Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπέρα κούκλες! Σήμερα, αύριο περιμέναμε τα αποτελέσματα της Nipt και μας πήραν τηλέφωνο και μας είπαν ότι δεν βγήκε αποτέλεσμα κι ότι πρέπει να ξαναδώσω αίμα την Τετάρτη... Περιττό να σας πω πόσο απογοητεύτηκα... Άντε πάλι να περιμένουμε δεκαπέντε μέρες...Κι όχι τίποτα άλλο, αλλά στο επόμενο ραντεβού με τον εξωσωματικο δεν θα έχω τα αποτελέσματα κάτι που το ήθελα πολύ για να συζητήσουμε πιθανή αμνιοπαρακέντηση.Πολυ άγχος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

10 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Κοριτσαρα μου σημερα εκανα κ εγω αυχανικη και ο γιατρος μου ειπε οτο ολα ειναι φυσιολογικα και οι πιθανοτητες για συνδρομο down ειναι 1 στις 7000 οποτε θεωρησε και ο ιδιος οτι δεν υπαρχει λογος να κανω παραπανω εξετασεις.

Αχ τι ωραία Βιβη μου, μπράβο. Έτσι να πάει όλη η εγκυμοσύνη σου. 

8 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Καλησπέρα κούκλες! Σήμερα, αύριο περιμέναμε τα αποτελέσματα της Nipt και μας πήραν τηλέφωνο και μας είπαν ότι δεν βγήκε αποτέλεσμα κι ότι πρέπει να ξαναδώσω αίμα την Τετάρτη... Περιττό να σας πω πόσο απογοητεύτηκα... Άντε πάλι να περιμένουμε δεκαπέντε μέρες...Κι όχι τίποτα άλλο, αλλά στο επόμενο ραντεβού με τον εξωσωματικο δεν θα έχω τα αποτελέσματα κάτι που το ήθελα πολύ για να συζητήσουμε πιθανή αμνιοπαρακέντηση.Πολυ άγχος!

Μην έχεις άγχος, συμβαίνει συχνά αυτό, κι εμένα μου το είχαν πει οτι υπάρχει αυτή η πιθανότητα να επαναλάβουμε το τεστ, όλα καλα θα είναι. Γιατί όμως σκέφτεσαι την αμνιοπαρακέντηση;; Δεν νομίζω ότι συνηθίζεται η αμνιο στην περίπτωση της δωρεάς, οι δότριες είναι πολύ νεαρά κορίτσια, τουλάχιστον εμένα αυτό μου είχαν πει. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Villi είπε:

Αχ τι ωραία Βιβη μου, μπράβο. Έτσι να πάει όλη η εγκυμοσύνη σου. 

Μην έχεις άγχος, συμβαίνει συχνά αυτό, κι εμένα μου το είχαν πει οτι υπάρχει αυτή η πιθανότητα να επαναλάβουμε το τεστ, όλα καλα θα είναι. Γιατί όμως σκέφτεσαι την αμνιοπαρακέντηση;; Δεν νομίζω ότι συνηθίζεται η αμνιο στην περίπτωση της δωρεάς, οι δότριες είναι πολύ νεαρά κορίτσια, τουλάχιστον εμένα αυτό μου είχαν πει. 

Σ'ευχαριστώ πολύ Villi!Το σκέφτομαι γιατί ένα από τα εμβρυακια είχε την αυχενική στα ανώτερα φυσιολογικά όρια.Με την pap a οι πιθανότητες για τρισωμια είναι 1/2910. Καλό ποσοστό αλλά μου έχει κολλήσει η ιδέα..Με τον γιατρό δεν το έχω συζητήσει ακόμη.Ειπε απλά να κάνω και Nipt..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Αχ κοριτσι μου τι ωραια που τα λες!! 

Aντε κοριτσι συντομα ευχομαι κ εσυ μανουλα!

18 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Μμμ περοεργο αυτο! Οκ κανει συαπασεις το ενδομητριο αλλα οχι και να μην μπορει να το μετρησει! Το dermestril βοηθαει γενικα. Παντωα αν ειναι 7 ειναι καλουτσικο. Κ εμενα 7 ηταν μεχρι τη μερα που αρχισα prolutex και μετα ανεβηκε στο 8,5. Αν θελεις πηγαινε και σε εναν γυναικολογο ατην πολη σου να το μετρησει αν αισθανεσαι ανασφαλεια. 

 

2;;;; Απο το κακο στο χειροτερο παμε! Τουλαχιστον να ελεγαν 4 ρε παιδι μου! 2;;;;

Μπορεις να ζητησεις να εχει την ιδια ομαδα αιματος με.εσενα αν θελεις και ισως καποια δικα σου χαρακτηριστικα (χρωμα μαλλιων , ματιων κτλ) αν και πολυ πιθανο να μη βρουν κοπελα με ολα αυτα που θα θελεις. Οταν θα βρεθει η δοτρια να ρωτησεις αν εχει δωσει εγκυμοσυνη. 

