Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου!! Εγω σημερα το πρωι αδιαθετησα..πηρα τηλ στο κεντρο για να μου πουν ποτε θα κανω υπερυχο και περιμενω να με παρουν..περιμενα με ανυπομονησια να ερθει η ατιμη και τωρα που ηρθε αγχωθηκα.θα ειναι η πρωτη μου ετ..πειτε μου τι βλεπουμε στον υπερυχο?? Μονο ενδομητριο για να αρχισουμε τα φαρμακα?

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 28/11/2021 at 11:47 ΠΜ, Chrussa1982 είπε:

Εμένα δεν μου είπε κάτι για διατροφή και επειδή καπνίζω και του το είπα το μόνο που μου είπε είναι ότι δεν θέλει να στρεσαρω τον οργανισμό μου με το απότομο κόψιμο του τσιγάρου ας καπνίζω αρκεί να είμαι ήρεμη . Μόλις κάνουμε ετ όμως θα το κόψω μαχαίρι. 

Δε νομίζω να χρειάζεται δικηγόρο. Εμείς χτες υπογράψαμε και αυτό που κάναμε είναι να τα διαβάσουμε προσεκτικά. Πάνω κάτω είναι τα ίδια χαρτιά με την εξωσωματική με δικό σου υλικό. Στην δική μου όμως περίπτωση τσεκαρα το κουτί που λέει ότι θα χρησιμοποιηθεί υλικό δοτριας και ότι θα καταψυχθει το σπέρμα για άμεση χρήση.

Μάλιστα είχε ένα κενό που έλεγε σε περίπτωση που χρειαστει επιπλέον χρόνος κατάψυξης το ποσό που απαιτείται είναι.......και ρώτησε ο άντρας μου ποιο είναι το ποσό και το συμπλήρωσε κιόλας χαχαχα

Καλημέρα Χρυσουλίνι, εσένα θα σε πάρουν απο το κέντρο να σε ενημερώσουν για τη γονιμοποίηση για τα εμβυάκια σας?

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2021 at 11:47 ΠΜ, Chrussa1982 είπε:

Εμένα δεν μου είπε κάτι για διατροφή και επειδή καπνίζω και του το είπα το μόνο που μου είπε είναι ότι δεν θέλει να στρεσαρω τον οργανισμό μου με το απότομο κόψιμο του τσιγάρου ας καπνίζω αρκεί να είμαι ήρεμη . Μόλις κάνουμε ετ όμως θα το κόψω μαχαίρι. 

Δε νομίζω να χρειάζεται δικηγόρο. Εμείς χτες υπογράψαμε και αυτό που κάναμε είναι να τα διαβάσουμε προσεκτικά. Πάνω κάτω είναι τα ίδια χαρτιά με την εξωσωματική με δικό σου υλικό. Στην δική μου όμως περίπτωση τσεκαρα το κουτί που λέει ότι θα χρησιμοποιηθεί υλικό δοτριας και ότι θα καταψυχθει το σπέρμα για άμεση χρήση.

Μάλιστα είχε ένα κενό που έλεγε σε περίπτωση που χρειαστει επιπλέον χρόνος κατάψυξης το ποσό που απαιτείται είναι.......και ρώτησε ο άντρας μου ποιο είναι το ποσό και το συμπλήρωσε κιόλας χαχαχα

Καλη επιτυχία!!!! Ολα να πανε τελεια!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Καλημέρα Χρυσουλίνι, εσένα θα σε πάρουν απο το κέντρο να σε ενημερώσουν για τη γονιμοποίηση για τα εμβυάκια σας?

Εμείς κορίτσι μου σπέρμα καταψυξαμε. ακόμα σε αναμονή δοτριας είμαι. Μου είπε ο γιατρός ότι θα με ενημερώσει μόλις βρει την κατάλληλη. Φαντάζεσαι την ανυπομονησία μου έτσι?

2 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!! Εγω σημερα το πρωι αδιαθετησα..πηρα τηλ στο κεντρο για να μου πουν ποτε θα κανω υπερυχο και περιμενω να με παρουν..περιμενα με ανυπομονησια να ερθει η ατιμη και τωρα που ηρθε αγχωθηκα.θα ειναι η πρωτη μου ετ..πειτε μου τι βλεπουμε στον υπερυχο?? Μονο ενδομητριο για να αρχισουμε τα φαρμακα?

