Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Ναι, δύο αποτυχίες με δωρεά, την πρώτη με μια βλαστοκυστη και την δεύτερη με δυο... Ακόμα το φυσάω και δεν κρυωνει. Μπορείς να με καταλάβεις φαντάζομαι...

Η δότρια έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη

Το σπέρμα καλό αν και ποτέ δεν κάναμε κατακερματισμό. Ο γιατρος λέει ότι αφού έδωσε 5 πολύ καλές βλαστοκύστες δε έχει πρόβλημα...

Το πάχος ενδομητρίου μου πολύ καλό

Το αν τα εμβρυα ειναι καλα η οχι αν δεν κανω λαθος το δειχνει ο προεμφυτευτικος. Επειδη δεν εφτασα σε αυτο το σημειο καλυτερα νασου πουν τα κοριτσια που ξερουν αλλα αυτο το δεν εχει προβληνα ΕΜΕΝΑ προσωπικα μου στερησε παιδι απο δικο μου υλικο οταν δεν ειχα θεμα ωαριων(ποσοτητας και ποιοτητας νεοτερη)και με δυσκολεψε κ στο να μεινω με δωρεα.

Ναι σε καταλαβαινω πολυ καλα γι αυτο να κινηθεις σωστα και να ψαχτεις.

Παιδι θα κανεις να σαι σιγουρη

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, chitaneta said:

Και εμένα δεν μου αρέσει καθόλου η ιδέα να παίρνω κορτιζόνη, χωρις να ξέρω ότι φουντώνει τις φλεγμονές και ανεβάζει σάκχαρο...

Μήπως πριν από την επόμενη ετ ρωτήσω την γνωμη της αντικαταστάτριας της Τσεκούρα...

Άντε με το καλό! Πλησιάζει ο καιρός ε;:wub:

Εννοειται να ρωτησεις! Εδω περα απο τα σιγουρα(φλεγμονες, σακχαρο) ο  Νικας υποστηριζε σε καποιες περιπτωσεις οτι χαλουσε και την υποδεκτικοτητα του ενδομητριου.Αν ειναι τελειως απαραιτητη μονο τοτε να την παρεις.

7 hours ago, Ann@73 said:

Όχι 30/10... 23/10 έγινε η ε.τ.. Πήγα για χοριακή σήμερα αλλά αποτελέσματα αύριο λόγω επαρχίας. Βασικά θέλω να τελειώνει η αναμονή!

Καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Aeroplano44! είπε:
6 ώρες πρίν, Aeroplano44! είπε:

Είχες βλασροκυστες ; Αλήθεια; δηλαδή με δανεικά ωάρια, έστω και αν έχεις βλαστοκυστες δε γίνεται χοριακη τη 10η μέρα; 
παρακαλώ Απαιτείστε μου ώστε να μην πάω νωρίτερα και να απογοητευτώ! 
εσείς τι οδηγίες έχετε; 

Εμένα μου είχαν πει στην 14η...τι να σου πω... Δεν ξέρω ένα υπάρχει και άλλη άποψη.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Aeroplano44! είπε:

Δηλαδή καμίας δεν είπαν 10 μέρες, οπως όταν ειναι δικά σου τα ωάρια! 
ειναι κάποια με δανειακά ωάρια και βλαστοκυστες που τις είπαν στις 10 μέρες ; 

Επίσης για να είμαστε πιο σαφείς μετράτε από την εμβρυομεταφορα η από τη μέρα της γονιμοποίησης ; 

εγω ειχα "εντολή" κ εκανα με βλαστκυστες στις 9 μερες χοριακη...μετραω απο εμβρυομεταφορα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Papaki@ είπε:

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια παλιά και νέα! εχω πάρα πολύ καιρό να μπω να σας διαβάσω, για όσες δεν θυμάστε και όσες ειστε νέες να σας πώ ότι μετά από 5 χρόνια προσπάθειας λόγω λίγων ωαρίων και χαμηλής ποιότητας πήγαμε και εμεις με δανεικά ωάρια, ενδομητριο 7 και χοριακή χαμηλή εχω τωρα 2 μικρες ζωηρές μουσίτσες στο σπίτι 9 μηνών. 

