Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Xenia222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,  να σας πω..γιατί από εχθές έχω κάνει χίλιες σκέψεις...Κάναμε το πρώτο υπέροχο και είναι Τρίδυμα! 

Θα κάνουμε πάλι υπέροχο την άλλη εβδομάδα για να ακούσουμε καρδιές και αν όλα είναι καλά. 

Σε κάποια κοπέλα είχε συμβεί το είχα διαβάσει νομίζω. Οποια έχει γνώση από κάτι αντίστοιχο μας λέει αν μπορεί.

Μου είπε να μην αγχώνομαι και θα το δούμε..

Απίστευτο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

4 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

Μπραβοοοοο κορίτσι μου 3 μωράκια, 3 μεγάλες αγκαλιές. Όλα να πάνε κατ ευχήν γιατί η τριδυμη κύηση θέλω 3πλασια προσοχή. Σου στέλνω μια μεγάλη Χ3 αγκαλιά! 

Ευχαριστώ πολύ @Vxatz ,πολύ δύσκολο μου ακούγεται, τι να πω...

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Απίστευτο!!!

@Marla@ πραγματικά απίστευτο,  κοίταγα τον υπέροχο σε σοκ!

4 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Τελικα δεν ειναι τοσο σπανιο...!!! Κι εγω κυοφορουσα τριδυμα για λιγο καιρο...απλα σ'εμενα το ενα εμβρυο σταματησε μονο του νωρις..8η-9η εβδομαδα αν θυμαμαι καλα...απο τοτε δεν εχω κανενα προβλημα και τα αλλα 2 προχωρανε πολυ καλα και εχω φτασει 25η εβδομαδα...να μην αγχωνεσαι...με προσοχη και αν ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου σου ολα θα πανε καλα!!!

Ευχαριστώ @Neli83 νομίζω ναι η δική  σου ιστορία μου ήρθε στο μυαλό. Είναι πάντως πολύ αγχωτικό όσο και να προσπαθώ να το επεξεργαστώ στο μυαλό μου.Με το καλό τα μωράκια σου !

3 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Καλησπέρα μι τελειομηνη εγκυμοσύνη με δυο εμβρυακια ; Σου είπε και η Νελη την εμπειρία της , είναι νωρίς ακόμη να μην αγχώνεσαι και να ξεκουράζεσαι όσο γίνεται !

Ευχαριστώ πολύ @silvy22 , ναι με δύο..Προσπαθώ όταν γυρίζω από δουλειά να ξεκουράζομαι.Μετα τις τέσσερις στη δουλειά είμαι κομμάτια και πρησμένη κάπως.  Έχουμε και πολύ δουλειά αυτό το καιρό...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, marina_86 said:

Εγώ καλέ πώς να τα πάω... Κλασικά! Περιμένω να μου έρθει περίοδος, να ξεκινήσω προετοιμασία, κάτι να μην μας αρέσει και να την ακυρώσουμε! Χαχαχαχα

Κοίτα, φθηνό δεν είναι. Περίπου στα 180... 

Γλυκούλα μου είμαι σιγουρη πως όλα θα είναι καλά! Περιμένουμε να μας πεις!!!❤️

Είναι γενικώς ακριβά..Και τόσα που έχουμε δώσει στους γιατρους άντε να μεινουν χρηματα για αυτά..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Marla@ said:

Chitaneta μου, χθές έκανα την εμβρυομεταφορά!!Μ'αρεσε πολύ που έγραψες για την θετική χοριακη!!Γούρι σίγουρα.Ειμαι σίγουρη ότι τό μωράκι σου είναι μια χαρά! Έτσι υπερβολικοί είναι πάντα οι γιατροί ..Σε φιλώ!

Ααα...το προχωρησα το θέμα εγώ! Εύχομαι να ειναι καλος οιωνός και  πάρεις τα αποτελέσματα μιαε θετικοτατης χοριακαρας!

Και τελεια που σου βγηκαν τοσες βλαστοκυστες!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Xenia222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,  να σας πω..γιατί από εχθές έχω κάνει χίλιες σκέψεις...Κάναμε το πρώτο υπέροχο και είναι Τρίδυμα! 

Θα κάνουμε πάλι υπέροχο την άλλη εβδομάδα για να ακούσουμε καρδιές και αν όλα είναι καλά. 

Σε κάποια κοπέλα είχε συμβεί το είχα διαβάσει νομίζω. Οποια έχει γνώση από κάτι αντίστοιχο μας λέει αν μπορεί.

Μου είπε να μην αγχώνομαι και θα το δούμε..

Μπράβο κοριτσακι μου,,,,,ευχομαι με το καλο να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου,,,,ολα θα πανε καλα!!!!!!!! 

 

13 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Εγώ καλέ πώς να τα πάω... Κλασικά! Περιμένω να μου έρθει περίοδος, να ξεκινήσω προετοιμασία, κάτι να μην μας αρέσει και να την ακυρώσουμε! Χαχαχαχα

Κοίτα, φθηνό δεν είναι. Περίπου στα 180... 

