Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, athinaida είπε:

Και εμείς 2% φυσιολογικές μορφές είχαμε! Κι εγώ είχα φρικάρει!!

Του ζητούσα κι εγώ μικρογονιμοποιηση κι ας χρειαστεί να την πληρώσουμε επιπλέον.  Επεμεινε ότι είναι καλύτερη η φυσική επιλογή και ότι τελικά θα το κρίνουν εκεινη την ώρα οι εμβρυλογοι και θα προχωρήσουν σε μικρογονιμοποιηση αν το κρίνουν απαραίτητο...

τελικά δεν έμαθα αν έγινε μικρογονιμοποιηση ( δεν το ρώτησα βασικά). Εκ του αποτελέσματος πάντως  .. μια χαρά πήγαμε!

Να πάτε να δείτε κι άλλους γιατρούς!!

Ο Μαντουδης εχει καλή φήμη,  δεν τον έχω επισκεπτει,  για να έχω ίδια άποψη. 

Είναι όμως σημαντικό να συνεχίσετε με τον γιατρό που θα σας εμπνεύσει την μεγαλύτερη σιγουριά!! Κι ας σπαταλησετε 100-200 ευρώ παραπάνω. Χαλάλι!!

Αχ κορίτσι μου σε ευχαριστώ που μου απάντησες. Αυτό ακριβώς είπε κ σε εμένα ότι το εμβρυολογικο θα δει εκείνη τη στιγμή πως θα προχωρήσει. Όπως καταλαβαίνεις δεν έχω ιδέα και από εσάς μαθαίνω κ εγώ 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Δε θυμαμαι σε ποιο κεντρο ,αλλα οταν ζητησε φιλη να παρει ολα τα ωαρια της ειπανε πολυ υψηλη τιμη.

Ο Κουρτης ειναι πολυ καλος γιατρος αλλα απο φιλη που πετυχε σ αυτον μονη της, εψαξε ενα σωρο πραγματα,χωρίς να της το πει ο ιδιος αν και χρειαζοτανε. Αρα σε ολους τους γιατρους πρεπει και εμεις να ψσχνομαστε, αυτο λεει η πολυχρονη εμπειρια μου..

Εχεις δικιο.

Συμφωνώ μαζί σου σε αυτό, καλό είναι να ψαχνομαστε και μόνες μας και να ρωτάμε τον γιατρό ότι απορίες έxουμε κι ας τους πρήζουμε!

πρίν από 29 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Αχ κορίτσι μου σε ευχαριστώ που μου απάντησες. Αυτό ακριβώς είπε κ σε εμένα ότι το εμβρυολογικο θα δει εκείνη τη στιγμή πως θα προχωρήσει. Όπως καταλαβαίνεις δεν έχω ιδέα και από εσάς μαθαίνω κ εγώ 

 

Κορίτσια, το 2% φυσιολογικές μορφές που αναγράαφεται; στο απλό σπερματοδιάγραμμα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Villi είπε:

Ειναι αυτοάνοσο νόσημα, επίκτητη μορφή θρομβοφιλιας και σχετίζεται με αποβολές και αδυναμία εμφύτευσης. Τα καλα νεα ειναι οτι το ξέρω και το έχω ρυθμισμένο (ελπίζω).

Κατάλαβα,,,το ευτυχές είναι ότι το ξέρεις και όντως αντιμετωπίζεται!!! Οπότε όλα καλά και μόνο θα πάνε!!!! 

2 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Μπράβο στο πείσμα σου, θα τα καταφερεις στο τέλος θα δεις . Αφού εκανες ανοσολογικες , θεωρω ότι θα ελέγχθηκε και το αντιφωσφολιπιδικο σου , άρα οκ. Το κλείσιμο των σαλπιγγων από που προκύπτει ;; Εννοώ εκανες κάποια εξέταση και έδειξε κάποιο πρόβλημα ;

και φυσικά να παζαρεψεις όσο μπορείς . Και το λέω εγώ που είμαι τελείως ούφο στα παζάρια χαχαχα .  Ο Τσιριγ έχει και γυναίκα γιατρό που συνεργάζεται στη Θεσσαλονίκη ; Εγώ ήξερα για έναν άντρα μόνο . Εκτός αν δεν είσαι στη Θεσσαλονίκη ..

