Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

15 minutes ago, gigi 72 said:

Κορίτσια καλησπέρα.. Έκανα εξετάσεις αίματος για την πήξη εν όψη της καισαρικής που θα κάνω και μια τιμή βγήκε ανεβασμένη.. Αυτή του ινωδογονου.. Οι Φ.Τ είναι μέχρι 350 και εγώ έχω 573..Ο γιατρός που επικοινώνησε μαζί μου, είπε να μην ανησυχώ.. Θα την επαναλάβουμε.. Εγώ όμως ανησυχώ.. Την Δευτέρα έχω ραντεβού μαζί του ξανά.. Γνωρίζει κάποια κοπέλα κάτι? 

Καλησπέρα gigi!

Δεν γνωρίζω καθόλου για το θέμα αλλά ως τωρα επαιρνες salospir και αντιπηκτικες; μήπως επηρεασε αυτό; 

Όσο μπορείς μην ανησυχείς, αφου ο γιατρός είναι ήσυχος κάτι θα ξέρει.

Όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, chitaneta είπε:

Καλησπέρα gigi!

Δεν γνωρίζω καθόλου για το θέμα αλλά ως τωρα επαιρνες salospir και αντιπηκτικες; μήπως επηρεασε αυτό; 

Όσο μπορείς μην ανησυχείς, αφου ο γιατρός είναι ήσυχος κάτι θα ξέρει.

Όλα καλά θα πάνε!

Κάνω κάθε μέρα μια αντιπηκτικη innohep εδώ και πολλούς μήνες.. Δεν ξέρω τι επηρέασε την τιμή.. Την Δευτέρα θα μου πει και ο γιατρός μήπως ηρεμήσω.. Σε φιλώ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gigi 72 είπε:

Κάνω κάθε μέρα μια αντιπηκτικη innohep εδώ και πολλούς μήνες.. Δεν ξέρω τι επηρέασε την τιμή.. Την Δευτέρα θα μου πει και ο γιατρός μήπως ηρεμήσω.. Σε φιλώ.. 

@gigi 72 κι εμενα ηταν ανεβασμενη αυτη η εξεταση..κι εμενα ο γιατρος μου ειπε δεν ειναι τιποτα..καταλαβαινει ο οργανισμος οτι πλησιαζει ο τοκετος και πηζει το αιμα...αν καταλαβα καλα κατι τετοιο μου ειχε πει... μην σε ανησυχει αυτο...προετοιμασου για την αυπνια που ερχεται...κουτουλαω παντου..!!! Σας φιλω ολες...!!!!

  • Μου αρέσει 9

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Neli83 είπε:

@gigi 72 κι εμενα ηταν ανεβασμενη αυτη η εξεταση..κι εμενα ο γιατρος μου ειπε δεν ειναι τιποτα..καταλαβαινει ο οργανισμος οτι πλησιαζει ο τοκετος και πηζει το αιμα...αν καταλαβα καλα κατι τετοιο μου ειχε πει... μην σε ανησυχει αυτο...προετοιμασου για την αυπνια που ερχεται...κουτουλαω παντου..!!! Σας φιλω ολες...!!!!

@Neli83μου με έκανες και γέλασα με το κουτουλαω.. Να είσαι καλά και εσύ και τα νινακια σου.. Ευχαριστώ για την απάντηση.. Με καθησυχάσει.. Μωρέ και θα κουτουλαμε και μετάνοιες θα κάνουμε.. Αλλά χαλάλι.. Πες μου ότι όταν κοιτάς αυτά τα πλασματακια πως αισθάνεσαι? Φαντάζομαι ότι δεν το πιστεύεις ακόμα ότι είναι δικά σου.. Εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα με τον γιατρό.. Έχω τώρα πονακια χαμηλά πολλά.. Για να δούμε τι θα μου πει.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Neli83 είπε:

@gigi 72 κι εμενα ηταν ανεβασμενη αυτη η εξεταση..κι εμενα ο γιατρος μου ειπε δεν ειναι τιποτα..καταλαβαινει ο οργανισμος οτι πλησιαζει ο τοκετος και πηζει το αιμα...αν καταλαβα καλα κατι τετοιο μου ειχε πει... μην σε ανησυχει αυτο...προετοιμασου για την αυπνια που ερχεται...κουτουλαω παντου..!!! Σας φιλω ολες...!!!!

