Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, Viv37 είπε:

Αααα μας κρατανε σε αγωνια!

 

Ωραια νεα κοριτσακι μου! Μπραβο! Αχ το εκανα εικονα το χερακι που κουνιεται. Τι γλυκοοοο!!!! Καλα να περασεις τωρα στο εξοχικο. Να ξεσκασεις να ξεκουραστεις να αλλαξεις αερα και να ανανεωθεις. Κι αυτο το μεσα συνεχεια ειναι πολυ κουραστικο!

 

Αντε μπραβο Φιλακι μου να τελειωνεις με τις ενεσεις να ηρεμησεις! 

@anoulious σοκ!!!!!!!!! Πλακα κανεις! Επρεπε να της πεις ναι εγγονι απο το παιδι μου ειναι 10 χρονων! 

 

Τωρα που το ειπες αυτο ξερω μια κοπελα που εκανε παιδακι με εξωσωματικη και μετα αρχισε να προσπαθει και για δευτερο και πηγε σε ενα μοναστηρι και της ειπαν αυτο που εκανες ηταν η μεγαλυτερη αμαρτια και ειναι ασυχγωρητη και το κοριτσι στεναχωρεθηκε παρα πολυ και σταματησε την προσπαθεια για το 2 εξαιτιας αυτου μου ειπε. Τραγικο. Δεν εχω λογια! 

Και αυτες που ξερουν ποιο ειναι το θελημα του Θεου; Λες και ο Θεος μας εδωσε μυαλο για να μην το χρησιμοποιουμε και να μην προχωραμε ουτε στην επιστημη ουτε πουθενα. Και γυμνους και χωρις σπιτια μας επλασε αλλα δεν ειδα κανεναν να κυκλοφορει τσιτσιδι και να κοιμαται στο δασος! Ε μαααα! 

Ε μα!!! Πέστα κοριτσάρα μου γιατί ώρες ώρες κρατιέμαι με το ζόρι!!όσοι είναι έξω από τον χορό ξέρουν να κρίνουν. Κάποτε με πείραζε πολύ όπως και σχόλια τύπου θα είσαι γιαγιά κ όχι μαμά. Λες και έχουμε κάνει συμβόλαιο με τον Θεό πότε θα σβήσει το καντήλι μας. Άι σιχτιρ. Μπράβο για το δοντακι δεν ήταν τίποτα ευτυχώς. Μακάρι αύριο να μη δείτε ούτε κύστη ούτε τίποτα. Να ξεκινήσεις κ εσύ επιτέλους. Θέλω κάποια να κλαιγομαι και να με νιώθει χαχαχα. Σήμερα από διατροφή έσκισα θαρρώ. Κ πολύ το ευχαριστήθηκα. 

@MELINASP τα σεντονακια σου είναι όνειρο!! Να τα απλώνεις περισσότερες φορές ημερησίως παρακαλώ!! @vik80 τον Ιανουάριο ξεκίνησα με 3 μέρες καφέ και μετά κατέβηκε το αίμα. Ίσως είναι από τα φάρμακα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Αααα ωραία κ εσείς χαχαχαχαχα

Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ και η αλήθεια είναι και τον γιατρό που έχω τώρα κι ρώτησα μ είπε όχι. Ίσως γτ έχουμε θέμα γονιδιακό και βρήκαν το θέμα ποιος ξερει

Αντε πάλι καλά πάει κ το δόντι με το άγχος! 

Σε μενα μετα το εξωμητριο μου ειχε ζητησει να ελεγξω την αλλη σαλπιγγα, αλλα δεν το εκανα γιατι ο ντοκ μου την ειχε δει στο χειρουργειο κ ηταν οκ. Ο λογος που ο Χριστ... μου το ζητησε ηταν μου ειπε για ν αποκλεισουμε παθολογικη σαλπιγγα, κι αλλο εξωμητριο η υδροσαλπιγγα. Προφανως ο δικος σου εχει βρει την αιτια των αποβολων

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Ειχα τοτε θεμα μ ενα δοντι κ πηγαμε πισω εναν κυκλο. Εσυ ποτε ξεκινας ξανα κοριτσι?

Οι σαλπιγγες δεν μας ενδιαφερουν οσον αφορα τη βασικη τους λειτουργια. Αλλα τις ελεγχουμε για ν αποκλεισουμε υδροσαλπιγγες που μπορει ν σκοτωσουν το εμβρυο, να κανουν αποβολη η αποτυχια εμφυτευσης

Εφτασε η ωρα κ για σενα Χρυσα να γινεις μπαλονι, χαχχα! Αντε ολα καλα ευχομαι!

Αννουλα μου, θα μας πουν κ γιαγιαδες τι να κανουμε, δεν πειραζει τα μωρα μας να ναι καλα. Εγω παντως στο σχολειο εχω καμποσους γονεις αρκετα μεγαλους, τους λες κ γιαγια παππου. Κι εγω μικροδειχνω αλλα ολο κ θα μας την πουν

Τι θέμα είχες με το δόντι ; Σορι που ρωτάω αλλά επειδή κι εγώ έχω κάποια θεματάκια στον οδοντίατρο αυτές τις μέρες φοβάμαι μην με πάει πίσω . Να ξέρω τι να αποφύγω 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Καλησπέρα κορες, εμένα τελικά ήρθε σήμερα η περίοδος. Πήρα τηλ τον Π@ντο γιατρό να ενημερώσω για την αρνητική χοριακη. Ακόμη περιμένω να με πάρουν τηλ, ευτυχώς έκοψα μόνη μου τα φάρμακα, να μη φορτώνω τζάμπα τον οργανισμό. Έχω κλείσει και ραντεβου με Κουρτ. Μήπως ξέρει καμία να δώσει φώτα, γιατί ξεκίνησα με καφέ πολλά και όχι με αιματακι ως συνήθως??δεν έχω και γυναικολογο πλεο  να ρωτήσω....

