Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, vik80 είπε:

Καλησπέρα κορες!! Έχω να γραψω από τον Ιούλιο, διαβάζω όμως όσο πιο συχνά μπορώ. Και χαίρομαι πολύ με τα νέα. Τα δικά μου λοιπόν, αφού μου έδωσε 1 μήνα ρεπο από δοκιμαστικους κύκλους ο γιατρός της καρδιάς μας, με την περίοδο του Σεπτεμβρίου, ξεκινήσαμε τα κλασικά arvecap και cyclacur. Ήταν ικανοποιημένος ο γιατρός από την εξέλιξη του κύκλου, οπότε 27 Σεπτεμβρίου κάναμε την ετ η οποια ηταν και εντελως ανωδυνη. Για όσα κορίτσια θυμούνται την ιστορια μου, είχα περάσει λίγο άσχημα σε προηγούμενες ετ. Και υπήρξε μια φοβία. Χτες λοιπόν 9 μερες μετά την ετ, κάναμε την πρώτη χοριακη και βγήκε 73. Ο γιατρός ικανοποιημένος. Θέλει επαναληψη τη Δευτέρα. Είμαστε πολύ χαρούμενοι, και θα ειμασταν πιο χαρούμενοι, αν το προηγούμενο βράδυ πριν πάμε για χοριακη, δεν είχα λίγο αιματακι. Κόκκινο καθαρό αίμα σαν κηλίδα στο εσώρουχο, χωρίς ροή, πηγματα η πονο. Σταμάτησε αμέσως. Πριν ακόμη πάρω τηλ το γιατρό. Αυτό δεν μου έχει ξανατυχει ποτε. Επίσης έχω πονακια, σαν της περιόδου. Στην προηγούμενη (που είχε καταλήξει σε παλλινδρομη στις 8 εβδομαδες), δεν θυμάμαι να είχα πονακια, και σίγουρα δεν είχα αίμα. Μου φαίνεται και χαμηλουλα λίγο η τιμή της χοριακης.. κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη....

Συγχαρητήρια! Χάρηκα πάρα πολύ με αυτή την εξέλιξη και σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η χοριακη να διπλασιαστεί κ να υπερδιπλασιαστεί. ❤️ Όλα να πάνε καλά ρε αγαπημένη!❤️

πρίν από 12 λεπτά , Omorfi36 είπε:

Καλησπέρα σας,

Πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ αλλά σας διαβάζω συνέχεια. Γενικα με το σύντροφό μου έχουμε κουραστεί πάρα πολύ με αυτό το θέμα και κυρίως ότι κάθε γιατρός λέει τα δικά του αλλά το χειρότερο ότι δεν σε βοηθούν πραγματικά και χάνουν βασικές λεπτομέρειες όπου καταλήγουν σε αποτυχίες και καταλήγουμε να γινόμαστε εμείς γιατροί. Ήθελα να ρωτήσω έχει κάνει κάποια κοπέλα τεστ παπ πριν την εμβρυομεταφορα?

Καλησπέρα! Έχω κάνει κι εγώ Παπ τεστ πριν από ετ αλλά έχε κατά νου ότι το Παπ τεστ κ η κολπική καλλιέργεια δεν δείχνουν φλεγμονή του ενδομητρίου. Αν είναι φυσικά αυτός ο λόγος που θέλεις να το κάνεις. Αν τώρα έχεις απλά κοκκινίλες ή φαγούρα ή αν είναι ο προγραμματισμένος ετήσιος έλεγχος, δε βλάπτει κάπου σε σχέση με την ετ.

Αλλά γιατί λες ότι έχεις κουραστεί; Υπήρξαν αποτυχίες με εξωσωματική; Είτε με δικό σας γενετικό υλικό είτε από δωρεά; Έχετε εντοπίσει κάποιο θέμα;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, vik80 είπε:

