Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , VivianT είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες... Πραγματικά. Μπήκα στο τετραψήφιο και βάζω διάστημα από 01/11/2021-31/12/2021 και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει κενό ραντεβού.θα ξαναμπώ.. Τι να πω... Έχω απογοητευτεί. Η αιματολογος μου, μου είπε τα εχεις κάνει όλα. Εγώ όμως, όλο σκέφτομαι ότι μπορεί να μην είναι 3 όμοιες αποβολές που μου έχουν συμβεί ... αλλά νομίζω ότι  κάτι υπάρχει από πίσω μια λεπτομέρεια που δεν την έχουμε βρει. Δεν είμαι γιατρός.. Δεν γνωρίζω.. Και δεν ξέρω από που να το πιάσω. Σας ευχαριστώ παντως

Μπες τώρα στο 1535.gr και θα βρεις για αρχές Δεκεμβρίου. Άνοιξαν για Δεκ. και Ιαν. μαζί

πρίν από 34 λεπτά , VivianT είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες... Πραγματικά. Μπήκα στο τετραψήφιο και βάζω διάστημα από 01/11/2021-31/12/2021 και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει κενό ραντεβού.θα ξαναμπώ.. Τι να πω... Έχω απογοητευτεί. Η αιματολογος μου, μου είπε τα εχεις κάνει όλα. Εγώ όμως, όλο σκέφτομαι ότι μπορεί να μην είναι 3 όμοιες αποβολές που μου έχουν συμβεί ... αλλά νομίζω ότι  κάτι υπάρχει από πίσω μια λεπτομέρεια που δεν την έχουμε βρει. Δεν είμαι γιατρός.. Δεν γνωρίζω.. Και δεν ξέρω από που να το πιάσω. Σας ευχαριστώ παντως

Εκεί στο Έλενα είναι beyond hematology. Θα σου κάνουν πολύ πλήρη έλεγχο από όλες τις απόψεις και θα σου μιλήσουν και για διατροφή και τρόπο ζωής, αν τους το ζητήσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, Troia είπε:

Μπες τώρα στο 1535.gr και θα βρεις για αρχές Δεκεμβρίου. Άνοιξαν για Δεκ. και Ιαν. μαζί

Εκεί στο Έλενα είναι beyond hematology. Θα σου κάνουν πολύ πλήρη έλεγχο από όλες τις απόψεις και θα σου μιλήσουν και για διατροφή και τρόπο ζωής, αν τους το ζητήσεις.

στο ελενα εννοεις στο τμημα αποβολων οτι κανουν ολο τον ελεγχο; η σε αλλο τμημα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

στο ελενα εννοεις στο τμημα αποβολων οτι κανουν ολο τον ελεγχο; η σε αλλο τμημα;

Ναι, δηλαδή πέραν από τον έλεγχο για θρομβοφιλία που είναι μία αιτία αποβολών, κάνουν και ανοσολογικό, και ορμονολογικό και άλλα, ανάλογα πάντα με το ιστορικό. Ακόμα και για δυσανεξία σε τροφές μου έκαναν εμένα. Νομίζω οι κλασικοί αιματολόγοι δεν τα κάνουν αυτά αν πας με αποβολές. Επίσης σε στέλνουν και σε άλλα τμήματα μέσα στο νοσοκομείο αν χρειάζεται π.χ. ενδοκρινολογικό, ακτινολογικό.

1 hour ago, VivianT είπε:

Καλησπέρα σας, αφού θα τα κάνω από την αρχή πάλι όλα.. Έχετε κάποιο ενδοκρινιλογο να μου συστήσετε, εξειδικευμένο σε αποβολές κτλ? (Αθήνα) 

