Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      εχεις παιδακι;

      ηταν οι μοναδικες εγκυμοσυνες σου;καιρος προσπαθειων;

      κ η αλλη ετσι τοσο νωρις ηταν;ειχες κανει υπερηχο;

      ενδοκρινολογο μπορεις να πας,κ αιματολογο-ανοσολογο

      κ καποιες βασικες εξετασεις ο συζυγος

      για βιοχημικη μπορει να ειναι κ θεμα προγεστερονης μηπως ειχες ελεγξει;η στη μητρα αλλα πιστευω θα σου ειχε πει κτ ο γιατρος

      Εχω ενα παιδακι ναι...μετραω 3 εγκυμοσυνες πλεον και οι 2 οδηγησαν σε αποβολη...η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ ευκολη δεν ειχα τετοιου ειδπυς θεματα και ηταν πριν 3 χρονια...η 2η και η 3η ηταν μια τον οκτωβρη και μια τωρα...δεν δυσκολευτηκα στην συλληψη...στην 2η στον 2ο μηνα προσπαθειων και τωρα στον 1ο μηνα κατευθειαν...αλλα και οι 2 δεν πηγαν καλα...τωρα στην τριτη εγκυμοσυνη με ειχε ξεκινησει απο την αρχη utrogestan ο γιατρος..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

καλησπερα καλα ειμαστε.Η μικρη ειναι.δεκαοχτω μηνων και ακομη δεν κοιμαται τα βραδυα. Ξυπνα ανα διωρο.Εγω εδω και αρκετους μηνες δουλευω γι αυτο.κι εχω χαθει .Και κανω και καποια πραγματα στον τομεα μου. Τα κοριτσακια απεναντι μεγαλωσαν κ πια χαιρετανε τη μικρη μου!καθε φορα που τα βλεπω θυμαμαι το καλο.που μου εκαναν!

 

Καλησπερα. Βρε την ξενυχτισσα! Τωρα που δουλευεις φανταζομαι θα εινια δυσκολο να ξυπνας καθε τοσο. 

Ειδες πως τα φερνει η ζωη? Τα κοριτσια που σταθηκαν  εμπνευση για τον αγωνα σου, θα γινουν και φιλεναδες της μπουμπους. Ωραια πραγματα!

Κοριτσια ειχα μια συντομη συνομιλια με την Gria Κota. Mου ειπε να σας πω οτι σας αγαπαει πολυ, κι οτι σας ευχεται  με όλη της  την καρδιά μόνο χαμόγελα και χαρές. Απλως ειναι σε περιεργη φαση , δεν ειναι πολυ καλα και δεν μπαινει στο φορουμ. Καποια στιγμη θα γραψει και θα σας τα πει 

5 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Γλυκά μου κορίτσια καλημέρα... ΈΓΙΝΑ ΜΑΝΟΎΛΑ... Χθες στις 09.35 η ώρα , 22-9-22 έφερα στον κόσμο την κορούλα μου.. 2880 βάρος.. Γέννησα με καισαρική και επισκληριδιο αναισθησία.. Δεν κατάλαβα τίποτα.. Στα αυτιά μου αντηχουσε μόνο το πρώτο κλάμα του μωρού μου και στα μάτια μου η μορφή του μόνο.. Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλασματακι είναι δικό μου..Μια πανέμορφη μικροσκοπική κουκλίτσα.. Σήμερα σηκώθηκα, περπάτησα, πονάω βέβαια αλλά θα περάσει.. Εύχομαι όλες σας να ζήσετε αυτό το θαύμα.. Σας φιλώ γλυκά 

Να σου ζησει η κουκλιτσα σου! Καλοτυχη να ειναι και υγιης! Καλη αναρρωση και σε σενα. Αυτα θα περασουν κι οι πονοι και η ταλαιπωρια. Τα κιλα της μια χαρα. Τοσο ηταν κι η μικρη μου

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

7 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Γλυκά μου κορίτσια καλημέρα... ΈΓΙΝΑ ΜΑΝΟΎΛΑ... Χθες στις 09.35 η ώρα , 22-9-22 έφερα στον κόσμο την κορούλα μου.. 2880 βάρος.. Γέννησα με καισαρική και επισκληριδιο αναισθησία.. Δεν κατάλαβα τίποτα.. Στα αυτιά μου αντηχουσε μόνο το πρώτο κλάμα του μωρού μου και στα μάτια μου η μορφή του μόνο.. Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλασματακι είναι δικό μου..Μια πανέμορφη μικροσκοπική κουκλίτσα.. Σήμερα σηκώθηκα, περπάτησα, πονάω βέβαια αλλά θα περάσει.. Εύχομαι όλες σας να ζήσετε αυτό το θαύμα.. Σας φιλώ γλυκά 

