Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Condios είπε:

Φυσικά και θα της ζηταγε υψηλή τιμή για τη μεταφορά,,,όλα τα κέντρα ζητάνε πολλά λεφτά για κάτι τέτοιο γιατί μεσολαβούν δικηγόροι και ειδικές εταιρείες μεταφοράς τέτοιων. Άσε που κανείς δε σου εγγυάται ότι και να τα μεταφέρεις θα τα χρησιμοποιήσουν γιατί και καλά δεν ξέρουν αν είναι καλά,,,τζάμπα κόπος και έρμαια αυτών, ώρες ώρες τρελαίνομαι με δαυτους όλους.

Εννοείται ότι ψαχνομαστε και έξτρα μόνες μας ,,, εγώ με το που μπαίνει υπέρηχος και κοιτάω μόνιτορ πλέον διαβάζω καλύτερα απ'τη γιατρό το ενδομήτριο μου χαχαχχα,,,μα τη βλέπω πιο συχνά απ'την κομμώτρια μου πια ,, τί να πω!!!!

Μπράβο στον Κούρτη!!!!! 

Για βαριά ενδομητριωση,,,ναι καλά είμαι μάλλον ,,, τι είναι αυτό το Αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Ελπίζω να εξελιχθούν όλα υπέροχα.. αλήθεια!!!!!! 

Ειναι αυτοάνοσο νόσημα, επίκτητη μορφή θρομβοφιλιας και σχετίζεται με αποβολές και αδυναμία εμφύτευσης. Τα καλα νεα ειναι οτι το ξέρω και το έχω ρυθμισμένο (ελπίζω).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κοριτσαρες δεν σας κρύβω ότι εμένα με απασχολεί κάπως το γεγονός ότι στο τελευταίο σπερματοδιαγραμμα είχαμε 2% φυσιολογικές μορφές. Ενώ από κινητικότητα πάμε πάρα πολύ καλά. Εκεί πατάω κ φοβάμαι αν τελικά θα είναι 4 η λιγότερες. Κάθε φορά που πάω πρήζω τον Κούρτη ότι θέλω μικρογονιμοποιηση μήπως πετύχω καλύτερο αποτέλεσμα. Βέβαια μου λέει ότι μια χαρά είναι και το 2% αλλά εκεί εγώ το βιολί μου χαχαχαχαχα.

Από εξετάσεις φανταστείτε ότι πχ για τον θυροειδή κανείς ποτέ δεν μου είπε τιποτα. Ότι έμαθα το έμαθα από τα κορίτσια της εξωσωματικής και έτσι τον ρυθμίζω μόνη μου με ενδοκρινολόγο. Αυτό που βλέπουν τις εξετάσεις μας σα να ξεφυλλιζουν περιοδικό πολύ μου τη δίνει.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα...ελπίζω να είστε όλες καλά εγώ είμαι ήρεμη αλλά κ μπερδεμένη ...πήγα στον Κούρτη πολύ καλός κ απλός...είδε τον φάκελο μου κ μου είπε ότι δεν βλέπει εξετάσεις του άντρα μου...το θέμα είναι μας έβαλε να κάνει την εξέταση σπέρματος dfi και εγώ να κάνω έναν ψεύτικο κύκλο να δούμε το ενδομήτριο μου...εγώ έλεγα να καταλήξω εδώ να τελειώνω ο αντρας μου θέλει να δούμε κ τον Μαντουδη για να μην έχουμε αμφιβολίες μετά...εγώ βασικά αγχώθηκα κ πελαγωσα.τα cyclacur dermestril μου είπε να πάρω...κ να με ξαναδεί..κ τότε θα δούμε τι θα κάνουμε ...αυτά τα νέα μου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Aria. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...ελπίζω να είστε όλες καλά εγώ είμαι ήρεμη αλλά κ μπερδεμένη ...πήγα στον Κούρτη πολύ καλός κ απλός...είδε τον φάκελο μου κ μου είπε ότι δεν βλέπει εξετάσεις του άντρα μου...το θέμα είναι μας έβαλε να κάνει την εξέταση σπέρματος dfi και εγώ να κάνω έναν ψεύτικο κύκλο να δούμε το ενδομήτριο μου...εγώ έλεγα να καταλήξω εδώ να τελειώνω ο αντρας μου θέλει να δούμε κ τον Μαντουδη για να μην έχουμε αμφιβολίες μετά...εγώ βασικά αγχώθηκα κ πελαγωσα.τα cyclacur dermestril μου είπε να πάρω...κ να με ξαναδεί..κ τότε θα δούμε τι θα κάνουμε ...αυτά τα νέα μου 

