Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

Γεια σας κορίτσια @Villi συγχαρητήρια κορίτσι μου όλα θα πάνε κατ ευχήν! Έχεις μια τελεια χοριακη, με το καλό κ ο υπέρηχος. Εγώ θα ήθελα την γνώμη σας. Είμαι 41 στα 42 με μια ωοθηκη, αφαίρεση θυρεοειδούς αδένα και με θρομβοφυλια. Το Νοέμβριο κάναμε ωοληψια 6 ωάρια από τα οποία προέκυψαν 4 βλαστοκύστες ΑΑ βάλαμε τις δυο κ ενώ έμεινα έγκυος παλινδρόμησε. Στις 5/5 προχωρησαμε στις άλλες δυο με αρνητική χοριακη. Κ αναρωτιόμαστε με τον σύζυγο μήπως θα ήταν καλύτερα να συνεχίσουμε με δωρεά ωαρίων ή να ξανακάνουμε προσπάθεια με τα δικά μου ωάρια; Το μόνο σίγουρο ειναι ότι είμαστε αποφασισμένοι να συνεχίσουμε μέχρι να κρατήσουμε αγκαλιά το μωράκι μας. 

Καλησπέρα! Έχεις πολύ πείσμα και θέληση και αυτό φαίνεται από τον τρόπο που γράφεις. Θα συμφωνήσω με τη @Villi. Κι εγώ έκανα τρεις διεγέρσεις, φυσικούς και τροποποιημένους φυσικούς πριν καταλήξω στη δωρεά. Την τρίτη διέγερση δεν ήθελα καν να την κάνω. Η γιατρός επέμενε για να είμαστε σίγουροι. Καταλαβαίνω αυτό που λες για τον πόνο της αποτυχίας κ για την ταλαιπωρία. Αλλά εσύ έκανες βλαστοκυστες και μάλιστα ΑΑ. Αυτό είναι πολύ θετικό!!! Εγώ προσωπικά θα έκανα ακόμα μια προσπάθεια, αν αντέχει όμως η ψυχολογία σου και το πορτοφόλι σου. Αν όχι, αν νιώθεις ότι είσαι κουρασμένη, τότε υπάρχει αυτή η εναλλακτική που για εμένα είναι ακριβώς το ίδιο. 

6 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Και εμένα άργησε πολύ η περίοδος Μαρινάκι μου. Στις 38 μέρες μου ήρθε. Και πάνω που έκανα σκέψεις ότι έμεινα από μόνη μου έγκυος χαχαχαχαχα. 

Α ναι, ε;;;; Και ήθελα να σε ρωτήσω. Οι παλιοαρβεκαπ κάνουν τη δουλειά λοιπόν... 

5 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

Με την εμβρυολογο που μίλησα η οποία είναι κ πολύ καλή μου φίλη είπε ότι τα ωάρια μου δείχνουν να έχουν καλή δυναμική κ ότι θα άξιζε ακόμα μια προσπάθεια, ΕΓΩ δεν ξέρω αν αντέχω το ψυχολογικό της αποτυχίας. 

Ο γιατρος το αποδίδει σε χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Αν κ βλαστοκυστες δεν μπορούν να ξέρουν τι γίνεται μέσα τους κ ούτε να προβλέψουν την πορεία τους. Αυτό το κάνει ο προεμφυτευτικος έλεγχος ο οποίος σου δίνει μια εικόνα κατά 90% περίπου. Αναμενόμενη η απάντηση του όπως κ την πρώτη φορά που παλινδρόμησε. 

Αχ, να κάτι τέτοια με τρελαινουν. Κάνεις εσύ βλαστοκυστες ΑΑ, δεν πετυχαίνουν, έχουν χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Συμπέρασμα χωρίς να έχει προηγηθεί μια διερεύνηση στο έμβρυο. Παίρνεις βλαστοκυστες ΑΑ από δοτρια, δεν πετυχαίνουν, έχεις εσύ το θέμα και αν τολμήσεις να πεις για χρωμοσωμικη ανωμαλία ή να ζητήσεις προεμφυτευτικο σε κοιτάνε σαν να είσαι τρελή. Τότε πώς τις αξιολογούν και τις μεν και τις δε ΑΑ; 

