Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

By the way, για όσες θυμάστε, πριν τρεις εβδομάδες ειχα κανει το endimetriome για να δω τι γίνεται απο μικρόβια γαλακτοβακιλους κλπ και πηρα εχθές το αποτέλεσμα ….. τραγικό..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 27 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Δεν σου κρύβω πως κ εγώ διάβασα πόσες βαστοκυστες έχει η ραφαελιτσα για αυτό έτρεξα αμέσως χαχαχαχα!!!! Έμεινα με την χαρά!!! Τουλάχιστον δεν μου είπε 2 όπως ο πρωτος γιατρός. Δεν έχω πάρα να συμφωνήσω με όσα γράφεις. Μάλλον όλοι ακολουθούν κοινή γραμμή τι να πω..πάντως έχω ένα προαίσθημα ότι θα τα καταφέρω (η αισιοδοξία της Πρωταράς).

Η αισιοδοξία είναι επιθυμητή γιατί δημιουργεί θετική ψυχολογία!!!! Όλα καλά και με την ευχή της Παναγίας να τα καταφέρεις και να έχεις μόνο ευχάριστα να μοιραστείς μαζί μας! 

πρίν από 13 λεπτά , Villi είπε:

By the way, για όσες θυμάστε, πριν τρεις εβδομάδες ειχα κανει το endimetriome για να δω τι γίνεται απο μικρόβια γαλακτοβακιλους κλπ και πηρα εχθές το αποτέλεσμα ….. τραγικό..

Μόνο αυτό έκανες ή και τα άλλα δύο τεστ? Γιατί τραγικό ? Είσαι πολύ χαμηλά σε ποσοστό σε γαλακτοβάκιλους?

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Condios είπε:

Η αισιοδοξία είναι επιθυμητή γιατί δημιουργεί θετική ψυχολογία!!!! Όλα καλά και με την ευχή της Παναγίας να τα καταφέρεις και να έχεις μόνο ευχάριστα να μοιραστείς μαζί μας! 

Μόνο αυτό έκανες ή και τα άλλα δύο τεστ? Γιατί τραγικό ? Είσαι πολύ χαμηλά σε ποσοστό σε γαλακτοβάκιλους?

 

Δεν ξερω τι εννοείς τα αλλα δυο.. αν εννοείς ΕΡΑ κλπ τα εχω κανει. Δεν ειμαι χαμηλά σε γαλακτοβακιλους, δεν εχω καθόλου …δεν ανιχνεύθηκαν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Villi είπε:

Δεν ξερω τι εννοείς τα αλλα δυο.. αν εννοείς ΕΡΑ κλπ τα εχω κανει. Δεν ειμαι χαμηλά σε γαλακτοβακιλους, δεν εχω καθόλου …δεν ανιχνεύθηκαν 

Ντοινγκκκκκκκκκκκκκκκκ,,,,,,σου ξαναζήτησε δείγμα? Είναι δυνατόν να μην έχουμε καθόλου γαλακτοβάκιλους? Θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω! Μίλησες με το γιατρό ή περιμένεις οδηγίες συνέχειας τώρα? Το ΕΡΑ σου και το ALICE βγήκαν φυσιολογικά? Συγνώμη για τις απανωτές ερωτήσεις. Αλλά μου "κάνεις" πολύ στον τρόπο που γράφεις ,,,νομίζω σκεφτομαστε τα ίδια γενικά απ'τα λίγα που διέκρινα. Θα μου πεις αν καείς στο χυλό φυσάς και το γιαούρτι και θα συμφωνήσω ,,,,, αλλά,,, αχ αχ αχ μωράκι μυρωδάτο και ζουμπουρλουδικο που σε εχουμε μπροστα μας σα να σε έχουμε ήδη στην αγκαλιά μας!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Condios είπε:

Ντοινγκκκκκκκκκκκκκκκκ,,,,,,σου ξαναζήτησε δείγμα? Είναι δυνατόν να μην έχουμε καθόλου γαλακτοβάκιλους? Θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω! Μίλησες με το γιατρό ή περιμένεις οδηγίες συνέχειας τώρα? Το ΕΡΑ σου και το ALICE βγήκαν φυσιολογικά? Συγνώμη για τις απανωτές ερωτήσεις. Αλλά μου "κάνεις" πολύ στον τρόπο που γράφεις ,,,νομίζω σκεφτομαστε τα ίδια γενικά απ'τα λίγα που διέκρινα. Θα μου πεις αν καείς στο χυλό φυσάς και το γιαούρτι και θα συμφωνήσω ,,,,, αλλά,,, αχ αχ αχ μωράκι μυρωδάτο και ζουμπουρλουδικο που σε εχουμε μπροστα μας σα να σε έχουμε ήδη στην αγκαλιά μας!!!!!!

Επαιρνες αντιβιωσεις? Δε θυμάμαι.. Δεν ανιχνευθηκαν?!? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Malntalia είπε:

Επαιρνες αντιβιωσεις? Δε θυμάμαι.. Δεν ανιχνευθηκαν?!? 

Απαντάς σε μενα και όχι στη @Villi ,,, αν πάλι ρωτάς εμένα δεν πήρα ποτέ αντιβιώσεις ! και τα ΕΡΑ, ΕΜΜΑ & ALICE εγώ προσωπικά θα τα κάνω το Γενάρη του '22 .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Villi είπε:

Ναι, είναι  δυνατόν να μην έχουμε γαλακτοβακιλους, αν διαβάσεις παλιότερα ποστ θα δεις οτι και αλλεσ κοπέλες πήραν αυτό το αποτέλεσμα.

Δεν είχα ιδέα ότι μπορεί να μην έχουμε καθόλου γαλακτοβάκιλους. Υπάρχει καποιος ιατρικός λόγος που μπορεί αν συμβαίνει αυτό στον οργανισμό μας? Και τωρα? Κολπικοί γαλακτοβάκιλοι για κανα 3μηνο? αυτή είναι η λύση!?? Νομίζω αγαπημένη μου πως παρόλο που με θεωρώ σχετικά παλιά,,,με αυτά που διαβάζω από εσάς τελικά αισθάνομαι γατάκι. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaelatarzan said:

πεθαινω μετην φραση οι παχιες αγελαδες...αχαχχαχαχχαχα εισαι θεα στο χω ξαναπεί...πως εισαι φιλη μ??? η κοιλιτσα θα εχει γινει μπαλονάκι ποια...να μ φιλησεις τον παιδαρο σ τον μαγκα 

Hallo φιλεναδα!Το Σαββατο μπαινω στον 9!!Απιστευτο... Απιστευτες ταχυπαλμιες εδω και 1 μιση μηνα... Σημερα νομιζα οτι θα μεινω στον τοπο...Εχω χεσ..απο το φοβο μου για τις εγκυες και τον κοβιντ, επειδη εχω και το υποκειμενο και εδω εχουμε φουλ κρουσματα... Η τελευταια κοπελα που πεθανε και την λενε τα μμε , ητανε ο μπαμπας της υπηρεσιακα γνωστος μου..Επαθα σοκ..

Απο κοιλια γαμ...δεν εχω μεγαλη..Αφου βγαλαμε φωτο με τον αντρα μου και εσφιγγα απο πισω την μπλουζα να φαινεται μεγαλη!!

Εσεις πως τα πατε;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Condios είπε:

Δεν είχα ιδέα ότι μπορεί να μην έχουμε καθόλου γαλακτοβάκιλους. Υπάρχει καποιος ιατρικός λόγος που μπορεί αν συμβαίνει αυτό στον οργανισμό μας? Και τωρα? Κολπικοί γαλακτοβάκιλοι για κανα 3μηνο? αυτή είναι η λύση!?? Νομίζω αγαπημένη μου πως παρόλο που με θεωρώ σχετικά παλιά,,,με αυτά που διαβάζω από εσάς τελικά αισθάνομαι γατάκι. 

