Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

51 minutes ago, chitaneta said:

Ευχαριστώ πολύ Βιβή μου για τα καλά σου λόγια! Ευχομαι κι εσυ να εισαι καλά, να απολαμβάνεις το καλοκαιρακι και συντομα με ενα μωρακι (ή δυο χεχε) στην κοιλιτσα!

Σε φιλώ πολύ

Η καμπυλη μου βγηκε καλά αλλά μου ειπαν οτι η τριτη μετρηση στα 120’ ηταν λιγααακι πιο πανω από οτι θα θελανε ή συνηθιζεται…144. Η δικια σου θυμασαι ποσο ηταν;

φιλιά πολλά και σε σένα!

Η τρίτη μέτρηση στα 120' δλδ ήταν 117.

1 hour ago, griaKota said:

Κορίτσια, κορίτσια, κορίτσιαααααααα!!!!! Έγινε το θαύμα!!!! Χαχαχαχαχαχ!!!! :-D:-D:-D

3 βλαστοκύστες, το αναγράφω και ολογράφως χαχαχαχα... ΤΡΕΙΣ!!! Και ένα ακόμα μου είπανε θα το περιμένουμε μέχρι αύριο! Τέτοια χαρά που πήρα, ήμασταν στο γιατρό για τον υπέρηχο όταν μας το είπε και ήθελα να χορέψω! Μου πήρανε αίμα μετά, και με το ζόρι συγκρατιόμουνα να μη βάλω τα κλάματα, από χαρά εννοείται! Κρατιόμουν, γιατί σκεφτόμουν αν με ρωτήσει η κοπέλα τι θα της πω; Ότι κλαίω γιατί πήραμε 3 βλαστοκύστες; Θα μου έλεγε οκ, πως κάνεις έτσι και άντε να της εξηγώ! :P:D Έλεγα στον άντρα μου, ούτε θετική χοριακή να έπαιρνα! Χαχαχαχα!

Ελπίζω να είναι καλά, ρώτησα το γιατρό για την ποιότητα μου είπε είναι καλά, του λέω καλά με καλά έχει διαφορά, όμως απέφυγε να μου απαντήσει, μου είπε απλά ότι αν δεν ήτανε καλά, δε θα μπαίνανε κατάψυξη. Θέλω να πιστεύω ότι θα είναι καλά, ότι θα πετύχουμε, να είμαι αισιόδοξη. Είναι απίστευτο πόσο άλλαξε η ψυχολογία μου από τότε που έγραψα εδώ μέσα, σας ευχαριστώ ΤΟΣΟ πολύ!!! :wub::wub::wub::wub:

Εντωμεταξύ προσπαθώ εδώ και ώρες να γράψω και κάθε φορά που ανοίγω λάπτοπ, όλο κάτι γίνεται. 

Αντε μπράβοοοοο!!!!! Και Πο ότι είδα παρακάτω Δευτέρα ετ;;; αντε μωρακι καθ οδόν λοιπόν!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

6 ώρες πρίν, Σία 1972 είπε:

Πολύ καλά εγώ τώρα μαζεύω τα χαρτιά για να τους τα στείλω ,να σε ρωτήσω Χαρά για τόν μαστό σε τη γιατρό πήγες? εγώ έχω τη μαστογραφία και τόν υπέρηχο και το οκ από τον γυναικολόγο όμως στα χαρτιά γράφει ειδικό γιατρό για μαστό εσύ από τη γιατρό πήρες χαρτί?

Από τα 35 κάνω μαστογραφία ψηφιακή, υπέρηχο και όλες τις υπόλοιπες εξετάσεις αίματος και της πηγαίνω σε γυναικολόγο-ογκολόγο μαστού. Οπότε δεν δυσκολεύτηκα με αυτή την γνωμάτευση. Με τον παθολόγο είχα θέμα που δεν ήθελε να αναφέρει την φράση "δύναται να υποβληθεί σε ι.υ.α.". Η αίτησή μου ήταν σε εκκρεμότητα 1 βδομάδα. Μου έλεγε πως δεν γνωρίζει την διαδικασία και ίσως στο μέλλον μου συμβεί κάτι από τα φάρμακα.. Οπότε του λέω και εγώ:" αν δεν  το κάνω θα αρρωστήσω.." Αργησα να σου απαμτήσω γιατί κάνω γενική στο σπίτι...να ξεχαστώ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chara14 είπε:

Από τα 35 κάνω μαστογραφία ψηφιακή, υπέρηχο και όλες τις υπόλοιπες εξετάσεις αίματος και της πηγαίνω σε γυναικολόγο-ογκολόγο μαστού. Οπότε δεν δυσκολεύτηκα με αυτή την γνωμάτευση. Με τον παθολόγο είχα θέμα που δεν ήθελε να αναφέρει την φράση "δύναται να υποβληθεί σε ι.υ.α.". Η αίτησή μου ήταν σε εκκρεμότητα 1 βδομάδα. Μου έλεγε πως δεν γνωρίζει την διαδικασία και ίσως στο μέλλον μου συμβεί κάτι από τα φάρμακα.. Οπότε του λέω και εγώ:" αν δεν  το κάνω θα αρρωστήσω.." Αργησα να σου απαμτήσω γιατί κάνω γενική στο σπίτι...να ξεχαστώ...

Ευχαριστώ μίλησα μαζί τούς σήμερα και οκ θα τα στείλω από εβδομάδα όλες τίς γνωματεύσεις εγώ πήγα σε καρδιολόγο όλα καλά άντε να πάρω την άδεια μου και ξεκινάμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Σία 1972 είπε:

Ευχαριστώ μίλησα μαζί τούς σήμερα και οκ θα τα στείλω από εβδομάδα όλες τίς γνωματεύσεις εγώ πήγα σε καρδιολόγο όλα καλά άντε να πάρω την άδεια μου και ξεκινάμε 

Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, griaKota είπε:

Μου άρεσε πολύ το κοτούλα, τέλειο! :mrgreen:

Στην 4η δότρια (που ήταν η πρώτη δότρια που προχώρησε σε γονιμοποίηση, τις υπόλοιπες τις κόβανε πιο πριν, λόγω χαμηλού ποσοστού ώριμων) ήμασταν ήδη με ξένο σπέρμα. Γενικά είπαμε εξαρχής να το πάμε και με ξένο σπέρμα, για να αυξήσουμε τις πιθανότητες. Ρώτησα την υπεύθυνη μηπως έφταιγε το σπέρμα, μας είπε ότι από αυτά που είδανε πιστεύουνε ότι το πρόβλημα ήτανε στα ωάρια της δότριας και όχι στο σπέρμα και δε μας ζήτησαν να το αλλάξουμε, οπότε ώρα και αυτή η φορά με το ίδιο σπέρμα είναι. Υποτίθεται είναι ελεγμένο, από γνωστή τράπεζα της Αθήνας, από 24 χρονών νεαρό, οπότε περιμέναμε ότι θα είναι πολύ καλό.

Ο γιατρός μου είναι Θεσ/νίκη, όμως συνεργάζεται αποκλειστικά με το Γένεσις Αθηνών. Δεν είναι γνωστό όνομα (νομίζω), εμάς μας τον σύστησε η γυναικολόγος μου. Φοβάμαι να πω το όνομά του, μην τον κάψω τον άνθρωπο :oops:, πιθανότατα δε φταίει αυτός :(. Φαίνεται να ενδιαφέρεται, και γενικά έχει καλή συμπεριφορά απέναντί μας. Και με την υπεύθυνη του κέντρου που μιλήσαμε μας έδωσε την εντύπωση ότι προσπαθεί να μας βρει καλή δότρια, αλλά από ό,τι μας δώσανε να καταλάβουμε, η ζήτηση είναι κατά πολύ μεγαλύτερη της προσφοράς. Το κακό είναι ότι μας είπανε πως πρέπει να πληρώσουμε κανονικά αυτή τη φορά (όλα τα έξοδα πλην της εμβρυομεταφοράς), γιατί την προηγούμενη φορά που είχαμε 0 βλαστοκύστες δεν πληρώσαμε. Τώρα μας ζήτησαν να τα βάλουμε προκαταβολικά, μας είπανε ότι μπήκανε μέσα από τις προηγούμενες φορές (λες και ήτανε δικό μας το φταίξιμο), οπότε αν και αυτή τη φορά τζίφος, θα έχουμε πληρώσει ένα σκασμό λεφτά για το τίποτα + την αναμονή τόσους μήνες + την ψυχική ταλαιπωρία. Τι να πω, όσο και να φαίνεται κάπως ύποπτη όλη αυτή η ιστορία, θέλω να πιστεύω ότι πραγματικά ήταν απλά τυχαία όλα αυτά και τώρα θα έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Στην αντίθετη περίπτωση θα πρέπει να πάρουμε δάνειο (αν μας δώσουν!) για 2η προσπάθεια σε άλλο κέντρο, και ποιος ξέρει πόσους μήνες θα περιμένουμε πάλι.