Γλυκούλα μου είμαι σιγουρη πως όλα θα είναι καλά! Περιμένουμε να μας πεις!!!❤️

Γελασα με το σαρκασμο σου,,,,αλλά ξέρεις πολύ καλά πως ότι ειναι να γίνει γίνεται,,,οπότε χαλάρωσε και ότι έρθει!!!!!!! Μη χανεις στιγμες! Ερχεται ξερεις ε????????

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια& χαρα σε ολες σας! :D

βρηκα το θάρρος  να σας γράψω. Δεν ξερω πως λειτουργεί  ολο αυτο,μα θα μάθω. Ειμαι 31 ετών &πρόσφατα ύστερα απο ενα σωρο εξετασεων ανακάλυψα  πως ανατομικα οι ωοθηκες μου βρισκονται πολυ ψηλά & πολυ κοντα στο εντερο . πως εχω δικερη και διαφραγματικη μητρα μέχρι  χαμηλά  στον τράχηλο που δεν μπορει να επεμβει καποιος χειρουργικα.ο γιατρος προτεινε πως για να κανω παιδι η μονη λυση ειναι να προβουμε σε εξωσωματικη ,αποκλειστικα με δωρεα ωαριων. Και μοναχα 1 ωαριο γιατι δεν θα αντεξει η μητρα μου  και εαν εμφυτευονταν εστω και τα 2 θα πεθαινε το 1 απο τα 2 η  ακομα και τα 2 λογω οτι δεν θα οξυγονωνονταν.

Μου εξήγησαν  πως θα γεννησω  με το καλο οταν ερθει η ωρα αυτη μονο με καισαρική  στους 7 μηνες.και πως η μητρα μου  θα εκανε συσπασεις..  κλπ

Ξεκινησα την εξωσωματικη  μου  τον περασμενο μηνα στο μητερα.εχοντας   2 γιατρους στο πλαι μου . Ο γυναικολογος  μου παρεα με τον γιατρο που ανελαβε την εξωσωματικη την δικη μου.

Το αποτέλεσμα  ηταν πως απο την δοτρια λαβαμε 8 ωαρια.γονιμοποιηθηκαν τα 4.κριθηκαν ικανα μονο τα 2.και τα υπόλοιπα 2 τα αφησαν.

Η εξωσωματικη  έγινε με ενα 3ης ημερας. Η αισιοδοξία  μου δεν με αφησε παρα λιγες μερες πριν το αποτέλεσμα..

Ενα τεραστιο αρνητικο αποτελεσμα ηρθε και με γειωσε ! 

 

Περιττο να σας πω πως  περαν της στενοχωριας μου νιωθω θυμο γιατι ειχε πολυ μεγαλο κοστος !!!!!και εχω στην διαθεση μου το τελευταίο ωαριο ,μια βλαστοκυστη 5ης ημερας με το οποιο ευχομαι να πανε ολα δεξιά  και να ερθει το επιθυμητο αποτέλεσμα  γιατι οι επιλογες μου με εχουν αφήσει 

 

Τι δεν θα κανω αυτη την φορα στην εξωσωματικη  που ερχεται? 

Δεν θα  διαβαζω συμπτωματα 



δεν θα αγορασω τεστ εγκυμοσυνης 



θα περιμενω;) 

 

αισιοδοξια &  καλη επιτυχια  σε ολες!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Xnoudel είπε:

Γεια& χαρα σε ολες σας! :D

βρηκα το θάρρος  να σας γράψω. Δεν ξερω πως λειτουργεί  ολο αυτο,μα θα μάθω. Ειμαι 31 ετών &πρόσφατα ύστερα απο ενα σωρο εξετασεων ανακάλυψα  πως ανατομικα οι ωοθηκες μου βρισκονται πολυ ψηλά & πολυ κοντα στο εντερο . πως εχω δικερη και διαφραγματικη μητρα μέχρι  χαμηλά  στον τράχηλο που δεν μπορει να επεμβει καποιος χειρουργικα.ο γιατρος προτεινε πως για να κανω παιδι η μονη λυση ειναι να προβουμε σε εξωσωματικη ,αποκλειστικα με δωρεα ωαριων. Και μοναχα 1 ωαριο γιατι δεν θα αντεξει η μητρα μου  και εαν εμφυτευονταν εστω και τα 2 θα πεθαινε το 1 απο τα 2 η  ακομα και τα 2 λογω οτι δεν θα οξυγονωνονταν.

Μου εξήγησαν  πως θα γεννησω  με το καλο οταν ερθει η ωρα αυτη μονο με καισαρική  στους 7 μηνες.και πως η μητρα μου  θα εκανε συσπασεις..  κλπ

Ξεκινησα την εξωσωματικη  μου  τον περασμενο μηνα στο μητερα.εχοντας   2 γιατρους στο πλαι μου . Ο γυναικολογος  μου παρεα με τον γιατρο που ανελαβε την εξωσωματικη την δικη μου.

Το αποτέλεσμα  ηταν πως απο την δοτρια λαβαμε 8 ωαρια.γονιμοποιηθηκαν τα 4.κριθηκαν ικανα μονο τα 2.και τα υπόλοιπα 2 τα αφησαν.