Τι ωραια! Μπραβο! Ευχομαι να πανε ολα τελεια και το αλλο παγωτινι να ειναι οντως το αδερφακι!!! Ποτε θα κανεις χοριακη;

Κοριτσακι μου αν ηταν κατι ανησυχητικο θα σου το ελεγε. Απο τη στιγμη που σου ειπε να μην ανησυχεις ηρεμησε και ολα θα πανε καλα! ♥️

 

Οταν βρεις λιγο χρονο πες μας νεα απο τα λουκουμακια σου να χαρουμε! Τωρα κουραση αλλα γλυκεια κουραση! Θα περασει αυτο το σταδιο και θα,βρειτε τους ρυθμους σας♥️♥️♥️

 

Κοριτσαρα μου σημερα εκανα κ εγω αυχανικη και ο γιατρος μου ειπε οτο ολα ειναι φυσιολογικα και οι πιθανοτητες για συνδρομο down ειναι 1 στις 7000 οποτε θεωρησε και ο ιδιος οτι δεν υπαρχει λογος να κανω παραπανω εξετασεις. Τις ζηταει ειπε οταν οι πιθανοτητες ειναι 1/400-1/1000. Εσενα τι πιθανοτητες σου εδωσε; Αυτο που μου ειπε για το νιπτ και την αμνιοπ. ειναι οτι το νιπτ δειχνει κατα 99% τι συμβαινει ενω η αμνιο κατα 100%. Ομως η αμνιο ειναι επικινδυνη και υπαρχουν και περιπτωσεις που χαθηκαν μωρακια ετσι. Εγω λοιπον θα σου προτεινα να κανεις το μεγαλο πακετο νιπτ για να ηρεμησεις και να μην τσιμπιεσαι στα καλα καθουμενα. Ειδικα αφου και ο γιατρος σου δεν το συνιστα!

 

Καλως ηρθες στην ομαδα μας. Εγω θα σου πω για τη δικη μου εμπειρια. Δεν εχω ακομα παιδακι αλλα ειμαι στη 13η εβδομαδα και αυτο που εχω να πω ειναι οτι αυτο το μωρακι ειναι 100% δικο μου καο το λατρευω ηδη. Η στιγμη που ακουσα την καρδουλα δεν περιγραφεται. Το αν θα εχει δικο μου dna δε με ενδιαφερει καθολου. Στην αρχη και εγω το σκεφτηκα λιγο δε θα σου πω ψεματα. Αλλα οι αμφιβολιες εφυγαν πολυ γρηγορα. Ημουν και μικρη και ειχα χρονο να το χωνεψω  Τωρα ειμαι πανευτυχης που προχωρησα με δοτρια. Απο μενα θα παρει την τσαχπινια μου:lol:. Μην το σκεφτεσαι και μη χανεις χρονο! Προχωρα! Το μωρακι σου σε περιμενει!♥️

Αχ Μαιρουλα μου τι μεγαλη συγκινηση θα πρεπει να ενιωσες! Εγω εδω συγκινηθηκα που το σκεφτηκα! Καλη σταδιορδομια λοιπον στην μπουμπουκιτσα σου! Και δωστης τα φιλια μας!♥️♥️♥️

Πολυ συγκινηση κ χαρα! Θα το νιωσεις κ εσυ συντομα κ θα με καταλαβεις

16 ώρες πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και τις μέλλουσες μανούλες (γιατι αυτο είμαστε…:wub:)

@MaryH πόσο όμορφη και θετική η περιγραφή που μας χάρισες! Να ειναι γερή και καλότυχη στη ζωη του! 
 

@Viv37 θα πάω για Χοριακή τη Δευτέρα στις 12/09! Αισίως «έκλεισα» την τέταρτη μερα απο την ετ…ακόμα νιώθω όμορφα και ήρεμα… αλλα δεν ξέρω πως θα είμαι κατα την 7η, 8η μερα… :D

καλό βράδυ σε όλες! :wub:

Μια τεραστια χοριακη ευχομαι τη Δευτερα κοπελα μου!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Καλησπέρα κούκλες! Σήμερα, αύριο περιμέναμε τα αποτελέσματα της Nipt και μας πήραν τηλέφωνο και μας είπαν ότι δεν βγήκε αποτέλεσμα κι ότι πρέπει να ξαναδώσω αίμα την Τετάρτη... Περιττό να σας πω πόσο απογοητεύτηκα... Άντε πάλι να περιμένουμε δεκαπέντε μέρες...Κι όχι τίποτα άλλο, αλλά στο επόμενο ραντεβού με τον εξωσωματικο δεν θα έχω τα αποτελέσματα κάτι που το ήθελα πολύ για να συζητήσουμε πιθανή αμνιοπαρακέντηση.Πολυ άγχος!