Μόλις πάρετε την απόφαση με ποιο γιατρό θα συνεχίσετε θα ηρεμήσεις. Άποψη μου, δεν είναι κακό να δεις ένα γιατρό ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Villi είπε:

Μόλις πάρετε την απόφαση με ποιο γιατρό θα συνεχίσετε θα ηρεμήσεις. Άποψη μου, δεν είναι κακό να δεις ένα γιατρό ακόμα. 

Δ έχεις άδικο απλά έχω κουραστεί τόσο πολύ που δ ξέρω εάν έχω αντοχές να κάνω κ άλλο ραντεβού...να λέω ξανά το ιστορικό μου...μέσα σε 15 μέρες είδα 2 γυναικολόγους.το μόνο που με χάλασε στον Κούρτη ήταν ότι μου είπε τα πάντα μπορεί να μου τα κάνει στην Πάτρα κ δ είμαι σίγουρη κατά πόσο είναι αξιόπιστο το εργαστήριο που έχουν εδώ.δ έχει πάει κ καμία κοπέλα να μαθω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Aria. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...ελπίζω να είστε όλες καλά εγώ είμαι ήρεμη αλλά κ μπερδεμένη ...πήγα στον Κούρτη πολύ καλός κ απλός...είδε τον φάκελο μου κ μου είπε ότι δεν βλέπει εξετάσεις του άντρα μου...το θέμα είναι μας έβαλε να κάνει την εξέταση σπέρματος dfi και εγώ να κάνω έναν ψεύτικο κύκλο να δούμε το ενδομήτριο μου...εγώ έλεγα να καταλήξω εδώ να τελειώνω ο αντρας μου θέλει να δούμε κ τον Μαντουδη για να μην έχουμε αμφιβολίες μετά...εγώ βασικά αγχώθηκα κ πελαγωσα.τα cyclacur dermestril μου είπε να πάρω...κ να με ξαναδεί..κ τότε θα δούμε τι θα κάνουμε ...αυτά τα νέα μου 

Κάτσε να τα πάρουμε ένα ένα 

Κάνε έρευνα αγοράς για τα σικλακουρ κ τα demerstril εγώ προσωπικά ζοριστηκα να τα βρω. 

Σε εμένα αρκέστηκε στο σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου και δεν μου ζήτησε να κάνουμε dfi και τώρα δεν ξέρω αν πρέπει να το ζητήσω δεδομένου ότι το Σάββατο κατεψυξε σπέρμα. Μας έστειλε στο Ρέα και πάρα ότι έχω αμφιβολίες καθαρά κ μόνο διότι δεν γνωρίζω τίποτα για το εργαστήριο μου το αιτιολογησε ότι δεν θέλει να με ταλαιπωρήσει δεδομένου ότι το εν λόγω κέντρο είναι κοντά στην περιοχή που μένω. Εκεί ηρέμησα κάπως και αποφάσισα να τον εμπιστευτώ. Μήπως στο Ιασώ που έκανα την πρώτη μου προσπάθεια που έχει το σούπερ ντουπερ εργαστήριο δεν πήρα την αρνητική χοριακη; 

Για πόσες βλαστοκυστες σου μίλησε;. 

Εμείς θα κάνουμε 2 μήνες δοκιμαστικό κύκλο έτσι έχουμε αποφασίσει κ μετά αν όλα πάνε καλά θα προχωρήσουμε ..

Εμένα προσωπικά με κέρδισε η απλότητα η αμεσότητα και η προσέγγιση του με χιούμορ. Στα αρνητικά αν θέλεις οι λίγες βλαστοκυστες και το Ρέα. Το θετικότερο είναι ότι κάθε φορά που του τηλέφωνο απαντάει. Όχι σαν κάτι άλλους...

