Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , thalasa είπε:

Τον Απρίλιο πρώτα ο θεός . Πολύ άγχος αυτά τα δόντια , χειρότερο δεν έχω 

Σε νιωθω . Εννοείται δεν ισχύει κάτι τέτοιο αλλά είναι και λογικό να πέφτουμε ψυχολογικά κάποιες φορές. Μη μασάς , θα τα καταφερεις όλα !

@thalasa Αγαπημένη μου, ευχαριστώ. ❤️ 

Και για να το αποτελειωσω... Τόσο καιρό αγχωνομουν ότι απογοητεύω τον σύζυγο, την οικογένεια, τους κολλητούς μου (που όλοι αυτοί είναι τέρμα υποστηρικτικοί και με κοιτάνε στα μάτια μην κλάψω ή στενοχωρηθω). Αλλά δεν σταματούσα εκεί... Ένιωθα ότι απογοητεύω τους γιατρούς μου (!!!), τις μαίες κ τις νοσοκόμες (!!!!!!), τις κοπέλες στη ρεσεψιόν της κλινικής (!!!!!!!!!!), το προσωπικό στο διαγνωστικό από το οποίο έπαιρνα τις αρνητικές χοριακες (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)..... Αχ τώρα το γράφω κ γελάω, αλλά έτσι ένιωθα. Και προχθές σκέφτηκα κ το άλλο κ αποτελειωθηκα... Σκέφτηκα τώρα θα απογοητεύσω κ τα κορίτσια στο φόρουμ... 

@Condios Αγαπημένη μου συμπεθέρα!!!!!! ❤️ (Καλά αυτό με τα χρήματα δεν το συζητώ... Τα ίδια κι εγώ!). Έχω κάνει δουλειά με τον εαυτό μου κ προσπαθώ να το ελέγχω. Αφού τώρα μετά τη λαπαροσκόπηση χαιδευα το χέρι μου κ έλεγα στον εαυτό μου "συγγνώμη που στα κάνω όλα αυτά, κ αν δεν έρθει δεν πειράζει!". Τρελή;;;;; Τρελή!!!!!! Χαχαχαχα 

Κορίτσια μου γλυκά, ευχαριστώ!❤️❤️❤️ 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, Condios είπε:

έπρεπε να ξέρω για να καταλάβω και να ξέρετε ότι θα κάνουμε ότι είναι θέλημα Θεού και χέρι γιατρού".

Φυσικά και έπρεπε να ξέρεις και καλά εκανες και πήρες τηλέφωνο, δεν είσαι τώρα για να έχεις απορίες, είναι ζόρικη η φάση και πρέπει να είναι όλα τακτοποιημένα μέσα σου. Και ο χειρουργός πολύ σωστός και ανθρώπινος, εγώ πάντα πίστευα ότι οι καλύτεροι γιατροί δεν το παίζουν φίρμες γιατί απλά δεν χρειάζεται. 

 

πρίν από 28 λεπτά , Condios είπε:

Θέλει ανάσες βαθιές και να αφεθείς μωρό μου. Μην πας με σκέψεις στην επόμενη,,,με βαθιά αγάπη και πίστη να πας και να αφεθείς ,,,στο γιατρό,στο Θεό,στον άντρα σου, στο σώμα σου. Αφεσου και όλα θα συνωμοτησουν για το θαύμα!

Ειναι πολύ σωστό αυτό που λες, αλλά δεν είναι τόσο εύκολο. Εσύ το έχεις καταφέρει, το έχω καταλάβει εδώ και καιρό απο αυτά που γράφεις, και πολλές φορές σκέφτηκα ότι προφανώς η πίστη σου στο θεό πρέπει να σε βοηθάει να τα βλέπεις έτσι τα πράγματα. 
 