Η εξωσωματικη  έγινε με ενα 3ης ημερας. Η αισιοδοξία  μου δεν με αφησε παρα λιγες μερες πριν το αποτέλεσμα..

Ενα τεραστιο αρνητικο αποτελεσμα ηρθε και με γειωσε ! 

 

Περιττο να σας πω πως  περαν της στενοχωριας μου νιωθω θυμο γιατι ειχε πολυ μεγαλο κοστος !!!!!και εχω στην διαθεση μου το τελευταίο ωαριο ,μια βλαστοκυστη 5ης ημερας με το οποιο ευχομαι να πανε ολα δεξιά  και να ερθει το επιθυμητο αποτέλεσμα  γιατι οι επιλογες μου με εχουν αφήσει 

 

Τι δεν θα κανω αυτη την φορα στην εξωσωματικη  που ερχεται? 

Δεν θα  διαβαζω συμπτωματα 



δεν θα αγορασω τεστ εγκυμοσυνης 



θα περιμενω;) 

 

αισιοδοξια &  καλη επιτυχια  σε ολες!!!!

Καλώς ηρθες γλυκιά μου ,,,ιδανικά μετέφερε το κείμενο σου σε αυτό το τόπικ εδώ

 εκεί σίγουρα θα σε διαβάσουμε όλες και θα σε ενθαρρύνουμε!!!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Εγώ καλέ πώς να τα πάω... Κλασικά! Περιμένω να μου έρθει περίοδος, να ξεκινήσω προετοιμασία, κάτι να μην μας αρέσει και να την ακυρώσουμε! Χαχαχαχα

Κοίτα, φθηνό δεν είναι. Περίπου στα 180... 

Γλυκούλα μου είμαι σιγουρη πως όλα θα είναι καλά! Περιμένουμε να μας πεις!!!❤️

Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη... Μας τα εχουν φαει ολα οι γιατροι

19 ώρες πρίν, Xenia222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,  να σας πω..γιατί από εχθές έχω κάνει χίλιες σκέψεις...Κάναμε το πρώτο υπέροχο και είναι Τρίδυμα! 

Θα κάνουμε πάλι υπέροχο την άλλη εβδομάδα για να ακούσουμε καρδιές και αν όλα είναι καλά. 

Σε κάποια κοπέλα είχε συμβεί το είχα διαβάσει νομίζω. Οποια έχει γνώση από κάτι αντίστοιχο μας λέει αν μπορεί.

Μου είπε να μην αγχώνομαι και θα το δούμε..

Καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης! Θα παρακολουθειτε την κυηση στενα και ο γιατρος θα κρινει αν θα συνεχισεις ετσι κανονικα η αν ειναι επισφαλης η εγκυμοσυνη κ θα χρειαστει μειωση

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2022 at 2:06 ΜΜ, Marla@ είπε:

Αγαπημένες, ήρθε κι η δική μου σειρά επιτέλους.Κάναμε σήμερα έμβρυο μεταφορά δύο βλαστοκύστεων  από δότρια!!Μας έμεινε άλλη μια κι αύριο θα ξέρουμε αν προχώρησε και καμιά άλλη... Ελπίζω να πάνε όλα καλά.Σας  ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου γιατί χάρη σε όλες εσάς που μοιράζεστε τις ιστορίες σας βρήκα κι εγώ την δύναμη και την ελπίδα για το όνειρο.Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι λίγο άσχημα που δεν συμμετέχω ενεργά στις συζητήσεις σας αλλά σας σκέφτομαι και μοιράζομαι τις χαρές και τις λύπες σας.Αυτα.Ελπιζω να σας έχω ευχάριστα νέα στις 17 του μήνα! Φιλιά!

Μπραβο σου κοριτσι μου! Με το καλο να δεις μια υπεροχη χοριακη σου ευχομαι!♥️

 

On 8/6/2022 at 3:21 ΜΜ, Villi είπε:

@gigi 72 μπράβο κοριτσι υπέροχα νέα. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ηρεμήσεις.

Πολυ καλή επιτυχία σου εύχομαι. Να περάσουν γρήγορα οι μέρες και να πάρεις μια τεράστια χοριακή. 

Εσυ πως εισαι Βιλλακι; 

On 8/6/2022 at 4:14 ΜΜ, MaryH είπε:

Mπραβοοο κοπελα μου, τι ωραια νεα! Ολα τελεια θα πανε λοιπον. Η κοριτσαρα σου ειναι μαχητρια. Ξερεις παιδι μου τι εστι γυναικα κ τι δυναμη εχουμε? Η κορη μου επιβιωσε 6 μερες στο εργαστηριο, καταψυξη 3 χρονια, αποψυξη, και 9 μηνες στην κοιλια, μ ενα εμβρυο νεκρο , διπλα της για εξι μηνες. Μιλαμε για Μαγκαιβερ, οχι αστεια

Καλη επιτυχια και καλη εμφυτευση ευχομαι!. Χαιρομαστε που σου καναμε την αποφαση πιο ευκολη χαρη στις ιστοριες μας!

