Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Να σου ζήσουν τα μωράκια σου! Υγιή και καλότυχα!!

Καπως έτσι το φαντάζομαι αλλά ήθελα πολύ να το ακούσω απο κάποιον που το έχει ζήσει! 
Με βοηθάει πολύ αυτό..ευχαριστώ και πάλι, να περνάς όμορφα με τα μωράκια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

6 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση καλή μου.. Θα περιμένω να μου πεις ποια ήταν. Σ'ευχαριστω επίσης για τις ευχές.. Να είσαι πάντα καλά. 

το ινωδογονο ηταν

μην αγχωνεσαι!

ειχα 583


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

το ινωδογονο ηταν

μην αγχωνεσαι!

ειχα 583

Αχ σ'ευχαριστώ πολύ.. Σου είμαι υπόχρεη.. Ανησύχησα πολύ αλλά τώρα ηρέμησα λίγο.... Και πήγαν όλα καλά? Έχεις μωράκι? Συγνώμη που ρωτάω τώρα αλλά να ξέρω την έκβαση και αν πήγαν όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

το ινωδογονο ηταν

μην αγχωνεσαι!

ειχα 583

Kοριτσι τι κανεις? Τι κανει η μπουμπου?

5 ώρες πρίν, Theodo είπε:

Καλησπέρα, είμαι και καινουρια εδώ και θα ήθελα να διαβάσω για την εμπειρία του να κανεις παιδί με δωρεά ωαρίων, είμαι 40 χρόνων και έχω διαγνωστεί με πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια εδώ και καιρό βέβαια. Έκανα τον προηγούμενο Δεκέμβριο μια προσπάθεια με ivf, είχα 3 ωάρια τα 2 γονιμοποιήθηκαν αλλά δεν προέκυψε εγκυμοσύνη. Έχω πάει σε 3 γιατρούς και όλοι μου λένε να σκεφτώ την εναλλακτική λύση με τα δανεικά. Υπήρξα αρκετά αρνητική στην αρχή, τελευταία έχω αλλάξει γνώμη αλλά θα ήθελα πολυ να μου πει κάποιος που το έχει ζήσει αυτό πως το βιώνει.  Πως νιώθει μια γυναίκα που έχει γεννήσει με αυτό το τρόπο; Έχει αμφιβολίες η όλα αυτά εξαφανίζονται μόλις κράτησε το παιδί στην αγκαλιά της; 

Καλησπερα, αν κ πηγα αποφασισμενη για ξενα ωαρια, εζησα την εγκυμοσυνη στο φουλ με πολυ συναισθημα, χαρα κ ανυπομονησια να φερω στον κοσμο αυτο το πλασματακι. Τωρα που εχω το κοριτσακι μου, την αγαπω τοσοοοο πολυ! Κι οταν θα σε πει μανουλα, θα λιωσεις!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Theodo είπε:

Καλησπέρα, είμαι και καινουρια εδώ και θα ήθελα να διαβάσω για την εμπειρία του να κανεις παιδί με δωρεά ωαρίων, είμαι 40 χρόνων και έχω διαγνωστεί με πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια εδώ και καιρό βέβαια. Έκανα τον προηγούμενο Δεκέμβριο μια προσπάθεια με ivf, είχα 3 ωάρια τα 2 γονιμοποιήθηκαν αλλά δεν προέκυψε εγκυμοσύνη. Έχω πάει σε 3 γιατρούς και όλοι μου λένε να σκεφτώ την εναλλακτική λύση με τα δανεικά. Υπήρξα αρκετά αρνητική στην αρχή, τελευταία έχω αλλάξει γνώμη αλλά θα ήθελα πολυ να μου πει κάποιος που το έχει ζήσει αυτό πως το βιώνει.  Πως νιώθει μια γυναίκα που έχει γεννήσει με αυτό το τρόπο; Έχει αμφιβολίες η όλα αυτά εξαφανίζονται μόλις κράτησε το παιδί στην αγκαλιά της; 

Κι εγω υπήρξα αρνητική στο θέμα της δωρεάς, πάει καιρός βέβαια απο τότε. Τώρα είμαι πέντε μηνών και ειλικρινά σου λέω δεν έχω υπάρξει πιο ευτυχισμένη στη ζωη μου, ούτε εγώ το πιστεύω. Πιστεύω όμως ότι ειναι βιωματικό, πρέπει να το ζήσεις για να το καταλάβεις, η εγκυμοσύνη απο μόνη της είναι πολύ δυνατή εμπειρία. Εύχομαι να ξεπεράσεις τους όποιους ενδοιασμούς και να προχωρήσεις, και φυσικά να πετύχεις. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 hours ago, MaryH said:

Kοριτσι τι κανεις? Τι κανει η μπουμπου?