Με αγάπη σου μίλησα για να σου φύγει κάπως το άγχος. Εννοείται αν θέλεις κ αντέχεις δες και τον μαντουδη και μετά αποφασίστε το καλύτερο για εσάς 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Aria. είπε:

Δ έχεις άδικο απλά έχω κουραστεί τόσο πολύ που δ ξέρω εάν έχω αντοχές να κάνω κ άλλο ραντεβού...να λέω ξανά το ιστορικό μου...μέσα σε 15 μέρες είδα 2 γυναικολόγους.το μόνο που με χάλασε στον Κούρτη ήταν ότι μου είπε τα πάντα μπορεί να μου τα κάνει στην Πάτρα κ δ είμαι σίγουρη κατά πόσο είναι αξιόπιστο το εργαστήριο που έχουν εδώ.δ έχει πάει κ καμία κοπέλα να μαθω

Ποσο σε νιώθω να ήξερες.. θέλει όμως ψυχραιμία. Ένα κουράγιο ακόμα προσπάθησε να κανείς να δεις έναν τελευταίο . Τωρα αυτό που λες για το εργαστήριο.. δεν ξερω τι είναι, μπορεί να είναι εξαιρετικό, αλλα κι εγω θα το σκεφτόμουν. Μακάρι να πάρεις πληροφορίες απο κάπου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Condios είπε:

Τί εννοούμε ανοσολογικά ? Έχω κάνει καρυότυπο παρόλο που πάω με δότρια, έχω κάνει τις κλασικές ανοσολογικές ανα 6μηνο , 3 μέσα στο χρόνο φέτος,έχω κάνει όλους τους τυπους θρομβοφιλίας, καμπύλη σακχάρου καθότι 40+,,,τώρα θα κάνω την 3πλετα τεστ ΕΡΑ, ΕΜΜΑ & ALICE , αλλά έχω και βαριά ενδομητρίωση. Ένας λαπαροσκόπος που θα δω το Γενάρη οταν κατεβω Αθηνα για τα τεστ, για το αν πρεπει να κάνω κάτι (ξανά) για την ενδομητρίωση ίσως με βοηθήσει να καταλάβω κάποια πράγματα καλύτερα, καθώς υποστηρίζει ότι υπάρχουν 2 σχολές ιατρών περί του θέματος ,,,,η 1η λεει πως δεν επηρεάζει την εξωσωματικη η ενδομητρίωση , καθώς ενδομήτριο και μήτρα είναι πεντακάθαρα από την υπουλη αυτή ασθενεια αλλά η 2η λέει πως μετά απο αποτυχίες ή αποβολές ίσως χρειάζεται επιπλέον διερεύνηση. Μέσα μου πιστεύω πως μάλλον δε θα χρειαστεί να κάνω λαπαροσκόπηση , ή ίσως κάνω κλείσιμο μόνο σαλπίγγων και υστεροσκόπηση, αλλά θα δούμε αφού τον συναντήσω. Παρόλο που έχω μπει σε προωρη εμμηνόπαυση , δε χάνω την πίστη μου , και εφόσον ο σύζυγός μου με υποστηρίζει σε ότι αποφασίσω εγώ για το σώμα μου, έχω ακόμα αποθεματα,,,ψυχολογικά έχω,,,οικονομικά και απ'αυτά εχω αλλά δεν ξέρω για πόσο. Εχουμε δώσει πάνω από 20.000€ ως τώρα στα 2,5 χρόνια. Κάπου διάβασα κάποια αναφορά στο ΙΑΚ....αν αναφέρεστε της Θεσσαλονίκης εκεί έκανα τις 2 πρωτες ετ. Στην 1η αφησαν τα εμβρυα εκτος ενδομητριου γιατι δεν ειχαν κανει "προβα" καθότι αποδείχτηκε πως ο στενός μου τράχηλος και η 3πλη καμπύλη ώς οτου φτασουν εκεί ήταν δύσκολος δρόμος,και με τραυματισαν (τρελο πονο μετα την ετ, απαραδεκτο).....άπατη η πρωτη. Μετά έκανα επεμβατική υστεροσκόπηση με διανοιξη τραχήλου παραλληλα,,αλλά δεν άφησαν 2 κύκλους να περάσουν αλλά 1 και καναμε και τη 2η ετ , θετικά τεστ,,,,πεσμενη χοριακη,,,,βαζω τα χερια μου στη φωτια πως χασανε το παραθυρο εμφυτευσης,,,,γιατι αντί για Σαββατο με πηγαν Δευτερα για ετ ενώ ολοι οι δείκτες φώναζαν Σάββατοοοοοοοο . Εννοείτε πως έφυγα τρέχοντας απο εκεί! 