@marina_86 η συμπεθέρα σου ειναι σοφή, να την ακούς. Δεν θα μπορούσα να σου πω τίποτα πιο χρήσιμο απο όσα σου είπε. Μόνο που δεν μας λέει τι πίνει και είναι έτσι, να πάρουμε κι εμείς να ηρεμήσουμε. 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα καλημέρα!! @Condios και @marina_86 έρχομαι να συμφωνήσω απόλυτα και να το βουλώσω που έχετε περάσει τόσα κ τόσα. Είχα κάνει εξετάσεις το καλοκαίρι. Ο σύζυγός τις έκανε πριν δώσει σπέρμα και γίνει η ένωση. Εμένα τώρα με θυμήθηκε ο χαλαρός να μου πει να τις κάνω. Και να προσθέσω ότι όσο πλησιάζει ο καιρός έχω χεστει πάνω μου. Και από χαρά και από φόβο .φοβάμαι με τις λίγες βλαστοκυστες, φοβάμαι μήπως δεν τα καταφέρω φοβάμαι να δω ξανά τον άντρα μου να κλαίει. Φοβάμαι που δεν έχω κάνει ποτέ υστεροσκοπηση και δεν έχω εικόνα τι γίνεται εκεί μέσα .και ταυτόχρονα χαίρομαι που έχω μπει στην διαδικασία της ετοιμασίας, που προσέχω ότι και όπως μπορω, που που που. Τόσο αντικρουόμενα συναισθήματα ταυτόχρονα πως να τα διαχειριστω;; Ψυχραιμία φίλες μου, πολύ οοοομμμμμ και εμπιστοσύνη στον γιατρό μας και σε εμάς. Κάνουμε ότι καλύτερο μπορεί η καθεμία. Με ήρεμη ψυχή και καθαρή συνείδηση θα ανοίξουμε τα καλλιγραμμα ποδαράκια μας στον γιατρουλη μας και θα μας βάλει τα μωράκια μας. Δεν χρωστάμε τίποτα και σε κανέναν. Μόνο στον εαυτό μας χρωστάμε κορίτσια. Και να ευχαριστήσω δημοσίως τους βράχους μας τους άντρες μας. Θέλει γερά καλαμπαλικια να είναι δίπλα μας και να μας ανεβάζουν και να μας στηρίζουν. Όταν εμένα μου λέει ότι με αγαπάει είτε με μωρό είτε χωρίς μωρό πως να μη νιώσω ότι όλος ο κόσμος είναι μέσα στα χέρια μου; 

σας αγαπώ όλες ..

 

Νομιζω το ειχα αναγκη να το διαβασω αυτο σημερα! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα.Ηθελα καιρό να το γράψω και όλο ξεχνιέμαι.Ναι στις αντιβιωσεις αλλά με μέτρο.Εμενα έχει περάσει τόσος καιρός και ακόμη τώρα που σηκώνομαι την νύχτα για το μωρό,πρέπει οπωσδήποτε να φάω μια φρυγανια,ένα κράκερ...Έχω μεγάλη ενόχληση δεν μπορω να ξανά ξαπλώσω αν δε φάω μια φρυγανια..Μάλλον θα μου μείνει μια ζωή να μου θυμίζει τον αγώνα που έκανα, αλλά θα μπορούσα ίσως να το είχα αποφύγει...

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

 Αγαπημένη μου συμπεθέρα!!!!!! ❤️ (Καλά αυτό με τα χρήματα δεν το συζητώ... Τα ίδια κι εγώ!). Έχω κάνει δουλειά με τον εαυτό μου κ προσπαθώ να το ελέγχω. Αφού τώρα μετά τη λαπαροσκόπηση χαιδευα το χέρι μου κ έλεγα στον εαυτό μου "συγγνώμη που στα κάνω όλα αυτά, κ αν δεν έρθει δεν πειράζει!". Τρελή;;;;; Τρελή!!!!!! Χαχαχαχα 

Κορίτσια μου γλυκά, ευχαριστώ!❤️❤️❤️ 

Συμπεθερααααααααααα,,,καλημέρα καλημέρα....τρελή ναι,,,με λοφία και χαρτιά,,,πολλά χαρτιά και περγαμηνές,,ααχαχαχαχ καλέ έτσι είμαστε όλες. Αν η ζωή ήταν ευθεία γραμμή θα είμασταν νεκρές! Να σκεφτεσαι ότι τα πουλακια πχ δεν τα ταιζει κανεις αλλα και να φανε βρίσκουν , και να πιουν νερο και να κοιμηθουν και να πολλαπλασιαστούν, γιατι ο Θεός τα πάντα εν σοφία εποίησε. Βέβαια υπάρχει και το ρητό "τα χαζά πουλια τα χτίζει ο Θεός φωλιά" αχαχαχαχαχα αλλά και πάλι αυτός όλα τα σκεφτεσαι και δίκαια τα μοιράζει. 

@Villi δεν ξερω τί πινω αλήθεια, εναν ελληνικό την ημέρα και 5 τσιγάρα κάνω σίγουρα!!! αλλά πίστεψέ με όταν γράφω ενθαρρυντικά λόγια σε εσάς τα διαβάζω και εγώ και προσπαθώ αν μη τί άλλο να τα δουλεψω και να τα εφαρμόσω,,,,γιατί αν δεν το κάνω θα αρχίσω την κόκα μαλλον αχαχαχαχαα . Όσο για το θρησκα ναι είμαι,,,χωρίς να πολυπηγαίνω εκκλησία,,,δε με χαρακτηρίζει ο χώρος απαραίτητα,,,κουβαλάω μεσα μου την ευχή "Κύριε Ιησου Χριστε ελέησόν με" καθε μερα και τη λεω και για μενα και γαι τον αντρα μου,,,,δε με αγγίζει τίποτα όσο ξέρω ότι κάποιος μας φυλάει σίγουρα απο εκεί πάνω. Παρεπιπτόντως ,,, έχω σπουδάσει Αγιογράφος, ανεξάρτητα με το επαγγελμα που κάνω. Το δέος και το μεγαλείο το αισθάνομαι πυκνά συχνά μέσα από μικρά πραγματάκια και είμαι ευγνώμων για όσα έχω καθημερινά. Αυτό με βοηθά πολύ. 

