Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Fili είπε:

Καλά εγω δεν το έχω φτάσει σε αυτό το σημείο. Και αλάτι βάζω στο φαγητό και δεν ψάχνω την κρυμμένη ζάχαρη των τροφίμων. Απλά τα παραπάνω αποφεύγω. Είπαμε. Ισορροπια ❤️

Αγαπημένη μου γι'αυτό ρώτησα η άγνοια μου σκοτώνει χαχαχαχα. Λες τζάμπα να βουρλιζομαι; 

Καλέ που είναι οι υπόλοιπες; Η @Condios είναι στο παρτυ, οι σουρτουκες οι άλλες που ξεσαλωνουν. Εμείς με τον άντρα μου κρυώνουμε τόσο πολύ που δεν θα πάμε πουθενά. Δεν οδηγούμε κιόλας ε δεν περιμένω συγκοινωνία με τον ψοφο. Οπότε το πρόγραμμα έχει κρασάκι, καναπέ, κουβετουλα και ταινιουλα. 

Καλό βράδυ αγαπημένες μου!! Αγάπη και οοομμμμμ!!!

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

54 minutes ago, Moomin said:

Εγω πριν χασω καποια κιλα και αφου ειχα ηδη κανει δυο προσπαθειες εξωσωμ, ειχα κανει καμπυλη ινσουλινης και ζαχαρου και ειχα μια μικρη αντισταση στην ινσουλινη, αλλα ο ενδοκρινολογος δεν ανησυχει, μου λεει μονο καθε φορα να μη παρω κιλα (μου εχει ορισει το ποσα να παρω-δεν ξερω αν θα τα καταφερω βεβαια) και να προσεχω με τα γλυκα (αν φαω θα ειναι λιγο). Ουδεποτε μου ειπε λογω κορτιζονης να προσεχω, ουτε ο τωρινος γυναικολογος, ουτε ο προηγουμενος. Την εχω κοψει βεβαια εδω και καποιες εβδομαδες αλλα πραγματικα δεν ειχα ποτε θεμα πρηξιματος, ζαχαρου κλπ. Αυτο βγαινει φυσιολογικο μεχρι στιγμης. 

Επειδη εχετε αναφερει για την κορτιζονη, ισως οντως καποιες κοπελες τις επηρεαζει, οπως και τα σικλακουρ, εμενα τιποτα.

Κι εμενα ο χαλαρος δεν μου ειπε τιποτα για ζαχαρη, αλλά η αιματολογος μου ειπε λογω κορτιζονης οχι αλατι κι οχι ζαχαρη. Ειναι μικρη η δοση της κορτιζονης που παιρνεις μου ειπε, αλλά επειδη δεν ξερουμε καθα οργανισμος ποσο ευαισθητος ειναι στην κορτιζονη, καλυτερα να μην τρωω...

@Fili μου καλο αυτο που σου ειπε ο καλουλης σου. Ωραιο το παγωτακι!

43 minutes ago, Chrussa1982 said:

Στην προηγούμενη ετ δεν μου είχε δώσει κορτιζόνη ο γιατρός. Σε γενικές γραμμές η διατροφή μου είναι καλή μπορώ να πω εκτός από μια μέρα την εβδομάδα που θα φάω τα ωραία και απαγορευμένα αλλιώς νιώθω καταπίεση χαχαχα. Εάν όμως τώρα που δώσει κορτιζόνη από θέμα φαγητό καταλαβαίνω θα το τρώω ανάλατο και δεν με πολύ πειράζει. Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι τι μπορώ να τρώω σαν πρωινό. Ακόμα και το ψωμί έστω και το μαύρο δεν έχει κρυμμένη ζάχαρη ή αλάτι; Όντως δεν γνωρίζω για αυτό ρωτάω  θα μπορούσα πχ να τρώω μια φέτα ψωμί ολικής με ταχίνι η μέλι; Η επηρεάζει και αυτό; Η τι θα μπορούσα να τρώω στη δουλειά τις μέρες που είμαι συνέχεια εκτός γραφείου και δεν θα μπορώ να έχω ταπερακι. Πάει έκαψα τον εγκέφαλο μου. 

