Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Hope19 είπε:

Παπανικολαου Κυριακος λεγεται.ναι θεσσαλονικη..απο το λιγο που εχω συναναστραφει μαζι του με εχει καλυψει..εχει εμπειρια κ σε εξωσωματικες κτλ...ειμαι πολυ ευχαριστημενη..αν εχουν κ αλλες κοπελες εμπειρια ας γραψουν...

Ο λογος που σε ρώτησα είναι γιατί απο αυτά που σου είπε κατάλαβα ποιος είναι, τυχαίνει να είναι και δικός μου γυναικολόγος. Και ανοσολογο τον Σπελ… φαντάζομαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

32 minutes ago, Hope19 said:

Παπανικολαου Κυριακος λεγεται.ναι θεσσαλονικη..απο το λιγο που εχω συναναστραφει μαζι του με εχει καλυψει..εχει εμπειρια κ σε εξωσωματικες κτλ...ειμαι πολυ ευχαριστημενη..αν εχουν κ αλλες κοπελες εμπειρια ας γραψουν...

Εγώ το έχω γράψει και στο παρελθον .Είναι ο γυναικολόγος μου.Οι περισσότερες γνωρίζετε την ιστορία μου.Εχω να πω τα καλύτερα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Villi είπε:

Ο λογος που σε ρώτησα είναι γιατί απο αυτά που σου είπε κατάλαβα ποιος είναι, τυχαίνει να είναι και δικός μου γυναικολόγος. Και ανοσολογο τον Σπελ… φαντάζομαι 

Χαχαχα αληθεια?? Ναι ακριβως ανοσολ τον Σπελ..αυριο ελεγα να  παρω τηλ για να κλεισω ραντεβου...θα βρω συντομα? Τι φαση? Γτ παρ-σαββ εχει μονο ιατρειο εδω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .είμαι 42 χρόνον .έχω κάνει Ίδη 2 προσπάθειες με δανεικά ωάρια. Ι μία προσπάθεια πέτυχε αλλά μετά από 6 εβδομάδες ξύπνησα ένα πρωί με πολύ αίμα.κ απέβαλα .η δεύτερη προσπάθεια βγήκε αρνητικό από την αρχή.τωρα ετοιμάζομαι για άλλη μια προσπάθεια .ενώ στην αρχή με  τον ιατρό είχαμε συνεννοηθεί ότι θα βρούμε καλή  δότρια  για να δούμε πόσα καλα  βλαστοκύστες θα πάρουμε . στην τελευταία τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε μου είπε ότι θα έχουμε 2 βλαστοκύστες μόνο. Θα ήθελα αν έχει κάποια από σασ εμπειρία .

 
  •  

 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Hope19 είπε:

Χαχαχα αληθεια?? Ναι ακριβως ανοσολ τον Σπελ..αυριο ελεγα να  παρω τηλ για να κλεισω ραντεβου...θα βρω συντομα? Τι φαση? Γτ παρ-σαββ εχει μονο ιατρειο εδω...

Εγω δεν είχα βρει σύντομα ραντεβού, αλλά αυτό είναι σχετικό . Μου  άρεσε σαν γιατρός, πιστεύω οτι αν έχεις κάτι, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το βρει. 

1 hour ago, Niki112 είπε:

Καλημέρα .είμαι 42 χρόνον .έχω κάνει Ίδη 2 προσπάθειες με δανεικά ωάρια. Ι μία προσπάθεια πέτυχε αλλά μετά από 6 εβδομάδες ξύπνησα ένα πρωί με πολύ αίμα.κ απέβαλα .η δεύτερη προσπάθεια βγήκε αρνητικό από την αρχή.τωρα ετοιμάζομαι για άλλη μια προσπάθεια .ενώ στην αρχή με  τον ιατρό είχαμε συνεννοηθεί ότι θα βρούμε καλή  δότρια  για να δούμε πόσα καλα  βλαστοκύστες θα πάρουμε . στην τελευταία τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε μου είπε ότι θα έχουμε 2 βλαστοκύστες μόνο. Θα ήθελα αν έχει κάποια από σασ εμπειρία .

