Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Nima21 είπε:

      Μολις διαβασα το μήνυμα σου ότι ψαχνεις και πραγματικα θυμώνω και στεναχωριέμαι ρε γμτ.. εγω φαντασου είχα ανοιξει την τελευταια γκοναλ για λιγες μοναδες και εκλαιγα την ενεση που θα πηγαινε απατη.. και ρωτουσα εδω επαρχία που μενω αν υπάρχει κοπελα που θα τη χρειαστει.. ευτυχως βρεθηκε μια κοπελα, οριακα ηταν μετα το άνοιγμα αλλα της ειπα να μιλήσει με τους γιατρους της πριν τη χρησιμοποιησει. . Ειναι τεραστιο κριμα να πετιεται  πανακριβο υλικο ενω αλλες γυναίκες το χρειαζονται.. ρωτα και σε φαρμακεια αν γνωριζουν καποια κοπελα που της περισσσευει .. εγω ετσι κατάφερα να τη δωσω γιατι μενω σε επαρχια

      Έτσι ακριβώς. Διαβάζω κ γω και απαντώ σε άλλες κοπέλες γιατί μου περίσσεψαν 600 απ' την τελευταία gonal, μην πάει χαμένη. Θέλω να βοηθήσω οποία κοπέλα μπορεί να χρειαστεί gonal πριν πάει χαμένη. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Κορίτσια μου κατάφερα και σας διαβάσα επιτέλους γιατί τόση ώρα δεν σήκωσα κεφάλι. @chitaneta μου βαθιά ανάσα επιτέλους!! Είδες το μωράκι σου και είναι καλά. Πωπω ολόκληρο παλικαρακι έγινε!! Επιτέλους να τελειώσεις και με την κορτιζόνη μήπως φας κ κανένα απαγορευμένο!!  @Neli83 περιμένουμε κ από εσένα εννοείται. Πιστεύω καμία κράμπα θα έπαθες αλλά έκανες πολύ καλά και ζήτησες υπέρηχο. Το πολύ πολύ να κατουρηθεις από χαρά που θα ξαναδείς τα μπεμπακια σου!! @silvy22 περιμένουμε και εσένα να ακούσουμε δυνατά τα τα καρδούλα. Ναι όλες μαζί θα ακούσουμε να είσαι σίγουρη. 

Η ημέρα της γυναίκας σήμερα και χρονιά μας πολλά!! Του χρόνου τέτοια μέρα να γιορτάσουμε με τα μωράκια μας αγκαλίτσα!! 

Καλά περάσαμε κ εμείς με πολύ φαγητο και αγαπημένους ανθρώπους δίπλα μας. Ωστοσο χτες το σκυλάκι ήταν χάλια και εμείς σε αναμμένα κάρβουνα (σας επρηξα το ξέρω κ ζητώ συγνώμη). Και για να γελάσουμε λίγο το πρωί έφτιαξα σάντουιτς για τη δουλειά με λαγάνα που περίσσεψε. Πριν φύγω έφαγα 3 τυροπιτάκια. Και καθώς περπατούσα για το γραφείο σκέφτομαι " πωπω γλουτένη σήμερα" χαχαχαχα. 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 3 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλά περάσαμε κ εμείς με πολύ φαγητο και αγαπημένους ανθρώπους δίπλα μας. Ωστοσο χτες το σκυλάκι ήταν χάλια και εμείς σε αναμμένα κάρβουνα

Ειναι καλύτερα σημερα;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Villi είπε:

Ειναι καλύτερα σημερα;;

Το πρωί σηκώθηκε κ έφαγε αλλά μετά την άφησα ξαπλωμένη στον καναπέ. Το μυαλό μου είναι σπίτι όπως καταλαβαίνεις. Σε ευχαριστώ που ρωτάς για το κουκλί μου.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fili είπε:

Καλημέρα φίλες μου γλυκές!! 

@chitanetaμου τι ώρα έχεις υπέρηχο;

@marina_86 σήμερα θα πας στο γιατρό για dvd κτλ;

@MELINASPμηοως είχαμε κανένα νέο;;

Περιμέναμε κάτι άλλο σημερις;... Χμ

Γεια σας αγαπημένες μου! Ναι, κάναμε σήμερα movie day! Μου τα εξήγησε όλα λεπτομερώς κ από υστεροσκοπηση και από λαπαροσκοπηση. Έβγαλα και το κεντρικό ράμμα επιτελουςςςςς

 @chitaneta μου αυτό δεν είναι μωρό! Είναι ο Ράμπο!!Μπραβο κοριτσάκι μου! 

 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2022 at 12:17 ΜΜ, chitaneta είπε:

Τι ωραία που ακούγεται το πικ νικ στη θάλασσα και χαρταετός!

Καλά να περάσετε!

Τέλεια ήταν χαμό κάναμε βάλαμε κ περούκες κε τε λα μπονγκο και δεν συμμαζεύεται χαχαχαχα

Τι κάνατε εσείς;; 

Πως είσαι εγκυουλα μ;;; 

On 4/3/2022 at 12:50 ΜΜ, Fili είπε:

Α ρε @MELINASP τα λατρεύω τα σεντόνια σου στο έχουμε πει κατά καιρούς νομίζω όλες. Χαχαχ

Να περάσεις τέλεια στη θάλασσα με πικνίκ και χαρταετό! Ελπίζω Τρίτη να έχεις ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ νεακια 

Ναι ναι τέτοια κάνουμε. Κάναμε :D:smile::smile: αγαπω πολύ βουνά. Έκανες κι εσύ; 

Γλυκια μου Χρύσα ευχαριστώ ❤️❤️❤️ το έχω συνηθίσει μωρέ απλά είπαμε. Τώρα όλα είναι πιο έντονα τα συναισθήματα. Και ναι δηλώνω ακόμα φουλ (πππππουφφφφφφ καρδούλες που σκάνε χχαχαχαχ