Πήγαινε στο ενδοκρινολογικό του Έλενα τη μέρα που θα πας και στο τμ. αποβολών. Έχουν πολύ καλούς ενδοκρινολόγους. Η αδερφή μου πήγε σήμερα και της έκανε πολύ καλή εντύπωση η κυρία που την είδε και έχουν πάει και πολλές κοπέλες από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανταπόκριση σου και την καθοδήγηση σου,μου είναι πολύτιμη... Έχω θρομβοφιλια και η αιματολογος(Λευκου) μου έκανε για αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο, αντιπυρηνικα αντισώματα, λύκο, αντικαρδιλιπινικα αντισώματα κτλ... Και γλουτενη.. Όπου εχω θέμα και την έκοψα εντελώς... Και είμαι οκ.. Και μου έδωσε αγωγή κορτιζόνη, σαλοσπιρ και inohep αντιπυκτικη πριν την εμβρυομεταφορα και κατά την διάρκεια... Αλλα θέλω να πάω και στο Έλενα που μου σύστησες για άλλη μια γνώμη... Μηπως είναι κάτι που το εμποδίζει να αναπτυχθεί και δεν το βλέπουμε. Τι να πω και εγώ έχω στηψει το μυαλό μου... Απλά έχω ανησυχήσει διότι είναι με δωρεά... Όχι τα δικά μου.. Που δεν ήταν καλής ποιότητας.. Και λέω.. Γιατί??? Επίσης στο κέντρο μου είπαν να κάνω ngs πάλι.. Δηλαδή βιοψία του ενδομητριου.. Προκειμένου να δουν την χλωρίδα μηπως έχω κάποιο μικρόβιο.. Πράγμα που είχα κάνει 5 μήνες πριν την μεταφορά.. Φφφφ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , VivianT είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανταπόκριση σου και την καθοδήγηση σου,μου είναι πολύτιμη... Έχω θρομβοφιλια και η αιματολογος(Λευκου) μου έκανε για αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο, αντιπυρηνικα αντισώματα, λύκο, αντικαρδιλιπινικα αντισώματα κτλ... Και γλουτενη.. Όπου εχω θέμα και την έκοψα εντελώς... Και είμαι οκ.. Και μου έδωσε αγωγή κορτιζόνη, σαλοσπιρ και inohep αντιπυκτικη πριν την εμβρυομεταφορα και κατά την διάρκεια... Αλλα θέλω να πάω και στο Έλενα που μου σύστησες για άλλη μια γνώμη... Μηπως είναι κάτι που το εμποδίζει να αναπτυχθεί και δεν το βλέπουμε. Τι να πω και εγώ έχω στηψει το μυαλό μου... Απλά έχω ανησυχήσει διότι είναι με δωρεά... Όχι τα δικά μου.. Που δεν ήταν καλής ποιότητας.. Και λέω.. Γιατί??? Επίσης στο κέντρο μου είπαν να κάνω ngs πάλι.. Δηλαδή βιοψία του ενδομητριου.. Προκειμένου να δουν την χλωρίδα μηπως έχω κάποιο μικρόβιο.. Πράγμα που είχα κάνει 5 μήνες πριν την μεταφορά.. Φφφφ

Αααα, έχεις πάει στη Λευκού...Οκ, εδώ οι κοπέλες που έχουν πάει και στα 2 λένε ότι η Λευκού κάνει παρόμοιο έλεγχο με το τμ. αποβολών. Απλώς η διαφορά είναι ότι οι άλλοι είναι σε δημόσιο νοσοκομείο και μπορεί να σε παραπέμψουν σε άλλο τμήμα εντός του αν χρειάζεται. Να κρατάς όλες τις εξετάσεις μαζί σου, όχι μόνο ό,τι σου έκανε η Λευκού, αλλά γενικότερα, και τις δικές σου και του συζύγου, ταξινομημένες χώρια και ανά κατηγορία για να μην ψάχνεσαι. Για το ngs και τους μοριακούς ελέγχους η Τσεκούρα, η προηγούμενη επικεφαλής, θα σε απέτρεπε να το κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , VivianT είπε:

Ναι για αυτό θέλω να πάω εάν χρειάζεται να με πάω και όπου μου πουν.. Γιατι θα με απετρεπε για τo ngs έχεις κάποια ιδέα..? 

Γιατί έλεγε ότι οι μοριακοί έλεγχοι είναι υπερβολικά ευαίσθητοι και μπορεί να σου δείξουν κάτι που είχες παλιά και έχει υποχωρήσει. Και να πάρεις αχρείαστη αντιβίωση. Εκείνη θα σε έστελνε απλώς για μία καλλιέργεια κολπικού υγρού μέσα στο Έλενα πάλι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, VivianT είπε:

Καλησπέρα σας,είμαι νέο μέλος,. Ζητώ συγγνώμη εάν δεν είμαι στην σωστή ενότητα. Γνωρίζει κάποιος, κάποιον αιματολογο ο οποίος να ασχολείται με αποβολές _θρομ/λια στην Αθήνα? Έχω κάνει 4εξωσωματικες, 2 αποτυχίες αρνητική χοριακη, 1τραχυλικη οδηγήθηκα αμέσως σε αποξεση και 1 μια που έφτασα 8 εβδομάδα αλλά σταμάτησε η καρδιά του χρωμοσωματικη ανωμαλια 15.Σε συνεργασία με το γιατρό μου έκανα πρόσφατα άλλη μια με δωρεά η οποία ήταν βιοχημικη δηλαδή ενώ αυξήθηκε η χοριακη στην τελευταία επανάληψη άρχισε να μειώνεται. 

Σας ευχαριστώ 

Kαλησπερα! Στην 3η εξωσωματικη ειχες εμβρυο με χρωμοσωμικη ανωμαλια, γι αυτο σταματησε.

