Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, Dggs είπε:

Γειά σας κορίτσια μου τι μου κάνετε??? Εμείς τελικά την κάναμε την έμβρυο μεταφορά σήμερα. Μια ωραιότατη βλαστοκυστη 5 ημερών.. μου έλυσαν και όλες τις απορίες μου, συζητήσαμε όλες τίς ανησυχίες μου και τώρα χωρίς άγχος πλέων περιμένουμε.. 29 του μήνα η χωρική.

Καλή επιτυχία! Άφησε πίσω σου όλες τις άσχημες και στενάχωρες σκέψεις και σκέψου τι όμορφα θα μεγαλώσει αυτή η νέα ζωή μέσα σου! Να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τριψηφια χοριακη! Ξεκούραση, όμορφες σκέψεις, τα φάρμακα σου και όλα θα πάνε καλά! 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 hours ago, Dggs said:

Γειά σας κορίτσια μου τι μου κάνετε??? Εμείς τελικά την κάναμε την έμβρυο μεταφορά σήμερα. Μια ωραιότατη βλαστοκυστη 5 ημερών.. μου έλυσαν και όλες τις απορίες μου, συζητήσαμε όλες τίς ανησυχίες μου και τώρα χωρίς άγχος πλέων περιμένουμε.. 29 του μήνα η χωρική.

Όπως τα είπε ομορφα η Παλμοιρα μας. Όλα θα πάνε περίφημα, θα δεις :)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Γειά σας κορίτσια μου τι μου κάνετε??? Εμείς τελικά την κάναμε την έμβρυο μεταφορά σήμερα. Μια ωραιότατη βλαστοκυστη 5 ημερών.. μου έλυσαν και όλες τις απορίες μου, συζητήσαμε όλες τίς ανησυχίες μου και τώρα χωρίς άγχος πλέων περιμένουμε.. 29 του μήνα η χωρική.

Dggs μου γιούπι!!!Τί ωραία έκβαση!Λοιπόν τώρα τα φάρμακα σου και ότι οδηγίες σου έδωσε ο γιατρός και όλα θα πάνε καλά!Εύχομαι με μία τριψήφια χωριακή!Φιλάκια πολλά!

On 16/1/2019 at 11:47 ΜΜ, Rita1976 είπε:

Κορίτσια γεια σας!

Σας διαβάζω μήνες τώρα αλλά γράφω για πρώτη φορά. Είμαι 9 εβδομάδων έγκυος σε δίδυμα με δανεικά ωάρια. 

Το βράδυ πριν την 3η χοριακη είχα πολύ αίμα. Πίστεψα πως όλα τελείωσαν, ούτως ή άλλως δυσκολευόμουν να πιστέψω ότι είχα θετικό αποτέλεσμα με την πρώτη. Κάπνισα δυο τσιγάρα κ όλο το βράδυ πλανταξα στο κλάμα. Την επόμενη μέρα πήγα κανονικά στο ραντεβού μου κ για να μη τα πολυλογώ μου έκαναν υπέρηχο όπου είδα για πρώτη φορά δυο σάκους. 

Μεχρι πριν μια βδομάδα που άρχισα να έχω ναυτίες δεν είχα το παραμικρό σύμπτωμα. Το στήθος μου πρήστηκε λίγο κ αυτό την προηγούμενη βδομάδα αλλά κάποιες μέρες μου φαίνεται πως ξεπρηζεται κιόλας. 

Τα γράφω αυτά για όλες εσάς που αγχώνεστε για τα συμπτώματα. Νομίζω πως στην κατάσταση που είμαστε όλες μας, έγκυες ή όχι, μαμάδες ή μη, ένα είναι το σίγουρο. Ότι έχουμε μπει σε ένα τρένο ανησυχίας κ αγωνίας που δεν θα σταματήσει ποτε. Στην αρχή ήταν η εμβρυομεταφορα, μετά η χοριακη, μετά ο υπέρηχος, η αυχενική κτλ. Κ αν είμαστε τυχερές κ κρατήσουμε στην αγκαλιά μας το μωρό ή τα μωρά μας το ίδιο θα αγωνιούμε για το αν είναι καλά, αν πονάνε, αν πεινάνε, αν αργούν να γυρίσουν το βράδυ ή αν ο άνθρωπος που διαλεξαν για σύντροφο τους τα αγαπάει κ τα νοιάζεται όπως τους αξίζει. 

Νομιζω ότι όλες καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...

Εύχομαι λοιπόν σε όλες μας μέσα από την καρδιά μου δύναμη κ κουράγιο κ φως κ αγάπη να μας συντροφεύουν σε αυτό το ταξίδι, ότι και αν φέρει στην καθεμία μας. 

Ρίτα μου καλώς όρισες!Διάβασα αυτά που έγραψες και μου΄ρθε στο μυαλό ότι πέρασα και εγώ(μόνο που είχα 3 φορές αίμα,ευτυχώς ήταν από συσπάσεις της μήτρας),και τωρα αισίως είμαι στον πέμπτο!Και έχω και εγώ διδυμάκια,ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι!Έχεις δίκιο για την αγωνία,σαν να μην τελειώνει ποτέ.Μόνο που πιστεύω ότι όταν έρχονται τα μπεμπέ η ύπαρξη παραμερίζει το τόσο άγχος και όλα γλυκαίνουν!Σε φιλώ γλυκά!   

