Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

19 hours ago, Viv37 said:

Χαχαχα! Ενα δικιο το εχεις ποσα φρουτα να φας κ εσυ; Ευτυχως το κσλοκαιρι εχρι μπολικα! Υπομονη λιγο ακομα και μετα θα τρως οτι τραβαει η ορεξη σου! Πωπω παντως πώς περασε ο καιρος! Ποτε περιμεναμε τη χοριακη σου, ποτε εφτασες 25η εβδομαδα!!!! Φτου φτου φτου κοριτσαρα μου!♥️

 

Κι εμενα τραβηγμενο μου φαινεται κοριτσι μου να σου πω την αληθεια αφου δεν εχει τα προβληματα που το συνοδευουν. Το νινακι σου ειναι μια χαρα!  Βεβαια γιατρος δεν ειμαι.

Ποσο κοστιζει η εξεταση; Αυτο το συνδρομο τι ειναι ακριβως; Δηλαδη σε περιπτωση που το εχει ( που δεν το εχρι δηλαδη) ποιες θα ειναι οι επιλογες σας; 

Κι εμενα μου φαινεται περιεργο. Αρχιζω να υποπτευομαι μηπως η νοοτροπια εμποριου συνεχιζεται και μετα την ετ. Ευχομαι να μην ισχυει...

 

Πωπω τι περασες κι εσυ βρε κοριτσι μου. Ξερεις τωρα σε σκεφτομαστε με την μπεμπουλα σου αγκαλια και μας φαινεται ευκολο αλλα καθολου ευκολο δεν πρεπει να ηταν♥️

Ειχα ακριβως τον ιδιο προβληματισμο. Λοιπον. Στο εξωτερικο παντα βαζουν ενα για να μειωσουν τιε πιθανοτητες διδυμης κυησης η οποια συμφωνα με το γιατρο μου ειναι επικινδυνη απο την αρχη μεχρι το τελος. Σιγα σιγα βγαινουν καο σχετικες νομοθεσιες και τα τελευταια συνεδρια μιλανε για ενα. 

Αυτο που μου ειπε εμενα ο γιατρος μου ειναι οτι με τα 2 υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες αλλα ουσιαστικα αυτο σημαινει οτι θα μεινεις εγκυος πιο γρηγορα και οχι οτι το ενα εμβρυο βοηθαει το αλλο. Δηλαδη αν ενα εμβρυο ειναι να πιασει θα πιασει ειτε το βαλεις μαζι με ενα αλλο ειτε μονο του. Απλως αν το τυχερο το βαλεις μονο του τη δευτερη φορα δε θα πετυχεις με την πρωτη. 

Επισης αυτο που με εκσνε εμενα να επιλεξω τελικα νσ βαλω 1 ειναι οτι εχω μικρη μητρα και ο αντρας μου αλλα και η δοτρια μου ειναι ψηλοι. Οποτε σκεφτηκα οτι με 2 θα ζοριστω. Εχω και χσσιμοτο και φοβηθηκα οτι ο συνδυασμος αυτοανοσου με διδυμη κυηση θα δυσκολευε κι αλλο τα πραγματα. Φυσικα αυτη ειναι μια αποφαση που δεν μπορει να παρει ο γιατρος για μας. Ο δικος μου ηταν ξεκαθαρο οτι ηταν υπερ του ενός αλλα απο την αρχη μας ειπε οτι θα το αποφασισουμε εμεις. 

Επισης να τονισω οτι εγω σε ολη μου τη ζωη απο μικρη δηλαδη ελεγα οτι ηθελα να κανω διδυμα!! Και οι 3 κολλητες μου, εκ των οποιων η μια ειναι η γυναικολογος μου, εχουν διδυμακια (οι 2 γεννησαν, η τριτη ειναι στον 7).  Αλλα τελικα εγω καπως πειστικα για 1. 

Σε μπερδεψα περισσοτερο ε; Ελπιζω οχι!!! Ποσες βλαστολυστες εχεις και τι ποιοτητας; Ζυγισε τα και θα βρεις τι εινσι καλυτερο για σενα. 

