Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Villi είπε:

Ρε συ γιατί να τα βάλεις και τα τρία; Και βασικά επιτρέπεται; 

Να πω την αλήθεια κι εγώ αυτό περίμενα να μου πει... ότι απαγορεύεται. Δεν μου είπε κάτι τέτοιο. Κοίταξε ξανά τα έμβρυα κ είπε ότι διαφωνεί... Τι να σου πω. :huh:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

ναω;Καλημέρα αγαπημένα μου κορίτσια!!! @Viv37 ελπίζω σήμερα να μάθεις ότι σε περιμένουν 4 ζουμπουρλουδικες και δυνατές βλαστοκυστουλες!! Και καλά αποτελέσματα στον υπέρηχο!! @marina_86 και εγώ ξέρω ότι πάνω από 40 μπορείς να βάλεις 3. Τι ακριβώς δεν άρεσε στον γιατρό από τα εμβρυακια σου; Σου είπε; Χάρηκα πολύ με τα αποτελέσματα σου πάμε τώρα δυνατά τα τα τα για το επόμενο βήμα!! @Neli83 μου έχω συνέχεια στο μυαλό μου τον υπέρηχο σου. Μα τι υπέροχο θα είναι να βλέπεις δύο μωράκια να χορεύουν στην κοιλίτσα σου. Λιγωθηκα χτες κ μόνο στη σκέψη!! Ευτυχώς τη ζημιά την έκανε το όσπριο πάλι καλά!! @Villi μου κατανοώ τους φόβους σου. Εμένα αυτα τα ωάρια που ξεφυτρώνουν τους τελευταίους μήνες με κάνουν και απογοητεύομαι , συν όλα όσα περναω με κάνουν να απογοητεύομαι και να φοβάμαι.ας έχουμε πίστη και ας αφεθουμε στο θέλημα του Θεού και στην καλή μας τύχη!!! Και να σου πω και κάτι; Έχει μπει δυνατά το νέο έτος γιατί να μην πετύχουμε κ εμείς; 

Λοιπόν κορίτσια πήγα το πρωί στο φαρμακείο να πάρω τα αυτοκόλλητα. Κλασσικά σε έλλειψη μου είπαν. Ευτυχώς έχω 25ρια αλλά κάπου έλεος δηλαδή. Θα αγχωνόμαστε και για φάρμακα που δεν μπορούμε να βρούμε. 

Σας φιλώ όλες 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Λοιπόν κορίτσια πήγα το πρωί στο φαρμακείο να πάρω τα αυτοκόλλητα. Κλασσικά σε έλλειψη μου είπαν. Ευτυχώς έχω 25ρια αλλά κάπου έλεος δηλαδή. Θα αγχωνόμαστε και για φάρμακα που δεν μπορούμε να βρούμε.

Με τα demerstil θα κάνεις το εξής: Θα κάνεις μια αναζήτηση στο internet στο χρυσό οδηγό και θα βρεις όλα τα φαρμακεία της περιοχής σου. Θα ξεκινήσεις να τηλεφωνείς με τη σειρά. Έτσι θα μαζέψεις κάποια κουτιά. Αν δεν σου φτάνουν, μεγαλώνεις την ακτίνα της αναζήτησης και ψάχνεις σε γειτονικές περιοχές ή στην περιοχή που δουλεύετε εσύ και ο σύζυγός σου. Το συγκεκριμένο φάρμακο το εισάγει ο ΙΦΕΤ, γι' αυτό είναι σε έλλειψη. Όμως υπάρχουν κάποια φαρμακεία που κάνουν δικές τους εισαγωγές, π.χ. νομίζω ο Γεωργίου στην Πλ. Μαβίλη. Αν τα πάρεις από εκεί δεν δέχονται συνταγή και τα πληρώνεις ιδιωτικά.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Troia είπε:

Με τα demerstil θα κάνεις το εξής: Θα κάνεις μια αναζήτηση στο internet στο χρυσό οδηγό και θα βρεις όλα τα φαρμακεία της περιοχής σου. Θα ξεκινήσεις να τηλεφωνείς με τη σειρά. Έτσι θα μαζέψεις κάποια κουτιά. Αν δεν σου φτάνουν, μεγαλώνεις την ακτίνα της αναζήτησης και ψάχνεις σε γειτονικές περιοχές ή στην περιοχή που δουλεύετε εσύ και ο σύζυγός σου. Το συγκεκριμένο φάρμακο το εισάγει ο ΙΦΕΤ, γι' αυτό είναι σε έλλειψη. Όμως υπάρχουν κάποια φαρμακεία που κάνουν δικές τους εισαγωγές, π.χ. νομίζω ο Γεωργίου στην Πλ. Μαβίλη. Αν τα πάρεις από εκεί δεν δέχονται συνταγή και τα πληρώνεις ιδιωτικά.

