Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

@Condios διάβαζα παλιότερα post σου για να σε γνωρίσω καλύτερα,  μη νομίζεις, κι εγώ χάνω συχνά επεισόδια. Αυτό που έγραψες, οτι νιώθεις η εμφύτευση να γυρίζει, οτι κανεις τεστ βγαίνει θετικό και μετα η χοριακη χαμηλή… ανοσολογικά είσαι οκ;  Έχεις ψαχτεί; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, Condios said:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου στο θέμα 4 και τέλος. Μοιράζουν τις δότριες σε 2 γυναίκες πάντα. Το αν θα σταθούν και οι 2 τυχερές είναι άλλου παπά ευγγέλιο. Και μένα με ενοχλεί αυτό να ξέρεις. Η επόμενη έχω ζητήσει αν δε δώσει τουλάχιστον 6 ΑΡΙΣΤΟΤΑΤΕΣ βλαστοκύστες, του είπα του Τσιρ, δε συνεχίζω. 

Σου το εύχομαι ολόψυχα.Ειναι μεγάλη υπόθεση να καταφέρεις να κάνεις συμφωνία για 6 βλαστοκυστες

 

 

 

1 hour ago, Villi said:

Δεν ξερω τι εννοείς τα αλλα δυο.. αν εννοείς ΕΡΑ κλπ τα εχω κανει. Δεν ειμαι χαμηλά σε γαλακτοβακιλους, δεν εχω καθόλου …δεν ανιχνεύθηκαν 

Έχεις κάνει εγχύσεις?Πήρες φουλ αντιβίωση..Το ίδιο είχα πάθει και εγώ..

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , anoulious είπε:

Σου το εύχομαι ολόψυχα.Ειναι μεγάλη υπόθεση να καταφέρεις να κάνεις συμφωνία για 6 βλαστοκυστες

 

 

 

Έχεις κάνει εγχύσεις?Πήρες φουλ αντιβίωση..Το ίδιο είχα πάθει και εγώ..

 

 

Φουλ σε ολα… Ναι το θυμάμαι, κι εσύ και κάποια αλλα κορίτσια. Με είχες συμβουλέψει και για κάποια προβιοτικά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Villi είπε:

 

Υπηρεσιακά γνωστός σου; Σοκ. Κι έμενα είναι υπηρεσιακά γνωστός μου. Στο τέλος θα βγούμε ότι δουλεύουμε στην ίδια υπηρεσία :rolleyes: Δεν εμβολιάστηκες;

Κοριτσια ολες απο την Υπηρεσια παμε με δωρεα; Να πουμε στον Γιωργο Π. να μας βγαλει ειδικο επιδομα :-D

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Villi είπε:

@Condios διάβαζα παλιότερα post σου για να σε γνωρίσω καλύτερα,  μη νομίζεις, κι εγώ χάνω συχνά επεισόδια. Αυτό που έγραψες, οτι νιώθεις η εμφύτευση να γυρίζει, οτι κανεις τεστ βγαίνει θετικό και μετα η χοριακη χαμηλή… ανοσολογικά είσαι οκ;  Έχεις ψαχτεί; 