Τώρα είμαι Αθηνα στον "κοντό" (έτσι τον λεω εγω) τον Τσιρ,,,,ευχαριστημένη πολύ απ'ολους....και εκεί,,,θετικα τεστ ,,,, γυρισμενες χοριακες,,,,πφφφφφφφ,,,,,

τωρα παμε με καινουργια δοτρια οταν και αμα με το καλο,,,,α να δουμε.... @anoulious θα το απαιτήσω να πάρω καταποκλειστικότητα δότρια,,,αν θέλει,,,αν οχι αυτος θα χασει όχι εγώ! Έδωσα 6200€ για δοτρια και 2 ετ (τα 1700€ σε αποδειξεις,,,ειπες κάτι?),,,δε βαζω μεσα τα επιπλεον λεφτα για αιμοληψιες και υπερηχους στην εδω γιατρο που με παρακολουθει και πηγαινε ελα Αθηνα ,,,, αν δε γινει και "ψαλιδι" στις τιμες τώρα και αυτα που πρεπει και απαιτώ,,,,λυπαμαι!!!!! Ο λαπαροσκοπος με χαρακτήρισε "μικρή" , να 'ναι καλα ο ανθρωπος. Βέβαια έτσι έχει το σύστημα , και χαλάλι τους αν ειχα αποτέλεσμα. Τί θα πει expanded? τί θα πει άλλη δότρια?

Αν δε μπορώ με την 20άρα δότρια και τέλειο σπέρμα τότε τί? 30άρες που σφίζουν απο ζωή και απλά το σπέρμα δεν έχει κίνηση είναι το λάβαρο τους στις επιτυχίες ? (χωρίς να υποβιβάζω τον κόπο κανενός ζευγαριού έτσι, προς Θεού) Δείξε μου 20 40άρες+ με βαριά ενδομητρίωση που πετυχαν και θα κλεισω τα μάτια και θα αφαιθώ! 

Α, και αυριο παω και ενδοκρινολογο για περαιτερω ελεγχο μπας και,,,αν και ολοι οι δεικτες ειναι αψογοι. και βελονισμους εκανα και τι δεν εκανα...αντε λεω,,,λιγο ακομα,,,εχει φως ,,,, 

Μπράβο στο πείσμα σου, θα τα καταφερεις στο τέλος θα δεις . Αφού εκανες ανοσολογικες , θεωρω ότι θα ελέγχθηκε και το αντιφωσφολιπιδικο σου , άρα οκ. Το κλείσιμο των σαλπιγγων από που προκύπτει ;; Εννοώ εκανες κάποια εξέταση και έδειξε κάποιο πρόβλημα ;

και φυσικά να παζαρεψεις όσο μπορείς . Και το λέω εγώ που είμαι τελείως ούφο στα παζάρια χαχαχα .  Ο Τσιριγ έχει και γυναίκα γιατρό που συνεργάζεται στη Θεσσαλονίκη ; Εγώ ήξερα για έναν άντρα μόνο . Εκτός αν δεν είσαι στη Θεσσαλονίκη ..

