Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 58 λεπτά , Live, Love, Laugh είπε:

Πολύ καλησπέρα σε ολα τα κοριτσια! 
Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια για τις απαντήσεις σας τις οποίες βρήκα πολύ βοηθητικές.

Εν τέλει καθορίστηκε η ετ (με μέθη) για αυτήν την Παρασκευή στις 13:00 και η αλήθεια είναι πως νιώθω πολύ όμορφα γι αυτο! Η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή και είμαι αρκετά αισιόδοξη! (Ας ελπίσουμε μεχρι τέλους…)

Και πάλι σας ευχαριστώ για όλα και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες! 
:wub::wub::wub:

Καλή επιτυχία φίλη μου!! Είναι πολύ όμορφο το αίσθημα της προσμονής για να υποδεχθεί τα εμβρυακια σου!! Θέλουμε θετική σκέψη, ανεβασμένη ψυχολογία και χαμόγελα! Πολλά χαμόγελα!!

2 ώρες πρίν, Corkie είπε:

Να σου ζήσουν γλυκιά μας!! Γέροι και τυχεροί όλοι σας!!! 

Ούτε σε εμας μιλήσανε για αριθμό. Υπήρχε μια "έπαρση" βεβαιότητας επιτυχίας. Είναι σύνηθες να μη μιλάνε για αριθμό και αν αποτυχεις να σου κάνουν απλά καλύτερη τιμή! 

Ειναι πλέον σίγουρο ότι τα μοιραζόμαστε τα ωάρια της δουριας κορίτσια μου. Εμείς όταν μιλήσαμε με τον γιατρό δεν κλείσαμε συμφωνίες και πακέτα. Δεν μας ανέφερε κάτι τέτοιο. Ζήτησα από την αρχή να έχω τουλάχιστον 4 βλαστοκυστες. Είχαμε 9 γονιμοποιημένα που εν τέλει μας απέφεραν 3 βλαστοκυστες. Ο γιατρός σίγουρος ότι θα πιάσω με την πρώτη. Εμένα δεν μου έκανε νύξη για καλύτερη τιμή στην επόμενη ετ πάντως. Μόνο για καλύτερη τιμή στην επόμενη δοτρια αν θέλω να ξαναπροσπαθήσω 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 29/8/2022 at 7:58 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Καλή επιτυχία φίλη μου!! Είναι πολύ όμορφο το αίσθημα της προσμονής για να υποδεχθεί τα εμβρυακια σου!! Θέλουμε θετική σκέψη, ανεβασμένη ψυχολογία και χαμόγελα! Πολλά χαμόγελα!!

Ειναι πλέον σίγουρο ότι τα μοιραζόμαστε τα ωάρια της δουριας κορίτσια μου. Εμείς όταν μιλήσαμε με τον γιατρό δεν κλείσαμε συμφωνίες και πακέτα. Δεν μας ανέφερε κάτι τέτοιο. Ζήτησα από την αρχή να έχω τουλάχιστον 4 βλαστοκυστες. Είχαμε 9 γονιμοποιημένα που εν τέλει μας απέφεραν 3 βλαστοκυστες. Ο γιατρός σίγουρος ότι θα πιάσω με την πρώτη. Εμένα δεν μου έκανε νύξη για καλύτερη τιμή στην επόμενη ετ πάντως. Μόνο για καλύτερη τιμή στην επόμενη δοτρια αν θέλω να ξαναπροσπαθήσω 