Τί εννοούμε ανοσολογικά ? Έχω κάνει καρυότυπο παρόλο που πάω με δότρια, έχω κάνει τις κλασικές ανοσολογικές ανα 6μηνο , 3 μέσα στο χρόνο φέτος,έχω κάνει όλους τους τυπους θρομβοφιλίας, καμπύλη σακχάρου καθότι 40+,,,τώρα θα κάνω την 3πλετα τεστ ΕΡΑ, ΕΜΜΑ & ALICE , αλλά έχω και βαριά ενδομητρίωση. Ένας λαπαροσκόπος που θα δω το Γενάρη οταν κατεβω Αθηνα για τα τεστ, για το αν πρεπει να κάνω κάτι (ξανά) για την ενδομητρίωση ίσως με βοηθήσει να καταλάβω κάποια πράγματα καλύτερα, καθώς υποστηρίζει ότι υπάρχουν 2 σχολές ιατρών περί του θέματος ,,,,η 1η λεει πως δεν επηρεάζει την εξωσωματικη η ενδομητρίωση , καθώς ενδομήτριο και μήτρα είναι πεντακάθαρα από την υπουλη αυτή ασθενεια αλλά η 2η λέει πως μετά απο αποτυχίες ή αποβολές ίσως χρειάζεται επιπλέον διερεύνηση. Μέσα μου πιστεύω πως μάλλον δε θα χρειαστεί να κάνω λαπαροσκόπηση , ή ίσως κάνω κλείσιμο μόνο σαλπίγγων και υστεροσκόπηση, αλλά θα δούμε αφού τον συναντήσω. Παρόλο που έχω μπει σε προωρη εμμηνόπαυση , δε χάνω την πίστη μου , και εφόσον ο σύζυγός μου με υποστηρίζει σε ότι αποφασίσω εγώ για το σώμα μου, έχω ακόμα αποθεματα,,,ψυχολογικά έχω,,,οικονομικά και απ'αυτά εχω αλλά δεν ξέρω για πόσο. Εχουμε δώσει πάνω από 20.000€ ως τώρα στα 2,5 χρόνια. Κάπου διάβασα κάποια αναφορά στο ΙΑΚ....αν αναφέρεστε της Θεσσαλονίκης εκεί έκανα τις 2 πρωτες ετ. Στην 1η αφησαν τα εμβρυα εκτος ενδομητριου γιατι δεν ειχαν κανει "προβα" καθότι αποδείχτηκε πως ο στενός μου τράχηλος και η 3πλη καμπύλη ώς οτου φτασουν εκεί ήταν δύσκολος δρόμος,και με τραυματισαν (τρελο πονο μετα την ετ, απαραδεκτο).....άπατη η πρωτη. Μετά έκανα επεμβατική υστεροσκόπηση με διανοιξη τραχήλου παραλληλα,,αλλά δεν άφησαν 2 κύκλους να περάσουν αλλά 1 και καναμε και τη 2η ετ , θετικά τεστ,,,,πεσμενη χοριακη,,,,βαζω τα χερια μου στη φωτια πως χασανε το παραθυρο εμφυτευσης,,,,γιατι αντί για Σαββατο με πηγαν Δευτερα για ετ ενώ ολοι οι δείκτες φώναζαν Σάββατοοοοοοοο . Εννοείτε πως έφυγα τρέχοντας απο εκεί! 

Τώρα είμαι Αθηνα στον "κοντό" (έτσι τον λεω εγω) τον Τσιρ,,,,ευχαριστημένη πολύ απ'ολους....και εκεί,,,θετικα τεστ ,,,, γυρισμενες χοριακες,,,,πφφφφφφφ,,,,,

τωρα παμε με καινουργια δοτρια οταν και αμα με το καλο,,,,α να δουμε.... @anoulious θα το απαιτήσω να πάρω καταποκλειστικότητα δότρια,,,αν θέλει,,,αν οχι αυτος θα χασει όχι εγώ! Έδωσα 6200€ για δοτρια και 2 ετ (τα 1700€ σε αποδειξεις,,,ειπες κάτι?),,,δε βαζω μεσα τα επιπλεον λεφτα για αιμοληψιες και υπερηχους στην εδω γιατρο που με παρακολουθει και πηγαινε ελα Αθηνα ,,,, αν δε γινει και "ψαλιδι" στις τιμες τώρα και αυτα που πρεπει και απαιτώ,,,,λυπαμαι!!!!! Ο λαπαροσκοπος με χαρακτήρισε "μικρή" , να 'ναι καλα ο ανθρωπος. Βέβαια έτσι έχει το σύστημα , και χαλάλι τους αν ειχα αποτέλεσμα. Τί θα πει expanded? τί θα πει άλλη δότρια?

Αν δε μπορώ με την 20άρα δότρια και τέλειο σπέρμα τότε τί? 30άρες που σφίζουν απο ζωή και απλά το σπέρμα δεν έχει κίνηση είναι το λάβαρο τους στις επιτυχίες ? (χωρίς να υποβιβάζω τον κόπο κανενός ζευγαριού έτσι, προς Θεού) Δείξε μου 20 40άρες+ με βαριά ενδομητρίωση που πετυχαν και θα κλεισω τα μάτια και θα αφαιθώ! 