Τώρα να δεις σεντόνι που σ ετοιμάζω 13 σελίδες διάβασμα έχω χαχαχαχα τρεχωωω

On 4/3/2022 at 1:43 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου αδιαθετησα επισήμως. Πήρα αμέσως τηλ την Στεφ. Μου είπε ότι θα μιλήσει με τον χαλαρό μήπως θέλει να με δει πρώτα πριν ξεκινήσω τα σικλακουρ. Και εννοείται αγχώθηκα γιατί αν μου τα ξεκινήσει αργά πχ Δευτέρα Τρίτη θα προλάβει να μπουσταρει το ενδομήτριο; Βέβαια τώρα θα μου πειτε "κάτσε πρώτα να σε δει ο γιατρός εμάς τι μας ρωτάς" χαχαχαχα 

Μαρή @Viv37 τι έγινε καλέ????? Πόσα ωάρια έχουμε;;;; 

Μπράβο ρε Χρυσούλα κι μ με το καλοοο!!! ♥️ Αντε γρήγορα η Εμ σου η τυχερή!! 

On 4/3/2022 at 4:46 ΜΜ, Condios είπε:

Ας έρθει η ώρα να βγουν τα αποτελεσματα τως εξετασεων του σπερματος, ας κανω και εγω τη λαπαροσκο-υστεροσκοπηση και μέχρι τοτε εχουν χρόνο να ψαξουν να βρουν την καλύτερη δότρια ,,,, γιατί αλλιώς θα τους παρει και θα τους σηκώσει. Νομίζω είναι περίπου 2000€ ο προεμφυτευτικός ή λεω πολλά ή παει με τον αριθμό βλαστοκύστεων???? βοηθήστε να ξέρω που θα βγώ για ζητανειά,,,σε ποια πολη σε ποια γωνία με δίσκο!!!!!!!!!!!! 

Λοιπόν κοίτα προεμφυτευτικους χρεώνουν τη βιοψία δηλαδή το κέντρο που έχεις παίρνει τα κύτταρα που θα στείλουν για έλεγχο αυτό στοιχίζει από 800-1000ευρω (είτε πάρουν κύτταρα από ένα είτε από 20 είναι αυτή η τιμή) και μετά το κέντρο που θα κάνει τους προεμφυτευτικους χρεώνει ανά έμβρυο εκεί πάει από 230-350 ανά έμβρυο. 

On 4/3/2022 at 9:16 ΜΜ, Viv37 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα γεια σας! Λοιπον η exotic εδωσε 10 ωάρια εκ των οποίων γονιμοποίησαν τα 8. Μου ειπαν οτι τους παιδεψε ο ορχικος ιστος αλλα βρήκαν το υλικό που χρειαζοταν για τη μικρογονιμοποιηση στη μια αμπούλα απο τις 5 που εχουμε οποτε ευτυχώς δε χρειάστηκε να ξεπαγώσουν αλλο. Μου ειπαν οτι ειναι επιφυλακτικοι βεβαια γιατι προερχεται απο βιοψια το σπερμα αλλα θα δουμε. Θα με ξαναπαρουν αυριο να μου πουν πώς πανε. Εχω τοσο αγχος και εγω και το αμορε μου που κοντευει να σκασει! Επισης σημερα επρεπε να κανω καποιες εξετασεις και υπερηχο στον οποιο για μαντεψτε....ειδαμε μια κυστη! Καθε φορα που με βλεπει αυτη η γιατρος μου βρισκει κ απο μια ετσι για να βρισκεται. Πφφφφφ

Τα ειστειλα ολα λοιπον στη γραμματεα του και με πηρε κατα τις 7:30 να παρω μια arvekap και να την κανω σημερα. Ευτυχώς ημουν τυχερη και τη βρηκα σε ενα φαρμακειο στη Φλωρινα (σπανιο πραγμα να βρεις κατι τετοιο στη μικρη μας πολη!). Σε 12 μερες περιπου θα με ξαναπαρει τηλ ο γιατρος να ξανακανω εξετασεις και να παω για υπερηχο. Μεχρι τοτε δεν ξεκιναω τα cyclacur. Οποτε ανανονη. Περιμενω αυριο να ερθει και το αμορε μου να μεινουμε το 3ημερο με τους γονεις μου.

Αυτα τα νεα μου! 

@Chrussa1982 μου ηρθε η περιοδος!!!! Μπραβο! Εγω τωρα που ηρθε οχι απλα τη λαχταρούσα να ανοιξω κρασι να το γιορτασω ηθελα χαχαχα! Το σωστό ειναι να προηγηθεις μερικες μερες (οχι παραπανω)! Οποτε μας εκανε τη χαρη χαχα! Με τετοιο καιρο που να πατε. Καθιστε στο σπιτακι σας με το σκυλακι σας και λιγο στη μαμα και θα περασετε σουπερ!

@silvy22 εγώ ειμαι αισιοδοξη για την περιπτωση σου. Να πας να χαλαρωσεις και να ξεχαστεις λιγο αν γινεται. Να σου φτιαξει και λιγο η διαθεση και ολα θα πανε καλα. 

@marina_86 πορωσου στι πριτς να ξεφουσκωσεις μια ωρα αρχιτερα! Χαχαχα! Χαιρομαι που νιωθεις καλυτερα!

 

Αντε μπράβο ρε κοριτσάκι μ διαβάζω με αγωνία τόση ώρα λέω που ναι το κορίτσι με την εξωτική χαχαχαχα σούπερ τα νέα βρήκαν κ σπέρμα όλα καλά πάνε αγάπη μ!!! 