Συμπασχω μαζί σου γιατί κι εγώ για τριτη δότρια πάω , μόνο που εγώ δεν είχα βιοχημικές , είχα παλινδρομες . Για την ενδομητριωση δεν γνωρίζω να σου πω κάποια γνωμη .. Κάποιος λόγος υπάρχει ομως και στο τέλος θα τον βρεις , θα δεις 

Είμαι Λάρισα,,,έχω άψογη γιατρό εδώ που με παρακολουθεί,,,

Κλείσιμο σαλπιγγων ίσως αν υπάρχει υπόνοια ότι "ρίχνουν" υγρά στο ενδομήτριο που επηρεάζουν την εμφύτευση λόγω της ενδομητριωσης. Βέβαια μπορεί και να λέω και βλακείες,,,το Γενάρη που θα δω το λαπαροσκοπο θα επανέλθω με νέα να σας πω.

Λυπάμαι πολύ και για τη δική σου όποια ταλαιπωρία έχεις περάσει. Έχεις κάποια εξήγηση για τις παλινδρομες απ'το γιατρό σου? Αλήθεια, σε ποιον είσαι? Εύχομαι σύντομα όλα να είναι ένα μακρινό όνειρο και μια υπέροχη πραγματικότητα με δύο χεράκια ορθανοιχτα να μας καλωσορίζουν στη νέα μας ζωή!!! 

@Aria. & @Chrussa1982 όσον αφορά τα cyclacour & dermestril ,,, κανονικά θα έπρεπε ο γιατρός που σας παρακολουθεί (και αναφέρομαι στον εξωσωματικο) να σας παραπέμπει σε συνεργαζόμενα φαρμακεία που είτε έχουν αυτά τα 2, είτε τα παράγουν (τα cyclacour)  , είτε τα εισάγουν (λέγονται cycloprogynova είναι τα cyclacour του εξωτερικού) !!!! Πάντα υπάρχει λύση,,,, γιατί όταν η αγάπη μοιράζεται,,, πολλαπλασιάζεται !!!!! 

*Γιατί δε μπορώ να βάλω emoji ρε κορίτσια εδώ? Πολύ κρίμα!!! Θα σας χορταινα καρδούλες και μωράκια !!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα για υπερυχο σημερα..βρηκαμε μια κυστη αλλα ειπε ο γιατρος δεν μας πειραζει..αρχισα τα cyclacur και θα παω παλι την αλλη βδομαδα.

@Condios επειδη ειμαι κοντα στη Λαρισα και ειμαι σε αναζητηση γυναικολογου θα μπορουσες να μου πεις σε ποια πας..εστω σε πμ.. ευχαριστω!!


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Condios είπε:

Κατάλαβα,,,το ευτυχές είναι ότι το ξέρεις και όντως αντιμετωπίζεται!!! Οπότε όλα καλά και μόνο θα πάνε!!!! 

Είμαι Λάρισα,,,έχω άψογη γιατρό εδώ που με παρακολουθεί,,,

Κλείσιμο σαλπιγγων ίσως αν υπάρχει υπόνοια ότι "ρίχνουν" υγρά στο ενδομήτριο που επηρεάζουν την εμφύτευση λόγω της ενδομητριωσης. Βέβαια μπορεί και να λέω και βλακείες,,,το Γενάρη που θα δω το λαπαροσκοπο θα επανέλθω με νέα να σας πω.

Λυπάμαι πολύ και για τη δική σου όποια ταλαιπωρία έχεις περάσει. Έχεις κάποια εξήγηση για τις παλινδρομες απ'το γιατρό σου? Αλήθεια, σε ποιον είσαι? Εύχομαι σύντομα όλα να είναι ένα μακρινό όνειρο και μια υπέροχη πραγματικότητα με δύο χεράκια ορθανοιχτα να μας καλωσορίζουν στη νέα μας ζωή!!! 

@Aria. & @Chrussa1982 όσον αφορά τα cyclacour & dermestril ,,, κανονικά θα έπρεπε ο γιατρός που σας παρακολουθεί (και αναφέρομαι στον εξωσωματικο) να σας παραπέμπει σε συνεργαζόμενα φαρμακεία που είτε έχουν αυτά τα 2, είτε τα παράγουν (τα cyclacour)  , είτε τα εισάγουν (λέγονται cycloprogynova είναι τα cyclacour του εξωτερικού) !!!! Πάντα υπάρχει λύση,,,, γιατί όταν η αγάπη μοιράζεται,,, πολλαπλασιάζεται !!!!! 

