Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Άρα αυτές που μας κάνει η οικονομ δεν είναι όλες για την θρόμβο φιλία;; Γιατί αγχώθηκα 

      Μην αγχώνεσαι γιατι απο όσο έχω διαβάσει κάποιες κοπέλες της ξεκινούν μετά τη πρώτη τρίμηνο όλα καλά θα πάνε 

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Επίσης άλλη μια ερώτηση ίσως χαζή.. την οποία θέλω να την κάνω και στο γιατρό την άλλη εβδομάδα που θα τον δω. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατή η δοτρια με εμένα? Και να το αποβάλλω..να μην το δέχεται ο οργανισμός μου...? Θα μου πεις σε τι συμβατή? Δεν ξέρω να σου πω.. Μου πέρασε από το μυαλό.. Αυτό και άλλες 1000 αρνητικές σκεψεις... Ότι ίσως να μην μπορώ ποτέ κτλ.. Όχι τίποτα άλλο έχω και άλλα πεντε.. Και τα έχω πληρώσει χρυσάφι.. Παίζει περίεργα παιχνίδια το μυαλό μου...θα με τρελάνει στο τέλος... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 15 λεπτά , VivianT είπε:

Επίσης άλλη μια ερώτηση ίσως χαζή.. την οποία θέλω να την κάνω και στο γιατρό την άλλη εβδομάδα που θα τον δω. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατή η δοτρια με εμένα? Και να το αποβάλλω..να μην το δέχεται ο οργανισμός μου...? Θα μου πεις σε τι συμβατή? Δεν ξέρω να σου πω.. Μου πέρασε από το μυαλό.. Αυτό και άλλες 1000 αρνητικές σκεψεις... Ότι ίσως να μην μπορώ ποτέ κτλ.. Όχι τίποτα άλλο έχω και άλλα πεντε.. Και τα έχω πληρώσει χρυσάφι.. Παίζει περίεργα παιχνίδια το μυαλό μου...θα με τρελάνει στο τέλος... 

Σε καταλαβαίνω πολύ!

Εγώ δεν είχα αποβολές, αλλά δεν είχα καν εμφύτευση... Με πολύ καλές βλαστοκύστες και πολύ καλό εδομήτριο!

Δυο αρνητικές χοριακές και τώρα δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω πριν την τρίτη ετ, με τις 2 τελευταίες μου βλαστοκύστες!

Επίσης στο βάθος φοβάμαι ότι κάτι δεν πάει καλά με τα ωάρια της δότριας και θα αποτύχω και στην τρίτη προσπάθεια...

Αυτό που προσπαθώ τον τελευταίο μήνα είναι να φτάξω την ψυχολογία μου, γιατί είχα πέσει πάρα πολύ...

Εύχομαι να γυρίσει σύντομα και για μας ο τροχός!

 

Κι εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο τι μπορεί να φταίει...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι.. Μακάρι... Στο εύχομαι.. Μας το εύχομαι... Πρέπει να το πιστέψουμε γιατί δεν θα μπορούμε να χαρούμε τίποτα στο τέλος... Τα λέω για να τα ακούω... Διότι τον έπιασα τον πάτο.. Το εύχομαι σε ολες μας που προσπαθούμε... ❣️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VivianT είπε:

Επίσης άλλη μια ερώτηση ίσως χαζή.. την οποία θέλω να την κάνω και στο γιατρό την άλλη εβδομάδα που θα τον δω. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατή η δοτρια με εμένα? Και να το αποβάλλω..να μην το δέχεται ο οργανισμός μου...? Θα μου πεις σε τι συμβατή? Δεν ξέρω να σου πω.. Μου πέρασε από το μυαλό.. Αυτό και άλλες 1000 αρνητικές σκεψεις... Ότι ίσως να μην μπορώ ποτέ κτλ.. Όχι τίποτα άλλο έχω και άλλα πεντε.. Και τα έχω πληρώσει χρυσάφι.. Παίζει περίεργα παιχνίδια το μυαλό μου...θα με τρελάνει στο τέλος... 

