Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , noni90 είπε:

Στις 10 το πρωί, πρώτο ραντεβού γιατί δεν άντεχα χαχαχα.. 21 κ 6 θα είμαι... μωρε έχω πάρει αλλά στην αρχή με τις ναυτίες έχασα κ είχα πάει 68.500.. μετά το πρώτο τρίμηνο άρχισα να τα παίρνω πίσω με γρήγορους ρυθμούς κ δε ξέρω που θα φτάσω..η γιατρός έχει πει μέχρι 12 αλλά όσο πιο λίγα τόσο πιο καλά γιατί έχω διαβήτη κύησης... κ όλο τρώω χαχαχαχα

εσυ ποτέ έχεις β επιπέδου;

Ααα ναι, ειχα ξεχασει πως εχεις κ θεμα με διαβητη κοριτσι μου. Ενταξει, νομιζω πως αν αυτα που τρως ειναι τα σωστα, δεν θα χεις θεμα.Μετρας ζαχαρο συστηματικα?

Εγω Β επιπεδου εχω τη Δευτερα 10 το πρωι κ ανυπομονω. Δεν ειναι αγωνια, ειναι προσμονη. Θελω να τον δω μου χει λειψει. Κ συ ετσι να σκεφτεσαι. Οτι πας να δεις το μωρακι σου το οποιο ειναι μια χαρα κ μεγαλωνει! Συνεχιζεις κ δουλεια παραλληλα? Θυμαμαι ειχες θεματα κ με τη δουλεια στην αρχη που ειχες κ εμετους.

πρίν από 15 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κοριτσιαααα σας στέλνω από την πανέμορφη Χαλκιδικήηη!!! Ήρθαμε διακοπουλες εχθές, κόντρα σε όσα συμβαίνουν τις τελευταίες μέρες μπας και ηρεμησουμε λίγο!!! Τα μικρά μου εχθές που κουράστηκα αρκετά από το ταξίδι και μετά όλο το συμμάζεμα κλπ, μόλις ξάπλωσα έκαναν πάρτυ στην κοιλιά, δε μπόρεσα να κοιμηθω καθόλου!!! Από σήμερα επιτέλους αρχίζει η ξεκούραση, ο μικρός δεν ξεκολλάει από τη θάλασσα, όλα είναι τέλεια!!!! 

Αχ ζηλευωωω. Καλες βουτιες κανε μια κ για μας που ξεμειναμε Αθηνααααα

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κορίτσια!! Απ οτι  βλεπω σχεδόν όλες τελειώνουμε με τις β επιπέδου!!! Καλα αποτέλεσματα (που σίγουρα θα ναι) σε οσες δεν εχουν κανει ακομα... 

Παρεπιπτόντως πηρα τ αποτελέσματα από τις εξετάσεις αίματος κ αυτη ΤΒ φορά το ζάχαρο ηταν απο 94 που ειχα 99...πφφφφ τωρα ενα μήνα θα προσέχω πολυ! 

Σημερα θα κανω λιστα μς το τι εχω κ τι θελω να πάρω για το μωρό...! Να δούμε που βρισκόμαστε.. Κ χτες μ εστειλαν το πρωτο δωράκι... Θα τρελαθωωωωωω..... Είναι για νεογέννητο.... Ειναι τοσο μικρούλι!!! Ειναι τοσο υπεροχο!!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημερα κορίτσια!! Απ οτι  βλεπω σχεδόν όλες τελειώνουμε με τις β επιπέδου!!! Καλα αποτέλεσματα (που σίγουρα θα ναι) σε οσες δεν εχουν κανει ακομα... 

Παρεπιπτόντως πηρα τ αποτελέσματα από τις εξετάσεις αίματος κ αυτη ΤΒ φορά το ζάχαρο ηταν απο 94 που ειχα 99...πφφφφ τωρα ενα μήνα θα προσέχω πολυ! 

Σημερα θα κανω λιστα μς το τι εχω κ τι θελω να πάρω για το μωρό...! Να δούμε που βρισκόμαστε.. Κ χτες μ εστειλαν το πρωτο δωράκι... Θα τρελαθωωωωωω..... Είναι για νεογέννητο.... Ειναι τοσο μικρούλι!!! Ειναι τοσο υπεροχο!!!!! 