Εύχομαι γρήγορα να βρείτε τους ρυθμούς σας, φιλιά πολλα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, gigi 72 είπε:

@Neli83μου με έκανες και γέλασα με το κουτουλαω.. Να είσαι καλά και εσύ και τα νινακια σου.. Ευχαριστώ για την απάντηση.. Με καθησυχάσει.. Μωρέ και θα κουτουλαμε και μετάνοιες θα κάνουμε.. Αλλά χαλάλι.. Πες μου ότι όταν κοιτάς αυτά τα πλασματακια πως αισθάνεσαι? Φαντάζομαι ότι δεν το πιστεύεις ακόμα ότι είναι δικά σου.. Εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα με τον γιατρό.. Έχω τώρα πονακια χαμηλά πολλά.. Για να δούμε τι θα μου πει.. 

Δεν μπορω να σου περιγραψω το συναισθημα...θα το ζησεις πολυ συντομα αγαπη μου!!! Απο το πρωτο κλαμα στο μαιευτηριο ολα μεσα σου θα αλλαξουν!!! 

πρίν από 39 λεπτά , Villi είπε:

Εύχομαι γρήγορα να βρείτε τους ρυθμούς σας, φιλιά πολλα!!

Ευχαριστω πολυ!! Εχουμε βρει ρυθμους γιατι ειναι ησυχα μωρα αλλα ειναι ολα διπλα και τα κανω ολα μονη μου...η βοηθεια της πεθερας ειναι μονο για δουλειες σπιτιου αλλα σε καλο μου βγηκε..τους πηρα τον αερα απο την πρωτη μερα....φιλακια ....παω να ταισω!!!!

  • Μου αρέσει 6

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Neli83 said:

Δεν μπορω να σου περιγραψω το συναισθημα...θα το ζησεις πολυ συντομα αγαπη μου!!! Απο το πρωτο κλαμα στο μαιευτηριο ολα μεσα σου θα αλλαξουν!!! 

Ευχαριστω πολυ!! Εχουμε βρει ρυθμους γιατι ειναι ησυχα μωρα αλλα ειναι ολα διπλα και τα κανω ολα μονη μου...η βοηθεια της πεθερας ειναι μονο για δουλειες σπιτιου αλλα σε καλο μου βγηκε..τους πηρα τον αερα απο την πρωτη μερα....φιλακια ....παω να ταισω!!!!

Νελλη τι ωραία να ακούω τετοια νέα! 

Έχεις δίκιο, είναι όλα διπλά για σένα! 

Πλησιάζει κι εμένα η στιγμή και έχω αρχίσει να νιώθω ανυπομονεσια μαζί με καποια αγωνία...ελπίζω να πάνε όλα καλά και εύκολα. 

Φιλιά πολλά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , chitaneta είπε:

Νελλη τι ωραία να ακούω τετοια νέα! 

Έχεις δίκιο, είναι όλα διπλά για σένα! 

Πλησιάζει κι εμένα η στιγμή και έχω αρχίσει να νιώθω ανυπομονεσια μαζί με καποια αγωνία...ελπίζω να πάνε όλα καλά και εύκολα. 

Φιλιά πολλά!

Ολα καλα θα πανε αγαπημενη!!! Ευχομαι να περασουν γρηγορα οι μερες για να παρεις το θαυματακι σου αγκαλια!!!!

  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

έκανα αυχενική.... πολύ καλή....ο εξωσωματικος μου είπε να κάνουμε νιπτ ....είμαι με δοτρια αν θυμάστε 27 ετων. εσείς τι κανετε???? Αμνιο τη σκεφτήκατε???? Ο γιατρός δεν με αφήνει ενώ εγώ το σκέφτομαι γιατί φοβάμαι 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Κάνω κάθε μέρα μια αντιπηκτικη innohep εδώ και πολλούς μήνες.. Δεν ξέρω τι επηρέασε την τιμή.. Την Δευτέρα θα μου πει και ο γιατρός μήπως ηρεμήσω.. Σε φιλώ.. 

Καλησπερα

ειχα κι εγω μια τιμη ανεβασμενη,δε θυμαμαι ποια να σου πω αλλα οταν πηρα τον γιατρο πανικοβλητη,τον αιματολογο.μου ειπε γελωντας...φυσιολογικο,εισαι εγκυος και κανεις αντιπηκτικες .Θα προσπαθησω να βρω τις εξετασεις κ θα σου πω. Με το καλο το μωρακι σου!


