Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Ουφ ευτυχως! Ειχα αρχισει να ανησυχω!!!

 

Ο γιατρος τι σου λεει; Για πιο λογο προτιμαει τον τεχνητο; Γενικα πολυ καλα αποτελεσματα στην παχυνση του ενδομητριου φερνουν τα dermestril. Μηπως αν επιμενει για τεχνητο να του ζητησεις να τα συνδυασετε με τα cyclacur? Ειναι δυσευρετα βεβαια αλλα κανουν πολυ καλη δουλεια. Παντωε το οτι ειχες λεπτο ενδομητριο μια φορα δε σημαινει κατι. Συμβαινει κανια φορα. Την επομενη το πιο ποθανο ειναι να ξαναεχεις παχυ οποια μεθοδο κ αν διαλεξεις τελικα

Ωωω πολυ λυπαμαι! Ευχομαι να ειναι απλως μια φαση και να περασει γρηγορα και μετα να καταφερει να γινει κ αυτη μανουλα! Να της δωσεις τα φιλια μας και οταν νιωσει ετοιμη εμεις θα ειμαστε εδω να την αγκαλιασουμε

Ειχα μια εκτενη συζητηση μαζι του και ναι προτιμαει για καποιο λογο τα cyclacur, την Πεμπτη θα φανει πως θα παει ο κυκλος αφου θα ειναι 7η μερα και τοτε αν ειναι μικρο θα βαλουμε και dermestil. Ηταν τα αντισυλληπτικα που το λεπτυναν αοπως και περυσι τον Οκτωβρη που εκανα ενα φυσικο με δικα μου. Ειχαμε ακριβως την ιδια εικονα. Ευχομαι και ελπιζω σε αυτον το κυκλο να εχει αποκατασταθει.Ηδη φαινεται απο τη περιοδο ποσο λεπτο ηταν καθως τεταρτη μερα σημερα και τελειωνει η περιοδος. Το ευτυχημα γενικα ειναι πως δεν κανω κυστες στις ωοθηκες στα 45 μου μια φορα ολη και ολη ειχα κυστη που απορροφηθηκε σε ενα μηνα. Οποτε απλα καθε δυο μερες θα κανω υπερηχο και θα παρακολουθησουμε και την ωορηξια. Θα σας ενημερωνω. Μα μεχρις και στον υπνο μου βλεπω πως παω για υπερηχο και μου λεει " ειναι 1mm". Σκεψου τι αγχος το εχω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλησπέρα και από εμένα. Gigi να σου ζήσει, εύχομαι να είναι πάντα ευτυχισμένο! Έκανα την Πέμπτη την υστεροσκόπηση, αφαιρέθηκε ο πολύποδας, όλα πήγαν καλά αλλά για λίγες μέρες ήμουν σαν να με έχει πατήσει τρένο. Ξεκίνησα cyclakur και μάλλον τέλος Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου θα προχωρήσουμε στην εμβρυομεταφορά. 
Κορίτσια εμένα ο φυσικός κύκλος δεν μου πήγε καθόλου καλά και για αυτό θα πάμε με τεχνητό.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Ουφ ευτυχως! Ειχα αρχισει να ανησυχω!!!

 

Ο γιατρος τι σου λεει; Για πιο λογο προτιμαει τον τεχνητο; Γενικα πολυ καλα αποτελεσματα στην παχυνση του ενδομητριου φερνουν τα dermestril. Μηπως αν επιμενει για τεχνητο να του ζητησεις να τα συνδυασετε με τα cyclacur? Ειναι δυσευρετα βεβαια αλλα κανουν πολυ καλη δουλεια. Παντωε το οτι ειχες λεπτο ενδομητριο μια φορα δε σημαινει κατι. Συμβαινει κανια φορα. Την επομενη το πιο ποθανο ειναι να ξαναεχεις παχυ οποια μεθοδο κ αν διαλεξεις τελικα

Ωωω πολυ λυπαμαι! Ευχομαι να ειναι απλως μια φαση και να περασει γρηγορα και μετα να καταφερει να γινει κ αυτη μανουλα! Να της δωσεις τα φιλια μας και οταν νιωσει ετοιμη εμεις θα ειμαστε εδω να την αγκαλιασουμε

