Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Καλησπερα!!! Ευτυχως ειμαι ηρεμη..δεν εχω πολυ αγχος..χοριακη κανω 13/1.. νιωθω ολη την ωρα οτι θα μου ερθει περιοδος αλλα δεν δινω σημασια..κατα τ'αλλα δεν κανω τιποτα...δεν με αφηνουν ο αντρας μου και η πεθερα μου..νιωθω λιγο βασιλισσα! 3 μερουλες μεινανε..αντε να δουμε!

Λίγο ακόμα έμεινε!

Η σκέψη μας είναι μαζί σου!

4 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου 

Καλή μας εβδομάδα με αισιοδοξία και χαμόγελο!! @Neli83 πως περνάς κορίτσι μου? Κανένα νέο; Πότε έχουμε χοριακη;  @Niki112 σε καλοσωριζω και ελπίζω σύντομα να γίνεις μανούλα. Και εμεις 3 βλαστοκυστες έχουμε από τα 9 γονιμοποιημένα. Ας πιστέψουμε στα εμβρυακια μας κ όλα τα πάνε καλά!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια ελπίζω να είσαστε καλά!! Λοιπόν κορίτσια είμαι από 30/12 με καφέ σικλακουρ κοντεύω να σκάσω χαχαχα. Πήρα σήμερα την μαία του γιατρού να μου πουν πότε θα τα σταματήσω για να αδιαθετησω επιτέλους. Έχει πάρει καμία σας σχεδόν ένα μήνα σερί σικλακουρ? Φοβάμαι μη μου χαλάσει τον κύκλο μου . Δε νομίζω να παίζει ρόλο βέβαια 

 

Καλησπέρα Χρύσα!

Ένα μήνα σερί σικλακούρ εννοείς καφε και άσπρα μαζί;

Εγω θυμάμαι να τα παίρνω, τα καφέ και τα άσπρα μαζί, 20-25 μέρες σίγουρα, μπορεί να πήγε κανα μήνα αλλά δεν θυμάμαι...

Τον κύκλο μας έτσι κι αλλιώς μας τον ελγχουν με αυτό τον τρόπο αλλά στην περίπτωση που τα σταματούσες δεν νομίζω ότι θα σου χάλαγε τον κύκλο σου.

Τι σου είπε η μαία, να τα σταματήσεις;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Καλησπερα!!! Ευτυχως ειμαι ηρεμη..δεν εχω πολυ αγχος..χοριακη κανω 13/1.. νιωθω ολη την ωρα οτι θα μου ερθει περιοδος αλλα δεν δινω σημασια..κατα τ'αλλα δεν κανω τιποτα...δεν με αφηνουν ο αντρας μου και η πεθερα μου..νιωθω λιγο βασιλισσα! 3 μερουλες μεινανε..αντε να δουμε!

Μπραβο ετσι πρεπει να εισαι ηρεμη και να προετοιμαζεσαι για τους επομενους 9 μηνες! Ανυπομονουμε να ακουσουμε τα χαρμοσυνα νεα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Villi είπε:

@Chrussa1982 εγω επειδη ξεκίνησε ο κυκλοσ με κύστη, τα λευκά μόνο ένα μήνα, αύριο ξεκινάω τα καφέ. Ήθελα να σε ρωτήσω κάτι για τα έμβρυα .. πήρατε 9 ωάρια και γονιμοποιήθηκαν όλα και τελικά προέκυψαν τρεις βλαστοκυστες; Ή ηταν περισσότερα τα ωαρια; 

Η ενημέρωση του γιατρού ήταν ότι γονιμοποιηθηκαν 9 δεν μου είπε πόσα ωάρια πήραμε στο σύνολο..και δεν ρώτησα κιόλας για να είμαι ειλικρινής..εκείνη τη στιγμή ήμουν ικανοποιημένη.

Για πόσες μέρες θα παίρνεις τα καφέ;; Μίλησα με την μαία περιμένω να με ενημερωσει πότε θα τα σταματησω. Αυτή τη φορά ανυπομονώ να αδιαθετησω και να ξανά ξεκινήσω 

1 hour ago, chitaneta είπε:

Λίγο ακόμα έμεινε!

Η σκέψη μας είναι μαζί σου!

Καλησπέρα Χρύσα!

