Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, MELINASP είπε:

Όχι Χρυσούλακι μου γειτονάκι πήγα ήδη συνειδητοποιημενη πριν καν αυτά τα δύο το ήξερα τυπικό ήταν αυτό το κομμάτι για αυτά τα δύο. Αύριο θα με πάρει ο δικός μ ντοκ να μ πει ποτέ με πασάρει στον χαλαρό. Δύο μήνες μια χαρά θα φάω και τον αγλεορα το Πάσχα έτοιμη θα πάω 

Αμήν κοριτσάκι μ γλυκό με το γούρι που μας έφερες εσύ με τα μωρουλινια σ φέτος ♥ 

Σε ευχαριστώ αγάπη μ για την ευχή σου. 

Ωωωω ναι ακριβό το σπορ των προεμφυτευτικων δύο χρόνια τώρα έχουμε πεθάνει λεφτά λεφτα λεφτά άστα να πάνε. Εσύ όμως γτ θες προεμφυτευτικους; συγνώμη βρε αγάπη αλλά ακόμα δεν έχω συβδιασει όνομα με ιστορία και τα χάνω σας μπερδεύω 

Όσο για την υιοθεσία άστο άπιαστο όνειρο μακάρι να ήταν εύκολο στην Ελλάδα θα χαμε όλες εδώ μέσα από δύο παιδια

 

Σε ευχαριστώ αγάπη μ να σαι καλά πάμε μπροστά τώρα και ο Θεός βοηθός. Μια χαρά με λοκ νταουν οι 4 μήνες γληγορο τον βρίσκω τον χαλαρό χαχαχαχαχα

Ψυχούλα μ μωρέ τρώει όμως πολύ καλό αυτό! 

Λυπάμαι πολύ για το σκυλάκι σ αγάπη μ 

Ααααα άργησε εσένα σε σχέση με ότι ακούω από τα κορίτσια. 

Κορίτσια μιας και μπαίνω τώρα σε αυτό το χορό. Τι πρέπει να ρωτήσω; 

1.ποσες βλαστοκιστες

2. Να μας μοιάζει οκ ναι και στους δυο

3. Ομάδα αίματος μας νοιάζει νομίζω μόνο αν δεν το πούμε στο παιδί ε; (εμείς θα το πούμε) 

4. Στον δότη πως πάει το θέμα; όσον αφορά το να τον βρουν όπως οι δοτριες; 

 

Λοιπόν σου απαντάω με βάσει καθαρά τα δικά μου..

1) εμάς μας είπε ότι δώσει η δοτρια (να υπολογίζεις 8 με 10 ωάρια γιατί πια όλοι τα μοιράζουν κ ας μην το λένε ευθέως).

2) εμένα με έβαλε να κατεβάσω τη μάσκα να δει ολόκληρη την μάπα μου και ρώτησε κιλά κ ύψος. Εν τέλει όταν βρέθηκε η δοτρια πριν τους 2 μήνες κιόλας μου είπε απλά ότι είναι αδύνατη στα κυβικά μου. 

3) δεν ζήτησα να έχει ίδια ομάδα αίματος και δεν ρώτησα κιόλας αν έχουμε τελικά με την δοτρια ( κ εμείς θα το πούμε).

4) στο σπέρμα δεν έδωσε βάση καθόλου. Για δωρεά σπέρματος θα σε συμβουλεύσουν τα κορίτσια που πάνε με δότη. 

Ωστόσο....μπορείς να ζητήσεις εσύ πχ να έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη η να είναι πχ κάτω από 30. Εμένα που δεν με ένοιαζε τόσο μου βρήκε μπαμ μπαμ ίσως αν ζητούσα κάτι πολύ συγκεκριμένο να είχα κ περισσότερη αναμονή. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, Condios είπε:

Και πολλά θυμάσαι!!!!!!!! Σε θαυμάζω,,,,ειδικά όταν απαντάς τα κατεβατά σεντόνια σου,,,αχαχαχα respect.