Εγώ θα άλλαζα κέντρο είναι απαράδεκτοι

Ο γιατρός σου είναι ο Σιδ...λος;

 

4 ώρες πρίν, griaKota είπε:

Κορίτσια, κορίτσια, κορίτσιαααααααα!!!!! Έγινε το θαύμα!!!! Χαχαχαχαχαχ!!!! :-D:-D:-D

3 βλαστοκύστες, το αναγράφω και ολογράφως χαχαχαχα... ΤΡΕΙΣ!!! Και ένα ακόμα μου είπανε θα το περιμένουμε μέχρι αύριο! Τέτοια χαρά που πήρα, ήμασταν στο γιατρό για τον υπέρηχο όταν μας το είπε και ήθελα να χορέψω! Μου πήρανε αίμα μετά, και με το ζόρι συγκρατιόμουνα να μη βάλω τα κλάματα, από χαρά εννοείται! Κρατιόμουν, γιατί σκεφτόμουν αν με ρωτήσει η κοπέλα τι θα της πω; Ότι κλαίω γιατί πήραμε 3 βλαστοκύστες; Θα μου έλεγε οκ, πως κάνεις έτσι και άντε να της εξηγώ! :P:D Έλεγα στον άντρα μου, ούτε θετική χοριακή να έπαιρνα! Χαχαχαχα!

Ελπίζω να είναι καλά, ρώτησα το γιατρό για την ποιότητα μου είπε είναι καλά, του λέω καλά με καλά έχει διαφορά, όμως απέφυγε να μου απαντήσει, μου είπε απλά ότι αν δεν ήτανε καλά, δε θα μπαίνανε κατάψυξη. Θέλω να πιστεύω ότι θα είναι καλά, ότι θα πετύχουμε, να είμαι αισιόδοξη. Είναι απίστευτο πόσο άλλαξε η ψυχολογία μου από τότε που έγραψα εδώ μέσα, σας ευχαριστώ ΤΟΣΟ πολύ!!! :wub::wub::wub::wub:

Εντωμεταξύ προσπαθώ εδώ και ώρες να γράψω και κάθε φορά που ανοίγω λάπτοπ, όλο κάτι γίνεται. 

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά να ζητήσεις βαθμολογία από τις βλαστοκυστες κι έμενα μου λέγανε στο Γένεσις τέλειες και όταν ρώτησα δηλαδή 5ΑΑ ? Μου τα μασαγαν και οι τέλειες έγιναν πολύ καλές αλλά χωρίς βαθμολογία βέβαια. 

Εσύ θα σκέφτεσαι πως αυτές είναι τα μωράκι σου 

3 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Κοριτσια το Γεν...σις με ποιους γιατρους συνεργαζεται στη Θεσσαλονικη? Τις δοτριες στην Αθηνα τις βρισκουν?

Με το Σιδηρόπουλο είναι κάπου στην Τσιμισκή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/6/2022 at 9:53 ΜΜ, Olivoli είπε:

Εμένα ο Τσιριγώτης πρόσφατα μου ζήτησε 6.000 ευρώ για δανεικά και για ¨οσες βλαστοκύστες πάρουμε". Πολύ ακριβός θεωρώ σε σχέση με τις τιμές τις αγοράς.

Σε καταλαβαίνω, εμάς μας ζήτησε πρόσφατα 6.000 ευρώ για προσπάθεια με δανεικά ωάρια, γιατί η δότρια λέει κοστίζει 3.000 ευρώ (φάρμακα και αμοιβή της λέει), για να πάρεις όσες βλαστοκύστες προκύψουν ( μπορεί και μια δλδ ) !