Χρυσα μου, νομιζω μελι και ταχινι μια χαρα ειναι...η αιματολογος δεν μου κατι για μελι. Επισης για το αλατι μου τονισε οτι δεν χρειαζεται να τρωω ψωμι χωρις αλατι, απλα να μην προσθετω αλατι στο φαι μου. Εγω προσωπικα οταν ειδα οτι δεν πρηζομαι, αναλογως το φαι εβαζα μια σταλα αλατακι ή και soya sauce και μια χαρα ολα.

Επισης εχτες βρηκαμε σε μαγαζι με βιολογικα, μαρμελαδα χωρις ζαχαρη και κανενα αλλο γλυκαντικο. Μονο φρουτο, χυμο μηλο και πηκτινη. Πολυ ωραια μαρμελαδα, ενθουσιαστηκα! Δεν καταλαβαινεις στην γευση οτι δεν εχει ζαχαρη!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας..θελω εναν γυναικολογο απο θεσσαλονικη να κανει κολποσκοπηση σε μια φιλη μου..ο γιατρος που εχω ειναι απασχολημενος κ δεν βρισκει χρονο...προκειται πιθανον  για ορθοκοιλη αν καποιες γνωριζουν...δεν ειναι θεμα εγκυμοσυνης δλδ ο σκοπος..αν εχετε καποιον καλο πειτε μου...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fili είπε:

Ευχομαι η πάρεούλα μας να σου διώξει λίγο λίγο το άγχος. Είμαι 10εβδ και 3μερες περίπου. 

Ο καλουλης μου εμένα μου είπε να τρώω ότι θέλω. Είναι  νωρίς ακόμα. Έτσι είπε. Όταν το είπε την επόμενη μέρα έφαγα ένα τεράστιο παγωτό με τρεις τεράστιες μπάλες. Έσκασα μιλάμε. Γενικά προσπαθώ να κάνω όσο γίνεται καλή και υγιεινή διατροφή. Τη ζάχαρη την αποφεύγω και για την κορτιζόνη,και για κίνδυνο σακχάρου διαβήτη αν και δεν έχω ιστορικό και γενικά δεν ήμουν ποτέ γλτκατζου. Αν και θα θελα κάπου κάπου λιγη. Ένα κορμό, ένα προφιτερολ, λιγη σοκολάτα. Μμμμμμ

Τι ειναο καλε οι καντήλες; καλοί τύπου; αμάν βρε π; ιδακι μου. Να μην κουράζεσαι πολύ. Να χαλάρωνεις ❤️❤️❤️

@Fili θα το ξαναπώ έχω πάρει απίστευτη δύναμη απο όλες σας.. κ σας ευχαριστώ

εγω με τη διατροφη δεν τα παω καλα ...πριν την εμβρυομεταφορα ημουν οκ πρόσεχα , στην αναμονη μονο τα πομολα απο τις πορτες που δεν εφαγα, κ  τωρα προσπαθω να με στρώσω.....ειμαι και γλυκατζου....  αφηστε τα 

 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Αγαπημένη μου γι'αυτό ρώτησα η άγνοια μου σκοτώνει χαχαχαχα. Λες τζάμπα να βουρλιζομαι; 

Καλέ που είναι οι υπόλοιπες; Η @Condios είναι στο παρτυ, οι σουρτουκες οι άλλες που ξεσαλωνουν. Εμείς με τον άντρα μου κρυώνουμε τόσο πολύ που δεν θα πάμε πουθενά. Δεν οδηγούμε κιόλας ε δεν περιμένω συγκοινωνία με τον ψοφο. Οπότε το πρόγραμμα έχει κρασάκι, καναπέ, κουβετουλα και ταινιουλα. 

Καλό βράδυ αγαπημένες μου!! Αγάπη και οοομμμμμ!!!

 

Παρούσα ! Κλάψαμε πάλι από συγκίνηση! Πόσο καιρό είχα να βγω μόνο με γυναίκες? Ωραία ήταν! Και στα δικά μας όλες με το καλό,,,και ενώσεις , και ετ, και χοριακες , και baby shower parties και γέννες,,,όλα με το καλό!!!!! Εδώ να είμαστε να τα λέμε! 