 
  •  
  •  

 

Γεια σου @Niki112, δεν κατάλαβα τι εννοείς.. απο καινούργια δότρια θα πάρεις μόνο δυο βλαστοκυστες; Αν θέλεις πες μας σε ποιο γιατρό είσαι..δεν σου εξασφαλίζει συγκεκριμένο αριθμό ωαρίων απο τη δότρια; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Niki112 είπε:

Καλημέρα .είμαι 42 χρόνον .έχω κάνει Ίδη 2 προσπάθειες με δανεικά ωάρια. Ι μία προσπάθεια πέτυχε αλλά μετά από 6 εβδομάδες ξύπνησα ένα πρωί με πολύ αίμα.κ απέβαλα .η δεύτερη προσπάθεια βγήκε αρνητικό από την αρχή.τωρα ετοιμάζομαι για άλλη μια προσπάθεια .ενώ στην αρχή με  τον ιατρό είχαμε συνεννοηθεί ότι θα βρούμε καλή  δότρια  για να δούμε πόσα καλα  βλαστοκύστες θα πάρουμε . στην τελευταία τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε μου είπε ότι θα έχουμε 2 βλαστοκύστες μόνο. Θα ήθελα αν έχει κάποια από σασ εμπειρία .

 
  •  
  •  

 

Γεια σου! Λυπαμε για τις αποτυχημενες προσπαθειες. Εχεις κανει ολους τους ελεγχους για να δεις ακριβως γιατι συνεβη 2 φορες; Το σπερμα το σχετσ ελεγξει; Αν υπαρχει καποιο προβλημα πχ καποια λοιμωξη της μητρας που δεν τη γνωριζεις θα πρεπει να διορθωθει. Εγω δε γνωριζω ποιες ει αι οι απαραιτητες εξετασεις που πρεπει να γινουν αλλα τα αλλα κοριτσια ξερουν. Θα σε βοηθησουν. Συζητησε το και με το γιατρο. Τι ακριβως σου ειπε; Σου εδωσε καποια εξηγηση; 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Villi είπε:

Εγω δεν είχα βρει σύντομα ραντεβού, αλλά αυτό είναι σχετικό . Μου  άρεσε σαν γιατρός, πιστεύω οτι αν έχεις κάτι, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το βρει. 

Γεια σου @Niki112, δεν κατάλαβα τι εννοείς.. απο καινούργια δότρια θα πάρεις μόνο δυο βλαστοκυστες; Αν θέλεις πες μας σε ποιο γιατρό είσαι..δεν σου εξασφαλίζει συγκεκριμένο αριθμό ωαρίων απο τη δότρια; 

Ενώ είχαμε μιλήσει πριν 3 μήνες κ είχαμε πει ότι μια δότρια δείνει μέχρι 10 ωάρια .και μετά εξαρτάται από τα ποσά θα προχωρήσουν σε βλαστοκύστες.κ προχθές που μίλησα πάλι μαζί του για να μου πει το πρόγραμμα για να κανονίσω ποτέ να σταματήσω τι δουλειά .μου είπε ότι 2 βλαστοκύστες . έχουμε.

πρίν από 25 λεπτά , Viv37 είπε:

Γεια σου! Λυπαμε για τις αποτυχημενες προσπαθειες. Εχεις κανει ολους τους ελεγχους για να δεις ακριβως γιατι συνεβη 2 φορες; Το σπερμα το σχετσ ελεγξει; Αν υπαρχει καποιο προβλημα πχ καποια λοιμωξη της μητρας που δεν τη γνωριζεις θα πρεπει να διορθωθει. Εγω δε γνωριζω ποιες ει αι οι απαραιτητες εξετασεις που πρεπει να γινουν αλλα τα αλλα κοριτσια ξερουν. Θα σε βοηθησουν. Συζητησε το και με το γιατρο. Τι ακριβως σου ειπε; Σου εδωσε καποια εξηγηση; 