Σοβαρα;;; Εγιναν ολα αυτα; Πωπω καλα το κοριτσακι σου ειναι superwoman κι εσυ το ιδιο δεν το συζηταω!! Το νεκρο εμβρυο δεν το απεβαλε ο οργανισμος; Και δεν προκαλεσε καποιο προβλημα; 

 

On 8/6/2022 at 4:24 ΜΜ, Neli83 είπε:

Γλυκια φιλεναδα!! Ολα καλα!! Γλυτωσα και το ζαχαρο και ειμαι πολυ χαρουμενη!! Κατα τ'αλλα παχαινω ασυστολα... κανε ζωαρα ασυστολη κι εσυ γιατι σε λιγους μηνες θα παχαινεις και θα βαραινεις κι εσυ!! Τι καλαααα!!! ❤

Μπραβο Νελάκι! Εγω παχαινω απο τωρα για συμπαρασταση παντως να ξερεις  χαχαχαχαχα!

 

On 8/6/2022 at 5:02 ΜΜ, Fili είπε:

Κάναμε χθες τη Β επιπεδου κι εμείς. Το αγόρι μεγάλωσε πολύ. Όλα πολύ καλά μας είπε. Φτου φτου φτου :)))

Μου ζήτησε να ρίξω λίγο ρυθμούς κι αυτό προσπαθώ να κάνω (με δουλειά, σπίτι κτλ). Γενικά είμαι καλά πολύ αν εξαιρέσεις ένα βρωμοβηχα που έχω εδώ και πέντε μέρες κ δε με αφήνει να χαλάρωσω. Πήγα σε ωρλ κ είπε ότι είναι από πάλινδρομηση υγρών. Πήρα καραμέλες malox προς το παρόν όμως τζίφος. Θα περάσει κι αυτό.. Οοοοοομμμμμμμμμμ 

Θα περασει μωρε που θα παει! Υπομονη και ομμμμμμμμμ ξερεις εσυ

 

On 9/6/2022 at 1:14 ΜΜ, Marla@ είπε:

Λοιπόν, έγινε το εξής Χθές που έκανα την εμβρυομεταφορά,μου είπαν ότι έχουμε δύο άριστες βλαστοκυστες που σου βάζουμε κι άλλη μία που θα καταψυξουμε.Επισης θα περιμένουμε μέχρι αύριο να δούμε αν θα προκύψει και καμιά άλλη.. Σήμερα,με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι τελικά προέκυψαν άλλες τρεις κι  ότι τις ξατεψυξαν σε ζεύγη.Δυο πολύ καλές και δύο καλές Έτσι ακριβώς μου είπε.

Α 6ης μερας δηλαδη. Μια χαρα. Εχω κ εγω μια τετοια. Ωραια. Αρα εχεις μπολικες αν και δε θα τις χρειαστεις. Θα εισαι εγκυος ηδη!

 

On 9/6/2022 at 3:06 ΜΜ, chitaneta είπε:

Γεια σας Κορίτσια! Τι κάνετε; Ευχομαι σε οτι σταδιο και να ειστε να απολαμβανετε το καλοκαιρακι που μπηκε ηδη για τα καλά!

Marla@ συγχαρητηρια για την θετικη χοριακή σου! Να έχεις μια καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!

Fili, Villi, Nelli, χαιρομαι πολυ που ειστε εσεις και τα μωρακια σας, καλα! Gigi, μου εμεις τα ειπαμε, αλλά σου ξαναγραφω οτι χαιρομαι πολυ για την εξελιξη. Ολα καλα θα πανε καλή μου.

Ήθελα να σας γραψω οταν θα εχω πιο πολλες πληροφοριες να σας πω μετα την β επιπεδου μου, αλλά μιας και ρωτησε η condios θα σας πω τα νεα μου. Ήδη μιλησα με καποια κοριτσια σε πμ.

Λοιπον, κατεβηκα Αθηνα για την β επιπεδου, και την εκανα την Τριτη. Ολα θα ηταν καλα, εαν η φλεβα που εχει παραμεινει στον ομφαλιο λωρο ηταν η αριστερη και οχι η δεξια στην περιπτωση μας...

Εξηγουμαι γιατι θα σας ακουγονται σαν κινεζικα... Στον Ομφαλιο λωρο απο την αρχη υπαρχουν δυο φλεβες. Στη συνεχεια ομως της εγκυμοσυνης, η μια φλεβα φευγει και μενει μονο η μια. Το πιο συνηθισμενο ειναι να μεινει η αριστερη. Σε καποιες περιπτωσεις ομως μενει η δεξια φλεβα (1 στα 500 εμβρυα περιπου). Αυτο απο μονο του δεν προκαλει καποιο προβλημα, αλλά εαν συνδιαζεται με καποιο προβλημα  ή θα ελεγα καλυτερα ιδιαιτεροτητα, στα οργανα του μωρου, μπορει να σημαινει οτι εχει καποιο σπανιο συνδρομο(οχι down)...

