Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , loyloy είπε:

Μια χαρα Είσαι κι εσύ.κουβερτουλα και μια χαρά το μπεμπέ στην καλαθουνα.

Ναι ευτυχώς εχω κ την βάση της καλαθουνας... Και κρεβατακια για να διαλέξω! Παράπονο δεν έχω! Κι απο κουβέρτες καλα παμε..! Η μαμα μ είχε φυλάξει κ την δικια μ κ του αδερφού μ.. Κ η πεθερα μ του άντρα μου..!!!και, μ αρέσουν τα παλια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Cath3rine είπε:

Ναι ευτυχώς εχω κ την βάση της καλαθουνας... Και κρεβατακια για να διαλέξω! Παράπονο δεν έχω! Κι απο κουβέρτες καλα παμε..! Η μαμα μ είχε φυλάξει κ την δικια μ κ του αδερφού μ.. Κ η πεθερα μ του άντρα μου..!!!και, μ αρέσουν τα παλια..

Αχ τι ωραία!! !!!!!Εγώ έχω ήδη 3 μικρές βελουτέ.δεν πιστεύω να αγοράσω άλλη.αν μου φέρουν το βλέπω για αλλαγή.ββασικο πάντως να χουμε πράγματα ήδη.ειναι πολλά τα έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αυτο με τις κουβερτες το εχω μεγαλη απορια τι ειναι καλυτερο?οι βελουτε μ αρεσουν κ μενα  κ ειναι πιο ζεστες αλλα απο τι βλεπω ειναι συνθετικες βεβαια θα υπαρχει κ το σεντονακι παντα απο μεσα αλλα θα "αναπνεει" καλα ? Μηπως να προτιμησω πλεκτες η πικε?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitra K είπε:

Κοριτσια αυτο με τις κουβερτες το εχω μεγαλη απορια τι ειναι καλυτερο?οι βελουτε μ αρεσουν κ μενα  κ ειναι πιο ζεστες αλλα απο τι βλεπω ειναι συνθετικες βεβαια θα υπαρχει κ το σεντονακι παντα απο μεσα αλλα θα "αναπνεει" καλα ? Μηπως να προτιμησω πλεκτες η πικε?

Πικέ θα είναι πολύ ψηλή μωρέ για χειμώνα.γενναμε και μες στη καρδιά του χειμώνα.κοιτα Έχω και πλεκτη και να σου πω αυτή θα είναι η βασική.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι κοριτσια φοβαμαι να το σκεπαζω. Ειναι πολυ μικρουλι κ αμα καπως κατι κανει κ τον πλακωσει η κουβερτα? Η σκεφτομαι χαζομαρες? :oops:

Εχω σκεφτει να παρω υπνοσακο που ενδεικνειται για νεογεννητα και δεν ξεσκεπαζονται και δεν μπορει να πλακωθει και ειναι κ πολυ ζεστα, αναλογα τον καιρο. 

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλα ε πολυυυ καλα σας εκατσε. Αυτος ο συνεταιρος του αντρα σου μηπως εχει τπτ κ για μας τις υπολοιπες?? :lol: 

Εφοσον τα εχεις ολα πλεον, εγω σε συμβουλευω να μην παρεις τπτ αλλο απο επιπλα. Μονο κανενα στρωματακι για την καλαθουνα ισως αν θες. Μετα τους 6 μηνες θα το δεις κ στην πραξη αν θα σε βολεψουν τα παρκοκρεβατα αφου εκει θα τα χεις. Δε χρειαζεται να βιαζεσαι. Αν δεν σε βολεψουν παιρνεις κουνια αργοτερα κ το παρκο μπορεις να το χεις στο σαλονι πχ οταν καθεστε εκει. Ολα αυτα θα τα δεις. Οσο για την καλαθουνα γιατι ψαθινη?? Κ γω πορτ μπεμπε θα εχω για αρχη απλα ειναι ευρυχωρη αυτη που θα μου δωσουν κ θα τον κοιμιζω εκει για αρχη.

Ναι μια χαρα με τα πολλα εξοδα...θα δω πως θα παει με το παρκοκρεβατο και βλεποντας κ κανοντας στρωματακι θα παρω φυσικα! Και για την καλαθουνα και για το παρκοκρεβατο!

 

3 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Μπραβο, κοριτσι, μ,..θα δεις ποσα εξοδα θα γλιτώσεις.. Κι εγω ετσι είμαι.. Κ δεν μ ενοχλεί καθόλου που είναι μεταχειρισμένα... Εγω εχω κ κούνια με στρώμα καλο.. Εχω θέμα με καρότσι μονο.. Αυτο μ χει μείνει να πάρω απο τα ακριβά... Εχω ψαθινη καλαθουνα.. Λετε χειμωνα να χω θεμα; 

Καθολου δεν με ενοχλει ουτε εμενα που ειναι μεταχειρησμενα θα τα πλυνω και την δουλεια τους θα την κανουν....