Τί γλυκά νέα!!!:x

Τί ευτυχία!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Γλυκά μου κορίτσια καλημέρα... ΈΓΙΝΑ ΜΑΝΟΎΛΑ... Χθες στις 09.35 η ώρα , 22-9-22 έφερα στον κόσμο την κορούλα μου.. 2880 βάρος.. Γέννησα με καισαρική και επισκληριδιο αναισθησία.. Δεν κατάλαβα τίποτα.. Στα αυτιά μου αντηχουσε μόνο το πρώτο κλάμα του μωρού μου και στα μάτια μου η μορφή του μόνο.. Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλασματακι είναι δικό μου..Μια πανέμορφη μικροσκοπική κουκλίτσα.. Σήμερα σηκώθηκα, περπάτησα, πονάω βέβαια αλλά θα περάσει.. Εύχομαι όλες σας να ζήσετε αυτό το θαύμα.. Σας φιλώ γλυκά 

Να σου ζήσει, συγχαρητήρια σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες , γλυκιά μανούλα να την χαίρεσαι να περάσετε μία υπέροχη ζωή όλοι μαζί, φαντάζομαι το συναίσθημα πού θα νιώθεις !!δεν υπάρχουν λόγια μας έκανες όλους χαρούμενους 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Αγαπημένη όλα καλά!!! Δεν χάθηκα!... Μπαίνω άμα τακτά χρονικά διαστήματα και πετιέμαι κι εγώ όπου βρω ευκαιρία! Χαχαχαχαχα Τίποτα... Κανένα νέο! Όπως με άφησες, έτσι είμαι! :lol: Εσύ πώς είσαι γλυκούλα μου; Μεγάλωσε η κοιλίτσα; ❤️

Μεγαλωνει μεγαλωνει! Νομιζω οτι ειμαι η μονη που εβαλα κιλα σε περιοδο αναγουλας! Χαχαχα!

 

9 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Γλυκά μου κορίτσια καλημέρα... ΈΓΙΝΑ ΜΑΝΟΎΛΑ... Χθες στις 09.35 η ώρα , 22-9-22 έφερα στον κόσμο την κορούλα μου.. 2880 βάρος.. Γέννησα με καισαρική και επισκληριδιο αναισθησία.. Δεν κατάλαβα τίποτα.. Στα αυτιά μου αντηχουσε μόνο το πρώτο κλάμα του μωρού μου και στα μάτια μου η μορφή του μόνο.. Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλασματακι είναι δικό μου..Μια πανέμορφη μικροσκοπική κουκλίτσα.. Σήμερα σηκώθηκα, περπάτησα, πονάω βέβαια αλλά θα περάσει.. Εύχομαι όλες σας να ζήσετε αυτό το θαύμα.. Σας φιλώ γλυκά 

Gigi μου!!! Τι υπεροχα νεα!!!!!!! Να σου ζησει η κουκλιτσα σου η ομορφη και να τη χαιρεσαι!! Να ειναι παντα τυχερη χανογελαστη κι ευτυχισμενη! Να της δωσεις ενα τεραστιο φιλι απ ολες μας!♥️

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Μεγαλωνει μεγαλωνει! Νομιζω οτι ειμαι η μονη που εβαλα κιλα σε περιοδο αναγουλας! Χαχαχα!

Πίστεψε με δεν είσαι η μόνη.. τα ίδια κι εγώ :-D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/9/2022 at 8:21 ΠΜ, Smaro79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά. Σας γράφω μετά από πολύ καιρό για να σας πω τα νέα μου. Είμαι με διπλή δωρεα κ δυστυχώς τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν τόσο καλά όσο θα περίμενα...

25 Ιουλίου έγινε η ωοληψια της δοτριας, κ αρχές Αυγούστου μίλησα με τον γιατρό για να μάθω πόσα εμβρυα κατάφερα να πάρω... Πρώτο σοκ...δύο εμβρυα.  Το τι κλάμα έριξα δεν λέγεται,  ούτε όταν χώρισα τόση στεναχώρια.  Ο γιατρός το απέδωσε  στο σπερμα.  Αρχίζω λοιπόν προετοιμασία , φαρμακα,  υπερηχους εξετάσεις.  Θεωρώ δεδομένο ότι είναι βλαστοκυστες και σε ένα ραντεβού με το γιατρό λίγο πριν την ετ κάνω μια ερώτηση ρητορική χωρίς να περιμένω απάντηση κ δεύτερο σοκ... 2 εμβρυα day 3.  Αντε τώρα να το διαχειριστεις αυτό... δότης κ δοτρια 2 day 3...