Τελεια λοιπον. Το νινι σου ειναι μια χαρα αγσπη μου. Απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!!!♥️♥️♥️♥️

 

Μηπως ξαπλωνεις πολλες ωρες; Κι εμενα με ειχε πιασει και ηταν ξεκαθαρα απο την ξαπλα. Σαν κσκο οιωνο να μην το παρεις σιγουρα!!

Βιβή γεια!  Τι κάνεις; πως πάει η προετοιμασία σου;

Γενικά το θέμα αυτο που συζηταγαμε για την β επιπεδου...προσωπικά δεν νομίζω οτι ειναι θέμα εμπορευματοποιησης. Πιο πολύ είναι η ψυχρή λογική των νουμερων και των στατιστικών + την αποποιηση καθε ευθύνης για τη μη 100% εγγύηση καθε πιθανού προβλήματος. Συμμερίζομαι τους γιατρούς στο θεμα ευθύνης... Γι αυτο η απόφαση ειναι του καθε ζευγαριού τελικά. Ποιος μπορεί άραγε να μας εγγυηθει για κατι στη ζωη 100%;

Η αμνιοπαρακεντηση δεν έχω ιδέα πόσο κοστίζει...

Το συνδρομο που μου αναφεραν λέγεται Noonan. Μπορεί να έχει βαριά μορφή και τοτε συνηθως φαινονται, απο την αυχενικη κιολας πολλές φορές, διάφορες ανωμαλίες στην ανατομια ή σε καποιο απο τα οργανα και κυριως στην καρδια.

Αλλά υπάρχει και πιο ελαφριά μορφή του συνδρομου αυτου που μάλιστα με τα χρόνια μπορει να βελτιωθουν απο μονα τους καποιες δυσλειτουργίες.

Και τι κάνεις άμα βρεις κάτι στον μήνα που είμαστε; κατι πολυ δυσαρεστο...δεν υπαρχει κι αλλη λύση.

Χωρια το άγχος ωσπου να βγουν τα αποτελέσματα...

Εύχομαι σύντομα να προχωρήσεις στην επομενη ετ!

Φιλιά!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;Σε δύο μέρες κάνω την χοριακή και πραγματικά λέω πως θα γινόταν να μην έρθει ημέρα...Για να κάνω τέστ στο σπίτι ούτε καν...Με έχει καθηλώσει κι η μέση κι έχω κι αυτό το χάλι... Σκέφτομαι κι ότι σε περίπτωση αποτυχίας θα επιστρέψω στην δουλειά και με πιάνει απελπισία...Σας φιλώ!

18 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

 

On 5/2/2022 at 11:08 ΜΜ, geozak είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;Σε δύο μέρες κάνω την χοριακή και πραγματικά λέω πως θα γινόταν να μην έρθει ημέρα...Για να κάνω τέστ στο σπίτι ούτε καν...Με έχει καθηλώσει κι η μέση κι έχω κι αυτό το χάλι... Σκέφτομαι κι ότι σε περίπτωση αποτυχίας θα επιστρέψω στην δουλειά και με πιάνει απελπισία...Σας φιλώ!

 

Καλή επιτυχία την Παρασκευή, φρόντισε μόνο να πας κάπου να βγάζουν το αποτέλεσμα σχετικά γρήγορα, να μη σε σκάσουν. Μέσα απο την καρδιά μου σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακή και να επιστρέψεις στη δουλειά μετά απο πολύ πολύ καιρό..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;Σε δύο μέρες κάνω την χοριακή και πραγματικά λέω πως θα γινόταν να μην έρθει ημέρα...Για να κάνω τέστ στο σπίτι ούτε καν...Με έχει καθηλώσει κι η μέση κι έχω κι αυτό το χάλι... Σκέφτομαι κι ότι σε περίπτωση αποτυχίας θα επιστρέψω στην δουλειά και με πιάνει απελπισία...Σας φιλώ!

 

Καλη επιτυχια!!! Ευχομαι να παρεις ενα τεραστιο νουμερο χοριακης!! 