Μακριά ααααααα.  Δεν προτείνω να πας. Αναμονή σα να είσαι σε δημόσιο Νοσοκομείο. Απαράδεκτη συμπεριφορά όλων εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Simodoro είπε:

Εγώ θα άλλαζα κέντρο είναι απαράδεκτοι

Ο γιατρός σου είναι ο Σιδ...λος;

 

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά να ζητήσεις βαθμολογία από τις βλαστοκυστες κι έμενα μου λέγανε στο Γένεσις τέλειες και όταν ρώτησα δηλαδή 5ΑΑ ? Μου τα μασαγαν και οι τέλειες έγιναν πολύ καλές αλλά χωρίς βαθμολογία βέβαια. 

Εσύ θα σκέφτεσαι πως αυτές είναι τα μωράκι σου 

Με το Σιδηρόπουλο είναι κάπου στην Τσιμισκή 

Αυτές οι βαθμολογίες στο γενεσις, πιο κομπογιαννιτικες πεθαίνεις.. 3 εμβρυομεταφορες στο σύνολο, ποτε κανεις δεν μου είπε τίποτα, μια φωτογραφία τύπου polaroid, μου πέταγε ο παντός στο κρεβάτι της εμβρυομεταφορας. Την πρώτη φορά ηρθε μια εμβρυολογος να μας ενημερώσει. Πολύ καλά έμβρυα μας είπε και δεν έλεγε τίποτε μα τίποτε άλλο, λέω συγγνώμη γιατί σας έστειλαν? Να Πουμε τι? Μιλήστε με τον γιατρό μου λέει... τις άλλες δύο φορές δεν ηρθε καν εμβρυολογος. Μπήκε μόνο τρέχοντας μεσα ο γιατρός, έκανε 3 λεπτά και έφυγε τρέχοντας. Όλη η περιγραφή χωρις καμία δόση υπερβολής.. 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Αυτές οι βαθμολογίες στο γενεσις, πιο κομπογιαννιτικες πεθαίνεις.. 3 εμβρυομεταφορες στο σύνολο, ποτε κανεις δεν μου είπε τίποτα, μια φωτογραφία τύπου polaroid, μου πέταγε ο παντός στο κρεβάτι της εμβρυομεταφορας. Την πρώτη φορά ηρθε μια εμβρυολογος να μας ενημερώσει. Πολύ καλά έμβρυα μας είπε και δεν έλεγε τίποτε μα τίποτε άλλο, λέω συγγνώμη γιατί σας έστειλαν? Να Πουμε τι? Μιλήστε με τον γιατρό μου λέει... τις άλλες δύο φορές δεν ηρθε καν εμβρυολογος. Μπήκε μόνο τρέχοντας μεσα ο γιατρός, έκανε 3 λεπτά και έφυγε τρέχοντας. Όλη η περιγραφή χωρις καμία δόση υπερβολής.. 

Εμένα την τελευταία φορά μου είπε: ποια φορά είναι ; Ε αυτή τη φορά θα πετύχει σίγουρα τα έβαλα πολύ καλά (χωρίς υπερυχο εννοείται).

Ζήτησα τον εμβρυολογο δύο φορές για να συζητήσουμε για την ποιότητα και δεν ήρθε ποτέ. 

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, MaryH said:

Mπραβο, βρε κοτουλα μας! Να ηρεμησετε επιτελους. Ευχομαι κ το αυριανο να γινει βλαστοκυστουλα. Και με το καλο στην κοιλιτσα για μωρακια!

Μακάρι!!! 

7 hours ago, MaryH said:

Κοριτσια το Γεν...σις με ποιους γιατρους συνεργαζεται στη Θεσσαλονικη? Τις δοτριες στην Αθηνα τις βρισκουν?

Εγώ δεν ξέρω καθόλου. Δεν ήξερα καν ότι αυτός που πήγαμε ήτανε μόνο εκεί. Οπότε δε μπορώ να σου πω για άλλους, πάντως για μας ναι, η διαδικασία εύρεσης δότριας έγινε στην Αθήνα.

7 hours ago, Fili said:

Αντε μπράβοοοοο!!!!! Και Πο ότι είδα παρακάτω Δευτέρα ετ;;; αντε μωρακι καθ οδόν λοιπόν!!! 

Μακάρι x2!!!

4 hours ago, Simodoro said:

Εγώ θα άλλαζα κέντρο είναι απαράδεκτοι

Ο γιατρός σου είναι ο Σιδ...λος;

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά να ζητήσεις βαθμολογία από τις βλαστοκυστες κι έμενα μου λέγανε στο Γένεσις τέλειες και όταν ρώτησα δηλαδή 5ΑΑ ? Μου τα μασαγαν και οι τέλειες έγιναν πολύ καλές αλλά χωρίς βαθμολογία βέβαια. 

