Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Villi είπε:

@athinaida διαβάζοντας τα ποστ σου τις τελευταίες εβδομάδες εχω καταλάβει τα εξής 1. Πρέπει να φύγω απο τον γιατρό μου (Σφακ) 2. Ο γιατρός που έχεις τωρα ακούγεται εξαιρετικός, θα ήθελα πολυ να πάω αλλα θα πρέπει να δω πως μπορεί να γίνει αυτό μια και μένω θεσσαλονικη 3. Έχεις ψαχτεί πολυ και οτι γράφεις ειναι to the point, βοηθάει πολυ αυτό όλες εμάς που ακόμα ψαχνόμαστε. Αυτό ισχύει και για ολα τα  αλλα κοριτσια που ενώ τα κατάφεραν συνεχίζουν να συνεισφέρουν. Ορκίζομαι οτι αν ποτε πετύχω, θα συνεχίσω να γράφω σε αυτό το φόρουμ μέχρι να γεράσω.

Tον ιδιο ορκο ειχα κανει κι εγω , γι αυτο γραφω μεχρι να με βαρεθειτε:D:lol:

  • Μου αρέσει 7
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

29 minutes ago, VivianT said:

Καλησπέρα.. Επειδή καταλαβαίνω ότι το έχεις ψάξει πολύ.. Και εγώ άλλαξα κάνα 2 και τελευταία ήταν η Λευκου η οποία μου έκανε πολλά... Ο γιατρός που σου βρήκε το θέμα σου προφανώς σου έκανε και επιπλέον εξετάσεις? Πως μπορώ να σου στείλω τα προσωπικά στοιχεία μου να μου πεις, εάν δεν σε φέρνω σε δύσκολη θέση....... μηπως και βοηθηθω γιατί κοντεύω να σαλτάρω. Δεν ξέρω να την χειρίζομαι την πλατφόρμα καλά. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ... 

Εννοώ πολλές εξετάσεις και εντόπισε διαφορά. Για καλό το λέω.. 

Καλησπέρα εμένα μου είπαν στις 14 ημέρες που έκανα πριν κάνα μήνα εμβρυομεταφορα με αυτό τον τρόπο. 

Είχες βλασροκυστες ; 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, VivianT said:

Καλησπέρα.. Επειδή καταλαβαίνω ότι το έχεις ψάξει πολύ.. Και εγώ άλλαξα κάνα 2 και τελευταία ήταν η Λευκου η οποία μου έκανε πολλά... Ο γιατρός που σου βρήκε το θέμα σου προφανώς σου έκανε και επιπλέον εξετάσεις? Πως μπορώ να σου στείλω τα προσωπικά στοιχεία μου να μου πεις, εάν δεν σε φέρνω σε δύσκολη θέση....... μηπως και βοηθηθω γιατί κοντεύω να σαλτάρω. Δεν ξέρω να την χειρίζομαι την πλατφόρμα καλά. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ... 

Εννοώ πολλές εξετάσεις και εντόπισε διαφορά. Για καλό το λέω.. 

Καλησπέρα εμένα μου είπαν στις 14 ημέρες που έκανα πριν κάνα μήνα εμβρυομεταφορα με αυτό τον τρόπο. 

Πατας επανω στο φακελακι και στο προς βαζεις το  ονομα μου.Στειλε οποτε θελεις

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Aeroplano44! said:

Είχες βλασροκυστες ; Αλήθεια; δηλαδή με δανεικά ωάρια, έστω και αν έχεις βλαστοκυστες δε γίνεται χοριακη τη 10η μέρα; 
παρακαλώ Απαιτείστε μου ώστε να μην πάω νωρίτερα και να απογοητευτώ! 
εσείς τι οδηγίες έχετε; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VivianT said:

Καλησπέρα.. Επειδή καταλαβαίνω ότι το έχεις ψάξει πολύ.. Και εγώ άλλαξα κάνα 2 και τελευταία ήταν η Λευκου η οποία μου έκανε πολλά... Ο γιατρός που σου βρήκε το θέμα σου προφανώς σου έκανε και επιπλέον εξετάσεις? Πως μπορώ να σου στείλω τα προσωπικά στοιχεία μου να μου πεις, εάν δεν σε φέρνω σε δύσκολη θέση....... μηπως και βοηθηθω γιατί κοντεύω να σαλτάρω. Δεν ξέρω να την χειρίζομαι την πλατφόρμα καλά. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ... 

