!

Γεια σ κ απο μενα με το καλο κ το δευρερο παιδακι σ να εισαι παντα καλα να τα χαιρεσαι!Κ γω στον ιδιωτικο ειμαι πωλητρια κ περιμενω σιγουρα αυτες τις 56 πριν κ 63 μετα που επειδη πανε με βαση το μισθο μ κ παιρνω 250€ τετραωρη θα ειναι ψιχουλα...!εκεινο το ριμαδι επιδομα τοκετου πιστετα οτι υπαρχει ακομη που ηταν γυρω στα 700€ αλλα αποτι βλεπω το παιρνει το Γαια..


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Dimitra K είπε:

Γεια σ κ απο μενα με το καλο κ το δευρερο παιδακι σ να εισαι παντα καλα να τα χαιρεσαι!Κ γω στον ιδιωτικο ειμαι πωλητρια κ περιμενω σιγουρα αυτες τις 56 πριν κ 63 μετα που επειδη πανε με βαση το μισθο μ κ παιρνω 250€ τετραωρη θα ειναι ψιχουλα...!εκεινο το ριμαδι επιδομα τοκετου πιστετα οτι υπαρχει ακομη που ηταν γυρω στα 700€ αλλα αποτι βλεπω το παιρνει το Γαια..

Καλά αυτό μας διευκολύνει. Αντί να τρέχεις και πότε να σου βάλουν το επίδομα τοκετού αφαιρούνται από την αρχή αυτόματα.γαια και Εγώ.ποτε έχεις πητ? Σκέφτεσαι να πάρεις και το 6μηνκ του ΟΑΕΔ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , loyloy είπε:

Καλά αυτό μας διευκολύνει. Αντί να τρέχεις και πότε να σου βάλουν το επίδομα τοκετού αφαιρούνται από την αρχή αυτόματα.γαια και Εγώ.ποτε έχεις πητ? Σκέφτεσαι να πάρεις και το 6μηνκ του ΟΑΕΔ?

Ναι οντως ξενοιαζεις απο ενα τρεξιμο!εγω εχω ΠΗΤ 19/12!!λιγο πανω λιγο κατω οι μερες μπορει κ να βρεθουμε στο γαια!κοιτα το 6μηνο λεω να το παρω γιατι ο μισθος που παιρνω θα ναι ακριβως τα ιδια που δινει ο Οαεδ καθε μηνα κ επειδη δουλευουν ολοι οι παπουδες δεν εχω κ πολλες επιλογες!εσυ εχεις σκεφτει?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dimitra K είπε:

Ναι οντως ξενοιαζεις απο ενα τρεξιμο!εγω εχω ΠΗΤ 19/12!!λιγο πανω λιγο κατω οι μερες μπορει κ να βρεθουμε στο γαια!κοιτα το 6μηνο λεω να το παρω γιατι ο μισθος που παιρνω θα ναι ακριβως τα ιδια που δινει ο Οαεδ καθε μηνα κ επειδη δουλευουν ολοι οι παπουδες δεν εχω κ πολλες επιλογες!εσυ εχεις σκεφτει?

Εγώ έχω σταματήσει να εργάζομαι.δουλευα σε καζίνο και καταλαβαίνεις τι ωράρια είχα.νυχτα.χασαμε ένα μωράκι Όσο εργαζόμουν και έτσι είπαμε ότι καλύτερα θα είναι να σταματήσω Αφού θέλαμε να κάνουμε οικογένεια. Δεν βοηθούσε η δουλειά μου και να χω και παιδί.και απλήρωτη ήμουν.αρα τωρα ανεργία. Αν δεν σταματαγα πάντως θα το έπαιρνα το 6μηνο .Όσο περισσότερο Είσαι με το παιδί τόσο το καλύτερο.

Πάντως λόγω ενσημων δικαιούμαι επίδομα τοκετού και μάλλον αυτά που είναι για τις 56 μέρες πριν και 63 μετά.

Link to comment
Share on other sites

Παναγια μου!δεν το συζηταω ...ειχατε τετοιο περιστατικο κ σε συνδυασμο με καζινο  κ απληρωτη πολυ καλα εκανες που σταματησες!θεωρω οτι 6 μηνες υπεραπαραιτητοι για αυτη τη μικρη ζωη που μας χρειαζεται καθε λεπτο!ειναι το ελαχιστο που μπορουμε να κανουμε.