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Καλησπερα

ειχα κι εγω μια τιμη ανεβασμενη,δε θυμαμαι ποια να σου πω αλλα οταν πηρα τον γιατρο πανικοβλητη,τον αιματολογο.μου ειπε γελωντας...φυσιολογικο,εισαι εγκυος και κανεις αντιπηκτικες .Θα προσπαθησω να βρω τις εξετασεις κ θα σου πω. Με το καλο το μωρακι σου!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση καλή μου.. Θα περιμένω να μου πεις ποια ήταν. Σ'ευχαριστω επίσης για τις ευχές.. Να είσαι πάντα καλά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2022 at 12:50 ΜΜ, Viv37 είπε:

 

Οταν λες θα επαναλαβετε την προσπαθεια εννοεις αναμονη απο την αρχη για αλλη δοτρια; Αχ θα μας τρελλανουν! 

Δεν μου το διευκρίνισαν να σου πω την αλήθεια αλλά αν είναι να πάρω μια παίρνω και με τα δικά μου. Αν πάρεις μόνο μια σημαίνει ότι κάτι δεν πήγε καλά οπότε , χωρίς έξτρα χρέωση μου είπαν ότι επαναλαμβάνεται η προσπάθεια. Ελπίζω να μην πέσω σε αυτή την περίπτωση. Από οτι έχω καταλάβει και από τα άλλα κορίτσια το πιο συνηθισμένο είναι 3. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, geozak είπε:

έκανα αυχενική.... πολύ καλή....ο εξωσωματικος μου είπε να κάνουμε νιπτ ....είμαι με δοτρια αν θυμάστε 27 ετων. εσείς τι κανετε???? Αμνιο τη σκεφτήκατε???? Ο γιατρός δεν με αφήνει ενώ εγώ το σκέφτομαι γιατί φοβάμαι 

Καλησπέρα, εγώ έκανα μόνο νιπτ. Αμνιο  οχι δεν τη σκέφτηκα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι και καινουρια εδώ και θα ήθελα να διαβάσω για την εμπειρία του να κανεις παιδί με δωρεά ωαρίων, είμαι 40 χρόνων και έχω διαγνωστεί με πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια εδώ και καιρό βέβαια. Έκανα τον προηγούμενο Δεκέμβριο μια προσπάθεια με ivf, είχα 3 ωάρια τα 2 γονιμοποιήθηκαν αλλά δεν προέκυψε εγκυμοσύνη. Έχω πάει σε 3 γιατρούς και όλοι μου λένε να σκεφτώ την εναλλακτική λύση με τα δανεικά. Υπήρξα αρκετά αρνητική στην αρχή, τελευταία έχω αλλάξει γνώμη αλλά θα ήθελα πολυ να μου πει κάποιος που το έχει ζήσει αυτό πως το βιώνει.  Πως νιώθει μια γυναίκα που έχει γεννήσει με αυτό το τρόπο; Έχει αμφιβολίες η όλα αυτά εξαφανίζονται μόλις κράτησε το παιδί στην αγκαλιά της; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Theodo είπε:

Καλησπέρα, είμαι και καινουρια εδώ και θα ήθελα να διαβάσω για την εμπειρία του να κανεις παιδί με δωρεά ωαρίων, είμαι 40 χρόνων και έχω διαγνωστεί με πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια εδώ και καιρό βέβαια. Έκανα τον προηγούμενο Δεκέμβριο μια προσπάθεια με ivf, είχα 3 ωάρια τα 2 γονιμοποιήθηκαν αλλά δεν προέκυψε εγκυμοσύνη. Έχω πάει σε 3 γιατρούς και όλοι μου λένε να σκεφτώ την εναλλακτική λύση με τα δανεικά. Υπήρξα αρκετά αρνητική στην αρχή, τελευταία έχω αλλάξει γνώμη αλλά θα ήθελα πολυ να μου πει κάποιος που το έχει ζήσει αυτό πως το βιώνει.  Πως νιώθει μια γυναίκα που έχει γεννήσει με αυτό το τρόπο; Έχει αμφιβολίες η όλα αυτά εξαφανίζονται μόλις κράτησε το παιδί στην αγκαλιά της; 

Καλησπερα!! Εγω γεννησα πριν μια εβδομαδα τα διδυμακια μου!! Εγω βεβαια δεν ειχα καμια αμφιβολια απο την αρχη αλλα νομιζω οτι απο την στιγμη που θα τα καταφερεις και θα μεινεις εγκυος θα τα ξεχασεις ολα..δεν το συζητω για την στιγμη που θα γεννηθει το μωρακι και θα το παρεις αγκαλια!! Κανενας δεν μπορει να αμφισβητησει οτι αυτα τα παιδια ειναι δικα μου...ευχομαι να το παρεις συντομα αποφαση,να εισαι σιγουρη πριν προχωρησεις και να ζησεις αυτο το θαυμα!!

  • Μου αρέσει 10

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...