Φίλη η φάση απόψε είναι,,,καναπές, κουβέρτα, κρασάκι και αγκαλίτσες με τη,,,,όπως ακριβώς τα λες είμαστε και εμείς. Και να οδηγούσες πόσο μακριά θα πήγαινες με την τιμή της βενζίνης? Για αυτό,,,αγκαλίτσες ζεστές και τζάμπα ! Εδώ δε χιόνισε μόνο τρώμε πολύ κρύο , έχει ήδη -2. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Κοριτσια τα φωτα σας..θελω εναν γυναικολογο απο θεσσαλονικη να κανει κολποσκοπηση σε μια φιλη μου..ο γιατρος που εχω ειναι απασχολημενος κ δεν βρισκει χρονο...προκειται πιθανον  για ορθοκοιλη αν καποιες γνωριζουν...δεν ειναι θεμα εγκυμοσυνης δλδ ο σκοπος..αν εχετε καποιον καλο πειτε μου...

Ένας απο τους καλύτερους χειρούργους για γυναικολογικά  θέματα στη Θεσσαλονίκη είναι ο Γκριμπιζης. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

12 ώρες πρίν, Asteraki19 είπε:

Ναι από Θεσσαλονίκη είμαι στο ασίστ πηγα. Μου είπαν 2-3 μήνες ανάλογα με την ομάδα αίματος μας. Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα αλλά κλείνουμε προς τα εκεί. Απλά μου είπαν ότι ψάχνουν να βρουν δοτρια που θα μου μοιάζει αλλά αναρωτιέμαι εφόσον δεν ξέρουμε πως θα είναι πως μπορούμε να ξέρουμε ότι όντως μας μοιάζει. Αλλά ντράπηκα να ρωτήσω 

Έχω διαβάσει το βιογραφικό του γιατρού από το ασιστινγκ, και είναι εντυπωσιακό. Αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία. Τελικά πηγές και στο newlife; Τι σε κέρδισε στο ασιστινγκ; 

Καλά για τα χαρακτηριστικά κ να ρωτούσες τι θα σου έλεγε.. Εννοείται ότι δεν μπορούμε να ξέρουμε αλλά εγώ πιστεύω ότι ψάχνουν τα πολύ βασικά να μοιάζουν, ειδικά αν το ζητήσει το ζευγάρι ή η γυναίκα. Κάποιες δεν τους ενδιαφέρει καθόλου αυτό. Απλά αν το ζητήσεις θα κοιτάξουν μην είσαι εσύ για παράδειγμα μελαχρινή φουλ και βρουν μια δοτρια εντελώς ανοιχτόχρωμη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για μένα τα πράγματα δεν πήγαν καλά. Εχθές είχα αιμορραγία κ πηγματα. Πηγα το πρωι κ εκανα χοριακη κ έπεσε στο μισο. Απεβαλα πριν προλάβω να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Ηταν η 6 εμβρυομεταφορα. Κομμάτια. Δεν έχω αλλα εμβρυακια. Ήμουν κ με δωρεά ωαρίου. 41 ετων. Γνωρίζεται ποιος εχει τα μεγαλυτερα ποσοστα στη δωρεα? Με 2 δοτριες που εχω κανει μεχρι στιγμης στη Θεσσαλονίκη στο em...lab δεν ειχα καλα αποτελέσματα. Η πρωτη εδωσε 4 βλαστοκυστες με 0 χοριακες. Η δευτερη 6 βλαστοκυστες κ ηταν ως εξης: η 1 μηδεν η δευτερη θετικη αλλα στην 15 εβδομαδα σταματησε κ δημιουργηθηκε εμβρυικος υδρωπας κ στην 3 βιοχημικη στις 5 εβδομαδες κ 2 ημερων. Ειμαι διατεθειμενη να παω κ Αθήνα.