Αν βγει περίεργο το fish & το dfi και το οξειδωτικό στρες,,,είπε,,,καλό θα ήταν να κάνουμε προεμφυτευτικούς. Δε φτάσαμε ακόμα εκεί αλλά να μην ξέρω κόστος πάνω κάτω? Πάντως στράγγισμα κανονικό είναι όλες αυτές οι διαδικασίες άστα. Κρίμα που είναι απιαστο όνειρο οι υιοθεσίες,,,ποσα παιδάκια θα είχαν βρει ένα σπίτι και πόσες οικογένειες θα μεγάλωναν με γέλια και χαρές αντίστοιχα. Έχει ο Θεός. Για όλες μας.

Απαντάω σε αυτά που βλέπω αλλά αν δεις στο κεφάλι μ μέσα είναι μια τεράστια παύση μέχρι να θυμηθώ χαχαχαχαχα

Αααα με τρόμαξες οκ αυτά τα θυμάμαι χαχαχαχαχ

Όλα καλά θα πάνε πιστεύω αγάπη μ. Βέβαια αν δείξει κάτι τότε ναι σίγουρα θέλει προεμφυτευτικους. 

Ποτέ θα τα κάνει αυτά ο άντρας σου; 

Κοίτα για τις υιοθεσίες είναι μεγάλη η κουβέντα. Παιδάκια υπάρχουν άλλα με προβλήματα. Αλλιώς πας ιδιωτική υιοθεσία ένα κάρο λεφτά. Θα μ πεις τόσα έχουμε δώσει. Τι να σ πω να το ξέραμε από την αρχή ναι αλλά τώρα μετά από όλα όσα έχουμε δώσει πφφφ

 

πρίν από 15 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Λοιπόν σου απαντάω με βάσει καθαρά τα δικά μου..

1) εμάς μας είπε ότι δώσει η δοτρια (να υπολογίζεις 8 με 10 ωάρια γιατί πια όλοι τα μοιράζουν κ ας μην το λένε ευθέως).

2) εμένα με έβαλε να κατεβάσω τη μάσκα να δει ολόκληρη την μάπα μου και ρώτησε κιλά κ ύψος. Εν τέλει όταν βρέθηκε η δοτρια πριν τους 2 μήνες κιόλας μου είπε απλά ότι είναι αδύνατη στα κυβικά μου. 

3) δεν ζήτησα να έχει ίδια ομάδα αίματος και δεν ρώτησα κιόλας αν έχουμε τελικά με την δοτρια ( κ εμείς θα το πούμε).

4) στο σπέρμα δεν έδωσε βάση καθόλου. Για δωρεά σπέρματος θα σε συμβουλεύσουν τα κορίτσια που πάνε με δότη. 

Ωστόσο....μπορείς να ζητήσεις εσύ πχ να έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη η να είναι πχ κάτω από 30. Εμένα που δεν με ένοιαζε τόσο μου βρήκε μπαμ μπαμ ίσως αν ζητούσα κάτι πολύ συγκεκριμένο να είχα κ περισσότερη αναμονή. 

Α ναι καλά λες να έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη σωστή πολύ σημαντικό αυτό. 

Τώρα σε τι φάση είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καρκίνο στο συκώτι εχει το πουλάκι μου..τρώει όμως τον αμπακο!!! Μου μοιάζει σε αυτό χαχαχα

Αχ το καημενουλη μου... Καλο ειναι που τρωει πάντως 

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Όχι Χρυσούλακι μου γειτονάκι πήγα ήδη συνειδητοποιημενη πριν καν αυτά τα δύο το ήξερα τυπικό ήταν αυτό το κομμάτι για αυτά τα δύο. Αύριο θα με πάρει ο δικός μ ντοκ να μ πει ποτέ με πασάρει στον χαλαρό. Δύο μήνες μια χαρά θα φάω και τον αγλεορα το Πάσχα έτοιμη θα πάω 

Αμήν κοριτσάκι μ γλυκό με το γούρι που μας έφερες εσύ με τα μωρουλινια σ φέτος ♥ 

Σε ευχαριστώ αγάπη μ για την ευχή σου. 

