Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Neli83 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ ολες!!!! Γεννησα 36+1... πολυ καλη εβδομαδα για διδυμα!! Τα μωρα μου βγηκαν 2300 και 2600..ειναι υγιεστατα και δεν χρειαστηκαν τιποτα ουτε λαμπα.. γεννησα με καισαρικη βεβαια και οσο να ειναι ποναω ακομα αλλα πλεω σε πελαγη ευτυχιας!!! Ευχομαι σε ολες να το ζησετε συντομα!!! 

Να αου ζησουν Νελλυ μου! Να ναι καλοτυχα και ευτυχισμενα! Πολλα φιλια και αγκαλιες σε ολους σας! Χαιρομαι τοσο πολυ με τη χαρα σας! ♥️♥️♥️♥️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

19 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κοριτσια μου!!!!! Γεννησα εχθες τα μπουμπουκια μου!!! Ειναι πανεμορφα και πολυ ησυχα!!!! Σας φιλω γλυκα!!!!

Αγαπημενηηηηη!!!! Να σας ζήσουν!!!! Να είναι υγιή και καλότυχα! ❤️❤️❤️ Να τους δώσεις από ένα γλυκό φιλί και να τους πεις αυτό είναι από την παρέα μου στο forum!!!❤️❤️❤️ 

18 ώρες πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

@Neli83 να σου ζήσουν!!! Τι όμορφα νέα! Εύχομαι να γεμίζει  το φορουμ από τέτοιες ανακοινώσεις!!! Να είστε γεροί!!!

 

εγώ είχα ενημέρωση απο το κέντρο και μου είπαν την Παρασκευή θα γίνει η ετ..

πρέπει ομως να αποφασίσω μέχρι τη Δευτέρα το πρωί το αν θα την κάνω με μέθη ή όχι! Πραγματικά δεν ξερω και χρειάζομαι τις εμπειρίες σας σε αυτο το κομμάτι… και ένα  απλό τεστ ΠΑΠ κανω εγώ και σφιγκομαι πολύ…  εχω ακούσει οτι πρέπει  να είσαι χαλαρή για να μην κάνει συσπάσεις η μήτρα… εσείς το κάνατε με μέθη ή χωρίς; Ποιες οι εμπειρίες και απο τη μια περιπτωςη και απο την άλλη; Τα έχω κάνει όλα ως εδω όπως ακριβώς πρέπει… ειναι τόσο κριμα να την πατήσω στο τελος απο δικο μου λαθος… :unsure: πραγματικά νιώθω μπερδεμένη..

 

Καλημέρα. Εγώ όσες ετ έχω κάνει, τις έχω κάνει χωρίς μέθη. Ωστόσο, σε μια συζήτηση που είχα με τον γιατρό μου μου είχε πει πως η μέθη δεν επηρεάζει σε κάτι τη διαδικασία. Οπότε, αν ο γιατρός σου κρίνει ότι μπορεί να υπάρχει κάποια δυσκολία εκείνη τη στιγμή ίσως να ήταν ασφαλέστερη επιλογή η μέθη. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Neli83 said:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ ολες!!!! Γεννησα 36+1... πολυ καλη εβδομαδα για διδυμα!! Τα μωρα μου βγηκαν 2300 και 2600..ειναι υγιεστατα και δεν χρειαστηκαν τιποτα ουτε λαμπα.. γεννησα με καισαρικη βεβαια και οσο να ειναι ποναω ακομα αλλα πλεω σε πελαγη ευτυχιας!!! Ευχομαι σε ολες να το ζησετε συντομα!!! 

Τι όμορφα! Με το καλό να πάτε και στο σπίτι σας!

Και πάλι να τα χαιρεστε τα μωρουλινια!!!

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ ολες!!!! Γεννησα 36+1... πολυ καλη εβδομαδα για διδυμα!! Τα μωρα μου βγηκαν 2300 και 2600..ειναι υγιεστατα και δεν χρειαστηκαν τιποτα ουτε λαμπα.. γεννησα με καισαρικη βεβαια και οσο να ειναι ποναω ακομα αλλα πλεω σε πελαγη ευτυχιας!!! Ευχομαι σε ολες να το ζησετε συντομα!!! 