Στην παλινδρομη που είχες, έκαναν και εξέταση στο έμβρυο; Μήπως φάνηκε από εκεί κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κορίτσια καλησπέρα είναι η πρώτη φορά που γράφω.... χαίρομαι που σας βρήκα....εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!! ξεκινήσαμε τη διαδικασία της εξωσωματικής με δοτρια τον Οκτώβριο αλλά είμαστε σε αναμονή....μας είχαν πει ότι θα γίνει το Μάρτιο αλλά λόγο κοβιντ μας είπανε ότι θα πάμε Ιούλιο τώρα...εσείς τι χρόνο αναμονής έχετε;

Επεξεργάστηκαν by Elenalda@
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είναι η πρώτη φορά που γράφω.... χαίρομαι που σας βρήκα....εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!! ξεκινήσαμε τη διαδικασία της εξωσωματικής με δοτρια τον Οκτώβριο αλλά είμαστε σε αναμονή....μας είχαν πει ότι θα γίνει το Μάρτιο αλλά λόγο κοβιντ μας είπανε ότι θα πάμε Ιούλιο τώρα...εσείς τι χρόνο αναμονής έχετε;

Καλημέρα και καλώς ήρθες. Εμείς στην πρώτη δότρια είχαμε αναμονή δυο μήνες, τωρα με τη δεύτερη πάλι κάπου τόσο. Είναι μεγάλος ο χρόνος αναμονής που σας είπαν, Αθήνα είσαι ;; 

Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2022 at 1:03 PM, marina_86 said:

Όχι όχι! Δεκαπέντε συνολικά. Οπότε υπολογίζω αν όχι αύριο, τότε μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα τα έχω!!! Πλησιάζει η ώρα της αλήθειας!!!! Χαχαχα

Κι εγώ σε αυτούς τους δύο θα πήγαινα αν ήμουν Αθήνα. Κούρτης κ Τσιριγώτης. Κατά καιρούς έχουν γράψει πολλά κορίτσια θετικά και για τον Σφακιανούδη, αν κ κάποιες διαφωνούν με ορισμένες μεθόδους του. Επίσης, στην Αθήνα είναι μία κλινική με μεγάλη ειδίκευση στη δωρεά, η οποία όμως δουλεύει κυρίως με εξωτερικό το Serum. Τέλος, πολύ θετικά έχω διαβάσει κ για έναν άλλον στην Αθήνα, τον Ψαθά (;). @MelissaRobert εκεί δεν είσαι εσύ; Σωστά το λέω; Με την ευκαιρία τι κάνεις εσύ γλυκούλα μου; Μέρες έχεις να μας κάνεις update! 

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2022 at 1:03 PM, marina_86 said:

Όχι όχι! Δεκαπέντε συνολικά. Οπότε υπολογίζω αν όχι αύριο, τότε μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα τα έχω!!! Πλησιάζει η ώρα της αλήθειας!!!! Χαχαχα

Κι εγώ σε αυτούς τους δύο θα πήγαινα αν ήμουν Αθήνα. Κούρτης κ Τσιριγώτης. Κατά καιρούς έχουν γράψει πολλά κορίτσια θετικά και για τον Σφακιανούδη, αν κ κάποιες διαφωνούν με ορισμένες μεθόδους του. Επίσης, στην Αθήνα είναι μία κλινική με μεγάλη ειδίκευση στη δωρεά, η οποία όμως δουλεύει κυρίως με εξωτερικό το Serum. Τέλος, πολύ θετικά έχω διαβάσει κ για έναν άλλον στην Αθήνα, τον Ψαθά (;). @MelissaRobert εκεί δεν είσαι εσύ; Σωστά το λέω; Με την ευκαιρία τι κάνεις εσύ γλυκούλα μου; Μέρες έχεις να μας κάνεις update! 

36 minutes ago, DIMIFEB said:

 

 

36 minutes ago, DIMIFEB said:

 

  •  

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.Ξεκιναω κ εγώ με τη σειρά μου δειλά δειλά να συλλέγω πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία δωρεάς ωαρίων Η γυναικολόγος μου σύστησε το κέντρο Ευγονια και τον γιατρό Λαινα.Εχει καμία σας εμπειρία με το συγκεκριμένο γιατρό ??????

