Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

      Δεν γνωρίζω καθόλου αν γίνεται κάτι τέτοιο. Απλά παρέθεσα την εμπειρία μου με τον συγκεκριμένο γιατρο μιας κ έτυχε να δω το σχόλιο σου κ είχα πάει σε αυτόν. Εκτός αν έχει αλλάξει κάτι από το 22 που ήμουν έγκυος εγώ.

      Όχι βρε δεν το είπα για εσένα απλά αναρωτιέμαι γιατί διάβασα ότι ο ΕΟΠΥΥ δίνει τα λεφτά της αυχενικής λαμβάνεις 8 ευρώ κάνεις ένσταση και λαμβάνεις και το υπόλοιπο όχι το λέω γιατί πρέπει να γνωρίζουμε τόσα λεφτά μασ κρατάνε από το μισθό για την ασφάλεια μας 😅 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , Fili είπε:

Αλλοοοοοοοοοο!!! 

@silvy22μου γλυκιά να τελειώσει σύντομα όσο γίνεται πιο ανώδυνα και μετά δυνατή να υποδεχτείς τ@ παιδακι@ σου κορίτσι μου.. Του ουράνιου τόξου που λέει και η @ksvolimi. Πραγματικά σε θαυμάζω για τον τρόπο που το διαχειρίζεσαι όλο αυτό. Μεγαλη ζέστη σφιχτή αγκαλιτσα❤️

@Viv37 πραγματικά τι κουλό είναι τούτο; Δεν μπορεί πραγματικά να έπεσε τοοοοοσο πολύ. Θυμαμαι κάποια κορίτσια ανέφεραν κάτι αμπούλες που την ανεβάζουν σύντομα. Θα ψάξω το όνομα και θα στο στείλω. Εύχομαι αύριο να βγουν (αχ αυτές οι αναμονες) και να φανεί το λάθος και να γίνει αρχές Απριλίου όντως η ετ!!!!

 

@Nitsad1981Ω τι ωραίο νούμερο καλή μου!! Ποτέ ξαναπάς τωρα; ή κατευθείαν υπέρηχο σου έκλεισε;

@cordellia καλή αρχή και καλώς ήρθες!!! 

Αχ ναι Φιλακι αν τη βρεις πες μου. Ευχαριστω!!!!

 

πρίν από 45 λεπτά , silvy22 είπε:

Σ ευχαριστώ γλυκιά μου , με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις !!! 
καλα σήμερα έδωσα σκληρή μάχη με το Φαρμακειο του Εοππυ τελευταία μέρα ήταν που έληγε το χαρτί μου της επιτροπής και μετα 1000 βασάνων κατάφερα κ πήρα τα φαρμακακια και τα έχω στο ψυγείο :P

Αχ ρε κοριτσακι μου. Εγω καθομαι και γκρινιαζω για χαζομαρες κι εσυ το αντιμετωπιζεις τα πραγματικα δυσκολα με τοση δυναμη και αισιοδοξια και γι αυτο θα πετυχεις. Δεν εχω λογια πραγματικα!♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

πρίν από 46 λεπτά , Fili είπε:

@marina_86αχ αυτές οι φωνούλες στο κεφάλι μας. Πολλες φορές για να ελαφρυνω τις σκέψεις μου τους φόβους την αυστηρή αυτοκριτική φανταζόμουν πως μέσα στο κεφάλι μου σε κάποιο κρυφό σημείο κρύβεται μια χορεύτρια που γελά και κοροϊδεύει οοοοολες τις αρνητικές σκέψεις και τις κάνει ανάλαφρες και όσο αστείο κι αν ακούγεται με βοηθούσε. Στο "δεν είμαι ικανή να κάνω ένα παιδί με τον άνθρωπο που αγαπώ που το θέλει τόσο" έλεγα στο καπάκι στον εαυτό μου αχ η χορεύτρια στο κεφάλι μου έπεσε από τον καναπέ με τις βλακειες μου κοκ.