Εσύ θα σκέφτεσαι πως αυτές είναι τα μωράκι σου 

Τώρα πάει, είναι αργά πια να αλλάξουμε, ό,τι έγινε έγινε, θα πάμε με αυτά που πήραμε και εύχομαι να πετύχει. Η γυναικολόγος που μου σύστησε το γιατρό, μου είπε ότι έχει πολύ καλά ποσοστά επιτυχίας. Θα προσπαθήσω να το πιστέψω γιατί με συμφέρει. :mrgreen::P Προσπαθώ να σκέφτομαι ότι ήταν όλα τυχαία και ότι από δω και πέρα θα μας χαμογελάσει η τύχη. Μακάρι να γίνουν μωράκι(α), μακάρι!! Όχι πάντως, δε λέγεται Σιδηρόπουλος ο γιατρός μου.

3 hours ago, vik80 said:

Αυτές οι βαθμολογίες στο γενεσις, πιο κομπογιαννιτικες πεθαίνεις.. 3 εμβρυομεταφορες στο σύνολο, ποτε κανεις δεν μου είπε τίποτα, μια φωτογραφία τύπου polaroid, μου πέταγε ο παντός στο κρεβάτι της εμβρυομεταφορας. Την πρώτη φορά ηρθε μια εμβρυολογος να μας ενημερώσει. Πολύ καλά έμβρυα μας είπε και δεν έλεγε τίποτε μα τίποτε άλλο, λέω συγγνώμη γιατί σας έστειλαν? Να Πουμε τι? Μιλήστε με τον γιατρό μου λέει... τις άλλες δύο φορές δεν ηρθε καν εμβρυολογος. Μπήκε μόνο τρέχοντας μεσα ο γιατρός, έκανε 3 λεπτά και έφυγε τρέχοντας. Όλη η περιγραφή χωρις καμία δόση υπερβολής.. 

Α τόσο καλά... Αν δεν ήταν τόσο τραγικό για μας, θα ήταν για γέλια, αλλά δυστυχώς είναι για κλάματα. Σου εύχομαι πραγματικά να σου πάνε όλα τόσο καλά, που να μην τους έχεις πια ποτέ ξανά ανάγκη. Και αυτό το εύχομαι σε όλες μας. Δυστυχώς πιστεύω ότι οι περισσότεροι (όχι όλοι, οκ) την έχουνε δει πολύ, και έχουνε ξεφύγει.

 

50 minutes ago, Simodoro said:

Εμένα την τελευταία φορά μου είπε: ποια φορά είναι ; Ε αυτή τη φορά θα πετύχει σίγουρα τα έβαλα πολύ καλά (χωρίς υπερυχο εννοείται).

Ζήτησα τον εμβρυολογο δύο φορές για να συζητήσουμε για την ποιότητα και δεν ήρθε ποτέ. 

:shock: Πλάκα κάνεις!!!!

Όχι οκ, ο γιατρός μου είναι καλός. Μας έχει κάνει πόσες φορές υπέρηχο ως τώρα και τώρα μας δίνει σχεδόν κάθε μέρα εξετάσεις για να βρει την πιο κατάλληλη μέρα για την εμβρυομεταφορά (θα πάμε με φυσικό, χωρίς οιστρογόνα). Δηλαδή αν δεν ήτανε η φάση με τις δότριες δε θα είχα κάποιο παράπονο από αυτόν. Με κάθε επιφύλαξη βέβαια, ας γίνει πρώτα η εμβρυομεταφορά, να δούμε πως θα πάει, ελπίζω να μην αναθεωρήσω.

Επεξεργάστηκαν by griaKota
  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, griaKota είπε:

Μακάρι!!! 

Εγώ δεν ξέρω καθόλου. Δεν ήξερα καν ότι αυτός που πήγαμε ήτανε μόνο εκεί. Οπότε δε μπορώ να σου πω για άλλους, πάντως για μας ναι, η διαδικασία εύρεσης δότριας έγινε στην Αθήνα.

Μακάρι x2!!!