Κοιτα.. κι εγω παλιά ειμαι στο χώρο της εξωσωματικης, αλλα τελευταία παθαίνω το ένα εγκεφαλικό μετα το άλλο. Δεν ξερω ούτε ποιον να πιστέψω ούτε ποιον να εμπιστευτώ. Ο καθένας λέει τα δικά του και κάνει τα δικά του. Τώρα για τον ιατρικό λόγο μάλλον υπάρχει αλλά με στεναχωρεί πολύ να τα αναπαράγω, sorry. Κάποια κορίτσια εδώ μέσα με συμβούλεψαν για κάποια πράγματα και τις ευχαριστώ όλες γιαυτο. Το παρακάτω δεν ξέρω ακόμα …

πρίν από 19 λεπτά , anoulious είπε:

Hallo φιλεναδα!Το Σαββατο μπαινω στον 9!!Απιστευτο... Απιστευτες ταχυπαλμιες εδω και 1 μιση μηνα... Σημερα νομιζα οτι θα μεινω στον τοπο...Εχω χεσ..απο το φοβο μου για τις εγκυες και τον κοβιντ, επειδη εχω και το υποκειμενο και εδω εχουμε φουλ κρουσματα... Η τελευταια κοπελα που πεθανε και την λενε τα μμε , ητανε ο μπαμπας της υπηρεσιακα γνωστος μου..Επαθα σοκ..

Απο κοιλια γαμ...δεν εχω μεγαλη..Αφου βγαλαμε φωτο με τον αντρα μου και εσφιγγα απο πισω την μπλουζα να φαινεται μεγαλη!!

Εσεις πως τα πατε;

Υπηρεσιακά γνωστός σου; Σοκ. Κι έμενα είναι υπηρεσιακά γνωστός μου. Στο τέλος θα βγούμε ότι δουλεύουμε στην ίδια υπηρεσία :rolleyes: Δεν εμβολιάστηκες;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Villi said:

Αχ @anoulious ποσο χαίρομαι που σκέφτεσαι ήδη το δεύτερο. Πάντως στο Ιακ… που πηγές εμένα μου είχαν πει ότι μπορείς να ζητήσεις εκ νέου την ίδια δότρια, συμβαίνει πολυ συχνά. Με το καλό το πρώτο και λύσεις υπάρχουν.

Ειναι που ειμαι μικρη , δεν ταλαιπωρηθηκα καθολου για το πρωτο και εχω και λιγα προβληματα υγειας!!!Σοκ θα παθουνε γνωστοι, αν πουμε κατι τετοιο.m Παντα μπορει βεβαια η δοτρια να εχει σταματησει....

1 hour ago, Chrussa1982 said:

Δεν σου κρύβω πως κ εγώ διάβασα πόσες βαστοκυστες έχει η ραφαελιτσα για αυτό έτρεξα αμέσως χαχαχαχα!!!! Έμεινα με την χαρά!!! Τουλάχιστον δεν μου είπε 2 όπως ο πρωτος γιατρός. Δεν έχω πάρα να συμφωνήσω με όσα γράφεις. Μάλλον όλοι ακολουθούν κοινή γραμμή τι να πω..πάντως έχω ένα προαίσθημα ότι θα τα καταφέρω (η αισιοδοξία της Πρωταράς).

Οι πιθανοτητες να τα καταφερεις με την πρωτη ειναι παρα πολλες.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , anoulious είπε:

Hallo φιλεναδα!Το Σαββατο μπαινω στον 9!!Απιστευτο... Απιστευτες ταχυπαλμιες εδω και 1 μιση μηνα... Σημερα νομιζα οτι θα μεινω στον τοπο...Εχω χεσ..απο το φοβο μου για τις εγκυες και τον κοβιντ, επειδη εχω και το υποκειμενο και εδω εχουμε φουλ κρουσματα... Η τελευταια κοπελα που πεθανε και την λενε τα μμε , ητανε ο μπαμπας της υπηρεσιακα γνωστος μου..Επαθα σοκ..