Μαζί με τη συμπεθέρα σου @Condios(γλυκύτατο πλάσμα μου τι ωραία που τα είπες όλα) πραγματικά είπατε όλες τις σκέψεις που έχουν περάσει από το μυαλό μου όλα αυτά τα χρόνια. Νομίζω το έχω ξαναπεί και θα το λέω πιστεύω μέχρι τα βαθιά μου γεράματα ότι νιώθω ευλογημένη για τους ανθρώπους που έχω γύρω και για το υπέροχο γλυκάκι μου, με η χωρίς παιδί. Φυσικά και το θέλω και ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά. Ξέρω όμως ότι όλα είναι καλά και χωρίς αυτό. Και φυσικά για όλες εσάς που βρήκα εδώ. Απορώ πως άντεξα στην προηγούμενη ετ χωρίς εσάς!! 

Φωτιά εισαι αγάπη μου!! Μπράβο. Το θαύματακι σου θα έρθει σύντομα και θα είμαστε εδώ να τα λέμε και να χαιρόμαστε μαζί! ❤️❤️ Ευχαριστώ.. 

Τι υπεροχο αυτο με τις χορευτριες!!!!!! Θα το σκεφτομαι κ εγω απο δω και περα! Ετοιμη εισαι για παιδικα παραμυθακια!♥️♥️♥️

 

πρίν από 35 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Αχ θα μας σκάσει η d!!εμένα βγαίνει αύριο στις 15.00 μαζί με τις υπόλοιπες. Εγώ παίρνω 6 σικλακουρ ημερησίως και το αγαπημένο αυτοκόλλητο των 100 ανά 2 μέρες. Μόλις τώρα με ενημέρωσε η μαία ότι αύριο 19.30 θα πάω για υπέρηχο. Θεωρώ λοιπόν ότι αύριο αν όλα δείξουν οκ θα μου δώσει τα φάρμακα πριν την ετ. 

Αχ αχ χτυποκάρδι με έπιασε ..οοοομμμμμ  ανάσες μεγάλες 

Ολα καλα θα πανε και με τις δικες σου εξετασεις και με τις δικες μου! Με 6 ξεκινησες ή τα ανεβασε λιγο λιγο;

Προγεστερονη θα παρεις απο το στομα ή ενεσεις; Ξερεις; 

πρίν από 31 λεπτά , Condios είπε:

Η μεγάλη αγκαλιά είναι για την μαχητικότητα και την ετοιμότητα σου!!!!!! Σε θαυμάζω και το 2023 θα είμαστε χέρι χέρι ,,,Εεεε κοιλίτσα κοιλίτσα ήθελα να πω στρασενια πιπιλιτσα μου. Όλα βήμα βήμα και με το καλό!!! 

@Viv37 στείλε μήνυμα και ρώτα γιατρό/μαία κάποιον τεσπά,,,,"να τα πάρω τα 2 σικλακουρ παρόλο που ακόμα δεν έχω αποτελεσμα για τη d? Δύο είναι τί μπορεί να πάθω ακόμα και δε συνεχίσω για προετοιμασία?",,,αν και να ξέρεις καλή θα είναι,,δεν πέφτει λες και είναι χαλασμένο ασανσέρ πια και αυτή. Πασχαλινά μωράκια έρχονται!!!!!!!! Και εσύ και η συμπεθέρα σου,,, @Chrussa1982 δεν υπάρχει μάλλον πες τους θα με δείτε  ,,,εδώ περιμένουν οι 13 μαζί μου τσουπρες στο φόρουμ να μάθουν εξέλιξη αχχαχαχαχαχαχ

@Fili με μάγεψε η νεράιδα σου και ο τρόπος που την πηγαινοφερνεις ,,, καταπληκτικό! 

@Neli83 πως είσαι? Τρως αβερτα και καλά!??? Ο σύζυγος πως είναι? 

@Rafaelatarzan φιλιά στο κουκλάκι το ζωγραφιστο,,,εικόνες σαν εσένα με την κόρη σου τώρα στα καλύτερα σας κάνουμε στο μυαλό μας και δεν τα παραταμε να ξέρεις !!!!!! 