Χρύσα μου τι κανεις; πόσο χαίρομαι που σε ξαναβλέπω εδώ, και εμείς από 10 ωαρια, πήραμε 3 καλές βλαστοκύστες. Ο γιατρός μας το απέδωσε στον παράγοντα σπερμα, γιατί μέχρι την 3η μέρα των εμβρύων είχαμε 6 έμβρυα. Τώρα τι να πω? Με 3 άψογα σπεροδιαγραμματα από τρία διαφορετικά εργαστήρια και έναν άψογο κατακερματισμο. Τώρα αρχίζουμε να βλέπουμε και αυτόν τον παράγοντα δλδ? Και εγώ είχα κάνει συζήτηση εξ αρχής με επιμονή, ότι πρέπει να έχουμε για δύο προσπάθειες κτλ. Εμείς από Σεπτέμβριο είπαμε για εμβρυομεταφορα. Με arvekap είμαι και εχτές αδιαθετησα. Αλλά μου είπε θα κάνω πλέον μισή δόση και cyclacur δεν θα ξεκινήσω 2 η μέρα του κύκλου αλλά από τη Δευτέρα που θα με δει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Χρύσα μου τι κανεις; πόσο χαίρομαι που σε ξαναβλέπω εδώ, και εμείς από 10 ωαρια, πήραμε 3 καλές βλαστοκύστες. Ο γιατρός μας το απέδωσε στον παράγοντα σπερμα, γιατί μέχρι την 3η μέρα των εμβρύων είχαμε 6 έμβρυα. Τώρα τι να πω? Με 3 άψογα σπεροδιαγραμματα από τρία διαφορετικά εργαστήρια και έναν άψογο κατακερματισμο. Τώρα αρχίζουμε να βλέπουμε και αυτόν τον παράγοντα δλδ? Και εγώ είχα κάνει συζήτηση εξ αρχής με επιμονή, ότι πρέπει να έχουμε για δύο προσπάθειες κτλ. Εμείς από Σεπτέμβριο είπαμε για εμβρυομεταφορα. Με arvekap είμαι και εχτές αδιαθετησα. Αλλά μου είπε θα κάνω πλέον μισή δόση και cyclacur δεν θα ξεκινήσω 2 η μέρα του κύκλου αλλά από τη Δευτέρα που θα με δει.

Α και εσείς τα 3 σας πήρατε; Τι να σου πω .εμένα μου δήλωσε ότι δεν ασχολήθηκε με το σπέρμα. Οπότε τι να λέμε...με το καλό κούκλα μου η ετ και να είναι η τυχερή σας.

Εμείς για την ώρα Ζαμάν φου. Απελπιστηκα, κουράστηκα και απογοητεύτηκα. Για την ώρα προσπαθώ να ζήσω χωρίς μωρό να το βγάλω από το μυαλό μου. Να συμβιβαστώ αν θέλεις ..κάποια στιγμή θα βάλω το ένα παγωτινι που έχω. Αλλά το ποτέ δεν ξέρω.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Α και εσείς τα 3 σας πήρατε; Τι να σου πω .εμένα μου δήλωσε ότι δεν ασχολήθηκε με το σπέρμα. Οπότε τι να λέμε...με το καλό κούκλα μου η ετ και να είναι η τυχερή σας.

Εμείς για την ώρα Ζαμάν φου. Απελπιστηκα, κουράστηκα και απογοητεύτηκα. Για την ώρα προσπαθώ να ζήσω χωρίς μωρό να το βγάλω από το μυαλό μου. Να συμβιβαστώ αν θέλεις ..κάποια στιγμή θα βάλω το ένα παγωτινι που έχω. Αλλά το ποτέ δεν ξέρω.

Κάνε το διάλειμμα που έχεις ανάγκη και το παγωτινακι σας θα σας περιμένει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 23/8/2022 at 7:04 ΜΜ, Live, Love, Laugh είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

 @Viv37 ναι φυσικά και ενημέρωσα τους γιατρούς μου για το τι είπε η κα Λευκού , άσε που και οι ίδιοι όταν τους είπα οτι ξανά είχα ραντεβού μαζί της (την προηγούμενη εβδομάδα) μου ζήτησαν να της πω να τους ξαναστείλει με Μαιλ το τελευταίο μου ανανεωμένο  ενημερωτικό με τις προτάσεις της.. Από ότι κατάλαβα την εκτιμούν και δίνουν βάση στο τί προτείνει ..

@marina_86 Ήρθαν τα προβιοτικά που παρήγγειλα και ξεκίνησα με το Optibac και παρόλο που έφτασε και το κουτί με τα υποθετα  της Eva σκέφτομαι μήπως δεν κάνει και είναι λιγο  υπερβολή να τα πάρω και τα δυο; Μονο καλό κάνουν αυτά βασικά ή επιβαρύνουν και αυτά τον οργανισμό; Απο σήμερα έγιναν διπλά πρωί βράδυ και τα cyclacur και δεδομένου οτι παίρνω και κορτιζόνη και Σαλοσπίρ (και βιταμίνες, φυλλικό, efthyrox..) ανησυχώ λιγο για το πόσο «φιλικά» «νιώθει» το συκώτι και το «παρεάκι» του εκεί μεσα.. :grin:

υποθέτω πως τα προβιοτικά που έπαιρνα για το έντερο τα σταματώ…(τα αντικαθηστώ με τα «γυναικεία»)…

 

ανυπομονώ για τις εξετάσεις της Παρασκευής που θα καθορίσουν λογικά το πότε θα γίνει η ετ..  