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Dggs said:

Γειά σας κορίτσια μου τι μου κάνετε??? Εμείς τελικά την κάναμε την έμβρυο μεταφορά σήμερα. Μια ωραιότατη βλαστοκυστη 5 ημερών.. μου έλυσαν και όλες τις απορίες μου, συζητήσαμε όλες τίς ανησυχίες μου και τώρα χωρίς άγχος πλέων περιμένουμε.. 29 του μήνα η χωρική.

Καλή επιτυχία Dggs! Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις! Υπομονή τώρα μέχρι τη χοριακή! :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2019 at 6:52 PM, palmoira said:

Καλή επιτυχία! Άφησε πίσω σου όλες τις άσχημες και στενάχωρες σκέψεις και σκέψου τι όμορφα θα μεγαλώσει αυτή η νέα ζωή μέσα σου! Να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τριψηφια χοριακη! Ξεκούραση, όμορφες σκέψεις, τα φάρμακα σου και όλα θα πάνε καλά! 

Παλμοιρα, ετοιμάζεσαι σιγά σιγά; Πωπω πως χαιρομαι να ξέρεις. Πώς τα πας;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, lennio είπε:

Παλμοιρα, ετοιμάζεσαι σιγά σιγά; Πωπω πως χαιρομαι να ξέρεις. Πώς τα πας;

Είμαι πανέτοιμη Λενιω! Από ψώνια έχουμε ολοκληρώσει και έχω λίγο ηρεμήσει. Είμαστε πολύ τυχεροί γιατί μας έχουν δανείσει και παρα πολλλα πράγματα φίλοι μας αλλά ήθελα να πάρουμε και κάποια πράγματα καινούργια. Τώρα πλένουμε και σιδερωνουμε τα της μπέμπας και σιγά σιγά φτιάχνω βαλίτσα για μαιευτήριο. Το μόνο που καθυστερεί είναι το χώρισμα για το δωματιο της. Δεν έχουμε δεύτερο υπνοδωμάτιο στο σπίτι και θα χωρίσουμε το σαλόνι αλλά δυστυχώς έχουμε καθυστερήσει. Μικρό το κακό βέβαια γιατί το πρώτο διάστημα θα κοιμάται μαζί μας στην κρεβατοκάμαρα. Παντως αυτή η περίοδος των ετοιμασιών είναι υπέροχη! Κουράζομαι πολύ εύκολα και κάθε φορά πάμε σε ένα μαγαζί και γυρίζουμε και είμαι όλη μέρα ξάπλα αλλά ακόμη και έτσι το απολαμβάνω. Έχω πάρει πολλά πράγματα και μέσω ιντερνετ. Κάναμε και μια συνάντηση σπίτι με μια σύμβουλο θηλασμου και λιγάκι ξε αγχώθηκα και αυτή τη βδομάδα θα συναντήσουμε έναν παιδίατρο που σκεφτόμαστε να μας αναλάβει μετά το μαιευτήριο. Από άγχος νομίζω ότι τώρα έχω σε φυσιολογικά πλαίσια, απλά προσπαθώ να το διαχειρίζομαι όσο καλύτερα μπορώ. Θέλω να περάσει και αυτή η εβδομάδα  χωρίς να έχουμε απρόοπτα οπότε θα είμαι αρκετά προσεκτική και βλέπουμε...

  • Μου αρέσει 10

preg.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, palmoira said:

Είμαι πανέτοιμη Λενιω! Από ψώνια έχουμε ολοκληρώσει και έχω λίγο ηρεμήσει. Είμαστε πολύ τυχεροί γιατί μας έχουν δανείσει και παρα πολλλα πράγματα φίλοι μας αλλά ήθελα να πάρουμε και κάποια πράγματα καινούργια. Τώρα πλένουμε και σιδερωνουμε τα της μπέμπας και σιγά σιγά φτιάχνω βαλίτσα για μαιευτήριο. Το μόνο που καθυστερεί είναι το χώρισμα για το δωματιο της. Δεν έχουμε δεύτερο υπνοδωμάτιο στο σπίτι και θα χωρίσουμε το σαλόνι αλλά δυστυχώς έχουμε καθυστερήσει. Μικρό το κακό βέβαια γιατί το πρώτο διάστημα θα κοιμάται μαζί μας στην κρεβατοκάμαρα. Παντως αυτή η περίοδος των ετοιμασιών είναι υπέροχη! Κουράζομαι πολύ εύκολα και κάθε φορά πάμε σε ένα μαγαζί και γυρίζουμε και είμαι όλη μέρα ξάπλα αλλά ακόμη και έτσι το απολαμβάνω. Έχω πάρει πολλά πράγματα και μέσω ιντερνετ. Κάναμε και μια συνάντηση σπίτι με μια σύμβουλο θηλασμου και λιγάκι ξε αγχώθηκα και αυτή τη βδομάδα θα συναντήσουμε έναν παιδίατρο που σκεφτόμαστε να μας αναλάβει μετά το μαιευτήριο. Από άγχος νομίζω ότι τώρα έχω σε φυσιολογικά πλαίσια, απλά προσπαθώ να το διαχειρίζομαι όσο καλύτερα μπορώ. Θέλω να περάσει και αυτή η εβδομάδα  χωρίς να έχουμε απρόοπτα οπότε θα είμαι αρκετά προσεκτική και βλέπουμε...