Καλησπέρα κορες!! Έχω να γραψω από τον Ιούλιο, διαβάζω όμως όσο πιο συχνά μπορώ. Και χαίρομαι πολύ με τα νέα. Τα δικά μου λοιπόν, αφού μου έδωσε 1 μήνα ρεπο από δοκιμαστικους κύκλους ο γιατρός της καρδιάς μας, με την περίοδο του Σεπτεμβρίου, ξεκινήσαμε τα κλασικά arvecap και cyclacur. Ήταν ικανοποιημένος ο γιατρός από την εξέλιξη του κύκλου, οπότε 27 Σεπτεμβρίου κάναμε την ετ η οποια ηταν και εντελως ανωδυνη. Για όσα κορίτσια θυμούνται την ιστορια μου, είχα περάσει λίγο άσχημα σε προηγούμενες ετ. Και υπήρξε μια φοβία. Χτες λοιπόν 9 μερες μετά την ετ, κάναμε την πρώτη χοριακη και βγήκε 73. Ο γιατρός ικανοποιημένος. Θέλει επαναληψη τη Δευτέρα. Είμαστε πολύ χαρούμενοι, και θα ειμασταν πιο χαρούμενοι, αν το προηγούμενο βράδυ πριν πάμε για χοριακη, δεν είχα λίγο αιματακι. Κόκκινο καθαρό αίμα σαν κηλίδα στο εσώρουχο, χωρίς ροή, πηγματα η πονο. Σταμάτησε αμέσως. Πριν ακόμη πάρω τηλ το γιατρό. Αυτό δεν μου έχει ξανατυχει ποτε. Επίσης έχω πονακια, σαν της περιόδου. Στην προηγούμενη (που είχε καταλήξει σε παλλινδρομη στις 8 εβδομαδες), δεν θυμάμαι να είχα πονακια, και σίγουρα δεν είχα αίμα. Μου φαίνεται και χαμηλουλα λίγο η τιμή της χοριακης.. κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη....

Συγχαρητήρια, εύχομαι ολόψυχα καλους διπλασιασμούς. Μη σε ανησυχεί αν ειναι μεγάλη ή μικρή η τιμή , αρκεί να ανεβαίνει σωστά. Καλή επιτυχία τη Δευτέρα εύχομαι !!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Καλή αρχή λοιπόν! 

Ο αριθμός ωαρίων είναι κατά μέσο όρο 10. Άλλοι λένε 8-10 άλλοι 10-12. Το ζητούμενο είναι σε πόσες γυναίκες θα τα μοιράσουν. Οπότε, από αυτό θα εξαρτηθεί κ ο αριθμός βλαστοκυστεων. Από αυτό και φυσικά από την κατάσταση του σπέρματος. Φαντάζομαι έχετε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και για το σπέρμα πριν γίνει η γονιμοποίηση. 

Σε ποιο κέντρο είσαι; Βρήκατε δοτρια;

8-10 ωάρια και τα μοιράζουν κιόλας ? ☹️

Θεσσαλονίκη είμαι ασίστ μου είπαν ότι βρήκαν κοπέλα αλλά είμαι ένα μήνα στην αναμονή να της έρθει περίοδος

Τι εξετάσεις εκτός από σπερμοδιαγραμμα χρειάζονται ? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marina_86 είπε:

Συγχαρητήρια! Χάρηκα πάρα πολύ με αυτή την εξέλιξη και σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η χοριακη να διπλασιαστεί κ να υπερδιπλασιαστεί. ❤️ Όλα να πάνε καλά ρε αγαπημένη!❤️

Καλησπέρα! Έχω κάνει κι εγώ Παπ τεστ πριν από ετ αλλά έχε κατά νου ότι το Παπ τεστ κ η κολπική καλλιέργεια δεν δείχνουν φλεγμονή του ενδομητρίου. Αν είναι φυσικά αυτός ο λόγος που θέλεις να το κάνεις. Αν τώρα έχεις απλά κοκκινίλες ή φαγούρα ή αν είναι ο προγραμματισμένος ετήσιος έλεγχος, δε βλάπτει κάπου σε σχέση με την ετ.

Αλλά γιατί λες ότι έχεις κουραστεί; Υπήρξαν αποτυχίες με εξωσωματική; Είτε με δικό σας γενετικό υλικό είτε από δωρεά; Έχετε εντοπίσει κάποιο θέμα;

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Απλά ετήσιος έλεγχος είναι από δική μου πρωτοβουλία όπου κατά τη διάρκεια βρέθηκε πολύ μικρός πολύποδας στον τράχηλο και ο γιατρός στην επαρχία που με παρακολουθεί τον αφαίρεσε και ο εξωσωματικος όταν του το είπε να με δει επειγόντως μήπως έχει τραυματιστεί ο τράχηλος και ακυρωθεί η ετ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Asteraki19 είπε:

8-10 ωάρια και τα μοιράζουν κιόλας ? ☹️

Θεσσαλονίκη είμαι ασίστ μου είπαν ότι βρήκαν κοπέλα αλλά είμαι ένα μήνα στην αναμονή να της έρθει περίοδος

Τι εξετάσεις εκτός από σπερμοδιαγραμμα χρειάζονται ? 