Καλησπερα, αν κ πηγα αποφασισμενη για ξενα ωαρια, εζησα την εγκυμοσυνη στο φουλ με πολυ συναισθημα, χαρα κ ανυπομονησια να φερω στον κοσμο αυτο το πλασματακι. Τωρα που εχω το κοριτσακι μου, την αγαπω τοσοοοο πολυ! Κι οταν θα σε πει μανουλα, θα λιωσεις!

Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είναι τόσο ωραίο να μην νιώθεις μόνη σε μια τέτοια απόφαση και να ακούς τόσο θετικά πράγματα! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!

8 hours ago, Villi said:

Κι εγω υπήρξα αρνητική στο θέμα της δωρεάς, πάει καιρός βέβαια απο τότε. Τώρα είμαι πέντε μηνών και ειλικρινά σου λέω δεν έχω υπάρξει πιο ευτυχισμένη στη ζωη μου, ούτε εγώ το πιστεύω. Πιστεύω όμως ότι ειναι βιωματικό, πρέπει να το ζήσεις για να το καταλάβεις, η εγκυμοσύνη απο μόνη της είναι πολύ δυνατή εμπειρία. Εύχομαι να ξεπεράσεις τους όποιους ενδοιασμούς και να προχωρήσεις, και φυσικά να πετύχεις. 

Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Με το καλο να κρατήσεις το μωράκι στην αγκαλιά σου! Είναι όλες οι απαντήσεις τόσο αισιόδοξες που με βοηθανε τόσο πολύ!

να στε καλά όλες! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Καλησπερα!! Εγω γεννησα πριν μια εβδομαδα τα διδυμακια μου!! Εγω βεβαια δεν ειχα καμια αμφιβολια απο την αρχη αλλα νομιζω οτι απο την στιγμη που θα τα καταφερεις και θα μεινεις εγκυος θα τα ξεχασεις ολα..δεν το συζητω για την στιγμη που θα γεννηθει το μωρακι και θα το παρεις αγκαλια!! Κανενας δεν μπορει να αμφισβητησει οτι αυτα τα παιδια ειναι δικα μου...ευχομαι να το παρεις συντομα αποφαση,να εισαι σιγουρη πριν προχωρησεις και να ζησεις αυτο το θαυμα!!

Να σου ζήσουν τα μικρά σου ..... καλορίζικα!!?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Theodo είπε:

Καλησπέρα, είμαι και καινουρια εδώ και θα ήθελα να διαβάσω για την εμπειρία του να κανεις παιδί με δωρεά ωαρίων, είμαι 40 χρόνων και έχω διαγνωστεί με πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια εδώ και καιρό βέβαια. Έκανα τον προηγούμενο Δεκέμβριο μια προσπάθεια με ivf, είχα 3 ωάρια τα 2 γονιμοποιήθηκαν αλλά δεν προέκυψε εγκυμοσύνη. Έχω πάει σε 3 γιατρούς και όλοι μου λένε να σκεφτώ την εναλλακτική λύση με τα δανεικά. Υπήρξα αρκετά αρνητική στην αρχή, τελευταία έχω αλλάξει γνώμη αλλά θα ήθελα πολυ να μου πει κάποιος που το έχει ζήσει αυτό πως το βιώνει.  Πως νιώθει μια γυναίκα που έχει γεννήσει με αυτό το τρόπο; Έχει αμφιβολίες η όλα αυτά εξαφανίζονται μόλις κράτησε το παιδί στην αγκαλιά της; 

Καλημέρα καλημέρα,

Είμαι κ εγώ στην προσπάθεια με δωρεά. Για την ιστορία έκανα μια ivf με δικό μου ωαριο χωρίς αποτέλεσμα. Δεν είχα δεύτερη σκέψη το επόμενο βήμα ήταν η δωρεά. Θέλω τόσο πολύ να γίνω μανούλα, που να φανταστείς είπα στον γιατρό ότι μου είναι αδιάφορο αν η δοτρια δεν έχει τα ίδια χρώματα κ χαρακτηριστικά με εμένα. Αντιλαμβάνομαι τον φόβο και την όποια αμφιβολια έχεις. Αλλά με το χέρι στην καρδιά θα σου πω να προχωρήσεις. Δεν έχω καταφέρει να μείνω έγκυος, έκανα ετ την άνοιξη και έχω ένα ακόμα παγωτινι που με περιμένει. 