Καλημέρα!! Έχω ξεκινήσει με τα φαρμακεία του Πειραιά. Ευτυχώς έχει ένα μεγάλο που θα μου έχουν απάντηση μέχρι το μεσημερι αν θα μπορέσουν να μου τα βρουν. Δεν ήξερα πάντως για πιο λόγο είναι σε έλλειψη για άλλη μια φορά μας έδωσες τα φώτα σου!! Ευχαριστώ πολύ!!

Έβαλα και τον σύζυγό να ψάξει που δουλεύει στην άλλη άκρη της Αττικής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!! Έχω ξεκινήσει με τα φαρμακεία του Πειραιά. Ευτυχώς έχει ένα μεγάλο που θα μου έχουν απάντηση μέχρι το μεσημερι αν θα μπορέσουν να μου τα βρουν. Δεν ήξερα πάντως για πιο λόγο είναι σε έλλειψη για άλλη μια φορά μας έδωσες τα φώτα σου!! Ευχαριστώ πολύ!!

Έβαλα και τον σύζυγό να ψάξει που δουλεύει στην άλλη άκρη της Αττικής.

Καλημέρα κ μένα ο γιατρός μου είπε κ έβαζα δύο των 100 κάθε δύο μέρες. Εβρισκα σε ένα μεγάλο φαρμακείο κοντά μου αφού τους έκανα παραγγελία και έφερναν ένα,δύο κουτιά. Εγώ τώρα τα έχω σταματήσει, έχω ένα κουτί που δεν άνοιξα με 24  αυτολλ των 100. Αν θες μπορώ να στο δώσω, λήγει τον 7/23. Αλλά δεν κυκλοφορω έξω, μόνο με τον άντρα μου. Ακόμα έχω τελειώματα από την αποκόλληση. Θες να μου στείλεις προσωπικο να συνεννοηθούμε;

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Moomin είπε:

Καλημέρα κ μένα ο γιατρός μου είπε κ έβαζα δύο των 100 κάθε δύο μέρες. Εβρισκα σε ένα μεγάλο φαρμακείο κοντά μου αφού τους έκανα παραγγελία και έφερναν ένα,δύο κουτιά. Εγώ τώρα τα έχω σταματήσει, έχω ένα κουτί που δεν άνοιξα με 24  αυτολλ των 100. Αν θες μπορώ να στο δώσω, λήγει τον 7/23. Αλλά δεν κυκλοφορω έξω, μόνο με τον άντρα μου. Ακόμα έχω τελειώματα από την αποκόλληση. Θες να μου στείλεις προσωπικο να συνεννοηθούμε;

Καλημέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ πολύ, αν δεν μου βρει το φαρμακειο θα σου στείλω πμ να μην ενοχλούμε και τα κορίτσια εδώ. Ευτυχώς έχω κάποια 25ρια που με καλύπτουν μέχρι την άλλη εβδομάδα. Και πάλι σε ευχαριστώ και εύχομαι να κλείσει τελείως τελείως η αποκόλληση και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ πολύ, αν δεν μου βρει το φαρμακειο θα σου στείλω πμ να μην ενοχλούμε και τα κορίτσια εδώ. Ευτυχώς έχω κάποια 25ρια που με καλύπτουν μέχρι την άλλη εβδομάδα. Και πάλι σε ευχαριστώ και εύχομαι να κλείσει τελείως τελείως η αποκόλληση και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!!