Τώρα πάει, είναι αργά πια να αλλάξουμε, ό,τι έγινε έγινε, θα πάμε με αυτά που πήραμε και εύχομαι να πετύχει. Η γυναικολόγος που μου σύστησε το γιατρό, μου είπε ότι έχει πολύ καλά ποσοστά επιτυχίας. Θα προσπαθήσω να το πιστέψω γιατί με συμφέρει. :mrgreen::P Προσπαθώ να σκέφτομαι ότι ήταν όλα τυχαία και ότι από δω και πέρα θα μας χαμογελάσει η τύχη. Μακάρι να γίνουν μωράκι(α), μακάρι!! Όχι πάντως, δε λέγεται Σιδηρόπουλος ο γιατρός μου.

Α τόσο καλά... Αν δεν ήταν τόσο τραγικό για μας, θα ήταν για γέλια, αλλά δυστυχώς είναι για κλάματα. Σου εύχομαι πραγματικά να σου πάνε όλα τόσο καλά, που να μην τους έχεις πια ποτέ ξανά ανάγκη. Και αυτό το εύχομαι σε όλες μας. Δυστυχώς πιστεύω ότι οι περισσότεροι (όχι όλοι, οκ) την έχουνε δει πολύ, και έχουνε ξεφύγει.

 

:shock: Πλάκα κάνεις!!!!

Όχι οκ, ο γιατρός μου είναι καλός. Μας έχει κάνει πόσες φορές υπέρηχο ως τώρα και τώρα μας δίνει σχεδόν κάθε μέρα εξετάσεις για να βρει την πιο κατάλληλη μέρα για την εμβρυομεταφορά (θα πάμε με φυσικό, χωρίς οιστρογόνα). Δηλαδή αν δεν ήτανε η φάση με τις δότριες δε θα είχα κάποιο παράπονο από αυτόν. Με κάθε επιφύλαξη βέβαια, ας γίνει πρώτα η εμβρυομεταφορά, να δούμε πως θα πάει, ελπίζω να μην αναθεωρήσω.

Καλησπέρα κι από μένα.  μπράβο είσαι σε καλό δρόμο. Ήθελα να ρωτήσω ποια εξεταση είναι για να βρει την κατάλληλη μέρα. Την κανει ο γιατρός ή θέλει ειδικό εργαστήριο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Πολύ χαίρομαι που βλέπω και καινούργια κορίτσια να γράφουν! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες σας! 

@griaKota Είμαι κι εγώ με διπλή δωρεά... Προς το παρόν χωρίς αποτέλεσμα. Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες ότι ήταν ο ίδιος δότης. Εγώ δε σκέφτηκα να ρωτήσω αν έχουμε απόθεμα από τον ίδιο δότη. Θεώρησα δεδομένο ότι το ξεπαγωσαν κ το χρησιμοποίησαν όλο, οπότε είχα στο νου μου ότι αν πάμε με άλλη δοτρια θα πρέπει να βρούμε κ άλλον δότη. Αλλά καλά που το είπες, θα ρωτήσω... Εύχομαι να πάνε όλα καλά και τη Δευτέρα να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου. Εκτός από κορτιζόνη τι άλλο σου έδωσε στην προετοιμασία;

@Simodoro όπως είπε κ η αγαπημένη @Viv37 η εξέταση για το παράθυρο εμφύτευσης είναι το ΕΡΑ τεστ. Δυστυχώς όμως δεν κρύβεται ούτε εκεί η μαγική λύση. Στις περισσότερες γυναίκες δεν βρίσκουν κάποια ιδιαίτερη μετατόπιση. Ωστόσο, αν υπάρχουν συνεχόμενες αποτυχίες εμφύτευσης με καλά έμβρυα, προτείνεται σαν εξέταση. Εγώ την έκανα. Δεν έδειξε μετατόπιση αλλά δεν το μετανιώνω γιατί είμαι πιο ήσυχη. Αλλιώς θα με έτρωγε συνέχεια... Με ξέρω...

@Σία 1972 καλή αρχή αγαπημένη! Ο τολμων νικά! ❤️ 

@vik80 αγαπημένη εσύ το γίνεται; Ετοιμάζεσαι; 

Στέλνω κ ένα γλυκό φιλί σε όλες τις εγκυουλες μας! 