Απο κοιλια γαμ...δεν εχω μεγαλη..Αφου βγαλαμε φωτο με τον αντρα μου και εσφιγγα απο πισω την μπλουζα να φαινεται μεγαλη!!

Εσεις πως τα πατε;

μην φοβασαι.. 6α προσέχεις κ ολα θα πανε καλα οπως παντα....9οςςςςς ουαουυυυυυ καλε ποτε πηγες.  πως περνάει ο καιρος παναγια  μ....εμεις καλα  ειμαστε...μιλαμε κ πεθαίνουμε στα γελια  ..ασε χαμο κανει...σ ευχομαι πολυ συντομα να ζησεις την ευτυχία που τοσα χρονια περιμένες....λιγο σ εμεινε στην ουρα εισαι....να προσεχεις αγαπη  μ...

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Δεν σου κρύβω πως κ εγώ διάβασα πόσες βαστοκυστες έχει η ραφαελιτσα για αυτό έτρεξα αμέσως χαχαχαχα!!!! Έμεινα με την χαρά!!! Τουλάχιστον δεν μου είπε 2 όπως ο πρωτος γιατρός. Δεν έχω πάρα να συμφωνήσω με όσα γράφεις. Μάλλον όλοι ακολουθούν κοινή γραμμή τι να πω..πάντως έχω ένα προαίσθημα ότι θα τα καταφέρω (η αισιοδοξία της Πρωταράς).

ναι ημουν απο τις τυχερες φιλη  μ....συν οτι κ το σπερμα τ αντρα μ ηταν συπερ....μαζι με εμενα αλλες τοσες πηρε κ το τουτουνι....μετα γιατι αλλαξε ο ντοκ δεν μπορω να ξερω .....τουλάχιστον εισαστε ευχαριστημενες  αυτο μετραει... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Villi είπε:

Κοιτα.. κι εγω παλιά ειμαι στο χώρο της εξωσωματικης, αλλα τελευταία παθαίνω το ένα εγκεφαλικό μετα το άλλο. Δεν ξερω ούτε ποιον να πιστέψω ούτε ποιον να εμπιστευτώ. Ο καθένας λέει τα δικά του και κάνει τα δικά του. Τώρα για τον ιατρικό λόγο μάλλον υπάρχει αλλά με στεναχωρεί πολύ να τα αναπαράγω, sorry. Κάποια κορίτσια εδώ μέσα με συμβούλεψαν για κάποια πράγματα και τις ευχαριστώ όλες γιαυτο. Το παρακάτω δεν ξέρω ακόμα …

Υπηρεσιακά γνωστός σου; Σοκ. Κι έμενα είναι υπηρεσιακά γνωστός μου. Στο τέλος θα βγούμε ότι δουλεύουμε στην ίδια υπηρεσία :rolleyes: Δεν εμβολιάστηκες;

Εγώ sorry που σε ρωτησα. Όλα καλά σου εύχομαι απο δω και στο εξής. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Villi είπε:

@Condios οχι ρε συ παρεξήγησες, δεν εννοώ οτι έχω κάποια πάθηση που δεν έχω γαλακτοβακιλους, μην αισθάνεσαι και άσχημα. 

Δεν παρεξηγούμαι , μην το σκέφτεσαι καθόλου αυτό! Απλά καταλαβαίνω τη φραση "δε θέλω να τα αναπαράγω" απόλυτα. Μπήκα απλά εμβόλιμη στο cafe και λογικό να μη μπορώ να διαβάσω 1190 σελίδες,,,κάποια στιγμή ίσως συμβαδίσω. Με πολύ αγάπη τα λέω πάντως , να ξέρεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...