On 4/3/2022 at 10:56 ΜΜ, Viv37 είπε:

Ειπε οτι θα ξεκινησω με cyclacur και μετα απο 8 μερες θα αρχισω και τις prolutex τις οποιες αν ολα πανε καλα θα τις συνεχισω και μετα την ετ για 3 μηνες. Το ιδιο εκανε και η φιλη μου που πηγε στον ιδιο γιατρο με δωρεα και τωρα μπηκε στον 4ο μηνα. Οποτε μαλλον συτη τη γραμμη ακολουθει. Τωρα τι κανει αυτη η προλουτεξ θα σε γελασω....

Ενέσιμη προγεστερονη είναι! Κρατάει το φασολινι καλά μεσα

On 5/3/2022 at 9:23 ΠΜ, Makelen είπε:

Καλημερα κοριτσια! Μια ερωτηση αν ξερετε. Αφου γινει η καταψυξη των εμβρυων, καθε χρονο πληρωνουμε συνδρομη για την συντηρηση τους εκει; ξερετε το κοστος; ειμαι στο Ιασω..

Στο ιασω είναι κάθε χρόνο 200 αν θυμαμαι καλά. Αλλά αν δώσεις δύο έτη μαζί στο κάνουν 300

On 5/3/2022 at 10:53 ΠΜ, Viv37 είπε:

Κοριτσια μου αγαπημενα με πηραν απο το εμβρυολογικο. Μεχρι στιγμης εχουμε 4 εμβρυακια!!!!!!!! Δεδομενης της δυσκολιας μας μου ειπαν οτι ειναι πολυ καλα τα νεα. Θα με παρουν και αυριο να μου πουν πώς προχωρανε. Αχ να φτασουν τις 5 μερες Παναγιτσα μου!!!!!!!!!!!!!! 

Εχουμε το αγχος μας εχουμε και τα μεγαλα κεφαλια να μιλανε για πυρηνικο πολεμο! Ποιος να το φανταζοταν! Μακαρι να λογικευτουν ολοι τους πριν να ειναι αργα. Με αναστατωσαν πρωι πρωι!

 

Μπραβοοοοο ρε αγάπη μ φτου φτου θα σκάσω μέχρι να φτάσω στο επόμενο μήνυμα σ χαχαχαχα τρεχωωωω

On 5/3/2022 at 11:07 ΠΜ, chitaneta είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Ειχα να βγαλω καφε μια εβδομαδα τώρα, αλλά εχτες το βραδυ εβγαλα λιγο καφε. Αλλά με ανησύχησε λιγο το χρώμα που ηταν καφε προς κεραμιδι, αραιο βεβαια. Δεν ηταν καφε σέπια οπως ειχα τις αλλες μερες... Μετα απο αυτο δεν εχω ξαναβγαλει ως τώρα..

@Ελισάβετ καπ 2 εσυ που το ειχες πάθει τι λες; να ανησυχω για το χρωμα; μπορει να σημαινει κατι; και γιατι ξαναρθε μερα απο τοσες μερες

Ισως να σας ακουγεται λιγο αστειο αυτο με το χρώμα αλλά εχω φοβηθει και τη σκια μου βρε κοριτσια...και εκει που εχτες ειχα χαλαρωσει λγακι και ένιωθα γενικα καλυτερα...

Έχεις όλα τα δικιά του κόσμου να αγχώνεσαι κοριτσάκι μ αλλά όσο ειν; Ι καφέ ότι απόχρωση καφέ δεν μας νοιάζει και φυσικά εφόσον δεν πονάς. Υπολείμματα είναι που έμειναν 

On 5/3/2022 at 5:53 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια ξέρετε τι συνειδητοποίησα τώρα που μιλάμε για την Βιβή μας; Ότι δεν έχω ενημερωθεί για την ποιότητα των βλαστοκυστεων. Και ερωτώ; Να πάρω ένα τηλ στο Ρέα να μου πουν ώστε να έχω μια εικόνα; Η να μάθω την ημέρα της ετ; Με αγχωνει το ενδεχόμενο να μου πουν πχ είναι μέτριες τώρα που ξεκινάω. Αλλά από την άλλη αν το μάθω στην ετ θα είναι καλύτερα; 

Ουφ...οοοομμμμμμμ

Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου. Θα χτυπάει δυνατά δυνατά και σίγουρη!! 

Έχουμε εβδομάδα καυτών εξελίξεων! Εσύ με τη @chitaneta υπέρηχο, η @Viv37 με τις βλαστοκυστες, η @Hope 2019 με ένα μοαμπατσικο ενδομήτριο και νομίζω και η @marina_86 με τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Και το @MELINASP μας ελπίζω να έχει νέα. Πωπω φωτιά η επόμενη εβδομάδα.

σήμερα δεν έχω καπνίσει καθόλου. Νευρααασα δεν τη παλεύω. Ελπίζω αύριο τα στερητικά να είναι σε μικρότερο βαθμό.

Καλέ πάρε τηλ να μάθεις τι κάθεσαι;;;;; εγώ θα είχα ήδη πάρει αλλά από την άλλη πλέον αυτή η πληροφορία νομίζω είναι τυπική γτ βλέπουμε άριστες βλαστοκιστες να χάνονται και μέτριες να δίνουν υγιέστατα μωράκια. 

Χαχαχαχαχα θέα με το τσιγάρο εγώ μπορεί να έχω πάει κ στα 20 πλέον 

Εγώ πάντα το κόβω ένα μην πριν την Εμ μου κρατάνε δέκα μέρες τα νεύρα. Αλλά αυτές τις δέκα μέρες οπότε θέλω να κάνω τσιγάρο τρώω μια χουφτα ξηρούς καρπούς και χαλαρώνω λίγο. 