Θα κατέβει και το αίμα ,,,μην ανησυχείς,,, μακάρι να καθαρίσεις ανώδυνα ... Εννοείται καλά έκανες και έκοψες τα φάρμακα. Θα βρεις και γυναικολόγο και άνθρωπο πάνω απ'όλα που θα στα εξηγεί όλα και θα απαντά πάντα. Τα κορίτσια λένε ότι ο Κουρ... Είναι εξαιρετικός. Τις πιστεύω και τις εμπιστεύομαι . Μεγάλη αγκαλιά για δύναμη! 

@Fili, @Neli83 & @chitaneta πωπωωωωω νεακια ωραιαααααα,,,,με το καλό μια μια οι αυχενικες να βγαίνουν υπέροχες και να βλέπουμε χεράκια ποδαράκια με κίνηση τρελή !!!!!!! 

Κορτσουδες όλες τι κάνετε????????? Σήμερα πήγε ο αντρουλης μου και έδωσε αίμα για μένα ,,,, κλαίω απ'τα γέλια γιατί χέστηκε πάνω του απ'το φόβο επειδή του είπε η νοσοκόμα πως δεν είχε πιει πολλά υγρά,,,,τον έχω όλη μέρα σαν τη λεχώνα και ωχ και αμάν και βαχ,,,, επιτέλους του μέτρησα πίεση και πυρετό και ξαφνικά αναστήθηκε ο Λάζαρος,,,,αχαχχαχαχαχαχ ρε τι τραβάμε ρε?????? Χειρότεροι και από μωρά αυτοί οι άντρες. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 11
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Condios είπε:

Θα κατέβει και το αίμα ,,,μην ανησυχείς,,, μακάρι να καθαρίσεις ανώδυνα ... Εννοείται καλά έκανες και έκοψες τα φάρμακα. Θα βρεις και γυναικολόγο και άνθρωπο πάνω απ'όλα που θα στα εξηγεί όλα και θα απαντά πάντα. Τα κορίτσια λένε ότι ο Κουρ... Είναι εξαιρετικός. Τις πιστεύω και τις εμπιστεύομαι . Μεγάλη αγκαλιά για δύναμη! 

@Fili, @Neli83 & @chitaneta πωπωωωωω νεακια ωραιαααααα,,,,με το καλό μια μια οι αυχενικες να βγαίνουν υπέροχες και να βλέπουμε χεράκια ποδαράκια με κίνηση τρελή !!!!!!! 

Κορτσουδες όλες τι κάνετε????????? Σήμερα πήγε ο αντρουλης μου και έδωσε αίμα για μένα ,,,, κλαίω απ'τα γέλια γιατί χέστηκε πάνω του απ'το φόβο επειδή του είπε η νοσοκόμα πως δεν είχε πιει πολλά υγρά,,,,τον έχω όλη μέρα σαν τη λεχώνα και ωχ και αμάν και βαχ,,,, επιτέλους του μέτρησα πίεση και πυρετό και ξαφνικά αναστήθηκε ο Λάζαρος,,,,αχαχχαχαχαχαχ ρε τι τραβάμε ρε?????? Χειρότεροι και από μωρά αυτοί οι άντρες. 

Επιτέλους έκανες εμφάνιση φιλενάδα!!! Πώς είσαι τι κάνεις;; Κλαίω με τον άντρα σου. Εμένα κάθε φορά που έδινε σπέρμα ήταν ετοιμοθάνατος, εσένα τουλάχιστον έδωσε αίμα λίγο το έχεις; Θα σου χαϊδεύεται κάνα δυο μέρες εννοείται!!

Αν θέλεις να δώσω και εγώ αίμα για σένα; Είμαι δίπλα στο Τζάνειο αλλα πάω οπουδήποτε. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Επιτέλους έκανες εμφάνιση φιλενάδα!!! Πώς είσαι τι κάνεις;; Κλαίω με τον άντρα σου. Εμένα κάθε φορά που έδινε σπέρμα ήταν ετοιμοθάνατος, εσένα τουλάχιστον έδωσε αίμα λίγο το έχεις; Θα σου χαϊδεύεται κάνα δυο μέρες εννοείται!!

Αν θέλεις να δώσω και εγώ αίμα για σένα; Είμαι δίπλα στο Τζάνειο αλλα πάω οπουδήποτε. 

Λουλούδι μου όμορφο σε ευχαριστώ πολύ και μόνο που το πρότεινες. Δόξα το Θεό είμαστε κομπλέ , δύο φιάλες θέλουν,τις μαζέψαμε. Καλέ διαβάζω διαβάζω απ'όλες σας τα νέα και χαίρομαι. Μετά το σπέρμα ο δικός σου έπρεπε να πετάει αλλά περί ορεξεως....πλάκα έχουν πάντως πολύ χαχαχαχαχα. Εχθές ο δικός μου ξεκίνησε να βγάζει έρπη επιχείλιο,,,,τον φαγουριζε λέει,,,τον πλάκωσα στο οινόπνευμα σαν αρχή και τον έστειλα για ζοβιραξ,,,έκτοτε παίρνω στραβοφιλο αχαχχαχαχαχαχαχχαχαχχα 

Για πες τα νέα σου. Πότε σε ξαναβλεπει είπαμε ο καλουλης ο γιατρουλης ο χαλαρός???? Λογικά κοντά σιμα για να σου ξεκινήσει προγεστερόνη.

@marina_86 που είσαι συμπεθερα????????? Θα έρθουν τα νέα των αποτελεσμάτων και για πότε θα έρθει και η αρχή για την ετ χαμπάρι δε θα πάρεις. Θα δεις! 