Τι όμορφα!!!! Μπράβο μπράβο μπράβο. Όλα θα πάνε πρίμα, θα δεις :):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια σας διαβάζω καθημερινά και χαίρομαι πολύ να ακούω καλά νέα! Εχει καμία κανένα νεότερο από την Κοκκινομάλλα εύχομαι να είναι καλά και απλά να είνσι φουλ απασχολημένη με τη μπουμπού της.

Εγώ έκανα μία τελευταία προσπάθεια με δικά μου καταφέραμε να πάρουμε 2 αυτή τη φορά και με ένα που αποψύξανε έγινε εμβρυομεταφορά 3 καλής ποιότητας είπαν την Παρασκευή. Αρχικά είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα το αντιμετωπίσω με μεγάλη ψυχραιμία αλλά τελικά αδύνατο μου φαίνεται! Εχω ήδη αρχίσει να αγχώνομαι οτι τα έκανα όλα λάθος δεν έμεινα αρκετά ξάπλα, ανεβοκατέβηκα πολλές φορές σκάλα κλπκλπ.. Αν συνεχίσω έτσι δε βλέπω να επιβιώνω άλλες 11 μέρες μέχρι τη χοριακή!!

Ευτυχώς διαβάζω τα νέα σας και ξεχνιέμαι λιγουλάκι!

Πολλα φιλιά και κουράγιο σε όλες

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Mishka είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σας διαβάζω καθημερινά και χαίρομαι πολύ να ακούω καλά νέα! Εχει καμία κανένα νεότερο από την Κοκκινομάλλα εύχομαι να είναι καλά και απλά να είνσι φουλ απασχολημένη με τη μπουμπού της.

Εγώ έκανα μία τελευταία προσπάθεια με δικά μου καταφέραμε να πάρουμε 2 αυτή τη φορά και με ένα που αποψύξανε έγινε εμβρυομεταφορά 3 καλής ποιότητας είπαν την Παρασκευή. Αρχικά είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα το αντιμετωπίσω με μεγάλη ψυχραιμία αλλά τελικά αδύνατο μου φαίνεται! Εχω ήδη αρχίσει να αγχώνομαι οτι τα έκανα όλα λάθος δεν έμεινα αρκετά ξάπλα, ανεβοκατέβηκα πολλές φορές σκάλα κλπκλπ.. Αν συνεχίσω έτσι δε βλέπω να επιβιώνω άλλες 11 μέρες μέχρι τη χοριακή!!

Ευτυχώς διαβάζω τα νέα σας και ξεχνιέμαι λιγουλάκι!

Πολλα φιλιά και κουράγιο σε όλες

Όλες τα ίδια κάνουμε και σκεφτόμαστε στη φάση της αναμονής μην ανησυχείς! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις θετικό αποτέλεσμα! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, palmoira said:

Όλες τα ίδια κάνουμε και σκεφτόμαστε στη φάση της αναμονής μην ανησυχείς! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις θετικό αποτέλεσμα! 

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου. Εχεις περάσει εσύ πάρα πολλά και τώρα θέλει λίγο υπομονή και θα έχεις αγκαλιά τη μικρή σου! Εύχομαι ότι καλύτερο και να μην ξαναταλαιπωρηθείς για τίποτα πια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Mishka είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου. Εχεις περάσει εσύ πάρα πολλά και τώρα θέλει λίγο υπομονή και θα έχεις αγκαλιά τη μικρή σου! Εύχομαι ότι καλύτερο και να μην ξαναταλαιπωρηθείς για τίποτα πια!

Πιστεύω ότι θα τα ξεχάσω όλα μόλις την πάρω αγκαλιά. Ήδη σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που φτάσαμε μέχρι εδώ παρολες τις δυσκολίες. Προσπαθησε να ξεχνιέσαι με βιβλία,ταινίες και να κάνεις όμορφες και αισιόδοξες σκέψεις. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Mishka είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου. Εχεις περάσει εσύ πάρα πολλά και τώρα θέλει λίγο υπομονή και θα έχεις αγκαλιά τη μικρή σου! Εύχομαι ότι καλύτερο και να μην ξαναταλαιπωρηθείς για τίποτα πια!

@Mishka τι ωραία νέα.. και εγώ την Παρασκευή έκανε εμβρύου μεταφορά.. πότε κάνεις β χορική?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...