Ωωωω ναι ακριβό το σπορ των προεμφυτευτικων δύο χρόνια τώρα έχουμε πεθάνει λεφτά λεφτα λεφτά άστα να πάνε. Εσύ όμως γτ θες προεμφυτευτικους; συγνώμη βρε αγάπη αλλά ακόμα δεν έχω συβδιασει όνομα με ιστορία και τα χάνω σας μπερδεύω 

Όσο για την υιοθεσία άστο άπιαστο όνειρο μακάρι να ήταν εύκολο στην Ελλάδα θα χαμε όλες εδώ μέσα από δύο παιδια

 

Σε ευχαριστώ αγάπη μ να σαι καλά πάμε μπροστά τώρα και ο Θεός βοηθός. Μια χαρά με λοκ νταουν οι 4 μήνες γληγορο τον βρίσκω τον χαλαρό χαχαχαχαχα

Ψυχούλα μ μωρέ τρώει όμως πολύ καλό αυτό! 

Λυπάμαι πολύ για το σκυλάκι σ αγάπη μ 

Ααααα άργησε εσένα σε σχέση με ότι ακούω από τα κορίτσια. 

Κορίτσια μιας και μπαίνω τώρα σε αυτό το χορό. Τι πρέπει να ρωτήσω; 

1.ποσες βλαστοκιστες

2. Να μας μοιάζει οκ ναι και στους δυο

3. Ομάδα αίματος μας νοιάζει νομίζω μόνο αν δεν το πούμε στο παιδί ε; (εμείς θα το πούμε) 

4. Στον δότη πως πάει το θέμα; όσον αφορά το να τον βρουν όπως οι δοτριες; 

 

Να σου πω την αλήθεια εγω δεν ειχα ρωτησει πολλά για την δοτρια, αλλά το να εχει δωσει εγκυμοσυνη ή μωρακι ακομα καλυτερα, μου φαινεται καλη απαιτηση.

Συνηθως 10-8 ωαρια δίνουνε και οσα γονιμοποιηθουνε αναλογα και με το σπέρμα. Αφου πατε και με δοτη το λογικο θα ειναι να παρετε αρκετές βλαστοκυστουλες.

Να ειναι μικρή αν θες μπορεις να ζητήσεις νομιζω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , MELINASP είπε:

Απαντάω σε αυτά που βλέπω αλλά αν δεις στο κεφάλι μ μέσα είναι μια τεράστια παύση μέχρι να θυμηθώ χαχαχαχαχα

Αααα με τρόμαξες οκ αυτά τα θυμάμαι χαχαχαχαχ

Όλα καλά θα πάνε πιστεύω αγάπη μ. Βέβαια αν δείξει κάτι τότε ναι σίγουρα θέλει προεμφυτευτικους. 

Ποτέ θα τα κάνει αυτά ο άντρας σου; 

Κοίτα για τις υιοθεσίες είναι μεγάλη η κουβέντα. Παιδάκια υπάρχουν άλλα με προβλήματα. Αλλιώς πας ιδιωτική υιοθεσία ένα κάρο λεφτά. Θα μ πεις τόσα έχουμε δώσει. Τι να σ πω να το ξέραμε από την αρχή ναι αλλά τώρα μετά από όλα όσα έχουμε δώσει πφφφ

 

Α ναι καλά λες να έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη σωστή πολύ σημαντικό αυτό. 

Τώρα σε τι φάση είσαι; 

Ξεκίνησα από χτες λευκά σικλακουρ για το ενδομήτριο και από μεθαύριο θα βάζω και τα αυτοκόλλητα. Δευτέρα θα πάω να δει να δούμε πως πάει. Συνεχίζω βέβαια κ τις ενέσεις καταστολής. 

Πιστεύω πάντως όπως είπε κ η @chitaneta ότι θα πάρετε αρκετές βλαστοκυστες αφού πάτε με διπλή δωρεά. Ποτέ λες να κλείσεις ραντεβού;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , chitaneta είπε:

Αχ το καημενουλη μου... Καλο ειναι που τρωει πάντως 

Να σου πω την αλήθεια εγω δεν ειχα ρωτησει πολλά για την δοτρια, αλλά το να εχει δωσει εγκυμοσυνη ή μωρακι ακομα καλυτερα, μου φαινεται καλη απαιτηση.

Συνηθως 10-8 ωαρια δίνουνε και οσα γονιμοποιηθουνε αναλογα και με το σπέρμα. Αφου πατε και με δοτη το λογικο θα ειναι να παρετε αρκετές βλαστοκυστουλες.