το φόρουμ εχει άπειρες σελίδες και ακόμα δεν τις διάβασα ολες… οπότε συγνώμη για την ερώτηση αν εχει ήδη απαντηθεί .. αλλα.. υπάρχουν κοπέλες που πετύχανε εγκυμοσύνη με δωρεά με την πρώτη ετ;;    :oops:    πείτε ναιιι… :D

Φυσικα και υπαρχουν!!! Και μαλιστα πολλες! Εγω με τη 2η αλλα εβαζα 1 βλαστοκυατη τη φορα. Αν εβαζα 2 οπως ολες οι αλλες θα ειχα πετυχει κ εγω με την πρωτη! Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου σημερα!

 

On 23/8/2022 at 10:35 ΜΜ, Marla@ είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα!Να ρωτήσω κάτι.Καναμε σήμερα nipt κι όταν ρώτησα ποιο πακέτο θα κάνουμε,η γραμματέας απάντησε ότι όταν πρόκειται για εξωσωματική με δοτρια ,το πακέτο είναι ένα!! Ισχύει αυτό;

Δεν ξερω να σου απαντησω αλλα εχω εγω μια απορια σχετικα με το νιπτ. Εδειξε κατι η αυχενικη και το κανεις ή το κανεις για να εισαι σιγουρη; Εγω νομιζω οτι θελω να το κανω ανεξαρτητα απο το τι θα δειξει η αυχενικη για να ειμαι ησυχη αλλα θελω να δω πως το σκεφτονται και οι υπολοιπες εδω.

 

On 24/8/2022 at 8:23 ΜΜ, dreamy είπε:

Καλησπερα σε ολους! 
Ειμαι σε μεγαλη αγωνια καιως περιμενω να μου ερθει περιοδος για να αρχισω cyclacour ωστε να κανουμε εμβρυομεταφορα και οεο περιοδος αφαντη εδω και 4 μερες! Λιγο spotting αλλα οχι περιοδος! Τι να κανω; Η γιατρος λεει να περιμενω μα αυτο νομιζω με αγχωνει περισσοτερο! 

Τι εγινε; Ηρθε η περιοδος; Ξεκινησες προετοιμασια;;;

 

On 27/8/2022 at 10:11 ΜΜ, Neli83 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ ολες!!!! Γεννησα 36+1... πολυ καλη εβδομαδα για διδυμα!! Τα μωρα μου βγηκαν 2300 και 2600..ειναι υγιεστατα και δεν χρειαστηκαν τιποτα ουτε λαμπα.. γεννησα με καισαρικη βεβαια και οσο να ειναι ποναω ακομα αλλα πλεω σε πελαγη ευτυχιας!!! Ευχομαι σε ολες να το ζησετε συντομα!!! 

Αχ ποσο χαιρομαι κοριτσακι μου δε φανταζεσαι!!! Και κυριως που ειστε ολοι καλα! Ο πονος θα περασει συντομα απ οτι λενε οσες εκαναν καισαρικη. Τωρα υπομονη και οση και να ειναι η κουραση προσπαθησε να χαιρεσαι καθε στιγμη μαζι τους! Σου στελνω μια τεραστια αγκαλια που να σας χωραει ολους και πολλα φιλακια!

On 27/8/2022 at 2:41 ΜΜ, Live, Love, Laugh είπε:

@Neli83 να σου ζήσουν!!! Τι όμορφα νέα! Εύχομαι να γεμίζει  το φορουμ από τέτοιες ανακοινώσεις!!! Να είστε γεροί!!!

 

εγώ είχα ενημέρωση απο το κέντρο και μου είπαν την Παρασκευή θα γίνει η ετ..

πρέπει ομως να αποφασίσω μέχρι τη Δευτέρα το πρωί το αν θα την κάνω με μέθη ή όχι! Πραγματικά δεν ξερω και χρειάζομαι τις εμπειρίες σας σε αυτο το κομμάτι… και ένα  απλό τεστ ΠΑΠ κανω εγώ και σφιγκομαι πολύ…  εχω ακούσει οτι πρέπει  να είσαι χαλαρή για να μην κάνει συσπάσεις η μήτρα… εσείς το κάνατε με μέθη ή χωρίς; Ποιες οι εμπειρίες και απο τη μια περιπτωςη και απο την άλλη; Τα έχω κάνει όλα ως εδω όπως ακριβώς πρέπει… ειναι τόσο κριμα να την πατήσω στο τελος απο δικο μου λαθος… :unsure: πραγματικά νιώθω μπερδεμένη..