  • Μου αρέσει 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα!! Εγω δυστυχως δεν δικαιουμαι τπτ γιατι σπουδαζα τα τελευταια 2 χρονια κ δεν μπορουσα με τα ωραρια που ειχα να δουλευω δυστυχως. Ευτυχως που θα ασφαλιστω και δεν θα πληρωσω ολοκληρο το ποσο στο μαιευτηριο να λεω. 

Κατα τ αλλα πως ειστε? Ειναι πολλες κοπελες που δεν εχουν φανει καιρο εδω οπως η @noni90 . Ελπιζω να ειναι ολα καλα.

Εγω Β επιπεδου εχω την αλλη Δευτερα, και ανυπομονω, 14 Σεπτεμβρη κλεισαμε για πολιτικο γαμο, που ειναι του Σταυρού, αφου θα σταυρωθω χαχαχα, σημαδιακο, και κατα τ αλλα διαβαζω οσο μπορω γιατι η προθεσμια μου ληγει σε εναν μηνα για την εργασια μου, και παραλληλα ψαχνω ιδεες διακοσμησης για το βρεφικο. Θελω να φτιαξω εγω πραγματακια και χειροτεχνιες να το διακοσμησω. Αυτα τα νεα μου.

Εσεις πως ειστε? Ξεκουραζεστε? 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα!! Εγω δυστυχως δεν δικαιουμαι τπτ γιατι σπουδαζα τα τελευταια 2 χρονια κ δεν μπορουσα με τα ωραρια που ειχα να δουλευω δυστυχως. Ευτυχως που θα ασφαλιστω και δεν θα πληρωσω ολοκληρο το ποσο στο μαιευτηριο να λεω. 

Κατα τ αλλα πως ειστε? Ειναι πολλες κοπελες που δεν εχουν φανει καιρο εδω οπως η @noni90 . Ελπιζω να ειναι ολα καλα.

Εγω Β επιπεδου εχω την αλλη Δευτερα, και ανυπομονω, 14 Σεπτεμβρη κλεισαμε για πολιτικο γαμο, που ειναι του Σταυρού, αφου θα σταυρωθω χαχαχα, σημαδιακο, και κατα τ αλλα διαβαζω οσο μπορω γιατι η προθεσμια μου ληγει σε εναν μηνα για την εργασια μου, και παραλληλα ψαχνω ιδεες διακοσμησης για το βρεφικο. Θελω να φτιαξω εγω πραγματακια και χειροτεχνιες να το διακοσμησω. Αυτα τα νεα μου.

Εσεις πως ειστε? Ξεκουραζεστε? 

 

Καλημέρα κορίτσι...!!! Αχ τι ωραία ξεκίνησες για το βρεφικό δωμάτιο.... Αποφάσισες κ χρώματα η ακομα είσαι σε αναζήτηση;;; Υπεροχα... Κ εμενα μ αρεσουν χειροτεχνίες.... Καλα θα κάνεις!!! Με το καλό κ ο γάμος!!!! Κ η β επιπέδου!!!! 

Εγω δυστυχώς δεν εχω μεγάλο σπίτι οποτε δεν έχω τετοια δημιουργική αναζήτηση... 

Εσύ που θα γεννήσεις;;; ειναι ακριβά ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Καλημέρα κορίτσι...!!! Αχ τι ωραία ξεκίνησες για το βρεφικό δωμάτιο.... Αποφάσισες κ χρώματα η ακομα είσαι σε αναζήτηση;;; Υπεροχα... Κ εμενα μ αρεσουν χειροτεχνίες.... Καλα θα κάνεις!!! Με το καλό κ ο γάμος!!!! Κ η β επιπέδου!!!! 

Εγω δυστυχώς δεν εχω μεγάλο σπίτι οποτε δεν έχω τετοια δημιουργική αναζήτηση... 