Α, και αυριο παω και ενδοκρινολογο για περαιτερω ελεγχο μπας και,,,αν και ολοι οι δεικτες ειναι αψογοι. και βελονισμους εκανα και τι δεν εκανα...αντε λεω,,,λιγο ακομα,,,εχει φως ,,,, 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Villi said:

Κοιτα.. κι εγω παλιά ειμαι στο χώρο της εξωσωματικης, αλλα τελευταία παθαίνω το ένα εγκεφαλικό μετα το άλλο. Δεν ξερω ούτε ποιον να πιστέψω ούτε ποιον να εμπιστευτώ. Ο καθένας λέει τα δικά του και κάνει τα δικά του. Τώρα για τον ιατρικό λόγο μάλλον υπάρχει αλλά με στεναχωρεί πολύ να τα αναπαράγω, sorry. Κάποια κορίτσια εδώ μέσα με συμβούλεψαν για κάποια πράγματα και τις ευχαριστώ όλες γιαυτο. Το παρακάτω δεν ξέρω ακόμα …

Υπηρεσιακά γνωστός σου; Σοκ. Κι έμενα είναι υπηρεσιακά γνωστός μου. Στο τέλος θα βγούμε ότι δουλεύουμε στην ίδια υπηρεσία :rolleyes: Δεν εμβολιάστηκες;

Δεν εμβολιαστηκα.Δεν ειμαι αρνητρια , απλα φοβαμαι λογω πολυποθητης εγκυμοσυνης. Με το θεμα υγειας που εχω τα αντισωματα που θα αποκτησω θα ειναι λιγα, οχι οπως οι υπολοιποι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Condios είπε:

Τί εννοούμε ανοσολογικά ? Έχω κάνει καρυότυπο παρόλο που πάω με δότρια, έχω κάνει τις κλασικές ανοσολογικές ανα 6μηνο , 3 μέσα στο χρόνο φέτος,έχω κάνει όλους τους τυπους θρομβοφιλίας, καμπύλη σακχάρου καθότι 40+,,,τώρα θα κάνω την 3πλετα τεστ ΕΡΑ, ΕΜΜΑ & ALICE , αλλά έχω και βαριά ενδομητρίωση. Ένας λαπαροσκόπος που θα δω το Γενάρη οταν κατεβω Αθηνα για τα τεστ, για το αν πρεπει να κάνω κάτι (ξανά) για την ενδομητρίωση ίσως με βοηθήσει να καταλάβω κάποια πράγματα καλύτερα, καθώς υποστηρίζει ότι υπάρχουν 2 σχολές ιατρών περί του θέματος ,,,,η 1η λεει πως δεν επηρεάζει την εξωσωματικη η ενδομητρίωση , καθώς ενδομήτριο και μήτρα είναι πεντακάθαρα από την υπουλη αυτή ασθενεια αλλά η 2η λέει πως μετά απο αποτυχίες ή αποβολές ίσως χρειάζεται επιπλέον διερεύνηση. Μέσα μου πιστεύω πως μάλλον δε θα χρειαστεί να κάνω λαπαροσκόπηση , ή ίσως κάνω κλείσιμο μόνο σαλπίγγων και υστεροσκόπηση, αλλά θα δούμε αφού τον συναντήσω. Παρόλο που έχω μπει σε προωρη εμμηνόπαυση , δε χάνω την πίστη μου , και εφόσον ο σύζυγός μου με υποστηρίζει σε ότι αποφασίσω εγώ για το σώμα μου, έχω ακόμα αποθεματα,,,ψυχολογικά έχω,,,οικονομικά και απ'αυτά εχω αλλά δεν ξέρω για πόσο. Εχουμε δώσει πάνω από 20.000€ ως τώρα στα 2,5 χρόνια. Κάπου διάβασα κάποια αναφορά στο ΙΑΚ....αν αναφέρεστε της Θεσσαλονίκης εκεί έκανα τις 2 πρωτες ετ. Στην 1η αφησαν τα εμβρυα εκτος ενδομητριου γιατι δεν ειχαν κανει "προβα" καθότι αποδείχτηκε πως ο στενός μου τράχηλος και η 3πλη καμπύλη ώς οτου φτασουν εκεί ήταν δύσκολος δρόμος,και με τραυματισαν (τρελο πονο μετα την ετ, απαραδεκτο).....άπατη η πρωτη. Μετά έκανα επεμβατική υστεροσκόπηση με διανοιξη τραχήλου παραλληλα,,αλλά δεν άφησαν 2 κύκλους να περάσουν αλλά 1 και καναμε και τη 2η ετ , θετικά τεστ,,,,πεσμενη χοριακη,,,,βαζω τα χερια μου στη φωτια πως χασανε το παραθυρο εμφυτευσης,,,,γιατι αντί για Σαββατο με πηγαν Δευτερα για ετ ενώ ολοι οι δείκτες φώναζαν Σάββατοοοοοοοο . Εννοείτε πως έφυγα τρέχοντας απο εκεί! 