*Γιατί δε μπορώ να βάλω emoji ρε κορίτσια εδώ? Πολύ κρίμα!!! Θα σας χορταινα καρδούλες και μωράκια !!!!

Cyclacur  γενικά υπάρχουν... μπορεί το φαρμακείο να μην έχει 10 κουτιά που μπορεί να σου έγραψε ο γιατρός,  αλλά 1-2 έχουν κι εντωμεταξύ σου φέρνουν και τα υπόλοιπα. Πσλιοτερσ ήταν σε έλλειψη...

Και σαν τελευταία λύση υπάρχουν και φαρμακεία που φτιάχνουν χάπια οιστρσδιολης. Ένα τέτοιο είναι  το φαρμακείο "αλόη" στο Ελληνικό. Εγώ από εκεί έπαιρνα το κσλοκαιρι που δεν υπήρχαν τα cyclacur.

Dermestril των 50mg βρίσκεις στο φαρμακείο του Γεωργίου, λίγο πιο πάνω από την πλατεία Μαβίλη επι της Βασιλίσσης Σοφίας.  Τα πληρώνεις όμως cash, 30 ευρώ το κουτί, αλλά τα βρίσκεις πάντα! Κάνουν δική τους εισαγωγή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Neli83 είπε:

Εγω πηγα για υπερυχο σημερα..βρηκαμε μια κυστη αλλα ειπε ο γιατρος δεν μας πειραζει..αρχισα τα cyclacur και θα παω παλι την αλλη βδομαδα.

@Condios επειδη ειμαι κοντα στη Λαρισα και ειμαι σε αναζητηση γυναικολογου θα μπορουσες να μου πεις σε ποια πας..εστω σε πμ.. ευχαριστω!!

Άρχισες cyclacour για ετ? Με το καλό να ευχηθώ να έχεις υπέροχα νέα σύντομα! 

Φυσικά και μπορώ να σου πω,,, τώρα ποιος σε παρακολουθεί? Στείλε μου μήνυμα όποτε θέλεις να σου πω ότι μπορώ και μακάρι να βοηθήσω! 

πρίν από 16 λεπτά , athinaida είπε:

Cyclacur  γενικά υπάρχουν... μπορεί το φαρμακείο να μην έχει 10 κουτιά που μπορεί να σου έγραψε ο γιατρός,  αλλά 1-2 έχουν κι εντωμεταξύ σου φέρνουν και τα υπόλοιπα. Πσλιοτερσ ήταν σε έλλειψη...

Και σαν τελευταία λύση υπάρχουν και φαρμακεία που φτιάχνουν χάπια οιστρσδιολης. Ένα τέτοιο είναι  το φαρμακείο "αλόη" στο Ελληνικό. Εγώ από εκεί έπαιρνα το κσλοκαιρι που δεν υπήρχαν τα cyclacur.

Dermestril των 50mg βρίσκεις στο φαρμακείο του Γεωργίου, λίγο πιο πάνω από την πλατεία Μαβίλη επι της Βασιλίσσης Σοφίας.  Τα πληρώνεις όμως cash, 30 ευρώ το κουτί, αλλά τα βρίσκεις πάντα! Κάνουν δική τους εισαγωγή...

Πόσο τα πληρώνεις τα dermestril????? 50*8= 30€ ?????? Ντόινγκκκκκκκκ και πάλι ντόινγκκκκκκκκ θα πω,,, λιποθύμησα να ξέρεις,,,, χαχαχαχα

10 κουτιά cyclacour μαζεμένα δεν έδωσε ποτέ κανείς,,,όταν άρχισε πέρυσι Μάρτιο η έλλειψη πήγα σε 10 περιφερειακά φαρμακεία της πόλης μου και σε μια μέρα μάζεψα 30 κουτιά,,,έχω ακόμα να φανταστείς μετά από 3 ετ,,,ίσα για τον ψευδοκυκλο τώρα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chitaneta είπε:

Κορίτσια, το 2% φυσιολογικές μορφές που αναγράαφεται; στο απλό σπερματοδιάγραμμα;

Αχ, πρέπει να κοιτάξω τις εξετάσεις,  δεν θυμάμαι από έξω, γιατί έχουμε κάνει και σπερμοδισγραμμα και dfi (κατακερματισμο).

Θα επανελθω...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , athinaida είπε:

Αχ, πρέπει να κοιτάξω τις εξετάσεις,  δεν θυμάμαι από έξω, γιατί έχουμε κάνει και σπερμοδισγραμμα και dfi (κατακερματισμο).