Συμπασχω μαζί σου γιατί κι εγώ για τριτη δότρια πάω , μόνο που εγώ δεν είχα βιοχημικές , είχα παλινδρομες . Για την ενδομητριωση δεν γνωρίζω να σου πω κάποια γνωμη .. Κάποιος λόγος υπάρχει ομως και στο τέλος θα τον βρεις , θα δεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κάτσε να τα πάρουμε ένα ένα 

Κάνε έρευνα αγοράς για τα σικλακουρ κ τα demerstril εγώ προσωπικά ζοριστηκα να τα βρω. 

Σε εμένα αρκέστηκε στο σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου και δεν μου ζήτησε να κάνουμε dfi και τώρα δεν ξέρω αν πρέπει να το ζητήσω δεδομένου ότι το Σάββατο κατεψυξε σπέρμα. Μας έστειλε στο Ρέα και πάρα ότι έχω αμφιβολίες καθαρά κ μόνο διότι δεν γνωρίζω τίποτα για το εργαστήριο μου το αιτιολογησε ότι δεν θέλει να με ταλαιπωρήσει δεδομένου ότι το εν λόγω κέντρο είναι κοντά στην περιοχή που μένω. Εκεί ηρέμησα κάπως και αποφάσισα να τον εμπιστευτώ. Μήπως στο Ιασώ που έκανα την πρώτη μου προσπάθεια που έχει το σούπερ ντουπερ εργαστήριο δεν πήρα την αρνητική χοριακη; 

Για πόσες βλαστοκυστες σου μίλησε;. 

Εμείς θα κάνουμε 2 μήνες δοκιμαστικό κύκλο έτσι έχουμε αποφασίσει κ μετά αν όλα πάνε καλά θα προχωρήσουμε ..

Εμένα προσωπικά με κέρδισε η απλότητα η αμεσότητα και η προσέγγιση του με χιούμορ. Στα αρνητικά αν θέλεις οι λίγες βλαστοκυστες και το Ρέα. Το θετικότερο είναι ότι κάθε φορά που του τηλέφωνο απαντάει. Όχι σαν κάτι άλλους...

Με αγάπη σου μίλησα για να σου φύγει κάπως το άγχος. Εννοείται αν θέλεις κ αντέχεις δες και τον μαντουδη και μετά αποφασίστε το καλύτερο για εσάς 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!όλες έχουμε ανάγκη να μιλήσουμε κάπου που έχουν αντίστοιχες εμπειρίες. Εμείς δ έχουμε πει πουθενά τπτ εάν θα πάμε με δανεικά ωάρια.μου ζήτησε την εξέταση γιατί έχω πολλές αποβολές κ κανένας γιατρός δ μπήκε στον κόπο να ψάξει τον άντρα μου.του είπα για κατι εξετάσεις που μου πρότεινε ενας γιατρός για εμένα κ μου είπε όχι.το ίδιο μου είπε κ για το prp.βασικα πρέπει να με παρακολουθήσει να δει το ενδομήτριο μου να δει το σπέρμα κ μετά θα δούμε πως θα κινηθούμε.δ μπορουσε να μου πει τπτ εάν δ δει γιατί αποβάλλω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Aria. είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!όλες έχουμε ανάγκη να μιλήσουμε κάπου που έχουν αντίστοιχες εμπειρίες. Εμείς δ έχουμε πει πουθενά τπτ εάν θα πάμε με δανεικά ωάρια.μου ζήτησε την εξέταση γιατί έχω πολλές αποβολές κ κανένας γιατρός δ μπήκε στον κόπο να ψάξει τον άντρα μου.του είπα για κατι εξετάσεις που μου πρότεινε ενας γιατρός για εμένα κ μου είπε όχι.το ίδιο μου είπε κ για το prp.βασικα πρέπει να με παρακολουθήσει να δει το ενδομήτριο μου να δει το σπέρμα κ μετά θα δούμε πως θα κινηθούμε.δ μπορουσε να μου πει τπτ εάν δ δει γιατί αποβάλλω 