On 5/3/2022 at 6:58 ΜΜ, Viv37 είπε:

Κοριτσια εχω αποριες τωρα με τις ποιοτητες. Οταν λενε οτι ειναι ΑΑ ή εξαιρετικες ή οπως τις λενε τελος παντων εννουουν οτι δεν εχουν χρωμοσωμικες ανωμαλιες ή κατι που μπορει να ευθυνεται για αποβολη; Δηλαδη εμεις που δε δωσαμε σπερματοδιαγραμμα και δεν ξερουμε την ποιοτητα του σπερματος αμ εχουμε πολυ καλες βλαστολυστες σημαινει οτι ειναι καλο και το σπερμα ή ασχετα ειναι αυτα; Δηλαδη με ποια κριτηρια κατατασουν τις βλαστολυστες;

Και αλλη μια χαζη ερωτηση. Τη μερα της ετ μου ειπαν οτι πρεπει να κανω ραπιντ τεστ. Αυτοι θα ξεπαγωσουν τις βλαστοκυστες που θα μου βαλουν απο την πρπηγουμενη μερα ή οταν θα παω; Δηλαδη αν ειναι θετικο το τεστ θα τις εχουν ηδη ξεπαγωσει; Φανταζομαι οχι. Δεν ειναι σαν τα κρεατα που τα ξεπαγωνουμε απο το βραδυ για την αλλη μερσ; 

 

Και τρελαπονγκο θα πω εγω αλλα μ αρεσει!!!!! Να περασεις υπεροχα κοριτσαρα μου! ♥️♥️♥️♥️♥️

Όχι αγάπη μ χρωμοσωμικεε ανωμαλίες δεν έχουν να κάνουν με τη ποιότητα των εμβρύων. Εμένα όλα τα έμβρυα είχαν πρόβλημα αλλά έβγαζα και 4ΑΑ. Οπότε μην το σκέφτεσαι έτσι. 

 

On 6/3/2022 at 1:13 ΜΜ, Viv37 είπε:

Αγαπημενες μου το σημερινο ραπορτο ελεγε οτι και τα 4 εμβρυακια διαιρεθηκαν και εχουν καλη μορφολογια οποτε τωρα θα κλεισουν την καψουλα που τα εχουν και θα τα αφησουν μεχρι την Τεταρτη για να δουμε ποσα θα γινουν βλαστικυστες! Μεχρι στιγμης θετικα αποτελεσματα!

Ομμμμμμμμμμμμμ

ΣΟΥΠΕΕΕΕΡ!!!! ♥️ 

On 7/3/2022 at 10:03 ΠΜ, silvy22 είπε:

Καλημέρα καλή Σαρακοστή με υγεία και του χρόνου να πετάμε αετό σπρώχνοντας καρότσια !!!!

Τι ωραία ευχή αγάπη μ με το καλό το μπέμπακι σ μεθαύριο ταταταταταττα

 

23 ώρες πρίν, Asteraki19 είπε:

@Chrussa1982 @Neli83 Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Άργησα λίγο να το πάρω απόφαση αλλά τώρα που το πήρα με έχει πιάσει η βιασύνη και δεν θέλω να περιμένω πολλούς μήνες . Οπότε προσπαθώ να βρω ένα κέντρο με μικρή λίστα αναμονής

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία γρήγορη δοτρια και γερά εμβρυακια!! 

3 ώρες πρίν, Fili είπε:

Καλημέρα φίλες μου γλυκές!! 

@chitanetaμου τι ώρα έχεις υπέρηχο;

@marina_86 σήμερα θα πας στο γιατρό για dvd κτλ;

@MELINASPμηοως είχαμε κανένα νέο;;

Περιμέναμε κάτι άλλο σημερις;... Χμ

Καλημέρα αγάπη μ ναι πήρα σήμερα χάλια και τα δύο 

3 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πως πηγε ο χαρταετος εχτές;:) εύχομαι να περασατε ομορφα και να φαγατε καλά!

Γύρισα απο τον υπέρηχο. Συνεχιζουν όλα καλά! Μεγαλωνει το μικρουλι, εφτασε 2.5 εκ.

Αντε να ηρεμήσω παλι (για λιγο...)

Συνεχίζω ομως ξεκουραση και χαλαρά γιατι ακομα φαινεται η αποκόλληση...

Και κοβω τα σαλοσπιρ και σε μια βδομάδα κοβω και την κορτιζόνη! Επιτελους!

Ευχομαι να εχουμε ομορφα νεα αυτη τη βδομάδα. @silvy22 την Πέμπτη πας για υπερηχο ε;

@Viv37περιμενουμε κι απο σενα νεα!

Καλημέρα @Fili

Μπράβο ρε αγάπη μ φτου φτου το φασολάκια σ μεγάλωσε μωρεεεε όλα καλά πάνε ξάπλα κ χαλάρωσε!!! ♥️ 

2 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Τι ωραια!! Μεγαλωνει το ζουζουνι!! Ξεκουρασου εσυ μανουλα!!! ❤❤❤

Εκλεισα κ εγω ραντεβου για υπερυχο σημερα το βραδυ..εχθες εκανα μια αποτομη κινηση και με πονεσε η κοιλια μου παρα πολυ για λιγα λεπτα..δεν ξαναπονεσα απο χθες αλλα εχω φοβηθει πολυ μην επαθαν τιποτα τα μωρα...θα σας πω το αργα το βραδυ..

Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μ καλά έκανες για να μην το σκέφτεσαι περιμένουμε νέα σου! Όλα καλά θα είναι εδώ γλίτωσες κορονοιο πάλι καλά παναγια μ

πρίν από 44 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου κατάφερα και σας διαβάσα επιτέλους γιατί τόση ώρα δεν σήκωσα κεφάλι. @chitaneta μου βαθιά ανάσα επιτέλους!! Είδες το μωράκι σου και είναι καλά. Πωπω ολόκληρο παλικαρακι έγινε!! Επιτέλους να τελειώσεις και με την κορτιζόνη μήπως φας κ κανένα απαγορευμένο!!  @Neli83 περιμένουμε κ από εσένα εννοείται. Πιστεύω καμία κράμπα θα έπαθες αλλά έκανες πολύ καλά και ζήτησες υπέρηχο. Το πολύ πολύ να κατουρηθεις από χαρά που θα ξαναδείς τα μπεμπακια σου!! @silvy22 περιμένουμε και εσένα να ακούσουμε δυνατά τα τα καρδούλα. Ναι όλες μαζί θα ακούσουμε να είσαι σίγουρη. 

Η ημέρα της γυναίκας σήμερα και χρονιά μας πολλά!! Του χρόνου τέτοια μέρα να γιορτάσουμε με τα μωράκια μας αγκαλίτσα!! 

Καλά περάσαμε κ εμείς με πολύ φαγητο και αγαπημένους ανθρώπους δίπλα μας. Ωστοσο χτες το σκυλάκι ήταν χάλια και εμείς σε αναμμένα κάρβουνα (σας επρηξα το ξέρω κ ζητώ συγνώμη). Και για να γελάσουμε λίγο το πρωί έφτιαξα σάντουιτς για τη δουλειά με λαγάνα που περίσσεψε. Πριν φύγω έφαγα 3 τυροπιτάκια. Και καθώς περπατούσα για το γραφείο σκέφτομαι " πωπω γλουτένη σήμερα" χαχαχαχα. 

Χρονιά μας πολλά αγαπημένη μ να μας χαίρονται! 

Και πολύ καλά έκανες μάσα γλουτενη όσο προλαβαίνεις 

Ψυχή μ μωρέ πως είναι σήμερα το σκυλάκι σ;;; 

πρίν από 19 λεπτά , marina_86 είπε:

Γεια σας αγαπημένες μου! Ναι, κάναμε σήμερα movie day! Μου τα εξήγησε όλα λεπτομερώς κ από υστεροσκοπηση και από λαπαροσκοπηση. Έβγαλα και το κεντρικό ράμμα επιτελουςςςςς

 @chitaneta μου αυτό δεν είναι μωρό! Είναι ο Ράμπο!!Μπραβο κοριτσάκι μου! 

 

Μπράβο ρε αγάπη όλα οκ δηλαδή;; 

 

 

 

Αγάπες μου σας έχασα το 3ημερο κλασσικά εγώ σκ που δεν δουλεύει ο συζηξ δεν σας προλαβαίνω. 

Χθες πικ νικ οικογενειακά σούπερ ήταν βάλαμε και μουσική κε ντελαπονγκο ξεσηκωσαμε όλη τη παραλία. Φάγαμε σκάσαμε. Βάλαμε περούκες ρεζίλικια πετάξαμε αετό και του χρόνου. 

Μίλησα σήμερα με το ιασω και δυστυχώς και τα δύο τελευταία εμβρυακια είχαν πρόβλημα το ένα μονοσωμια και το άλλο τρισωμια. Οπότε παπαλα για εμάς το δικό μας υλικό. Αναμενόμενο θα έλεγα το περίμενα. Ήταν τα τελευταία δύο πιο χαμηλής ποιότητας. Μίλησα με τον ντοκ μου είπε θα μιλήσει με τους έμβρυολόγους κ αυτος και θα με πάρει αύριο. Προχωράμε με διπλή δωρεά. Στεναχωρεθηκα αν και το περίμενα γτ ήταν η τελευταία ξέρετε ελπίδα για δικό μας υλικό. Πάμε δυνατά από εδώ και πέρα με δανεικά να αποκτήσουμε το μωράκι μας!!! 

Ντοκ μ ο παπαθαν αλλά τα δανεικά θα με στείλει Κουρτ οπότε κορίτσι του Κουρτ σας έρχομαι χαχαχαχα

 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , MELINASP είπε:

Ντοκ μ ο παπαθαν αλλά τα δανεικά θα με στείλει Κουρτ οπότε κορίτσι του Κουρτ σας έρχομαι χαχαχαχα

Λυπάμαι πολυ  για τα εμβρυακια σου, κρίμα. Μπορείς όμως  να το δεις σαν μια νεα αρχή, κι έτσι πως μένεις εγκυος εσύ με τον αέρα…. Πύραυλο θα σε κανει ο Κουρ . Welcome to the club.

πρίν από 44 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Το πρωί σηκώθηκε κ έφαγε αλλά μετά την άφησα ξαπλωμένη στον καναπέ. Το μυαλό μου είναι σπίτι όπως καταλαβαίνεις. Σε ευχαριστώ που ρωτάς για το κουκλί μου.

Αλίμονο, είχα κι εγώ άρρωστο σκυλάκι, το πιο καλό σκυλί του κόσμου. Δεν ξέρω βέβαια λεπτομέρειες για το δικό σου, αλλά όσο  τρώει  μην ανησυχείς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Villi είπε:

Λυπάμαι πολυ  για τα εμβρυακια σου, κρίμα. Μπορείς όμως  να το δεις σαν μια νεα αρχή, κι έτσι πως μένεις εγκυος εσύ με τον αέρα…. Πύραυλο θα σε κανει ο Κουρ . Welcome to the club.

Αλίμονο, είχα κι εγώ άρρωστο σκυλάκι, το πιο καλό σκυλί του κόσμου. Δεν ξέρω βέβαια λεπτομέρειες για το δικό σου, αλλά όσο  τρώει  μην ανησυχείς. 