Ναι κι εγω της το ευχομαι της γλυκουλας! Εχει την αγαπη μας

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα...ξεκίνησα την προετοιμασία το Σάββατο που μας πέρασε με cyclacur kai demistril και την Παρασκευή θα πάω να δει το ενδομήτριο και αν είναι όλα καλά να συνεχίσουμε με τις ενέσεις (που τόσο φοβάμαι)εσείς πώς τις κάνατε ρε κορίτσια μόνες σας ή κάποιος άλλος σας βοήθησε;θα ήθελα να ρωτήσω επίσης αν μπορείτε να Μ απαντήσετε ο γυναικολόγος σας πόσα χρήματα πήρε μόνο για την εμβρυομεταφορα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...ξεκίνησα την προετοιμασία το Σάββατο που μας πέρασε με cyclacur kai demistril και την Παρασκευή θα πάω να δει το ενδομήτριο και αν είναι όλα καλά να συνεχίσουμε με τις ενέσεις (που τόσο φοβάμαι)εσείς πώς τις κάνατε ρε κορίτσια μόνες σας ή κάποιος άλλος σας βοήθησε;θα ήθελα να ρωτήσω επίσης αν μπορείτε να Μ απαντήσετε ο γυναικολόγος σας πόσα χρήματα πήρε μόνο για την εμβρυομεταφορα;

Αχ καλη επιτυχια! Ξεκινησαμε μαζι με μια μερα διαφορα προετοιμασια με cyclacur! Δεν εχω κανει ενεσεις και δεν ξερω αν ποναει ή αν ειναι δυσκολο να τις κανεις. Εγω εχω και τη μαμα μου που ηταν νοσηλευτρια οποτε αν χρειαστω ενεσεις θα μου τις κανει αυτη. Μπορεις να κανεις το ιδιο να βρεις μια νοσηλευτρια για τις ενεσεις.Η εμβρυομεταφορα μονη της νομιζω πηγαινει γυρω στα 700€ πανω κατω. Ευχομαι καλη επιτυχια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, dreamy είπε:

Αχ καλη επιτυχια! Ξεκινησαμε μαζι με μια μερα διαφορα προετοιμασια με cyclacur! Δεν εχω κανει ενεσεις και δεν ξερω αν ποναει ή αν ειναι δυσκολο να τις κανεις. Εγω εχω και τη μαμα μου που ηταν νοσηλευτρια οποτε αν χρειαστω ενεσεις θα μου τις κανει αυτη. Μπορεις να κανεις το ιδιο να βρεις μια νοσηλευτρια για τις ενεσεις.Η εμβρυομεταφορα μονη της νομιζω πηγαινει γυρω στα 700€ πανω κατω. Ευχομαι καλη επιτυχια

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...επίσης καλή επιτυχία κ σε σένα...και σε όλα τα κορίτσια...να έχουμε μόνο ευχάριστα νέα να  πούμε την επόμενη φορά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...ξεκίνησα την προετοιμασία το Σάββατο που μας πέρασε με cyclacur kai demistril και την Παρασκευή θα πάω να δει το ενδομήτριο και αν είναι όλα καλά να συνεχίσουμε με τις ενέσεις (που τόσο φοβάμαι)εσείς πώς τις κάνατε ρε κορίτσια μόνες σας ή κάποιος άλλος σας βοήθησε;θα ήθελα να ρωτήσω επίσης αν μπορείτε να Μ απαντήσετε ο γυναικολόγος σας πόσα χρήματα πήρε μόνο για την εμβρυομεταφορα;

Άντε καλή αρχή! Εύχομαι το ενδομήτριο να είναι μια χαρά την Παρασκευή. Ενέσεις, στη φάση που είσαι, θα εννοεί ή τις αντιπηκτικες (inohep πχ) ή προγεστερόνης (prolutex). Δεν είναι δύσκολες. Οι inohep είναι έτοιμες, απλά τις κάνεις. Οι prolutex έχουν μια διαδικασία γιατί ρουφάς με τη σύριγγα το υγρό από μια αμπούλα, μετά αλλάζεις βελόνα (βάζεις τη λεπτή τύπου ινσουλίνης) και την κάνεις. Απλά μετά την ένεση, η prolutex μπορεί να σε πονέσει λίγο σ' εκείνο το σημείο γιατί το υγρό της είναι λίγο παχύρρευστο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...επίσης καλή επιτυχία κ σε σένα...και σε όλα τα κορίτσια...να έχουμε μόνο ευχάριστα νέα να  πούμε την επόμενη φορά!

Καλησπερα. Εγω τις ενεσεις τις εκανα στο φαρμακειο της γειτονιας μου. Συνηθως οι φαρμακοποιοι κανουν. Για την εμβρυομεταφορα πληρωσα τις δυο πρωτες φορες 1200 ευρω και την τελευταια και τυχερη ζητησα εκπτωση κ πληρωσα 1000

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια! 

Ενδιαφέρομαι να μάθω περισσότερες πληροφορίες για τις δότριες και το δικό τους βίωμα. Έχω ακούσει διάφορα για μεσάζοντες που εκμεταλλεύονται γυναίκες από ευπαθείς ομάδες που έχουν ανάγκη τα χρήματα για να βγάλουν κέρδος και μάλιστα τις βάζουν να δωρίζουν ωάρια πολλές φορές μέσα στο χρόνο, πράγμα ανθυγιεινό για τις ίδιες. Άκουσα πως στη κομπίνα είναι και κάποια κέντρα και γιατροί.  Έχει ακούσει καμία κάτι; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kotsifenia είπε:

γεια σας κορίτσια! 