Δες τη @Viv37 μας,,,άλλος άνθρωπος με το που έγιναν οι Βλαστοκυστες της. Αλήθεια ορχιδέα μου,,,χαλαρωσες και φαίνεται στα γραπτά σου,,,και πολύ χαίρομαι για αυτό να ξες!!!!! 

  @MELINASP και εγώ λατρεύω τα σεντόνια σου. 

 @Villi η 24αρα θα είναι τουμπανειρο θα δεις!!!!!!! Θα έρθει και το ενδομήτριο στα ίσα του και παρταρα πάλι!!!!! 

Μεγαλώνει ο χορός των κοιλουμπιτσων,,, τί καλά!!!!!!!!!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Condios είπε:

Λουλούδι μου όμορφο σε ευχαριστώ πολύ και μόνο που το πρότεινες. Δόξα το Θεό είμαστε κομπλέ , δύο φιάλες θέλουν,τις μαζέψαμε. Καλέ διαβάζω διαβάζω απ'όλες σας τα νέα και χαίρομαι. Μετά το σπέρμα ο δικός σου έπρεπε να πετάει αλλά περί ορεξεως....πλάκα έχουν πάντως πολύ χαχαχαχαχα. Εχθές ο δικός μου ξεκίνησε να βγάζει έρπη επιχείλιο,,,,τον φαγουριζε λέει,,,τον πλάκωσα στο οινόπνευμα σαν αρχή και τον έστειλα για ζοβιραξ,,,έκτοτε παίρνω στραβοφιλο αχαχχαχαχαχαχαχχαχαχχα 

Για πες τα νέα σου. Πότε σε ξαναβλεπει είπαμε ο καλουλης ο γιατρουλης ο χαλαρός???? Λογικά κοντά σιμα για να σου ξεκινήσει προγεστερόνη.

@marina_86 που είσαι συμπεθερα????????? Θα έρθουν τα νέα των αποτελεσμάτων και για πότε θα έρθει και η αρχή για την ετ χαμπάρι δε θα πάρεις. Θα δεις! 

Δες τη @Viv37 μας,,,άλλος άνθρωπος με το που έγιναν οι Βλαστοκυστες της. Αλήθεια ορχιδέα μου,,,χαλαρωσες και φαίνεται στα γραπτά σου,,,και πολύ χαίρομαι για αυτό να ξες!!!!! 

  @MELINASP και εγώ λατρεύω τα σεντόνια σου. 

 @Villi η 24αρα θα είναι τουμπανειρο θα δεις!!!!!!! Θα έρθει και το ενδομήτριο στα ίσα του και παρταρα πάλι!!!!! 

Μεγαλώνει ο χορός των κοιλουμπιτσων,,, τί καλά!!!!!!!!!!!!!!! 

Θα μιλήσω αύριο με την μαία του και λογικά η πέμπτη η παρασκευή θα μου ξανακάνει υπέρηχο κ ελπίζω να φύγω με την συνταγή της προγεστερόνης και την ημερομηνία της ετ. Θα πάω να κάνω αύριο το πρωί μια αίματος για την d να δούμε αν ανέβηκε μετά τις αμπούλες που κατάπια και ξαναθελει πάλι να δούμε και ηπατίτιδα σύφιλη κλπ. Πριν 6 μήνες έκανα τι μπορεί να άλλαξε χαχαχα. Ο άντρας μου σήμερα έκανε 2 ώρες υπερωρία μου λέει πατέρας θα γίνω ας μαζεύω για την γέννα. Πιο σίγουρος και από τον χαλαρό χαχαχα!!

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Θα μιλήσω αύριο με την μαία του και λογικά η πέμπτη η παρασκευή θα μου ξανακάνει υπέρηχο κ ελπίζω να φύγω με την συνταγή της προγεστερόνης και την ημερομηνία της ετ. Θα πάω να κάνω αύριο το πρωί μια αίματος για την d να δούμε αν ανέβηκε μετά τις αμπούλες που κατάπια και ξαναθελει πάλι να δούμε και ηπατίτιδα σύφιλη κλπ. Πριν 6 μήνες έκανα τι μπορεί να άλλαξε χαχαχα. Ο άντρας μου σήμερα έκανε 2 ώρες υπερωρία μου λέει πατέρας θα γίνω ας μαζεύω για την γέννα. Πιο σίγουρος και από τον χαλαρό χαχαχα!!

 Ναι ανα 6 μήνες λήγουν αυτά για τα κέντρα και θέλουν νεΑ, μπήκες τελική ευθεία !!! Ε ναι έρχονται έξοδα να μαζέψει λεφτά ο άνθρωπος καλά λέει !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Ε μα!!! Πέστα κοριτσάρα μου γιατί ώρες ώρες κρατιέμαι με το ζόρι!!όσοι είναι έξω από τον χορό ξέρουν να κρίνουν. Κάποτε με πείραζε πολύ όπως και σχόλια τύπου θα είσαι γιαγιά κ όχι μαμά. Λες και έχουμε κάνει συμβόλαιο με τον Θεό πότε θα σβήσει το καντήλι μας. Άι σιχτιρ. Μπράβο για το δοντακι δεν ήταν τίποτα ευτυχώς. Μακάρι αύριο να μη δείτε ούτε κύστη ούτε τίποτα. Να ξεκινήσεις κ εσύ επιτέλους. Θέλω κάποια να κλαιγομαι και να με νιώθει χαχαχα. Σήμερα από διατροφή έσκισα θαρρώ. Κ πολύ το ευχαριστήθηκα. 

@MELINASP τα σεντονακια σου είναι όνειρο!! Να τα απλώνεις περισσότερες φορές ημερησίως παρακαλώ!! @vik80 τον Ιανουάριο ξεκίνησα με 3 μέρες καφέ και μετά κατέβηκε το αίμα. Ίσως είναι από τα φάρμακα .