@anoulious χάρικα πάρα πολύ με τα νέα σου! με το καλό κορίτσι μου

papaki m τα καταφερες τελικα αγαπη μ...μπραβο σ ...να σ ζήσουν τα μωρακια σ οι  πριγκιπισες σ να χουν παντα υγεια.......σε θυμάμαι πολύ καλα....τα φιλιά  μ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Papaki@ said:

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια παλιά και νέα! εχω πάρα πολύ καιρό να μπω να σας διαβάσω, για όσες δεν θυμάστε και όσες ειστε νέες να σας πώ ότι μετά από 5 χρόνια προσπάθειας λόγω λίγων ωαρίων και χαμηλής ποιότητας πήγαμε και εμεις με δανεικά ωάρια, ενδομητριο 7 και χοριακή χαμηλή εχω τωρα 2 μικρες ζωηρές μουσίτσες στο σπίτι 9 μηνών. 

@anoulious χάρικα πάρα πολύ με τα νέα σου! με το καλό κορίτσι μου

Καλημερα papaki! Μας ελειψες.Ευχαριστω πολυ πολυ!Τη δικη μου περιπτωση λεω τα κοριτσια να κοιτανε οταν απελπιζονται.Ρε συ προσπαθουσα να θυμηθω  για να δωσω θαρρος στα κοριτσια οταν γραφουν μικρες σχετικα χοριακες( οτι τελικα ποτε δε ξερεις)γραψε μας αν δε σε πειραζει ποση ητανε η χοριακη σου;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anoulious είπε:

Καλημερα papaki! Μας ελειψες.Ευχαριστω πολυ πολυ!Τη δικη μου περιπτωση λεω τα κοριτσια να κοιτανε οταν απελπιζονται.Ρε συ προσπαθουσα να θυμηθω  για να δωσω θαρρος στα κοριτσια οταν γραφουν μικρες σχετικα χοριακες( οτι τελικα ποτε δε ξερεις)γραψε μας αν δε σε πειραζει ποση ητανε η χοριακη σου;

αν θυμάμαι καλά ηταν γύρω στο 140 δεν περίμενα με τίποτα να έχουν πιάσει και τα 2! στην διδυμη κύηση ειναι μεγάλα τα νούμερα από ότι εχω δει εδω μέσα... επίσης δεν είχα κανένα συμπτωμα, ουτε αιμα εμφυτευσης που ειχα σε αποτυχημένες εγκυμοσύνες ούτε πονους ουτε πρισμένο στήθος, δεν ημουν αισιόδοξη παρόλο που ειχα διπλασιασμό χοριακής οταν πήγα για υπερηχο ειχα κλειστα τα ματια και παρακαλουσα να ειναι ακομα εκει και να ειναι ενδομητριο, ανοιξα τα ματια όταν ειπε ο γιατρος "επ να τοοοο , να και το άλλοοοοο" και του λεω πλακα κανεις? μου λεει να δες τα μαζι! εγω ημουν σε σοκ και ο αντρας μου εκλαιγε απο χαρα, 

επίσης πέρασα και μεγάλο γολγοθα μεχρι να γεννήσω γιατι εβγαινα θετική οριακά στο ιο CMV και δεν ξεραμε αν εχει κανει βλάβες στα εμβρυα, με παρακολουθούσε ομάδα λοιμωξιολόγων εκανα ενδοφλεβιες θεραπειες αντισωμάτων, αμνιοπαρακέντηση και βγηκε ευτυχως αρνητική και στα 2 αλλά μετα μετρουσαμε τα κεφαλάκια μικρά και να φανταστεις 2 εβδομάδες πριν γεννήσω μου ειπαν αν θελω να τερματήσω την εγκυμοσύνη!

τέλος καλό όλα καλά όμως! 

θα ήθελα να πώ σε ολα τα κορίτσια ότι οι μάχες δεν σταματάνε ποτέ υπομονή και θάρρος σε όλες 

  • Μου αρέσει 12

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, συναγωνίστριες! 
Έχω 2-3 μέρες που δεν είμαι στα καλά μου, κάνω συνεχώς απαισιόδοξες σκέψεις... 4 βλαστοκύστες έχω, αν δεν πιάσει καμιά άντε ξανά-μανά βρες άλλη δότρια, κάνε εξετάσεις... Έχουμε εξαντληθεί και οικονομικά, νιώθω ότι δουλεύω για να πληρώνω γιατρούς και εξετάσεις. Έχω και το πένθος για τη μαμά μου, δε ξέρω... Πώς να τις καταπολεμήσω αυτές τις σκέψεις, έχει αρχίσει να επηρεάζεται και η σχέση μου με τον σύντροφό μου...

Συγγνώμη αν σας έριξα, απλά κάπου ήθελα να τα πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...