Εννοώ πολλές εξετάσεις και εντόπισε διαφορά. Για καλό το λέω.. 

Καλησπέρα εμένα μου είπαν στις 14 ημέρες που έκανα πριν κάνα μήνα εμβρυομεταφορα με αυτό τον τρόπο. 

Δηλαδή με δανεικα ωάρια ισχύουν περισσότερες μέρες; 
καποια άλλη; Σε όλες έτσι είπαν δε θέλω να την κάνω νωρίτερα και να μη δείχνει τίποτε; 
παρακαλω δώστε και άλλες την εμπειρία σας 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, VivianT είπε:

Και εγώ εκεί πήγα αυτή την φορά (μετά από 4 εξωσωματικες σε αλλο κεντρο) 18ciclacur και 8 utrogestan + όλα τα άλλα και δυστυχώς βιοχημικη - παλινδρομησε. Έχω απογοητευτεί.. Γιατί δεν ήταν και με δικά μιυ τα οποία δεν είμαι και καλής ποιότητας. Έχω πιάσει πάτωμα.. Έχω αλλά 5 κατάψυξη... Τωρα τι θα γίνει.. Άγνωστο.. Ξεκίνησα  και ψυχολόγο σήμερα.. Μπας και νιώσω καλύτερα

.. Τι να πω.. 

 

Σε ποιον γιατρό είσαι αν επιτρέπεται?

2 ώρες πρίν, Aeroplano44! είπε:

Θα ήθελα να ρωτήσω αν όταν έχεις δανεικά έμβρυα βλαστοκυστες κάνεις χοριακη στις 10 μέρες! 
Μου είπαν στις 12 και διερωτώμαι αν είναι επειδή είναι δανεικά 

ισχυεις και εδώ το 10η μέρα; 

Εγώ πάντως με βλαστοκυστεις την 9η ημέρα μετρώντας από την επόμενη της εμβρυομεταφορας έκανα χοριακή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ann@73 είπε:

Εγώ είμαι στον αριθμό 22 χαπια την ημέρα και θέλω πάρα πάρα πολύ να τα πετάξω! Η τιμή της χοριακής αύριο λόγω επαρχίας. Δυστυχώς δεν έχει γυναικολόγο το νησί. Ευχαριστώ πάντως για τη στήριξη!!! 

Κάνε λίγο υπομονή ακόμα. Να έχεις καλά αποτελέσματα αύριο και σιγά σιγά θα τα πετάξεις και τα χάπια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aeroplano44! said:
2 hours ago, Aeroplano44! said:

Είχες βλασροκυστες ; Αλήθεια; δηλαδή με δανεικά ωάρια, έστω και αν έχεις βλαστοκυστες δε γίνεται χοριακη τη 10η μέρα; 
παρακαλώ Απαιτείστε μου ώστε να μην πάω νωρίτερα και να απογοητευτώ! 
εσείς τι οδηγίες έχετε; 

Οι οδηγίες ποικίλουν! Άλλοι γιατροί λένε στις 10 μέρες, άλλοι στις 14 (την πρωτη φορά που έκανα εγω) και τώρα μου είπαν στις 12 μέρες (για βλαστοκύστες πάντα) 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Ann@73 said:

Οι οδηγίες ποικίλουν! Άλλοι γιατροί λένε στις 10 μέρες, άλλοι στις 14 (την πρωτη φορά που έκανα εγω) και τώρα μου είπαν στις 12 μέρες (για βλαστοκύστες πάντα) 

Δηλαδή καμίας δεν είπαν 10 μέρες, οπως όταν ειναι δικά σου τα ωάρια! 
ειναι κάποια με δανειακά ωάρια και βλαστοκυστες που τις είπαν στις 10 μέρες ; 

Επίσης για να είμαστε πιο σαφείς μετράτε από την εμβρυομεταφορα η από τη μέρα της γονιμοποίησης ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/11/2021 at 6:01 ΠΜ, Thia1985 είπε:

Εμενα η βιοψια ενδομητριου ηταν καθαρη. Ειχε παρει θυμαμαι δειγματα κ απο την περιοχη γυρω απο τους πολυποδες και απο αλλα σημεια. Εγω ταλαιπωρουμουν χρονια απο μυκητιασεις κι εκανα πολυ συχνα καλλιεργεια κολπικου υγρου. Κανεις ποτε δε μου πε οτι δεν ανιχνευονται ολα τα μικροβια. Μιλαω για την περιοδο 2011-2018. Βεβαια απο το 2012-2016 ειχα σταθερο γιατρο αλλα...