Σκέφτηκα να μην προχωρήσω αλλά τελικά έκανα ετ την Παρασκευή.  Το άγχος έχει χτυπήσει ταβάνι κ φυσικά δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για το αποτέλεσμα. 

Την ημέρα της ετ μίλησα με την εμβρυολογο η οποία μου είπε ότι το σπερμα δεν είχε πρόβλημα. Μου έδωσε γραπτή ενημέρωση των εμβρύων, τα αξιολογησαν grade 1 8 κυττάρων αν κ μένα δεν μου γεμίζουν το μάτι. Η εμβρυολογος ήταν σίγουρη ότι αν τα αφηνε θα προχωρούσαν σε βλαστοκυστες αλλά δεν ήθελε να πάρει το ρίσκο.

Αυτά τα νέα μου, τώρα σπίτι κ αναμονή. Το μόνο που κάνω, κ δεν βοηθάει η αλήθεια είναι, είναι να ψάχνω σε αλλα φορουμ για κορίτσια που πέτυχαν με day 3. Καλή συνέχεια σε όσες προσπαθούν κ με το καλό σε όσες είναι εγκυουλες!!! 

Να εισαι αισιοδοξη. Ολα γινονται για καποιο λογο και το day 3 δεν σημαινει αποτυχια τοσες εγιναν μανουλες με day 3 , εμενα μια φιλη μου πριν απο λιγο καιρο γεννησε το παιδακι της με day 3 και με την πρωτη! Να εχεις πιστη και καλη ψυχολογια σε αυτα τα εμβρυακια θα ειναι το μωρακι σου! 

21 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Γλυκά μου κορίτσια καλημέρα... ΈΓΙΝΑ ΜΑΝΟΎΛΑ... Χθες στις 09.35 η ώρα , 22-9-22 έφερα στον κόσμο την κορούλα μου.. 2880 βάρος.. Γέννησα με καισαρική και επισκληριδιο αναισθησία.. Δεν κατάλαβα τίποτα.. Στα αυτιά μου αντηχουσε μόνο το πρώτο κλάμα του μωρού μου και στα μάτια μου η μορφή του μόνο.. Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλασματακι είναι δικό μου..Μια πανέμορφη μικροσκοπική κουκλίτσα.. Σήμερα σηκώθηκα, περπάτησα, πονάω βέβαια αλλά θα περάσει.. Εύχομαι όλες σας να ζήσετε αυτό το θαύμα.. Σας φιλώ γλυκά 

Να σου ζησει το κοριτσακι σου να εχετε μια γλυκεια και χαρουμενη πορεια απο δω και περα! ♥️♥️♥️

Μεχρι στιγμης ο Σεπτεμβρης ειναι ξεθεωτικος! Ειχα ολη αυτη την στεναχωρια με το ενδομητριο που δεν ειχε την επιθυμητη παχυνση ( ακουσον ακουσον απο πολυ παχυ ενδομητριο που ειχα μια ζωη ξαφνικα ειναι λεπτο!) και ειμαι και σε καινουρια σχολεια φετος ευτυχως στην πολη μου μεσα αλλα αυτη τη φορα στην πρωτοβαθμια και σε νηπιαγωγεια ( ειμαι καθηγητρια αγγλικων)...και ναι τα νηπια κανουν αγγλικα απο περυσι σε ολη την ελλαδα! Η στεναχωρια μου για τον προηγουμενο κυκλο εχει απαλυνθει- καθως ολα γινονται για καποιο λογο. Στην προσαρμογη νηπιων και προνηπιων επρεπε να ειμαι παρουσα καθως ειναι και 25 τα τμηματα μιας και ειναι καινουριο ηλικιακο γκρουπ για εμενα οποτε ορθα δεν εγινε στην αρχη του Σεπτεμβρη. Τελικα πηγα και σε δευτερο γιατρο το μετρησε 1,5mm μεγαλυτερο απο τον εξωσωματικο αλλα συμφωνησε πως δεν ειναι καλος κυκλος μου εκανε και υπερηχο ανω και κατω κοιλιας ( ειναι πολυ καλος γυναικολογος) τσεκαρε τις ωοθηκες για κυστες αλλα ηταν μια χαρα εκανα και ωορηξια με 6 σικλακουρ την ημερα τελικα , αυτο το αφηνω ασχολιαστο. Σημερα αδιαθετησα και ευχομαι αυτος ο κυκλος να ειναι και ο τυχερος. Θα ηθελα τη γνωμη σας σε κατι. Ειπα στο γιατρο μου να παμε σε φυσικο κυκλο και οχι με φαρμακα γιατι και την προηγουμενη με δικα μου που ειχα ενα ποκυ καλο ενδομητριο αυτο καναμε. Καθως φαινεται τα φαρμακα δεν μου ταιριαζουν. Τι κετε να επιμεινω σε αυτο; Ή να κανω παλι αυτο που προτεινε και την προηγουμενη φορα δηλαδη τεχνητο;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, gigi 72 είπε:

Γλυκά μου κορίτσια καλημέρα... ΈΓΙΝΑ ΜΑΝΟΎΛΑ... Χθες στις 09.35 η ώρα , 22-9-22 έφερα στον κόσμο την κορούλα μου.. 2880 βάρος.. Γέννησα με καισαρική και επισκληριδιο αναισθησία.. Δεν κατάλαβα τίποτα.. Στα αυτιά μου αντηχουσε μόνο το πρώτο κλάμα του μωρού μου και στα μάτια μου η μορφή του μόνο.. Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλασματακι είναι δικό μου..Μια πανέμορφη μικροσκοπική κουκλίτσα.. Σήμερα σηκώθηκα, περπάτησα, πονάω βέβαια αλλά θα περάσει.. Εύχομαι όλες σας να ζήσετε αυτό το θαύμα.. Σας φιλώ γλυκά 

Συγχαρητήρια αγαπημένη! Να τη χαίρεστε και να είναι υγιής και καλότυχη στη ζωή της!!!! ❤️❤️❤️ Να της δώσεις ένα γλυκό φιλάκι από όλες μας!!!!❤️

1 hour ago, dreamy είπε:

Να εισαι αισιοδοξη. Ολα γινονται για καποιο λογο και το day 3 δεν σημαινει αποτυχια τοσες εγιναν μανουλες με day 3 , εμενα μια φιλη μου πριν απο λιγο καιρο γεννησε το παιδακι της με day 3 και με την πρωτη! Να εχεις πιστη και καλη ψυχολογια σε αυτα τα εμβρυακια θα ειναι το μωρακι σου! 

Να σου ζησει το κοριτσακι σου να εχετε μια γλυκεια και χαρουμενη πορεια απο δω και περα! ♥️♥️♥️

Μεχρι στιγμης ο Σεπτεμβρης ειναι ξεθεωτικος! Ειχα ολη αυτη την στεναχωρια με το ενδομητριο που δεν ειχε την επιθυμητη παχυνση ( ακουσον ακουσον απο πολυ παχυ ενδομητριο που ειχα μια ζωη ξαφνικα ειναι λεπτο!) και ειμαι και σε καινουρια σχολεια φετος ευτυχως στην πολη μου μεσα αλλα αυτη τη φορα στην πρωτοβαθμια και σε νηπιαγωγεια ( ειμαι καθηγητρια αγγλικων)...και ναι τα νηπια κανουν αγγλικα απο περυσι σε ολη την ελλαδα! Η στεναχωρια μου για τον προηγουμενο κυκλο εχει απαλυνθει- καθως ολα γινονται για καποιο λογο. Στην προσαρμογη νηπιων και προνηπιων επρεπε να ειμαι παρουσα καθως ειναι και 25 τα τμηματα μιας και ειναι καινουριο ηλικιακο γκρουπ για εμενα οποτε ορθα δεν εγινε στην αρχη του Σεπτεμβρη. Τελικα πηγα και σε δευτερο γιατρο το μετρησε 1,5mm μεγαλυτερο απο τον εξωσωματικο αλλα συμφωνησε πως δεν ειναι καλος κυκλος μου εκανε και υπερηχο ανω και κατω κοιλιας ( ειναι πολυ καλος γυναικολογος) τσεκαρε τις ωοθηκες για κυστες αλλα ηταν μια χαρα εκανα και ωορηξια με 6 σικλακουρ την ημερα τελικα , αυτο το αφηνω ασχολιαστο. Σημερα αδιαθετησα και ευχομαι αυτος ο κυκλος να ειναι και ο τυχερος. Θα ηθελα τη γνωμη σας σε κατι. Ειπα στο γιατρο μου να παμε σε φυσικο κυκλο και οχι με φαρμακα γιατι και την προηγουμενη με δικα μου που ειχα ενα ποκυ καλο ενδομητριο αυτο καναμε. Καθως φαινεται τα φαρμακα δεν μου ταιριαζουν. Τι κετε να επιμεινω σε αυτο; Ή να κανω παλι αυτο που προτεινε και την προηγουμενη φορα δηλαδη τεχνητο;