Τώρα είμαι Αθηνα στον "κοντό" (έτσι τον λεω εγω) τον Τσιρ,,,,ευχαριστημένη πολύ απ'ολους....και εκεί,,,θετικα τεστ ,,,, γυρισμενες χοριακες,,,,πφφφφφφφ,,,,,

τωρα παμε με καινουργια δοτρια οταν και αμα με το καλο,,,,α να δουμε.... @anoulious θα το απαιτήσω να πάρω καταποκλειστικότητα δότρια,,,αν θέλει,,,αν οχι αυτος θα χασει όχι εγώ! Έδωσα 6200€ για δοτρια και 2 ετ (τα 1700€ σε αποδειξεις,,,ειπες κάτι?),,,δε βαζω μεσα τα επιπλεον λεφτα για αιμοληψιες και υπερηχους στην εδω γιατρο που με παρακολουθει και πηγαινε ελα Αθηνα ,,,, αν δε γινει και "ψαλιδι" στις τιμες τώρα και αυτα που πρεπει και απαιτώ,,,,λυπαμαι!!!!! Ο λαπαροσκοπος με χαρακτήρισε "μικρή" , να 'ναι καλα ο ανθρωπος. Βέβαια έτσι έχει το σύστημα , και χαλάλι τους αν ειχα αποτέλεσμα. Τί θα πει expanded? τί θα πει άλλη δότρια?

Αν δε μπορώ με την 20άρα δότρια και τέλειο σπέρμα τότε τί? 30άρες που σφίζουν απο ζωή και απλά το σπέρμα δεν έχει κίνηση είναι το λάβαρο τους στις επιτυχίες ? (χωρίς να υποβιβάζω τον κόπο κανενός ζευγαριού έτσι, προς Θεού) Δείξε μου 20 40άρες+ με βαριά ενδομητρίωση που πετυχαν και θα κλεισω τα μάτια και θα αφαιθώ! 

Εντάξει εισαι πολυ καλα,  σε ρώτησα γιατι το ίδιο ένιωθα κι εγω, το ένιωθα οτι σιγά σιγά σταματάει. Και στις ανοσολογικες μου βρήκαν Αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Αφού δεν έχεις κατι ανοσολογικό όλα καλα.  

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Villi said:

Φουλ σε ολα… Ναι το θυμάμαι, κι εσύ και κάποια αλλα κορίτσια. Με είχες συμβουλέψει και για κάποια προβιοτικά 

Ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο και σκληρο , αλλα μια συμβουλη που φυσικα δεν εισαι υποχρεωμενη να την ακουσεις.Αφησε για ετ σιγουρα 6 μηνες με φουλ προβιοτικα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Villi είπε:

By the way, για όσες θυμάστε, πριν τρεις εβδομάδες ειχα κανει το endimetriome για να δω τι γίνεται απο μικρόβια γαλακτοβακιλους κλπ και πηρα εχθές το αποτέλεσμα ….. τραγικό..

Λυπάμαι... ήλπιζα να μην αποδεχτώ μάντης κακών...

Κάνε λιγη υπομονή... ξεκίνα προβιοτικα, γιαούρτια με πέτσα, κεφιρ... τα γνωστά...

Εγώ επανήλθα μετά από 6 μήνες...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , anoulious είπε:

Ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο και σκληρο , αλλα μια συμβουλη που φυσικα δεν εισαι υποχρεωμενη να την ακουσεις.Αφησε για ετ σιγουρα 6 μηνες με φουλ προβιοτικα. 