Να ειναι μικρή αν θες μπορεις να ζητήσεις νομιζω

Ναι καλά λες όντως και να είναι μικρή σωστά. Σε ευχαριστώ πολυυυ

πρίν από 1 λεπτό , Chrussa1982 είπε:

Ξεκίνησα από χτες λευκά σικλακουρ για το ενδομήτριο και από μεθαύριο θα βάζω και τα αυτοκόλλητα. Δευτέρα θα πάω να δει να δούμε πως πάει. Συνεχίζω βέβαια κ τις ενέσεις καταστολής. 

Πιστεύω πάντως όπως είπε κ η @chitaneta ότι θα πάρετε αρκετές βλαστοκυστες αφού πάτε με διπλή δωρεά. Ποτέ λες να κλείσεις ραντεβού;

Είδες τι σου είπα κούκου αυτά τα θυμάμαι όλα χαχαχαχαχαχα

Κοίτα αύριο μου είπε θα με πάρει ο γυναικολόγος μ ο παπαθαν.. Τηλ θα μιλήσει με το έμβρυολογικο και θα με πάρει να μ πει πως προχωράμε με τη δωρεά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , chitaneta είπε:

Αχ το καημενουλη μου... Καλο ειναι που τρωει πάντως 

Να σου πω την αλήθεια εγω δεν ειχα ρωτησει πολλά για την δοτρια, αλλά το να εχει δωσει εγκυμοσυνη ή μωρακι ακομα καλυτερα, μου φαινεται καλη απαιτηση.

Συνηθως 10-8 ωαρια δίνουνε και οσα γονιμοποιηθουνε αναλογα και με το σπέρμα. Αφου πατε και με δοτη το λογικο θα ειναι να παρετε αρκετές βλαστοκυστουλες.

Να ειναι μικρή αν θες μπορεις να ζητήσεις νομιζω

Να σου πω λίγο την αμαρτία μου..φοβάμαι μήπως με την τόση στεναχώρια που τραβάω με το σκυλί, δεν ανταποκριθω σωστά η κάνω πάλι κύστη παρά την καταστολή... Και έρχεται στο μυαλό μου η δική σου περίπτωση που είχες πριν την ετ αλλά και μετά την περιπέτεια της μανουλας σου και όχι μόνο τα κατάφερες αλλά στάθηκες και παλικάρι. Και μόλις σε φέρω στο μυαλό μου αυτόματα ηρεμώ..ότι είναι να γίνει θα γίνει είτε ήμαστε ήρεμες είτε τρελαμενες 

πρίν από 8 λεπτά , MELINASP είπε:

Ναι καλά λες όντως και να είναι μικρή σωστά. Σε ευχαριστώ πολυυυ

Είδες τι σου είπα κούκου αυτά τα θυμάμαι όλα χαχαχαχαχαχα

Κοίτα αύριο μου είπε θα με πάρει ο γυναικολόγος μ ο παπαθαν.. Τηλ θα μιλήσει με το έμβρυολογικο και θα με πάρει να μ πει πως προχωράμε με τη δωρεά. 

Εντάξει τότε είσαι σε καλά χέρια!! Από όσο ξέρω ο Κουρ .είναι και στο Ιασώ και στο Ρέα. Εμένα επειδή μένω Πειραιά με πήγε στο Ρέα και ψιλό ξινισα τα μούτρα μου χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

@MELINASP μου τουλάχιστον το τσέκαρατε και  προχωράμε μπροστά.

