Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 46 λεπτά , Viv37 είπε:

Με το καλο λοιπον! Οπως ειπες κι εσυ πρεπει να σκεφτεσαι θετικα! Τωρα θα ειναι τριτη και τυχερη! 

Εγω δεν ειμαι για κοντινη ημερομηνια αλλα ελπίζω να μην καθυστερησω πολυ και να με καλεσουν συντομα να μου πουν οτι βρεθηκε η δοτρια μου γιατι με την 7μηνη αναμονη ειμαι να σκασω! Οποτε ευχομαι να ειμαστε μαζι πανω κατω!

 

Αφου εχεις ηδη κανει ωοληψια γιατι αργει τοσο πολυ; Δεν μπορει να γινει η εμβρυομεταφορα αυτο το μηνα; Πρεπει να κανεις καποια θεραπεια πιο πριν; Σορρυ που ρωταω. Δεν ξερω τη διαδικασια. Ειμαι σε αναμονη ακομα

Εγω θα ηθελα να μου το στειλεις αν μπορεις! 

Έεφτασεεεε!!!

πρίν από 14 λεπτά , athinaida είπε:

Καλημέρα! Χρόνια πολλά κορίτσια!!

Φώτιση και ευλογία να έχουμε ολες!!

Και γρήγορα όλες να γεμίσουν τις αγκαλιές τους!

Δόξα τω θεώ! Όλα πάνε καλά με την εγκυμοσύνη!

Τα αποτελέσματα της αυχενικης ήταν άριστα! Δεν χρειάζεται να κάνω καμιά άλλη εξέταση... ουτε nipt... φανταστείτε,  η πιθανότητα για τα τρία πιο συχνά σύνδρομα ( Down, κλπ) είναι 1/20.000 .

Ενώ όταν πάλευα με τα δικά μου ωαρια, ήταν 1/30 για το down... 

Καμία σχέση κορίτσια... έχω ηρεμήσει... 

Το φύλο δεν μας το προσδιόρισαν με σιγουριά... πιθανόν κοριτσάκια... γιατί μπορεί να υπάρχει κάτι και να μην φαίνεται ακόμα χαχαχα!! Ότι και να είναι, ας είναι γερα και με το καλό να έρθουν...

Προσέχω πάρα πολύ.. εχω πάρει άδεια από την δουλειά... σπίτι,  καναπές,  κρεβάτι... χαλαρά... ακόμη δεν μπορω να πιστεύω τι μας συμβαίνει,  ίσως αν τα νιώσω, να το πιστέψω...

Κορίτσια,  εύχομαι σπο καρδιάς,  όλες να βρεθείτε στην θέση μου σύντομα!

Αυτό, τίποτα άλλο!

Φιλιά πολλά!

Συγχαρητήρια βρε κοριτσάκι μου!! Τι τέλεια τα νέα σου!! Μπράβο! Να έχεις ένα ήρεμο υπόλοιπο εγκυμοσύνης και να κρατήσεις με το καλό στην αγκαλιά σου τελειόμηνα και υγιέστατα τα θαυματακια σου!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , athinaida είπε:

Καλημέρα! Χρόνια πολλά κορίτσια!!

Φώτιση και ευλογία να έχουμε ολες!!

Και γρήγορα όλες να γεμίσουν τις αγκαλιές τους!

Δόξα τω θεώ! Όλα πάνε καλά με την εγκυμοσύνη!

Τα αποτελέσματα της αυχενικης ήταν άριστα! Δεν χρειάζεται να κάνω καμιά άλλη εξέταση... ουτε nipt... φανταστείτε,  η πιθανότητα για τα τρία πιο συχνά σύνδρομα ( Down, κλπ) είναι 1/20.000 .

Ενώ όταν πάλευα με τα δικά μου ωαρια, ήταν 1/30 για το down... 

Καμία σχέση κορίτσια... έχω ηρεμήσει... 

Το φύλο δεν μας το προσδιόρισαν με σιγουριά... πιθανόν κοριτσάκια... γιατί μπορεί να υπάρχει κάτι και να μην φαίνεται ακόμα χαχαχα!! Ότι και να είναι, ας είναι γερα και με το καλό να έρθουν...