Θα αλληλοκλαιγοναστε αγαπη μου! Δε σ' αφηνω μονη σου! Ευγε για τη διατροφη! ♥️♥️♥️

 

1 hour ago, thalasa είπε:

Τι θέμα είχες με το δόντι ; Σορι που ρωτάω αλλά επειδή κι εγώ έχω κάποια θεματάκια στον οδοντίατρο αυτές τις μέρες φοβάμαι μην με πάει πίσω . Να ξέρω τι να αποφύγω 

Ενα δοντι απο τα μπροστινα ηταν λογο μαυρισμενο απο τη μεσα πλευρα αλλα δεν ηταν τιποτα τελικα. Αποχρωματισμος ενος ψευτικου κομματιου που ειχα βαλει οταν το ειχα σπασει λιγακι. Γενικα για δοντια δεν ξερω πολλα αλλα το σιγουρο ειναι οτι με ρην παραμιλρη ενοχληση πρεπει να πηγαινεις κατευθειαν στον οδοντιατρο γιατι η καθυστερησγ μπορει να προκαλεσει μεγαλο προβλημα. Εσυ το θεματακια εχεις;

 

πρίν από 16 λεπτά , Condios είπε:

Λουλούδι μου όμορφο σε ευχαριστώ πολύ και μόνο που το πρότεινες. Δόξα το Θεό είμαστε κομπλέ , δύο φιάλες θέλουν,τις μαζέψαμε. Καλέ διαβάζω διαβάζω απ'όλες σας τα νέα και χαίρομαι. Μετά το σπέρμα ο δικός σου έπρεπε να πετάει αλλά περί ορεξεως....πλάκα έχουν πάντως πολύ χαχαχαχαχα. Εχθές ο δικός μου ξεκίνησε να βγάζει έρπη επιχείλιο,,,,τον φαγουριζε λέει,,,τον πλάκωσα στο οινόπνευμα σαν αρχή και τον έστειλα για ζοβιραξ,,,έκτοτε παίρνω στραβοφιλο αχαχχαχαχαχαχαχχαχαχχα 

Για πες τα νέα σου. Πότε σε ξαναβλεπει είπαμε ο καλουλης ο γιατρουλης ο χαλαρός???? Λογικά κοντά σιμα για να σου ξεκινήσει προγεστερόνη.

@marina_86 που είσαι συμπεθερα????????? Θα έρθουν τα νέα των αποτελεσμάτων και για πότε θα έρθει και η αρχή για την ετ χαμπάρι δε θα πάρεις. Θα δεις! 

Δες τη @Viv37 μας,,,άλλος άνθρωπος με το που έγιναν οι Βλαστοκυστες της. Αλήθεια ορχιδέα μου,,,χαλαρωσες και φαίνεται στα γραπτά σου,,,και πολύ χαίρομαι για αυτό να ξες!!!!! 

  @MELINASP και εγώ λατρεύω τα σεντόνια σου. 

 @Villi η 24αρα θα είναι τουμπανειρο θα δεις!!!!!!! Θα έρθει και το ενδομήτριο στα ίσα του και παρταρα πάλι!!!!! 

Μεγαλώνει ο χορός των κοιλουμπιτσων,,, τί καλά!!!!!!!!!!!!!!! 

Ευχαριστω μαναρακι μου! Ειναι αληθεια μου εφυγε ενα τεραστιο βαρος! 

Ωραια ξεμπερδεψατε κ εσεις με το αιμα κι ας κοντεψε να σε τρελανει απο την τρομαρα του ο καλος σου χαχαχα! ♥️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες, τα έχω διαβάσει όλα, τουρλού τα έχω κάνει στο μυαλό μου!!! 

@Condios καλά έκλαψα με τον συμπέθερο! Θεός! Χαχαχαχαχα Αχ, άσε αγαπημένη. Περιμένω να δω τι φασουλια θα βγουν με τα αποτελέσματα κ λέω άντε πείτε το να τελειώνουμε! Αύριο μπορεί να πάρω τηλέφωνο.... Το χόμπι μου! Χαχαχα Όσον αφορά στην ΕΤ εγώ δεν ανυπομονώ... Καταλαβαίνεις πώς το λέω. Πιο πολύ φοβάμαι πάρα ανυπομονώ. Λέω καλά δεν έχουμε 3 στην κρυοσυντηρηση; Γιατί να τα κάνουμε 1;;; Κλαψ κλάψ 

@Chrussa1982 τι γλυκούλης ο αντρουλης σου!!!❤️ Αχ, Χρυσουλακι μου έρχεται η ώρα! Θα πάνε όλα τέλεια είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ!!!! 

 

@Villi αγαπημένη! Όλα θα κυλήσουν όπως πρέπει. Κάνεις μια εντελώς νέα αρχή. Άσε τα φαντάσματα στο παρελθόν. Αυτή τη φορά ο οργανισμός σου είναι πολύ πιο ήρεμος και το βασικότερο θα έχεις πολύ καλύτερα έμβρυα. ❤️❤️❤️ 

Πάντως να σχολιάσω κ το θέμα με τις σάλπιγγες. Διάβαζα πριν μήνες παλαιότερα ποστ των κοριτσιών εδώ και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση αυτό που έλεγαν για τις σάλπιγγες. Το συζητούσαν αν θυμάμαι καλά η @MaryH με τη @thalasa και την @anoulious. Κι εγώ το είχα διαβάσει κ είχα πάθει σοκκκ! Και είχα σκεφτεί ζήτα ρε άνθρωπε μια σαλπιγγογραφια πριν την ετ. Κι άντε δεν θες πριν την πρώτη, ζήτα πριν τη δεύτερη (μιλάω γενικά για τον κάθε γιατρό). Δηλαδή έχουμε περάσει τα πάνδεινα και έχουμε πληρώσει τα άπειρα. Η σαλπιγγογραφια μας πείραξε; Εγώ τις έλεγξα και είναι οκ τελικά. Άλλες κοπέλες όμως είχαν θέμα και παιδευτηκαν τζάμπα!..