Αυτο για τη συμβατοτητα το ειχα ρωτησει στον γιατρο μου τον σφακιανουδη κ ειχα πει να παρω κορτιζονη κ μου ειχε πει οχι... Αλλιως καμμια δεν θα μπορουσε με δοτρια... Ουτως ή αλλως, κ με δικα σου να πηγαινες, το μισο dna θα ηταν του αντρασου, αρα ξενο προς εσενα, κ θα το πολεμουσε ο οργανισμος σου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Εφοσον θα πας στο Ελενα,αν ειναι ακομη πηγαινε στην Κουκου Εφη. Δεν ξερω αν ειδικευεται σε αυτο παντως ειναι αριστη κι ειναι αυτη που καποτε μου "ανοιξε" τα ματια.

@VivianTΓια να επιλέξεις συγκεκριμένη ενδοκρινολόγο θα πρέπει να κλείσεις απογευματινό ραντεβού. Στα πρωινά σε βλέπει όποιος τύχει. Ωστόσο έχουμε ακούσει καλά λόγια και για άλλους ενδοκρινολόγους εκεί. π.Χ. για τη Βενάκη, για τη Μίχου και για έναν άνδρα που μου διαφεύγει το όνομά του τώρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επισης, οσον αφορα την ανιχνευση μικροβιων απο κολπικα υγρα σε σχεση με το ενδομητριο, 2 γιατροι-δεν θυμαμαι ποιοι γτ ειχα δει κ πολλους- μου ειχαν επιβεβαιωσει αυτο που παλι μου ειχε πει ο σφακ, οτι δλδ υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην ανιχνευθουν στην εξεταση. Γι αυτο γινεται η υστεροσκοπηση και βιοψια ενδομητριου, κ παλι θελει εμπειρο ματι να διακρινει τη φλεγμονη.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VivianT είπε:

Επίσης άλλη μια ερώτηση ίσως χαζή.. την οποία θέλω να την κάνω και στο γιατρό την άλλη εβδομάδα που θα τον δω. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατή η δοτρια με εμένα? Και να το αποβάλλω..να μην το δέχεται ο οργανισμός μου...? Θα μου πεις σε τι συμβατή? Δεν ξέρω να σου πω.. Μου πέρασε από το μυαλό.. Αυτό και άλλες 1000 αρνητικές σκεψεις... Ότι ίσως να μην μπορώ ποτέ κτλ.. Όχι τίποτα άλλο έχω και άλλα πεντε.. Και τα έχω πληρώσει χρυσάφι.. Παίζει περίεργα παιχνίδια το μυαλό μου...θα με τρελάνει στο τέλος... 

Νομίζω στη δωρεά παίρνεις κορτιζόνη υποχρεωτικά για να πέσει το ανοσοποιητικό σου και να μην αποβάλει το έμβρυο. Ας με διορθώσουν οι κοπέλες που ξέρουν περισσότερα, αν κάνω λάθος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Troia είπε:

Νομίζω στη δωρεά παίρνεις κορτιζόνη υποχρεωτικά για να πέσει το ανοσοποιητικό σου και να μην αποβάλει το έμβρυο. Ας με διορθώσουν οι κοπέλες που ξέρουν περισσότερα, αν κάνω λάθος...

Εγω δεν ειχα παρει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VivianT είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια  για την συμπαρασταση τις πληροφορίες.. Όλα... Ίσως να το έχετε πει αλλά δεν έχω εξοικειωθεί με την πλατφόρμα.. Εσεις τα έχετε καταφέρει? 

Eγω ειχα , πρωτη ετ με δωρεα, θετικο αλλα εξωμητριο, δευτερη ετ αρνητικο και τριτη ετ θετικο και εχω τωρα ενα κοριτσακι 15 μηνων. Κι εγω πιστευα οτι κατι εχει η μητρα μου και τα διωχνει η τα σκοτωνει. Τελικα εκ του αποτελεσματος, ηταν θεμα τυχης , εμβρυων και οργανισμου εκεινη τη χρονικη στιγμη.