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;Σε δύο μέρες κάνω την χοριακή και πραγματικά λέω πως θα γινόταν να μην έρθει ημέρα...Για να κάνω τέστ στο σπίτι ούτε καν...Με έχει καθηλώσει κι η μέση κι έχω κι αυτό το χάλι... Σκέφτομαι κι ότι σε περίπτωση αποτυχίας θα επιστρέψω στην δουλειά και με πιάνει απελπισία...Σας φιλώ!

 

Ευχομαι με το καλο μια υπεροχη χοριακη και να τους γραφεις μετα απο το σπιτι!!!!!!!!!!!!!!!!! μη σκεφτεσαι τιποτα,,,2 μερουλες ειναι,,,ευχομαι να ειναι η αρχη της νεας σας ζωης ,,,,και μεσα σου και στην αγκαλια σας!!!!!!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/6/2022 at 1:26 ΠΜ, Elenalda@ είπε:

Viv37 σε ευχαριστώ πολύ όχι με βοήθησες πολύ και εσύ κ όλα τα κορίτσια που Μ απάντησαν...ακόμα δεν έχουμε νέα είμαστε στην αναμονή  για δοτρια από τον Οκτώβριο (όπως είπε μια φίλη εδώ μέσα μάλλον η δοτρια μου έρχεται από τον πλανήτη Άρη χαχαχαχ ) απλά σε μια επικοινωνία που είχαμε με το κέντρο μας είπαν για Ιουνίου με Ιούλιο τελικά τι να πω...επειδή έχω άγνοια τελείως τι ποιότητα θα πρέπει να έχουν οι βλαστοκυστες για να θεωρούνται καλοί; 

χαχαχα εγώ ήμουν αυτή η φίλη! Και η δική μου η δότρια ήρθε από τον Άρη. Την πήρε 9 μήνες αλλά ήρθε. Υπομονή. Θα φτάσει και η δικιά σου!!!!

Για τις ποιότητες θα σου πω αυτά που μου είπε ο γιατρός μου και οι εμβρυολόγοι στο κέντρο που είμαι εγώ.  Για να καταψυχθούν θα πρέπει να είναι καλές ή μέτριες. ΑΑ, ΑΒ, ΒΑ είναι πολύ καλές. Έχουν και νούμερα μπροστά (αλλά εμένα δε μου τα είπαν) και έχουν και χαρατκηρισμούς. Πχ expanded  που είναι οι πιο μεγάλες. Εμένα για παράδειγμα  στην 1η ετ μου έβαλαν την ΑΒ και όχι την ΑΑ που είχα γιατί είπαν ότι η ΑΒ ήταν expanded και προτιμάνε πάντα τις μεγαλύτερες. Εχω και μια BC που είναι 6ης μέρας βλαστοκύστη και όχι 5ης και θεωρείται μέτρια. Και αυτή μπορεί να δώσει εγκυμοσύνη υποτίθεται. Θα δείξει. Είναι λίγο μπέρδεμα αυτό με τις ποιότητες.

On 14/6/2022 at 4:44 ΜΜ, chitaneta είπε:

Βιβή γεια!  Τι κάνεις; πως πάει η προετοιμασία σου;

Γενικά το θέμα αυτο που συζηταγαμε για την β επιπεδου...προσωπικά δεν νομίζω οτι ειναι θέμα εμπορευματοποιησης. Πιο πολύ είναι η ψυχρή λογική των νουμερων και των στατιστικών + την αποποιηση καθε ευθύνης για τη μη 100% εγγύηση καθε πιθανού προβλήματος. Συμμερίζομαι τους γιατρούς στο θεμα ευθύνης... Γι αυτο η απόφαση ειναι του καθε ζευγαριού τελικά. Ποιος μπορεί άραγε να μας εγγυηθει για κατι στη ζωη 100%;

Η αμνιοπαρακεντηση δεν έχω ιδέα πόσο κοστίζει...

Το συνδρομο που μου αναφεραν λέγεται Noonan. Μπορεί να έχει βαριά μορφή και τοτε συνηθως φαινονται, απο την αυχενικη κιολας πολλές φορές, διάφορες ανωμαλίες στην ανατομια ή σε καποιο απο τα οργανα και κυριως στην καρδια.

Αλλά υπάρχει και πιο ελαφριά μορφή του συνδρομου αυτου που μάλιστα με τα χρόνια μπορει να βελτιωθουν απο μονα τους καποιες δυσλειτουργίες.