Προσέχω πάρα πολύ.. εχω πάρει άδεια από την δουλειά... σπίτι,  καναπές,  κρεβάτι... χαλαρά... ακόμη δεν μπορω να πιστεύω τι μας συμβαίνει,  ίσως αν τα νιώσω, να το πιστέψω...

Κορίτσια,  εύχομαι σπο καρδιάς,  όλες να βρεθείτε στην θέση μου σύντομα!

Αυτό, τίποτα άλλο!

Φιλιά πολλά!

Καλή φώτιση κορίτσια μου και με το καλό να βρεθούμε όλες με φουσκωμένες κοιλιτσες!!!

Τέλεια τα νέα σου!!! Και τα αποτελέσματα της αυχενικής σούπερ. Αφού ηρεμήσες και όλα πάνε καλά απόλαυσε το μαγικό ταξίδι της εγκυμοσύνης. Σιγά σιγά αγκωμαχοντας θα έρθουμε κ εμείς στη θέση σου είμαι σίγουρη για όλες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, flashdance είπε:

Καλημέρα και καλή χρονιά με υγεία σε όλες. Τις arvekap τις παίρνεις για 14 μέρες? Και πότε έρχεται η περίοδος γιατί διάβασα ότι καθυστερούν την περίοδο ή δεν έρχεται καθόλου? Εγώ τις ξεκίνησα χθες αλλά δεν μου έχουν πει για πόσο καιρό θα τις παίρνω.... 

Ναι μου είπε ότι θα τις πάρω γυρω στις 14 ημέρες, αλλά από αυτό που κατάλαβα αναλογως τι θα δει στην πορεία μπορει  να είναι και περισσότερο. Προς το παρόν θα τις πάρω σίγουρα μέχρι και την παρασκευή, δηλαδή 16 ημέρες και την ίδια μερα θα κάνω εξέταση Lh και E2 και θα ξεκινήσω άσπρα cyclacur.

Φαντάζομαι ότι αναλογως πως θα δει τις ορμόνες θα μου πει παραπέρα...

Εμένα η περίοδος  μου ηρθε κανονικά. Τον είχα ρωτήσει και μου είχε πει ότι δεν κόβουν την περίοδο.

Τώρα πως γίνεται οι arvekap, να προκαλουν πληρη καταστολή στις ωοθήκες αλλά ταυτόχρονα να μας έρχεται περίοδος, ακόμα δεν μπορώ να το καταλάβω!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!

4 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Με το καλο λοιπον! Οπως ειπες κι εσυ πρεπει να σκεφτεσαι θετικα! Τωρα θα ειναι τριτη και τυχερη! 

Εγω δεν ειμαι για κοντινη ημερομηνια αλλα ελπίζω να μην καθυστερησω πολυ και να με καλεσουν συντομα να μου πουν οτι βρεθηκε η δοτρια μου γιατι με την 7μηνη αναμονη ειμαι να σκασω! Οποτε ευχομαι να ειμαστε μαζι πανω κατω!

 

Αφου εχεις ηδη κανει ωοληψια γιατι αργει τοσο πολυ; Δεν μπορει να γινει η εμβρυομεταφορα αυτο το μηνα; Πρεπει να κανεις καποια θεραπεια πιο πριν; Σορρυ που ρωταω. Δεν ξερω τη διαδικασια. Ειμαι σε αναμονη ακομα

Εγω θα ηθελα να μου το στειλεις αν μπορεις! 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Εύχομαι σύντομα να έχεις νέα και να εχει βρεθεί η δότρια! Αρκετά έχεις περιμένει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου θα βγω λίγο out of topic αλλά ειλικρινά δεν ξέρω τι να σκεφτώ πλέον για τους γονείς που παράτησαν το μωρό τους μόλις 2 μηνών. Το άκουσα στην τηλεόραση. Άραγε αυτοί οι γονείς είναι πιο άξιοι να φέρουν στον κόσμο ένα παιδάκι;; Ενώ εμείς υποφέρουμε πονάμε χαπακωνομαστε και περιμένουμε καρτερικά να βρεθεί δοτρια και πάλι με καρδιοχτύπι και την ψυχή στο στόμα να ελπίζουμε ..το κουβεντιάσαμε το μεσημέρι με την κουμπάρα μου  που ξέρει τι τραβάω..μη τα βάζω λέει με το θέλημα του Θεού που με δοκιμαζει..ε μου γύρισαν τα λαμπάκια...ειλικρινά σας μιλάω αν το άφηναν στην πόρτα μου θα το έπαιρνα..όπως και όλες εσείς φαντάζομαι..