Εσυ ειχες τις αποτυχιες με τα δικα σου λογω ισως κακης ποιοτητας ωαριων. Τωρα ετυχε εμβρυο με καποιο θεμα, την αλλη φορα ολα θα πανε καλα.Απλως οταν πας με ξενα ωαρια, ειναι βαρια η αποτυχια κ φερνει διπλη απογοητευση

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Troia said:

Νομίζω στη δωρεά παίρνεις κορτιζόνη υποχρεωτικά για να πέσει το ανοσοποιητικό σου και να μην αποβάλει το έμβρυο. Ας με διορθώσουν οι κοπέλες που ξέρουν περισσότερα, αν κάνω λάθος...

 Kαι εγω δεν ειχα παρει.Σε εμενα η κορτιζονη μονο κακο θα εκανε.

2 hours ago, VivianT said:

Επίσης άλλη μια ερώτηση ίσως χαζή.. την οποία θέλω να την κάνω και στο γιατρό την άλλη εβδομάδα που θα τον δω. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατή η δοτρια με εμένα? Και να το αποβάλλω..να μην το δέχεται ο οργανισμός μου...? Θα μου πεις σε τι συμβατή? Δεν ξέρω να σου πω.. Μου πέρασε από το μυαλό.. Αυτό και άλλες 1000 αρνητικές σκεψεις... Ότι ίσως να μην μπορώ ποτέ κτλ.. Όχι τίποτα άλλο έχω και άλλα πεντε.. Και τα έχω πληρώσει χρυσάφι.. Παίζει περίεργα παιχνίδια το μυαλό μου...θα με τρελάνει στο τέλος... 

Το θεμα με τη συμβατοτητα το ειχα ψαξει πολυ λογω λαθους επιλογης γιατρων.Ειχαμε κανει κατι πανακριβες γονιδιακες εξετασεις.Ειχε βγαλει συμβατοτητα εμενα και το συζυγο 91 %!Η Τσεκουρα να φανταστεις μας ειχε ρωτησει αν εχουμε συγγενεια και οτι εκει μπορουσαμε να το πουμε γιατι δεν ειναι εκει για να μας κρινουν!!2 καθηγητες Πανεπιστημιου μας ειπανε οτι αποκλειεται να κανουμε παιδι ακομη και με δωρεα ωαριου γιατι θα υπαρχει η υψηλη συμβατοτητα αναμεσα στο πατρικο στοιχειο και στη μητρα μου. Πρεπει  μας ελεγαν ο οργανισμος να μην κοιμαται,να μην ειναι κατεσταλμενος για να αναγνωρισει οτι το εμβρυο ειναι ξενο στοιχειο και να βγαλει προστατευτικα στοιχεια.Σε εμενα οτι και να εκανα δε θα γινοτανε τιποτα.Εριξα του κοσμου το κλαμμα.Οπως μου ειπε ο  σημερινος ανοσολογος μου δεν εχει αποδειχθει κατι απο ολα αυτα. Μετα απο 9 αρνητικες χοριακες(οπως εχω γραψει πολλες φορες), εκ των οποιων μια με δωρεα ειμαι σημερα στον 8. Συνηθως οι αιτιες της αποτυχιας  ειναι πιο απλες.Μην απογοητευεσαι. Ειναι σιγουρο οτι καποια στιγμη θα πετυχεις

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VivianT είπε:

Α ρε  Troia είσαι φοβερή... Κατατοπιστικη... Ναι mairy έτσι είναι διπλή η απογοήτευση.. Μακάρι να το πετύχουμε την επόμενη... 

Όμως αυτό που έγραψα για την κορτιζόνη τελικά δεν ισχύει. Οπότε μην το κρατήσεις σαν δεδομένο. Ρώτα γι᾽αυτό το θέμα την αιματολόγο του Έλενα να σου πει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

 Kαι εγω δεν ειχα παρει.Σε εμενα η κορτιζονη μονο κακο θα εκανε.