Κι εγώ με cyclacur κάνω κανονική ωορρηξία! Μέχρι κ τρία ωοθυλάκια έχω βγάλει με cyclacur. Αφού ο γιατρός φοβήθηκε ότι μπερδεύτηκα και έπαιρνα άλλα φάρμακα. Του τρελού δηλαδή! Είχα δοκιμάσει κ σε φυσικό αλλά τελικά ήθελα ένα μπουσταρισμα για την πάχυνση του ενδομητρίου. Πιθανότατα η πιο ασφαλής λύση για εμένα είναι οι αρβεκαπ, αλλά θα δούμε. Πάντως δεν έχεις να χάσεις κάτι να δοκιμάσεις μια προετοιμασία σε φυσικό. Οκ, θα κάνεις κάποιες αιμοληψιες και κάποιους υπέρηχους αλλά δεν θα επιβαρυνθείς με φάρμακα. Και αν δεν κάτσει, πας με αρβεκαπ όπως συμβαίνει συχνά. Ο γιατρός όταν λέει τεχνητό εννοεί με cyclacur ή αρβεκαπ και cyclacur ;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , marina_86 είπε:

Συγχαρητήρια αγαπημένη! Να τη χαίρεστε και να είναι υγιής και καλότυχη στη ζωή της!!!! ❤️❤️❤️ Να της δώσεις ένα γλυκό φιλάκι από όλες μας!!!!❤️

Κι εγώ με cyclacur κάνω κανονική ωορρηξία! Μέχρι κ τρία ωοθυλάκια έχω βγάλει με cyclacur. Αφού ο γιατρός φοβήθηκε ότι μπερδεύτηκα και έπαιρνα άλλα φάρμακα. Του τρελού δηλαδή! Είχα δοκιμάσει κ σε φυσικό αλλά τελικά ήθελα ένα μπουσταρισμα για την πάχυνση του ενδομητρίου. Πιθανότατα η πιο ασφαλής λύση για εμένα είναι οι αρβεκαπ, αλλά θα δούμε. Πάντως δεν έχεις να χάσεις κάτι να δοκιμάσεις μια προετοιμασία σε φυσικό. Οκ, θα κάνεις κάποιες αιμοληψιες και κάποιους υπέρηχους αλλά δεν θα επιβαρυνθείς με φάρμακα. Και αν δεν κάτσει, πας με αρβεκαπ όπως συμβαίνει συχνά. Ο γιατρός όταν λέει τεχνητό εννοεί με cyclacur ή αρβεκαπ και cyclacur ;

Αχ αγαπημενη δεν ειμαι η μονη τουλαχιστον υπαρχουν και αλλες που αντιδρουν ετσι στα cyclacur. Εννοει ειτε το ενα είτε το αλλο. Αντι για αβερκαπ τον Αυγουστο με εβαλε να παρω αντισυλληπτικα για 21 μερες - το οποιο πιστευω πως συνεβαλε στο λεπτο ενδομητριο. Δεν εχω παρει ποτε αντισυλληπτικα παρα μια ακομα φορα πριν απο ενα χρονο και παλι μετα απο τον ενα μηνα το ενδομητριο ηταν λεπτο και αφησαμε ενα κυκλο να περασει και πηαωμε με φυσικο. Δεν θελω να γκρινιαζω αλλα οταν το εχουμε δει μια φορα να συμβαινει γιατι να το επαναλαβουμε; Ναι πραγματι με φυσικο θα κανω καποιους υπερηχους παραπανω και αιμολιψιες! Αχ ειδομεν!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2022 at 10:26 ΠΜ, gigi 72 είπε:

Γλυκά μου κορίτσια καλημέρα... ΈΓΙΝΑ ΜΑΝΟΎΛΑ... Χθες στις 09.35 η ώρα , 22-9-22 έφερα στον κόσμο την κορούλα μου.. 2880 βάρος.. Γέννησα με καισαρική και επισκληριδιο αναισθησία.. Δεν κατάλαβα τίποτα.. Στα αυτιά μου αντηχουσε μόνο το πρώτο κλάμα του μωρού μου και στα μάτια μου η μορφή του μόνο.. Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλασματακι είναι δικό μου..Μια πανέμορφη μικροσκοπική κουκλίτσα.. Σήμερα σηκώθηκα, περπάτησα, πονάω βέβαια αλλά θα περάσει.. Εύχομαι όλες σας να ζήσετε αυτό το θαύμα.. Σας φιλώ γλυκά 