αφου στην υστεροσκοπηση πιστευα οτι θα μου βρει πολλα.

Οχι

Εγω δεν πηρα

Κοριτσι ειχες δυο αποτυχιες με δωρεα??

Λυπαμαι πολυ

Εισαι με την ιδια δοτρια?

Ξερεις αν εχει δωσει παλι εγκυμοσυνη?

Απο σπερμα πως ειστε?

Εφτασες στον 8????πω πω

Πως περασε ο καιρος

Κοριτσι μου με το καλο!!!

@chitaneta Να ξερεις η ψυχολογια παιζει πολυ μεγαλο ρολο!!!

Εγω μετα την αποτυχια με δωρεα ειχα πεσει παρα πολυ. Ο ανδρας μου να βλεπες. Ασε που ανοιγε το στομα του και δεν ηξερε τι ελεγε(βλεπεις τοτε αρχισε να καταλαβαινει οτι παιζει κατι πιο σοβαρο με το σπερμα γι αυτο κι επιμενω να το ψαχνετε περισσοτερο, θα χα παιδι εξι ετων τωρα). Αν δεν ηταν οι μικρες απεναντι(ακομη οποτε τις βλεπω νιωθω το ιδιο συναισθημα) και το πεισμα μου παιδι δε θα χα.

Αφου θυμαμαι εκεινη την ημερα που εμεινα στη μικρη, φωναξα στην εμβρυολογο χωρις να φταιει(και της το πα,της λεω δε μου φταις αλλα ασε..εγκυμοσυνη δινουν??), πηγα να τρακαρω με το αμαξι και την επομενη ημερα,ηρθε η μητερα μου σπιτι κ με ρωτησε οπως καθε αλλη φορα αν εχω συμπτωματα,της λεω κανενα και σε παρακαλω μη με ρωτησεις παλι(ειχα δει ομως προφητικο ονειρο οσο γραφικο κι αν ακουγεται και ξυπνησα απο εντονο πονο, ηταν η εμφυτευση), εβγαινα με φιλες, με τον αντρα μου αλωνισαμε ολη την Αθηνα, βγαιναμε στην αδεια του δυο κ τρεις φορες την ημερα,επινα φουλ καφε,ετρωγα γλυκα και ημουν σιγουρη για την αποτυχια.

Αφου κι ο γιατρος μου ειχε απελπιστει κ στην εμβρυομεταφορα οταν απελπισμενη με ανοιχτα τα ποδια τον ρωτησα τι φταιει κ δε μενω ουτε με δωρεα, νιωθω στειρα,ετσι του πα,η απαντηση του μεταξυ αλλων(να ναι καλα) ηταν ο Θεος μαζι σου!!! 

Η δε φιλη μου μου ελεγε μη σκυβεις,μη σηκωνεις βαρη κλπ κι εγω ημουν ετοιμη να την βουτηξω!!!

Την ημερα που πηρα το θετικο,ημουν μες τη γκρινια κ τα νευρα πριν μαθω το αποτελεσμα, ειχα πιει καφε,ειχαφαει γλυκο,ειχα περπατησει ολο το κεντρο της Αθηνας ΟΜΩΣ ειχα πει στον αντρα μου, νομιζω οτι τα καταφεραμε αλλα φοβαμαι να το πιστεψω, δεν ξερω γιατι, το ενιωθα πριν το θετικο.

Για εμενα περα απο ολα τα ιατρικα,ναι η ψυχολογια παιζει πολυ ρολο.