Το θεμα με τη συμβατοτητα το ειχα ψαξει πολυ λογω λαθους επιλογης γιατρων.Ειχαμε κανει κατι πανακριβες γονιδιακες εξετασεις.Ειχε βγαλει συμβατοτητα εμενα και το συζυγο 91 %!Η Τσεκουρα να φανταστεις μας ειχε ρωτησει αν εχουμε συγγενεια και οτι εκει μπορουσαμε να το πουμε γιατι δεν ειναι εκει για να μας κρινουν!!2 καθηγητες Πανεπιστημιου μας ειπανε οτι αποκλειεται να κανουμε παιδι ακομη και με δωρεα ωαριου γιατι θα υπαρχει η υψηλη συμβατοτητα αναμεσα στο πατρικο στοιχειο και στη μητρα μου. Πρεπει  μας ελεγαν ο οργανισμος να μην κοιμαται,να μην ειναι κατεσταλμενος για να αναγνωρισει οτι το εμβρυο ειναι ξενο στοιχειο και να βγαλει προστατευτικα στοιχεια.Σε εμενα οτι και να εκανα δε θα γινοτανε τιποτα.Εριξα του κοσμου το κλαμμα.Οπως μου ειπε ο  σημερινος ανοσολογος μου δεν εχει αποδειχθει κατι απο ολα αυτα. Μετα απο 9 αρνητικες χοριακες(οπως εχω γραψει πολλες φορες), εκ των οποιων μια με δωρεα ειμαι σημερα στον 8. Συνηθως οι αιτιες της αποτυχιας  ειναι πιο απλες.Μην απογοητευεσαι. Ειναι σιγουρο οτι καποια στιγμη θα πετυχεις

Σε ευχαριστώ για την εμψύχωση.. Μακάρι.. Εύχομαι και σε εσένα με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου.. . Τα καλύτερα.. Κορίτσι μου!! 

πρίν από 44 λεπτά , Troia είπε:

Όμως αυτό που έγραψα για την κορτιζόνη τελικά δεν ισχύει. Οπότε μην το κρατήσεις σαν δεδομένο. Ρώτα γι᾽αυτό το θέμα την αιματολόγο του Έλενα να σου πει. 

Η Λευκου αναφορικά με την κορτιζόνη μου είχε πει ότι αποτελεί φάρμακο εκλογής σε γυναίκες με προδιάθεση κοιλιοκακης όπως εγώ αυτόανοσια _υπογονιμοτητα _αποβολές. Επίσης επειδή ήμουν αρνητική στο μαιευτικό αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο με παρουσία οριακων αντικαρδιολιπιντικων αντισωμάτων  μου χορηγουσε κορτιζόνη. Επίσης μου σύστησε επανέλεγχος κατά την διάρκεια της κύησης διότι συχνά θετικοποιουνται μετά την σύλληψη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Επισης, οσον αφορα την ανιχνευση μικροβιων απο κολπικα υγρα σε σχεση με το ενδομητριο, 2 γιατροι-δεν θυμαμαι ποιοι γτ ειχα δει κ πολλους- μου ειχαν επιβεβαιωσει αυτο που παλι μου ειχε πει ο σφακ, οτι δλδ υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην ανιχνευθουν στην εξεταση. Γι αυτο γινεται η υστεροσκοπηση και βιοψια ενδομητριου, κ παλι θελει εμπειρο ματι να διακρινει τη φλεγμονη.

Εμενα η βιοψια ενδομητριου ηταν καθαρη. Ειχε παρει θυμαμαι δειγματα κ απο την περιοχη γυρω απο τους πολυποδες και απο αλλα σημεια. Εγω ταλαιπωρουμουν χρονια απο μυκητιασεις κι εκανα πολυ συχνα καλλιεργεια κολπικου υγρου. Κανεις ποτε δε μου πε οτι δεν ανιχνευονται ολα τα μικροβια. Μιλαω για την περιοδο 2011-2018. Βεβαια απο το 2012-2016 ειχα σταθερο γιατρο αλλα...

αφου στην υστεροσκοπηση πιστευα οτι θα μου βρει πολλα.

8 ώρες πρίν, Troia είπε:

Νομίζω στη δωρεά παίρνεις κορτιζόνη υποχρεωτικά για να πέσει το ανοσοποιητικό σου και να μην αποβάλει το έμβρυο. Ας με διορθώσουν οι κοπέλες που ξέρουν περισσότερα, αν κάνω λάθος...

Οχι

Εγω δεν πηρα

9 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Σε καταλαβαίνω πολύ!

Εγώ δεν είχα αποβολές, αλλά δεν είχα καν εμφύτευση... Με πολύ καλές βλαστοκύστες και πολύ καλό εδομήτριο!