Καλημέρα!!! Εγώ όταν αδιαθετησα ξεκίνησα σικλακουρ και πήγα 4 μέρες μετά για υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Εμείς κορίτσι μου σπέρμα καταψυξαμε. ακόμα σε αναμονή δοτριας είμαι. Μου είπε ο γιατρός ότι θα με ενημερώσει μόλις βρει την κατάλληλη. Φαντάζεσαι την ανυπομονησία μου έτσι?

Καλημέρα!!! Εγώ όταν αδιαθετησα ξεκίνησα σικλακουρ και πήγα 4 μέρες μετά για υπέρηχο.

α οκ, νομιζα έγινε η ωοληψία απο τη δότρια το προηγούμενο Σάββατο, αναμονή λοιπόν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , silvy22 είπε:

α οκ, νομιζα έγινε η ωοληψία απο τη δότρια το προηγούμενο Σάββατο, αναμονή λοιπόν!

Μακάρι να είχε ωοληψια και η δοτρια θα ειμουν πιο κοντά στην ετ. Αναμονή κ ότι πει ο Θεός!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Aria. είπε:

Ναι το ξέρω.εχω πάει εκεί κ μου ζήτησαν κάποιες εξετάσεις τις οποίες κ είχα.δ μου είπαν κάτι ξεκάθαρο σκέψου ήταν ειδικευόμενοι αυτοί που με είχαν δει...νευρίασα και δ ξαναπηγα

Μπα, δε νομίζω. Κάποια παρεξήγηση έγινε, γιατί τα τελευταία χρόνια η μοναδική γιατρός εκεί ήταν η κα. Τσεκούρα, Δ/ντρια και από το Σεπτέμβρη και μετά η κα. Οικονομοπούλου, η οποία επίσης δεν είναι ειδικευόμενη. Πριν από την κα. Τσεκούρα επικεφαλής ήταν η κα. Βάρλα. Ποτε πήγες ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!! Εγω σημερα το πρωι αδιαθετησα..πηρα τηλ στο κεντρο για να μου πουν ποτε θα κανω υπερυχο και περιμενω να με παρουν..περιμενα με ανυπομονησια να ερθει η ατιμη και τωρα που ηρθε αγχωθηκα.θα ειναι η πρωτη μου ετ..πειτε μου τι βλεπουμε στον υπερυχο?? Μονο ενδομητριο για να αρχισουμε τα φαρμακα?

Ναι, ναι, μόνο το ενδομητριο μας ενδιαφέρει.... Να παχαίνει ικανοποιητικα και να αποτελείται από τρεις στιβαδες...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Troia είπε:

Μπα, δε νομίζω. Κάποια παρεξήγηση έγινε, γιατί τα τελευταία χρόνια η μοναδική γιατρός εκεί ήταν η κα. Τσεκούρα, Δ/ντρια και από το Σεπτέμβρη και μετά η κα. Οικονομοπούλου, η οποία επίσης δεν είναι ειδικευόμενη. Πριν από την κα. Τσεκούρα επικεφαλής ήταν η κα. Βάρλα. Ποτε πήγες ακριβώς;

Είχα πάει πριν 3 χρόνια ...στο τμήμα και εξιμ αποβολών.κ όντως μίλησα με 2 πιτσιρίκια ...γιατρός άλλος δ εμφανίστηκε...σίγουρα πριν ξεκινήσω πρέπει να βρω το αίτιο των αποβολων

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Aria. είπε:

Είχα πάει πριν 3 χρόνια ...στο τμήμα και εξιμ αποβολών.κ όντως μίλησα με 2 πιτσιρίκια ...γιατρός άλλος δ εμφανίστηκε...σίγουρα πριν ξεκινήσω πρέπει να βρω το αίτιο των αποβολων

Μήπως σε άλλο νοσοκομείο και όχι στο Έλενα; Τότε επικεφαλής και μοναδική γιατρός ήταν η Τσεκούρα και επειδή τη γνωρίζω, αποκλείεται να άφηνε ασθενή στα χέρια ειδικευόμενων και να μην ήταν παρούσα στη λήψη ιστορικού...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Troia είπε:

Μήπως σε άλλο νοσοκομείο και όχι στο Έλενα; Τότε επικεφαλής και μοναδική γιατρός ήταν η Τσεκούρα και επειδή τη γνωρίζω, αποκλείεται να άφηνε ασθενή στα χέρια ειδικευόμενων και να μην ήταν παρούσα στη λήψη ιστορικού...