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Τι θέμα είχες με το δόντι ; Σορι που ρωτάω αλλά επειδή κι εγώ έχω κάποια θεματάκια στον οδοντίατρο αυτές τις μέρες φοβάμαι μην με πάει πίσω . Να ξέρω τι να αποφύγω 

Πονουσε ενα δοντι κ φοβηθηκα κ το πηγα πισω εναν κυκλο. Τελικα δεν ηταν τιποτα. Εσυ ποτε κανεις προσπαθεια?

πρίν από 5 λεπτά , marina_86 είπε:

Αγαπημένες, τα έχω διαβάσει όλα, τουρλού τα έχω κάνει στο μυαλό μου!!! 

@Condios καλά έκλαψα με τον συμπέθερο! Θεός! Χαχαχαχαχα Αχ, άσε αγαπημένη. Περιμένω να δω τι φασουλια θα βγουν με τα αποτελέσματα κ λέω άντε πείτε το να τελειώνουμε! Αύριο μπορεί να πάρω τηλέφωνο.... Το χόμπι μου! Χαχαχα Όσον αφορά στην ΕΤ εγώ δεν ανυπομονώ... Καταλαβαίνεις πώς το λέω. Πιο πολύ φοβάμαι πάρα ανυπομονώ. Λέω καλά δεν έχουμε 3 στην κρυοσυντηρηση; Γιατί να τα κάνουμε 1;;; Κλαψ κλάψ 

@Chrussa1982 τι γλυκούλης ο αντρουλης σου!!!❤️ Αχ, Χρυσουλακι μου έρχεται η ώρα! Θα πάνε όλα τέλεια είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ!!!! 

 

@Villi αγαπημένη! Όλα θα κυλήσουν όπως πρέπει. Κάνεις μια εντελώς νέα αρχή. Άσε τα φαντάσματα στο παρελθόν. Αυτή τη φορά ο οργανισμός σου είναι πολύ πιο ήρεμος και το βασικότερο θα έχεις πολύ καλύτερα έμβρυα. ❤️❤️❤️ 

Πάντως να σχολιάσω κ το θέμα με τις σάλπιγγες. Διάβαζα πριν μήνες παλαιότερα ποστ των κοριτσιών εδώ και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση αυτό που έλεγαν για τις σάλπιγγες. Το συζητούσαν αν θυμάμαι καλά η @MaryH με τη @thalasa και την @anoulious. Κι εγώ το είχα διαβάσει κ είχα πάθει σοκκκ! Και είχα σκεφτεί ζήτα ρε άνθρωπε μια σαλπιγγογραφια πριν την ετ. Κι άντε δεν θες πριν την πρώτη, ζήτα πριν τη δεύτερη (μιλάω γενικά για τον κάθε γιατρό). Δηλαδή έχουμε περάσει τα πάνδεινα και έχουμε πληρώσει τα άπειρα. Η σαλπιγγογραφια μας πείραξε; Εγώ τις έλεγξα και είναι οκ τελικά. Άλλες κοπέλες όμως είχαν θέμα και παιδευτηκαν τζάμπα!..

Εγω το πρωτο εμβρυο ετσι το εχασα! Αν ειχα ελεγξει σαλπιγγες δεν θα παθαινα εξωμητριο

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , marina_86 είπε:

Αγαπημένες, τα έχω διαβάσει όλα, τουρλού τα έχω κάνει στο μυαλό μου!!! 

@Condios καλά έκλαψα με τον συμπέθερο! Θεός! Χαχαχαχαχα Αχ, άσε αγαπημένη. Περιμένω να δω τι φασουλια θα βγουν με τα αποτελέσματα κ λέω άντε πείτε το να τελειώνουμε! Αύριο μπορεί να πάρω τηλέφωνο.... Το χόμπι μου! Χαχαχα Όσον αφορά στην ΕΤ εγώ δεν ανυπομονώ... Καταλαβαίνεις πώς το λέω. Πιο πολύ φοβάμαι πάρα ανυπομονώ. Λέω καλά δεν έχουμε 3 στην κρυοσυντηρηση; Γιατί να τα κάνουμε 1;;; Κλαψ κλάψ 

@Chrussa1982 τι γλυκούλης ο αντρουλης σου!!!❤️ Αχ, Χρυσουλακι μου έρχεται η ώρα! Θα πάνε όλα τέλεια είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ!!!! 

 

@Villi αγαπημένη! Όλα θα κυλήσουν όπως πρέπει. Κάνεις μια εντελώς νέα αρχή. Άσε τα φαντάσματα στο παρελθόν. Αυτή τη φορά ο οργανισμός σου είναι πολύ πιο ήρεμος και το βασικότερο θα έχεις πολύ καλύτερα έμβρυα. ❤️❤️❤️ 

Πάντως να σχολιάσω κ το θέμα με τις σάλπιγγες. Διάβαζα πριν μήνες παλαιότερα ποστ των κοριτσιών εδώ και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση αυτό που έλεγαν για τις σάλπιγγες. Το συζητούσαν αν θυμάμαι καλά η @MaryH με τη @thalasa και την @anoulious. Κι εγώ το είχα διαβάσει κ είχα πάθει σοκκκ! Και είχα σκεφτεί ζήτα ρε άνθρωπε μια σαλπιγγογραφια πριν την ετ. Κι άντε δεν θες πριν την πρώτη, ζήτα πριν τη δεύτερη (μιλάω γενικά για τον κάθε γιατρό). Δηλαδή έχουμε περάσει τα πάνδεινα και έχουμε πληρώσει τα άπειρα. Η σαλπιγγογραφια μας πείραξε; Εγώ τις έλεγξα και είναι οκ τελικά. Άλλες κοπέλες όμως είχαν θέμα και παιδευτηκαν τζάμπα!..