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Aria. said:

Καλησπέρα κορίτσια!!!εγώ σήμερα πήγα Κούρτη τρίτη μέρα περιόδου,παίρνω 6 λευκά, ο γιατρός λέει στους δύο μήνες ότι θα δείξει τι γίνεται με τον κατακερματισμο μας,ότι δ χρειάζεται να φτάσουμε στους 3.εμεις έχουμε αγχωθει .βέβαια κάπου διάβασα ότι εάν το ωάριο είναι νεαρής γυναίκας διορθώνει έως κ 40% το ποσοστό του κατακερματισμού.τωρα δ ξέρω τι έχει στο μυαλό του, δ δίνει κ πολλές πληροφορίες ο άτιμος...

Επίσης διάβασα ότι εάν πάρουν το σπέρμα κατευθείαν από τους όρχεις δ υπάρχει κατακερματισμός ...ξέρει καμία σας κάτι για αυτό??? @Kiddo ? 

Εμένα η εμβρυολογος μετά την βιοψία που κάναμε με  πολύ απλά λόγια μου είπε πως το σπερμα από βιοψία έχει τα θετικά και τα αρνητικά του , όπως ότι δεν έχει "εκτεθεί" ; "Ταλαιπωρηθεί ";.. δεν ξέρω πως να το πω … είναι καλό! το κακό μας είπε είναι πως είναι "ανώριμο" 

εμας από βιοψία γονιμοποιήθηκαν 30 και 5ης μέρας έφτασαν 9 δεν ξέρω αν σου είναι χρήσιμη αυτή η πληροφορία 

καλη χρόνια !

8 hours ago, Viv37 said:

Με το καλο λοιπον! Οπως ειπες κι εσυ πρεπει να σκεφτεσαι θετικα! Τωρα θα ειναι τριτη και τυχερη! 

Εγω δεν ειμαι για κοντινη ημερομηνια αλλα ελπίζω να μην καθυστερησω πολυ και να με καλεσουν συντομα να μου πουν οτι βρεθηκε η δοτρια μου γιατι με την 7μηνη αναμονη ειμαι να σκασω! Οποτε ευχομαι να ειμαστε μαζι πανω κατω!

 

Αφου εχεις ηδη κανει ωοληψια γιατι αργει τοσο πολυ; Δεν μπορει να γινει η εμβρυομεταφορα αυτο το μηνα; Πρεπει να κανεις καποια θεραπεια πιο πριν; Σορρυ που ρωταω. Δεν ξερω τη διαδικασια. Ειμαι σε αναμονη ακομα

Εγω θα ηθελα να μου το στειλεις αν μπορεις! 

Κανένα πρόβλημα που ρωτάς ! Γιαυτο είμαστε εδώ εξάλλου να ανταλλάσουμε πληροφορίες , αργώ γιατί έπαθα υπερδιέγερση ,αρκετά σοβαρή, και ενώ ήταν να βάλω φρέσκα τα ακυρώσαμε όλα γιατί μάζεψα υγρά γύρο από τους πνευμονες την κοιλιά και τις ωοθήκες και έπρεπε να αφήσουμε ένα διάστημα να συνέλθω .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Σ-1994 είπε:

Εμένα η εμβρυολογος μετά την βιοψία που κάναμε με  πολύ απλά λόγια μου είπε πως το σπερμα από βιοψία έχει τα θετικά και τα αρνητικά του , όπως ότι δεν έχει "εκτεθεί" ; "Ταλαιπωρηθεί ";.. δεν ξέρω πως να το πω … είναι καλό! το κακό μας είπε είναι πως είναι "ανώριμο" 

εμας από βιοψία γονιμοποιήθηκαν 30 και 5ης μέρας έφτασαν 9 δεν ξέρω αν σου είναι χρήσιμη αυτή η πληροφορία 

καλη χρόνια !