Εμας ολα τα οργανα μάς τα ειδε καλα και τα ανατομικα του μωρου, αλλά λογω θεσης του μωρου δεν μπορουσε να δει την καρδουλα οσο καλα θα ηθελε. Στην αρχη μας τρομαξε πολυ γιατι εκτος απο την δεξια φλεβα, ειδε οτι και η καρδια του τεινει προς τα δεξια, και λογω αυτου μας μιλησε για αμνιοπαρακεντηση για το σπανιο αυτο συνδρομο! Εννοειται οτι τρελαθηκαμε! Βεβαι μετα προσθεσε οτι και υπαρχουν ανθρωποι με την καρδια πιο προς τα δεξια και δεν εχουν κανενα προβλημα...

Μετα αφου μας εστειλε μια βολτουλα μπας και γυρισει το μωρο, μας ξαναειδαμε και ειδε την καρδουλα πιο προς τα αριστερα

Με βαση πρωτοκολλου αν βρεθει η εμμενουσα δεξια φλεβα πρεπει να κανεις υπερηχο σε καρδιολογο και αν βρεθει κατι σου συστηνουν αμνιοπαρακεντηση...

Παρολο που μας ειπε οτι αν ειχε το συνδρομο αυτο ή καποιο αλλο προβλημα, λογικα θα φαινοταν και στην ανατομια και σε καποιο οργανο, πρεπει να παμε για υπερηχο στην καρδουλα. Αυριο απογευμα εχουμε ραντεβου. Στην αρχη με πηρε πολυ απο κατω...και μονο να ακουω την λεξη αμνιοπαρακεντηση φρικαρω. Ελπιζω να ειναι ολα καλα με την καρδουλα για να μην μπουμε καν σε αυτην τη συζητηση...

Το πιο πιθανο ειναι οτι το μωρακι δεν εχει τιποτα, αλλά οσο να ναι με τα μπορει το ενα και μπορει το αλλο σε τρομαζουνε... Κατα τ αλλα εχει μεγαλωσει μια χαρα, και ειναι αγορακι

Τωρα περιμενω με ανυπομονεσια να παω αυριο μπας και ηρεμησουμε...

Ελπιζω να μην σας ζαλισα

Σας φιλω

Εσυ να μας ζαλισες; Ποτε!! Παντα χαιρομαστε μαθαινουμε νεα σου! 

Πωπω πολυ αγχωτικο ολο αυτο! Αλλα απ οτι φαινεται μονο τυπικο ειναι το θεμα του υπερηχου στην καρδουλα του κουκλου σου αφου τα οργανα του δειχνουν μια χαρα. Σουπερ ειναι το παλικαρακι σου!! Αλήθεια σε ποια βδομαδα εισαι;  @Neli83 εσυ; 

On 8/6/2022 at 4:14 ΜΜ, MaryH είπε:

Mπραβοοο κοπελα μου, τι ωραια νεα! Ολα τελεια θα πανε λοιπον. Η κοριτσαρα σου ειναι μαχητρια. Ξερεις παιδι μου τι εστι γυναικα κ τι δυναμη εχουμε? Η κορη μου επιβιωσε 6 μερες στο εργαστηριο, καταψυξη 3 χρονια, αποψυξη, και 9 μηνες στην κοιλια, μ ενα εμβρυο νεκρο , διπλα της για εξι μηνες. Μιλαμε για Μαγκαιβερ, οχι αστεια

Καλη επιτυχια και καλη εμφυτευση ευχομαι!. Χαιρομαστε που σου καναμε την αποφαση πιο ευκολη χαρη στις ιστοριες μας!

Σοβαρα;;; Εγιναν ολα αυτα; Πωπω καλα το κοριτσακι σου ειναι superwoman κι εσυ το ιδιο δεν το συζηταω!! Το νεκρο εμβρυο δεν το απεβαλε ο οργανισμος; Και δεν προκαλεσε καποιο προβλημα; 

 

On 8/6/2022 at 4:24 ΜΜ, Neli83 είπε:

Γλυκια φιλεναδα!! Ολα καλα!! Γλυτωσα και το ζαχαρο και ειμαι πολυ χαρουμενη!! Κατα τ'αλλα παχαινω ασυστολα... κανε ζωαρα ασυστολη κι εσυ γιατι σε λιγους μηνες θα παχαινεις και θα βαραινεις κι εσυ!! Τι καλαααα!!! ❤

Μπραβο Νελάκι! Εγω παχαινω απο τωρα για συμπαρασταση παντως να ξερεις  χαχαχαχαχα!