Μπράβο κορίτσι μου.. Όλα πολύ καλά..Θα περάσει και ο πόνος που δεν είναι τίποτα μπροστά στα θαυματακια σου.. Άντε να γνωρίζουμε και εμείς τα καημένα που ακολουθούμε.. Χαχαχα.. @Filiκαι @chitanetaκαι για σας το λέω.. Φιλάκια πολλά στα μπεμπακια @Neli83μου.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κοριτσια μου!!!!! Γεννησα εχθες τα μπουμπουκια μου!!! Ειναι πανεμορφα και πολυ ησυχα!!!! Σας φιλω γλυκα!!!!

Νελη Μ να σας ζήσουν να είναι γερά και καλότυχα... εύχομαι τα καλύτερα!!!

Κορίτσια καλησπέρα,εμείς είχαμε εξελίξεις τη Δευτέρα ανεβήκαμε Θεσσαλονίκη να δώσει ο σύζυγος σπέρμα....την Τρίτη μας ενημέρωσαν ότι πήραν 6 ωάρια από τη κοπέλα και γονιμοποιηθηκαν τα 5...από τα οποία τα 3 άριστα και τα 2 καλά και στη συνέχεια της εβδομάδας που είχαμε ενημερωση σχεδόν καθημερινά (ευτυχώς)μας είπαν ότι έχουμε 2 άριστες βλαστοκυστες στην κατάψυξη...τον Οκτώβριο θα γίνε η εμβρυομεταφορα...εσείς όταν πήγατε στο κέντρο σας στην αρχή είχατε μιλήσει για συγκεκριμένο αριθμό βλαστοκυστων;;όπως διάβασα κ πιο πάνω κάποια κοπέλα το ρώτησε....γιατί εμάς δεν μας δόθηκε κάποια δυνατότητα επιλογής....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ ολες!!!! Γεννησα 36+1... πολυ καλη εβδομαδα για διδυμα!! Τα μωρα μου βγηκαν 2300 και 2600..ειναι υγιεστατα και δεν χρειαστηκαν τιποτα ουτε λαμπα.. γεννησα με καισαρικη βεβαια και οσο να ειναι ποναω ακομα αλλα πλεω σε πελαγη ευτυχιας!!! Ευχομαι σε ολες να το ζησετε συντομα!!! 

Αχ αγάπη μου γλυκιά!! Να σου ζήσουν τα αστεράκια σου!! Γερά καλότυχα και κάθε καλό εύχομαι!! Τα πρώτα μωράκια της χρονιάς....

Σας διαβάζω, σας σκέφτομαι αλλά δεν γράφω. Όχι γιατί δεν θέλω. αλλά επειδή έχω μείνει στάσιμη, ετ δεν προβλέπεται να γίνει άμεσα οπότε δεν έχω να σας πω κάτι καινιυριο. Χαίρομαι όμως με τις χαρές σας!!!

Ένα μεγάλο φιλί σε όλες σας!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Νελη Μ να σας ζήσουν να είναι γερά και καλότυχα... εύχομαι τα καλύτερα!!!

Κορίτσια καλησπέρα,εμείς είχαμε εξελίξεις τη Δευτέρα ανεβήκαμε Θεσσαλονίκη να δώσει ο σύζυγος σπέρμα....την Τρίτη μας ενημέρωσαν ότι πήραν 6 ωάρια από τη κοπέλα και γονιμοποιηθηκαν τα 5...από τα οποία τα 3 άριστα και τα 2 καλά και στη συνέχεια της εβδομάδας που είχαμε ενημερωση σχεδόν καθημερινά (ευτυχώς)μας είπαν ότι έχουμε 2 άριστες βλαστοκυστες στην κατάψυξη...τον Οκτώβριο θα γίνε η εμβρυομεταφορα...εσείς όταν πήγατε στο κέντρο σας στην αρχή είχατε μιλήσει για συγκεκριμένο αριθμό βλαστοκυστων;;όπως διάβασα κ πιο πάνω κάποια κοπέλα το ρώτησε....γιατί εμάς δεν μας δόθηκε κάποια δυνατότητα επιλογής....