Να είσαι καλά, σε ευχαριστώ πολύ! Ωραία, αν χρειαστεί, θα συνεννοηθούμε :wub:

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ πολύ, αν δεν μου βρει το φαρμακειο θα σου στείλω πμ να μην ενοχλούμε και τα κορίτσια εδώ. Ευτυχώς έχω κάποια 25ρια που με καλύπτουν μέχρι την άλλη εβδομάδα. Και πάλι σε ευχαριστώ και εύχομαι να κλείσει τελείως τελείως η αποκόλληση και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!!

Χρυσα μου καλημέρα

Να ξερεις κοντά στο ιατρείο του κουρ σχετικα, υπαρχει το φαρμακειο στο ονομα Ταλαρουγκας που γενικά ειδικευεται αρκετα σε φαρμακα εξωσωματικης και ειναι πολυ εξυπηρετικοί... Σε περιπτωση που πατε στο ιατρειο του καποια μερα θα μπορουσες να τους παρεις τηλ μηπως εχουν να σου κρατησουν. Βέβαια επειδη εξαρταται απο το κρατος, τους τα δινουν λιγα λιγα...

Αν βρεις κοντα σου καλυτερα φυσικα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, marina_86 said:

Να πω την αλήθεια κι εγώ αυτό περίμενα να μου πει... ότι απαγορεύεται. Δεν μου είπε κάτι τέτοιο. Κοίταξε ξανά τα έμβρυα κ είπε ότι διαφωνεί... Τι να σου πω. :huh:

Mαρινα φαντάσου να’χες τρίδυμα! Εύχομαι με όλη μου την καρδιά να πετύχει η προσπάθεια σου αυτή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , chitaneta είπε:

Χρυσα μου καλημέρα

Να ξερεις κοντά στο ιατρείο του κουρ σχετικα, υπαρχει το φαρμακειο στο ονομα Ταλαρουγκας που γενικά ειδικευεται αρκετα σε φαρμακα εξωσωματικης και ειναι πολυ εξυπηρετικοί... Σε περιπτωση που πατε στο ιατρειο του καποια μερα θα μπορουσες να τους παρεις τηλ μηπως εχουν να σου κρατησουν. Βέβαια επειδη εξαρταται απο το κρατος, τους τα δινουν λιγα λιγα...

Αν βρεις κοντα σου καλυτερα φυσικα...

Μπα, δεν ξέρω, γιατί τα demerstil είναι ειδική περίπτωση...Και στα φαρμακεία του golden hall και του avenue π.χ. που είναι κοντά στο Ιασώ και στο παλιό εμβρυογένεσις και πάντα έβρισκες ό,τι φάρμακο εξωσωματικής ήθελες, αυτά δεν υπήρχαν...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Troia είπε:

Μπα, δεν ξέρω, γιατί τα demerstil είναι ειδική περίπτωση...Και στα φαρμακεία του golden hall και του avenue π.χ. που είναι κοντά στο Ιασώ και στο παλιό εμβρυογένεσις και πάντα έβρισκες ό,τι φάρμακο εξωσωματικής ήθελες, αυτά δεν υπήρχαν...

Ναι κι ο ταλαρεγκας μετρημενα τα βρισκει γιατι οπως λες ειναι ιδιαιτερη περιπτωση. Απλα εμενα μου εκοψε τη συνταγη και καθε φορα που εχει μου κρατάει 5 ή παραπανω κουτια και σιγα σιγα ολοκληρωνεται η συνταγη...

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Να σου πω λίγο την αμαρτία μου..φοβάμαι μήπως με την τόση στεναχώρια που τραβάω με το σκυλί, δεν ανταποκριθω σωστά η κάνω πάλι κύστη παρά την καταστολή... Και έρχεται στο μυαλό μου η δική σου περίπτωση που είχες πριν την ετ αλλά και μετά την περιπέτεια της μανουλας σου και όχι μόνο τα κατάφερες αλλά στάθηκες και παλικάρι. Και μόλις σε φέρω στο μυαλό μου αυτόματα ηρεμώ..ότι είναι να γίνει θα γίνει είτε ήμαστε ήρεμες είτε τρελαμενες 

Εντάξει τότε είσαι σε καλά χέρια!! Από όσο ξέρω ο Κουρ .είναι και στο Ιασώ και στο Ρέα. Εμένα επειδή μένω Πειραιά με πήγε στο Ρέα και ψιλό ξινισα τα μούτρα μου χαχαχα 

Μην τα σκέφτεσαι αυτά αγάπη μ είσαι δυνατή και το έχεις αποδείξει!!