Πραγματικά δηλαδή ήμαρτον …κανένας δεν ζήτησε εξετάσεις απο τον άντρα σου; Δεν λέω ότι θα έχει κάτι ο άνθρωπος, αλλά αυτά είναι τα βασικά .. δεν τους αντέχω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Κοριτσαρες δεν σας κρύβω ότι εμένα με απασχολεί κάπως το γεγονός ότι στο τελευταίο σπερματοδιαγραμμα είχαμε 2% φυσιολογικές μορφές. Ενώ από κινητικότητα πάμε πάρα πολύ καλά. Εκεί πατάω κ φοβάμαι αν τελικά θα είναι 4 η λιγότερες. Κάθε φορά που πάω πρήζω τον Κούρτη ότι θέλω μικρογονιμοποιηση μήπως πετύχω καλύτερο αποτέλεσμα. Βέβαια μου λέει ότι μια χαρά είναι και το 2% αλλά εκεί εγώ το βιολί μου χαχαχαχαχα.

Από εξετάσεις φανταστείτε ότι πχ για τον θυροειδή κανείς ποτέ δεν μου είπε τιποτα. Ότι έμαθα το έμαθα από τα κορίτσια της εξωσωματικής και έτσι τον ρυθμίζω μόνη μου με ενδοκρινολόγο. Αυτό που βλέπουν τις εξετάσεις μας σα να ξεφυλλιζουν περιοδικό πολύ μου τη δίνει.

Και εμείς 2% φυσιολογικές μορφές είχαμε! Κι εγώ είχα φρικάρει!!

Του ζητούσα κι εγώ μικρογονιμοποιηση κι ας χρειαστεί να την πληρώσουμε επιπλέον.  Επεμεινε ότι είναι καλύτερη η φυσική επιλογή και ότι τελικά θα το κρίνουν εκεινη την ώρα οι εμβρυλογοι και θα προχωρήσουν σε μικρογονιμοποιηση αν το κρίνουν απαραίτητο...

τελικά δεν έμαθα αν έγινε μικρογονιμοποιηση ( δεν το ρώτησα βασικά). Εκ του αποτελέσματος πάντως  .. μια χαρά πήγαμε!

πρίν από 57 λεπτά , Aria. είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...ελπίζω να είστε όλες καλά εγώ είμαι ήρεμη αλλά κ μπερδεμένη ...πήγα στον Κούρτη πολύ καλός κ απλός...είδε τον φάκελο μου κ μου είπε ότι δεν βλέπει εξετάσεις του άντρα μου...το θέμα είναι μας έβαλε να κάνει την εξέταση σπέρματος dfi και εγώ να κάνω έναν ψεύτικο κύκλο να δούμε το ενδομήτριο μου...εγώ έλεγα να καταλήξω εδώ να τελειώνω ο αντρας μου θέλει να δούμε κ τον Μαντουδη για να μην έχουμε αμφιβολίες μετά...εγώ βασικά αγχώθηκα κ πελαγωσα.τα cyclacur dermestril μου είπε να πάρω...κ να με ξαναδεί..κ τότε θα δούμε τι θα κάνουμε ...αυτά τα νέα μου 

Να πάτε να δείτε κι άλλους γιατρούς!!

Ο Μαντουδης εχει καλή φήμη,  δεν τον έχω επισκεπτει,  για να έχω ίδια άποψη. 

Είναι όμως σημαντικό να συνεχίσετε με τον γιατρό που θα σας εμπνεύσει την μεγαλύτερη σιγουριά!! Κι ας σπαταλησετε 100-200 ευρώ παραπάνω. Χαλάλι!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Villi είπε:

Πραγματικά δηλαδή ήμαρτον …κανένας δεν ζήτησε εξετάσεις απο τον άντρα σου; Δεν λέω ότι θα έχει κάτι ο άνθρωπος, αλλά αυτά είναι τα βασικά .. δεν τους αντέχω 

Μα όχι λέμε !!!μόνο ο τελευταίος που πήγα μου είπε για την εξέταση dfi .όλοι οι υπόλοιποι έλεγαν τα ωράρια σου είναι πτωχά!!!αχ καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα!!!χαχαχα τι να πω.καλα κ το άλλο το κουλο ήταν ότι στο Ρίο μου έλεγαν δ έχεις καλό ενδομήτριο κ σήμερα με μέτρησε κ μου λέει ότι είσαι πολύ καλά είχα 9.2 κ αύριο περιμένω περίοδο υποτίθεται. 