  • Λυπημένη/-ος 19
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Condios είπε:

Καλημέρα λιακαδιτσες μου όμορφες. Γεια σου συμπεθέρα με τις μαργαρίτες σου. Ελπίζω να πέρασες όμορφα και ξέγνοιαστα. Είχα πρόγραμμα φωτιά χθες. Πήρα την ανιψιά μου μαζί κομμωτήριο καθώς είχα υποσχεθεί στην αδερφή μου πως θα την κρατήσω αλλά είχα ρντβ και για ρίζα η γυναίκα,,, ευτυχώς είναι ένα γλυκύτατο 9χρονο που είναι κύρια όπου και αν πάμε. Μετά την πήρα σπίτι μου και ετοιμάζαμε τα cup cakes για το σημερινό baby shower party της φίλης μας. Συμμετείχε βέβαια και αυτή και τρελαίνεται να χώνει χέρια σε μείγματα ,,, σκέψου της είχα πάρει ποδιτσα παιδική πριν χρόνια και ακόμα αυτή φοράει παντού. Φτιάξαμε και σαντιγί με χρώματα,,,ποιο παιδί δεν τρελαίνεται με τέτοια? Μετά παίξαμε κιόλας και κλαιγαμε στα γέλια καθώς κορίτσια μπορεί ακόμα δικό μου παιδί να μην έχω αλλά αυτή μου μοιάζει σε όλα , εξωτερικά και εσωτερικά. Αφού η αδερφή μου λέει "τίποτα δε σου άφησε,,,ντιπ ίδια όμως" αχαχχαχαχα ,,,, και φουσκώνω εγώ σαν το γύφτικο σκεπάρνι απ'τη χαρά. 

Κατά τα άλλα σήμερα ξέρετε κλασικά , φασινα , και μετά πάρτι,,,,πήρα καραμουζες , μπαλόνια και θα μαζευτούμε και θα σκάσουμε μύτη εκεί που δε θα το περιμένει (βασικά περιμένει μόνο εμένα ) και θα εμφανιστούμε 6 κοπέλες με γεμάτα χέρια. Τί ωραία που είναι αυτά !!!!!!! 

Ελπίζω να ειστε όλες καλά και να περάσετε ένα όμορφο σκ με καλό φαι,πολύ οοοομμμμ και Ζαμανφου και πάνω τούρλα ,,,όσο γίνεται. Από μένα μεγάλη αγκαλιά και πολύ αγάπη λουλουδενιες μου.

Αγαπημενη μου ετοιμη μανουλα εισαι και τι μανουλα. Η καλύερη! Αρα συντομα θα της κανεις ξαδερφακι. Σε προετοιμαζει ο Θεουλης για το δικο σου!♥️♥️♥️

Κι εγω εχω 3 ανηψακια και τα αγαπαω τοσο που σκεφτομουν αν το δικο μου θα το αγαπαω περισσοτερο γιατι δε νομιζω οτι γινεται! Ελπιζω να το διαπιστωσω. 

Χαμος απο μωρακια αυτο το σκ κοριτσια μου! Ειδαμε ολους τους φιλους με μωρα γιατι μετα θα μαζευτουμε λιγο να μην κολλησουμε κανεναν κοβιντ στην προετοιμασια του ενδομητριου. Συνεχιζουμε και σημερα το τουρ. Μπεμοεδοσκονη στο φουλ. Οποτε θα σας διαβασω το βραδυ. Σας αγαπω ολες♥️♥️♥️♥️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Depy81 είπε:

Κορίτσια για μένα τα πράγματα δεν πήγαν καλά. Εχθές είχα αιμορραγία κ πηγματα. Πηγα το πρωι κ εκανα χοριακη κ έπεσε στο μισο. Απεβαλα πριν προλάβω να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Ηταν η 6 εμβρυομεταφορα. Κομμάτια. Δεν έχω αλλα εμβρυακια. Ήμουν κ με δωρεά ωαρίου. 41 ετων. Γνωρίζεται ποιος εχει τα μεγαλυτερα ποσοστα στη δωρεα? Με 2 δοτριες που εχω κανει μεχρι στιγμης στη Θεσσαλονίκη στο em...lab δεν ειχα καλα αποτελέσματα. Η πρωτη εδωσε 4 βλαστοκυστες με 0 χοριακες. Η δευτερη 6 βλαστοκυστες κ ηταν ως εξης: η 1 μηδεν η δευτερη θετικη αλλα στην 15 εβδομαδα σταματησε κ δημιουργηθηκε εμβρυικος υδρωπας κ στην 3 βιοχημικη στις 5 εβδομαδες κ 2 ημερων. Ειμαι διατεθειμενη να παω κ Αθήνα.