 

Σημερα εινσι η ετ σου; Καλη επιτυχια! Περιμενουμε νεα!

On 27/8/2022 at 5:08 ΜΜ, Asteraki19 είπε:

Καλησπέρα εγω είμαι στο asisst και ειμαι στην αναμονή 6 μήνες ☹️. Επίσης δεν είχαν πακέτο με εγγυημένο αριθμό βλαστοκυστων μόνο ότι αν είναι λιγότερα από δύο θα επαναλάβουμε την προσπάθεια

 

Οταν λες θα επαναλαβετε την προσπαθεια εννοεις αναμονη απο την αρχη για αλλη δοτρια; Αχ θα μας τρελλανουν! 

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2022 at 11:18 ΠΜ, Dimidina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Έχει καμία εμπειρία με fertilia γενεσις  Θεσσαλονίκη?

Εχει ανοιξει προσφατα απ οσο ξερω. Ετσι οπως το σκεφτομαι εγω θα θελουν να δειξουν καλο προσωπο τωρα που ειναι αρχη και θα κανουν καλη δουλεια. Απο την αλλη το embryolab εχει πολυ μεγαλη εμπειρια. Οποιο απο τα 2 και να διαλεξεις λοιπον πιστευω οτι ολα θα πανε καλα!♥️

 

On 31/8/2022 at 6:30 ΜΜ, vik80 είπε:

Χρύσα μου τι κανεις; πόσο χαίρομαι που σε ξαναβλέπω εδώ, και εμείς από 10 ωαρια, πήραμε 3 καλές βλαστοκύστες. Ο γιατρός μας το απέδωσε στον παράγοντα σπερμα, γιατί μέχρι την 3η μέρα των εμβρύων είχαμε 6 έμβρυα. Τώρα τι να πω? Με 3 άψογα σπεροδιαγραμματα από τρία διαφορετικά εργαστήρια και έναν άψογο κατακερματισμο. Τώρα αρχίζουμε να βλέπουμε και αυτόν τον παράγοντα δλδ? Και εγώ είχα κάνει συζήτηση εξ αρχής με επιμονή, ότι πρέπει να έχουμε για δύο προσπάθειες κτλ. Εμείς από Σεπτέμβριο είπαμε για εμβρυομεταφορα. Με arvekap είμαι και εχτές αδιαθετησα. Αλλά μου είπε θα κάνω πλέον μισή δόση και cyclacur δεν θα ξεκινήσω 2 η μέρα του κύκλου αλλά από τη Δευτέρα που θα με δει.

Ευχομαι να ειναι τυχερες οι 3 βκαστοκυστουλες σας κοριτσακι μου και να σε κανουν μανουλα. Κι εμεις 3 πηραμε απο 7 γονιμοποιημενα. Πλεον αυτο ειναι το στανταρ. Αλλα ηταν τυχερη η 2η! 

20 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Α και εσείς τα 3 σας πήρατε; Τι να σου πω .εμένα μου δήλωσε ότι δεν ασχολήθηκε με το σπέρμα. Οπότε τι να λέμε...με το καλό κούκλα μου η ετ και να είναι η τυχερή σας.

Εμείς για την ώρα Ζαμάν φου. Απελπιστηκα, κουράστηκα και απογοητεύτηκα. Για την ώρα προσπαθώ να ζήσω χωρίς μωρό να το βγάλω από το μυαλό μου. Να συμβιβαστώ αν θέλεις ..κάποια στιγμή θα βάλω το ένα παγωτινι που έχω. Αλλά το ποτέ δεν ξέρω.

Εσυ να μην προσπαθεις να συμβιβαστεις απο τωρα! 1 αποτυχια ηταν! Η επομενη θα πιασει. Κι αν οχι θα κανει τα κουμαντα του ο γιατρος. Μανουλα παντως θα γινεις! Τελεια και παυλα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Φυσικα και υπαρχουν!!! Και μαλιστα πολλες! Εγω με τη 2η αλλα εβαζα 1 βλαστοκυατη τη φορα. Αν εβαζα 2 οπως ολες οι αλλες θα ειχα πετυχει κ εγω με την πρωτη! Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου σημερα!

 

Δεν ξερω να σου απαντησω αλλα εχω εγω μια απορια σχετικα με το νιπτ. Εδειξε κατι η αυχενικη και το κανεις ή το κανεις για να εισαι σιγουρη; Εγω νομιζω οτι θελω να το κανω ανεξαρτητα απο το τι θα δειξει η αυχενικη για να ειμαι ησυχη αλλα θελω να δω πως το σκεφτονται και οι υπολοιπες εδω.