Το ξερω.. δεν το θυμάσαι αλλα μου το έχεις ξαναπεί. 

πρίν από 19 λεπτά , athinaida είπε:

Λυπάμαι... ήλπιζα να μην αποδεχτώ μάντης κακών...

Κάνε λιγη υπομονή... ξεκίνα προβιοτικα, γιαούρτια με πέτσα, κεφιρ... τα γνωστά...

Εγώ επανήλθα μετά από 6 μήνες...

Τα κάνω ήδη.. αλλα μου έκανε μεγαλη εντύπωση εχθές ο Κουρ.. του έδειξα εχθές το report και δεν το έδωσε καμία σημασία.. σαν να ήταν σκουπίδι, τύπου με αυτές τις μ..κιες εγω δεν ασχολούμαι. Βέβαια για τις εγχυσεις άστραψε και βρόντηξε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Δεν σου κρύβω πως κ εγώ διάβασα πόσες βαστοκυστες έχει η ραφαελιτσα για αυτό έτρεξα αμέσως χαχαχαχα!!!! Έμεινα με την χαρά!!! Τουλάχιστον δεν μου είπε 2 όπως ο πρωτος γιατρός. Δεν έχω πάρα να συμφωνήσω με όσα γράφεις. Μάλλον όλοι ακολουθούν κοινή γραμμή τι να πω..πάντως έχω ένα προαίσθημα ότι θα τα καταφέρω (η αισιοδοξία της Πρωταράς).

Κορίτσια,  κι εμενα για 4 μου είπε ο Κουρτης,  αλλά τελικά πήραμε 7 βλαστοκυστεις. Φέτος τον Ιούλιο αυτά...

πρίν από 19 λεπτά , Villi είπε:

Τα κάνω ήδη.. αλλα μου έκανε μεγαλη εντύπωση εχθές ο Κουρ.. του έδειξα εχθές το report και δεν το έδωσε καμία σημασία.. σαν να ήταν σκουπίδι, τύπου με αυτές τις μ..κιες εγω δεν ασχολούμαι 

Μακάρι να είναι έτσι! 

Θετική ενέργεια κι ο θεός βοηθός!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Condios said:

Τί εννοούμε ανοσολογικά ? Έχω κάνει καρυότυπο παρόλο που πάω με δότρια, έχω κάνει τις κλασικές ανοσολογικές ανα 6μηνο , 3 μέσα στο χρόνο φέτος,έχω κάνει όλους τους τυπους θρομβοφιλίας, καμπύλη σακχάρου καθότι 40+,,,τώρα θα κάνω την 3πλετα τεστ ΕΡΑ, ΕΜΜΑ & ALICE , αλλά έχω και βαριά ενδομητρίωση. Ένας λαπαροσκόπος που θα δω το Γενάρη οταν κατεβω Αθηνα για τα τεστ, για το αν πρεπει να κάνω κάτι (ξανά) για την ενδομητρίωση ίσως με βοηθήσει να καταλάβω κάποια πράγματα καλύτερα, καθώς υποστηρίζει ότι υπάρχουν 2 σχολές ιατρών περί του θέματος ,,,,η 1η λεει πως δεν επηρεάζει την εξωσωματικη η ενδομητρίωση , καθώς ενδομήτριο και μήτρα είναι πεντακάθαρα από την υπουλη αυτή ασθενεια αλλά η 2η λέει πως μετά απο αποτυχίες ή αποβολές ίσως χρειάζεται επιπλέον διερεύνηση. Μέσα μου πιστεύω πως μάλλον δε θα χρειαστεί να κάνω λαπαροσκόπηση , ή ίσως κάνω κλείσιμο μόνο σαλπίγγων και υστεροσκόπηση, αλλά θα δούμε αφού τον συναντήσω. Παρόλο που έχω μπει σε προωρη εμμηνόπαυση , δε χάνω την πίστη μου , και εφόσον ο σύζυγός μου με υποστηρίζει σε ότι αποφασίσω εγώ για το σώμα μου, έχω ακόμα αποθεματα,,,ψυχολογικά έχω,,,οικονομικά και απ'αυτά εχω αλλά δεν ξέρω για πόσο. Εχουμε δώσει πάνω από 20.000€ ως τώρα στα 2,5 χρόνια. Κάπου διάβασα κάποια αναφορά στο ΙΑΚ....αν αναφέρεστε της Θεσσαλονίκης εκεί έκανα τις 2 πρωτες ετ. Στην 1η αφησαν τα εμβρυα εκτος ενδομητριου γιατι δεν ειχαν κανει "προβα" καθότι αποδείχτηκε πως ο στενός μου τράχηλος και η 3πλη καμπύλη ώς οτου φτασουν εκεί ήταν δύσκολος δρόμος,και με τραυματισαν (τρελο πονο μετα την ετ, απαραδεκτο).....άπατη η πρωτη. Μετά έκανα επεμβατική υστεροσκόπηση με διανοιξη τραχήλου παραλληλα,,αλλά δεν άφησαν 2 κύκλους να περάσουν αλλά 1 και καναμε και τη 2η ετ , θετικά τεστ,,,,πεσμενη χοριακη,,,,βαζω τα χερια μου στη φωτια πως χασανε το παραθυρο εμφυτευσης,,,,γιατι αντί για Σαββατο με πηγαν Δευτερα για ετ ενώ ολοι οι δείκτες φώναζαν Σάββατοοοοοοοο . Εννοείτε πως έφυγα τρέχοντας απο εκεί! 