Ωχ συμβαινουν κ αυτα; Φανταζομαι ποσο θα απογοητευτηκες. Αλλα απο τη στιγμη που εκανες νιπτ γιατι να κανεις και αμνιο; Ουσιαστικα το ιδιο πραγμα ειναι! Δεν υπαρχει λογος να το κανεις! Η δοτρια σου ποσο χρονων ηταν; Νομιζω οτι εχεις παραγχωθεις κοριτσακι μου. Μιλα και με το γιατρο σου και προσπαθησε να ηρεμησεις λιγακι. Ολα καλα θα πανε!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Καλησπέρα κούκλες! Σήμερα, αύριο περιμέναμε τα αποτελέσματα της Nipt και μας πήραν τηλέφωνο και μας είπαν ότι δεν βγήκε αποτέλεσμα κι ότι πρέπει να ξαναδώσω αίμα την Τετάρτη... Περιττό να σας πω πόσο απογοητεύτηκα... Άντε πάλι να περιμένουμε δεκαπέντε μέρες...Κι όχι τίποτα άλλο, αλλά στο επόμενο ραντεβού με τον εξωσωματικο δεν θα έχω τα αποτελέσματα κάτι που το ήθελα πολύ για να συζητήσουμε πιθανή αμνιοπαρακέντηση.Πολυ άγχος!

Πόσο κοστίζει???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , geozak είπε:

Πόσο κοστίζει???

Νομίζω 420 € .

2 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Ωχ συμβαινουν κ αυτα; Φανταζομαι ποσο θα απογοητευτηκες. Αλλα απο τη στιγμη που εκανες νιπτ γιατι να κανεις και αμνιο; Ουσιαστικα το ιδιο πραγμα ειναι! Δεν υπαρχει λογος να το κανεις! Η δοτρια σου ποσο χρονων ηταν; Νομιζω οτι εχεις παραγχωθεις κοριτσακι μου. Μιλα και με το γιατρο σου και προσπαθησε να ηρεμησεις λιγακι. Ολα καλα θα πανε!

 

 

Μπορεί να έχεις δίκιο Βιβή.. Μακάρι να είναι όλα καλά!Η δοτρια εικοσιένα και μισό! Κοριτσάκι! Ποτέ δεν ξέρεις όμως.Τελοσπαντων.Αγχωνω κι εσάς χωρίς λόγο.Οταν το κουβεντιάσω με τον εξωσωματικο θα σας ενημερώσω.Φιλια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Marla@ said:

Σ'ευχαριστώ πολύ Villi!Το σκέφτομαι γιατί ένα από τα εμβρυακια είχε την αυχενική στα ανώτερα φυσιολογικά όρια.Με την pap a οι πιθανότητες για τρισωμια είναι 1/2910. Καλό ποσοστό αλλά μου έχει κολλήσει η ιδέα..Με τον γιατρό δεν το έχω συζητήσει ακόμη.Ειπε απλά να κάνω και Nipt..

Σε ποια εβδομαδα εκανες nipt?Εγω με μονη κυηση αν θυμαμαι καλα εκανα την 16η για να ειναι πιο πολυ το ζιμα του μικρου στο δικο μου και να βγουνε πιο ευκολα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, anoulious said:

Σε ποια εβδομαδα εκανες nipt?Εγω με μονη κυηση αν θυμαμαι καλα εκανα την 16η για να ειναι πιο πολυ το ζιμα του μικρου στο δικο μου και να βγουνε πιο ευκολα αποτελεσματα

Ηθελα  να γραψω το δειγμα και εκ παραδρομής γραφτηκε λάθος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μ με τα χρυσά  αυγα..μανουλες που εισται ειδη πως εισται τα μικρακια σας??? μανουλες με φουσκωμενες κοιλιτσες εσεις??? κ μανουλες φυσικα  που μάχεστε??? 

λειπω καιρό απο φόρουμ...σεζον εδω χαμος κοριτσια μ.....

Ερώτηση για κολλητη: πιο φαρμακειο στην Αθήνα  κανει ντερμιστιλ η εχει ??? καποια ειχε αναφέρει  καποιο αλλα δεν το θυμάμαι καθολου...αν μπορειτε να βοηθήσετε σας παρακαλω....