Καλησπέρα, εύχομαι να ειναι τυχερές και να σας δώσουν τ@παιδακι@ σας . Εγω όταν εκανα ραντεβού στο em…lab τον περασμένο Δεκέμβριο, μου ειπαν οτι εχω δυνατότητα να επιλέξω πακέτο με δυο ή τέσσερις βλαστοκυστες, σε διαφορετική τιμη φυσικά. Τελικά πηγα αλλού, αλλα τότε μου είχε φανει πολυ καλό να έχεις εγγυημένο αριθμό απο βλαστοκυστες.. προφανώς η μεγαλη ζήτηση αλλαξε την κατάσταση και εκεί. Και πάλι καλή επιτυχία! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Νελη Μ να σας ζήσουν να είναι γερά και καλότυχα... εύχομαι τα καλύτερα!!!

Κορίτσια καλησπέρα,εμείς είχαμε εξελίξεις τη Δευτέρα ανεβήκαμε Θεσσαλονίκη να δώσει ο σύζυγος σπέρμα....την Τρίτη μας ενημέρωσαν ότι πήραν 6 ωάρια από τη κοπέλα και γονιμοποιηθηκαν τα 5...από τα οποία τα 3 άριστα και τα 2 καλά και στη συνέχεια της εβδομάδας που είχαμε ενημερωση σχεδόν καθημερινά (ευτυχώς)μας είπαν ότι έχουμε 2 άριστες βλαστοκυστες στην κατάψυξη...τον Οκτώβριο θα γίνε η εμβρυομεταφορα...εσείς όταν πήγατε στο κέντρο σας στην αρχή είχατε μιλήσει για συγκεκριμένο αριθμό βλαστοκυστων;;όπως διάβασα κ πιο πάνω κάποια κοπέλα το ρώτησε....γιατί εμάς δεν μας δόθηκε κάποια δυνατότητα επιλογής....

Kαλησπερα! Απ οτι βλεπω το χουν κανει οι πιο πολλοι συστημα με τις δυο βλαστοκυστες. Προφανως μοιραζουν τα ωαρια, γιατι 6 μονο ωαρια απο νεα κοπελα ειναι λιγα. Η τιμη θα ειναι η ιδια? Τουλαχιστον κοριτσια ζητηστε χαμηλοτερη τιμη.Πριν καποια χρονια , πηρα εξι βλαστοκυστες κ πληρωσα 5500. Δεν μπορει στις δυο να ειναι η η ιδια τιμη

πρίν από 8 λεπτά , Villi είπε:

Καλησπέρα, εύχομαι να ειναι τυχερές και να σας σου δώσουν τ@παιδακι@ σας . Εγω όταν εκανα ραντεβού στο em…lab τον περασμένο Δεκέμβριο, μου ειπαν οτι εχω δυνατότητα να επιλέξω πακέτο με δυο ή τέσσερις βλαστοκυστες, σε διαφορετική τιμη φυσικά. Τελικά πηγα αλλού, αλλα τότε μου είχε φανει πολυ καλό να έχεις εγγυημένο αριθμό απο βλαστοκυστες.. προφανώς η μεγαλη ζήτηση αλλαξε την κατάσταση και εκεί. Και πάλι καλή επιτυχία! 