Σε καλωσορίζω στην γουρλιδικη ομάδα μας και να μπαίνεις να μας μιλάς. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chrussa1982 said:

Καλημέρα καλημέρα,

Είμαι κ εγώ στην προσπάθεια με δωρεά. Για την ιστορία έκανα μια ivf με δικό μου ωαριο χωρίς αποτέλεσμα. Δεν είχα δεύτερη σκέψη το επόμενο βήμα ήταν η δωρεά. Θέλω τόσο πολύ να γίνω μανούλα, που να φανταστείς είπα στον γιατρό ότι μου είναι αδιάφορο αν η δοτρια δεν έχει τα ίδια χρώματα κ χαρακτηριστικά με εμένα. Αντιλαμβάνομαι τον φόβο και την όποια αμφιβολια έχεις. Αλλά με το χέρι στην καρδιά θα σου πω να προχωρήσεις. Δεν έχω καταφέρει να μείνω έγκυος, έκανα ετ την άνοιξη και έχω ένα ακόμα παγωτινι που με περιμένει. 

Σε καλωσορίζω στην γουρλιδικη ομάδα μας και να μπαίνεις να μας μιλάς. 

Καλημέρα! Σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις σύντομα! Την πρώτη φορά που μου το είχε προτείνει ο ψυχολόγος μου για να είμαι ειλικρινής είχα φρικάρει..ήταν και λιγο εγωιστικό μάλλον ότι ενιωθα ανεπαρκής αφού δεν θα κατάφερνα να κάνω παιδί με δικό μου υλικό..μετά από 1,5 χρόνο προσπαθειών με φυσικό κύκλο και μια προσπάθεια ivf δεν ξέρω αν έχω κουραγιο να επιμένω με δικό μου υλικό και στο τέλος πάλι να μένω με την στεναχώρια..όποτε πλέον το βλέπω πολύ πιο θετικά και ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες..

ευχαριστω πολύ και καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , MaryH είπε:

Kαλησπερα στα ομορφα κοριτσια! Σημερα ηταν η πρωτη μερα μας στο σχολειο! Ντυθηκαμε, βαλαμε την τσαντα μας, και φυγαμε με χαρα και ανυπομονησια απ το σπιτι!

Πριν απο 3 περιπου χρονια, μια ομορφη κ ζωηρη βλαστοκυστουλα, βγηκε απο την καταψυξη και αποφοιτησε με αριστα, 5ΑΑ. Μπηκε στο ενδομητριο και μετα απο εννια μηνες, πηρε επαξια το πτυχιο της και ηρθε κι εγκατασταθηκε στο σπιτι μας. Σημερα, μετα απο δυο χρονια, ξαναμπαινει στον στιβο της εκπαιδευσης! Εχει χρονια ακομη μπροστα της. Καλη αρχη μωρο μου, ομορφο:wub:.

Ευχομαι σε ολες της βλαστοκυστες της καταψυξης, καλο πτυχιο και εις ανωτερα:)

Συγκίνηση για το ταξίδι σου,,,για το κοριτσάκι σου,,,για το γραπτό σου!!!!!!!! 

Καλό κολείο!!!!!!!!!! Και καλά όλα τα επομενα βήματα της που εσύ με τις φτερουγες σου σαν κυκνος παντα διπλα της!!!!!!!! Υγεία και η Παναγια να τα προστατευει ολα τα παιδακια του κόσμου και όλες τις γυναικες που θελουν να γινουν μανουλες,,,,ειναι στη διαδικασία ήδη να γίνουν και όσες είναι φυσικά!!!!!! 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Condios είπε:

Συγκίνηση για το ταξίδι σου,,,για το κοριτσάκι σου,,,για το γραπτό σου!!!!!!!! 