Ένα μήνα σερί σικλακούρ εννοείς καφε και άσπρα μαζί;

Εγω θυμάμαι να τα παίρνω, τα καφέ και τα άσπρα μαζί, 20-25 μέρες σίγουρα, μπορεί να πήγε κανα μήνα αλλά δεν θυμάμαι...

Τον κύκλο μας έτσι κι αλλιώς μας τον ελγχουν με αυτό τον τρόπο αλλά στην περίπτωση που τα σταματούσες δεν νομίζω ότι θα σου χάλαγε τον κύκλο σου.

Τι σου είπε η μαία, να τα σταματήσεις;

Ένα μήνα καφέ και άσπρα μαζί. Μου έκανε εντύπωση γιατί τον προηγούμενο μήνα πήρα κ εγώ για 25 μέρες περίπου καφέ και άσπρα. Περιμένω να με ενημερώσει η μαία. Υποθέτω θα μου πει να τα σταματήσω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Καλησπερα

Λυπαμαι κοριτσι μου

Οχι να μη δεχτεις να εχεις μονο δυο βλαστοκυστες!

Ειμαι καθετη σε αυτο

Τουλαχιστον 4

Εγω με κακο σπερμα διεκδικησα περισσοτερα ωαρια και το πετυχα...δεν εμπλεξα καθολπυ τον γιατρο μου,με το κεντρο απευθειας αλλα οταν αποφασισα τη δωρεα και το συζητησα μαζι του επειδη ηταν αρνητικος(πιστευε οτι μπορουσαμε με δικο μας υλικο)μου πε τα θελω σου θα τα διεκδικησεις

Κι αυτο εκανα

Καλησπέρα χρόνια πολλά κ καλή χρονιά.συγνωμη αλλά τι εννοείς κακό σπέρμα?εμείς έχουμε κατακερματισμό 41% παίρνει androferti για 2 μήνες επιμένει ο γιατρός κ αν δεν φτιάξει δ προχωράμε.εσας πόσο ήταν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Καλησπερα

Λυπαμαι κοριτσι μου

Οχι να μη δεχτεις να εχεις μονο δυο βλαστοκυστες!

Ειμαι καθετη σε αυτο

Τουλαχιστον 4

Εγω με κακο σπερμα διεκδικησα περισσοτερα ωαρια και το πετυχα...δεν εμπλεξα καθολπυ τον γιατρο μου,με το κεντρο απευθειας αλλα οταν αποφασισα τη δωρεα και το συζητησα μαζι του επειδη ηταν αρνητικος(πιστευε οτι μπορουσαμε με δικο μας υλικο)μου πε τα θελω σου θα τα διεκδικησεις

Κι αυτο εκανα

Eχεις δικιο φιλη μου. Αν δεν ειχες διεκδικησει κ απαιτησει 4 βλαστοκυστες τωρα δεν θα ειχες την μπεμπα σου, κι εγω αν δεν ειχα εξι, τωρα θα ημουν ατεκνη, δεν θα ειχα τη μικρη.. Πρεπει ν απαιτουμε κ να διεκδικουμε γιατι εχουμε ταλαιπωρηθει πολυ κ στεγνωσει πολυ οικονομικα ολες

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Η ενημέρωση του γιατρού ήταν ότι γονιμοποιηθηκαν 9 δεν μου είπε πόσα ωάρια πήραμε στο σύνολο..και δεν ρώτησα κιόλας για να είμαι ειλικρινής..εκείνη τη στιγμή ήμουν ικανοποιημένη.

Για πόσες μέρες θα παίρνεις τα καφέ;; Μίλησα με την μαία περιμένω να με ενημερωσει πότε θα τα σταματησω. Αυτή τη φορά ανυπομονώ να αδιαθετησω και να ξανά ξεκινήσω 

Ένα μήνα καφέ και άσπρα μαζί. Μου έκανε εντύπωση γιατί τον προηγούμενο μήνα πήρα κ εγώ για 25 μέρες περίπου καφέ και άσπρα. Περιμένω να με ενημερώσει η μαία. Υποθέτω θα μου πει να τα σταματήσω.

Ναι, φαντάζομαι θα σου πει να τα σταματήσεις...