Τώρα είμαι Αθηνα στον "κοντό" (έτσι τον λεω εγω) τον Τσιρ,,,,ευχαριστημένη πολύ απ'ολους....και εκεί,,,θετικα τεστ ,,,, γυρισμενες χοριακες,,,,πφφφφφφφ,,,,,

τωρα παμε με καινουργια δοτρια οταν και αμα με το καλο,,,,α να δουμε.... @anoulious θα το απαιτήσω να πάρω καταποκλειστικότητα δότρια,,,αν θέλει,,,αν οχι αυτος θα χασει όχι εγώ! Έδωσα 6200€ για δοτρια και 2 ετ (τα 1700€ σε αποδειξεις,,,ειπες κάτι?),,,δε βαζω μεσα τα επιπλεον λεφτα για αιμοληψιες και υπερηχους στην εδω γιατρο που με παρακολουθει και πηγαινε ελα Αθηνα ,,,, αν δε γινει και "ψαλιδι" στις τιμες τώρα και αυτα που πρεπει και απαιτώ,,,,λυπαμαι!!!!! Ο λαπαροσκοπος με χαρακτήρισε "μικρή" , να 'ναι καλα ο ανθρωπος. Βέβαια έτσι έχει το σύστημα , και χαλάλι τους αν ειχα αποτέλεσμα. Τί θα πει expanded? τί θα πει άλλη δότρια?

Αν δε μπορώ με την 20άρα δότρια και τέλειο σπέρμα τότε τί? 30άρες που σφίζουν απο ζωή και απλά το σπέρμα δεν έχει κίνηση είναι το λάβαρο τους στις επιτυχίες ? (χωρίς να υποβιβάζω τον κόπο κανενός ζευγαριού έτσι, προς Θεού) Δείξε μου 20 40άρες+ με βαριά ενδομητρίωση που πετυχαν και θα κλεισω τα μάτια και θα αφαιθώ! 

Α, και αυριο παω και ενδοκρινολογο για περαιτερω ελεγχο μπας και,,,αν και ολοι οι δεικτες ειναι αψογοι. και βελονισμους εκανα και τι δεν εκανα...αντε λεω,,,λιγο ακομα,,,εχει φως ,,,, 

Δε θυμαμαι σε ποιο κεντρο ,αλλα οταν ζητησε φιλη να παρει ολα τα ωαρια της ειπανε πολυ υψηλη τιμη.

41 minutes ago, Villi said:

Το ξερω.. δεν το θυμάσαι αλλα μου το έχεις ξαναπεί. 

Τα κάνω ήδη.. αλλα μου έκανε μεγαλη εντύπωση εχθές ο Κουρ.. του έδειξα εχθές το report και δεν το έδωσε καμία σημασία.. σαν να ήταν σκουπίδι, τύπου με αυτές τις μ..κιες εγω δεν ασχολούμαι. Βέβαια για τις εγχυσεις άστραψε και βρόντηξε.