Αυτο ειναι πολυ πιο λογικο. Επιλεγεις το πακετο κ η τιμη αναλογη του αριθμου των εμβρυων

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Villi είπε:

Καλησπέρα, εύχομαι να ειναι τυχερές και να σας δώσουν τ@παιδακι@ σας . Εγω όταν εκανα ραντεβού στο em…lab τον περασμένο Δεκέμβριο, μου ειπαν οτι εχω δυνατότητα να επιλέξω πακέτο με δυο ή τέσσερις βλαστοκυστες, σε διαφορετική τιμη φυσικά. Τελικά πηγα αλλού, αλλα τότε μου είχε φανει πολυ καλό να έχεις εγγυημένο αριθμό απο βλαστοκυστες.. προφανώς η μεγαλη ζήτηση αλλαξε την κατάσταση και εκεί. Και πάλι καλή επιτυχία! 

Διάβασα την οικονομική συμφωνία που μας είχαν δώσει και λέει για 2 βλαστοκυστες... αλλά τον Οκτώβριο που πήγαμε εμείς δεν μας δόθηκε η δυνατότητα επιλογής πακέτου ίσως να έγινε αργότερα αυτό...σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι Μ κ σε σένα κάθε καλό εύχομαι!!!

 

5 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Kαλησπερα! Απ οτι βλεπω το χουν κανει οι πιο πολλοι συστημα με τις δυο βλαστοκυστες. Προφανως μοιραζουν τα ωαρια, γιατι 6 μονο ωαρια απο νεα κοπελα ειναι λιγα. Η τιμη θα ειναι η ιδια? Τουλαχιστον κοριτσια ζητηστε χαμηλοτερη τιμη.Πριν καποια χρονια , πηρα εξι βλαστοκυστες κ πληρωσα 5500. Δεν μπορει στις δυο να ειναι η η ιδια τιμη

Αυτο ειναι πολυ πιο λογικο. Επιλεγεις το πακετο κ η τιμη αναλογη του αριθμου των εμβρυων

Η συμφωνία που εχουμε είναι 2600 οι 2 βλαστοκυστες και από εκεί κ πάνω κάθε  βλαστοκυστη χρεώνεται έξτρα αυτό κατάλαβα τώρα που το ξανά διάβασα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2022 at 3:44 PM, Viv37 said:

Καλως μας ηρθες! Θα σου προτεινα να μην ψαξεις το κεντρο αλλα το γιατρο που προτιμας. Πχ στο embryolab και στο newlife υπαρχουν πολλοι καλοι γιατροι. Εμενα ο γιατρος μου συνεργαζεται με το fivi στο διαβαλκανικο οποτε απο τη στιγμη που επελεξα αυτον πηγα εκει. Τα καταφερα με τη δευτερη βαζοντας ενα ωαριο τη φορα. Βεβαια η αναμομη ηταν τεραστια (9μηνες) και πηρα μονο 3 βλαστολυστες αλλα αυτο αν διαβασεις λιγο στο φορουμ θα καταλαβεις οτι πλεον αυτο με τις λιγες βλαστοκυστες εχει γινει συνηθεια...

Καλη σου επιτυχια! Οτι απορια εχεις μας ρωτας!

Vivi σ ευχαριστώ πολυ !!Η γιατρός μου συνεργάζεται με Embryolab και Γένεσης μου είπε όπου θέλω εγώ. Από βδομάδα θα τα επισκεφτώ και τα 2 και όπου γίνει το κλικ. Όσο για τις βλαστοκυστες από αυτά που διαβάζω όλο και μειώνονται. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια και από εμένα…Για το συγκεκριμένο θέμα μιλησα και εγώ ξανά την Παρασκευή με το κέντρο, το Embryolab, γιατί σε μας δεν είπαν για τα πακέτα…Μου είπε λοιπόν η συντονίστρια ότι εδώ και ένα χρόνο περίπου καταργήθηκαν τα πακέτα και υπάρχει πλέον μόνο αυτό με τις δυο βλαστοκυστες δηλαδή σου εγγυάται το κέντρο ότι θα έχει σίγουρα δυο για μια ετ και όσες προκύψουν από εκεί και πέρα…

επισης προσπάθησα να ρίξω την τιμή αλλιώς να πάμε με καινούργια δότρια και μου είπαν πως πάλι δεν μπορώ να είμαι σίγουρη για τον αριθμό που θα προκύψουν…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Διάβασα την οικονομική συμφωνία που μας είχαν δώσει και λέει για 2 βλαστοκυστες... αλλά τον Οκτώβριο που πήγαμε εμείς δεν μας δόθηκε η δυνατότητα επιλογής πακέτου ίσως να έγινε αργότερα αυτό...σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι Μ κ σε σένα κάθε καλό εύχομαι!!!