 

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αχ τι ωραία!! !!!!!Εγώ έχω ήδη 3 μικρές βελουτέ.δεν πιστεύω να αγοράσω άλλη.αν μου φέρουν το βλέπω για αλλαγή.ββασικο πάντως να χουμε πράγματα ήδη.ειναι πολλά τα έξοδα.

Εμενα ειχε κρατημενες η μαμα μου την δικια μου κ του αδερφου απο οταν ειμασταν μωρα 2βελουτε ειναι πηρα αλλες 3βελουτε και 2φλις και πανουλες για απο μεσα βαμβακερες τωρα τι θα χρησιμοποιησω απο αυτα βλεπω στην πορεια απλα κανω αμαν καθε φορα να πεισω τον αντρα μ οτι φτανουν κ περισσευουν καθετι π αγοραζουμε τα θελει σε ποσοτητα... σημερα εκανα αμαν να τον πεισω οτι το παρκοκρεβατο δεν χρησιμοποιειτε μονο σαν παρκο αλλα κ σαν κρεβατι το λεει κ το ονομα εξαλλου ηθελε να παρουμε την κουνια την ξυλινη π εχουμε δει εεε για την καλαθουνα δεν μπορεσα να τον πεισω θελει αυτην π εχουμε δει και οχι αυτη π ειναι πορτ μπεμπε του φαινεται πολλη σκετη λεει...αντε να δουμε για το καροτσι τι θα γινει οταν μας το φερουν πολεμο θα εχουμε παλι...ελπιζω οντως να ειναι κανα καλο να μην δυσκολευτω πολλη μας ειπε ο ανθρωπος 700€το πηρε ελπιζω να του αρεσει....να τα εχουμε κ να μην θελει να τα χρησιμοποιησουμε θα τρελαθω!:?

  • Χαχα 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι μια χαρα με τα πολλα εξοδα...θα δω πως θα παει με το παρκοκρεβατο και βλεποντας κ κανοντας στρωματακι θα παρω φυσικα! Και για την καλαθουνα και για το παρκοκρεβατο!

 

Καθολου δεν με ενοχλει ουτε εμενα που ειναι μεταχειρησμενα θα τα πλυνω και την δουλεια τους θα την κανουν....

 

Εμενα ειχε κρατημενες η μαμα μου την δικια μου κ του αδερφου απο οταν ειμασταν μωρα 2βελουτε ειναι πηρα αλλες 3βελουτε και 2φλις και πανουλες για απο μεσα βαμβακερες τωρα τι θα χρησιμοποιησω απο αυτα βλεπω στην πορεια απλα κανω αμαν καθε φορα να πεισω τον αντρα μ οτι φτανουν κ περισσευουν καθετι π αγοραζουμε τα θελει σε ποσοτητα... σημερα εκανα αμαν να τον πεισω οτι το παρκοκρεβατο δεν χρησιμοποιειτε μονο σαν παρκο αλλα κ σαν κρεβατι το λεει κ το ονομα εξαλλου ηθελε να παρουμε την κουνια την ξυλινη π εχουμε δει εεε για την καλαθουνα δεν μπορεσα να τον πεισω θελει αυτην π εχουμε δει και οχι αυτη π ειναι πορτ μπεμπε του φαινεται πολλη σκετη λεει...αντε να δουμε για το καροτσι τι θα γινει οταν μας το φερουν πολεμο θα εχουμε παλι...ελπιζω οντως να ειναι κανα καλο να μην δυσκολευτω πολλη μας ειπε ο ανθρωπος 700€το πηρε ελπιζω να του αρεσει....να τα εχουμε κ να μην θελει να τα χρησιμοποιησουμε θα τρελαθω!:?

Χαζομπαμπας μωρέ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Εγω παλι κοριτσια φοβαμαι να το σκεπαζω. Ειναι πολυ μικρουλι κ αμα καπως κατι κανει κ τον πλακωσει η κουβερτα? Η σκεφτομαι χαζομαρες? :oops:

Εχω σκεφτει να παρω υπνοσακο που ενδεικνειται για νεογεννητα και δεν ξεσκεπαζονται και δεν μπορει να πλακωθει και ειναι κ πολυ ζεστα, αναλογα τον καιρο. 

Κι εγω ειχα σκεφτεί υπνόσακο αλλα θα χάνεται εκει μεσα.. Καλύτερα με την κουβέρτα φαντάζομαι...τωρα βεβαια αυτα θα φανουν στην πράξη.. Μας βλέπω να μπαίνουμε ξανα μετα την γεννά να λεμε τις εμπειρίες μας! 