Αααααα θα αρχίσω να μαλώνω τώρα,,,, να μου πεις δε βιάζεσαι για ετ γιατί τα θες όλα ιδανικά να το δεχτώ,,, αλλά να φοβάσαι μη γίνουν τα 3 - 1 α έτσι γιατί (δε θέλω καν να σκεφτώ τι σκέφτεσαι)  ομποου μανούλι μου,,,δε θέλω σύννεφα μπροστά μας,,,βγάλε ένα 20€ απ'την τσάντα να διώξουμε το σύννεφο (μια Ελληνίδα στο χαρέμι χαχαχαχα). Καταρχάς θέλουμε 2 στα 2 ή 1 στα 2 μίνιμουμ γερ@ μωράκι@ ,,,ναι?????? Επίσης,,,μην κάνεις σχέδια,,,ο Θεός ξεκαρδιζεται μαζί μας,,,γιατί ξέρει αυτός πότε είναι η στιγμή της καθεμιάς μας,,,άρα οοοοοοομμμμμμμ και χέρι χέρι αγαπημένη μου θα το ανεβουμε το βουνό και η θέα θα είναι κοιλουμπιτσες με μωράκια λέμε!!!!! 

Και μιας και είπες σάλπιγγες θα σας εκμυστηρευτω τί έκανα,,, πήρα προχθές το χειρουργό (απάντησε στο 1' τον αγαπώ) να οριστικοποιησω ότι θυμάται τι θα κάνουμε και να τον ρωτήσω αν μπορεί τη δεξιά μου σάλπιγγα,,,αν,,,αν τη δει καθαρή να την αφήσει και να μην την αφαιρέσει (καθαρά ψυχολογικό το θέμα μου να τονίσω,,,ξέρετε,,,μπας και,,, και θαύματα γίνονται και τέτοια). Και ο Θεουλης με γειωσε με πολύ όμορφο τρόπο και μου εξήγησε ότι "αγαπημένη μου,,,δε θελω ποτέ να αφαιρω κανένα όργανο ποτέ,,ο ρόλος μου είναι να τα σωζω,,,αλλά δυστυχώς στην περίπτωση σου οι σάλπιγγες είναι οι πρώτες που ευθύνονται για τον καρκίνο ωοθηκών και αν μη τι άλλο θέλουμε να σώσουμε πρωτίστως εσένα και όλα τα υπόλοιπα σου όργανα και δευτερευόντως να καθαρίσουμε για να έρθει το μωράκι σου" ,,,, αντιλαμβάνεστε ότι του απάντησα "γιατρέ μου ήθελα να ξέρω,,, έπρεπε να ξέρω για να καταλάβω και να ξέρετε ότι θα κάνουμε ότι είναι θέλημα Θεού και χέρι γιατρού". Προφανώς και μέσα μου ούρλιαξα "βγαλτες τώρα!!!!!" και ηρέμησα και το γκουρλωσα. Άρα,,,,ψηφίζω και εγώ ,,,, ναι σαλπιγγογραφια ανά 3-5 χρόνια αν δε μεσολαβούν υστεροσκοπησεις ή λαπαροσκοπησεις. @MaryH λυπάμαι πολύ που το πέρασες αυτό με την εξωμήτρια. 

@Chrussa1982 μου έπρεπε ήδη να τις έχεις κάνει τις ανοσολογικές για ηπατίτιδες,HIV μπλα μπλα μπλα ,,,, με το που ενωσατε,,, αυτό που λέει η @silvy22 μας,,, 6μηνο κρατάνε. Όχι ότι θα βρεθεί κάτι εννοείται, αλλά άλλο να είναι όλα οκ και να ξεκινήσεις να φαρμακωνεσαι κυριολεκτικά και να πας για ετ και άλλο να αγχώνεσαι για το τίποτα τελευταία στιγμή.  Θα κάνω οοοοοομμμμμμ και δε θα σχολιάσω κάτι παραπάνω γιατί αλλιώς θα συγχιστω που όλα πρέπει να τα λέμε εμείς γιατί τα ξεχνάνε. Δεν είμαι bitch, ούτε έχω εμμονή με κανέναν ,,, αλλά στο λέω με πολύ αγάπη γιατί νοιάζομαι και θέλω να είσαι ήρεμη και να απολαυσεις αυτή τη διαδικασία γιατί έρχεται κορίτσι μου όμορφο το μωράκι σας. Κάτι ξέρει ο αγαπουλης σου που στα λέει,,,και ξέρεις οι άντρες είναι ειλικρινείς και απλοί!!!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Condios είπε:

Αααααα θα αρχίσω να μαλώνω τώρα,,,, να μου πεις δε βιάζεσαι για ετ γιατί τα θες όλα ιδανικά να το δεχτώ,,, αλλά να φοβάσαι μη γίνουν τα 3 - 1 α έτσι γιατί (δε θέλω καν να σκεφτώ τι σκέφτεσαι)  ομποου μανούλι μου,,,δε θέλω σύννεφα μπροστά μας,,,βγάλε ένα 20€ απ'την τσάντα να διώξουμε το σύννεφο (μια Ελληνίδα στο χαρέμι χαχαχαχα). Καταρχάς θέλουμε 2 στα 2 ή 1 στα 2 μίνιμουμ γερ@ μωράκι@ ,,,ναι?????? Επίσης,,,μην κάνεις σχέδια,,,ο Θεός ξεκαρδιζεται μαζί μας,,,γιατί ξέρει αυτός πότε είναι η στιγμή της καθεμιάς μας,,,άρα οοοοοοομμμμμμμ και χέρι χέρι αγαπημένη μου θα το ανεβουμε το βουνό και η θέα θα είναι κοιλουμπιτσες με μωράκια λέμε!!!!! 