Γλυκια μανουλα να σου ζησει η κορουλα σου!!! Να ειναι γερη και εσυ να εισαι σιδερενια!!Γρηγορη αναρρωση σου ευχομαι!!! Ζησε την καθε στιγμη!!! ❤

  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, dreamy είπε:

Να εισαι αισιοδοξη. Ολα γινονται για καποιο λογο και το day 3 δεν σημαινει αποτυχια τοσες εγιναν μανουλες με day 3 , εμενα μια φιλη μου πριν απο λιγο καιρο γεννησε το παιδακι της με day 3 και με την πρωτη! Να εχεις πιστη και καλη ψυχολογια σε αυτα τα εμβρυακια θα ειναι το μωρακι σου! 

Να σου ζησει το κοριτσακι σου να εχετε μια γλυκεια και χαρουμενη πορεια απο δω και περα! ♥️♥️♥️

Μεχρι στιγμης ο Σεπτεμβρης ειναι ξεθεωτικος! Ειχα ολη αυτη την στεναχωρια με το ενδομητριο που δεν ειχε την επιθυμητη παχυνση ( ακουσον ακουσον απο πολυ παχυ ενδομητριο που ειχα μια ζωη ξαφνικα ειναι λεπτο!) και ειμαι και σε καινουρια σχολεια φετος ευτυχως στην πολη μου μεσα αλλα αυτη τη φορα στην πρωτοβαθμια και σε νηπιαγωγεια ( ειμαι καθηγητρια αγγλικων)...και ναι τα νηπια κανουν αγγλικα απο περυσι σε ολη την ελλαδα! Η στεναχωρια μου για τον προηγουμενο κυκλο εχει απαλυνθει- καθως ολα γινονται για καποιο λογο. Στην προσαρμογη νηπιων και προνηπιων επρεπε να ειμαι παρουσα καθως ειναι και 25 τα τμηματα μιας και ειναι καινουριο ηλικιακο γκρουπ για εμενα οποτε ορθα δεν εγινε στην αρχη του Σεπτεμβρη. Τελικα πηγα και σε δευτερο γιατρο το μετρησε 1,5mm μεγαλυτερο απο τον εξωσωματικο αλλα συμφωνησε πως δεν ειναι καλος κυκλος μου εκανε και υπερηχο ανω και κατω κοιλιας ( ειναι πολυ καλος γυναικολογος) τσεκαρε τις ωοθηκες για κυστες αλλα ηταν μια χαρα εκανα και ωορηξια με 6 σικλακουρ την ημερα τελικα , αυτο το αφηνω ασχολιαστο. Σημερα αδιαθετησα και ευχομαι αυτος ο κυκλος να ειναι και ο τυχερος. Θα ηθελα τη γνωμη σας σε κατι. Ειπα στο γιατρο μου να παμε σε φυσικο κυκλο και οχι με φαρμακα γιατι και την προηγουμενη με δικα μου που ειχα ενα ποκυ καλο ενδομητριο αυτο καναμε. Καθως φαινεται τα φαρμακα δεν μου ταιριαζουν. Τι κετε να επιμεινω σε αυτο; Ή να κανω παλι αυτο που προτεινε και την προηγουμενη φορα δηλαδη τεχνητο;

Σε ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Αυτό προσπαθώ,  να είμαι αισιόδοξη. Καλή αρχή κ μακάρι να πάνε όλα καλά σε αυτόν τον κύκλο κ να προχωρήσεις σε ετ με θετικό αποτέλεσμα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@gigi 72Πόσο μα πόσο όμορφο να διαβάζουμε τέτοια ευχάριστα νέα και να χαιρόμαστε όλες και να παίρνουμε θάρρος!!;

πολλά πολλά συγχαρητήρια και απο εμένα λοιπόν εύχομαι να ειναι υγιέστατη και φωτεινή η μπεμπούλα σας σε όλη της τη ζωη και μαζί της φυσικά και εσείς!:wub: 
@Smaro79 σου εύχομαι ολόψυχα να εχεις την Τρίτη μια πολύ καλή θετικότατη χοριακη!!!