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Καλησπέρα! Έχεις πολύ πείσμα και θέληση και αυτό φαίνεται από τον τρόπο που γράφεις. Θα συμφωνήσω με τη @Villi. Κι εγώ έκανα τρεις διεγέρσεις, φυσικούς και τροποποιημένους φυσικούς πριν καταλήξω στη δωρεά. Την τρίτη διέγερση δεν ήθελα καν να την κάνω. Η γιατρός επέμενε για να είμαστε σίγουροι. Καταλαβαίνω αυτό που λες για τον πόνο της αποτυχίας κ για την ταλαιπωρία. Αλλά εσύ έκανες βλαστοκυστες και μάλιστα ΑΑ. Αυτό είναι πολύ θετικό!!! Εγώ προσωπικά θα έκανα ακόμα μια προσπάθεια, αν αντέχει όμως η ψυχολογία σου και το πορτοφόλι σου. Αν όχι, αν νιώθεις ότι είσαι κουρασμένη, τότε υπάρχει αυτή η εναλλακτική που για εμένα είναι ακριβώς το ίδιο. 

Α ναι, ε;;;; Και ήθελα να σε ρωτήσω. Οι παλιοαρβεκαπ κάνουν τη δουλειά λοιπόν... 

Αχ, να κάτι τέτοια με τρελαινουν. Κάνεις εσύ βλαστοκυστες ΑΑ, δεν πετυχαίνουν, έχουν χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Συμπέρασμα χωρίς να έχει προηγηθεί μια διερεύνηση στο έμβρυο. Παίρνεις βλαστοκυστες ΑΑ από δοτρια, δεν πετυχαίνουν, έχεις εσύ το θέμα και αν τολμήσεις να πεις για χρωμοσωμικη ανωμαλία ή να ζητήσεις προεμφυτευτικο σε κοιτάνε σαν να είσαι τρελή. Τότε πώς τις αξιολογούν και τις μεν και τις δε ΑΑ; 

Στην παλινδρομη που είχες, έκαναν και εξέταση στο έμβρυο; Μήπως φάνηκε από εκεί κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία;

Καλημέρα κοριτσια καλή ηλιόλουστη Παρασκευουλα. @marina_86 έχεις δίκιο κ εγώ προς τα εκεί προσανατολιζομαι, να δώσω την ευκαιρία στα ωάρια μου! 

Όσα για την παλλινδρομη δεν έκανα αποξηση αποφασίσαμε με τον γιατρο να διακόψουμε τα φάρμακα κ να το αποβάλλει ο οργανισμός μόνος του διότι ήταν μικρούλη ακόμα. Κατά συνέπεια δεν μπόρεσε να γίνει κανένας έλεγχος στον έμβρυο. 

πρίν από 14 λεπτά , DIMIFEB είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Ξεκιναω κ εγώ με τη σειρά μου δειλά δειλά να συλλέγω πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία δωρεάς ωαρίων Η γυναικολόγος μου σύστησε το κέντρο Ευγονια και τον γιατρό Λαινα.Εχει καμία σας εμπειρία με το συγκεκριμένο γιατρό ??????

Καλημέρα καλή αρχή κ καλή επιτυχία. Θετική σκέψη χρειάζεται κ όλα θα γίνουν. ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είναι η πρώτη φορά που γράφω.... χαίρομαι που σας βρήκα....εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!! ξεκινήσαμε τη διαδικασία της εξωσωματικής με δοτρια τον Οκτώβριο αλλά είμαστε σε αναμονή....μας είχαν πει ότι θα γίνει το Μάρτιο αλλά λόγο κοβιντ μας είπανε ότι θα πάμε Ιούλιο τώρα...εσείς τι χρόνο αναμονής έχετε;

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες!! Σε περίπου ενάμιση μήνα βρήκα δοτρια αλλά δεν είχα ζητήσει και πολλά πολλά. Βασικά τίποτα τώρα που το σκέφτομαι χαχαχα. Σε ποιον γιατρό / κέντρο είσαι;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είναι η πρώτη φορά που γράφω.... χαίρομαι που σας βρήκα....εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!! ξεκινήσαμε τη διαδικασία της εξωσωματικής με δοτρια τον Οκτώβριο αλλά είμαστε σε αναμονή....μας είχαν πει ότι θα γίνει το Μάρτιο αλλά λόγο κοβιντ μας είπανε ότι θα πάμε Ιούλιο τώρα...εσείς τι χρόνο αναμονής έχετε;

Καλημέρα, καλώς ήρθες! Εγώ περίπου 4 ή 5 μήνες, δεν θυμάμαι. Εγώ βέβαια είναι κ Θεσσαλονίκη, όπου η αναμονή είναι μεγαλύτερη. Εσύ πού είσαι; 

1 ώρα πρίν, DIMIFEB είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Ξεκιναω κ εγώ με τη σειρά μου δειλά δειλά να συλλέγω πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία δωρεάς ωαρίων Η γυναικολόγος μου σύστησε το κέντρο Ευγονια και τον γιατρό Λαινα.Εχει καμία σας εμπειρία με το συγκεκριμένο γιατρό ??????