Πάλι ζωγραφίσατε,,,, 3 σελίδες διάβασα ,,, σας αγαπώωωωωω,,,είστε οι φίλες που απέκτησα στα 40 μου ,,,, ουαου και τέλειο να ξέρετε ,,,,, σκέφτηκα ήδη μια ιδέα,,,,ποια της αρέσει να γράφει? Να γράψουμε βιβλίο όταν όλες γίνουμε μανουλες  ,,, best seller παγκόσμια θα γίνει να ξέρετε

Μου απαντησε τελικα να ξεκινησω αυριο τα χαπια αν ειναι οκ η d. Οχι απο σημερα γιατι εχω και κολλημενο dermestrill και δε θελει μαζι. Μικρο το κακο. Για να δουμε τι θα γινει με το τρενακι του λουνα παρκ! 

Συμφωνω απολυτα για το βιβλιο! Αν αρχισουμε με τις ιστοριες της η καθεμια θα εχει τα παντα! Κλαμα γελιο χαρα απογοητευση ενθουσιασμο αγαπη φιλια και φυσικα...happy end!! Ποιο αλλο βιβλιο τα εχρι ολα αυτα; ♥️

 

Εχω τρελαθει στις καρδουλες σημερα αλλα δεν μπορω να σταματησω! Αναβλιζει πολλη αγαπη απο μεσα μου σημερα κοριτσακια μου ομορφα οποτε θα πρεπει να τις ανεχτειτε χαχα! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

πρίν από 21 λεπτά , Neli83 είπε:

Φιλεναδα τρωω ολη μερα...! Δεν μου κανει κανενα παντελονι...ο συζυγος ευτυχως μια χαρα ειναι,θα παμε απο βδομαδα σε πνευμονολογο να σιγουρευτουμε οτι δεν αφησε τιποτα ο covid και να τελιωνουμε μ'αυτο!! ❤❤❤

Αγαπη εχει ωραιοτατες φορμες εγκυμοσυνης και μαξιλαρια εγκυμοσυνης στο lidl αυτη τη βδομαδα

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, Viv37 είπε:

Το 2023 θα ειναι γουρικο γλυκια μου. Θα ειναι η χρονια σου! Σου το ευχομαι ολοψυχα♥️

 

Ομμμμμ δε λες τιποτα συμπεθερα! Αν η d ειναι οκ ξεκιναω σημερα με 2 ctclacur και το παω ετσι 2 τη μερα δηλ για 4 μερες. Μετα 2-2 cyclacur και μετα στις 30 του μηνός ξεκιναω prolutex 2 τη μερα. Τα cyclacur ισως γινουν και περισσοτερα. Το προγραμμα που μου εδωσε ειναι μεχρι τις 23 μετα ξεχασα τι μου ειπε ακριβως. Εσυ τι παιρνεις και τι θα παιρνεις μεχρι την ετ; 

Πηρα το διαγνωστικο μεσα στην απελπισια και μου λενε δε γινεται να βγεο σημερα. Ελεος δηλαδη! Μια βιταμινουλα ειναι! Μονη κ ερημη! Τοσο δυσκολο ειναι να τη βγαλουν; Ο γιατρος λεει οτι αυτα σε μιση ωρα βγαινουν! Με δουλευουν!!!!!! Πφφφφ

 

Όταν θα θέλεις γρήγορα αποτελέσματα δεν θα πηγαίνεις στα κλασικά διαγνωστικά. Θα πηγαίνεις στο Γένεσις. Ανοιχτό 24 ώρες, 7 μέρες την εβδομάδα και τα βγάζουν σε 2 ώρες. Μπαίνεις κανονικά από την είσοδο, λες για αιματολογικές εξετάσεις, κατεβαίνεις κάτω μπαμ μπαμ. Δέχονται κ παραπεμπτικό και τα πάντα. ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , marina_86 είπε:

Όταν θα θέλεις γρήγορα αποτελέσματα δεν θα πηγαίνεις στα κλασικά διαγνωστικά. Θα πηγαίνεις στο Γένεσις. Ανοιχτό 24 ώρες, 7 μέρες την εβδομάδα και τα βγάζουν σε 2 ώρες. Μπαίνεις κανονικά από την είσοδο, λες για αιματολογικές εξετάσεις, κατεβαίνεις κάτω μπαμ μπαμ. Δέχονται κ παραπεμπτικό και τα πάντα. ❤️

Αληθεια; Ιδεα δεν ειχα! Ευχαριστω για το τιπ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , marina_86 είπε:

Όταν θα θέλεις γρήγορα αποτελέσματα δεν θα πηγαίνεις στα κλασικά διαγνωστικά. Θα πηγαίνεις στο Γένεσις. Ανοιχτό 24 ώρες, 7 μέρες την εβδομάδα και τα βγάζουν σε 2 ώρες. Μπαίνεις κανονικά από την είσοδο, λες για αιματολογικές εξετάσεις, κατεβαίνεις κάτω μπαμ μπαμ. Δέχονται κ παραπεμπτικό και τα πάντα. ❤️

Μόνο στην Αθήνα δεν δέχονται ; Θα ήταν πολύ βολικό …

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Φάε καλέ να το ευχαριστηθείς!! Έχεις και 2 μωράκια στην κοιλίτσα θέλουν κ αυτά το κάτιτις τους. Όλα θα πάνε καλά και με τον άντρα σου και ελπίζω να σας ξεχάσει δια πάντως ο κορώνα όσο για τα ρούχα μη σκας σε λίγο μπαίνει η άνοιξη, θα φοράς φορεματακια μουρλια θα είσαι κουκλίτσα!! Η κοιλίτσα έχει φουσκώσει καθόλου; 

Χρυσακι μου μονο φορεματα μου κανουν..ανυπομονω να φτιαξει ο καιρος!!! Ειμαι κλεισμενη σπιτι απο αρχες Ιανουαριου.. Η κοιλια εχει πεταξει!! Φαινεται ηδη!! Διαβασα οτι στα διδυμα φαινεται απο νωρις και οντως!! 

πρίν από 7 λεπτά , Viv37 είπε:

Αχ ναι Φιλακι αν τη βρεις πες μου. Ευχαριστω!!!!

 

Αχ ρε κοριτσακι μου. Εγω καθομαι και γκρινιαζω για χαζομαρες κι εσυ το αντιμετωπιζεις τα πραγματικα δυσκολα με τοση δυναμη και αισιοδοξια και γι αυτο θα πετυχεις. Δεν εχω λογια πραγματικα!♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Τι υπεροχο αυτο με τις χορευτριες!!!!!! Θα το σκεφτομαι κ εγω απο δω και περα! Ετοιμη εισαι για παιδικα παραμυθακια!♥️♥️♥️

 

Ολα καλα θα πανε και με τις δικες σου εξετασεις και με τις δικες μου! Με 6 ξεκινησες ή τα ανεβασε λιγο λιγο;

Προγεστερονη θα παρεις απο το στομα ή ενεσεις; Ξερεις; 

Μου απαντησε τελικα να ξεκινησω αυριο τα χαπια αν ειναι οκ η d. Οχι απο σημερα γιατι εχω και κολλημενο dermestrill και δε θελει μαζι. Μικρο το κακο. Για να δουμε τι θα γινει με το τρενακι του λουνα παρκ! 

Συμφωνω απολυτα για το βιβλιο! Αν αρχισουμε με τις ιστοριες της η καθεμια θα εχει τα παντα! Κλαμα γελιο χαρα απογοητευση ενθουσιασμο αγαπη φιλια και φυσικα...happy end!! Ποιο αλλο βιβλιο τα εχρι ολα αυτα; ♥️

 

Εχω τρελαθει στις καρδουλες σημερα αλλα δεν μπορω να σταματησω! Αναβλιζει πολλη αγαπη απο μεσα μου σημερα κοριτσακια μου ομορφα οποτε θα πρεπει να τις ανεχτειτε χαχα! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Αγαπη εχει ωραιοτατες φορμες εγκυμοσυνης και μαξιλαρια εγκυμοσυνης στο lidl αυτη τη βδομαδα

Ευτυχως μου το ειπες..αυριο που θα ειμαι Λαρισα να παω να δω αν προλαβω!

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Fili είπε:

@marina_86αχ αυτές οι φωνούλες στο κεφάλι μας. Πολλες φορές για να ελαφρυνω τις σκέψεις μου τους φόβους την αυστηρή αυτοκριτική φανταζόμουν πως μέσα στο κεφάλι μου σε κάποιο κρυφό σημείο κρύβεται μια χορεύτρια που γελά και κοροϊδεύει οοοοολες τις αρνητικές σκέψεις και τις κάνει ανάλαφρες και όσο αστείο κι αν ακούγεται με βοηθούσε. Στο "δεν είμαι ικανή να κάνω ένα παιδί με τον άνθρωπο που αγαπώ που το θέλει τόσο" έλεγα στο καπάκι στον εαυτό μου αχ η χορεύτρια στο κεφάλι μου έπεσε από τον καναπέ με τις βλακειες μου κοκ.