 Ναι μου είπαν ότι κάναμε ότι μπορούσαμε .απλά δεν προχώρησε.εχω κάνει τα πάντα σε εξετάσεις. Ταλαιπωριεμαι 14 χρόνια 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου 

Καλή μας εβδομάδα με αισιοδοξία και χαμόγελο!! @Neli83 πως περνάς κορίτσι μου? Κανένα νέο; Πότε έχουμε χοριακη;  @Niki112 σε καλοσωριζω και ελπίζω σύντομα να γίνεις μανούλα. Και εμεις 3 βλαστοκυστες έχουμε από τα 9 γονιμοποιημένα. Ας πιστέψουμε στα εμβρυακια μας κ όλα τα πάνε καλά!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια ελπίζω να είσαστε καλά!! Λοιπόν κορίτσια είμαι από 30/12 με καφέ σικλακουρ κοντεύω να σκάσω χαχαχα. Πήρα σήμερα την μαία του γιατρού να μου πουν πότε θα τα σταματήσω για να αδιαθετησω επιτέλους. Έχει πάρει καμία σας σχεδόν ένα μήνα σερί σικλακουρ? Φοβάμαι μη μου χαλάσει τον κύκλο μου . Δε νομίζω να παίζει ρόλο βέβαια 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2022 at 12:53 ΜΜ, StrongWoman είπε:

Geia sas koritsia Kai kali xronia. Kali epitixia se oles mas. Eimai se anazitisi kentrou Athina(daneika). Eimai metaksi duo tsir .. Kai sfa.. kathe voitheia euprosdekti.

Καλώς τη και καλή δύναμη και με το καλό και εσύ. Εγώ είμαι στον Τσιρ,,,,ότι θες μπορω να στα πω σε προσωπικο μηνυμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου 

Καλή μας εβδομάδα με αισιοδοξία και χαμόγελο!! @Neli83 πως περνάς κορίτσι μου? Κανένα νέο; Πότε έχουμε χοριακη;  @Niki112 σε καλοσωριζω και ελπίζω σύντομα να γίνεις μανούλα. Και εμεις 3 βλαστοκυστες έχουμε από τα 9 γονιμοποιημένα. Ας πιστέψουμε στα εμβρυακια μας κ όλα τα πάνε καλά!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια ελπίζω να είσαστε καλά!! Λοιπόν κορίτσια είμαι από 30/12 με καφέ σικλακουρ κοντεύω να σκάσω χαχαχα. Πήρα σήμερα την μαία του γιατρού να μου πουν πότε θα τα σταματήσω για να αδιαθετησω επιτέλους. Έχει πάρει καμία σας σχεδόν ένα μήνα σερί σικλακουρ? Φοβάμαι μη μου χαλάσει τον κύκλο μου . Δε νομίζω να παίζει ρόλο βέβαια 

 

Καλησπερα!!! Ευτυχως ειμαι ηρεμη..δεν εχω πολυ αγχος..χοριακη κανω 13/1.. νιωθω ολη την ωρα οτι θα μου ερθει περιοδος αλλα δεν δινω σημασια..κατα τ'αλλα δεν κανω τιποτα...δεν με αφηνουν ο αντρας μου και η πεθερα μου..νιωθω λιγο βασιλισσα! 3 μερουλες μεινανε..αντε να δουμε!

  • Μου αρέσει 6

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Neli83 είπε:

Καλησπερα!!! Ευτυχως ειμαι ηρεμη..δεν εχω πολυ αγχος..χοριακη κανω 13/1.. νιωθω ολη την ωρα οτι θα μου ερθει περιοδος αλλα δεν δινω σημασια..κατα τ'αλλα δεν κανω τιποτα...δεν με αφηνουν ο αντρας μου και η πεθερα μου..νιωθω λιγο βασιλισσα! 3 μερουλες μεινανε..αντε να δουμε!