Σε καταλαβαίνω να ανυπομονείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μιλησα με την μαία 

Συνεχίζω τα καφέ κανονικά και την Πέμπτη θα πάω να με δει ο γιατρός. Υπάρχει περίπτωση να σκάσω με τόσα σικλακουρ χαχαχα.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Καλησπερα!!! Ευτυχως ειμαι ηρεμη..δεν εχω πολυ αγχος..χοριακη κανω 13/1.. νιωθω ολη την ωρα οτι θα μου ερθει περιοδος αλλα δεν δινω σημασια..κατα τ'αλλα δεν κανω τιποτα...δεν με αφηνουν ο αντρας μου και η πεθερα μου..νιωθω λιγο βασιλισσα! 3 μερουλες μεινανε..αντε να δουμε!

Τι ωραια! Πλησιαζρι η ωρα! Τεραστια χοριακη σου ευχομαι! Ανυπομονω για τα απιτελεσματα σου!!!

7 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου 

Καλή μας εβδομάδα με αισιοδοξία και χαμόγελο!! @Neli83 πως περνάς κορίτσι μου? Κανένα νέο; Πότε έχουμε χοριακη;  @Niki112 σε καλοσωριζω και ελπίζω σύντομα να γίνεις μανούλα. Και εμεις 3 βλαστοκυστες έχουμε από τα 9 γονιμοποιημένα. Ας πιστέψουμε στα εμβρυακια μας κ όλα τα πάνε καλά!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια ελπίζω να είσαστε καλά!! Λοιπόν κορίτσια είμαι από 30/12 με καφέ σικλακουρ κοντεύω να σκάσω χαχαχα. Πήρα σήμερα την μαία του γιατρού να μου πουν πότε θα τα σταματήσω για να αδιαθετησω επιτέλους. Έχει πάρει καμία σας σχεδόν ένα μήνα σερί σικλακουρ? Φοβάμαι μη μου χαλάσει τον κύκλο μου . Δε νομίζω να παίζει ρόλο βέβαια 

 

Εγω επαιρνα cyclacur για 2 χρονια καθε μηνα γιατι χωρις αυτα δε μου ερχετσι περιοδος. Εσυ θελεις να σου ερθει περιοδος για να φυγει το ωοθυλακιο για να ξεκινησεις ετ σωστα; Αν παρεις τα cyclacur τα καφε απο ενα κουτακι (ξεχασα ποσα εινσι ακριβως εχω μισο χρονο να παρω) θα σου ερθει περιοδος μετα απο 3-4 μερες. Αρα οπου να ναι λογικα θα πρεπει να τα σταματησεις.  Δε σου ειπε ο γιατρος ποσα να παρεις;

Μη φοβασαι δε θα σου χαλασει τον κυκλο :)

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Eχεις δικιο φιλη μου. Αν δεν ειχες διεκδικησει κ απαιτησει 4 βλαστοκυστες τωρα δεν θα ειχες την μπεμπα σου, κι εγω αν δεν ειχα εξι, τωρα θα ημουν ατεκνη, δεν θα ειχα τη μικρη.. Πρεπει ν απαιτουμε κ να διεκδικουμε γιατι εχουμε ταλαιπωρηθει πολυ κ στεγνωσει πολυ οικονομικα ολες

Κοριτσια εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι το πακετο που πληρωνω ειναι για 8 ωάρια. Οταν εγινε η ενημερωση δεν ηξερς τι ηταν οι βλαστοκυστες. Νομιζα οτι 8 ωάρια = 4 προσπαθειες!! Κουνια που με κουναγε. Το θεμα ειναι οτι απο αυτές τις 8 δεν ξερω ποσες βλαστοκυστες θα προκυψουν αλλα αν πρπκυψουν λιγες εγω θα εχω πληρωσει ηδη το πακετο. Μπορω να πω οτι δε θελω να συνεχισω με αυτη τη δοτρια και να παω με αλλη; Και θα πληρωσω απο την αρχη το ποσο;  Ουφ... Νομιζω οτι πρεπει να κανω μια επισκεψη στο γιατρο για να τον ρωτησω. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , Viv37 είπε:

Τι ωραια! Πλησιαζρι η ωρα! Τεραστια χοριακη σου ευχομαι! Ανυπομονω για τα απιτελεσματα σου!!!