 

Η συμφωνία που εχουμε είναι 2600 οι 2 βλαστοκυστες και από εκεί κ πάνω κάθε  βλαστοκυστη χρεώνεται έξτρα αυτό κατάλαβα τώρα που το ξανά διάβασα...

Αν ειναι ετσι μια χαρα ειναι η συμφωνια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2022 at 1:45 ΜΜ, Neli83 είπε:

Κοριτσια μου!!!!! Γεννησα εχθες τα μπουμπουκια μου!!! Ειναι πανεμορφα και πολυ ησυχα!!!! Σας φιλω γλυκα!!!!

Να σου ζήσουν γλυκιά μας!! Γέροι και τυχεροί όλοι σας!!! 

On 28/8/2022 at 1:23 ΜΜ, Elenalda@ είπε:

Νελη Μ να σας ζήσουν να είναι γερά και καλότυχα... εύχομαι τα καλύτερα!!!

Κορίτσια καλησπέρα,εμείς είχαμε εξελίξεις τη Δευτέρα ανεβήκαμε Θεσσαλονίκη να δώσει ο σύζυγος σπέρμα....την Τρίτη μας ενημέρωσαν ότι πήραν 6 ωάρια από τη κοπέλα και γονιμοποιηθηκαν τα 5...από τα οποία τα 3 άριστα και τα 2 καλά και στη συνέχεια της εβδομάδας που είχαμε ενημερωση σχεδόν καθημερινά (ευτυχώς)μας είπαν ότι έχουμε 2 άριστες βλαστοκυστες στην κατάψυξη...τον Οκτώβριο θα γίνε η εμβρυομεταφορα...εσείς όταν πήγατε στο κέντρο σας στην αρχή είχατε μιλήσει για συγκεκριμένο αριθμό βλαστοκυστων;;όπως διάβασα κ πιο πάνω κάποια κοπέλα το ρώτησε....γιατί εμάς δεν μας δόθηκε κάποια δυνατότητα επιλογής....

Ούτε σε εμας μιλήσανε για αριθμό. Υπήρχε μια "έπαρση" βεβαιότητας επιτυχίας. Είναι σύνηθες να μη μιλάνε για αριθμό και αν αποτυχεις να σου κάνουν απλά καλύτερη τιμή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλησπέρα σε ολα τα κοριτσια! 
Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια για τις απαντήσεις σας τις οποίες βρήκα πολύ βοηθητικές.

Εν τέλει καθορίστηκε η ετ (με μέθη) για αυτήν την Παρασκευή στις 13:00 και η αλήθεια είναι πως νιώθω πολύ όμορφα γι αυτο! Η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή και είμαι αρκετά αισιόδοξη! (Ας ελπίσουμε μεχρι τέλους…)

Και πάλι σας ευχαριστώ για όλα και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες! 
:wub::wub::wub:

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Live, Love, Laugh είπε:

Πολύ καλησπέρα σε ολα τα κοριτσια! 
Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια για τις απαντήσεις σας τις οποίες βρήκα πολύ βοηθητικές.

Εν τέλει καθορίστηκε η ετ (με μέθη) για αυτήν την Παρασκευή στις 13:00 και η αλήθεια είναι πως νιώθω πολύ όμορφα γι αυτο! Η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή και είμαι αρκετά αισιόδοξη! (Ας ελπίσουμε μεχρι τέλους…)

Και πάλι σας ευχαριστώ για όλα και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες! 
:wub::wub::wub:

Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα κορίτσι μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...