Και κατι αλλο που νομιζω δεν το εχω πει. Οταν μιλησα με τον γιατρο μου για τα δυο εναπομειναντα εμβρυα μου ειχε πει οτι το ενα ηταν δυνατο,το αλλο οχι τοσο, ομως εκριναν επειτα απο επικοινωνια με το Ιακ οτι μπορουσε να καταψυχθει κ να του δωσουμε ευκαιρια κι αν στην αποψυξη δεν..δε θα το βαζαμε. Την ημερα λοιπον της εμβρυομεταφορας ελεγα θα μπει ενα τελικα!παω εκει κ μου λεει η εμβρυολογος οτι η μικρη βλαστοκυστουλα πηρε τα πανω της και ηταν πολυ ζωηρη γι αυτο κ θα την βαζαμε τελικα!!!εκει αρχισε να μου εκθειαζει τα εμβρυα κι εκει της απαντησα μες τα νευρα και την απογοητευση.

Κατι μου λεει πως αυτη η ζωηρη βλαστοκυστουλα ειναι η κορη μου. Ειλικρινα το νιωθω.Ο αντρας μου με κοροιδευει αλλα του λεω οπως σου πα εκεινη την ημερα οτι τα καταφεραμε αλλα φοβαμαι να το πιστεψω κ τελικα ημουν ετσι κ τωρα σου λεω οτι ειναι η μικρη.

Απο ζωηραδαδοξα το Θεο εχουμε μπολικη!!!:razz:

Ναι, δύο αποτυχίες με δωρεά, την πρώτη με μια βλαστοκυστη και την δεύτερη με δυο... Ακόμα το φυσάω και δεν κρυωνει. Μπορείς να με καταλάβεις φαντάζομαι...

Η δότρια έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη

Το σπέρμα καλό αν και ποτέ δεν κάναμε κατακερματισμό. Ο γιατρος λέει ότι αφού έδωσε 5 πολύ καλές βλαστοκύστες δε έχει πρόβλημα...

Το πάχος ενδομητρίου μου πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2021 at 11:06 ΠΜ, anoulious είπε:

Καλημερα. Και εγω εχω το γονιδιο που εχουν αυτοι που εχουν κοιλιοκακη, καμμια εμφυτευση αλλα δεν πηρα κορτιζονη.Φοβηθηκα τη επιδραση της στο ανοσοποιητικο,στο ενδομητριο(φουντωνει φλεγμονες)και στο σακχαρο.Δε σου λεω να κανεις το ιδιο , απλα σου παραθετω και την αλλη αποψη

Ευχαριστω πολυ.Και εγω δεν το πιστευω.Τωρα αρχισα να κανω ετοιμασιες να φανταστεις..Αυτο με την ψυχολογια το πιστευω και εγω.Ηταν η πρωτη φορα που εκανα συνεδριες με ψυχολογο πριν την προσπαθεια.Τυχαιο;Μπορει...

Και εμένα δεν μου αρέσει καθόλου η ιδέα να παίρνω κορτιζόνη, χωρις να ξέρω ότι φουντώνει τις φλεγμονές και ανεβάζει σάκχαρο...

Μήπως πριν από την επόμενη ετ ρωτήσω την γνωμη της αντικαταστάτριας της Τσεκούρα...

Άντε με το καλό! Πλησιάζει ο καιρός ε;:wub:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Villi είπε:

Δεκατέσσερις μέρες για βλαστοκυστες είναι πάρα πολλές … δεν συνηθίζεται. 

Εγώ και στις 2 εμβρυομεταφορές με βλαστοκύστες στις 14 έκανα χοριακή. Για την ακρίβεια στις 13, επειδή η 14η μέρα ήταν Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Aeroplano44! είπε:
3 ώρες πρίν, Aeroplano44! είπε:

Είχες βλασροκυστες ; Αλήθεια; δηλαδή με δανεικά ωάρια, έστω και αν έχεις βλαστοκυστες δε γίνεται χοριακη τη 10η μέρα; 
παρακαλώ Απαιτείστε μου ώστε να μην πάω νωρίτερα και να απογοητευτώ! 
εσείς τι οδηγίες έχετε; 

Εμένα ο γιατρός μου μου είπε και στις δυο ετ να πάω την 9η μέρα (χωρίς να μετράω την μέρα της ετ)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...