Και σε όλες μα όλες μας εγκυουλες η μή ακόμη, ΒΑΣΤΑΤΕ ΓΕΡΑ!!! ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ! είναι θέμα χρόνου!!!

:wub: :wub: :wub:
 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

@gigi 72 μου να σου ζήσει!!! Απόλαυσε το ταξίδι της μητρότητας που τώρα ξεκινάει. Γέμισε η αγκαλίτσα σου τώρα και κρατάς την ευτυχία στα χέρια σου!! 

@dreamy ειμσι κ εγώ μια ταλαιπωρη που και ωορρηξία έκανα και κύστες με τα σικλακουρ. Η arvekap σε εμένα λειτούργησε όταν επί δύο κύκλους έκανα ωορρηξία. Μου πρότεινε κ εμένα ο γιατρός μήπως την επόμενη ετ την κάνουμε σε εντελώς φυσικό κύκλο. Βέβαια θέμα με το ενδομήτριο δεν έχω είναι παχύ παχύ και αφράτο. Αν και τα φάρμακα με κάνουν να νιώθω σιγουριά δεν σου κρύβω ότι όταν με το καλό προχωρήσω θα εμπιστευτώ τον γιατρό κ θα προχωρήσω σε φυσικό κύκλο. Ας τα δοκιμασουμε κ αυτό έτσι να δούμε πως είναι ρε παιδί μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Live, Love, Laugh είπε:

@gigi 72Πόσο μα πόσο όμορφο να διαβάζουμε τέτοια ευχάριστα νέα και να χαιρόμαστε όλες και να παίρνουμε θάρρος!!;

πολλά πολλά συγχαρητήρια και απο εμένα λοιπόν εύχομαι να ειναι υγιέστατη και φωτεινή η μπεμπούλα σας σε όλη της τη ζωη και μαζί της φυσικά και εσείς!:wub: 
@Smaro79 σου εύχομαι ολόψυχα να εχεις την Τρίτη μια πολύ καλή θετικότατη χοριακη!!!

Και σε όλες μα όλες μας εγκυουλες η μή ακόμη, ΒΑΣΤΑΤΕ ΓΕΡΑ!!! ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ! είναι θέμα χρόνου!!!

:wub: :wub: :wub:
 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2022 at 10:26 AM, gigi 72 said:

Γλυκά μου κορίτσια καλημέρα... ΈΓΙΝΑ ΜΑΝΟΎΛΑ... Χθες στις 09.35 η ώρα , 22-9-22 έφερα στον κόσμο την κορούλα μου.. 2880 βάρος.. Γέννησα με καισαρική και επισκληριδιο αναισθησία.. Δεν κατάλαβα τίποτα.. Στα αυτιά μου αντηχουσε μόνο το πρώτο κλάμα του μωρού μου και στα μάτια μου η μορφή του μόνο.. Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλασματακι είναι δικό μου..Μια πανέμορφη μικροσκοπική κουκλίτσα.. Σήμερα σηκώθηκα, περπάτησα, πονάω βέβαια αλλά θα περάσει.. Εύχομαι όλες σας να ζήσετε αυτό το θαύμα.. Σας φιλώ γλυκά 

Καλή μου Gigi να τη χαίρεστε την μικρούλα σας!!! Να ναι πάντα καλά και γερή!

Είχα μέρες να μπω και τώρα το είδα!

Να είσαι καλά κι εσύ κσι να έχεις γρηγορη ανάρρωση!

Μια μεγάλη αγκαλιά ❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2022 at 7:02 ΠΜ, Villi είπε:

Πίστεψε με δεν είσαι η μόνη.. τα ίδια κι εγώ :-D

Ουφ ευτυχως! Ειχα αρχισει να ανησυχω!!!

 

On 24/9/2022 at 7:19 ΠΜ, dreamy είπε:

Να εισαι αισιοδοξη. Ολα γινονται για καποιο λογο και το day 3 δεν σημαινει αποτυχια τοσες εγιναν μανουλες με day 3 , εμενα μια φιλη μου πριν απο λιγο καιρο γεννησε το παιδακι της με day 3 και με την πρωτη! Να εχεις πιστη και καλη ψυχολογια σε αυτα τα εμβρυακια θα ειναι το μωρακι σου! 