Μαζί με τη συμπεθέρα σου @Condios(γλυκύτατο πλάσμα μου τι ωραία που τα είπες όλα) πραγματικά είπατε όλες τις σκέψεις που έχουν περάσει από το μυαλό μου όλα αυτά τα χρόνια. Νομίζω το έχω ξαναπεί και θα το λέω πιστεύω μέχρι τα βαθιά μου γεράματα ότι νιώθω ευλογημένη για τους ανθρώπους που έχω γύρω και για το υπέροχο γλυκάκι μου, με η χωρίς παιδί. Φυσικά και το θέλω και ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά. Ξέρω όμως ότι όλα είναι καλά και χωρίς αυτό. Και φυσικά για όλες εσάς που βρήκα εδώ. Απορώ πως άντεξα στην προηγούμενη ετ χωρίς εσάς!! 

Φωτιά εισαι αγάπη μου!! Μπράβο. Το θαύματακι σου θα έρθει σύντομα και θα είμαστε εδώ να τα λέμε και να χαιρόμαστε μαζί! ❤️❤️ Ευχαριστώ.. 

Σου στέλνω ένα γλυκό φιλάκι!❤️ Στο Filaki μας!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Viv37 Lecalcif λέγεται. Ρώτα και το γιατρό σου αύριο που θα έχεις τα αποτελεσματα. Δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά αλλά το ανέφεραν αρκετές κοπέλες. Εγώ παίρνω εδώ και πολλούς μήνες τη  fix d3  των 2000. 

 

14 minutes ago, marina_86 said:

Σου στέλνω ένα γλυκό φιλάκι!❤️ Στο Filaki μας!❤️

Χα!! Φιλι αγαπημένη ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Fili είπε:

@Viv37 Lecalcif λέγεται. Ρώτα και το γιατρό σου αύριο που θα έχεις τα αποτελεσματα. Δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά αλλά το ανέφεραν αρκετές κοπέλες. Εγώ παίρνω εδώ και πολλούς μήνες τη  fix d3  των 2000. 

 

Χα!! Φιλι αγαπημένη ❤️

Ευχαρισρω γλυκο μου! Θα το ψαξω

Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2022 at 10:26 PM, Rallia said:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ κούκλα μου! Είναι κοριτσάκια ! Ο γιατρός μου ήταν ο Τσιριγώτης.

Σ'ευχαριστώ τόσο πολύ για τα λόγια σου! Ανταποδίδω όλες τις αγκαλιές :)

Κορίτσι μου, σε θυμάμαι και πολύ χάρηκα με τα νέα σου! Συγχαρητήρια για το κουράγιο και τη δύναμη που είχατε, εσύ και ο καλός σου!!

Να μας φιλήσεις τα κοριτσάκια σου! Όπως λέει και η Μαίρη, το ψευδόνυμο του τσιριγώτη είναι "μάγος"!

 

 

On 3/13/2022 at 8:43 PM, vik80 said:

Καλησπέρα σας, αποφάσισα και εγώ να γράψω την ιστορία μου, καθώς παρακολουθώ καιρο τις δικές σας, και είχα παρότρυνση από την AndriM να συμμετάσχω. Στα 38 μου (ο σύντροφος 35 τοτε) και αφού προσπαθήσαμε περίπου 6 μηνες για παιδακι, πίεσα το γυναικολογο που είχα τότε να κάνουμε εξετασεις. Οπτικά όλα έδειχναν σωστα και η περίοδος σταθερότατη. Και αρχίζει ο Γολγοθάς. Σαλπιγγογραφια μέτρια, fsh μια 10, μια 20, πλέον είναι σταθερή στα 14 δύο χρόνια τώρα. Πάμε για εξωσωματικη μου λέει αλλά μπορεί να μην βγάλεις ούτε ένα. Ο σύντροφος σε όλες άριστος. 1η εξωσ. Ακεσω. Φουλ διεγερση. Βγάζουμε 5, μένουν 4 βλαστοκυστες. Βάζουμε 2. Οι άλλες δύο την επόμενη μέρα αντί να μπουν καταψυξη αφού ήταν τέλειες, τελικά τις κατέστρεψαν.αρνητικο. η δεύτερη 3 μηνες μετά, ιδια τακτική. 3 ωαρια, 2 εμβρυα 2 ημερων. Αρνητικο. Να σημειώσω, δύο εμβρυομεταφορες εξαιρετικά επιπονες που κρατούσαν σχεδόν μια ώρα. Φεύγω τρέχοντας. Πάω γενεσις στον γνωστό. Με ξεσκονίζει στις εξετάσεις. Καρυοτυπος δικός μου με μωσαικισμος, αλλα 95% φυσιολογικό. Πάμε για φυσικούς και ο,τι μαζέψουμε προεμφυτευτικο. Κάνω νικά. Ηπια χρόνια φλεγμονη. 40 εγχυσεις διαφόρων αντιβιωσεων. Ταυτοχρονα Σε 6 μηνες μαζεύουμε 7 βλαστοκυστες (έβγαζα και δύο φορές το μήνα αυγουλακι τρομάρα μου). Κάνω προεμφυτευτικο, οι 4 καλες. Βάζουμε 3, αρνητικο. Μόλις έκλεισα τα 40. Μιλάω με τι γιατρο. Συνεχιζουμε φυσικούς λέει. Όχι Πάμε με δανεικά. Είναι νωρίς ακόμη μου λέει. Επιμένω. Ψήνεται. Κάνω ngs 97% γαλακτοβακιλοι. Όλα καλά. Η δοτρια έδωσε 5 ωαρια. Βάλαμε 2 4ης μέρας. Να πω σε αυτό το σημείο πως ο,τι σκέφτεστε να ρωτήσετε, το ρώτησα, δεν  πήρα απάντηση. Πετυχαίνει. Καλές χοριακες. Βλέπουμε σάκο και στοιχεία 5,2 εβδ. Έλα 6,5 εβδ να ακούσουμε καρδια. Κάνω εξετασεις τα πάντα. Όλα καλά. Πάω για καρδια, δεν την ακούμε, τη βλέπουμε να αναβοσβήνει. Η μόνη που αγχώθηκα ήμουν εγώ. Όλα καλά. Ξαναελα σε 2 εβδομάδες. Μετά από 3 μέρες, ξαφνικά γυρνώ από τη δουλειά Κάνω συνεχόμενους εμετους και πυρετό για μια μόνο ώρα που ήρθε και έφυγε μόνος του. Δεν βρίσκω καμία μαία. Πάω νοσοκομειο. Μου κάνουν τα πάντα από εξετασεις, ολα καλα, με διώχνουν, τους λέω κάντε μου υπερηχο για το μωρό. Δεν ειχαν γυναικολογο.Να σημειώσω ούτε πονος ούτε αίμα ούτε τίποτα. Μόνο μία ενστικτωδη ανησυχία. Ο οργανισμός μου γενικά είναι γερός και ανθεκτικός. Πάω το επόμενο πρωί γενεσις. Εξηγώ τι έγινε. Κάνουμε υπερηχο. Έχει σταματήσει η καρδούλα.δεν θέλω να σου κάνω αποξεση, θα πάμε με χάπια. Η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου. Μια εβδομάδα υπερηχους. Έδειχνα καθαρή. Κάνουμε χοριακη στη βδομάδα 2500, δεν έπεσε μου λέει. Εν τω μεταξύ εγώ είχα αποβάλλει στην τουαλεττα και το ήξερα είχα σκιστεί στα δύο από τους πόνους. Θα κάνουμε αποξεση. Λήγει εδώ αυτό το κεφάλαιο το καλοκαίρι, με το γιατρό να μη θέλει να γίνει καρυοτυπος κατά την αποξεση. Να μου λέει μήπως έπαθα ενδομητριτιδα και το σκότωσε ο οργανισμός μου. Το Σεπτέμβριο του λέω θέλω υστεροσκοπηση και ngs. Είχα μόνο ένα ακόμη για εμβρυομεταφορα από τη δοτρια. Κάνουμε υστεροσκοπηση τιποτα σημαντικο, εικόνα καλή. Ngs 0%γαλακτοβακιλοι. Άλλες 20 εγχυσεις και 1 μήνα αντιβιωσεις διάφορες. Φουλ προβιοτικα άλλον 1 μήνα. Ξανά ngs 0% γαλακτοβακιλλοι. Ξανά εγχυσεις μου λέει. Αποκλείεται του λέω. Δεν έχω κάποιο μικρόβιο η λοιμωξη, γιατί?? Αφηνω τον εαυτό μου 2 μηνες μόνο με βιταμινες, προβιοτικα και διατροφή. Πάλι ngs 97%. Κάνουμε εμβρυομεταφορα το άλλο ένα που έμεινε. Αρνητικο. 41 πατημένα πλέον... αισθάνομαι απογοήτευση. Βλέπω όμως ότι δεν είμαι μόνη. Καλώς σας βρήκα λοιπόν. Ανδριάνα μου να ξέρεις ότι τα λόγια σου με ηρέμησα και με δυναμωσαν πολύ. Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο, υπόσχομαι να γράφω μικρότερα στο εξης