ΥΓ...ΚΟΚΟΒΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΕΓΩ ΕΠΊΣΗΣ...Μ ΛΕΙΨΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΥΓ2 .... ΝΕΛΙ Μ ΝΑ Σ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΆΚΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ Σ...ΥΓΕΙΑ Κ ΑΓΑΠΗ 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

καλημερα κοριτσια μ με τα χρυσά  αυγα..μανουλες που εισται ειδη πως εισται τα μικρακια σας??? μανουλες με φουσκωμενες κοιλιτσες εσεις??? κ μανουλες φυσικα  που μάχεστε??? 

λειπω καιρό απο φόρουμ...σεζον εδω χαμος κοριτσια μ.....

Ερώτηση για κολλητη: πιο φαρμακειο στην Αθήνα  κανει ντερμιστιλ η εχει ??? καποια ειχε αναφέρει  καποιο αλλα δεν το θυμάμαι καθολου...αν μπορειτε να βοηθήσετε σας παρακαλω....

ΥΓ...ΚΟΚΟΒΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΕΓΩ ΕΠΊΣΗΣ...Μ ΛΕΙΨΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΥΓ2 .... ΝΕΛΙ Μ ΝΑ Σ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΆΚΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ Σ...ΥΓΕΙΑ Κ ΑΓΑΠΗ 

 

Καλημερα Ραφαηλιτσα, φαρμακειο Γεωργίου πάνω απο την πλατεία Μαβιλη, έκανε δική του εισαγωγή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Villi είπε:

Καλημερα Ραφαηλιτσα, φαρμακειο Γεωργίου πάνω απο την πλατεία Μαβιλη, έκανε δική του εισαγωγή. 

ευχαριστώ πολύ  αγαπη μ...πως εισαι??? κοντεύεις 6 μηνων αν θυμάμαι καλα ετσι δεν ειναι??? τι εχεις??? αγορακι η κοριτσακι??? ολα τα καλα σ ευχομαι...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaelatarzan είπε:

ευχαριστώ πολύ  αγαπη μ...πως εισαι??? κοντεύεις 6 μηνων αν θυμάμαι καλα ετσι δεν ειναι??? τι εχεις??? αγορακι η κοριτσακι??? ολα τα καλα σ ευχομαι...

Αγοράκι.. σε ευχαριστώ πάρα πολύ, σωστά θυμάσαι μπήκα στον έκτο μήνα. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Rafaelatarzan said:

καλημερα κοριτσια μ με τα χρυσά  αυγα..μανουλες που εισται ειδη πως εισται τα μικρακια σας??? μανουλες με φουσκωμενες κοιλιτσες εσεις??? κ μανουλες φυσικα  που μάχεστε??? 

λειπω καιρό απο φόρουμ...σεζον εδω χαμος κοριτσια μ.....

Ερώτηση για κολλητη: πιο φαρμακειο στην Αθήνα  κανει ντερμιστιλ η εχει ??? καποια ειχε αναφέρει  καποιο αλλα δεν το θυμάμαι καθολου...αν μπορειτε να βοηθήσετε σας παρακαλω....

ΥΓ...ΚΟΚΟΒΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΕΓΩ ΕΠΊΣΗΣ...Μ ΛΕΙΨΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΥΓ2 .... ΝΕΛΙ Μ ΝΑ Σ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΆΚΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ Σ...ΥΓΕΙΑ Κ ΑΓΑΠΗ 

 

Καλησπέρα!!Τι κάνεις Ραφαελιτσα;Πως είστε;Μας έλειψες!Και εγώ αν και δεν μπαίνω καθημερινά,προσπαθώ να ενημερώνομαι τι κάνουν τα κορίτσια...Πόσο είστε τώρα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

καλημερα κοριτσια μ με τα χρυσά  αυγα..μανουλες που εισται ειδη πως εισται τα μικρακια σας??? μανουλες με φουσκωμενες κοιλιτσες εσεις??? κ μανουλες φυσικα  που μάχεστε??? 

λειπω καιρό απο φόρουμ...σεζον εδω χαμος κοριτσια μ.....

Ερώτηση για κολλητη: πιο φαρμακειο στην Αθήνα  κανει ντερμιστιλ η εχει ??? καποια ειχε αναφέρει  καποιο αλλα δεν το θυμάμαι καθολου...αν μπορειτε να βοηθήσετε σας παρακαλω....

ΥΓ...ΚΟΚΟΒΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΕΓΩ ΕΠΊΣΗΣ...Μ ΛΕΙΨΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΥΓ2 .... ΝΕΛΙ Μ ΝΑ Σ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΆΚΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ Σ...ΥΓΕΙΑ Κ ΑΓΑΠΗ 

 

Που εισαι βρε Ταρζανιτσα? Τι κανει ο κοκοβιος? Ποσο ειναι? Μιλαει? Να της δωσεις φιλακια:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...