Ασε το φανταζομαι ηδη και τρελαινομαι. Ειδικα στην μυρωδια που εχουν τα μπεμπακια πωπωωω τρελα. 

Σακχαρο τι? Νηστειας? Η μετα απο γευμα τοσο? Εγω παντως αναρωτιεμαι γιατι την καμπυλη ζαχαρου τη βαζουν τοσο αργα, ενω πολλα κοριτσια το παρουσιαζουν κ πιο νωρις. Αφου εξετασεις για το σακχαρο πχ σε μενα μονο στα ουρα θα φαινοταν, αλλα για να φανει στα ουρα σημαινει οτι ειναι πολυ υψηλο στο αιμα απ οτι ξερω. Δλδ εγω μπορει να εχω ζαχαρο κ να μην το ξερω σωστα? Κ να το μαθω στην καμπυλη! 

Επισης κοριτσια, μιας κ το διαβασα κ σε αλλες μανουλες, εσεις εχετε κανει αυτη τη σκουρα γραμμη στην κοιλια? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ ΜΑΣΣ!!!

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12

@EHappy;-)         ΠΗΤ 11/12

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Koukis              ΠΗΤ 15/12

@Irini123            ΠΗΤ 18-21/12?

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleutheria2012    ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Cath3rine           ΠΗΤ 23/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@ΒαλεντιναΧρηστος   ΠΗΤ 24/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Anastasia_parisΠΗΤ 26/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ

@noni90             ΠΗΤ 28/12 

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@dimitra86        ΠΗΤ 30/12

@zamia             ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Μαρία Βαρωτσου ΠΗΤ 31/12?

ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥΥ!!!:wub: ΝΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!!!

Εψαξα λιγοοο στα προφιλ των κοριτσιων κ οσες ξερανε φυλα τα εβαλα να γεμιζει σιγα σιγα!!!

@dimitra86 εχθες δεν ειχες β επιπεδου;;; ελπιζω να ειναι ολα τελεια!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! @ΒαλεντιναΧρηστος εγω εχω πητ 9/12 και περιμενω κοριτσακι! Εγω μεχρι τωρα εχω παρει 5,5 κιλα και ακομα αυτη τη γραμμη δεν την εχω κανει παρολο που εχω μεγαλουτσικη κοιλιτσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , nanoula90 είπε:

Επισης κοριτσια, μιας κ το διαβασα κ σε αλλες μανουλες, εσεις εχετε κανει αυτη τη σκουρα γραμμη στην κοιλια? 

 

πρίν από 16 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Καλημερα σας! @ΒαλεντιναΧρηστος εγω εχω πητ 9/12 και περιμενω κοριτσακι! Εγω μεχρι τωρα εχω παρει 5,5 κιλα και ακομα αυτη τη γραμμη δεν την εχω κανει παρολο που εχω μεγαλουτσικη κοιλιτσα!

Ναι κοριτσακια εγω την εχω αυτην την μαυρη γραμμη απο την 8η εβδομαδα π δημιουργηθηκε και γινεται ολο κ πιο εντονη παρολου π ειμαι σχετικα ασπρη! Απαντηστε καποια για να βαλω την @Diavolitsa στο πινακακι αλλιως θα συνχωνευτουν οι απαντησεις! Κ εγω τοσα κιλα πηρα απο 42μισο π ξεκινησα τωρα ειμαι σχεδον 48!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ασε το φανταζομαι ηδη και τρελαινομαι. Ειδικα στην μυρωδια που εχουν τα μπεμπακια πωπωωω τρελα. 

Σακχαρο τι? Νηστειας? Η μετα απο γευμα τοσο? Εγω παντως αναρωτιεμαι γιατι την καμπυλη ζαχαρου τη βαζουν τοσο αργα, ενω πολλα κοριτσια το παρουσιαζουν κ πιο νωρις. Αφου εξετασεις για το σακχαρο πχ σε μενα μονο στα ουρα θα φαινοταν, αλλα για να φανει στα ουρα σημαινει οτι ειναι πολυ υψηλο στο αιμα απ οτι ξερω. Δλδ εγω μπορει να εχω ζαχαρο κ να μην το ξερω σωστα? Κ να το μαθω στην καμπυλη! 