Ενδιαφέρομαι να μάθω περισσότερες πληροφορίες για τις δότριες και το δικό τους βίωμα. Έχω ακούσει διάφορα για μεσάζοντες που εκμεταλλεύονται γυναίκες από ευπαθείς ομάδες που έχουν ανάγκη τα χρήματα για να βγάλουν κέρδος και μάλιστα τις βάζουν να δωρίζουν ωάρια πολλές φορές μέσα στο χρόνο, πράγμα ανθυγιεινό για τις ίδιες. Άκουσα πως στη κομπίνα είναι και κάποια κέντρα και γιατροί.  Έχει ακούσει καμία κάτι; 

Καλησπέρα, η ανωνυμία της δότριας προστατεύεται απο την ελληνική νομοθεσία οπότε η λήπτρια δεν μπορεί να γνωρίζει ούτε τη δότρια ούτε το βίωμα της. Προσωπικά δεν έχω ακούσει τίποτα από αυτά που αναφέρεις.. εσύ απο που τα έχεις ακούσει ;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, kotsifenia είπε:

γεια σας κορίτσια! 

Ενδιαφέρομαι να μάθω περισσότερες πληροφορίες για τις δότριες και το δικό τους βίωμα. Έχω ακούσει διάφορα για μεσάζοντες που εκμεταλλεύονται γυναίκες από ευπαθείς ομάδες που έχουν ανάγκη τα χρήματα για να βγάλουν κέρδος και μάλιστα τις βάζουν να δωρίζουν ωάρια πολλές φορές μέσα στο χρόνο, πράγμα ανθυγιεινό για τις ίδιες. Άκουσα πως στη κομπίνα είναι και κάποια κέντρα και γιατροί.  Έχει ακούσει καμία κάτι; 

Καλημέρα κι από εμένα! Αν κ υπάρχουν στον χώρο πολλοί που είναι κερδοσκόποι, θεωρώ λίγο παρατραβηγμενο αυτό που περιγράφεις να γίνεται σαν συνηθισμένη τακτική. Επίσης, θεωρώ ότι κάποια μεγάλα κέντρα και οι σοβαροί γιατροί δεν υπάρχει περίπτωση να εμπλεκαν με τέτοιες κομπίνες. Εγώ πχ για το δικό μου κέντρο πραγματικά το αποκλείω. Δεν λέω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να έχει συμβεί. Όλα μπορεί να έχουν συμβεί! Αλλά να γίνεται αυτό σαν κάτι συχνό κ σύνηθες, δε νομίζω. Εδώ υπάρχουν γυναίκες που περιμένουν μέχρι και έναν ολόκληρο χρόνο για να βρεθεί η δοτρια τους. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, kotsifenia είπε:

γεια σας κορίτσια! 

Ενδιαφέρομαι να μάθω περισσότερες πληροφορίες για τις δότριες και το δικό τους βίωμα. Έχω ακούσει διάφορα για μεσάζοντες που εκμεταλλεύονται γυναίκες από ευπαθείς ομάδες που έχουν ανάγκη τα χρήματα για να βγάλουν κέρδος και μάλιστα τις βάζουν να δωρίζουν ωάρια πολλές φορές μέσα στο χρόνο, πράγμα ανθυγιεινό για τις ίδιες. Άκουσα πως στη κομπίνα είναι και κάποια κέντρα και γιατροί.  Έχει ακούσει καμία κάτι; 

Kαλησπερα. Αυτο που γραφεις το ειχα διαβασει σε αρθρο μεγαλης εφημεριδας πριν 3-4 χρονια. Για την μπιζνα με τα χρυσα αυγα, για την εκμεταλευση γυναικων  απο χωρες ανατολικου μπλοκ ή και των Βαλκανιων κλπ. Ειχε ρεπορταζ με στοιχεια. Κι οτι εμπλεκονται καποια μεγαλα κεντρα σε μεγαλες πολεις. Επισης εχουν ακουστει διαφορα τετοια γενικως. Πριν απο δεκα χρονια ειχαν προφυλακιστει αδερφια εξωσωματικοι γνωστου κεντρου στη Θεσσαλονικη, για εκμεταλλευση , εμπορια ωαριων κλπ.