Λυπαμαι παρά πολύ βρε κορίτσι μου, τη μήτρα την έχετε ελέγξει ; Μήπως γίνεται κάτι με το σπερμα και χρειΑζεται προεμφυτευτικος; Στην Αθήνα πολύ καλά λόγια λένε πολλά κορίτσια εδώ για τον ΚΟυρτ … και σαν επιστήμονας και σαν άνθρωπος και σαν επιτυχίες , δεν έχω προσωπική άποψη απο τη δωρεά , για την ώρα έχω αποτυχίες με δικό μας υλικό … μια μεγάλη αγκαλιά απο μένα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Depy81 είπε:

Κορίτσια για μένα τα πράγματα δεν πήγαν καλά. Εχθές είχα αιμορραγία κ πηγματα. Πηγα το πρωι κ εκανα χοριακη κ έπεσε στο μισο. Απεβαλα πριν προλάβω να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Ηταν η 6 εμβρυομεταφορα. Κομμάτια. Δεν έχω αλλα εμβρυακια. Ήμουν κ με δωρεά ωαρίου. 41 ετων. Γνωρίζεται ποιος εχει τα μεγαλυτερα ποσοστα στη δωρεα? Με 2 δοτριες που εχω κανει μεχρι στιγμης στη Θεσσαλονίκη στο em...lab δεν ειχα καλα αποτελέσματα. Η πρωτη εδωσε 4 βλαστοκυστες με 0 χοριακες. Η δευτερη 6 βλαστοκυστες κ ηταν ως εξης: η 1 μηδεν η δευτερη θετικη αλλα στην 15 εβδομαδα σταματησε κ δημιουργηθηκε εμβρυικος υδρωπας κ στην 3 βιοχημικη στις 5 εβδομαδες κ 2 ημερων. Ειμαι διατεθειμενη να παω κ Αθήνα.

Καλημέρα κορίτσι μου  λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη σου. Έχεις πολλές αποτυχίες..σου έχουν αιτιολογήσει που μπορεί να οφείλονται; Τώρα για τα ποσοστά που ρωτάς θεωρώ ότι είναι λίγο σχετικό..αν ωστόσο το αποφασίσεις να κατέβεις Αθήνα υπάρχουν κάποιοι γιατροί που ασχολούνται με την δωρεά και έχουν επιτυχία, αλλά όπως είπα είναι σχετικό αυτό..εγώ πχ τώρα είμαι στην πρώτη μου προσπάθεια με Κούρτη. Έχω ακούσει πολλές θετικές κριτικές και για τον Τσιριγώτη. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Tsitsipopo είπε:

@Fili θα το ξαναπώ έχω πάρει απίστευτη δύναμη απο όλες σας.. κ σας ευχαριστώ

εγω με τη διατροφη δεν τα παω καλα ...πριν την εμβρυομεταφορα ημουν οκ πρόσεχα , στην αναμονη μονο τα πομολα απο τις πορτες που δεν εφαγα, κ  τωρα προσπαθω να με στρώσω.....ειμαι και γλυκατζου....  αφηστε τα 

 

Κοριτσια μου, οσες ειστε σε προσπαθεια  ή ηδη εγκυουλες καλο ειναι να προσεχετε τη ζαχαρη κ τα ασπρα αλευρα, για πιθανοτητα διαβητη κυησης. Κυριως οσες ειστε 40+ η εχετε ιστορικο. Εγω στην κυηση ετρωγα ενα γλυκο μεγαλο τη βδομαδα και ασπρα αλευρα, το ταχινι μου το μελι μου τις πατατες κλπ. Ομως στον 6ο μηνα εμφανισα διαβητη κυησης.