Καλό κολείο!!!!!!!!!! Και καλά όλα τα επομενα βήματα της που εσύ με τις φτερουγες σου σαν κυκνος παντα διπλα της!!!!!!!! Υγεία και η Παναγια να τα προστατευει ολα τα παιδακια του κόσμου και όλες τις γυναικες που θελουν να γινουν μανουλες,,,,ειναι στη διαδικασία ήδη να γίνουν και όσες είναι φυσικά!!!!!! 

Σ ευχαριστουμε! Κι εσυ καλο πτυχιο στις βλαστοκυστες σου, πολυτεκνη εν δυναμει μανουλα:)

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Kαλησπερα στα ομορφα κοριτσια! Σημερα ηταν η πρωτη μερα μας στο σχολειο! Ντυθηκαμε, βαλαμε την τσαντα μας, και φυγαμε με χαρα και ανυπομονησια απ το σπιτι!

Πριν απο 3 περιπου χρονια, μια ομορφη κ ζωηρη βλαστοκυστουλα, βγηκε απο την καταψυξη και αποφοιτησε με αριστα, 5ΑΑ. Μπηκε στο ενδομητριο και μετα απο εννια μηνες, πηρε επαξια το πτυχιο της και ηρθε κι εγκατασταθηκε στο σπιτι μας. Σημερα, μετα απο δυο χρονια, ξαναμπαινει στον στιβο της εκπαιδευσης! Εχει χρονια ακομη μπροστα της. Καλη αρχη μωρο μου, ομορφο:wub:.

Ευχομαι σε ολες της βλαστοκυστες της καταψυξης, καλο πτυχιο και εις ανωτερα:)

Αχ κοριτσι μου τι ωραια που τα λες!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2022 at 6:22 ΜΜ, dreamy είπε:

Αχ, η περιοδος ηρθε στις 25/8, αμεσως ξεκινησα απο την πρωτη μερα 6 cyclacur την ημερα. Την Δευτερα στις 29/8 και τελευταια μερα περιοδου το ενδομητριο μικρο 2,5. Σημερα πηγα να το δουμε και εχω απογοητευτει γιατι οπως μου ειπε δεν μπορουσε να το δει καθαρα να το μετρησει- ηταν γυρω στο 7 και ετεινε να γινει τριζωνικο μα δεν της αρεσε η εικονα! Μου ειπε να παρω dermestril και να παω την Τριτη! Ειναι δυνατον να μπορει να το μετρησει στο 2,5 και να μη μπορει στο 7.5; Νομιζω πβς κλονιζεται η εμπιστοσυνη μου στο γιατρο! Και ειμαι και στην επαρχια που να παω αλλου! 

Μμμ περοεργο αυτο! Οκ κανει συαπασεις το ενδομητριο αλλα οχι και να μην μπορει να το μετρησει! Το dermestril βοηθαει γενικα. Παντωα αν ειναι 7 ειναι καλουτσικο. Κ εμενα 7 ηταν μεχρι τη μερα που αρχισα prolutex και μετα ανεβηκε στο 8,5. Αν θελεις πηγαινε και σε εναν γυναικολογο ατην πολη σου να το μετρησει αν αισθανεσαι ανασφαλεια. 

 

On 3/9/2022 at 8:15 ΠΜ, Simodoro είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Χρειάζομαι την εμπειρία σας. 

Τη Δευτέρα έχω ραντεβού για δωρεά αυτά που σκέφτηκα να ζητήσω είναι :

Να είναι μικρότερη από 30 και να μην έχει πολυκυστικες. 

Δυστυχώς για τον αριθμό δεσμεύονται με δύο κατ ελάχιστο ασχέτως ποιότητας, αλλά πιστεύουν πως θα είναι καλύτερα από τα δικά μου. 

Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να συζητήσουμε ή να προσέξουμε ;

 

2;;;; Απο το κακο στο χειροτερο παμε! Τουλαχιστον να ελεγαν 4 ρε παιδι μου! 2;;;;

Μπορεις να ζητησεις να εχει την ιδια ομαδα αιματος με.εσενα αν θελεις και ισως καποια δικα σου χαρακτηριστικα (χρωμα μαλλιων , ματιων κτλ) αν και πολυ πιθανο να μη βρουν κοπελα με ολα αυτα που θα θελεις. Οταν θα βρεθει η δοτρια να ρωτησεις αν εχει δωσει εγκυμοσυνη. 