πρίν από 17 λεπτά , athinaida είπε:

Και εμείς 2% φυσιολογικές μορφές είχαμε! Κι εγώ είχα φρικάρει!!

Του ζητούσα κι εγώ μικρογονιμοποιηση κι ας χρειαστεί να την πληρώσουμε επιπλέον.  Επεμεινε ότι είναι καλύτερη η φυσική επιλογή και ότι τελικά θα το κρίνουν εκεινη την ώρα οι εμβρυλογοι και θα προχωρήσουν σε μικρογονιμοποιηση αν το κρίνουν απαραίτητο...

τελικά δεν έμαθα αν έγινε μικρογονιμοποιηση ( δεν το ρώτησα βασικά). Εκ του αποτελέσματος πάντως  .. μια χαρά πήγαμε!

Να πάτε να δείτε κι άλλους γιατρούς!!

Ο Μαντουδης εχει καλή φήμη,  δεν τον έχω επισκεπτει,  για να έχω ίδια άποψη. 

Είναι όμως σημαντικό να συνεχίσετε με τον γιατρό που θα σας εμπνεύσει την μεγαλύτερη σιγουριά!! Κι ας σπαταλησετε 100-200 ευρώ παραπάνω. Χαλάλι!!

Ο Μαντουδης ναι μου τον πρότεινε σκέψου κοπέλα που εργάζεται πάνω στις εξωσωματικες...απλά σκέφτομαι ότι τα μεγάλα κέντρα σου τρώνε πολλά λεφτά.βεβαια πότε δ ξέρεις αυτός μου φάνηκε οκ τύπος.για κάποιες εξετάσεις που του είπα μου το ξεκαθάρισε ότι δ υπάρχει λόγος να τις κάνω.προσπαθω να βρω κ τα φάρμακα κ δ υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Aria. είπε:

Δ έχεις άδικο απλά έχω κουραστεί τόσο πολύ που δ ξέρω εάν έχω αντοχές να κάνω κ άλλο ραντεβού...να λέω ξανά το ιστορικό μου...μέσα σε 15 μέρες είδα 2 γυναικολόγους.το μόνο που με χάλασε στον Κούρτη ήταν ότι μου είπε τα πάντα μπορεί να μου τα κάνει στην Πάτρα κ δ είμαι σίγουρη κατά πόσο είναι αξιόπιστο το εργαστήριο που έχουν εδώ.δ έχει πάει κ καμία κοπέλα να μαθω

Στην τελική μπορείς να του ζητήσεις να σε παρακολουθεί στην Πάτρα αλλά θέλετε να δώσετε σπέρμα Αθήνα και η εμβρυομεταφορα να γίνει Αθήνα... Να επιμείνεις... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , athinaida είπε:

Στην τελική μπορείς να του ζητήσεις να σε παρακολουθεί στην Πάτρα αλλά θέλετε να δώσετε σπέρμα Αθήνα και η εμβρυομεταφορα να γίνει Αθήνα... Να επιμείνεις... 

Ναι αυτό είπαμε εάν συνεχίσουμε σε αυτόν έτσι θα γίνει. Βέβαια την dfi στο κέντρο αυτό μου είπαν 270€ και στο γεννημα 85€ .κ λέω τι παίχτηκε τώρα...δ συζήτησα του οικονομικό με τον Κούρτη γιατί δ ξέρουμε τι θα κάνουμε αν δ δούμε πρώτα τις εξετάσεις μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Κορίτσια,  κι εμενα για 4 μου είπε ο Κουρτης,  αλλά τελικά πήραμε 7 βλαστοκυστεις. Φέτος τον Ιούλιο αυτά...

Μακάρι να είναι έτσι! 

Θετική ενέργεια κι ο θεός βοηθός!

Κι εμείς πήραμε 5, αλλά η αλήθεια είναι οτι μετά από 2 αποτυχίες με τις τρεις, θα ένιωθα πολύ καλύτερα να έχω και άλλες, δηλαδή και για τεταρτη προσπάθεια αν χρειαστει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...