Αν φατε γλυκο καλυτερα το απογευμα Στο πρωινο ανεβαινει το ζαχαρο λογω ορμονων.  Βαλτε σαλατα κ πρωτεινη σε καθε γευμα. Τρωτε ολικης ψωμι ζυμαρικα κλπ Εγω στο τελος ετρωγα ενα γλυκο με στεβια. Οχι οτι ειναι υγιεινο κ καλο βεβαια

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Depy81 είπε:

Κορίτσια για μένα τα πράγματα δεν πήγαν καλά. Εχθές είχα αιμορραγία κ πηγματα. Πηγα το πρωι κ εκανα χοριακη κ έπεσε στο μισο. Απεβαλα πριν προλάβω να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Ηταν η 6 εμβρυομεταφορα. Κομμάτια. Δεν έχω αλλα εμβρυακια. Ήμουν κ με δωρεά ωαρίου. 41 ετων. Γνωρίζεται ποιος εχει τα μεγαλυτερα ποσοστα στη δωρεα? Με 2 δοτριες που εχω κανει μεχρι στιγμης στη Θεσσαλονίκη στο em...lab δεν ειχα καλα αποτελέσματα. Η πρωτη εδωσε 4 βλαστοκυστες με 0 χοριακες. Η δευτερη 6 βλαστοκυστες κ ηταν ως εξης: η 1 μηδεν η δευτερη θετικη αλλα στην 15 εβδομαδα σταματησε κ δημιουργηθηκε εμβρυικος υδρωπας κ στην 3 βιοχημικη στις 5 εβδομαδες κ 2 ημερων. Ειμαι διατεθειμενη να παω κ Αθήνα.

Λυπάμαι πολύ Depy81... Νομίζω καλό θα ήταν να συζητήσετε με τον γιατρό τι μπορεί να μην πήγε καλά . Κουράγιο!Θα έρθει κι η τυχερή φορά αργά ή γρήγορα.Σε φιλώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Depy81 είπε:

Κορίτσια για μένα τα πράγματα δεν πήγαν καλά. Εχθές είχα αιμορραγία κ πηγματα. Πηγα το πρωι κ εκανα χοριακη κ έπεσε στο μισο. Απεβαλα πριν προλάβω να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Ηταν η 6 εμβρυομεταφορα. Κομμάτια. Δεν έχω αλλα εμβρυακια. Ήμουν κ με δωρεά ωαρίου. 41 ετων. Γνωρίζεται ποιος εχει τα μεγαλυτερα ποσοστα στη δωρεα? Με 2 δοτριες που εχω κανει μεχρι στιγμης στη Θεσσαλονίκη στο em...lab δεν ειχα καλα αποτελέσματα. Η πρωτη εδωσε 4 βλαστοκυστες με 0 χοριακες. Η δευτερη 6 βλαστοκυστες κ ηταν ως εξης: η 1 μηδεν η δευτερη θετικη αλλα στην 15 εβδομαδα σταματησε κ δημιουργηθηκε εμβρυικος υδρωπας κ στην 3 βιοχημικη στις 5 εβδομαδες κ 2 ημερων. Ειμαι διατεθειμενη να παω κ Αθήνα.

Λυπαμαι πολυ για αυτο που σου συνεβη. Σε ποιο γιατρο στο εμβρυολαμομπ? Στην Αθηνα καλοι γιατροι ειναι Τσιρι... Κουρτ... για δωρεα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , MaryH είπε:

Κοριτσια μου, οσες ειστε σε προσπαθεια  ή ηδη εγκυουλες καλο ειναι να προσεχετε τη ζαχαρη κ τα ασπρα αλευρα, για πιθανοτητα διαβητη κυησης. Κυριως οσες ειστε 40+ η εχετε ιστορικο. Εγω στην κυηση ετρωγα ενα γλυκο μεγαλο τη βδομαδα και ασπρα αλευρα, το ταχινι μου το μελι μου τις πατατες κλπ. Ομως στον 6ο μηνα εμφανισα διαβητη κυησης.

Αν φατε γλυκο καλυτερα το απογευμα Στο πρωινο ανεβαινει το ζαχαρο λογω ορμονων.  Βαλτε σαλατα κ πρωτεινη σε καθε γευμα. Τρωτε ολικης ψωμι ζυμαρικα κλπ Εγω στο τελος ετρωγα ενα γλυκο με στεβια. Οχι οτι ειναι υγιεινο κ καλο βεβαια

Αγαπημένη αυτόν τον διαβήτη κύησης τρέμω κ εγώ. Βέβαια τώρα θα μου πεις κάτσε πρώτα να μείνεις έγκυος χαχαχα. 

Τι καλά που μπαίνεις και μας εμψυχώνεις και μας δίνεις και συμβουλές!! Η πριγκίπισσα σου πως είναι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...