Επισης κοριτσια, μιας κ το διαβασα κ σε αλλες μανουλες, εσεις εχετε κανει αυτη τη σκουρα γραμμη στην κοιλια? 

Δεν ξέρω τι ειναι... Ειναι στην μηνιαια εξέταση αίματος πού κάνω.... 

Εγω πάντως που έχω αγοράκι κ λενε στα αγόρια κανεις την γραμμή ακομα τπτ.... Λιγο ισως άρχισα να βγάζω διπλα στα χείλια μ κάτι σημάδια (σαν παναδες) αλλά δεν πολύ φαίνονται ακόμα τουλάχιστον 

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90 συστηματικές μετρήσεις και διατροφή απ την αρχή κ ως τώρα το έχω υπό έλεγχο... ευτυχώς δουλειά δε πάω έχω βγει σε αναρρωτική και δε ξέρω για ποσό ακόμα επειδή έχω κ συσπάσεις με έντονους πόνους όταν κουράζομαι με έβαλε σπίτι η γιατρός...

ετσι κ εγώ αγωνία έχω για τη β επιπέδου όχι άγχος... είδα αρχίσαμε τις αγορές; Κ εγώ άρχισα με κάποια φορμάκια κ κουβερτάκια και μετά τη β επιπέδου θα παραγγείλω κ το καρότσι που καταλήξαμε... ε θα μπαίνω κ στον 6ο πια ώρα είναι :)

@Cath3rine δεν είναι τίποτα το σάκχαρο λίγη προσοχή θέλει στην αρχή είναι δύσκολα με τις μετρήσεις κ τη διατροφή αλλά μετά γίνεται συνήθεια... εμένα δε με ενοχλεί πια απλά έχω το νου μου... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

@nanoula90 συστηματικές μετρήσεις και διατροφή απ την αρχή κ ως τώρα το έχω υπό έλεγχο... ευτυχώς δουλειά δε πάω έχω βγει σε αναρρωτική και δε ξέρω για ποσό ακόμα επειδή έχω κ συσπάσεις με έντονους πόνους όταν κουράζομαι με έβαλε σπίτι η γιατρός...

ετσι κ εγώ αγωνία έχω για τη β επιπέδου όχι άγχος... είδα αρχίσαμε τις αγορές; Κ εγώ άρχισα με κάποια φορμάκια κ κουβερτάκια και μετά τη β επιπέδου θα παραγγείλω κ το καρότσι που καταλήξαμε... ε θα μπαίνω κ στον 6ο πια ώρα είναι :)

@Cath3rine δεν είναι τίποτα το σάκχαρο λίγη προσοχή θέλει στην αρχή είναι δύσκολα με τις μετρήσεις κ τη διατροφή αλλά μετά γίνεται συνήθεια... εμένα δε με ενοχλεί πια απλά έχω το νου μου... 

Κι εμενα δεν με ενοχλει απλα θα προσέξω παραπανω αυτό τον μηνα διότι εφαγα γλυκα... Αρκετα... Δεν με είπαν ομως τπτ ακομα.. Θα δω κ στην καμπύλη ζαχαρου τι θα με πουν.. 

 

Ποιο καροτσι θα πάρετε;; 

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια δεν την εχω βγαλει αυτη τη σκουρα γραμμη ουτε τωρα ουτε στη πρωτη εγκυμοσυνη. Δεν ξερω για ποιο λογο βγαινει..ισως ειναι σε σχεση με τις ορμονες; Δεν ξερω..

πρίν από 33 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κι εμενα δεν με ενοχλει απλα θα προσέξω παραπανω αυτό τον μηνα διότι εφαγα γλυκα... Αρκετα... Δεν με είπαν ομως τπτ ακομα.. Θα δω κ στην καμπύλη ζαχαρου τι θα με πουν.. 

 

Ποιο καροτσι θα πάρετε;; 

Πονεμένη ιστορία! Εμείς τώρα θελουμε να «πουλήσουμε» της inglesina που ειχαμε παρει πριν 1.5 χρονο για τη μικρή κ να παρουμε 2 πιο μικρά για να χωρανε στο αμαξι. Τωρα κανουμε ερευνα κ πιστευω άμεσα να καταλήξουμε.