@Chrussa1982 λυπάμαι πολύ για το σκυλάκι σου στο έχω πει. Εύχομαι να μην πονάει. Και φυσικά να μας μιλάς. Είναι μέλος της οικογένειας κι αυτός! ❤️❤️

Α ή συζήτηση για υιοθεσία είναι όντως τεράστιο κεφάλαιο. Εγώ το είχα προτεινει στο γλυκάκι μου αλλά δεν ήταν πολύ θετικός. Βέβαια δεν επέμενα και πολύ. Ήταν μια από τις επιλογές που συζητήσαμε. Δωρεά, υιοθεσία, τα δύο μας. Όντως είναι πολύ κρίμα να μην προχώρα η διαδικασία πιο γρήγορα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Να σου πω λίγο την αμαρτία μου..φοβάμαι μήπως με την τόση στεναχώρια που τραβάω με το σκυλί, δεν ανταποκριθω σωστά η κάνω πάλι κύστη παρά την καταστολή... Και έρχεται στο μυαλό μου η δική σου περίπτωση που είχες πριν την ετ αλλά και μετά την περιπέτεια της μανουλας σου και όχι μόνο τα κατάφερες αλλά στάθηκες και παλικάρι. Και μόλις σε φέρω στο μυαλό μου αυτόματα ηρεμώ..ότι είναι να γίνει θα γίνει είτε ήμαστε ήρεμες είτε τρελαμενες 

Εντάξει τότε είσαι σε καλά χέρια!! Από όσο ξέρω ο Κουρ .είναι και στο Ιασώ και στο Ρέα. Εμένα επειδή μένω Πειραιά με πήγε στο Ρέα και ψιλό ξινισα τα μούτρα μου χαχαχα 

Οχι καλή μου, μην ανησυχεις οτι δεν θα πας καλα γι αυτο... Πραγματι μπορει να εχουμε τις αλλες στενοχωριες μας αλλά κι ο στοχος που εχουμε μας γεμιζει δυναμη... ΚΑι πιστευω οτι με τις αρβεκαπ μπορει και ελεγχει καλυτερα το συστημα μας ακόμα κι αν περνάμε στενοχωριες μεγαλες. Κριμα να σου συμβει και σενα τωρα αυτο με τη σκυλιτσα, ξερω ποσο δυσκολο ειναι... Αλλά και συ μαχητρια εισαι και θα τα καταφερεις όλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fili είπε:

@MELINASP μου τουλάχιστον το τσέκαρατε και  προχωράμε μπροστά.

@Chrussa1982 λυπάμαι πολύ για το σκυλάκι σου στο έχω πει. Εύχομαι να μην πονάει. Και φυσικά να μας μιλάς. Είναι μέλος της οικογένειας κι αυτός! ❤️❤️

Α ή συζήτηση για υιοθεσία είναι όντως τεράστιο κεφάλαιο. Εγώ το είχα προτεινει στο γλυκάκι μου αλλά δεν ήταν πολύ θετικός. Βέβαια δεν επέμενα και πολύ. Ήταν μια από τις επιλογές που συζητήσαμε. Δωρεά, υιοθεσία, τα δύο μας. Όντως είναι πολύ κρίμα να μην προχώρα η διαδικασία πιο γρήγορα... 

Είχαμε μιλήσει και εμείς πολύ για την υιοθεσία. Είμαστε και οι 2 θετικοί. Μάλιστα ταυτόχρονα με τη δωρεά σκεφτήκαμε να τρέξουμε και αιτήσεις για ανάδοχη. Αλλά σκέφτηκα ότι αν μας δώσουν ένα παιδάκι που η μαμά του πχ είναι φυλακή για λίγο διάστημα η σε κέντρο απεξάρτησης και κάποια στιγμή σταθεί στα πόδια της και δικαιωματικά θα πρεπει να πάρει το παιδάκι της πίσω με τη ψυχή θα το δώσουμε  εμείς; Και έτσι κάπως κάναμε πίσω. Για την υιοθεσία δυστυχώς ξέρω ότι είναι δύσκολα. Σας μιλάω με το χέρι στην καρδιά αν είχα ένα παιδάκι δικό μου δεν θα είχα πρόβλημα να υιοθετήσω και ένα παιδάκι έστω και με κάποια μορφής αναπηρία που αυτά τα παιδάκια τα δίνουν πολύ εύκολα για υιοθεσία. Αλλά κατευθείαν το πρώτο μου παιδάκι να έχει κάποιο πρόβλημα και να μου ξαναβγεί η ψυχή από το άγχος να του παρέχω την οποιαδήποτε βοήθεια χρειάζεται , ρε κορίτσια δεν έχω τόση δύναμη μέσα μου. Αλλά ακόμα και υγιέστατα παιδάκια όχι απαραίτητα βρεφακια αλλά και μεγαλύτερα πχ 5 χρόνων πάλι δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι η γρήγορο. Εμείς δεν έχουμε σπίτι στο όνομα μας και είμαστε από τους χαμηλόμισθους πόσο εύκολα θα μας έδιναν ένα παιδάκι; Έτσι είπαμε να πάμε δωρεά και αν δεν...απόλυτα συνειδητοποιημένοι και περισσότερο από ποτέ αγαπημένοι θα πορευτούμε τα 2 μας.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Το ελπιζω...τα εχω κανει πανω μου απο τον φοβο μου..αυχενικη εχω 17/3..