@Nitsad1981 με το καλό η χοριακή σου να πάει ακόμα ψηλότερα και να εξελίσεται σε γράπωμα καλό τ@ μωράκι@ σας!!!!!!!!!!!

@Chrussa1982 μου καλή πέτα τους φόβους σου μακριά,,,,έχω ενα πολύ καλο βιβλίο να σου προτείνω για αυτό αν θες ,,, είναι φτηνό και λεγεται "τα εργαλεια της ψυχής" γιατί η ψυχή μας έχει όντως κάποια εργαλεία που αν τα ενεργοποιησεις δουλευουν για σενα λυτρωτικά. Εξαιρετικό ομολογω!!!!! το βασικότερο είναι να περασεις μεσα απο τους φόβους σου και να τους αντιμετωπίσεις καταματα,,,,θα εκπλαγεις το ποσο απλο είναι αν το εφαρμόσεις.,,σε σημειο που θα σου φανεί όντως αστείο,,,και είναι,,,μπροστά σε όσα κάνουμε για το πολυποθητο μωράκι μας όλα τα περιφερειακα είναι αστεια και θελουν απαξιωση και τρελα για να εισαι ζεν και οοοομμμμμμ. Όσο για την φραση που ειπε ο αντρουλης σου οτι και χωρις παιδί εσένα θελει πλάι σου,,,,τον χειροκροτώ και αυτον και το δικό μου που μου λεει ακριβως τα ίδια...αν μη τι αλλο για αυτο μας τους εστειλε ο Θεος ,,,για να ειναι μαζι μας σε όλο αυτό και όχι κόντρα μας. Δοξασμένος ο Κύριος. Εχεις μπει σε ενα χορο,,,τα βήματα είναι απλα,,,,Follow your heart και το μωράκι σας είναι εκεί και σε περιμενει να το δεχτείς! Εσύ γιατί το κρατάς ? πφφφφφφφφφφφ συγκινηθηκα παλι ρουφιανα! 

@anoulious εννοείς τις πόσιμες αντιβιώσεις και τη φρυγανια τη θες για το στομαχι σου καθημερινα? Είναι ατιμες, ειναι γεγονος. Αν παλι αναφερεσαι σε εγχυσεις δεν εχω ιδεα και δε θα ηθελα ποτε να κανω.

φιλακια πολλά σε όλες τις γυναικάρες εδώ μέσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Condios said:

Συμπεθερααααααααααα,,,καλημέρα καλημέρα....τρελή ναι,,,με λοφία και χαρτιά,,,πολλά χαρτιά και περγαμηνές,,ααχαχαχαχ καλέ έτσι είμαστε όλες. Αν η ζωή ήταν ευθεία γραμμή θα είμασταν νεκρές! Να σκεφτεσαι ότι τα πουλακια πχ δεν τα ταιζει κανεις αλλα και να φανε βρίσκουν , και να πιουν νερο και να κοιμηθουν και να πολλαπλασιαστούν, γιατι ο Θεός τα πάντα εν σοφία εποίησε. Βέβαια υπάρχει και το ρητό "τα χαζά πουλια τα χτίζει ο Θεός φωλιά" αχαχαχαχαχα αλλά και πάλι αυτός όλα τα σκεφτεσαι και δίκαια τα μοιράζει. 

@Villi δεν ξερω τί πινω αλήθεια, εναν ελληνικό την ημέρα και 5 τσιγάρα κάνω σίγουρα!!! αλλά πίστεψέ με όταν γράφω ενθαρρυντικά λόγια σε εσάς τα διαβάζω και εγώ και προσπαθώ αν μη τί άλλο να τα δουλεψω και να τα εφαρμόσω,,,,γιατί αν δεν το κάνω θα αρχίσω την κόκα μαλλον αχαχαχαχαα . Όσο για το θρησκα ναι είμαι,,,χωρίς να πολυπηγαίνω εκκλησία,,,δε με χαρακτηρίζει ο χώρος απαραίτητα,,,κουβαλάω μεσα μου την ευχή "Κύριε Ιησου Χριστε ελέησόν με" καθε μερα και τη λεω και για μενα και γαι τον αντρα μου,,,,δε με αγγίζει τίποτα όσο ξέρω ότι κάποιος μας φυλάει σίγουρα απο εκεί πάνω. Παρεπιπτόντως ,,, έχω σπουδάσει Αγιογράφος, ανεξάρτητα με το επαγγελμα που κάνω. Το δέος και το μεγαλείο το αισθάνομαι πυκνά συχνά μέσα από μικρά πραγματάκια και είμαι ευγνώμων για όσα έχω καθημερινά. Αυτό με βοηθά πολύ. 