Ουσιαστικα μια αποβολη ειχες, με τη δωρεα, βιοχημικη, που μπορει να συμβει καποιες φορες λογω εμβρυου. Δεν βλεπω επαναλαμβανομενες αποβολες. Ισως και στην τελευταια το εμβρυο δεν ειχε δυναμικη. Αποψη μου βεβαια, δεν ειμαι γιατρος

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, VivianT είπε:

Καλησπέρα σας, αφού θα τα κάνω από την αρχή πάλι όλα.. Έχετε κάποιο ενδοκρινιλογο να μου συστήσετε, εξειδικευμένο σε αποβολές κτλ? (Αθήνα) 

Εφοσον θα πας στο Ελενα,αν ειναι ακομη πηγαινε στην Κουκου Εφη. Δεν ξερω αν ειδικευεται σε αυτο παντως ειναι αριστη κι ειναι αυτη που καποτε μου "ανοιξε" τα ματια.

1 hour ago, MaryH είπε:

Kαλησπερα! Στην 3η εξωσωματικη ειχες εμβρυο με χρωμοσωμικη ανωμαλια, γι αυτο σταματησε.

Ουσιαστικα μια αποβολη ειχες, με τη δωρεα, βιοχημικη, που μπορει να συμβει καποιες φορες λογω εμβρυου. Δεν βλεπω επαναλαμβανομενες αποβολες. Ισως και στην τελευταια το εμβρυο δεν ειχε δυναμικη. Αποψη μου βεβαια, δεν ειμαι γιατρος

Θα συμφωνησω Μαιρη. Αλλα λογικο που θελει να το ψαξει. 

 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2021 at 9:14 ΠΜ, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!! Δεν γινεσαι καθόλου γραφική ίσα ίσα οι εμπειρίες όλων των κοριτσιών είναι πολύτιμες. Είχα γράψει ότι ο γιατρός μου στην αρχή μου μίλησε για 2 βλαστοκυστες αποτε την έκανα με ελαφρά πηδηματακια. Ο τωρινός μου είπε θα πάρουμε 4 άντε το πολύ 5 (που μεταξύ μας δεν το πιστεύω για 5). Θέλω να έχω μια ας το πούμε ασφάλεια για έστω 2 προσπάθειες.

Να την χαίρεσαι τη μπουμπού σου να περνάτε όμορφες στιγμές μαζί!!! 

Εμείς πάντως πήραμε 5. Μακάρι να πάρετε κι εσείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια  για την συμπαρασταση τις πληροφορίες.. Όλα... Ίσως να το έχετε πει αλλά δεν έχω εξοικειωθεί με την πλατφόρμα.. Εσεις τα έχετε καταφέρει? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Troia είπε:
2 ώρες πρίν, Troia είπε:

Γιατί έλεγε ότι οι μοριακοί έλεγχοι είναι υπερβολικά ευαίσθητοι και μπορεί να σου δείξουν κάτι που είχες παλιά και έχει υποχωρήσει. Και να πάρεις αχρείαστη αντιβίωση. Εκείνη θα σε έστελνε απλώς για μία καλλιέργεια κολπικού υγρού μέσα στο Έλενα πάλι.

Αααα, έχεις πάει στη Λευκού...Οκ, εδώ οι κοπέλες που έχουν πάει και στα 2 λένε ότι η Λευκού κάνει παρόμοιο έλεγχο με το τμ. αποβολών. Απλώς η διαφορά είναι ότι οι άλλοι είναι σε δημόσιο νοσοκομείο και μπορεί να σε παραπέμψουν σε άλλο τμήμα εντός του αν χρειάζεται. Να κρατάς όλες τις εξετάσεις μαζί σου, όχι μόνο ό,τι σου έκανε η Λευκού, αλλά γενικότερα, και τις δικές σου και του συζύγου, ταξινομημένες χώρια και ανά κατηγορία για να μην ψάχνεσαι. Για το ngs και τους μοριακούς ελέγχους η Τσεκούρα, η προηγούμενη επικεφαλής, θα σε απέτρεπε να το κάνεις...

Κι εμένα η αντικαταστάτρια της Τσεκούρα, κάτι τέτοιο μου είπε όταν την ρώτησα για βιοψία ενδομητρίου...

Από  ότι θυμάμαι είπε ότι πολύ πιθανό να φανεί κάποια φλεγμονή,αλλά με τις αντιβιώσεις θα γίνει χειρότερη ζημιά...

Και με έχει βάλει σε σκέψεις να την κάνω ή όχι;

Μετά από δύο ετ που δεν έχει γίνει ουτε καν εμφύτευση, δεν ξέρω τι άλλο να κοιτάξω... Στο τμημα αποβ. βγήκαν όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...