Εγω επαιρνα cyclacur για 2 χρονια καθε μηνα γιατι χωρις αυτα δε μου ερχετσι περιοδος. Εσυ θελεις να σου ερθει περιοδος για να φυγει το ωοθυλακιο για να ξεκινησεις ετ σωστα; Αν παρεις τα cyclacur τα καφε απο ενα κουτακι (ξεχασα ποσα εινσι ακριβως εχω μισο χρονο να παρω) θα σου ερθει περιοδος μετα απο 3-4 μερες. Αρα οπου να ναι λογικα θα πρεπει να τα σταματησεις.  Δε σου ειπε ο γιατρος ποσα να παρεις;

Μη φοβασαι δε θα σου χαλασει τον κυκλο :)

Κοριτσια εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι το πακετο που πληρωνω ειναι για 8 ωάρια. Οταν εγινε η ενημερωση δεν ηξερς τι ηταν οι βλαστοκυστες. Νομιζα οτι 8 ωάρια = 4 προσπαθειες!! Κουνια που με κουναγε. Το θεμα ειναι οτι απο αυτές τις 8 δεν ξερω ποσες βλαστοκυστες θα προκυψουν αλλα αν πρπκυψουν λιγες εγω θα εχω πληρωσει ηδη το πακετο. Μπορω να πω οτι δε θελω να συνεχισω με αυτη τη δοτρια και να παω με αλλη; Και θα πληρωσω απο την αρχη το ποσο;  Ουφ... Νομιζω οτι πρεπει να κανω μια επισκεψη στο γιατρο για να τον ρωτησω. 

Όταν πήγα τελευταία φορά προπαραμονή Πρωτοχρονιάς μου είπε να παίρνω τα καφέ ένα την ημέρα. Προφανώς για να μου τα συνεχίζει κάτι θα ξέρει.

Εμείς δώσαμε ένα ποσό με την ωοληψια της δοτριας και ειλικρινά μας κόπηκαν τα πόδια με τις 3 βλαστοκυστες αλλά η αλήθεια είναι ότι και να ήθελα πχ να βρω άλλη έχουμε στεγνώσει οικονομικά. Οπότε στέλνουμε θετική ενέργεια στα εμβρυακια μας και τα περιμένουμε πως και πως!!!

Δεν ξέρω σε άλλα κέντρα αν γίνεται να ακυρώσεις κ να πας εκ νέου με άλλη δοτρια και τι παίζει από οικονομική αποψη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Λίγο ακόμα έμεινε!

Η σκέψη μας είναι μαζί σου!

Καλησπέρα Χρύσα!

Ένα μήνα σερί σικλακούρ εννοείς καφε και άσπρα μαζί;

Εγω θυμάμαι να τα παίρνω, τα καφέ και τα άσπρα μαζί, 20-25 μέρες σίγουρα, μπορεί να πήγε κανα μήνα αλλά δεν θυμάμαι...

Τον κύκλο μας έτσι κι αλλιώς μας τον ελγχουν με αυτό τον τρόπο αλλά στην περίπτωση που τα σταματούσες δεν νομίζω ότι θα σου χάλαγε τον κύκλο σου.

Τι σου είπε η μαία, να τα σταματήσεις;

Εγώ παιρνω απο 1/12 μόνο λευκά.. Κάπου  κοντά στις 14 ξεκιμησα και ουτρο(σαν τα καφέ αν δεν κάνω λάθος) αδίαθετησα 29/12 ενώ τα έπαιρνα.. Έτσι τα σταμάτησα για 2-3 μερες.. Και παλι από την αρχή.. Στοίβες τα cyclacur.... 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Καλησπερα

Λυπαμαι κοριτσι μου

Οχι να μη δεχτεις να εχεις μονο δυο βλαστοκυστες!

Ειμαι καθετη σε αυτο

Τουλαχιστον 4

Εγω με κακο σπερμα διεκδικησα περισσοτερα ωαρια και το πετυχα...δεν εμπλεξα καθολπυ τον γιατρο μου,με το κεντρο απευθειας αλλα οταν αποφασισα τη δωρεα και το συζητησα μαζι του επειδη ηταν αρνητικος(πιστευε οτι μπορουσαμε με δικο μας υλικο)μου πε τα θελω σου θα τα διεκδικησεις

Κι αυτο εκανα

Καλημέρα .σασ ευχαριστώ πολύ που μπαίνετε στο κόπο κ μου απαντάτε.ειμαι σε πολύ δύσκολη θέση αυτή την στιγμή.δεν ξέρω τι να κάνω.γιατι από τη μία μόλις αδιαθετήσω ξεκινάω .κ από την άλλη έχω ξενερώσει με τον ιατρό μου.κ φοβάμαι μην δεν πετύχει.γιατι έχουμε εξαντληθεί ψυχικά κ οικονομικά.γιατι όπως ξέρετε μιλάμε για τρελά λεφτά τα δανεικά ωάρια.