Καλώς την! Καλωσήρθες στο πιο ωραίο καφέ εξωσωματικής! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Fili είπε:

@Viv37 Lecalcif λέγεται. Ρώτα και το γιατρό σου αύριο που θα έχεις τα αποτελεσματα. Δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά αλλά το ανέφεραν αρκετές κοπέλες. Εγώ παίρνω εδώ και πολλούς μήνες τη  fix d3  των 2000. 

 

Χα!! Φιλι αγαπημένη ❤️

Lecalcif έπαιρνα εγώ ένα μήνα τώρα. Οπότε θαρρώ έγινε καλή δουλίτσα. @Viv37 από την αρχή με έχει με 6 ημερησίως δεν μου  πρόσθεσε στην πορεία . Τώρα για προγεστερόνη δεν ξέρω τι θα μου δώσει. Ελπίζω να μην είναι κ αυτή σε έλλειψη. Πάντως ήδη τουμπανιασα με τόσο 

λευκό που έχω καταπιεί χαχαχαχα. @Neli83 να πας για ψώνια όπως λέει και το κορίτσι μας. Και οι φόρμουλες ωραίες είναι και άνετες. Πωπω φαντάζομαι την κοιλίτσα και λιγωνομαι. Ειδικά η διδυμοκοιλιτσα !!! @marina_86 να πάρεις τηλέφωνο εννοείται!! Πρωί πρωί με το καφεδάκι σου. Άντε να μάθουμε επιτέλους μας σκάσανε. Άντε και περιμένουν και τα 3 μας , θέλουν την μανούλα τους τα ακούω που φωνάζουν χαχαχα.

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα την βοήθειά σας.

Είμαι 42 ετών και ίμαι στο ξεκίνημα της διαδικασίας για δανεικά ωάρια και θα ήθελα κάποια από της μανούλες να με βοηθήσει γιατί ψάχνω για γιατρό και έχω τρελαθέι από τις τόσες πληροφορίες. Εαν κάποια θα μπορούσε να μου συστήσει απο την εμπειρία της κάποιον θα το εκτιμόυσα πολυ για να μην χάνω κιάλλο χρόνο. Ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Πήρα τηλέφωνο για τα αποτελέσματα μου είπαν δεν έχουν έρθει ακόμα κ ότι θέλουν 15 ημέρες... Ε, εντάξει... Περιμένουμε! Ως συνήθως! Χαχαχα ❤️ 

πρίν από 16 λεπτά , DIMIFEB είπε:

Καλημέρα είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα την βοήθειά σας.

Είμαι 42 ετών και ίμαι στο ξεκίνημα της διαδικασίας για δανεικά ωάρια και θα ήθελα κάποια από της μανούλες να με βοηθήσει γιατί ψάχνω για γιατρό και έχω τρελαθέι από τις τόσες πληροφορίες. Εαν κάποια θα μπορούσε να μου συστήσει απο την εμπειρία της κάποιον θα το εκτιμόυσα πολυ για να μην χάνω κιάλλο χρόνο. Ευχαριστωωω