Δυο αρνητικές χοριακές και τώρα δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω πριν την τρίτη ετ, με τις 2 τελευταίες μου βλαστοκύστες!

Επίσης στο βάθος φοβάμαι ότι κάτι δεν πάει καλά με τα ωάρια της δότριας και θα αποτύχω και στην τρίτη προσπάθεια...

Αυτό που προσπαθώ τον τελευταίο μήνα είναι να φτάξω την ψυχολογία μου, γιατί είχα πέσει πάρα πολύ...

Εύχομαι να γυρίσει σύντομα και για μας ο τροχός!

 

Κι εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο τι μπορεί να φταίει...

Κοριτσι ειχες δυο αποτυχιες με δωρεα??

Λυπαμαι πολυ

Εισαι με την ιδια δοτρια?

Ξερεις αν εχει δωσει παλι εγκυμοσυνη?

Απο σπερμα πως ειστε?

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

 Kαι εγω δεν ειχα παρει.Σε εμενα η κορτιζονη μονο κακο θα εκανε.

Το θεμα με τη συμβατοτητα το ειχα ψαξει πολυ λογω λαθους επιλογης γιατρων.Ειχαμε κανει κατι πανακριβες γονιδιακες εξετασεις.Ειχε βγαλει συμβατοτητα εμενα και το συζυγο 91 %!Η Τσεκουρα να φανταστεις μας ειχε ρωτησει αν εχουμε συγγενεια και οτι εκει μπορουσαμε να το πουμε γιατι δεν ειναι εκει για να μας κρινουν!!2 καθηγητες Πανεπιστημιου μας ειπανε οτι αποκλειεται να κανουμε παιδι ακομη και με δωρεα ωαριου γιατι θα υπαρχει η υψηλη συμβατοτητα αναμεσα στο πατρικο στοιχειο και στη μητρα μου. Πρεπει  μας ελεγαν ο οργανισμος να μην κοιμαται,να μην ειναι κατεσταλμενος για να αναγνωρισει οτι το εμβρυο ειναι ξενο στοιχειο και να βγαλει προστατευτικα στοιχεια.Σε εμενα οτι και να εκανα δε θα γινοτανε τιποτα.Εριξα του κοσμου το κλαμμα.Οπως μου ειπε ο  σημερινος ανοσολογος μου δεν εχει αποδειχθει κατι απο ολα αυτα. Μετα απο 9 αρνητικες χοριακες(οπως εχω γραψει πολλες φορες), εκ των οποιων μια με δωρεα ειμαι σημερα στον 8. Συνηθως οι αιτιες της αποτυχιας  ειναι πιο απλες.Μην απογοητευεσαι. Ειναι σιγουρο οτι καποια στιγμη θα πετυχεις

Εφτασες στον 8????πω πω

Πως περασε ο καιρος

Κοριτσι μου με το καλο!!!

@chitaneta Να ξερεις η ψυχολογια παιζει πολυ μεγαλο ρολο!!!

Εγω μετα την αποτυχια με δωρεα ειχα πεσει παρα πολυ. Ο ανδρας μου να βλεπες. Ασε που ανοιγε το στομα του και δεν ηξερε τι ελεγε(βλεπεις τοτε αρχισε να καταλαβαινει οτι παιζει κατι πιο σοβαρο με το σπερμα γι αυτο κι επιμενω να το ψαχνετε περισσοτερο, θα χα παιδι εξι ετων τωρα). Αν δεν ηταν οι μικρες απεναντι(ακομη οποτε τις βλεπω νιωθω το ιδιο συναισθημα) και το πεισμα μου παιδι δε θα χα.

Αφου θυμαμαι εκεινη την ημερα που εμεινα στη μικρη, φωναξα στην εμβρυολογο χωρις να φταιει(και της το πα,της λεω δε μου φταις αλλα ασε..εγκυμοσυνη δινουν??), πηγα να τρακαρω με το αμαξι και την επομενη ημερα,ηρθε η μητερα μου σπιτι κ με ρωτησε οπως καθε αλλη φορα αν εχω συμπτωματα,της λεω κανενα και σε παρακαλω μη με ρωτησεις παλι(ειχα δει ομως προφητικο ονειρο οσο γραφικο κι αν ακουγεται και ξυπνησα απο εντονο πονο, ηταν η εμφυτευση), εβγαινα με φιλες, με τον αντρα μου αλωνισαμε ολη την Αθηνα, βγαιναμε στην αδεια του δυο κ τρεις φορες την ημερα,επινα φουλ καφε,ετρωγα γλυκα και ημουν σιγουρη για την αποτυχια.