Εγώ κορίτσια ζω σε καλοκαιρινούς ρυθμούς. Η ετ μάλλον πήρε κι άλλη αναβολή για Οκτώβριο, γιατί έτσι όπως τα μετρούσα θα έπρεπε να ξεκινήσω προετοιμασία γύρω στον 15αυγουστο κι επειδή αγχώθηκα που θα είναι όλα κλειστά, είπα στον γιατρό ας ξεκινήσουμε προετοιμασία τον Σεπτέμβριο να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Ελπίζοντας βέβαια ότι θα καταφέρω να κάνω τη ρημαδα την ετ! Έλεος δηλαδή! Ανέκδοτο έχω γίνει. Χαχαχα Η αλήθεια είναι βέβαια ότι έχω μια διαρκή αγωνία με στιγμές απαισιοδοξίας.... αλλά τι να γίνει. Θα το παλέψω κι αυτό. Σας φιλώ όλες!❤️

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marina_86 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Πολύ χαίρομαι που βλέπω και καινούργια κορίτσια να γράφουν! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες σας! 

@griaKota Είμαι κι εγώ με διπλή δωρεά... Προς το παρόν χωρίς αποτέλεσμα. Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες ότι ήταν ο ίδιος δότης. Εγώ δε σκέφτηκα να ρωτήσω αν έχουμε απόθεμα από τον ίδιο δότη. Θεώρησα δεδομένο ότι το ξεπαγωσαν κ το χρησιμοποίησαν όλο, οπότε είχα στο νου μου ότι αν πάμε με άλλη δοτρια θα πρέπει να βρούμε κ άλλον δότη. Αλλά καλά που το είπες, θα ρωτήσω... Εύχομαι να πάνε όλα καλά και τη Δευτέρα να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου. Εκτός από κορτιζόνη τι άλλο σου έδωσε στην προετοιμασία;

@Simodoro όπως είπε κ η αγαπημένη @Viv37 η εξέταση για το παράθυρο εμφύτευσης είναι το ΕΡΑ τεστ. Δυστυχώς όμως δεν κρύβεται ούτε εκεί η μαγική λύση. Στις περισσότερες γυναίκες δεν βρίσκουν κάποια ιδιαίτερη μετατόπιση. Ωστόσο, αν υπάρχουν συνεχόμενες αποτυχίες εμφύτευσης με καλά έμβρυα, προτείνεται σαν εξέταση. Εγώ την έκανα. Δεν έδειξε μετατόπιση αλλά δεν το μετανιώνω γιατί είμαι πιο ήσυχη. Αλλιώς θα με έτρωγε συνέχεια... Με ξέρω...

@Σία 1972 καλή αρχή αγαπημένη! Ο τολμων νικά! ❤️ 

@vik80 αγαπημένη εσύ το γίνεται; Ετοιμάζεσαι; 

Στέλνω κ ένα γλυκό φιλί σε όλες τις εγκυουλες μας! 

Εγώ κορίτσια ζω σε καλοκαιρινούς ρυθμούς. Η ετ μάλλον πήρε κι άλλη αναβολή για Οκτώβριο, γιατί έτσι όπως τα μετρούσα θα έπρεπε να ξεκινήσω προετοιμασία γύρω στον 15αυγουστο κι επειδή αγχώθηκα που θα είναι όλα κλειστά, είπα στον γιατρό ας ξεκινήσουμε προετοιμασία τον Σεπτέμβριο να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Ελπίζοντας βέβαια ότι θα καταφέρω να κάνω τη ρημαδα την ετ! Έλεος δηλαδή! Ανέκδοτο έχω γίνει. Χαχαχα Η αλήθεια είναι βέβαια ότι έχω μια διαρκή αγωνία με στιγμές απαισιοδοξίας.... αλλά τι να γίνει. Θα το παλέψω κι αυτό. Σας φιλώ όλες!❤️

Καλημερα! Γιατι η περιπτωση σου , μου θυμιζει τη δικη μου λιγο πριν την τελευταια ετ, εεε???? Μηπως εχω καλο προαισθημα για σενα? Χθες θυμηθηκα τις τελευταιες διακοπες , χωρις καν την υποψια οτι  ενα γλυκο μωρακι ειναι καθ οδον. Τι  ωραια! Απολαυσε τις τελευταιες ανεμελες διακοπες σου γιατι του χρονου ειπαμε γεννητουρια και τον αλλο χρονο ο μπαμπας θα σηκωνει οικογενειακα βαρη στην παραλια:mrgreen: 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, pocm said:

Καλησπέρα κι από μένα.  μπράβο είσαι σε καλό δρόμο. Ήθελα να ρωτήσω ποια εξεταση είναι για να βρει την κατάλληλη μέρα. Την κανει ο γιατρός ή θέλει ειδικό εργαστήριο 

Καλημέρα κορίτσι!Τι κάνεις;Έχω καιρό να διαβάσω νέα σου.Εισαι καλά;.