 

On 8/6/2022 at 5:02 ΜΜ, Fili είπε:

Κάναμε χθες τη Β επιπεδου κι εμείς. Το αγόρι μεγάλωσε πολύ. Όλα πολύ καλά μας είπε. Φτου φτου φτου :)))

Μου ζήτησε να ρίξω λίγο ρυθμούς κι αυτό προσπαθώ να κάνω (με δουλειά, σπίτι κτλ). Γενικά είμαι καλά πολύ αν εξαιρέσεις ένα βρωμοβηχα που έχω εδώ και πέντε μέρες κ δε με αφήνει να χαλάρωσω. Πήγα σε ωρλ κ είπε ότι είναι από πάλινδρομηση υγρών. Πήρα καραμέλες malox προς το παρόν όμως τζίφος. Θα περάσει κι αυτό.. Οοοοοομμμμμμμμμμ 

Θα περασει μωρε που θα παει! Υπομονη και ομμμμμμμμμ ξερεις εσυ

 

On 9/6/2022 at 1:14 ΜΜ, Marla@ είπε:

Λοιπόν, έγινε το εξής Χθές που έκανα την εμβρυομεταφορά,μου είπαν ότι έχουμε δύο άριστες βλαστοκυστες που σου βάζουμε κι άλλη μία που θα καταψυξουμε.Επισης θα περιμένουμε μέχρι αύριο να δούμε αν θα προκύψει και καμιά άλλη.. Σήμερα,με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι τελικά προέκυψαν άλλες τρεις κι  ότι τις ξατεψυξαν σε ζεύγη.Δυο πολύ καλές και δύο καλές Έτσι ακριβώς μου είπε.

Α 6ης μερας δηλαδη. Μια χαρα. Εχω κ εγω μια τετοια. Ωραια. Αρα εχεις μπολικες αν και δε θα τις χρειαστεις. Θα εισαι εγκυος ηδη!

 

On 9/6/2022 at 3:06 ΜΜ, chitaneta είπε:

Γεια σας Κορίτσια! Τι κάνετε; Ευχομαι σε οτι σταδιο και να ειστε να απολαμβανετε το καλοκαιρακι που μπηκε ηδη για τα καλά!

Marla@ συγχαρητηρια για την θετικη χοριακή σου! Να έχεις μια καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!

Fili, Villi, Nelli, χαιρομαι πολυ που ειστε εσεις και τα μωρακια σας, καλα! Gigi, μου εμεις τα ειπαμε, αλλά σου ξαναγραφω οτι χαιρομαι πολυ για την εξελιξη. Ολα καλα θα πανε καλή μου.

Ήθελα να σας γραψω οταν θα εχω πιο πολλες πληροφοριες να σας πω μετα την β επιπεδου μου, αλλά μιας και ρωτησε η condios θα σας πω τα νεα μου. Ήδη μιλησα με καποια κοριτσια σε πμ.

Λοιπον, κατεβηκα Αθηνα για την β επιπεδου, και την εκανα την Τριτη. Ολα θα ηταν καλα, εαν η φλεβα που εχει παραμεινει στον ομφαλιο λωρο ηταν η αριστερη και οχι η δεξια στην περιπτωση μας...

Εξηγουμαι γιατι θα σας ακουγονται σαν κινεζικα... Στον Ομφαλιο λωρο απο την αρχη υπαρχουν δυο φλεβες. Στη συνεχεια ομως της εγκυμοσυνης, η μια φλεβα φευγει και μενει μονο η μια. Το πιο συνηθισμενο ειναι να μεινει η αριστερη. Σε καποιες περιπτωσεις ομως μενει η δεξια φλεβα (1 στα 500 εμβρυα περιπου). Αυτο απο μονο του δεν προκαλει καποιο προβλημα, αλλά εαν συνδιαζεται με καποιο προβλημα  ή θα ελεγα καλυτερα ιδιαιτεροτητα, στα οργανα του μωρου, μπορει να σημαινει οτι εχει καποιο σπανιο συνδρομο(οχι down)...

Εμας ολα τα οργανα μάς τα ειδε καλα και τα ανατομικα του μωρου, αλλά λογω θεσης του μωρου δεν μπορουσε να δει την καρδουλα οσο καλα θα ηθελε. Στην αρχη μας τρομαξε πολυ γιατι εκτος απο την δεξια φλεβα, ειδε οτι και η καρδια του τεινει προς τα δεξια, και λογω αυτου μας μιλησε για αμνιοπαρακεντηση για το σπανιο αυτο συνδρομο! Εννοειται οτι τρελαθηκαμε! Βεβαι μετα προσθεσε οτι και υπαρχουν ανθρωποι με την καρδια πιο προς τα δεξια και δεν εχουν κανενα προβλημα...

Μετα αφου μας εστειλε μια βολτουλα μπας και γυρισει το μωρο, μας ξαναειδαμε και ειδε την καρδουλα πιο προς τα αριστερα

Με βαση πρωτοκολλου αν βρεθει η εμμενουσα δεξια φλεβα πρεπει να κανεις υπερηχο σε καρδιολογο και αν βρεθει κατι σου συστηνουν αμνιοπαρακεντηση...

Παρολο που μας ειπε οτι αν ειχε το συνδρομο αυτο ή καποιο αλλο προβλημα, λογικα θα φαινοταν και στην ανατομια και σε καποιο οργανο, πρεπει να παμε για υπερηχο στην καρδουλα. Αυριο απογευμα εχουμε ραντεβου. Στην αρχη με πηρε πολυ απο κατω...και μονο να ακουω την λεξη αμνιοπαρακεντηση φρικαρω. Ελπιζω να ειναι ολα καλα με την καρδουλα για να μην μπουμε καν σε αυτην τη συζητηση...