Ρέα ε και εγώ δίπλα είμαι και το σκέφτομαι αλλά από την άλλη σαν νοσοκομείο δεν έχω καλή εμπειρία. 

Εσύ γτ ξίνισες;;; 

16 ώρες πρίν, Fili είπε:

@MELINASP μου τουλάχιστον το τσέκαρατε και  προχωράμε μπροστά.

@Chrussa1982 λυπάμαι πολύ για το σκυλάκι σου στο έχω πει. Εύχομαι να μην πονάει. Και φυσικά να μας μιλάς. Είναι μέλος της οικογένειας κι αυτός! ❤️❤️

Α ή συζήτηση για υιοθεσία είναι όντως τεράστιο κεφάλαιο. Εγώ το είχα προτεινει στο γλυκάκι μου αλλά δεν ήταν πολύ θετικός. Βέβαια δεν επέμενα και πολύ. Ήταν μια από τις επιλογές που συζητήσαμε. Δωρεά, υιοθεσία, τα δύο μας. Όντως είναι πολύ κρίμα να μην προχώρα η διαδικασία πιο γρήγορα... 

Ναι πάμε μπροστά τώρα. Πως είσαι εσύ; 

14 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Είχαμε μιλήσει και εμείς πολύ για την υιοθεσία. Είμαστε και οι 2 θετικοί. Μάλιστα ταυτόχρονα με τη δωρεά σκεφτήκαμε να τρέξουμε και αιτήσεις για ανάδοχη. Αλλά σκέφτηκα ότι αν μας δώσουν ένα παιδάκι που η μαμά του πχ είναι φυλακή για λίγο διάστημα η σε κέντρο απεξάρτησης και κάποια στιγμή σταθεί στα πόδια της και δικαιωματικά θα πρεπει να πάρει το παιδάκι της πίσω με τη ψυχή θα το δώσουμε  εμείς; Και έτσι κάπως κάναμε πίσω. Για την υιοθεσία δυστυχώς ξέρω ότι είναι δύσκολα. Σας μιλάω με το χέρι στην καρδιά αν είχα ένα παιδάκι δικό μου δεν θα είχα πρόβλημα να υιοθετήσω και ένα παιδάκι έστω και με κάποια μορφής αναπηρία που αυτά τα παιδάκια τα δίνουν πολύ εύκολα για υιοθεσία. Αλλά κατευθείαν το πρώτο μου παιδάκι να έχει κάποιο πρόβλημα και να μου ξαναβγεί η ψυχή από το άγχος να του παρέχω την οποιαδήποτε βοήθεια χρειάζεται , ρε κορίτσια δεν έχω τόση δύναμη μέσα μου. Αλλά ακόμα και υγιέστατα παιδάκια όχι απαραίτητα βρεφακια αλλά και μεγαλύτερα πχ 5 χρόνων πάλι δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι η γρήγορο. Εμείς δεν έχουμε σπίτι στο όνομα μας και είμαστε από τους χαμηλόμισθους πόσο εύκολα θα μας έδιναν ένα παιδάκι; Έτσι είπαμε να πάμε δωρεά και αν δεν...απόλυτα συνειδητοποιημένοι και περισσότερο από ποτέ αγαπημένοι θα πορευτούμε τα 2 μας.

Έτσι όπως τα λες είναι. Είναι πολύ δύσκολο να την πάρεις αυτή την επιλογή να μεγαλώσεις ένα παιδάκι με αναπηρία εις γνώση σου. Ο ξάδελφος μου είναι αυτιστικός στο μεγαλύτερο φάσμα. Και ειλικρινά είναι ένας νταλκάς στο κεφάλι της θείας μ μια ζωή. Τι θα γίνει το παιδί όταν εκείνη φύγει. Είναι 4 χρόνια μικρότερος μου. Εγώ θα τον αναλάβω σίγουρα. Θα έρθει να μείνει κάπου κοντά μου να τον προσέχω και να συνεχίσει το σχολείο των δραστηριοτήτων που κάνει. Αλλά σκεφτομαι ώρες ώρες αν δεν ήμουν εγώ τι θα γινόταν εκείνος; πως θα ένιωθε η θεία μ αν δεν υπήρχε κάποιος; άσε σ λέω πολύ δύσκολο. Θεέ μ συγχώρα με ένα παιδάκι θέλω αλλά αυτή την επιλογή δεν τη παιρνω γτ αν εγώ πάθω κάτι δεν ξέρω ποιος θα κοιτάξει αυτό το παιδί. 