Λίγο έμεινε,,,κράτα γερά και απόλαυσε στιγμές λουλούδι μου!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neli83 είπε:

Καλησπερα!!! Ευτυχως ειμαι ηρεμη..δεν εχω πολυ αγχος..χοριακη κανω 13/1.. νιωθω ολη την ωρα οτι θα μου ερθει περιοδος αλλα δεν δινω σημασια..κατα τ'αλλα δεν κανω τιποτα...δεν με αφηνουν ο αντρας μου και η πεθερα μου..νιωθω λιγο βασιλισσα! 3 μερουλες μεινανε..αντε να δουμε!

Έτσι χαλαρά και όλα θα πάνε περίφημα!!! Άσε τους να σε κακομαθαινουν κάνουν και πρόβα εξάλλου γιατί μετά την τεράστια χοριακη σου θα σε νταντευουν για 9 μήνες!!! Ανυπομονώ για τα ευχάριστα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου 

Καλή μας εβδομάδα με αισιοδοξία και χαμόγελο!! @Neli83 πως περνάς κορίτσι μου? Κανένα νέο; Πότε έχουμε χοριακη;  @Niki112 σε καλοσωριζω και ελπίζω σύντομα να γίνεις μανούλα. Και εμεις 3 βλαστοκυστες έχουμε από τα 9 γονιμοποιημένα. Ας πιστέψουμε στα εμβρυακια μας κ όλα τα πάνε καλά!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια ελπίζω να είσαστε καλά!! Λοιπόν κορίτσια είμαι από 30/12 με καφέ σικλακουρ κοντεύω να σκάσω χαχαχα. Πήρα σήμερα την μαία του γιατρού να μου πουν πότε θα τα σταματήσω για να αδιαθετησω επιτέλους. Έχει πάρει καμία σας σχεδόν ένα μήνα σερί σικλακουρ? Φοβάμαι μη μου χαλάσει τον κύκλο μου . Δε νομίζω να παίζει ρόλο βέβαια 

 

@Chrussa1982 εγω επειδη ξεκίνησε ο κυκλοσ με κύστη, τα λευκά μόνο ένα μήνα, αύριο ξεκινάω τα καφέ. Ήθελα να σε ρωτήσω κάτι για τα έμβρυα .. πήρατε 9 ωάρια και γονιμοποιήθηκαν όλα και τελικά προέκυψαν τρεις βλαστοκυστες; Ή ηταν περισσότερα τα ωαρια; 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Niki112 είπε:

Καλημέρα .είμαι 42 χρόνον .έχω κάνει Ίδη 2 προσπάθειες με δανεικά ωάρια. Ι μία προσπάθεια πέτυχε αλλά μετά από 6 εβδομάδες ξύπνησα ένα πρωί με πολύ αίμα.κ απέβαλα .η δεύτερη προσπάθεια βγήκε αρνητικό από την αρχή.τωρα ετοιμάζομαι για άλλη μια προσπάθεια .ενώ στην αρχή με  τον ιατρό είχαμε συνεννοηθεί ότι θα βρούμε καλή  δότρια  για να δούμε πόσα καλα  βλαστοκύστες θα πάρουμε . στην τελευταία τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε μου είπε ότι θα έχουμε 2 βλαστοκύστες μόνο. Θα ήθελα αν έχει κάποια από σασ εμπειρία .

 
  •  
  •  

 

Καλησπερα

Λυπαμαι κοριτσι μου

Οχι να μη δεχτεις να εχεις μονο δυο βλαστοκυστες!

Ειμαι καθετη σε αυτο

Τουλαχιστον 4

Εγω με κακο σπερμα διεκδικησα περισσοτερα ωαρια και το πετυχα...δεν εμπλεξα καθολπυ τον γιατρο μου,με το κεντρο απευθειας αλλα οταν αποφασισα τη δωρεα και το συζητησα μαζι του επειδη ηταν αρνητικος(πιστευε οτι μπορουσαμε με δικο μας υλικο)μου πε τα θελω σου θα τα διεκδικησεις

Κι αυτο εκανα

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...