Σε ευχαριστω πολυυυ Κατερινα μου. Ακομα το ψαχνω και κανω σκεψεις. Τα επιπλακια του θα ναι λευκα, οποτε μπορω να χρησιμοποιησω χρωμα ελευθερα, θα το δω. Δεν μ αρεσουν τα εντονα χρωματα, μπορει να κανω συνδυασμους.

Ουτε κ μεις εχουμε μεγαλο σπιτι. Να φανταστεις το δωματιο του, τωρα ειναι γραφειακι, με βιβλιοθηκη μεσα, γραφειο, υπολογιστες, λαπτοπ, και ειναι κ μικρο, ο διαθεσιμος χωρος δλδ ειναι γυρω στα 8τμ. Αρα θα πρεπει να βγουν ολα αυτα κ να πανε στη σαλονοτραπεζαρια, που σημαινει οτι εκει θα επικρατει ενα χαος. Αλλα τι να κανω. Αργοτερα θα αλλαξουμε λεμε σπιτι.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα!! Εγω δυστυχως δεν δικαιουμαι τπτ γιατι σπουδαζα τα τελευταια 2 χρονια κ δεν μπορουσα με τα ωραρια που ειχα να δουλευω δυστυχως. Ευτυχως που θα ασφαλιστω και δεν θα πληρωσω ολοκληρο το ποσο στο μαιευτηριο να λεω. 

Κατα τ αλλα πως ειστε? Ειναι πολλες κοπελες που δεν εχουν φανει καιρο εδω οπως η @noni90 . Ελπιζω να ειναι ολα καλα.

Εγω Β επιπεδου εχω την αλλη Δευτερα, και ανυπομονω, 14 Σεπτεμβρη κλεισαμε για πολιτικο γαμο, που ειναι του Σταυρού, αφου θα σταυρωθω χαχαχα, σημαδιακο, και κατα τ αλλα διαβαζω οσο μπορω γιατι η προθεσμια μου ληγει σε εναν μηνα για την εργασια μου, και παραλληλα ψαχνω ιδεες διακοσμησης για το βρεφικο. Θελω να φτιαξω εγω πραγματακια και χειροτεχνιες να το διακοσμησω. Αυτα τα νεα μου.

Εσεις πως ειστε? Ξεκουραζεστε? 

 

Με το καλο η β επιπεδουυ!! Και ο πολιτικος γαμος εμεις 14σεπτεμβριου εχουμε κλεισει καμπυλη σακχαρουυ κ υπερηχο.... 

Σημερα ειχαμε το καθιερωμενο ραντεβου στο νοσοκομειο εδειξα την β επιπεδου τις εξετασεις για τα μικροβια τις γενικες μ ειπαν τον επομενο μηνα στο ραντεβου μας θα μ δωσουν την λιστα για την βαλιτσα και απο εκει κ περα σιγα σιγα να την ετοιμαζω...ωραιο οταν στο λενε....υπερηχο δεν καναμε δεν το θεωρησαν απαραιτητο επειδη ξερουν οτι εχω εξω γιατρο κ εκτος αυτου 10μερες πριν ειχα κανει την β....μονο την καρδουλα ακουσανε με ενα μηχανημα...κουραστηκα αρκετα τωρα ξεκουραζομαιιι!!!;)

Εσεις τι κανετε;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπήκα στο.κεντρο της Κέρκυρας να πάω στον ΟΑΕΔ για φυσική παρουσία για την ανεργία που παίρνω και στο ΙΚΑ να δω αν δικαιούμαι επίδομα κυοφορίας τοκετού και λοχείας λόγω ενσήμων και μου είπαν Ναι.ευτθχως.κριμα να τα χάσω.

Καλά από ζέστη και ταλαιπωρία στο αμάξι και κίνηση δεν το συζητώ.τα φτυσα κυριολεκτικά.

Εμείς μάλλον τέλος εβδομάδας θα κάνουμε το σύμφωνο.πριν μίλησα με την συμβολαιογράφο.ηραν η εύκολη λύση για μας καθώς ο άντρας μου δουλεύει και δεν μπορεί να λείψει και Εγώ δεν αντέχω να φάω όλο το τρεξιμ ο στο δημαρχείο μόνη.αρα σύμφωνο και μετά οικογενειακώς με το μπέμπη μας για γάμο και μπλουμ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...