14 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Δε θα ειναι τιποτα γλυκο μου κοριτσι. Πιο πολυ σαν κραμπα ή σφαχτης ακουγεται. Αναμενουμε νεα!♥️

Χρυσουλακι μην ξαναπεις οτι μας επρηξες! Εχεις πεσει σε ζωοφιλες εδω που σημαινει οτι κι εμεις θεμουμε να μαθαινουμε νεα απο το σκυλακι σου και σιγουρανα μας λες οταν σε στεναχωρει η κατασταση του. 

Χρονια μας πολλα! Να μας χαιρονται και να μας προσεχουν! 

@marina_86 αγαπη τον τρελανες το γιατρουλη σου; Τον αφησες να σου π

ει τι βλεπει ή τα ελεγες μονη σου; Ολα καλα ετσι;  Σου ειπε κατι που δεν ξερουμε; 

@MELINASP Μελινακι μου λυπαμαι που δεν ηταν καλα τα τελευταια. Ομως και τα αλλα δικα σας θα ειναι και θα τα καταφερετε με την πρωτη γιατι εχεις ταλαιπωρηθει παρα πολυ οποτε του χρονου τετοια εποχη θα χορευεις ντελαπονγκο με το μωράκι σου! Ευχομαι να βρεθουν γρηγορα οι δοτες και να μην εχεις μεγαλη αναμονη!♥️♥️♥️

@Condios αχ κι εγω τα εβλεπα και ηθελα να μπω στην τηλεοραση να τα παρω αγκαλια. 

Τι του χρόνου καλέ άμα φτάσω αυχενική θα αρχίσω τα κετελαμπονγκο εγωωω θα με δείτε στις ειδήσεις τρελή γκαστρωμενη χορεύει κετελαμπονγκο με τα βυζια απέξω στη πλατεία συντάγματος χαχαχαχαχαχαχαχα

13 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κοριτσια μου γυρισα! Πηγε η καρδια μου στη θεση της..ο πονος ηταν απο το εντερο..(ατιμοι γιγαντες!) Τα μωρα εδωσαν ρεσιταλ σβουρας!! Δεν σταματησαν λεπτο να κουνιουνται!! Οι καρδουλες τατατατα!! Ολα καλα δοξα το Θεο!!

Αντε μπράβο βρε κοριτσαρα μ γουρακι μας!!! ♥️ 

13 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αγαπημένη μου, welcome to the club! Θα πω αυτό που είπα κ στον εαυτό μου όταν τα τρία τελευταία μας έμβρυα πήγαν άκλαυτα... Πάλι καλά δεν τα έκανα ετ! Πιστεύω ότι καταλαβαίνεις πολύ καλά πώς το εννοώ... 

Αν θες πληροφορίες για δότες να σου πω.

 

Ακριβώς το ίδιο κι εμείς! Γιατί μας ξεκαθάρισαν ότι υιοθεσία γιοκ. Μόνο ανάδοχη. Και λέω πώς θα το δώσω μετά; Πόσα χαστούκια ακόμα ν' αντέξουμε;...

Αυτό ακριβώς που είπες πάλι καλά που δεν έκανα Εμ θα χα αλλά τώρα!!! 

Εννοείται ντοκ μου θέλω ινφο για δότες πως πάει το πράμα εκεί γτ δεν ξέρω τίποτα. 