 

Τι εγινε; Ηρθε η περιοδος; Ξεκινησες προετοιμασια;;;

 

Αχ ποσο χαιρομαι κοριτσακι μου δε φανταζεσαι!!! Και κυριως που ειστε ολοι καλα! Ο πονος θα περασει συντομα απ οτι λενε οσες εκαναν καισαρικη. Τωρα υπομονη και οση και να ειναι η κουραση προσπαθησε να χαιρεσαι καθε στιγμη μαζι τους! Σου στελνω μια τεραστια αγκαλια που να σας χωραει ολους και πολλα φιλακια!

Σημερα εινσι η ετ σου; Καλη επιτυχια! Περιμενουμε νεα!

Οταν λες θα επαναλαβετε την προσπαθεια εννοεις αναμονη απο την αρχη για αλλη δοτρια; Αχ θα μας τρελλανουν! 
 

Αχ, η περιοδος ηρθε στις 25/8, αμεσως ξεκινησα απο την πρωτη μερα 6 cyclacur την ημερα. Την Δευτερα στις 29/8 και τελευταια μερα περιοδου το ενδομητριο μικρο 2,5. Σημερα πηγα να το δουμε και εχω απογοητευτει γιατι οπως μου ειπε δεν μπορουσε να το δει καθαρα να το μετρησει- ηταν γυρω στο 7 και ετεινε να γινει τριζωνικο μα δεν της αρεσε η εικονα! Μου ειπε να παρω dermestril και να παω την Τριτη! Ειναι δυνατον να μπορει να το μετρησει στο 2,5 και να μη μπορει στο 7.5; Νομιζω πβς κλονιζεται η εμπιστοσυνη μου στο γιατρο! Και ειμαι και στην επαρχια που να παω αλλου! 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Χρειάζομαι την εμπειρία σας. 

Τη Δευτέρα έχω ραντεβού για δωρεά αυτά που σκέφτηκα να ζητήσω είναι :

Να είναι μικρότερη από 30 και να μην έχει πολυκυστικες. 

Δυστυχώς για τον αριθμό δεσμεύονται με δύο κατ ελάχιστο ασχέτως ποιότητας, αλλά πιστεύουν πως θα είναι καλύτερα από τα δικά μου. 

Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να συζητήσουμε ή να προσέξουμε ;

 

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2022 at 11:18 ΠΜ, Dimidina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Έχει καμία εμπειρία με fertilia γενεσις  Θεσσαλονίκη?

Εγώ δεν γνωρίζω κάτι για το συγκεκριμένο κέντρο. Ξέρω ότι συνεργάζεται με πολλούς γιατρούς, άλλωστε το Γένεσις έχει γεκινα μεγάλο δίκτυο γιατρών. Αυτό που θα ρωτούσα τον γιατρό μου, αν συνεργαζόταν μόνο με αυτό το κέντρο, είναι τι δίκτυο δοτριων έχει και πόση αναμονή. Επίσης, για αριθμό ή ποιότητα βλαστοκυστεων σου είπαν κάτι;

15 ώρες πρίν, dreamy είπε:

Αχ, η περιοδος ηρθε στις 25/8, αμεσως ξεκινησα απο την πρωτη μερα 6 cyclacur την ημερα. Την Δευτερα στις 29/8 και τελευταια μερα περιοδου το ενδομητριο μικρο 2,5. Σημερα πηγα να το δουμε και εχω απογοητευτει γιατι οπως μου ειπε δεν μπορουσε να το δει καθαρα να το μετρησει- ηταν γυρω στο 7 και ετεινε να γινει τριζωνικο μα δεν της αρεσε η εικονα! Μου ειπε να παρω dermestril και να παω την Τριτη! Ειναι δυνατον να μπορει να το μετρησει στο 2,5 και να μη μπορει στο 7.5; Νομιζω πβς κλονιζεται η εμπιστοσυνη μου στο γιατρο! Και ειμαι και στην επαρχια που να παω αλλου! 