Εφτασε!! Απο κορονοιο την γλιτωσαμε..ελπιζω να την γλιτωσαμε και απο την αποτομη κινηση εχθες και να χοροπηδανε μεσα στην κοιλια!! Θα σας πω το βραδυ!!

Δε θα ειναι τιποτα γλυκο μου κοριτσι. Πιο πολυ σαν κραμπα ή σφαχτης ακουγεται. Αναμενουμε νεα!♥️

6 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου κατάφερα και σας διαβάσα επιτέλους γιατί τόση ώρα δεν σήκωσα κεφάλι. @chitaneta μου βαθιά ανάσα επιτέλους!! Είδες το μωράκι σου και είναι καλά. Πωπω ολόκληρο παλικαρακι έγινε!! Επιτέλους να τελειώσεις και με την κορτιζόνη μήπως φας κ κανένα απαγορευμένο!!  @Neli83 περιμένουμε κ από εσένα εννοείται. Πιστεύω καμία κράμπα θα έπαθες αλλά έκανες πολύ καλά και ζήτησες υπέρηχο. Το πολύ πολύ να κατουρηθεις από χαρά που θα ξαναδείς τα μπεμπακια σου!! @silvy22 περιμένουμε και εσένα να ακούσουμε δυνατά τα τα καρδούλα. Ναι όλες μαζί θα ακούσουμε να είσαι σίγουρη. 

Η ημέρα της γυναίκας σήμερα και χρονιά μας πολλά!! Του χρόνου τέτοια μέρα να γιορτάσουμε με τα μωράκια μας αγκαλίτσα!! 

Καλά περάσαμε κ εμείς με πολύ φαγητο και αγαπημένους ανθρώπους δίπλα μας. Ωστοσο χτες το σκυλάκι ήταν χάλια και εμείς σε αναμμένα κάρβουνα (σας επρηξα το ξέρω κ ζητώ συγνώμη). Και για να γελάσουμε λίγο το πρωί έφτιαξα σάντουιτς για τη δουλειά με λαγάνα που περίσσεψε. Πριν φύγω έφαγα 3 τυροπιτάκια. Και καθώς περπατούσα για το γραφείο σκέφτομαι " πωπω γλουτένη σήμερα" χαχαχαχα. 

Χρυσουλακι μην ξαναπεις οτι μας επρηξες! Εχεις πεσει σε ζωοφιλες εδω που σημαινει οτι κι εμεις θεμουμε να μαθαινουμε νεα απο το σκυλακι σου και σιγουρανα μας λες οταν σε στεναχωρει η κατασταση του. 

Χρονια μας πολλα! Να μας χαιρονται και να μας προσεχουν! 

@marina_86 αγαπη τον τρελανες το γιατρουλη σου; Τον αφησες να σου π

ει τι βλεπει ή τα ελεγες μονη σου; Ολα καλα ετσι;  Σου ειπε κατι που δεν ξερουμε; 

@MELINASP Μελινακι μου λυπαμαι που δεν ηταν καλα τα τελευταια. Ομως και τα αλλα δικα σας θα ειναι και θα τα καταφερετε με την πρωτη γιατι εχεις ταλαιπωρηθει παρα πολυ οποτε του χρονου τετοια εποχη θα χορευεις ντελαπονγκο με το μωράκι σου! Ευχομαι να βρεθουν γρηγορα οι δοτες και να μην εχεις μεγαλη αναμονη!♥️♥️♥️

@Condios αχ κι εγω τα εβλεπα και ηθελα να μπω στην τηλεοραση να τα παρω αγκαλια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Condios είπε:

@MELINASP Λυπάμαι για τα εμβρυακια σας,,,αλλά σε διαβαζω πολύ δυναμική και χαίρομαι για την επιλογή σας στο επόμενο βήμα. Εύχομαι ο θαυματοποιός "χαλαρός" να μεγαλουργήσει και μαζί σας. 