Πως είσαι σήμερα πέρασαν όλα ε;; 

13 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Εγω ειχα ζητησει να εχει τα χρωματα μου (εποδερμιδα, μαλλια, ματια) ηθελα να βρουν μια να μου μοιαζει αλλα τελικα αργουσε τοσπ πολυ που ειπα ας ειναι οπως θελει αρκει να ερθει. Και για ηλικια ηθελα ιδανικα κατω απο 30 αλλα η exotic μας βγήκε 33 χρονων μεγαλοκοπελα (χαχαχαχα). Ομαδα αιματος ειναι ασχετη με τις δικες μας. Αυτο με απασχολει λιγο γιατι εχει 0- που ειναι σπανια αλλα αυτη μας ελαχε οποτε προχωρησαμε. Δεν πειραζει απο μενα θα παρει την τσαχπινια μου χαχαχα! Ο Κουρ νομιζω οτι ψαχνει λιγο πιο στοχευμενα. Θα βρει ατομα που να σας ταιριαζουν. Θα σας δωσουν κατευθειαβ εμβρυακια ή ξεχωριστα διαλεγεται δοτρια και ξεχωριστσ δοτη;

@Chrussa1982 μου αν δεν εχεις καλη ψυχολογια θα σου στειλουμε εμεις οοοολη μας τη θετικη ενεργεια και θα τα καταφερουν τα εμβρυακια σου. Ασε που δε γινεται να πιασουν τα δικα μου και οχι τα δικα σου. Τι σοι συμπεθερες θα ειμαστε. Αρα ολα θα πανε καλα γλυκουλα μου.

Συμφωνω απολυτα με οσα ειπες για την υιοθεσια. Η αναδοχη ειναι ψυχοφθορα και για εμας που μετα θα πρεπει να τα αποχωριστουμε αλλα και γι αυτα αν μας αγαπησουν και δε θελουν να φυγουν. Δυσκολα πραγματα. Με τα παιδακια που εχουν καποιο προβλημα το ζορι μου ειναι πώς θα το εξασφαλισουμε οταν δε θα ειμαστε πια εδω; Τι θα κανει μονο του; Θα μου πεις τωρα τι κανει; Ε τωρα τουλαχιστον το φροντιζει καποιος. Αυτα τα παιδακια θα μπιρουσαμε να τα υιοθετησουμε αν ειχαμε και το οικονομικο υποβαθρο. Ετσι οπως ειμαστε πώς;  Ισως ειναι εγωιστικο αλλα δικαιουμαστε κι εμεις να ζησουμε οπως το ονειρευομαστε...

Αγκαλιες και φιλια σου στελνω και χαδακια για σκυλακι σου♥️

Κοίτα για να μου μοιάζει και να του μοιάζει η δοτρια και ο δότης θα πάμε σε διπλή δωρεά και όχι έτοιμα έμβρυα. Τι μεγάλο κοπέλα καλέ αφού μας ήρθε η εξωτική μας έβγαλε το λάδι 3 χρονάκια της τα χαρίζουμε!! 

Με την ομάδα αίματος μην σκας γτ δεν ξέρεις το μωρό τι ομάδα αίματος θα καταλήξει να έχει. 

13 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Χαχαχαχα Λοιπόν, ο γλυκούλης για άλλη μια φορά με σκλάβωσε. Μου λέει από μόνος του να βάλουμε το dvd γιατί θέλω να στο εξηγήσω. Εγώ άνετη. Λέω α ναι γιατρέ, να το δούμε μαζί; Ναι λέει. Χαχαχαχα Μου τα εξηγούσε από μόνος του και τον ρωτούσα, σαν μάθημα γυναικολογίας ήταν! Βρε μήπως με διαβάζει; Γιατρέ μου I ❤️ you! Χαχαχα

Είδε κάποιες κοκκινίλες στο ενδομήτριο που μάλλον είναι φλεγμονές και βρήκε δύο πολύ μικρές εστίες ενδομητριωσης που τις καυτηρίασε. Επίσης είδε κ κάποιες συμφυσεις ανάμεσα στο έντερο κ τη μήτρα που τις έκοψε. Κατά τ' αλλά εξωτερικά η μήτρα, ωοθήκες, σάλπιγγες μια χαρα. Περιμένουμε τώρα και τα αποτελέσματα ngs για να δούμε πώς θα κινηθούμε...