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο γυρισα απο το γιατρο! Μια χαρα η μπεμπουλα μου! 700 γραμμαρια εφτασε! Εμενα μονο ειναι λιγο χαμηλα ο πλακουντας αλλα ο γιατρος πιστευει οτι θα ανεβει! Οποτε παω βουρ για να παραγγειλω το καροτσι της! Δεν της εχω παρει τπτ μεχρι τωρα! Μου εγραψε να κανω και καμπυλη ζαχαρου! Ξερει καμια πως ακριβως γινεται?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κι εγω ειχα σκεφτεί υπνόσακο αλλα θα χάνεται εκει μεσα.. Καλύτερα με την κουβέρτα φαντάζομαι...τωρα βεβαια αυτα θα φανουν στην πράξη.. Μας βλέπω να μπαίνουμε ξανα μετα την γεννά να λεμε τις εμπειρίες μας! 

Υπαρχουν διαφορων ειδων. Καποια ειναι σαν χοντρα φορμακια οποτε σιγουρα δεν θα χαθει. Τι να σου πω. Ειναι κ το πρωτο μας κ χεζομαι λιγο. Καλα, εγω εν τω μεταξυ με εχω κανει ηδη εικονα. Το στηθος να τρεχει συντριβανι, να μαι με μια κουταλα στο ενα χερι και λερωμενη με πιτσιλιες κ να μαγειρευω κ με το αλλο να βαζω τον μπεμπη στο συντριβανι κ εννοειται κλαμερ στο μαλλι χαχαχα

 

πρίν από 8 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Πριν λιγο γυρισα απο το γιατρο! Μια χαρα η μπεμπουλα μου! 700 γραμμαρια εφτασε! Εμενα μονο ειναι λιγο χαμηλα ο πλακουντας αλλα ο γιατρος πιστευει οτι θα ανεβει! Οποτε παω βουρ για να παραγγειλω το καροτσι της! Δεν της εχω παρει τπτ μεχρι τωρα! Μου εγραψε να κανω και καμπυλη ζαχαρου! Ξερει καμια πως ακριβως γινεται?

Τελεια τα νεα σου! Μπραβο! Η καμπυλη σακχαρου απ οτι ξερω κραταει περιπου κανα 2ωρο. Πας το πρωι νηστικη κ σου παιρνουν αιμα κ μετρανε το σακχαρο, μετα σου δινουν μια αηδια να πιεις, γλυκοζη, κ σου ξαναπαιρνουν αιμα να μετρησουν παλι το σακχαρο μετα απο 1 κ 2 ωρες αφοτου πιεις αυτη τη βλακεια. Δεν την εχω δοκιμασει, αλλα λενε οτι ειναι πολυ μπλιαχ αυτο το πραγμα. 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Πριν λιγο γυρισα απο το γιατρο! Μια χαρα η μπεμπουλα μου! 700 γραμμαρια εφτασε! Εμενα μονο ειναι λιγο χαμηλα ο πλακουντας αλλα ο γιατρος πιστευει οτι θα ανεβει! Οποτε παω βουρ για να παραγγειλω το καροτσι της! Δεν της εχω παρει τπτ μεχρι τωρα! Μου εγραψε να κανω και καμπυλη ζαχαρου! Ξερει καμια πως ακριβως γινεται?

Βασιλική μου είχα κάνει προληπτικά στον 4ο μήνα λόγω ιστορικού στην οικογένεια με διαβήτη.πας πρωί και σου παίρνουν αίμα νηστικη.μετα σου δίνουν να πιεις γλυκόζη  (είναι λίγο αηδία ) και κάθεσαι στο μικροβιολογικο ενα 2ωρο και σου παίρνουν αίμα 1 ώρα μετά και ξανα 2 ώρες μετά.παρε μαζί κάνα βιβλίο κάτι να περάσει η ώρα σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια?εμένα σήμερα με έπιασε όρεξη για δουλειες.νομιζω το παρακανα.ηθελα να κανω και ντουλάπες αλλά είπα άσε μη πάω και γυρεύοντας.

@noni90 περιμένουμε νέα σου!! !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ο μπέμπης μια χαρά, ζωηρός και κινητικός αλλά συνεργάσιμος, τα αποτελέσματα μας είναι τέλεια! Το αμνιακό μου είναι στα ανώτερα φυσιολογικά και πρέπει να το μετράμε για έλεγχο καθώς κ να είμαι προσεκτική με το σάκχαρο αλλά ο μπέμπης είναι μια χαρά!! Επίσης μάλλον πήρε απ το μπαμπά του που είναι σχετικά λεπτός γιατί είναι μόνο 480 γραμμάρια... αλλά η γιατρός ειπε μια χαρά είναι με το σάκχαρο δε θελουμε μεγάλα μωράκια.... 

επομενο ραντεβού σε 2 βδομάδες μέχρι τότε ευχαριστιέμαι κλωτσιές και ψώνια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...