Κάπως έτσι το βλέπω και νιώθω καλύτερα! Πόσο καιρό κάνει περίπου για τις δοτριες; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , MELINASP είπε:

Κάπως έτσι το βλέπω και νιώθω καλύτερα! Πόσο καιρό κάνει περίπου για τις δοτριες; 

Κορίτσι μου έλα στον χαλαρό τον αχαστο να σε κάνει μανούλα!! Λυπάμαι πολύ για τα εμβρυακια σας τα τελευταία. Ευτυχώς είσαι συνειδητοποιημένη και δεν χάνεις άλλο χρόνο!! Ο γιατρός μας θα δεις θα σε κάνει να νιώσεις άνετα!! Καλή αρχη λοιπόν στο ταξίδι της δωρεάς. Αναμονή περίπου 2 μήνες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , MELINASP είπε:

Τέλεια ήταν χαμό κάναμε βάλαμε κ περούκες κε τε λα μπονγκο και δεν συμμαζεύεται χαχαχαχα

Τι κάνατε εσείς;; 

Πως είσαι εγκυουλα μ;;; 

Τώρα να δεις σεντόνι που σ ετοιμάζω 13 σελίδες διάβασμα έχω χαχαχαχα τρεχωωω

Μπράβο ρε Χρυσούλα κι μ με το καλοοο!!! ♥️ Αντε γρήγορα η Εμ σου η τυχερή!! 

Λοιπόν κοίτα προεμφυτευτικους χρεώνουν τη βιοψία δηλαδή το κέντρο που έχεις παίρνει τα κύτταρα που θα στείλουν για έλεγχο αυτό στοιχίζει από 800-1000ευρω (είτε πάρουν κύτταρα από ένα είτε από 20 είναι αυτή η τιμή) και μετά το κέντρο που θα κάνει τους προεμφυτευτικους χρεώνει ανά έμβρυο εκεί πάει από 230-350 ανά έμβρυο. 

Αντε μπράβο ρε κοριτσάκι μ διαβάζω με αγωνία τόση ώρα λέω που ναι το κορίτσι με την εξωτική χαχαχαχα σούπερ τα νέα βρήκαν κ σπέρμα όλα καλά πάνε αγάπη μ!!! 

Ενέσιμη προγεστερονη είναι! Κρατάει το φασολινι καλά μεσα

Στο ιασω είναι κάθε χρόνο 200 αν θυμαμαι καλά. Αλλά αν δώσεις δύο έτη μαζί στο κάνουν 300

Μπραβοοοοο ρε αγάπη μ φτου φτου θα σκάσω μέχρι να φτάσω στο επόμενο μήνυμα σ χαχαχαχα τρεχωωωω

Έχεις όλα τα δικιά του κόσμου να αγχώνεσαι κοριτσάκι μ αλλά όσο ειν; Ι καφέ ότι απόχρωση καφέ δεν μας νοιάζει και φυσικά εφόσον δεν πονάς. Υπολείμματα είναι που έμειναν 

Καλέ πάρε τηλ να μάθεις τι κάθεσαι;;;;; εγώ θα είχα ήδη πάρει αλλά από την άλλη πλέον αυτή η πληροφορία νομίζω είναι τυπική γτ βλέπουμε άριστες βλαστοκιστες να χάνονται και μέτριες να δίνουν υγιέστατα μωράκια. 

Χαχαχαχαχα θέα με το τσιγάρο εγώ μπορεί να έχω πάει κ στα 20 πλέον 

Εγώ πάντα το κόβω ένα μην πριν την Εμ μου κρατάνε δέκα μέρες τα νεύρα. Αλλά αυτές τις δέκα μέρες οπότε θέλω να κάνω τσιγάρο τρώω μια χουφτα ξηρούς καρπούς και χαλαρώνω λίγο. 

Όχι αγάπη μ χρωμοσωμικεε ανωμαλίες δεν έχουν να κάνουν με τη ποιότητα των εμβρύων. Εμένα όλα τα έμβρυα είχαν πρόβλημα αλλά έβγαζα και 4ΑΑ. Οπότε μην το σκέφτεσαι έτσι. 

 

ΣΟΥΠΕΕΕΕΡ!!!! ♥️ 

Τι ωραία ευχή αγάπη μ με το καλό το μπέμπακι σ μεθαύριο ταταταταταττα

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία γρήγορη δοτρια και γερά εμβρυακια!! 

Καλημέρα αγάπη μ ναι πήρα σήμερα χάλια και τα δύο 

Μπράβο ρε αγάπη μ φτου φτου το φασολάκια σ μεγάλωσε μωρεεεε όλα καλά πάνε ξάπλα κ χαλάρωσε!!! ♥️ 

Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μ καλά έκανες για να μην το σκέφτεσαι περιμένουμε νέα σου! Όλα καλά θα είναι εδώ γλίτωσες κορονοιο πάλι καλά παναγια μ

Χρονιά μας πολλά αγαπημένη μ να μας χαίρονται! 

Και πολύ καλά έκανες μάσα γλουτενη όσο προλαβαίνεις 

Ψυχή μ μωρέ πως είναι σήμερα το σκυλάκι σ;;; 

Μπράβο ρε αγάπη όλα οκ δηλαδή;; 

 

 

 

Αγάπες μου σας έχασα το 3ημερο κλασσικά εγώ σκ που δεν δουλεύει ο συζηξ δεν σας προλαβαίνω. 

Χθες πικ νικ οικογενειακά σούπερ ήταν βάλαμε και μουσική κε ντελαπονγκο ξεσηκωσαμε όλη τη παραλία. Φάγαμε σκάσαμε. Βάλαμε περούκες ρεζίλικια πετάξαμε αετό και του χρόνου. 