πρίν από 6 λεπτά , Niki112 είπε:

Καλημέρα .σασ ευχαριστώ πολύ που μπαίνετε στο κόπο κ μου απαντάτε.ειμαι σε πολύ δύσκολη θέση αυτή την στιγμή.δεν ξέρω τι να κάνω.γιατι από τη μία μόλις αδιαθετήσω ξεκινάω .κ από την άλλη έχω ξενερώσει με τον ιατρό μου.κ φοβάμαι μην δεν πετύχει.γιατι έχουμε εξαντληθεί ψυχικά κ οικονομικά.γιατι όπως ξέρετε μιλάμε για τρελά λεφτά τα δανεικά ωάρια.

Κ κάτι άλλο που με απασχολεί πολύ.την προηγούμενη φορά  πήραμε 8 ωάρια από την προηγούμενη δότρια. Προχώρησαν 4 σε βλαστοκύστη τα καταψύξαμε κ στο επόμενο κύκλο προετοιμάστηκα για να μου τα βάλουνε. Τώρα με αυτόν το γιατρό δεν Μ έχει ενημερώσει καν πότε θα γίνει η ωοληψία της δότριας.φοβαμε μήπως θα πάρει κατεψυγμένα ωάρια κ απλά θα τα γονιμοποίηση.δεν ξέρω τι να σκεφτώ πραγματικά.κ όταν επικοινώνησα πάλι εχθές μαζί του μου είπε ότι αν δεν θέλω να προχωρήσω μπορεί να τα δώσει αλλού τα ωάρια γιατί περιμένουν πολλές στην ουρά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Niki112 είπε:

Καλημέρα .σασ ευχαριστώ πολύ που μπαίνετε στο κόπο κ μου απαντάτε.ειμαι σε πολύ δύσκολη θέση αυτή την στιγμή.δεν ξέρω τι να κάνω.γιατι από τη μία μόλις αδιαθετήσω ξεκινάω .κ από την άλλη έχω ξενερώσει με τον ιατρό μου.κ φοβάμαι μην δεν πετύχει.γιατι έχουμε εξαντληθεί ψυχικά κ οικονομικά.γιατι όπως ξέρετε μιλάμε για τρελά λεφτά τα δανεικά ωάρια.

Κ κάτι άλλο που με απασχολεί πολύ.την προηγούμενη φορά  πήραμε 8 ωάρια από την προηγούμενη δότρια. Προχώρησαν 4 σε βλαστοκύστη τα καταψύξαμε κ στο επόμενο κύκλο προετοιμάστηκα για να μου τα βάλουνε. Τώρα με αυτόν το γιατρό δεν Μ έχει ενημερώσει καν πότε θα γίνει η ωοληψία της δότριας.φοβαμε μήπως θα πάρει κατεψυγμένα ωάρια κ απλά θα τα γονιμοποίηση.δεν ξέρω τι να σκεφτώ πραγματικά.κ όταν επικοινώνησα πάλι εχθές μαζί του μου είπε ότι αν δεν θέλω να προχωρήσω μπορεί να τα δώσει αλλού τα ωάρια γιατί περιμένουν πολλές στην ουρά.

Με ποιον γιατρό και σε ποιο κέντρο είσαι κορίτσι μου;  Γιατί τέτοια απαράδεκτη απάντηση από τον γιατρό; Κοίτα και εμένα δε μου λέει πολλά πολλά. Όταν βρέθηκε δοτρια με ενημέρωσε και με ξεκίνησε προετοιμασία. 2 μέρες πριν την ωοληψια της πάλι με ενημέρωσε και έμαθα και την ηλικία της. Για να είμαι ειλικρινής δεν έκατσα να σκεφτώ αν όντως βρήκε δοτρια η πήρε κατεψυγμένα. Δεν θέλω να αγχώνομαι περισσότερο. Του έχω εμπιστοσύνη και κάνω ότι μου πει. Δεν ξέρω να σου πω αν είχα περισσότερες αποτυχίες μήπως κ εγώ επέμενα να ρωτάω και να διεκδικώ. Μάλλον θα επέμενα περισσότερο και θα απαιτούσα. Τώρα είμαι και ολίγον στραβαδι πρώτη απόπειρα με δωρεά. Αν κάτι όμως δεν σου αρέσει με τον γιατρό σου μήπως να αλλάξεις? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...