Κανένα πρόβλημα που ρωτάς ! Γιαυτο είμαστε εδώ εξάλλου να ανταλλάσουμε πληροφορίες , αργώ γιατί έπαθα υπερδιέγερση ,αρκετά σοβαρή, και ενώ ήταν να βάλω φρέσκα τα ακυρώσαμε όλα γιατί μάζεψα υγρά γύρο από τους πνευμονες την κοιλιά και τις ωοθήκες και έπρεπε να αφήσουμε ένα διάστημα να συνέλθω .. 

Καλή χρονιά!!!σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ...30???τα μαζεύες ?

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά κ να αποκτήσεις σύντομα το μωράκι σου!!!

@Kiddo σε ευχαριστω πολύ για μια ακόμα φορά!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Aria. είπε:

Καλή χρονιά!!!σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ...30???τα μαζεύες ?

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά κ να αποκτήσεις σύντομα το μωράκι σου!!!

@Kiddo σε ευχαριστω πολύ για μια ακόμα φορά!!!

 

Τίποτα κοριτσάκι μου! Αν μπορώ να βοηθήσω κάπου αλλού, πες μου! ^_^

  • Μου αρέσει 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Aria. σε ευχαριστω πολύ ! Μακάρι και τα δικά σου όνειρα να γίνουν πραγματικότητα το συντομότερο ! Δεν τα μάζευα όχι .. με την μια μου τα πήραν και τα 32 απλώς ήταν ώριμα τα 30 οι 9 βλαστοκυστες δεν ξέρω αν αναλογικά είναι μεγάλη επιτυχία μιας και το σπερμα ήταν από βιοψία , εύχομαι να μην έχουμε θέματα και όλα να πάνε καλά με την εμφύτευση και να μην ταλαιπωρηθούμε με πολλές προσπάθειες ..

Αλλες γυναίκες εδώ έχετε επιτυχίες με σπερμα απο βιοψία όρχεων ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Καλημέρα! Χρόνια πολλά κορίτσια!!

Φώτιση και ευλογία να έχουμε ολες!!

Και γρήγορα όλες να γεμίσουν τις αγκαλιές τους!

Δόξα τω θεώ! Όλα πάνε καλά με την εγκυμοσύνη!

Τα αποτελέσματα της αυχενικης ήταν άριστα! Δεν χρειάζεται να κάνω καμιά άλλη εξέταση... ουτε nipt... φανταστείτε,  η πιθανότητα για τα τρία πιο συχνά σύνδρομα ( Down, κλπ) είναι 1/20.000 .

Ενώ όταν πάλευα με τα δικά μου ωαρια, ήταν 1/30 για το down... 

Καμία σχέση κορίτσια... έχω ηρεμήσει... 

Το φύλο δεν μας το προσδιόρισαν με σιγουριά... πιθανόν κοριτσάκια... γιατί μπορεί να υπάρχει κάτι και να μην φαίνεται ακόμα χαχαχα!! Ότι και να είναι, ας είναι γερα και με το καλό να έρθουν...

Προσέχω πάρα πολύ.. εχω πάρει άδεια από την δουλειά... σπίτι,  καναπές,  κρεβάτι... χαλαρά... ακόμη δεν μπορω να πιστεύω τι μας συμβαίνει,  ίσως αν τα νιώσω, να το πιστέψω...

Κορίτσια,  εύχομαι σπο καρδιάς,  όλες να βρεθείτε στην θέση μου σύντομα!

Αυτό, τίποτα άλλο!

Φιλιά πολλά!

Πολυ ωραια νεα! Ετσι να πανε ολα καλα απο δω και μπρος!

Κοριτσακια λοιπον. Χμμμ...... παει ο μπαμπας τους , τον εχασες. Θα τρεχει πισω απ τις κορες , χαχαχαχ!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Καλημέρα! Χρόνια πολλά κορίτσια!!