Και τι κάνεις άμα βρεις κάτι στον μήνα που είμαστε; κατι πολυ δυσαρεστο...δεν υπαρχει κι αλλη λύση.

Χωρια το άγχος ωσπου να βγουν τα αποτελέσματα...

Εύχομαι σύντομα να προχωρήσεις στην επομενη ετ!

Φιλιά!

Καλά είμαι κοριτσάκι μου. Ετοιμάζομαι κ εγώ σιγά σιγά για τη 2η ετ. Θα δούμε πότε. Δεν ξέρω ακόμα.

Ναι έχεις δίκιο σ' αυτό. Θα ήταν τόσο ωραία να μας έλεγαν ξεκαθαρα τι πρέπει να κάνουμε για να μη χρειάζεται να αποφασίσουμε εμείς που δεν είμαστε γιατροί αλλά τι να γίνει. Έτσι είναι η κατάσταση. Συμβιβαζόμαστε και προχωράμε.

Πάντως το δικό σου νινάκι σίγουρα είναι μια χαρά. Κάτι θα φαίνονταν πιο πριν αν υπήρχε πρόβλημα. Απλώς όπως είπες δε θέλει και δεν μπορεί να το εγγυηθεί 100% ο γιατρός. Εμείς όμως με τη θετική μας ενέργεια μπορούμε μια χαρα!! :))

6 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;Σε δύο μέρες κάνω την χοριακή και πραγματικά λέω πως θα γινόταν να μην έρθει ημέρα...Για να κάνω τέστ στο σπίτι ούτε καν...Με έχει καθηλώσει κι η μέση κι έχω κι αυτό το χάλι... Σκέφτομαι κι ότι σε περίπτωση αποτυχίας θα επιστρέψω στην δουλειά και με πιάνει απελπισία...Σας φιλώ!

 

Καλή σου επιτυχία κορίτσι μου!! Όλες έχουμε ανυπομονησία μαζί με φόβο όταν πλησιαζει η μέρα! Όλα θα πάνε καλά!!! Είμαστε μαζί σου και ου στέλνουμε όλη τη θετική μας ενέργεια!

@Xenia222 πότε θα πάτε να ακούσετε καρδούλες? Αυτή τη βδομάδα είναι σωστά?

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;Σε δύο μέρες κάνω την χοριακή και πραγματικά λέω πως θα γινόταν να μην έρθει ημέρα...Για να κάνω τέστ στο σπίτι ούτε καν...Με έχει καθηλώσει κι η μέση κι έχω κι αυτό το χάλι... Σκέφτομαι κι ότι σε περίπτωση αποτυχίας θα επιστρέψω στην δουλειά και με πιάνει απελπισία...Σας φιλώ!

 

Καλή επιτυχία κούκλα μου.. Με μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου,πόσο με συγκινειτε!!Σας ευχαριστώ πολύ! Χωρίς εσάς θα είχα σαλταρει, κυριολεκτικά...Εν τω μεταξύ κάτι λάθος έκανα και δεν φαίνονται οι απαντήσεις μου στα μηνύματά σας... Κρίμα..

3 ώρες πρίν, Condios είπε:

Ευχομαι με το καλο μια υπεροχη χοριακη και να τους γραφεις μετα απο το σπιτι!!!!!!!!!!!!!!!!! μη σκεφτεσαι τιποτα,,,2 μερουλες ειναι,,,ευχομαι να ειναι η αρχη της νεας σας ζωης ,,,,και μεσα σου και στην αγκαλια σας!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

χαχαχα εγώ ήμουν αυτή η φίλη! Και η δική μου η δότρια ήρθε από τον Άρη. Την πήρε 9 μήνες αλλά ήρθε. Υπομονή. Θα φτάσει και η δικιά σου!!!!