Εν τω μεταξύ τον ρώτησα και για πρεμφυτευτικο @Villi . Μου είπε ότι από τη στιγμή που είναι κρυοσυντηρημενες δεν το προτείνει. Μου εξήγησε ότι στις κρυοσυντηρημενες γίνεται με δύο τρόπους κ μου εξήγησε γιατί δεν θέλει κανέναν από τους δύο. Οπότε μου είπε παίρνουμε το ρίσκο. Αν δεν πετύχουν είναι πιθανό να είχαν θέμα. Αχ ρε κορίτσια. Φοβάμαι τόσο πολύ που με πιάνει άρνηση κ δεν θέλω να κάνω ετ. Νομίζω αν έρθει η στιγμή που θα μου πει έλα ετοιμαζόμαστε για ετ θα πω άστο βρε γιατρέ μου. Καλά δεν είμαστε; Να έρχομαι κ να τα λέμε απλά κι ωραία;...

Σε φαντάζομαι να το παίζεις άνετη και μέσα σ να βράζεις χαχαχαχαχαχα

Κοίτα εγώ θα σ πω ότι προφανώς βρήκε δύο τρία πραγματάκια και τα έφτιαξε οπότε ίσως αυτά να επιρραζαν τις άλλες φορές. Αν δεν είχε βρει κάτι θα σ έλεγα ναι κάνε βιοψιες. 

Όσον αφορά τους προεμφυτευτικους στα κατεψυγμένα έμβρυα. Εγώ τώρα αυτά τα δύο που έκανα ήταν κατάψυξη 3 χρόνια. Τα έβγαλαν πήραν τα κύτταρα και τα ξαναέβαλαν. Δεν είναι το ιδανικό μπες κατάψυξη βγες ξαναμπές. Αλλά εμείς επειδή δεν ήθελα σε καμία περίπτωση και άλλη αποβολή και επειδή είχαμε όλο αυτό το ιστορικό με τις χρωμοσωμικες ανωμαλίες έπρεπε να το κάνουμε. 

13 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Κοριτσακια μου γλυκα εγω αυριο το πρωι θα παω για υπερηχο μαστου. Το ραντεβου προσπαθουσα να το κλεισω για 2,5 ωρες και δεν υπηρχε κανενα διαθεσιμο πριν τον Απριλη. Και μαλιστα ειχα ραντεβου αλλα επρεπε να το ακυρωσω γιατι μου ηρθε νωροτερα η περιοδος και παλι δε μου εβρισκαν κενο. Τελικα καταφερα και βρηκα ενα που ομως θα το πληρωσω γιατι το κενο δεν ισχυε για ταμεια. 30€. Σαν να αγοραζω τσιχλα μου φανηκε με τοσα που δινουμε το 30αρι. 

Επισης αυριο θα μαθουνε αν/ποσες βλαστοκυστες εχουμε. Ομμμμμμμμμμμμμμμμμμμ

Εγω νομιζω οτι οταν ερθει η ωρα για ετ θα σε πιασει μεγαλος ενθουσιασμος γιατι πλεον θα εχετε αποκλεισει ολους τουε λογους αποτυχιας και φυσικα θα τα καταφερετε με την πρωτη γλυκουλα μου! Αντε να πανε ολα καλα ευχομαι και να ερθει η ωρα γρηγορα♥️

Αντε με το καλό αγάπη μ θα μάθεις πόσες όχι αν αλλά πόσες!!! ♥️ 

3 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Να πω την αλήθεια κι εγώ αυτό περίμενα να μου πει... ότι απαγορεύεται. Δεν μου είπε κάτι τέτοιο. Κοίταξε ξανά τα έμβρυα κ είπε ότι διαφωνεί... Τι να σου πω. :huh:

Πάνω από 40 επιτρέπετε; Ι κανονικά να βάλουν 3. Αλλά ναι ρε αγάπη είναι επικίνδυνο. Το νελακι δύο έβαλε και έγιναν 3 για σκέψου. 