Καλή αρχή! Αρχικά πες μας σε ποια πόλη είσαι, Αθήνα ή Θεσσαλονίκη; Είχες προηγούμενη εμπειρία από κάποιον γιατρό ή κέντρο εξωσωματικής ή θα είναι η πρώτη σου προσπάθεια γενικά; Εμείς μπορούμε να προτείνουμε κάποιους, ωστόσο θα σου πρότεινα να μην κλείσεις ραντεβού μόνο σε έναν. Να δεις δυο, τρεις για να επιλέξεις αυτόν που ταίριαξε καλύτερα σε σένα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, marina_86 said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Πήρα τηλέφωνο για τα αποτελέσματα μου είπαν δεν έχουν έρθει ακόμα κ ότι θέλουν 15 ημέρες... Ε, εντάξει... Περιμένουμε! Ως συνήθως! Χαχαχα ❤️ 

Καλή αρχή! Αρχικά πες μας σε ποια πόλη είσαι, Αθήνα ή Θεσσαλονίκη; Είχες προηγούμενη εμπειρία από κάποιον γιατρό ή κέντρο εξωσωματικής ή θα είναι η πρώτη σου προσπάθεια γενικά; Εμείς μπορούμε να προτείνουμε κάποιους, ωστόσο θα σου πρότεινα να μην κλείσεις ραντεβού μόνο σε έναν. Να δεις δυο, τρεις για να επιλέξεις αυτόν που ταίριαξε καλύτερα σε σένα. 

καλημέρα marina_86 και σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Μένω Αθήνα και η αλήθεια είναι οτι η γυναικολόγος μ μου έκανε λόγω για την δωρεά μιας κ δεν είχα ιδέα και για το λόγο ότι έχω σχεδόν μηδενική ΑΜΗ και αδερφο με συνδρομο down και φοβάται η γιατρος  να κάνω εξωσωματικη με δικά μου ωάρια.

Θέλω να επισκεφτώ και κάποιους αλλους γιατρούς όπως είπες και εσυ 2 με 3 για να μην πελαγώσω και να αποφασίσω που θα καταλήξω. Θα είναι η πρώτη μ προσπάθεια λοιπόν και θα ήθελα να με ενημερώσεις σχετικά  με γιατρούς εάν έχεις εμπειρία.Ευχαριστώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , marina_86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Πήρα τηλέφωνο για τα αποτελέσματα μου είπαν δεν έχουν έρθει ακόμα κ ότι θέλουν 15 ημέρες... Ε, εντάξει... Περιμένουμε! Ως συνήθως! Χαχαχα ❤️ 

Καλή αρχή! Αρχικά πες μας σε ποια πόλη είσαι, Αθήνα ή Θεσσαλονίκη; Είχες προηγούμενη εμπειρία από κάποιον γιατρό ή κέντρο εξωσωματικής ή θα είναι η πρώτη σου προσπάθεια γενικά; Εμείς μπορούμε να προτείνουμε κάποιους, ωστόσο θα σου πρότεινα να μην κλείσεις ραντεβού μόνο σε έναν. Να δεις δυο, τρεις για να επιλέξεις αυτόν που ταίριαξε καλύτερα σε σένα. 

δεκαπέντε μέρες ακόμα;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , marina_86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Πήρα τηλέφωνο για τα αποτελέσματα μου είπαν δεν έχουν έρθει ακόμα κ ότι θέλουν 15 ημέρες... Ε, εντάξει... Περιμένουμε! Ως συνήθως! Χαχαχα ❤️ 

Καλή αρχή! Αρχικά πες μας σε ποια πόλη είσαι, Αθήνα ή Θεσσαλονίκη; Είχες προηγούμενη εμπειρία από κάποιον γιατρό ή κέντρο εξωσωματικής ή θα είναι η πρώτη σου προσπάθεια γενικά; Εμείς μπορούμε να προτείνουμε κάποιους, ωστόσο θα σου πρότεινα να μην κλείσεις ραντεβού μόνο σε έναν. Να δεις δυο, τρεις για να επιλέξεις αυτόν που ταίριαξε καλύτερα σε σένα. 

Καλημέρα!!! Δηλαδή τέλος του μήνα περίπου θα βγουν;; Οοοοομμμμμμ και υπομονή. Ειλικρινά κάνουν πολύ καιρό να βγουν όμως. Εγώ θα είχα σκάσει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...