 

Αχ ρε αγαπημένη!❤️ Σ' ευχαριστώ τόσο πολύ μέσα από την καρδιά μου. Αλλά να... εμένα με πιάνει το άλλο. Το "δεν είμαι ικανή κ τους απογοητεύω όλους". Ναι, ναι. Το ξέρω ότι είναι χαζομάρα. Εν τω μεταξύ οι όλοι (που είναι οι κάποιοι λίγοι που το ξέρουν) αγχώνονται για το αντίθετο. Μη στενοχωρηθω εγώ. Εγώ όμως τον χαβα μου... Το έχω αυτό γενικά σαν άνθρωπος. Θέλω όταν κάνω κάτι να πετυχαίνω κ τώρα για πρώτη φορά στη ζωή μου προσπαθώ τόσο πολύ για κάτι και για πρώτη φορά τρώω αβερτα χυλοπιτες... Και νομίζω ότι απογοητεύω τους άλλους με την αδυναμία μου. Κ το τρελό είναι ότι το ξέρω ότι δεν ευσταθεί κάτι τέτοιο κ το ξέρω ότι είναι δική μου πετριά. Αλλά με καίει από μέσα μου... Τέλος πάντων... προσπαθώ να το δουλέψω...

ΥΓ. Εγώ κατάλαβα ότι η @Chrussa1982 τις είχε κάνει ήδη τις εξετάσεις αλλά επειδή καθυστέρησε η ετ πέρασε το 6μηνο και πρέπει να τις επαναλάβει. 

Αχ, τώρα θυμήθηκα ένα αστείο. Όταν ήταν να γίνει η ένωση των δικών μας εμβρύων μας λένε να πάμε κ οι δύο να κάνουμε εξετάσεις για όλα αυτά. Κ ο σύζυξ να έχει πάθει γκρίνια! Γιατί να τις κάνουμε; Ούτε το δικό σου ωάριο ούτε το δικό μου σπέρμα δεν έχουν! Χαχαχαχαχαχα Κ να λέει άντε εσύ. Θα στα μεταφέρουν. Εγώ γιατί; Αχχχ τι γέλιο. Προσπαθούσα να κρατηθώ για να μη γελάσω γιατί ένα τσακ ήθελε να μην τις κάνει κ να πάρει στο newlife να τους ξεχεσει και εγώ ήμουν σοβαρή κ να λέω κάποιος λόγος θα υπάρχει. Και αυτός να λέει ποιοςςςςςς;;;;;;; Χαχαχαχαχα Φυσικά δεν ήξερα τι να απαντήσω κι έλεγα το γνωστό "γιατρός είμαι χριστιανέ μου;". 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , MaryH είπε:

Πονουσε ενα δοντι κ φοβηθηκα κ το πηγα πισω εναν κυκλο. Τελικα δεν ηταν τιποτα. Εσυ ποτε κανεις προσπαθεια?

Εγω το πρωτο εμβρυο ετσι το εχασα! Αν ειχα ελεγξει σαλπιγγες δεν θα παθαινα εξωμητριο

Τον Απρίλιο πρώτα ο θεός . Πολύ άγχος αυτά τα δόντια , χειρότερο δεν έχω 

πρίν από 10 λεπτά , marina_86 είπε:

Αχ ρε αγαπημένη!❤️ Σ' ευχαριστώ τόσο πολύ μέσα από την καρδιά μου. Αλλά να... εμένα με πιάνει το άλλο. Το "δεν είμαι ικανή κ τους απογοητεύω όλους". Ναι, ναι. Το ξέρω ότι είναι χαζομάρα. Εν τω μεταξύ οι όλοι (που είναι οι κάποιοι λίγοι που το ξέρουν) αγχώνονται για το αντίθετο. Μη στενοχωρηθω εγώ. Εγώ όμως τον χαβα μου... Το έχω αυτό γενικά σαν άνθρωπος. Θέλω όταν κάνω κάτι να πετυχαίνω κ τώρα για πρώτη φορά στη ζωή μου προσπαθώ τόσο πολύ για κάτι και για πρώτη φορά τρώω αβερτα χυλοπιτες... Και νομίζω ότι απογοητεύω τους άλλους με την αδυναμία μου. Κ το τρελό είναι ότι το ξέρω ότι δεν ευσταθεί κάτι τέτοιο κ το ξέρω ότι είναι δική μου πετριά. Αλλά με καίει από μέσα μου... Τέλος πάντων... προσπαθώ να το δουλέψω...

ΥΓ. Εγώ κατάλαβα ότι η @Chrussa1982 τις είχε κάνει ήδη τις εξετάσεις αλλά επειδή καθυστέρησε η ετ πέρασε το 6μηνο και πρέπει να τις επαναλάβει. 

Αχ, τώρα θυμήθηκα ένα αστείο. Όταν ήταν να γίνει η ένωση των δικών μας εμβρύων μας λένε να πάμε κ οι δύο να κάνουμε εξετάσεις για όλα αυτά. Κ ο σύζυξ να έχει πάθει γκρίνια! Γιατί να τις κάνουμε; Ούτε το δικό σου ωάριο ούτε το δικό μου σπέρμα δεν έχουν! Χαχαχαχαχαχα Κ να λέει άντε εσύ. Θα στα μεταφέρουν. Εγώ γιατί; Αχχχ τι γέλιο. Προσπαθούσα να κρατηθώ για να μη γελάσω γιατί ένα τσακ ήθελε να μην τις κάνει κ να πάρει στο newlife να τους ξεχεσει και εγώ ήμουν σοβαρή κ να λέω κάποιος λόγος θα υπάρχει. Και αυτός να λέει ποιοςςςςςς;;;;;;; Χαχαχαχαχα Φυσικά δεν ήξερα τι να απαντήσω κι έλεγα το γνωστό "γιατρός είμαι χριστιανέ μου;". 