Παιδευεσαι πολύ με το ενδομήτριο κι εσύ... Θυμάμαι ότι στο παρελθόν μεγάλωνε πολύ γρήγορα, σωστά; Πάτε την Τρίτη να το ξαναδεί κι ελπίζω να έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο. Σε διαφορετική περίπτωση, ρώτησε τον μήπως να παρακολουθήσετε έναν κύκλο με υπέρηχο κ ορμονικά χωρίς καθόλου cyclacur ; Ή έστω μόνο με dermestril; Κάποιες γυναίκες στον φυσικό κύκλο έχουν καλύτερη εικόνα απ' ότι με τα φάρμακα. Απλά αυτό θέλει υπομονή κ προσοχή κ από τον γιατρό. Πάντως αν την Τρίτη σου πει ότι πάλι δεν του αρέσει, μην πιέσεις την κατάσταση. Καλύτερα να μη γίνει τώρα η ετ. Το ξέρω πόσο κουραστικό κ σπαστικό είναι κ το ξέρω ότι οι ιδανικές κ τέλειες συνθήκες δεν υπάρχουν, αλλά ας μην διακινδυνεύουμε τις πολύτιμες βλαστοκυστες μας.

Ελπίζω ότι την Τρίτη όλα θα είναι ξεκάθαρα και πολύ καλά!!! 

1 hour ago, Simodoro είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Χρειάζομαι την εμπειρία σας. 

Τη Δευτέρα έχω ραντεβού για δωρεά αυτά που σκέφτηκα να ζητήσω είναι :

Να είναι μικρότερη από 30 και να μην έχει πολυκυστικες. 

Δυστυχώς για τον αριθμό δεσμεύονται με δύο κατ ελάχιστο ασχέτως ποιότητας, αλλά πιστεύουν πως θα είναι καλύτερα από τα δικά μου. 

Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να συζητήσουμε ή να προσέξουμε ;

 

Πέρα από την ηλικία, μπορείς αν θες να συζητήσεις το να έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη κ αν θες κάποια εξωτερικά χαρακτηριστικά παρόμοια με εσάς και συμβατή ομάδα αίματος με τη δική σας.

Θα σταθώ, ωστόσο, στο δύο βλαστοκυστες ασχέτως ποιότητας. Δηλαδή από το 2 βλαστοκυστες πήγαμε και στο ασχέτως ποιότητας; Αν δηλαδή η εγγύηση είναι ότι απλά θα είναι καλύτερα από τα δικά μας... τα πιάσαμε τα λεφτά μας! Τώρα βέβαια όλα αυτά που λέω είναι απλές σκέψεις και υποθετικά σενάρια. Μακάρι να έχετε 4 και 5 τέλειες βλαστοκυστες και όλα να κυλήσουν άψογα, απλά προβληματίζομαι προσωπικά με τις πρόσφατες τακτικές πολλών γιατρών κ κέντρων. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , marina_86 είπε:

Εγώ δεν γνωρίζω κάτι για το συγκεκριμένο κέντρο. Ξέρω ότι συνεργάζεται με πολλούς γιατρούς, άλλωστε το Γένεσις έχει γεκινα μεγάλο δίκτυο γιατρών. Αυτό που θα ρωτούσα τον γιατρό μου, αν συνεργαζόταν μόνο με αυτό το κέντρο, είναι τι δίκτυο δοτριων έχει και πόση αναμονή. Επίσης, για αριθμό ή ποιότητα βλαστοκυστεων σου είπαν κάτι;

Παιδευεσαι πολύ με το ενδομήτριο κι εσύ... Θυμάμαι ότι στο παρελθόν μεγάλωνε πολύ γρήγορα, σωστά; Πάτε την Τρίτη να το ξαναδεί κι ελπίζω να έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο. Σε διαφορετική περίπτωση, ρώτησε τον μήπως να παρακολουθήσετε έναν κύκλο με υπέρηχο κ ορμονικά χωρίς καθόλου cyclacur ; Ή έστω μόνο με dermestril; Κάποιες γυναίκες στον φυσικό κύκλο έχουν καλύτερη εικόνα απ' ότι με τα φάρμακα. Απλά αυτό θέλει υπομονή κ προσοχή κ από τον γιατρό. Πάντως αν την Τρίτη σου πει ότι πάλι δεν του αρέσει, μην πιέσεις την κατάσταση. Καλύτερα να μη γίνει τώρα η ετ. Το ξέρω πόσο κουραστικό κ σπαστικό είναι κ το ξέρω ότι οι ιδανικές κ τέλειες συνθήκες δεν υπάρχουν, αλλά ας μην διακινδυνεύουμε τις πολύτιμες βλαστοκυστες μας.

Ελπίζω ότι την Τρίτη όλα θα είναι ξεκάθαρα και πολύ καλά!!! 