Θα επανελθω...

@chitaneta ναι στο απλό σπερμοδιαγραμμα φαίνεται αυτό !! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Condios είπε:

Άρχισες cyclacour για ετ? Με το καλό να ευχηθώ να έχεις υπέροχα νέα σύντομα! 

Φυσικά και μπορώ να σου πω,,, τώρα ποιος σε παρακολουθεί? Στείλε μου μήνυμα όποτε θέλεις να σου πω ότι μπορώ και μακάρι να βοηθήσω! 

Πόσο τα πληρώνεις τα dermestril????? 50*8= 30€ ?????? Ντόινγκκκκκκκκ και πάλι ντόινγκκκκκκκκ θα πω,,, λιποθύμησα να ξέρεις,,,, χαχαχαχα

10 κουτιά cyclacour μαζεμένα δεν έδωσε ποτέ κανείς,,,όταν άρχισε πέρυσι Μάρτιο η έλλειψη πήγα σε 10 περιφερειακά φαρμακεία της πόλης μου και σε μια μέρα μάζεψα 30 κουτιά,,,έχω ακόμα να φανταστείς μετά από 3 ετ,,,ίσα για τον ψευδοκυκλο τώρα 

Ναι, αυτό δεν το διευκρινησα, το κουτί δεν έχει 8 αυτοκόλλητα, που έχουν αυτά που συνταγογρσφουνται στην Ελλάδα και είναι σε ελλειψη.  Εχει 24.

Πάντως εμένα ο γιατρός μου τωρα μου συνταγογραφεί 10 cyclacur κσι τα βρίσκω στο φαρμακείο,  όχι όλα σε μια μέρα,  αλλά σε 1-2 μέρες τα έχω και τα 10.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , athinaida είπε:

Ναι, αυτό δεν το διευκρινησα, το κουτί δεν έχει 8 αυτοκόλλητα, που έχουν αυτά που συνταγογρσφουνται στην Ελλάδα και είναι σε ελλειψη.  Εχει 24.

Πάντως εμένα ο γιατρός μου τωρα μου συνταγογραφεί 10 cyclacur κσι τα βρίσκω στο φαρμακείο,  όχι όλα σε μια μέρα,  αλλά σε 1-2 μέρες τα έχω και τα 10.

Πες το και με λαχταρισες!!!! Κάτσε να σημειώσω τον αγαπημένο κύριο Γεωργίου ,,,,χαχαχαχα!!! Ευχαριστώ πολύ για το μοίρασμα της πληροφορίας!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κάτσε να τα πάρουμε ένα ένα 

Κάνε έρευνα αγοράς για τα σικλακουρ κ τα demerstril εγώ προσωπικά ζοριστηκα να τα βρω. 

Σε εμένα αρκέστηκε στο σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου και δεν μου ζήτησε να κάνουμε dfi και τώρα δεν ξέρω αν πρέπει να το ζητήσω δεδομένου ότι το Σάββατο κατεψυξε σπέρμα. Μας έστειλε στο Ρέα και πάρα ότι έχω αμφιβολίες καθαρά κ μόνο διότι δεν γνωρίζω τίποτα για το εργαστήριο μου το αιτιολογησε ότι δεν θέλει να με ταλαιπωρήσει δεδομένου ότι το εν λόγω κέντρο είναι κοντά στην περιοχή που μένω. Εκεί ηρέμησα κάπως και αποφάσισα να τον εμπιστευτώ. Μήπως στο Ιασώ που έκανα την πρώτη μου προσπάθεια που έχει το σούπερ ντουπερ εργαστήριο δεν πήρα την αρνητική χοριακη; 

Για πόσες βλαστοκυστες σου μίλησε;. 

Εμείς θα κάνουμε 2 μήνες δοκιμαστικό κύκλο έτσι έχουμε αποφασίσει κ μετά αν όλα πάνε καλά θα προχωρήσουμε ..

Εμένα προσωπικά με κέρδισε η απλότητα η αμεσότητα και η προσέγγιση του με χιούμορ. Στα αρνητικά αν θέλεις οι λίγες βλαστοκυστες και το Ρέα. Το θετικότερο είναι ότι κάθε φορά που του τηλέφωνο απαντάει. Όχι σαν κάτι άλλους...