Αφου κι ο γιατρος μου ειχε απελπιστει κ στην εμβρυομεταφορα οταν απελπισμενη με ανοιχτα τα ποδια τον ρωτησα τι φταιει κ δε μενω ουτε με δωρεα, νιωθω στειρα,ετσι του πα,η απαντηση του μεταξυ αλλων(να ναι καλα) ηταν ο Θεος μαζι σου!!! 

Η δε φιλη μου μου ελεγε μη σκυβεις,μη σηκωνεις βαρη κλπ κι εγω ημουν ετοιμη να την βουτηξω!!!

Την ημερα που πηρα το θετικο,ημουν μες τη γκρινια κ τα νευρα πριν μαθω το αποτελεσμα, ειχα πιει καφε,ειχαφαει γλυκο,ειχα περπατησει ολο το κεντρο της Αθηνας ΟΜΩΣ ειχα πει στον αντρα μου, νομιζω οτι τα καταφεραμε αλλα φοβαμαι να το πιστεψω, δεν ξερω γιατι, το ενιωθα πριν το θετικο.

Για εμενα περα απο ολα τα ιατρικα,ναι η ψυχολογια παιζει πολυ ρολο.

Και κατι αλλο που νομιζω δεν το εχω πει. Οταν μιλησα με τον γιατρο μου για τα δυο εναπομειναντα εμβρυα μου ειχε πει οτι το ενα ηταν δυνατο,το αλλο οχι τοσο, ομως εκριναν επειτα απο επικοινωνια με το Ιακ οτι μπορουσε να καταψυχθει κ να του δωσουμε ευκαιρια κι αν στην αποψυξη δεν..δε θα το βαζαμε. Την ημερα λοιπον της εμβρυομεταφορας ελεγα θα μπει ενα τελικα!παω εκει κ μου λεει η εμβρυολογος οτι η μικρη βλαστοκυστουλα πηρε τα πανω της και ηταν πολυ ζωηρη γι αυτο κ θα την βαζαμε τελικα!!!εκει αρχισε να μου εκθειαζει τα εμβρυα κι εκει της απαντησα μες τα νευρα και την απογοητευση.

Κατι μου λεει πως αυτη η ζωηρη βλαστοκυστουλα ειναι η κορη μου. Ειλικρινα το νιωθω.Ο αντρας μου με κοροιδευει αλλα του λεω οπως σου πα εκεινη την ημερα οτι τα καταφεραμε αλλα φοβαμαι να το πιστεψω κ τελικα ημουν ετσι κ τωρα σου λεω οτι ειναι η μικρη.

Απο ζωηραδαδοξα το Θεο εχουμε μπολικη!!!:razz:

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Εμενα η βιοψια ενδομητριου ηταν καθαρη. Ειχε παρει θυμαμαι δειγματα κ απο την περιοχη γυρω απο τους πολυποδες και απο αλλα σημεια. Εγω ταλαιπωρουμουν χρονια απο μυκητιασεις κι εκανα πολυ συχνα καλλιεργεια κολπικου υγρου. Κανεις ποτε δε μου πε οτι δεν ανιχνευονται ολα τα μικροβια. Μιλαω για την περιοδο 2011-2018. 

Αλλο τα μικροβια στον τραχηλο κ κολπο, κ αλλο με κολπικα υγρα να ανιχνευθει η φλεγμονη της μητρας. Σε αυτη την περιπτωση εννοω πως δεν ανιχνευονται, ετσι μου ειπαν οι γιατροι τουλαχιστον. Καλα ο σφακ ηταν καθετος, κ οταν του ειπε ο αντρας μου να μου κανουν εξεταση για να δουν τα μικροβια, ειπε οτι ενδεχεται να μην ανιχνευθουν κ ολα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...