Πέρα από την ηλικία, μπορείς αν θες να συζητήσεις το να έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη κ αν θες κάποια εξωτερικά χαρακτηριστικά παρόμοια με εσάς και συμβατή ομάδα αίματος με τη δική σας.

Θα σταθώ, ωστόσο, στο δύο βλαστοκυστες ασχέτως ποιότητας. Δηλαδή από το 2 βλαστοκυστες πήγαμε και στο ασχέτως ποιότητας; Αν δηλαδή η εγγύηση είναι ότι απλά θα είναι καλύτερα από τα δικά μας... τα πιάσαμε τα λεφτά μας! Τώρα βέβαια όλα αυτά που λέω είναι απλές σκέψεις και υποθετικά σενάρια. Μακάρι να έχετε 4 και 5 τέλειες βλαστοκυστες και όλα να κυλήσουν άψογα, απλά προβληματίζομαι προσωπικά με τις πρόσφατες τακτικές πολλών γιατρών κ κέντρων. 

Δυστυχώς με την ίδια λογική κινούνται όλα 

Δεσμεύονται για δύο και ότι προκύψει 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες !!! Εχθές έγινε η ετ. Όλα πήγαν πολύ καλά και τώρα βρίσκομαι στην γνωστή όμορφη αναμονή… :wub:

@Viv37 κι εγώ ένα εμβρυάκι τη φορά ζήτησα κι έτσι και κάναμε! Οπότε έχω ένα ακόμη να με περιμένει… ας ελπίσουμε να είναι το αδερφάκι απλά… :D («τρέχω» λίγο αλλά είμαι και προσπαθώ να είμαι όσο πιο αισιόδοξη γίνεται…)

@Simodoro νομίζω πως ετςι και αλλιώς οι δότριες ειναι κάτω των  30 και μάλιστα υγιείς! Θα έχει ίδια ομάδα αίματος με εσένα καθως και τα χρώματα σου και απο κει και πέρα ζητάς ότι εσείς θέλετε επιπλέον (πχ τι εθνικότητας) εμένα με ρώτησαν αν αποκλείω τους ρομά ή όχι! (Φαντάσου),το οτιδήποτε δηλαδή σου φαίνεται «χαζό» μπορείς να το αναφέρεις… εύχομαι όλα να πάνε καλά και να είναι όσο σύντομη γινεται η αναμονή!…

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

Καλημέρα σε όλες !!! Εχθές έγινε η ετ. Όλα πήγαν πολύ καλά και τώρα βρίσκομαι στην γνωστή όμορφη αναμονή… :wub:

@Viv37 κι εγώ ένα εμβρυάκι τη φορά ζήτησα κι έτσι και κάναμε! Οπότε έχω ένα ακόμη να με περιμένει… ας ελπίσουμε να είναι το αδερφάκι απλά… :D («τρέχω» λίγο αλλά είμαι και προσπαθώ να είμαι όσο πιο αισιόδοξη γίνεται…)

@Simodoro νομίζω πως ετςι και αλλιώς οι δότριες ειναι κάτω των  30 και μάλιστα υγιείς! Θα έχει ίδια ομάδα αίματος με εσένα καθως και τα χρώματα σου και απο κει και πέρα ζητάς ότι εσείς θέλετε επιπλέον (πχ τι εθνικότητας) εμένα με ρώτησαν αν αποκλείω τους ρομά ή όχι! (Φαντάσου),το οτιδήποτε δηλαδή σου φαίνεται «χαζό» μπορείς να το αναφέρεις… εύχομαι όλα να πάνε καλά και να είναι όσο σύντομη γινεται η αναμονή!…

Καλή επιτυχία!!Με το καλό να μας γράψεις την θετική χοριακή σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.. Έκανα εξετάσεις αίματος για την πήξη εν όψη της καισαρικής που θα κάνω και μια τιμή βγήκε ανεβασμένη.. Αυτή του ινωδογονου.. Οι Φ.Τ είναι μέχρι 350 και εγώ έχω 573..Ο γιατρός που επικοινώνησε μαζί μου, είπε να μην ανησυχώ.. Θα την επαναλάβουμε.. Εγώ όμως ανησυχώ.. Την Δευτέρα έχω ραντεβού μαζί του ξανά.. Γνωρίζει κάποια κοπέλα κάτι? 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

Καλημέρα σε όλες !!! Εχθές έγινε η ετ. Όλα πήγαν πολύ καλά και τώρα βρίσκομαι στην γνωστή όμορφη αναμονή… :wub:

@Viv37 κι εγώ ένα εμβρυάκι τη φορά ζήτησα κι έτσι και κάναμε! Οπότε έχω ένα ακόμη να με περιμένει… ας ελπίσουμε να είναι το αδερφάκι απλά… :D («τρέχω» λίγο αλλά είμαι και προσπαθώ να είμαι όσο πιο αισιόδοξη γίνεται…)

@Simodoro νομίζω πως ετςι και αλλιώς οι δότριες ειναι κάτω των  30 και μάλιστα υγιείς! Θα έχει ίδια ομάδα αίματος με εσένα καθως και τα χρώματα σου και απο κει και πέρα ζητάς ότι εσείς θέλετε επιπλέον (πχ τι εθνικότητας) εμένα με ρώτησαν αν αποκλείω τους ρομά ή όχι! (Φαντάσου),το οτιδήποτε δηλαδή σου φαίνεται «χαζό» μπορείς να το αναφέρεις… εύχομαι όλα να πάνε καλά και να είναι όσο σύντομη γινεται η αναμονή!…

Kαλη επιτυχια ευχομαι !Ξεκουραση κ υπομονη και με το καλο μανουλα με την πρωτη!

6 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Εγώ δεν γνωρίζω κάτι για το συγκεκριμένο κέντρο. Ξέρω ότι συνεργάζεται με πολλούς γιατρούς, άλλωστε το Γένεσις έχει γεκινα μεγάλο δίκτυο γιατρών. Αυτό που θα ρωτούσα τον γιατρό μου, αν συνεργαζόταν μόνο με αυτό το κέντρο, είναι τι δίκτυο δοτριων έχει και πόση αναμονή. Επίσης, για αριθμό ή ποιότητα βλαστοκυστεων σου είπαν κάτι;

Παιδευεσαι πολύ με το ενδομήτριο κι εσύ... Θυμάμαι ότι στο παρελθόν μεγάλωνε πολύ γρήγορα, σωστά; Πάτε την Τρίτη να το ξαναδεί κι ελπίζω να έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο. Σε διαφορετική περίπτωση, ρώτησε τον μήπως να παρακολουθήσετε έναν κύκλο με υπέρηχο κ ορμονικά χωρίς καθόλου cyclacur ; Ή έστω μόνο με dermestril; Κάποιες γυναίκες στον φυσικό κύκλο έχουν καλύτερη εικόνα απ' ότι με τα φάρμακα. Απλά αυτό θέλει υπομονή κ προσοχή κ από τον γιατρό. Πάντως αν την Τρίτη σου πει ότι πάλι δεν του αρέσει, μην πιέσεις την κατάσταση. Καλύτερα να μη γίνει τώρα η ετ. Το ξέρω πόσο κουραστικό κ σπαστικό είναι κ το ξέρω ότι οι ιδανικές κ τέλειες συνθήκες δεν υπάρχουν, αλλά ας μην διακινδυνεύουμε τις πολύτιμες βλαστοκυστες μας.

Ελπίζω ότι την Τρίτη όλα θα είναι ξεκάθαρα και πολύ καλά!!! 

Πέρα από την ηλικία, μπορείς αν θες να συζητήσεις το να έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη κ αν θες κάποια εξωτερικά χαρακτηριστικά παρόμοια με εσάς και συμβατή ομάδα αίματος με τη δική σας.

Θα σταθώ, ωστόσο, στο δύο βλαστοκυστες ασχέτως ποιότητας. Δηλαδή από το 2 βλαστοκυστες πήγαμε και στο ασχέτως ποιότητας; Αν δηλαδή η εγγύηση είναι ότι απλά θα είναι καλύτερα από τα δικά μας... τα πιάσαμε τα λεφτά μας! Τώρα βέβαια όλα αυτά που λέω είναι απλές σκέψεις και υποθετικά σενάρια. Μακάρι να έχετε 4 και 5 τέλειες βλαστοκυστες και όλα να κυλήσουν άψογα, απλά προβληματίζομαι προσωπικά με τις πρόσφατες τακτικές πολλών γιατρών κ κέντρων. 

Πως καταφεραν ολοι απ τις 6-10 βλαστοκυστες να καταληγουν στις δυο με τα ιδια λεφτα κ αυτες αμφιβολης ποιοτητας, αυτο δεν μπορω να τα καταλαβω. Ε, αν ειναι ετσι παμε κ με δικα μας!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...