Το πιο πιθανο ειναι οτι το μωρακι δεν εχει τιποτα, αλλά οσο να ναι με τα μπορει το ενα και μπορει το αλλο σε τρομαζουνε... Κατα τ αλλα εχει μεγαλωσει μια χαρα, και ειναι αγορακι

Τωρα περιμενω με ανυπομονεσια να παω αυριο μπας και ηρεμησουμε...

Ελπιζω να μην σας ζαλισα

Σας φιλω

Εσυ να μας ζαλισες; Ποτε!! Παντα χαιρομαστε μαθαινουμε νεα σου! 

Πωπω πολυ αγχωτικο ολο αυτο! Αλλα απ οτι φαινεται μονο τυπικο ειναι το θεμα του υπερηχου στην καρδουλα του κουκλου σου αφου τα οργανα του δειχνουν μια χαρα. Σουπερ ειναι το παλικαρακι σου!! Αλήθεια σε ποια βδομαδα εισαι;  @Neli83 εσυ; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Xenia222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,  να σας πω..γιατί από εχθές έχω κάνει χίλιες σκέψεις...Κάναμε το πρώτο υπέροχο και είναι Τρίδυμα! 

Θα κάνουμε πάλι υπέροχο την άλλη εβδομάδα για να ακούσουμε καρδιές και αν όλα είναι καλά. 

Σε κάποια κοπέλα είχε συμβεί το είχα διαβάσει νομίζω. Οποια έχει γνώση από κάτι αντίστοιχο μας λέει αν μπορεί.

Μου είπε να μην αγχώνομαι και θα το δούμε..

Τριδυμα!! Κοιτα να δεις που ετυχε και 2η φορα στην ομαδα μας!! Εντυπωσιακο!! Κοριτσακι μου θα πατε πρωτα να δειτε καρδουλες, μετα τι θα πει ο γιατρος και σιγα σιγα θα προχωρατε! Μην τα σκεφτεσαι τωρα ολα μαζι και πονοκεφαλιαζεις. Ολα θα πανε καλα! Περιμενουμε να ακουσουμε νεα μετα τον υπερηχο♥️♥️♥️♥️

15 ώρες πρίν, Xenia222 είπε:

Ευχαριστώ πολύ @Vxatz ,πολύ δύσκολο μου ακούγεται, τι να πω...

@Marla@ πραγματικά απίστευτο,  κοίταγα τον υπέροχο σε σοκ!

Ευχαριστώ @Neli83 νομίζω ναι η δική  σου ιστορία μου ήρθε στο μυαλό. Είναι πάντως πολύ αγχωτικό όσο και να προσπαθώ να το επεξεργαστώ στο μυαλό μου.Με το καλό τα μωράκια σου !

Ευχαριστώ πολύ @silvy22 , ναι με δύο..Προσπαθώ όταν γυρίζω από δουλειά να ξεκουράζομαι.Μετα τις τέσσερις στη δουλειά είμαι κομμάτια και πρησμένη κάπως.  Έχουμε και πολύ δουλειά αυτό το καιρό...

Στην περιπτωση που ειναι 3 δες αν μπορεις να παρεις επαπειλουμενη. Μη σε ξεζουμισουνε στη δουλεια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , Viv37 είπε:

Μπραβο σου κοριτσι μου! Με το καλο να δεις μια υπεροχη χοριακη σου ευχομαι!♥️

 

Εσυ πως εισαι Βιλλακι; 

Σοβαρα;;; Εγιναν ολα αυτα; Πωπω καλα το κοριτσακι σου ειναι superwoman κι εσυ το ιδιο δεν το συζηταω!! Το νεκρο εμβρυο δεν το απεβαλε ο οργανισμος; Και δεν προκαλεσε καποιο προβλημα; 

 

Μπραβο Νελάκι! Εγω παχαινω απο τωρα για συμπαρασταση παντως να ξερεις  χαχαχαχαχα!

 

Θα περασει μωρε που θα παει! Υπομονη και ομμμμμμμμμ ξερεις εσυ

 

Α 6ης μερας δηλαδη. Μια χαρα. Εχω κ εγω μια τετοια. Ωραια. Αρα εχεις μπολικες αν και δε θα τις χρειαστεις. Θα εισαι εγκυος ηδη!

 

Εσυ να μας ζαλισες; Ποτε!! Παντα χαιρομαστε μαθαινουμε νεα σου! 

Πωπω πολυ αγχωτικο ολο αυτο! Αλλα απ οτι φαινεται μονο τυπικο ειναι το θεμα του υπερηχου στην καρδουλα του κουκλου σου αφου τα οργανα του δειχνουν μια χαρα. Σουπερ ειναι το παλικαρακι σου!! Αλήθεια σε ποια βδομαδα εισαι;  @Neli83 εσυ; 

Σοβαρα;;; Εγιναν ολα αυτα; Πωπω καλα το κοριτσακι σου ειναι superwoman κι εσυ το ιδιο δεν το συζηταω!! Το νεκρο εμβρυο δεν το απεβαλε ο οργανισμος; Και δεν προκαλεσε καποιο προβλημα; 

 

Μπραβο Νελάκι! Εγω παχαινω απο τωρα για συμπαρασταση παντως να ξερεις  χαχαχαχαχα!