@Nitsad1981 με το καλό η χοριακή σου να πάει ακόμα ψηλότερα και να εξελίσεται σε γράπωμα καλό τ@ μωράκι@ σας!!!!!!!!!!!

@Chrussa1982 μου καλή πέτα τους φόβους σου μακριά,,,,έχω ενα πολύ καλο βιβλίο να σου προτείνω για αυτό αν θες ,,, είναι φτηνό και λεγεται "τα εργαλεια της ψυχής" γιατί η ψυχή μας έχει όντως κάποια εργαλεία που αν τα ενεργοποιησεις δουλευουν για σενα λυτρωτικά. Εξαιρετικό ομολογω!!!!! το βασικότερο είναι να περασεις μεσα απο τους φόβους σου και να τους αντιμετωπίσεις καταματα,,,,θα εκπλαγεις το ποσο απλο είναι αν το εφαρμόσεις.,,σε σημειο που θα σου φανεί όντως αστείο,,,και είναι,,,μπροστά σε όσα κάνουμε για το πολυποθητο μωράκι μας όλα τα περιφερειακα είναι αστεια και θελουν απαξιωση και τρελα για να εισαι ζεν και οοοομμμμμμ. Όσο για την φραση που ειπε ο αντρουλης σου οτι και χωρις παιδί εσένα θελει πλάι σου,,,,τον χειροκροτώ και αυτον και το δικό μου που μου λεει ακριβως τα ίδια...αν μη τι αλλο για αυτο μας τους εστειλε ο Θεος ,,,για να ειναι μαζι μας σε όλο αυτό και όχι κόντρα μας. Δοξασμένος ο Κύριος. Εχεις μπει σε ενα χορο,,,τα βήματα είναι απλα,,,,Follow your heart και το μωράκι σας είναι εκεί και σε περιμενει να το δεχτείς! Εσύ γιατί το κρατάς ? πφφφφφφφφφφφ συγκινηθηκα παλι ρουφιανα! 

@anoulious εννοείς τις πόσιμες αντιβιώσεις και τη φρυγανια τη θες για το στομαχι σου καθημερινα? Είναι ατιμες, ειναι γεγονος. Αν παλι αναφερεσαι σε εγχυσεις δεν εχω ιδεα και δε θα ηθελα ποτε να κανω.

φιλακια πολλά σε όλες τις γυναικάρες εδώ μέσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Εγώ πήρα από όλες πολύ μεγάλη ποσότητα...Δυστυχώς τη φρυγανιά τη θέλω καθημερινά!Είχα κάνει γαστροσκόπηση μετά από όλα αυτά και βρήκε γαστρίτιδα  έντονη η οποία απο ο,τι βλέπω δε θα φύγει.Για αυτό προσοχή!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ελπίζω να είστε όλες καλά. 

Σκέφτομαι να ξεκινήσω εξωσωματική με δανεικά ωάρια. Θα συνεργαστώ με τον κ Κούρτη. Δείχνει να έχει καλά vibes. 

Ti λέτε; 

Ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , cordellia είπε:

Καλησπέρα σας! Ελπίζω να είστε όλες καλά. 

Σκέφτομαι να ξεκινήσω εξωσωματική με δανεικά ωάρια. Θα συνεργαστώ με τον κ Κούρτη. Δείχνει να έχει καλά vibes. 

Ti λέτε; 

Ευχαριστώ 

ειναι ο γιατρος μ κ σ2 πολλές απο δω μεσα..εκανες καλη επιλογή θα σε κάνει  μπαλοκοιλια με την μια....να τον ακους να τον εμπιστευτεις κ δεν θα χασεις... μπράβο  σ για την επιλογή  σ.. με το καλο  να σ πανε ολα...κ χαλαρααααααααα γιατι ειναι κ ο ιδιος χαλαρός.. αχαχχαχαψα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , cordellia είπε:

Καλησπέρα σας! Ελπίζω να είστε όλες καλά. 

Σκέφτομαι να ξεκινήσω εξωσωματική με δανεικά ωάρια. Θα συνεργαστώ με τον κ Κούρτη. Δείχνει να έχει καλά vibes. 

Ti λέτε; 

Ευχαριστώ 

Καλη αρχη κοπελα μου!!! Πολλες κοπελες απο δω τον εχουν γιατρο και εχει πολλες επιτυχιες!! 

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , cordellia είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια & αύρα που μου μεταδίδετε!

Καλή αρχή!! Είναι ο γιατρός μου!! Ακόμα δεν έχω κάνει εμβρυομεταφορα αλλά τον εμπιστεύομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...