Να πω μια καλημέρα και σε όλα τα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Καλημερα! Γιατι η περιπτωση σου , μου θυμιζει τη δικη μου λιγο πριν την τελευταια ετ, εεε???? Μηπως εχω καλο προαισθημα για σενα? Χθες θυμηθηκα τις τελευταιες διακοπες , χωρις καν την υποψια οτι  ενα γλυκο μωρακι ειναι καθ οδον. Τι  ωραια! Απολαυσε τις τελευταιες ανεμελες διακοπες σου γιατι του χρονου ειπαμε γεννητουρια και τον αλλο χρονο ο μπαμπας θα σηκωνει οικογενειακα βαρη στην παραλια:mrgreen: 

Αχ Μαιρούλα μου, μακάρι τι να πω! Μακάρι και θα κουβαλάει κι εμένα μαζί σε έναν φουσκωτό θρόνο!:lol: Κ να έχουμε κ μια κουκλίτσα όπως εσύ!❤️

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου κορίτσια μου. 

Καλημέρα και από εμένα!! Βλέπω η παρεουλα μεγαλώνει! Να καλωσορίσω κ εγώ τα κορίτσια μας και ελπίζω σύντομα αλλά πολύ σύντομα να φουσκώσουν οι κοιλιτσες!! Οι εγκυουλες μας τι κάνουν; Σας διαβάζω και πολύ πολύ χαίρομαι που μπεμπακια και μανουλες είναι καλά!!  @marina_86σε καλοκαιρινό Ρυθμό και η  αφεντια μου βεβαίως βεβαίως!! Διακοπές δεν έχω πάει αλλά κάθε βράδυ βολταρουμε με τον αντρουλη μου και παίρνουμε ανάσες που τόσο πολύ έχουμε ανάγκη. Κορίτσια μου, μετακόμισα εδώ και 2 βδομάδες περίπου. Άλλο σπίτι, άλλη περιοχή και ανεβασμένη διάθεση!! Βέβαια χάσαμε το σκυλάκι μας, ο καρκίνος τελικά μας τσάκισε. Χαιρόμαστε λοιπόν με ότι μπορούμε, μικρό, μεγάλο, λίγη σημασία έχει. Παγωσαμε και την ετ. Θα πάμε με το νέο έτος και βλέπουμε...για την ώρα προσπαθούμε να απολαύσουμε ο ένας τον άλλον και τολμώ να πω ότι περνάμε καλά. Ο μωροκοσμος μας είχε κάνει να χάσουμε τη μπάλα ξεχνώντας πόσο όμορφη και γλυκιά είναι η ζωή. Έστω κ χωρίς μωράκι. 

Σας αγαπώ κ σας φιλώ όλες!!

Χρυσουλακι μου αυτή είναι κ η ουσία. Να μην χάνουμε τον εαυτό μας κ τη σχέση μας. Βέβαια αυτή η διαδικασία σε καταπίνει ρε γαμώτο ακόμα κι αν είσαι σαν άνθρωπος γιολο! Αλλά αυτές οι περίοδοι ανασυγκρότησης είναι απαραίτητες! Διάβαζα στο διπλανό καφέ και ταυτίστηκα με μια κοπέλα που έγραφε ότι είμαστε μονίμως σε ένα πρόσεχε. Πρόσεχε τη διατροφή, όχι έντονη γυμναστική, όχι σεξ αν δεν είμαστε σίγουροι για μικρόβια, όχι πισίνα, όχι τσιγάρο, όχι ποτό! Ε άμα πια! Και άρρωστοι να ήμασταν δεν θα είχαμε τόσες στερήσεις! Γι'αυτό κι εγώ είπα θα το ζήσω (με μέτρο φυσικά! χαχαχα) γιατί θα αποτρελαθουμε στο τέλος!

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Να πω μια καλημέρα και σε όλα τα κορίτσια!

Καλημέρα στην πρόεδρο!❤️ 

  • Μου αρέσει 8
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...