Μίλησα σήμερα με το ιασω και δυστυχώς και τα δύο τελευταία εμβρυακια είχαν πρόβλημα το ένα μονοσωμια και το άλλο τρισωμια. Οπότε παπαλα για εμάς το δικό μας υλικό. Αναμενόμενο θα έλεγα το περίμενα. Ήταν τα τελευταία δύο πιο χαμηλής ποιότητας. Μίλησα με τον ντοκ μου είπε θα μιλήσει με τους έμβρυολόγους κ αυτος και θα με πάρει αύριο. Προχωράμε με διπλή δωρεά. Στεναχωρεθηκα αν και το περίμενα γτ ήταν η τελευταία ξέρετε ελπίδα για δικό μας υλικό. Πάμε δυνατά από εδώ και πέρα με δανεικά να αποκτήσουμε το μωράκι μας!!! 

Ντοκ μ ο παπαθαν αλλά τα δανεικά θα με στείλει Κουρτ οπότε κορίτσι του Κουρτ σας έρχομαι χαχαχαχα

 

Κοριτσαρα μου τουλαχιστον εκανες τις προσπαθειες σου και τις εξαντλησες..τωρα παμε για δωρεα και υγιη μωρακια! Μενεις ευκολα εγκυος,πηγες και στον Κουρτη..η επιτυχια ειναι 100% !!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

@MELINASP Λυπάμαι για τα εμβρυακια σας,,,αλλά σε διαβαζω πολύ δυναμική και χαίρομαι για την επιλογή σας στο επόμενο βήμα. Εύχομαι ο θαυματοποιός "χαλαρός" να μεγαλουργήσει και μαζί σας. 

Όπως μου τα λες για τους προεμφυτευτικούς μιλάμε για 1000€ + 1400€ αν είναι πχ 4 οι βλαστοκύστες που θα ελεγχθούν. Θεέ μου πόσα λεφτά αν υπολογίσω και τα 5000€ της νέας δότριας + τα 4500€ της λαπαρουστερο + του συζύγου ? Μήπως να αρχίσω να ψάχνω για τα ορφανά της Ουκρανίας που τα έβλεπα και εκλαιγα στην τηλεόραση, αν είναι να υιοθετήσουμε και να δώσουμε τα χρήματα σε ένα παιδάκι που έχει ανάγκη πραγματικά ρε κορίτσια δηλαδή και να μεγαλώσει με αγάπη...ξεχειλίζουμε από αυτή για ένα παιδάκι.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λυπάμαι για τα αποτελέσματα απο τα εμβρυακια σας... Λογικο ειναι να στενοχωρηθηκες και να ηλπιζες οτι εστω ενα απο τα δυο θα μπορουσε να προχωρησει σε ετ. Αλλά κοιτάμε μπροστά και προχωράμε!

Θα σε περιλαβει ο Κουρ χαχαχα 

Εμένα περσι αργησε λιγο η δοτρια λογω lockdown, 4 μηνες αν θυμαμαι καλα αλλά στη Χρυσα μας φετος της βρηκε πολυ γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Villi είπε:

Λυπάμαι πολυ  για τα εμβρυακια σου, κρίμα. Μπορείς όμως  να το δεις σαν μια νεα αρχή, κι έτσι πως μένεις εγκυος εσύ με τον αέρα…. Πύραυλο θα σε κανει ο Κουρ . Welcome to the club.

Αλίμονο, είχα κι εγώ άρρωστο σκυλάκι, το πιο καλό σκυλί του κόσμου. Δεν ξέρω βέβαια λεπτομέρειες για το δικό σου, αλλά όσο  τρώει  μην ανησυχείς. 

Καρκίνο στο συκώτι εχει το πουλάκι μου..τρώει όμως τον αμπακο!!! Μου μοιάζει σε αυτό χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , MELINASP είπε:

Κάπως έτσι το βλέπω και νιώθω καλύτερα! Πόσο καιρό κάνει περίπου για τις δοτριες; 

Εμενα δεν μου βρήκε ακόμη, νομίζω ειναι σχετικό.  Ξεκίνησα μαζί του τα Χριστούγεννα. 

πρίν από 19 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καρκίνο στο συκώτι εχει το πουλάκι μου..τρώει όμως τον αμπακο!!! Μου μοιάζει σε αυτό χαχαχα

Μάλιστα.. εμένα είχε στη σπλήνα, αλλά δεν προλάβαμε να κάνουμε και πολλά. Έτσι μπράβο να τρώει, περαστικά του. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κορίτσι μου έλα στον χαλαρό τον αχαστο να σε κάνει μανούλα!! Λυπάμαι πολύ για τα εμβρυακια σας τα τελευταία. Ευτυχώς είσαι συνειδητοποιημένη και δεν χάνεις άλλο χρόνο!! Ο γιατρός μας θα δεις θα σε κάνει να νιώσεις άνετα!! Καλή αρχη λοιπόν στο ταξίδι της δωρεάς. Αναμονή περίπου 2 μήνες. 

Όχι Χρυσούλακι μου γειτονάκι πήγα ήδη συνειδητοποιημενη πριν καν αυτά τα δύο το ήξερα τυπικό ήταν αυτό το κομμάτι για αυτά τα δύο. Αύριο θα με πάρει ο δικός μ ντοκ να μ πει ποτέ με πασάρει στον χαλαρό. Δύο μήνες μια χαρά θα φάω και τον αγλεορα το Πάσχα έτοιμη θα πάω 

πρίν από 30 λεπτά , Neli83 είπε:

Κοριτσαρα μου τουλαχιστον εκανες τις προσπαθειες σου και τις εξαντλησες..τωρα παμε για δωρεα και υγιη μωρακια! Μενεις ευκολα εγκυος,πηγες και στον Κουρτη..η επιτυχια ειναι 100% !!! ❤❤❤

Αμήν κοριτσάκι μ γλυκό με το γούρι που μας έφερες εσύ με τα μωρουλινια σ φέτος ♥ 

πρίν από 30 λεπτά , Condios είπε:

@MELINASP Λυπάμαι για τα εμβρυακια σας,,,αλλά σε διαβαζω πολύ δυναμική και χαίρομαι για την επιλογή σας στο επόμενο βήμα. Εύχομαι ο θαυματοποιός "χαλαρός" να μεγαλουργήσει και μαζί σας. 