 

 

Σε νιωθω . Εννοείται δεν ισχύει κάτι τέτοιο αλλά είναι και λογικό να πέφτουμε ψυχολογικά κάποιες φορές. Μη μασάς , θα τα καταφερεις όλα !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , marina_86 είπε:

Αχ ρε αγαπημένη!❤️ Σ' ευχαριστώ τόσο πολύ μέσα από την καρδιά μου. Αλλά να... εμένα με πιάνει το άλλο. Το "δεν είμαι ικανή κ τους απογοητεύω όλους". Ναι, ναι. Το ξέρω ότι είναι χαζομάρα. Εν τω μεταξύ οι όλοι (που είναι οι κάποιοι λίγοι που το ξέρουν) αγχώνονται για το αντίθετο. Μη στενοχωρηθω εγώ. Εγώ όμως τον χαβα μου... Το έχω αυτό γενικά σαν άνθρωπος. Θέλω όταν κάνω κάτι να πετυχαίνω κ τώρα για πρώτη φορά στη ζωή μου προσπαθώ τόσο πολύ για κάτι και για πρώτη φορά τρώω αβερτα χυλοπιτες... Και νομίζω ότι απογοητεύω τους άλλους με την αδυναμία μου. Κ το τρελό είναι ότι το ξέρω ότι δεν ευσταθεί κάτι τέτοιο κ το ξέρω ότι είναι δική μου πετριά. Αλλά με καίει από μέσα μου... Τέλος πάντων... προσπαθώ να το δουλέψω...

ΥΓ. Εγώ κατάλαβα ότι η @Chrussa1982 τις είχε κάνει ήδη τις εξετάσεις αλλά επειδή καθυστέρησε η ετ πέρασε το 6μηνο και πρέπει να τις επαναλάβει. 

Αχ, τώρα θυμήθηκα ένα αστείο. Όταν ήταν να γίνει η ένωση των δικών μας εμβρύων μας λένε να πάμε κ οι δύο να κάνουμε εξετάσεις για όλα αυτά. Κ ο σύζυξ να έχει πάθει γκρίνια! Γιατί να τις κάνουμε; Ούτε το δικό σου ωάριο ούτε το δικό μου σπέρμα δεν έχουν! Χαχαχαχαχαχα Κ να λέει άντε εσύ. Θα στα μεταφέρουν. Εγώ γιατί; Αχχχ τι γέλιο. Προσπαθούσα να κρατηθώ για να μη γελάσω γιατί ένα τσακ ήθελε να μην τις κάνει κ να πάρει στο newlife να τους ξεχεσει και εγώ ήμουν σοβαρή κ να λέω κάποιος λόγος θα υπάρχει. Και αυτός να λέει ποιοςςςςςς;;;;;;; Χαχαχαχαχα Φυσικά δεν ήξερα τι να απαντήσω κι έλεγα το γνωστό "γιατρός είμαι χριστιανέ μου;". 

 

 

Βγάλε τη σκούφια σου και βάρα με ίδιες είμαστε ανάθεμα οι συμπεθερες,,,,τα ίδια σκεφτόμουν και εγώ,,, αλλά κυρίως για ότι τα λεφτά τα "τρώω" εγώ και μωρό δεν έχουμε γιατί εγώ δε μπορώ. Μέχρι που ευτυχώς το πήρα αλλιώς και με συγχωρησα και με συγχωρώ για όσα περνάω ,,,γιατί Μαρινακι μου καλό και αγαπημένο ,,, κάνεις δε θα καταλάβει ποτέ πως το κουβαλάμε εμείς μέσα μας όλο αυτό το φορτίο. Θέλει ανάσες βαθιές και να αφεθείς μωρό μου. Μην πας με σκέψεις στην επόμενη,,,με βαθιά αγάπη και πίστη να πας και να αφεθείς ,,,στο γιατρό,στο Θεό,στον άντρα σου, στο σώμα σου. Αφεσου και όλα θα συνωμοτησουν για το θαύμα! Να χαίρεσαι για όσους έχεις δίπλα σου που σε αγαπάνε όντως για αυτό που είσαι! Υγεία και όλα έρχονται,,,για όλους έχει ο Θεός! 

Ο άντρα σου είχε δικιο,,,απλά αν έβγαινε κάτι σε αυτόν (μακριά από μας) εσύ θα ήσουν μόνιμα εξεταζόμενη για καιρό πριν την ετ ...πάντα υπάρχει εξήγηση απλά τα τζωα δεν τη λένε για να ηρεμεί ο κόσμος. 

Η άμυνα σου είναι η δύναμή σου και η δύναμη σου είναι η άμυνα σου !!!! Το έχεις καταλάβει έτσι????!!!!!!! Μόνη συμβουλή λοιπόν με αγάπη πολλή,,,,η δύναμη σου να είναι η πίστη σου σε σένα και η πίστη σου σε σένα να είναι η δύναμή σου. Δεν υπάρχει λόγος για άμυνα , δεν υπάρχει λόγος για εξηγήσεις, δεν υπάρχει λόγος για οτιδήποτε λιγότερο δε μας κάνει να χαμογελάμε , δεν υπάρχει χώρος για τοξικούς ανθρώπους ,δεν υπάρχει τίποτα. Γίνε εσύ το επίκεντρο σου και όλα θα έλκονται από σένα και θα σου έρχονται. Απογοητευομαστε απ'τις προσδοκίες μας και μόνο. 

"Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με" !!!!! 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...