Όπως μου τα λες για τους προεμφυτευτικούς μιλάμε για 1000€ + 1400€ αν είναι πχ 4 οι βλαστοκύστες που θα ελεγχθούν. Θεέ μου πόσα λεφτά αν υπολογίσω και τα 5000€ της νέας δότριας + τα 4500€ της λαπαρουστερο + του συζύγου ? Μήπως να αρχίσω να ψάχνω για τα ορφανά της Ουκρανίας που τα έβλεπα και εκλαιγα στην τηλεόραση, αν είναι να υιοθετήσουμε και να δώσουμε τα χρήματα σε ένα παιδάκι που έχει ανάγκη πραγματικά ρε κορίτσια δηλαδή και να μεγαλώσει με αγάπη...ξεχειλίζουμε από αυτή για ένα παιδάκι.

Αχ συμπεθέρα κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα για τα παιδάκια από την Ουκρανία!!!❤️❤️❤️ 

Εύχομαι να μην υπάρχει καμία υποψία στο σπέρμα κ να γλιτώσετε τα λεφτά του προεμφυτευτικου γιατί θα τρελαθώ!.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

 

4. Στον δότη πως πάει το θέμα; όσον αφορά το να τον βρουν όπως οι δοτριες; 

 

Αγαπημένη μου, welcome to the club! Θα πω αυτό που είπα κ στον εαυτό μου όταν τα τρία τελευταία μας έμβρυα πήγαν άκλαυτα... Πάλι καλά δεν τα έκανα ετ! Πιστεύω ότι καταλαβαίνεις πολύ καλά πώς το εννοώ... 

Αν θες πληροφορίες για δότες να σου πω.

 

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

 Αλλά σκέφτηκα ότι αν μας δώσουν ένα παιδάκι που η μαμά του πχ είναι φυλακή για λίγο διάστημα η σε κέντρο απεξάρτησης και κάποια στιγμή σταθεί στα πόδια της και δικαιωματικά θα πρεπει να πάρει το παιδάκι της πίσω με τη ψυχή θα το δώσουμε  εμείς; Και έτσι κάπως κάναμε πίσω. 

Ακριβώς το ίδιο κι εμείς! Γιατί μας ξεκαθάρισαν ότι υιοθεσία γιοκ. Μόνο ανάδοχη. Και λέω πώς θα το δώσω μετά; Πόσα χαστούκια ακόμα ν' αντέξουμε;...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Απαντάω σε αυτά που βλέπω αλλά αν δεις στο κεφάλι μ μέσα είναι μια τεράστια παύση μέχρι να θυμηθώ χαχαχαχαχα

Αααα με τρόμαξες οκ αυτά τα θυμάμαι χαχαχαχαχ

Όλα καλά θα πάνε πιστεύω αγάπη μ. Βέβαια αν δείξει κάτι τότε ναι σίγουρα θέλει προεμφυτευτικους. 

Ποτέ θα τα κάνει αυτά ο άντρας σου; 

Κοίτα για τις υιοθεσίες είναι μεγάλη η κουβέντα. Παιδάκια υπάρχουν άλλα με προβλήματα. Αλλιώς πας ιδιωτική υιοθεσία ένα κάρο λεφτά. Θα μ πεις τόσα έχουμε δώσει. Τι να σ πω να το ξέραμε από την αρχή ναι αλλά τώρα μετά από όλα όσα έχουμε δώσει πφφφ

 

Α ναι καλά λες να έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη σωστή πολύ σημαντικό αυτό. 