Φώτιση και ευλογία να έχουμε ολες!!

Και γρήγορα όλες να γεμίσουν τις αγκαλιές τους!

Δόξα τω θεώ! Όλα πάνε καλά με την εγκυμοσύνη!

Τα αποτελέσματα της αυχενικης ήταν άριστα! Δεν χρειάζεται να κάνω καμιά άλλη εξέταση... ουτε nipt... φανταστείτε,  η πιθανότητα για τα τρία πιο συχνά σύνδρομα ( Down, κλπ) είναι 1/20.000 .

Ενώ όταν πάλευα με τα δικά μου ωαρια, ήταν 1/30 για το down... 

Καμία σχέση κορίτσια... έχω ηρεμήσει... 

Το φύλο δεν μας το προσδιόρισαν με σιγουριά... πιθανόν κοριτσάκια... γιατί μπορεί να υπάρχει κάτι και να μην φαίνεται ακόμα χαχαχα!! Ότι και να είναι, ας είναι γερα και με το καλό να έρθουν...

Προσέχω πάρα πολύ.. εχω πάρει άδεια από την δουλειά... σπίτι,  καναπές,  κρεβάτι... χαλαρά... ακόμη δεν μπορω να πιστεύω τι μας συμβαίνει,  ίσως αν τα νιώσω, να το πιστέψω...

Κορίτσια,  εύχομαι σπο καρδιάς,  όλες να βρεθείτε στην θέση μου σύντομα!

Αυτό, τίποτα άλλο!

Φιλιά πολλά!

Συγχαρητήρια κουκλίτσα!!!!! Τι ωραία να ακούμε τέτοια νέα!!!! Μπράβο σου! Σου εύχομαι να συνεχίσει υπέροχα η εγκυμοσύνη σου! Πολλά φιλιά!

16 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου θα βγω λίγο out of topic αλλά ειλικρινά δεν ξέρω τι να σκεφτώ πλέον για τους γονείς που παράτησαν το μωρό τους μόλις 2 μηνών. Το άκουσα στην τηλεόραση. Άραγε αυτοί οι γονείς είναι πιο άξιοι να φέρουν στον κόσμο ένα παιδάκι;; Ενώ εμείς υποφέρουμε πονάμε χαπακωνομαστε και περιμένουμε καρτερικά να βρεθεί δοτρια και πάλι με καρδιοχτύπι και την ψυχή στο στόμα να ελπίζουμε ..το κουβεντιάσαμε το μεσημέρι με την κουμπάρα μου  που ξέρει τι τραβάω..μη τα βάζω λέει με το θέλημα του Θεού που με δοκιμαζει..ε μου γύρισαν τα λαμπάκια...ειλικρινά σας μιλάω αν το άφηναν στην πόρτα μου θα το έπαιρνα..όπως και όλες εσείς φαντάζομαι..

 

Από το στόμα μου το πήρες!! Δεν μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι!! Αφού λέω πώς δεν ήμουν από μια μεριά να το πάρω αυτό το νινάκι να πάρω εγώ αφού πρώτα δώσω μια μπουνιά στη "μάνα" του!!! Πόσο άδικο είναι αυτό! Αυτοί που δεν τα θέλουν να τα αποκτούν κ εμείς που καιγόμαστε να πρέπει να περνάμε τόσα...

16 ώρες πρίν, Σ-1994 είπε:

Εμένα η εμβρυολογος μετά την βιοψία που κάναμε με  πολύ απλά λόγια μου είπε πως το σπερμα από βιοψία έχει τα θετικά και τα αρνητικά του , όπως ότι δεν έχει "εκτεθεί" ; "Ταλαιπωρηθεί ";.. δεν ξέρω πως να το πω … είναι καλό! το κακό μας είπε είναι πως είναι "ανώριμο" 

εμας από βιοψία γονιμοποιήθηκαν 30 και 5ης μέρας έφτασαν 9 δεν ξέρω αν σου είναι χρήσιμη αυτή η πληροφορία 

καλη χρόνια !