Τωρα απο εκει κ περα προχωραμε κ ο Θεος βοηθος. Εγω τουλαχιστον προχωρησα, εκανα το σταυρο μου , το παιδακι μου και το ξεχασα. Δεν εχουμε αλλη επιλογη

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2022 at 10:02 PM, Elenalda@ said:

Κορίτσια καλησπέρα...ξεκίνησα την προετοιμασία το Σάββατο που μας πέρασε με cyclacur kai demistril και την Παρασκευή θα πάω να δει το ενδομήτριο και αν είναι όλα καλά να συνεχίσουμε με τις ενέσεις (που τόσο φοβάμαι)εσείς πώς τις κάνατε ρε κορίτσια μόνες σας ή κάποιος άλλος σας βοήθησε;θα ήθελα να ρωτήσω επίσης αν μπορείτε να Μ απαντήσετε ο γυναικολόγος σας πόσα χρήματα πήρε μόνο για την εμβρυομεταφορα;

Οι ενεσεις δε θελουν ιδιαιτερη ικανοτητα. Η αληθεια ειναι οτι και εγω στην πολυ αρχη εψαχνα να βρω καποιον να μου τις κανει....Μετα ειδα οτι αυτο ητανε κατι παρα πολυ δυσκολο(ποιον να βρεις ολη την ωρα)και τις καναμε με τον αντρα μου. Ητανε η πιο σωστη αποφαση που πηραμε απο ο,τι αποδειχθηκε στο μελλον.. Οσο για ετ νομιζω τωρσ κανενα 1000 δεν κανουν;

On 9/22/2022 at 10:15 PM, Thia1985 said:

καλησπερα καλα ειμαστε.Η μικρη ειναι.δεκαοχτω μηνων και ακομη δεν κοιμαται τα βραδυα. Ξυπνα ανα διωρο.Εγω εδω και αρκετους μηνες δουλευω γι αυτο.κι εχω χαθει .Και κανω και καποια πραγματα στον τομεα μου. Τα κοριτσακια απεναντι μεγαλωσαν κ πια χαιρετανε τη μικρη μου!καθε φορα που τα βλεπω θυμαμαι το καλο.που μου εκαναν!

 

Καλησπερα!Ειχα λιγο  καιρο να μπω και ολο ευχαριστες εκπληξεις!Καλα καλε ακομη δεν κοιμαται;!

Χαρηκα παρα πολυ που βρηκες δουλεια!! Τα φιλια μου στην μικρη!

On 9/23/2022 at 10:26 AM, gigi 72 said:

Γλυκά μου κορίτσια καλημέρα... ΈΓΙΝΑ ΜΑΝΟΎΛΑ... Χθες στις 09.35 η ώρα , 22-9-22 έφερα στον κόσμο την κορούλα μου.. 2880 βάρος.. Γέννησα με καισαρική και επισκληριδιο αναισθησία.. Δεν κατάλαβα τίποτα.. Στα αυτιά μου αντηχουσε μόνο το πρώτο κλάμα του μωρού μου και στα μάτια μου η μορφή του μόνο.. Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι αυτό το πλασματακι είναι δικό μου..Μια πανέμορφη μικροσκοπική κουκλίτσα.. Σήμερα σηκώθηκα, περπάτησα, πονάω βέβαια αλλά θα περάσει.. Εύχομαι όλες σας να ζήσετε αυτό το θαύμα.. Σας φιλώ γλυκά 

Μπραβο! Τι ευτυχια! Να ειναι γερη και καλοτυχη!Καλη αναρρωση!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Μολις πηγα για υπερηχο! Εκτη μερα γιατι κανονικη ροη ειχα απο το Σαββατο και το ενδομητριο 3,5! Απογοητευτικο! Θα βαλω και demestril απο σημερα και θα δουμε τη Δευτερα παλι! Ειμαι αποκυτως πεπεισμενη πως δεν μου παει καιολου ο τεχνητος κυκλος! Χωρις φαρμακα φθανει τα 10 και 14mm και με τα cyclacur μετα βιας τα 6! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dreamy είπε:

Καλημερα σε ολους! Μολις πηγα για υπερηχο! Εκτη μερα γιατι κανονικη ροη ειχα απο το Σαββατο και το ενδομητριο 3,5! Απογοητευτικο! Θα βαλω και demestril απο σημερα και θα δουμε τη Δευτερα παλι! Ειμαι αποκυτως πεπεισμενη πως δεν μου παει καιολου ο τεχνητος κυκλος! Χωρις φαρμακα φθανει τα 10 και 14mm και με τα cyclacur μετα βιας τα 6! 

Άρα σε αυτόν τον κύκλο ξεκίνησες cyclacur από δεύτερη μέρα; Πάρε τα dermestril, είναι πιθανό να βοηθήσουν. Και σε περίπτωση που δεν..., τότε τουλάχιστον ελπίζω να σε ακούσει ο γιατρός σου και να πάτε σε φυσικό φυσικό, αφού αισθάνεσαι ότι σε βοηθάει καλύτερα. Μην στενοχωριέσαι όμως από τώρα. Είναι νωρίς. ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...