 

Θα περασει μωρε που θα παει! Υπομονη και ομμμμμμμμμ ξερεις εσυ

 

Α 6ης μερας δηλαδη. Μια χαρα. Εχω κ εγω μια τετοια. Ωραια. Αρα εχεις μπολικες αν και δε θα τις χρειαστεις. Θα εισαι εγκυος ηδη!

 

Εσυ να μας ζαλισες; Ποτε!! Παντα χαιρομαστε μαθαινουμε νεα σου! 

Πωπω πολυ αγχωτικο ολο αυτο! Αλλα απ οτι φαινεται μονο τυπικο ειναι το θεμα του υπερηχου στην καρδουλα του κουκλου σου αφου τα οργανα του δειχνουν μια χαρα. Σουπερ ειναι το παλικαρακι σου!! Αλήθεια σε ποια βδομαδα εισαι;  @Neli83 εσυ; 

Σ'ευχαριστω που παχαινεις μαζι μου!! Το εκτιμω αφανταστα!!! Σημερα πηγα να δουμε το χασιμοτο και μου ελεγε η ενδοκρινολογος να μην παρω πολλα κιλα ακομα και οταν πειναω να τρωω φρουτα...ποσα φρουτα να φαω??? Μια λαικη αγορα δεν μου φτανει...χαχαχα!!! 25η εβδομαδα ειμαι αγαπη!!

  • Χαχα 4

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neli83 είπε:

Σ'ευχαριστω που παχαινεις μαζι μου!! Το εκτιμω αφανταστα!!! Σημερα πηγα να δουμε το χασιμοτο και μου ελεγε η ενδοκρινολογος να μην παρω πολλα κιλα ακομα και οταν πειναω να τρωω φρουτα...ποσα φρουτα να φαω??? Μια λαικη αγορα δεν μου φτανει...χαχαχα!!! 25η εβδομαδα ειμαι αγαπη!!

Μη στεναχωριεσαι καθόλου, κι εγώ συμπαράσταση .. επειδή έκοψα το τσιγάρο (ξέρεις πως είναι) έβαλα ήδη πέντε κιλά. Δεν πειράζει  όμως αρκεί να πηγαίνουν όλα καλά, θα τα χάσουμε.  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Villi είπε:

Μη στεναχωριεσαι καθόλου, κι εγώ συμπαράσταση .. επειδή έκοψα το τσιγάρο (ξέρεις πως είναι) έβαλα ήδη πέντε κιλά. Δεν πειράζει  όμως αρκεί να πηγαίνουν όλα καλά, θα τα χάσουμε.  

Αχ εσυ με καταλαβαινεις στο 100% !!!κι εγω το 1ο τριμηνο αν και ειχα αναγουλες πηρα 6 κιλα νομιζω..και απο τοτε βαζω 5 καθε μηνα.. ετσι λεω κι εγω..να πανε ολα καλα και θα τα χασουμε μετα!!!

  • Μου αρέσει 5

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γυρίσαμε από την καρδιολόγο!

Όλα καλά με την καρδούλα. ΔΕν έχει κανένα πρόβλημα και βρισκεται κανονικα προς τα αριστερα!

Ανακούφιση μεγάλη και χαρά που όμως μετριαστηκε γιατι ο γιατρός της β επιπεδου συνεχιζει να συστηνει να κανω αμνιοπαρ για να ελενξουμε για το συνδρομο Noonan, παρόλο που δεν συνδιαζεται με κανενα αλλο ανατομικο ή οργανικο προβλημα, παρά μόνο η δεξια ομφαλικη φλέβα!!! Που συμφωνα και με την καρδιολογο και με την γυναικολογο μου, στο Βόλο με μεγαλη εμπειρια στην μαιευτικη δεν θεωρουν οτι σημαινει κατι...

Ο γιατρός μου (ο χαλαρος)δεν μου προτεινει ακριβως να την κάνω, αλλά συμμεριζεται την γνωμη του άλλου,οτι αν την κανω θα ειμαστε 100% σιγουροι

Η αλήθεια ειναι οτι εχω τσαντιστει με την λογική τους! Δεν εχω καμια ορεξη να κανω αμνιοπαρακ. με τα δεδομενα που εχουμε, και ο συζηγος συμφωνει.

Τι λετε εσεις βρε κοριτσια; ΔΕν το παρακανουν με τις πιθανοτητες και τα 100% τους;

 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

@chitaneta μου δεν μπορώ να σε συμβουλέψω, δεν έχω όλες τις πληροφορίες και λόγω άγνοιας και για το σύνδρομο αλλά και για την αμνιοπαρακέντηση και τους κινδύνους που ενδεχομένως έχει. Αυτό που βλέπω πάντως και ομολογώ με έχει προβληματίσει, είναι ότι όσες πήγατε για β επιπέδου μια ταραχή την περάσατε… τώρα δικαίως αδίκως δεν ξέρω, αλλά περίεργο.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...