On 3/9/2022 at 9:49 ΠΜ, Live, Love, Laugh είπε:

Καλημέρα σε όλες !!! Εχθές έγινε η ετ. Όλα πήγαν πολύ καλά και τώρα βρίσκομαι στην γνωστή όμορφη αναμονή… :wub:

@Viv37 κι εγώ ένα εμβρυάκι τη φορά ζήτησα κι έτσι και κάναμε! Οπότε έχω ένα ακόμη να με περιμένει… ας ελπίσουμε να είναι το αδερφάκι απλά… :D («τρέχω» λίγο αλλά είμαι και προσπαθώ να είμαι όσο πιο αισιόδοξη γίνεται…)

@Simodoro νομίζω πως ετςι και αλλιώς οι δότριες ειναι κάτω των  30 και μάλιστα υγιείς! Θα έχει ίδια ομάδα αίματος με εσένα καθως και τα χρώματα σου και απο κει και πέρα ζητάς ότι εσείς θέλετε επιπλέον (πχ τι εθνικότητας) εμένα με ρώτησαν αν αποκλείω τους ρομά ή όχι! (Φαντάσου),το οτιδήποτε δηλαδή σου φαίνεται «χαζό» μπορείς να το αναφέρεις… εύχομαι όλα να πάνε καλά και να είναι όσο σύντομη γινεται η αναμονή!…

Τι ωραια! Μπραβο! Ευχομαι να πανε ολα τελεια και το αλλο παγωτινι να ειναι οντως το αδερφακι!!! Ποτε θα κανεις χοριακη;

On 3/9/2022 at 5:56 ΜΜ, gigi 72 είπε:

Κάνω κάθε μέρα μια αντιπηκτικη innohep εδώ και πολλούς μήνες.. Δεν ξέρω τι επηρέασε την τιμή.. Την Δευτέρα θα μου πει και ο γιατρός μήπως ηρεμήσω.. Σε φιλώ.. 

Κοριτσακι μου αν ηταν κατι ανησυχητικο θα σου το ελεγε. Απο τη στιγμη που σου ειπε να μην ανησυχεις ηρεμησε και ολα θα πανε καλα! ♥️

 

On 3/9/2022 at 7:26 ΜΜ, Neli83 είπε:

@gigi 72 κι εμενα ηταν ανεβασμενη αυτη η εξεταση..κι εμενα ο γιατρος μου ειπε δεν ειναι τιποτα..καταλαβαινει ο οργανισμος οτι πλησιαζει ο τοκετος και πηζει το αιμα...αν καταλαβα καλα κατι τετοιο μου ειχε πει... μην σε ανησυχει αυτο...προετοιμασου για την αυπνια που ερχεται...κουτουλαω παντου..!!! Σας φιλω ολες...!!!!

Οταν βρεις λιγο χρονο πες μας νεα απο τα λουκουμακια σου να χαρουμε! Τωρα κουραση αλλα γλυκεια κουραση! Θα περασει αυτο το σταδιο και θα,βρειτε τους ρυθμους σας♥️♥️♥️

 

On 4/9/2022 at 11:52 ΠΜ, geozak είπε:

έκανα αυχενική.... πολύ καλή....ο εξωσωματικος μου είπε να κάνουμε νιπτ ....είμαι με δοτρια αν θυμάστε 27 ετων. εσείς τι κανετε???? Αμνιο τη σκεφτήκατε???? Ο γιατρός δεν με αφήνει ενώ εγώ το σκέφτομαι γιατί φοβάμαι 

Κοριτσαρα μου σημερα εκανα κ εγω αυχανικη και ο γιατρος μου ειπε οτο ολα ειναι φυσιολογικα και οι πιθανοτητες για συνδρομο down ειναι 1 στις 7000 οποτε θεωρησε και ο ιδιος οτι δεν υπαρχει λογος να κανω παραπανω εξετασεις. Τις ζηταει ειπε οταν οι πιθανοτητες ειναι 1/400-1/1000. Εσενα τι πιθανοτητες σου εδωσε; Αυτο που μου ειπε για το νιπτ και την αμνιοπ. ειναι οτι το νιπτ δειχνει κατα 99% τι συμβαινει ενω η αμνιο κατα 100%. Ομως η αμνιο ειναι επικινδυνη και υπαρχουν και περιπτωσεις που χαθηκαν μωρακια ετσι. Εγω λοιπον θα σου προτεινα να κανεις το μεγαλο πακετο νιπτ για να ηρεμησεις και να μην τσιμπιεσαι στα καλα καθουμενα. Ειδικα αφου και ο γιατρος σου δεν το συνιστα!