Όπως μου τα λες για τους προεμφυτευτικούς μιλάμε για 1000€ + 1400€ αν είναι πχ 4 οι βλαστοκύστες που θα ελεγχθούν. Θεέ μου πόσα λεφτά αν υπολογίσω και τα 5000€ της νέας δότριας + τα 4500€ της λαπαρουστερο + του συζύγου ? Μήπως να αρχίσω να ψάχνω για τα ορφανά της Ουκρανίας που τα έβλεπα και εκλαιγα στην τηλεόραση, αν είναι να υιοθετήσουμε και να δώσουμε τα χρήματα σε ένα παιδάκι που έχει ανάγκη πραγματικά ρε κορίτσια δηλαδή και να μεγαλώσει με αγάπη...ξεχειλίζουμε από αυτή για ένα παιδάκι.

Σε ευχαριστώ αγάπη μ για την ευχή σου. 

Ωωωω ναι ακριβό το σπορ των προεμφυτευτικων δύο χρόνια τώρα έχουμε πεθάνει λεφτά λεφτα λεφτά άστα να πάνε. Εσύ όμως γτ θες προεμφυτευτικους; συγνώμη βρε αγάπη αλλά ακόμα δεν έχω συβδιασει όνομα με ιστορία και τα χάνω σας μπερδεύω 

Όσο για την υιοθεσία άστο άπιαστο όνειρο μακάρι να ήταν εύκολο στην Ελλάδα θα χαμε όλες εδώ μέσα από δύο παιδια

 

πρίν από 30 λεπτά , chitaneta είπε:

Λυπάμαι για τα αποτελέσματα απο τα εμβρυακια σας... Λογικο ειναι να στενοχωρηθηκες και να ηλπιζες οτι εστω ενα απο τα δυο θα μπορουσε να προχωρησει σε ετ. Αλλά κοιτάμε μπροστά και προχωράμε!

Θα σε περιλαβει ο Κουρ χαχαχα 

Εμένα περσι αργησε λιγο η δοτρια λογω lockdown, 4 μηνες αν θυμαμαι καλα αλλά στη Χρυσα μας φετος της βρηκε πολυ γρήγορα!

Σε ευχαριστώ αγάπη μ να σαι καλά πάμε μπροστά τώρα και ο Θεός βοηθός. Μια χαρά με λοκ νταουν οι 4 μήνες γληγορο τον βρίσκω τον χαλαρό χαχαχαχαχα

πρίν από 30 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καρκίνο στο συκώτι εχει το πουλάκι μου..τρώει όμως τον αμπακο!!! Μου μοιάζει σε αυτό χαχαχα

Ψυχούλα μ μωρέ τρώει όμως πολύ καλό αυτό! 

πρίν από 12 λεπτά , Villi είπε:

Εμενα δεν μου βρήκε ακόμη, νομίζω ειναι σχετικό.  Ξεκίνησα μαζί του τα Χριστούγεννα. 

Μάλιστα.. εμένα είχε στη σπλήνα, αλλά δεν προλάβαμε να κάνουμε και πολλά. Έτσι μπράβο να τρώει, περαστικά του. 

Λυπάμαι πολύ για το σκυλάκι σ αγάπη μ 

Ααααα άργησε εσένα σε σχέση με ότι ακούω από τα κορίτσια. 

Κορίτσια μιας και μπαίνω τώρα σε αυτό το χορό. Τι πρέπει να ρωτήσω; 

1.ποσες βλαστοκιστες

2. Να μας μοιάζει οκ ναι και στους δυο

3. Ομάδα αίματος μας νοιάζει νομίζω μόνο αν δεν το πούμε στο παιδί ε; (εμείς θα το πούμε) 

4. Στον δότη πως πάει το θέμα; όσον αφορά το να τον βρουν όπως οι δοτριες; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , MELINASP είπε:

Σε ευχαριστώ αγάπη μ για την ευχή σου. 

Ωωωω ναι ακριβό το σπορ των προεμφυτευτικων δύο χρόνια τώρα έχουμε πεθάνει λεφτά λεφτα λεφτά άστα να πάνε. Εσύ όμως γτ θες προεμφυτευτικους; συγνώμη βρε αγάπη αλλά ακόμα δεν έχω συβδιασει όνομα με ιστορία και τα χάνω σας μπερδεύω 

Όσο για την υιοθεσία άστο άπιαστο όνειρο μακάρι να ήταν εύκολο στην Ελλάδα θα χαμε όλες εδώ μέσα από δύο παιδια

 

Και πολλά θυμάσαι!!!!!!!! Σε θαυμάζω,,,,ειδικά όταν απαντάς τα κατεβατά σεντόνια σου,,,αχαχαχα respect.

Αν βγει περίεργο το fish & το dfi και το οξειδωτικό στρες,,,είπε,,,καλό θα ήταν να κάνουμε προεμφυτευτικούς. Δε φτάσαμε ακόμα εκεί αλλά να μην ξέρω κόστος πάνω κάτω? Πάντως στράγγισμα κανονικό είναι όλες αυτές οι διαδικασίες άστα. Κρίμα που είναι απιαστο όνειρο οι υιοθεσίες,,,ποσα παιδάκια θα είχαν βρει ένα σπίτι και πόσες οικογένειες θα μεγάλωναν με γέλια και χαρές αντίστοιχα. Έχει ο Θεός. Για όλες μας.

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...