Κανένα πρόβλημα που ρωτάς ! Γιαυτο είμαστε εδώ εξάλλου να ανταλλάσουμε πληροφορίες , αργώ γιατί έπαθα υπερδιέγερση ,αρκετά σοβαρή, και ενώ ήταν να βάλω φρέσκα τα ακυρώσαμε όλα γιατί μάζεψα υγρά γύρο από τους πνευμονες την κοιλιά και τις ωοθήκες και έπρεπε να αφήσουμε ένα διάστημα να συνέλθω .. 

Ωχ περαστικά σου κοριτσάκι μου!! Μετά από τέτοιο ζόρι όμως είμαι σίγουρη ότι όταν βάλεις τα εμβρυάκια σου θα πιάσουν αμέσως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2022 at 10:53 ΜΜ, Καντι είπε:

Πρεπει να κανεις βιοψία ενδομητριου. Πολλοί γιατροι δεν ασχολούνται με το κομμάτι τις μήτρας. Ενα χρονο εκανα εγχυσεις αντιβίωσης για να καθαρίσει και να εμφυτευτεί επιτέλους ενα έμβρυο. Και αφου ακούσαμε καρδια ξανά έπαιρνα απο το στόμα για μια βδομάδα τον μήνα ως την 26 εβδομαδα.

Εχεις δικιο..αλλα εχω την εντυπωση στην  υστεροσκοπηση που εκανα  μου εκαναν κ βιοψια...σωστα δεν τα λεω ? Με την υστεροσκοπηση μπορει ν σου παρουν κ δειγμα? 

On 5/1/2022 at 1:38 ΜΜ, Condios είπε:

Καλησπέρα,,,λυπάμαι πολύ για ότι πέρασες,,,σημασία έχει ότι από κάπου θα ξεκινήσεις να ψάχνεις τώρα που ίσως είναι θέμα μήτρας....σίγουρα ο γιατρός σου θα είναι έμπειρος,,,αν ειναι ο Χριστοφ,,,οπως είπε μια αλλη κοπελα. Το θέμα είναι πως και ένα μικροβίωμα ενδομητρίου και μήτρας ίσως να σου προτείνει ή και ένα Prp μήτρας,,,έχει δουλεψει σε ορισμένες κοπέλες. Εύχομαι ολόψυχα να ήταν τυχαίο γεγονός και να ξεπεραστεί ώστε και εσύ σύντομα να γινεις μανουλα. 

@Neli83 για μενα το 13 είναι γουρλιδικο νουμερο,,,ευχομαι και για σας!!!!!! 

Κοριτσια εγώ απ'τη μια φοβαμαι πολυ μην κολλησω κοροναιο αν και 3 εμβολιασμενη απ'την αλλη λεω αν ειναι να κολλησω τωρα,,,να σωνουν οι μερες γιατι ξεκινησα σικλακουρ για ψευδοκυκλο να παω επιτελους να κανω την 3πλετα! Χαμός γίνεται και από κουράγια και λεφτά πλεον πφφφφφφφφφφφφφ

Παρολα αυτα μονη μου πεφτω μονη μου σηκωνομαι,,,ετσι συμβαινει εξάλλου,,,,λίγο η χρόνια υπομονή και κούραση,,,λίγο οι ανάδρομοι πλανήτες,,,αλλα μεγάλη η πίστη και η θέληση,,,οπότε είπαμε,,,7 επεσα 8 θα ξανασηκωθώ! Ευτυχώς λένε οι επιστημονες οτι όποιος παραμιλάει είναι σημάδι εξυπνάδας αλλιώς θα με είχαν για τρελή,,,χαχαχαχαχα

Σας φιλώ όλες,,,,καλή χρονιά με γεμάτη κοιλιά που θα οδηγήσει σε υγιή αγκαλιά,,,, 

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες σου...πρεπει να τα κοιταξω ολα...