Ο Κουρτης ειναι πολυ καλος γιατρος αλλα απο φιλη που πετυχε σ αυτον μονη της, εψαξε ενα σωρο πραγματα,χωρίς να της το πει ο ιδιος αν και χρειαζοτανε. Αρα σε ολους τους γιατρους πρεπει και εμεις να ψσχνομαστε, αυτο λεει η πολυχρονη εμπειρια μου..

44 minutes ago, Villi said:

Το ξερω.. δεν το θυμάσαι αλλα μου το έχεις ξαναπεί. 

Τα κάνω ήδη.. αλλα μου έκανε μεγαλη εντύπωση εχθές ο Κουρ.. του έδειξα εχθές το report και δεν το έδωσε καμία σημασία.. σαν να ήταν σκουπίδι, τύπου με αυτές τις μ..κιες εγω δεν ασχολούμαι. Βέβαια για τις εγχυσεις άστραψε και βρόντηξε.

Εχεις δικιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@anoulious σε ευχαριστώ, και γιαυτα που θυμάσαι και γιαυτα που δεν θυμάσαι ( η εγκυμοσύνη εχω ακούσει το κανει αυτό :)). Ακριβώς αυτό που λες σκοπεύω να κάνω, τα προβιοτικά δεν πείραξαν ποτέ κανένα, σε αυτό συμφωνούμε όλοι φαντάζομαι. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , anoulious είπε:

Δε θυμαμαι σε ποιο κεντρο ,αλλα οταν ζητησε φιλη να παρει ολα τα ωαρια της ειπανε πολυ υψηλη τιμη.

Ο Κουρτης ειναι πολυ καλος γιατρος αλλα απο φιλη που πετυχε σ αυτον μονη της, εψαξε ενα σωρο πραγματα,χωρίς να της το πει ο ιδιος αν και χρειαζοτανε. Αρα σε ολους τους γιατρους πρεπει και εμεις να ψσχνομαστε, αυτο λεει η πολυχρονη εμπειρια μου..

Εχεις δικιο.

Φυσικά και θα της ζηταγε υψηλή τιμή για τη μεταφορά,,,όλα τα κέντρα ζητάνε πολλά λεφτά για κάτι τέτοιο γιατί μεσολαβούν δικηγόροι και ειδικές εταιρείες μεταφοράς τέτοιων. Άσε που κανείς δε σου εγγυάται ότι και να τα μεταφέρεις θα τα χρησιμοποιήσουν γιατί και καλά δεν ξέρουν αν είναι καλά,,,τζάμπα κόπος και έρμαια αυτών, ώρες ώρες τρελαίνομαι με δαυτους όλους.

Εννοείται ότι ψαχνομαστε και έξτρα μόνες μας ,,, εγώ με το που μπαίνει υπέρηχος και κοιτάω μόνιτορ πλέον διαβάζω καλύτερα απ'τη γιατρό το ενδομήτριο μου χαχαχχα,,,μα τη βλέπω πιο συχνά απ'την κομμώτρια μου πια ,, τί να πω!!!!

πρίν από 58 λεπτά , athinaida είπε:

Κορίτσια,  κι εμενα για 4 μου είπε ο Κουρτης,  αλλά τελικά πήραμε 7 βλαστοκυστεις. Φέτος τον Ιούλιο αυτά...

Μακάρι να είναι έτσι! 

Θετική ενέργεια κι ο θεός βοηθός!

Μπράβο στον Κούρτη!!!!! 

1 hour ago, Villi είπε:

Εντάξει εισαι πολυ καλα,  σε ρώτησα γιατι το ίδιο ένιωθα κι εγω, το ένιωθα οτι σιγά σιγά σταματάει. Και στις ανοσολογικες μου βρήκαν Αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Αφού δεν έχεις κατι ανοσολογικό όλα καλα.  

Για βαριά ενδομητριωση,,,ναι καλά είμαι μάλλον ,,, τι είναι αυτό το Αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Ελπίζω να εξελιχθούν όλα υπέροχα.. αλήθεια!!!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...