Να σου ζησει το κοριτσακι σου να εχετε μια γλυκεια και χαρουμενη πορεια απο δω και περα! ♥️♥️♥️

Μεχρι στιγμης ο Σεπτεμβρης ειναι ξεθεωτικος! Ειχα ολη αυτη την στεναχωρια με το ενδομητριο που δεν ειχε την επιθυμητη παχυνση ( ακουσον ακουσον απο πολυ παχυ ενδομητριο που ειχα μια ζωη ξαφνικα ειναι λεπτο!) και ειμαι και σε καινουρια σχολεια φετος ευτυχως στην πολη μου μεσα αλλα αυτη τη φορα στην πρωτοβαθμια και σε νηπιαγωγεια ( ειμαι καθηγητρια αγγλικων)...και ναι τα νηπια κανουν αγγλικα απο περυσι σε ολη την ελλαδα! Η στεναχωρια μου για τον προηγουμενο κυκλο εχει απαλυνθει- καθως ολα γινονται για καποιο λογο. Στην προσαρμογη νηπιων και προνηπιων επρεπε να ειμαι παρουσα καθως ειναι και 25 τα τμηματα μιας και ειναι καινουριο ηλικιακο γκρουπ για εμενα οποτε ορθα δεν εγινε στην αρχη του Σεπτεμβρη. Τελικα πηγα και σε δευτερο γιατρο το μετρησε 1,5mm μεγαλυτερο απο τον εξωσωματικο αλλα συμφωνησε πως δεν ειναι καλος κυκλος μου εκανε και υπερηχο ανω και κατω κοιλιας ( ειναι πολυ καλος γυναικολογος) τσεκαρε τις ωοθηκες για κυστες αλλα ηταν μια χαρα εκανα και ωορηξια με 6 σικλακουρ την ημερα τελικα , αυτο το αφηνω ασχολιαστο. Σημερα αδιαθετησα και ευχομαι αυτος ο κυκλος να ειναι και ο τυχερος. Θα ηθελα τη γνωμη σας σε κατι. Ειπα στο γιατρο μου να παμε σε φυσικο κυκλο και οχι με φαρμακα γιατι και την προηγουμενη με δικα μου που ειχα ενα ποκυ καλο ενδομητριο αυτο καναμε. Καθως φαινεται τα φαρμακα δεν μου ταιριαζουν. Τι κετε να επιμεινω σε αυτο; Ή να κανω παλι αυτο που προτεινε και την προηγουμενη φορα δηλαδη τεχνητο;

Ο γιατρος τι σου λεει; Για πιο λογο προτιμαει τον τεχνητο; Γενικα πολυ καλα αποτελεσματα στην παχυνση του ενδομητριου φερνουν τα dermestril. Μηπως αν επιμενει για τεχνητο να του ζητησεις να τα συνδυασετε με τα cyclacur? Ειναι δυσευρετα βεβαια αλλα κανουν πολυ καλη δουλεια. Παντωε το οτι ειχες λεπτο ενδομητριο μια φορα δε σημαινει κατι. Συμβαινει κανια φορα. Την επομενη το πιο ποθανο ειναι να ξαναεχεις παχυ οποια μεθοδο κ αν διαλεξεις τελικα

On 23/9/2022 at 3:52 ΜΜ, MaryH είπε:

Καλησπερα. Βρε την ξενυχτισσα! Τωρα που δουλευεις φανταζομαι θα εινια δυσκολο να ξυπνας καθε τοσο. 

Ειδες πως τα φερνει η ζωη? Τα κοριτσια που σταθηκαν  εμπνευση για τον αγωνα σου, θα γινουν και φιλεναδες της μπουμπους. Ωραια πραγματα!

Κοριτσια ειχα μια συντομη συνομιλια με την Gria Κota. Mου ειπε να σας πω οτι σας αγαπαει πολυ, κι οτι σας ευχεται  με όλη της  την καρδιά μόνο χαμόγελα και χαρές. Απλως ειναι σε περιεργη φαση , δεν ειναι πολυ καλα και δεν μπαινει στο φορουμ. Καποια στιγμη θα γραψει και θα σας τα πει 

Να σου ζησει η κουκλιτσα σου! Καλοτυχη να ειναι και υγιης! Καλη αναρρωση και σε σενα. Αυτα θα περασουν κι οι πονοι και η ταλαιπωρια. Τα κιλα της μια χαρα. Τοσο ηταν κι η μικρη μου

Ωωω πολυ λυπαμαι! Ευχομαι να ειναι απλως μια φαση και να περασει γρηγορα και μετα να καταφερει να γινει κ αυτη μανουλα! Να της δωσεις τα φιλια μας και οταν νιωσει ετοιμη εμεις θα ειμαστε εδω να την αγκαλιασουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...