On 5/1/2022 at 12:36 ΜΜ, dreamy είπε:

Καλη μου να μην απογοητευεσαι καθολου. Το ξερω ειναι δυσκολο να ανασυνταξεις τις δυναμεις σου μα ομως να εχεις πιστη πως ολα θα πανε καλα και κυριως ΟΛΑ γινονται για καποιο λογο αγνωστο σε εμας τωρα που νιωθουμε απογοητευση μα στο τελος του δρομου θα δουμε πως εγιναν ολα οπως επρεπε. 

Εγω για παραδειγμα εχω μια ισοζυγισμενη χρωμοσωμικη μεταθεση στο 5q31 και 9q32...αυτη η μεταθεση ειναι υπευθυνη για ενα πληθος χρωμοσωμικων ανωμαλιων στο εμβρυο ( κατα 70%)και πρεπει να γινεται παντα προεμφυτευτικος ελεγχος. Τον αντρα μου και κατα 6 χρονια μικροτερο μου τον γνωρισα στα 40 πριν 4 χρονια. Δεν ξεραμε το θεμα του καρυοτυπου και προσπαθουσαμε καναμε ολες τις εξετασεις ολες καλες παρα την μεγαλη ηλικια. Ειχα ενα πολυποδα που δεν φαινοταν σε κανενα υπερηχο και εκανα πολλους και σε διαφορετικους γιατρους μεχρι που πηγα στο γιατρο που ειμαι τωρα και οπου αφαιρεσαμε τον πολυποδα. Αν δεν ειχα αυτο το εμποδιο θα ειχα υποστει πολυ μεγαλυτερο πονο καθως θα ειχα οδηγηθει σε αποβολες ή πολυ χειροτερα με τρισωμιες μετα απο αμνιο και τερματισμο εγκυμοσυνης- αρα αυτος ο πολυποδας με βαση και μισχο που ειχα ουσιαστικα με προσταυευσε! Η αδερφη μου πριν βρει την μεταθεση ( ναι ειναι κληρονομικη και οχι de novo και ειμαστε 3 αδερφια την εχει ο μπαμπας μας οπου ειναι πιο ηπεια στον ανδρα) εκανε 10 διεγερσεις με κανενα σωστο εμβρυο. Κανε ενα πληρη ανοσολογικο ελεγχο , σιγουρ υπαρχει κατι που διαφευγει της διαγνωσης και θα το βρειτε και θα εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα! Σου στελνουμε μια μεγαλη αγκαλια.

Αχχχ σε ευχαριστω για τον χρονο σου κ τις συμβουλες σου !!

On 5/1/2022 at 4:32 ΠΜ, MaryH είπε:

Koριτσακι μου, καλη χρονια σου ευχομαι, και λυπαμαι πολυ για την αρνητικη εκβαση της εγκυμοσυνης σου. Ο Νικος σου προτεινε υστεροσκοπηση? Να δειτε μηπως υπαρχει εγγενης ανωμαλια μητρας, πχ διαφραγμα. Οπωσδηποτε κ βιοψια ενδομητριου, μηπως υπαρχει λοιμωξη στη μητρα. Σαλπιγγες ελεγξατε? Εξετασεις αιματολογικες για θρομβοφιλια σιγουρα, κλεισε ραντεβου στη Λευκου. 

Αν ησουν Αθηνα ν εκλεινες ραντεβου στο τμημα αποβολων στο Ελενα. Η καλη μας Τροια θα στα εξηγησει λεπτομερως

Καλως δεχτηκες τα μωρακια σου! Τωρα μια τεραστια χοριακη ευχομαι στις 13/1! Ναι δεν χρειαζεται να εισαι ολη μερα ξαπλα για να αιματωνεται η μητρα

Απο ολα αυτα νομιζω μονο θρομβοφιλια δεν εχω κανει...αχχχ απο που να ξεκινησω...

On 4/1/2022 at 10:47 ΜΜ, Villi είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ.. και θυμάμαι και το θρίλερ με τις χοριακες στην αρχή, ειχα χαρεί πάρα πολύ για εσένα τότε. Δεν ξέρω να σου πω τι εξετάσεις πρέπει να κάνεις, ξερω όμως οτι ο γιατρός σου ειναι πολυ καλός ( αν δεν κάνω λάθος στον Χριστοφ.. είσαι) , λογικά θα σου δώσει λύσεις, πιστεύω θα σου πει τι πρέπει να κάνεις. 