Λες να πήγα στο Αλεξάνδρας κ να το μπέρδεψα???είχα κλείσει στο τμήμα κάθε εξιν αποβολών ήρθα Αθήνα για αυτό το λόγω ξενερωσα τόσο πολύ...λες να πάρω και  στο Έλενα? 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Aria. είπε:

Ναι έτσι ακριβώς ...όλα αυτά τα έχω πακέτο...περισυ για να κάνουμε τη 2 η προσπάθεια σκέψου πήγαινα κάθε μήνα έκανα fsh και έβγαινε υψηλή τον τελευταίο μήνα ήταν μέτρια.εληγαν τα φάρμακα που είχα κ ο γιατρός μου είπε να προσπαθήσουμε.κοριτσια ένα ωάριο έδωσα κλάμα στεναχώρια δεν φαντάζεστε...μου το πήρε γονιμοποιηθηκε αλλά δ έφτασε στη 2ξ διαίρεση οπότε δ ολοκληρώθηκε κ η εξωσωματική...το θέμα είναι να βρω την αιτία των αποβολών γιατί αλλιώς ότι κ να κάνω χαμένος κόπος θα είναι...σήμερα πήρα στο κέντρο που έρχεται ο κουρτης Πάτρα κ μου είπαν ότι θα έρθει αυτές τις μέρες κ μάλλον θα μπορεί να με δει...οπότε περιμένω τηλέφωνο...

Εχεις σκεφτει καθολου για παρενθετη; Ειχα διαβασει οτι υπαρχει καλο συστημα στην Ελλαδα. Δεν ερχεσαι εσυ σε επαφη μαζι τξς αλλα αναλαμβανουν να την ελεγχουν παρα πολυ συχνα απο την κλινικη και οτι νομικα δεσμευεται παρα πολυ καο δεν υπαρχει περιπτωση να σηκωθει να φυγει με το μωρο ουτε μετα που θα γεννηθει θα ξερει πληρπφοριες για σενα ή για το παιδι.  Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο βεβαια. Αν δηλαδή εχεις ακομα δικα σου ωάρια υγιει ισως αξιζει να το ψαξεις. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Troia είπε:

Μήπως σε άλλο νοσοκομείο και όχι στο Έλενα; Τότε επικεφαλής και μοναδική γιατρός ήταν η Τσεκούρα και επειδή τη γνωρίζω, αποκλείεται να άφηνε ασθενή στα χέρια ειδικευόμενων και να μην ήταν παρούσα στη λήψη ιστορικού...

Καλα και εμένα που μου πήρε ιστορικό τι καταλάβα?? Το πιο άκυρο ραντεβού σε αυτό τον ιατρικό κυκεώνα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Aria. είπε:

Λες να πήγα στο Αλεξάνδρας κ να το μπέρδεψα???είχα κλείσει στο τμήμα κάθε εξιν αποβολών ήρθα Αθήνα για αυτό το λόγω ξενερωσα τόσο πολύ...λες να πάρω και  στο Έλενα? 

Ας μας πουν και οι κοπέλες που έχουν πάει στο Αλεξάνδρα αν υπάρχει πιθανότητα εκεί να σε είδαν ειδικευόμενοι. Ναι, το Έλενα το συστήνω ανεπιφύλακτα!

πρίν από 17 λεπτά , Malntalia είπε:

Καλα και εμένα που μου πήρε ιστορικό τι καταλάβα?? Το πιο άκυρο ραντεβού σε αυτό τον ιατρικό κυκεώνα.. 

Γιατί το λες αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Troia είπε:

Ας μας πουν και οι κοπέλες που έχουν πάει στο Αλεξάνδρα αν υπάρχει πιθανότητα εκεί να σε είδαν ειδικευόμενοι. Ναι, το Έλενα το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Γιατί το λες αυτό; 

Είχα παει περυσι μετά από 3 αποτυχημενες μεταφορές (σε απαράδεκτο γιατρό οκ) μου πήρε ιστορικο, δεν είχα καΝει ΚΑΜΙΑ απολυτως εξέταση. Δε μου συστήσει να κάνω τπτ μου είπε δεν ανήκω στην ειδοκτητα της να παω σε ενδοκρινολογο, όπου πηγα (μεσα στο ελενα) και μου είπε είμαι οκ. Επίσης μου είπε ότι αφου έχω 10 χρόνια επαφές έπρεπε να έχω μείνει εγγυος και ας προσεχα (αυτό πως γίνεται δε ξερω) . Τέλος φέτος που είμαι σε αντίστοιχη αιματολογο στην Θεσσαλονίκη μου έκανε πακετο εξετάσεων και φαίνεται ότι κάτι υπάρχει.. Τουλάχιστον κάτι θα διορθώσουμε.. Πριν την επόμενη ετ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...