Με αγάπη σου μίλησα για να σου φύγει κάπως το άγχος. Εννοείται αν θέλεις κ αντέχεις δες και τον μαντουδη και μετά αποφασίστε το καλύτερο για εσάς 

Να σε ρωτήσω κάτι πότε σου είπε θα σε δει από τη στιγμή που θα αρχίσεις τα cyclacur? Κ πόσες φορές μετά ? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Condios είπε:

Απαντάς σε μενα και όχι στη @Villi ,,, αν πάλι ρωτάς εμένα δεν πήρα ποτέ αντιβιώσεις ! και τα ΕΡΑ, ΕΜΜΑ & ALICE εγώ προσωπικά θα τα κάνω το Γενάρη του '22 .

Τι ειναι αυτα τα ΕΡΑ ΕΜΜΑ και ALICE? Και το γαλακτοβακιλους; Πολλες αγνωστες λεξεις εχω!!!Εμενα γιατι δε μου ειπαν να κανω τιποτα; Θα μου πουν οταν βρεθει η δοτρια; Ουφφφφ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Aria. είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι πότε σου είπε θα σε δει από τη στιγμή που θα αρχίσεις τα cyclacur? Κ πόσες φορές μετά ? 

Ξεκίνησα τα σικλακουρ Σάββατο 13/11 με είδε την τρίτη ίσα για να δει πως πάω. Μετά με είδε πάλι την επόμενη Τρίτη και μετά ξανά την επόμενη Παρασκευή που το ενδομήτριο είχε φτάσει 9. Σύνολο 3 φορές δηλαδή. Τώρα δεν θα ξαναπάω μέχρι να αδιαθετησω.

πρίν από 15 λεπτά , Viv37 είπε:

Τι ειναι αυτα τα ΕΡΑ ΕΜΜΑ και ALICE? Και το γαλακτοβακιλους; Πολλες αγνωστες λεξεις εχω!!!Εμενα γιατι δε μου ειπαν να κανω τιποτα; Θα μου πουν οταν βρεθει η δοτρια; Ουφφφφ

Ούτε εγώ τα έχω κάνει αυτά χαχαχαχα. Μάλλον είναι για πολύ προχωρημένες καταστάσεις τι να πω...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Ξεκίνησα τα σικλακουρ Σάββατο 13/11 με είδε την τρίτη ίσα για να δει πως πάω. Μετά με είδε πάλι την επόμενη Τρίτη και μετά ξανά την επόμενη Παρασκευή που το ενδομήτριο είχε φτάσει 9. Σύνολο 3 φορές δηλαδή. Τώρα δεν θα ξαναπάω μέχρι να αδιαθετησω.

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Viv37 είπε:

Τι ειναι αυτα τα ΕΡΑ ΕΜΜΑ και ALICE? Και το γαλακτοβακιλους; Πολλες αγνωστες λεξεις εχω!!!Εμενα γιατι δε μου ειπαν να κανω τιποτα; Θα μου πουν οταν βρεθει η δοτρια; Ουφφφφ

 

πρίν από 20 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Ξεκίνησα τα σικλακουρ Σάββατο 13/11 με είδε την τρίτη ίσα για να δει πως πάω. Μετά με είδε πάλι την επόμενη Τρίτη και μετά ξανά την επόμενη Παρασκευή που το ενδομήτριο είχε φτάσει 9. Σύνολο 3 φορές δηλαδή. Τώρα δεν θα ξαναπάω μέχρι να αδιαθετησω.

Ούτε εγώ τα έχω κάνει αυτά χαχαχαχα. Μάλλον είναι για πολύ προχωρημένες καταστάσεις τι να πω...

Αχρειαστα να είναι και στις δύο σας εύχομαι!!!! Είναι τεστ που δείχνουν αν υπάρχει μετατοπισμενο παράθυρο εμφύτευσης,,,άρα και διαφορετική προσέγγιση στην προγεστερόνη πριν την ετ,,, είναι τεστ που δείχνουν μικροβιωμα ενδομητρίου και είναι τεστ που δείχνουν μικροβιωμα μήτρας. Και ναι Χρύσα μου ,,,,θεωρούμαστε "προχωρημένες καταστάσεις" ως ανεξήγητα υπογονιμες γυναίκες ακόμα και με δοτριες,,,κάτι που ειλικρινά σου εύχομαι να μη φτάσεις ποτέ!!!! Απλά σας τα εξηγώ για να γνωρίζετε γιατί τα κάνουμε. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...