Καλή αρχή!!! Εγώ δεν το ξέρω το συγκεκριμένο κέντρο. Βασικά το έχει πάρει το μάτι μου κατά καιρούς, αλλά δεν θυμάμαι κάτι συγκεκριμένο. Έχε βέβαια κατά νου ότι ένα κέντρο μπορεί γενικά να είναι καλό αλλά να μην ειδικεύεται τόσο στη δωρεά. Έχεις κάνει ραντεβού μαζί τους; Δεν χάνεις κάτι να κάνεις ένα ραντεβού κ να ρωτήσεις για το πώς επιλέγουν τις δοτριες, χρόνο αναμονής, τιμές, αριθμό εμβρύων. Εγώ προσωπικά σίγουρα θα πήγαινα και σε καναδυο ακόμα πριν καταλήξω.  

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Ξεκιναω κ εγώ με τη σειρά μου δειλά δειλά να συλλέγω πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία δωρεάς ωαρίων Η γυναικολόγος μου σύστησε το κέντρο Ευγονια και τον γιατρό Λαινα.Εχει καμία σας εμπειρία με το συγκεκριμένο γιατρό ??????

Καλημέρα, εγώ ήμουν πριν χρόνια στο συγκεκριμένο κέντρο αλλα όχι για δωρεά, οπότε για αυτό το κομμάτι δεν εχω άποψη. Το εμβρυολογικό τους όμως μπορώ να σου πω με βεβαιότητα οτι δεν φημίζεται. Εγώ τότε ειχα γιατρό τον Γ Πέτσα, ο οποίος ήταν καταπληκτικός γιατρός. Τον Λα..να φαντάζομαι εννοείς τον γιο;  Χμμμμμ Νομίζω η @Viv37 έχει μια φίλη που είναι σε αυτόν, ίσως ξέρει να μας πει. Να πας και αλλού όμως, καλό θα ήταν να επισκεφτείς 2-3 μέχρι να αποφασίσεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σας ευχαριστώ.εχετε να Μ προτείνετε κάποιον άλλο γιατρό π να ειδικεύεται στη δωρεά?????θα κλεισω ένα ραντεβού κ στον Κούρτη μιας κ έχω ακούσει θετικά σχολεία από εδώ αλλά αν έχετε να Μ προτείνετε κ κάποιον άλλον????

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Villi είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες. Εμείς στην πρώτη δότρια είχαμε αναμονή δυο μήνες, τωρα με τη δεύτερη πάλι κάπου τόσο. Είναι μεγάλος ο χρόνος αναμονής που σας είπαν, Αθήνα είσαι ;; 

Στη Θεσσαλονίκη στο embryolab

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες!! Σε περίπου ενάμιση μήνα βρήκα δοτρια αλλά δεν είχα ζητήσει και πολλά πολλά. Βασικά τίποτα τώρα που το σκέφτομαι χαχαχα. Σε ποιον γιατρό / κέντρο είσαι;

Στο embryolab στη Θεσσαλονίκη απλά μου φάνηκε πολύ το διάστημα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Elenalda@ είπε:

Στη Θεσσαλονίκη στο embryolab

Δεν απορώ … το συγκεκριμένο είχε στανταρ το εξάμηνο, και γενικά η θεσσαλονικη εχει μεγάλους χρόνους αναμονής. Νομίζω μόνο το new life είναι κάπως  καλύτερο. Υπομονή .. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Elenalda@ είπε:

Στη Θεσσαλονίκη στο embryolab

Στο embryolab στη Θεσσαλονίκη απλά μου φάνηκε πολύ το διάστημα.

Εγώ είμαι από Αθήνα. Αλλά από όσο διαβάζω στη Θεσσαλονίκη έχει περισσότερη αναμονή. Ζήτησες κάτι πολύ πολύ συγκεκριμένο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...