 

On 4/9/2022 at 5:19 ΜΜ, Theodo είπε:

Καλησπέρα, είμαι και καινουρια εδώ και θα ήθελα να διαβάσω για την εμπειρία του να κανεις παιδί με δωρεά ωαρίων, είμαι 40 χρόνων και έχω διαγνωστεί με πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια εδώ και καιρό βέβαια. Έκανα τον προηγούμενο Δεκέμβριο μια προσπάθεια με ivf, είχα 3 ωάρια τα 2 γονιμοποιήθηκαν αλλά δεν προέκυψε εγκυμοσύνη. Έχω πάει σε 3 γιατρούς και όλοι μου λένε να σκεφτώ την εναλλακτική λύση με τα δανεικά. Υπήρξα αρκετά αρνητική στην αρχή, τελευταία έχω αλλάξει γνώμη αλλά θα ήθελα πολυ να μου πει κάποιος που το έχει ζήσει αυτό πως το βιώνει.  Πως νιώθει μια γυναίκα που έχει γεννήσει με αυτό το τρόπο; Έχει αμφιβολίες η όλα αυτά εξαφανίζονται μόλις κράτησε το παιδί στην αγκαλιά της; 

Καλως ηρθες στην ομαδα μας. Εγω θα σου πω για τη δικη μου εμπειρια. Δεν εχω ακομα παιδακι αλλα ειμαι στη 13η εβδομαδα και αυτο που εχω να πω ειναι οτι αυτο το μωρακι ειναι 100% δικο μου καο το λατρευω ηδη. Η στιγμη που ακουσα την καρδουλα δεν περιγραφεται. Το αν θα εχει δικο μου dna δε με ενδιαφερει καθολου. Στην αρχη και εγω το σκεφτηκα λιγο δε θα σου πω ψεματα. Αλλα οι αμφιβολιες εφυγαν πολυ γρηγορα. Ημουν και μικρη και ειχα χρονο να το χωνεψω  Τωρα ειμαι πανευτυχης που προχωρησα με δοτρια. Απο μενα θα παρει την τσαχπινια μου:lol:. Μην το σκεφτεσαι και μη χανεις χρονο! Προχωρα! Το μωρακι σου σε περιμενει!♥️

3 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Kαλησπερα στα ομορφα κοριτσια! Σημερα ηταν η πρωτη μερα μας στο σχολειο! Ντυθηκαμε, βαλαμε την τσαντα μας, και φυγαμε με χαρα και ανυπομονησια απ το σπιτι!

Πριν απο 3 περιπου χρονια, μια ομορφη κ ζωηρη βλαστοκυστουλα, βγηκε απο την καταψυξη και αποφοιτησε με αριστα, 5ΑΑ. Μπηκε στο ενδομητριο και μετα απο εννια μηνες, πηρε επαξια το πτυχιο της και ηρθε κι εγκατασταθηκε στο σπιτι μας. Σημερα, μετα απο δυο χρονια, ξαναμπαινει στον στιβο της εκπαιδευσης! Εχει χρονια ακομη μπροστα της. Καλη αρχη μωρο μου, ομορφο:wub:.

Ευχομαι σε ολες της βλαστοκυστες της καταψυξης, καλο πτυχιο και εις ανωτερα:)

Αχ Μαιρουλα μου τι μεγαλη συγκινηση θα πρεπει να ενιωσες! Εγω εδω συγκινηθηκα που το σκεφτηκα! Καλη σταδιορδομια λοιπον στην μπουμπουκιτσα σου! Και δωστης τα φιλια μας!♥️♥️♥️

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και τις μέλλουσες μανούλες (γιατι αυτο είμαστε…:wub:)

@MaryH πόσο όμορφη και θετική η περιγραφή που μας χάρισες! Να ειναι γερή και καλότυχη στη ζωη του! 
 

@Viv37 θα πάω για Χοριακή τη Δευτέρα στις 12/09! Αισίως «έκλεισα» την τέταρτη μερα απο την ετ…ακόμα νιώθω όμορφα και ήρεμα… αλλα δεν ξέρω πως θα είμαι κατα την 7η, 8η μερα… :D

καλό βράδυ σε όλες! :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...