Για τις ποιότητες θα σου πω αυτά που μου είπε ο γιατρός μου και οι εμβρυολόγοι στο κέντρο που είμαι εγώ.  Για να καταψυχθούν θα πρέπει να είναι καλές ή μέτριες. ΑΑ, ΑΒ, ΒΑ είναι πολύ καλές. Έχουν και νούμερα μπροστά (αλλά εμένα δε μου τα είπαν) και έχουν και χαρατκηρισμούς. Πχ expanded  που είναι οι πιο μεγάλες. Εμένα για παράδειγμα  στην 1η ετ μου έβαλαν την ΑΒ και όχι την ΑΑ που είχα γιατί είπαν ότι η ΑΒ ήταν expanded και προτιμάνε πάντα τις μεγαλύτερες. Εχω και μια BC που είναι 6ης μέρας βλαστοκύστη και όχι 5ης και θεωρείται μέτρια. Και αυτή μπορεί να δώσει εγκυμοσύνη υποτίθεται. Θα δείξει. Είναι λίγο μπέρδεμα αυτό με τις ποιότητες.

Καλά είμαι κοριτσάκι μου. Ετοιμάζομαι κ εγώ σιγά σιγά για τη 2η ετ. Θα δούμε πότε. Δεν ξέρω ακόμα.

Ναι έχεις δίκιο σ' αυτό. Θα ήταν τόσο ωραία να μας έλεγαν ξεκαθαρα τι πρέπει να κάνουμε για να μη χρειάζεται να αποφασίσουμε εμείς που δεν είμαστε γιατροί αλλά τι να γίνει. Έτσι είναι η κατάσταση. Συμβιβαζόμαστε και προχωράμε.

Πάντως το δικό σου νινάκι σίγουρα είναι μια χαρά. Κάτι θα φαίνονταν πιο πριν αν υπήρχε πρόβλημα. Απλώς όπως είπες δε θέλει και δεν μπορεί να το εγγυηθεί 100% ο γιατρός. Εμείς όμως με τη θετική μας ενέργεια μπορούμε μια χαρα!! :))

Καλή σου επιτυχία κορίτσι μου!! Όλες έχουμε ανυπομονησία μαζί με φόβο όταν πλησιαζει η μέρα! Όλα θα πάνε καλά!!! Είμαστε μαζί σου και ου στέλνουμε όλη τη θετική μας ενέργεια!

@Xenia222 πότε θα πάτε να ακούσετε καρδούλες? Αυτή τη βδομάδα είναι σωστά?

Καλημέρα @Viv37 Ι !  κοριτσάκι μου    τη Δευτέρα απόγευμα θα πάμε. Να δούμε πως προχωρανε και καρδιες....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;Σε δύο μέρες κάνω την χοριακή και πραγματικά λέω πως θα γινόταν να μην έρθει ημέρα...Για να κάνω τέστ στο σπίτι ούτε καν...Με έχει καθηλώσει κι η μέση κι έχω κι αυτό το χάλι... Σκέφτομαι κι ότι σε περίπτωση αποτυχίας θα επιστρέψω στην δουλειά και με πιάνει απελπισία...Σας φιλώ!

 

Καλά αποτελέσματα αγαπημένη!!!! ❤️❤️❤️ Σου εύχομαι η αυριανή μέρα να είναι από τις πιο χαρούμενες της ζωής σου και η αρχή ενός νέου ξεκινήματος!!!❤️❤️❤️ Αχ αυτό το άγχος... Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Πάρε βαθιά ανάσα, σκέψου πως ο,τι ήταν να γίνει έχει γίνει, ας το μάθουμε!!! Κι εγώ με τα τεστ καθόλου καλή σχέση... Περιμένουμε μαζί σου με αγωνία!!!❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Αγαπημένες μου,πόσο με συγκινειτε!!Σας ευχαριστώ πολύ! Χωρίς εσάς θα είχα σαλταρει, κυριολεκτικά...Εν τω μεταξύ κάτι λάθος έκανα και δεν φαίνονται οι απαντήσεις μου στα μηνύματά σας... Κρίμα..

Καλη επιτυχια κοριτσι μου! Μια τεραστια χοριακη ευχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Marla@ είπε:

Ομορφιές μου ,145.97 η χοριακή!!!! Γιουπιιι!!!Δεν το πιστεύω!!!Σας φιλώ γλυκά!!

Συγχαρητήριααα μπράβο κορίτσι μου. Υπέροχο νούμερο, καλούς διπλασιασμούς να έχεις!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...