Αχ κοριτσι μου σε ευχαριστώ ❣️

On 4/1/2022 at 9:36 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Κοριτσάκι μου τι να σου πω και εγώ..δύσκολη κατάσταση. Να υποθέσω έχεις κάνει υστεροσκοπηση σωστά;; Βοήθησέ μας λίγο η πρώτη που δεν εμφυτεύτηκε που το απέδωσε ο γιατρός σου; 

Η πρωτη Χρυσα μου ετυχε...δεν υπηρχε εξηγηση...κ υστεροσκοπηση ειχα κανει αλλα τον φλεβαρη...μηπως επρεπε να κανω κ αλλη πιο προσφατη? Λεω εγω...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Πολυ ωραια νεα! Ετσι να πανε ολα καλα απο δω και μπρος!

Κοριτσακια λοιπον. Χμμμ...... παει ο μπαμπας τους , τον εχασες. Θα τρεχει πισω απ τις κορες , χαχαχαχ!!

Ναι... ο μπαμπάς έχει χαζέψει από τώρα...

Εγώ να παραπονιέμαι για καούρες,  φουσκώματα κλπ  κι αυτός να έχει μόνιμα ενα χαζοχαρούμενο χαμόγελο ευτυχιας μέχρι τα αυτιά... 

20 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου θα βγω λίγο out of topic αλλά ειλικρινά δεν ξέρω τι να σκεφτώ πλέον για τους γονείς που παράτησαν το μωρό τους μόλις 2 μηνών. Το άκουσα στην τηλεόραση. Άραγε αυτοί οι γονείς είναι πιο άξιοι να φέρουν στον κόσμο ένα παιδάκι;; Ενώ εμείς υποφέρουμε πονάμε χαπακωνομαστε και περιμένουμε καρτερικά να βρεθεί δοτρια και πάλι με καρδιοχτύπι και την ψυχή στο στόμα να ελπίζουμε ..το κουβεντιάσαμε το μεσημέρι με την κουμπάρα μου  που ξέρει τι τραβάω..μη τα βάζω λέει με το θέλημα του Θεού που με δοκιμαζει..ε μου γύρισαν τα λαμπάκια...ειλικρινά σας μιλάω αν το άφηναν στην πόρτα μου θα το έπαιρνα..όπως και όλες εσείς φαντάζομαι..

 

Βρε κορίτσια δεν μπορώ να φανταστώ ότι μια γυναίκα αποχωρίζεται το μωρό της έτσι απλά... δεν γίνεται...

Ποιος ξέρει τι προβλήματα αντιμετώπιζε... κι αναγκάστηκε να το αφήσει... πιθανόν να μην ειναι καν αυτή η μητέρα που φαίνεται στο βίντεο να το αφήνει... και στην τελική, το άφησε καλά ντυμένο, προστατεύμενο, φροντισμένο,  με σκουφο και σε ένα σημείο που άμεσα κάποιος θα το έβρισκε...

Το καλύτερο που μπορούσε έκανε... το γέννησε,  το φρόντισε και το άφησε καθαρό και περιποιημένο σε ένα δημοσιο χώρο... ούτε το έπνιξε,  ούτε το πέταξε στα σκουπίδια,  όπως έχουμε δει στο παρελθόν...

Κίνηση απελπισίας ήταν... αλλά το μωρό δεν το έθεσε σε κίνδυνο...

Εγω έτσι το βλέπω...

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2022 at 12:53 PM, StrongWoman said:

Geia sas koritsia Kai kali xronia. Kali epitixia se oles mas. Eimai se anazitisi kentrou Athina(daneika). Eimai metaksi duo tsir .. Kai sfa.. kathe voitheia euprosdekti.

Εγω χαρη στον Τσιρ εχω τωρα τα διδυμακια.μου. με την πρωτη προσπαθεια κ με την ολη διαδθκαδια να την εχει κανει απλη κ χαλαρη, απολαυσα καθε λεπτο! Απλα αριστος επιστημονας! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...