Τώρα σε τι φάση είσαι; 

Εγω ειχα ζητησει να εχει τα χρωματα μου (εποδερμιδα, μαλλια, ματια) ηθελα να βρουν μια να μου μοιαζει αλλα τελικα αργουσε τοσπ πολυ που ειπα ας ειναι οπως θελει αρκει να ερθει. Και για ηλικια ηθελα ιδανικα κατω απο 30 αλλα η exotic μας βγήκε 33 χρονων μεγαλοκοπελα (χαχαχαχα). Ομαδα αιματος ειναι ασχετη με τις δικες μας. Αυτο με απασχολει λιγο γιατι εχει 0- που ειναι σπανια αλλα αυτη μας ελαχε οποτε προχωρησαμε. Δεν πειραζει απο μενα θα παρει την τσαχπινια μου χαχαχα! Ο Κουρ νομιζω οτι ψαχνει λιγο πιο στοχευμενα. Θα βρει ατομα που να σας ταιριαζουν. Θα σας δωσουν κατευθειαβ εμβρυακια ή ξεχωριστα διαλεγεται δοτρια και ξεχωριστσ δοτη;

@Chrussa1982 μου αν δεν εχεις καλη ψυχολογια θα σου στειλουμε εμεις οοοολη μας τη θετικη ενεργεια και θα τα καταφερουν τα εμβρυακια σου. Ασε που δε γινεται να πιασουν τα δικα μου και οχι τα δικα σου. Τι σοι συμπεθερες θα ειμαστε. Αρα ολα θα πανε καλα γλυκουλα μου.

Συμφωνω απολυτα με οσα ειπες για την υιοθεσια. Η αναδοχη ειναι ψυχοφθορα και για εμας που μετα θα πρεπει να τα αποχωριστουμε αλλα και γι αυτα αν μας αγαπησουν και δε θελουν να φυγουν. Δυσκολα πραγματα. Με τα παιδακια που εχουν καποιο προβλημα το ζορι μου ειναι πώς θα το εξασφαλισουμε οταν δε θα ειμαστε πια εδω; Τι θα κανει μονο του; Θα μου πεις τωρα τι κανει; Ε τωρα τουλαχιστον το φροντιζει καποιος. Αυτα τα παιδακια θα μπιρουσαμε να τα υιοθετησουμε αν ειχαμε και το οικονομικο υποβαθρο. Ετσι οπως ειμαστε πώς;  Ισως ειναι εγωιστικο αλλα δικαιουμαστε κι εμεις να ζησουμε οπως το ονειρευομαστε...

Αγκαλιες και φιλια σου στελνω και χαδακια για σκυλακι σου♥️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Condios said:

@MELINASP Λυπάμαι για τα εμβρυακια σας,,,αλλά σε διαβαζω πολύ δυναμική και χαίρομαι για την επιλογή σας στο επόμενο βήμα. Εύχομαι ο θαυματοποιός "χαλαρός" να μεγαλουργήσει και μαζί σας. 

Όπως μου τα λες για τους προεμφυτευτικούς μιλάμε για 1000€ + 1400€ αν είναι πχ 4 οι βλαστοκύστες που θα ελεγχθούν. Θεέ μου πόσα λεφτά αν υπολογίσω και τα 5000€ της νέας δότριας + τα 4500€ της λαπαρουστερο + του συζύγου ? Μήπως να αρχίσω να ψάχνω για τα ορφανά της Ουκρανίας που τα έβλεπα και εκλαιγα στην τηλεόραση, αν είναι να υιοθετήσουμε και να δώσουμε τα χρήματα σε ένα παιδάκι που έχει ανάγκη πραγματικά ρε κορίτσια δηλαδή και να μεγαλώσει με αγάπη...ξεχειλίζουμε από αυτή για ένα παιδάκι.

Είναι όντως πολλά λεφτά αλλά να σου πω την αλήθεια το σκέφτομαι!  Δεν μπορώ να σκεφτώ την πιθανότητα να περάσω ξανά τα ίδια όπως την προηγούμενη Δευτέρα. Κορίτσια πόσα χρήματα έχετε δώσει για το ERA test για να δω αν θα την κάνω Ελλάδα η εδώ. Η ασφάλεια μου δεν καλύπτει το ERA δυστυχώς. Aυριο έχω την υστεροσκοπηση και βιοψία ενδομητρίου. Κάτι άλλο, έχει κάνει κάποια από εσάς scratching του ενδομητρίου? Βοήθησε σε κάτι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...