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

ναω;Καλημέρα αγαπημένα μου κορίτσια!!! @Viv37 ελπίζω σήμερα να μάθεις ότι σε περιμένουν 4 ζουμπουρλουδικες και δυνατές βλαστοκυστουλες!! Και καλά αποτελέσματα στον υπέρηχο!! @marina_86 και εγώ ξέρω ότι πάνω από 40 μπορείς να βάλεις 3. Τι ακριβώς δεν άρεσε στον γιατρό από τα εμβρυακια σου; Σου είπε; Χάρηκα πολύ με τα αποτελέσματα σου πάμε τώρα δυνατά τα τα τα για το επόμενο βήμα!! @Neli83 μου έχω συνέχεια στο μυαλό μου τον υπέρηχο σου. Μα τι υπέροχο θα είναι να βλέπεις δύο μωράκια να χορεύουν στην κοιλίτσα σου. Λιγωθηκα χτες κ μόνο στη σκέψη!! Ευτυχώς τη ζημιά την έκανε το όσπριο πάλι καλά!! @Villi μου κατανοώ τους φόβους σου. Εμένα αυτα τα ωάρια που ξεφυτρώνουν τους τελευταίους μήνες με κάνουν και απογοητεύομαι , συν όλα όσα περναω με κάνουν να απογοητεύομαι και να φοβάμαι.ας έχουμε πίστη και ας αφεθουμε στο θέλημα του Θεού και στην καλή μας τύχη!!! Και να σου πω και κάτι; Έχει μπει δυνατά το νέο έτος γιατί να μην πετύχουμε κ εμείς; 

Λοιπόν κορίτσια πήγα το πρωί στο φαρμακείο να πάρω τα αυτοκόλλητα. Κλασσικά σε έλλειψη μου είπαν. Ευτυχώς έχω 25ρια αλλά κάπου έλεος δηλαδή. Θα αγχωνόμαστε και για φάρμακα που δεν μπορούμε να βρούμε. 

Σας φιλώ όλες 

Γειτονάκι μ θες να ρωτήσω και εδώ Μοσχάτο που είμαι εγώ;;; αν χρειαστεί πες μ

 

 

Καλημέρα είπα; δεν ειοα

Καλημέρα κοκονες μου!!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα, μόλις εφυγα απο το Μητέρα όπου είχα υπέρηχο με τον Κουρ, δοκιμαστικος κύκλος Νο 3. Εντάξει το ενδομήτριο θελει ακόμα, αλλά… η δότρια μου βρέθηκε, περιμένουνε να αδιαθετήσει και ξεκινάει …σε περίπου 20 ημέρες θα δώσει τα αυγουλακια της. Ο απίστευτος όταν τον ρώτησα να μου πει κάτι για την κοπέλα μου είπε είναι κοντή, χοντρή, άσχημη με σπυριά και πολλές τρίχες σαν κι εσένα χαχαχαχχα. ΤΙΠΟΤΑ δεν μου ειπε ο απαίσιος, ελπίζω κάτι να μου πει στη συνέχεια. Θα κάνει μια προσπάθεια  λέει να μας συγχρονίσει αν πάει καλά και το ενδομήτριο μου ώστε να βάλουμε φρέσκα έμβρυα.  

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Villi είπε:

Κορίτσια καλημερα, μόλις εφυγα απο το Μητέρα όπου είχα υπέρηχο με τον Κουρ, δοκιμαστικος κύκλος Νο 3. Εντάξει το ενδομήτριο θελει ακόμα, αλλά… η δότρια μου βρέθηκε, περιμένουνε να αδιαθετήσει και ξεκινάει …σε περίπου 20 ημέρες θα δώσει τα αυγουλακια της. Ο απίστευτος όταν τον ρώτησα να μου πει κάτι για την κοπέλα μου είπε είναι κοντή, χοντρή, άσχημη με σπυριά και πολλές τρίχες σαν κι εσένα χαχαχαχχα. ΤΙΠΟΤΑ δεν μου ειπε ο απαίσιος, ελπίζω κάτι να μου πει στη συνέχεια. Θα κάνει μια προσπάθεια  λέει να μας συγχρονίσει αν πάει καλά και το ενδομήτριο μου ώστε να βάλουμε φρέσκα έμβρυα.  

Έρχονται μωράκιααααααααα ωωωω τί ωραία νεα???!!!!!!με το καλό εύχομαι να συγχρονιστείτε και να τα δεχτείς!!!!!! Είναι ωραίος ο γιατρός,,,καλά κανει και έχει χιουμορ!!!!! χρειάζεται για να μας χαλαρώνουν! Μπράβο Βιλάκι! Όλα θα πάνε υπεροχα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...