Παντως της inglesina το κλασσικο trilogy εχει αποδειχθει πολύ γερό. Δεν εχει παθει τιποτα με σχετικά ήπια χρήση κ προσοχή. Ειναι πολύ καλή εταιρεία. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Ναι κοριτσακια εγω την εχω αυτην την μαυρη γραμμη απο την 8η εβδομαδα π δημιουργηθηκε και γινεται ολο κ πιο εντονη παρολου π ειμαι σχετικα ασπρη! Απαντηστε καποια για να βαλω την @Diavolitsa στο πινακακι αλλιως θα συνχωνευτουν οι απαντησεις! Κ εγω τοσα κιλα πηρα απο 42μισο π ξεκινησα τωρα ειμαι σχεδον 48!

Εσυ δεν εχεις θεμα με τα κιλα! Εισαι πολυ αδυνατη! Εγω ξεκινησα 68.5 και τωρα ειμαι στα 73.5! Αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο και σιγουρα θα με λεει Σουζυ παλι :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα πάρουμε το Lorelli  Bertoni mia 3 in 1 σε γκρι... σαν νησί έχουμε κάποιες ιδιαιτερότητες όποτε θέλαμε συγκεκριμένα χαρακτηριστικά και καταλήξαμε σ αυτό... άρεσε και του άντρα μου... ελπίζω να αρέσει κ στο μπέμπη!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Ναι κοριτσακια εγω την εχω αυτην την μαυρη γραμμη απο την 8η εβδομαδα π δημιουργηθηκε και γινεται ολο κ πιο εντονη παρολου π ειμαι σχετικα ασπρη! Απαντηστε καποια για να βαλω την @Diavolitsa στο πινακακι αλλιως θα συνχωνευτουν οι απαντησεις! Κ εγω τοσα κιλα πηρα απο 42μισο π ξεκινησα τωρα ειμαι σχεδον 48!

Τοσο νωρις? Απο την 8η?? Πωπω.. εσενα πρεπει να κανουν κανονικο φαγοποτι οι ορμονες σου! Χαχα

Ουτε εγω την εχω βγαλει ακομα αυτη τη γραμμη. Ισως ειναι ακομα νωρις βεβαια. Εσυ εισαι αδυνατουλι μωρε, παρε οσα θες. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ ΜΑΣΣ!!!

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12

@Diavolitsa        ΠΗΤ 9/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12

@EHappy;-)         ΠΗΤ 11/12

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Koukis              ΠΗΤ 15/12

@Irini123            ΠΗΤ 18-21/12?

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Dimitra K            ΠΗΤ 19/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleutheria2012    ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Cath3rine           ΠΗΤ 23/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@ΒαλεντιναΧρηστος   ΠΗΤ 24/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Anastasia_parisΠΗΤ 26/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ

@noni90             ΠΗΤ 28/12 

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@dimitra86        ΠΗΤ 30/12

@zamia             ΠΗΤ 30/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Μαρία Βαρωτσου ΠΗΤ 31/12?

ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥΥ!!!:wub: ΝΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2018 at 3:49 ΜΜ, Dimitra K είπε:

nanoula90 δεν βλεπω στο πινακακι αν εχεις αγορι η κοριτσι αλλα σ στελνω καρι που ψαχουλεψα για διακοσμησγη εγω στο pinterest που εχω κοριτσακι κ εχω ενθουσιαστει!!

 

Τωρα το εμφανισε το μηνυμα σου! Μαλλον λογω διαφημισης στο ειχε σε αποκρυψη. Σε ευχαριστω πολυυυ γλυκια μου, καλα ε τελεια ειναι!!! κ γω παιρνω ιδεες απο το pinterest χεχεχε, φοβερα τα λουλουδακια για κοριτσακι, εγω περιμενω αγορακι.  Εχω τοσες ιδεες για το τι να φτιαξω που δεν ξερω ποια να διαλεξω. Με βλεπω να κανω το σπιτι βιοτεχνια κ ο αντρας μου να  ωρυεται :lol:


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...