Όχι 8-10 συνολικά. Εννοούσα 8-10 η κάθε μία ληπτρια. Αυτό δεν το θυμάμαι 109%. Πέρασαν χρόνια από τότε που ψάχναμε το σπέρμα... Αλλά αν διαβάσεις εδώ στο φόρουμ, κατά καιρούς πολλές κοπέλες αναφέρονταν στις ανδρικές εξετάσεις. Έχετε ξανακάνει εξωσωματική ή είναι η πρώτη φορά γενικά;

1 hour ago, Omorfi36 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Απλά ετήσιος έλεγχος είναι από δική μου πρωτοβουλία όπου κατά τη διάρκεια βρέθηκε πολύ μικρός πολύποδας στον τράχηλο και ο γιατρός στην επαρχία που με παρακολουθεί τον αφαίρεσε και ο εξωσωματικος όταν του το είπε να με δει επειγόντως μήπως έχει τραυματιστεί ο τράχηλος και ακυρωθεί η ετ.

 

 

Α, άρα δεν ήταν απλό Παπ τεστ. Αυτός έκανε και μικροεπεμβαση. Δεν βρίσκω λάθος αυτό που σου είπε ο εξωσωματικος σου. Ίσα ίσα, θεωρώ ότι είναι πολύ υπεύθυνο εκ μέρους του. Εγώ θα πήγαινα σίγουρα να με δει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν θα προσπαθήσω να αναφέρω την ιστορία μου όσο πιο σύντομα μπορώ. Πριν 2.5 χρόνια εγω διαγνώσθηκα με ΠΩΑ και ο σύντροφος μου με κιρσοκηλη.πηγαμε σε 4 πολύ καλούς γιατρούς της Αθήνας. Σε αυτόν που κατέληξα ακούγεται πολύ συχνά στο φόρουμ.μου πρότεινε  φυσικούς κύκλους και για τον σύντροφο? Τπτ όλα θα τα λύσει η icsi και σε 6 μήνες θα εισαι εγκυος! Ζούμε εξωτερικό οποτε έμεινα από τον Απρίλιο μέχρι τον Οκτώβριο Ελλάδα μακριά από το σύντροφό μου και τη ζωή μου αλλα άξιζε προκειμένου να αποκτήσουμε το θαύματακι μας.καταψυξαμε σπέρμα και ο σύζυγός  έφυγε.Ειχα σε κάθε κύκλο ωάριο λίγα αλλά είχα αλλά σε ένα από αυτά η ωορρηξία έγινε σκ και ο γιατρός το έχασε σε αλλους 2 δρν γονιμοποιηθηκε σωστα.Ειχαμε 3 έμβρυα 3 ημερών όπου στην ετ χάθηκε το ένα, βάλαμε τα δύο και καταλήξαμε σε βιοχημικη κύηση. Απογοήτευση. Μου λέγανε όλοι συνέχισε άμεσα γιατί δεν θα έχεις πια ωάρια.

Δεν άκουσα κανενα γύρισα πίσω και συμφωνήσαμε να το δούμε σφαιρικά. Ο σύντροφος πήγε σε εξειδικευμένο γιατρό και του έδωσε βιταμίνες έκοψε τη γυμναστική και κάναμε το χειρουργείο. Σε 6 μήνες τα αποτελέσματα ήταν πάρα πολύ καλά.εγω είχα κάποιες εφιδρωσεις ταραχτηκα λόγω κακοήθειας δτην οικογένεια.Αποφασίσαμε να πάμε με δοτρια γιατί το πιο σημαντικό για εμας είναι να αποκτήσουμε ένα υγιές παιδί που θα πάρει και απο τους δυο σμέριστη αγάπη και όχι απαραίτητα το dna και των δύο.

Έχω 6 "παγωτινια" που μας περιμένουν. Φιλιά κ συγγνώμη αν σας κούρασα.

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , marina_86 είπε:

Όχι 8-10 συνολικά. Εννοούσα 8-10 η κάθε μία ληπτρια. Αυτό δεν το θυμάμαι 109%. Πέρασαν χρόνια από τότε που ψάχναμε το σπέρμα... Αλλά αν διαβάσεις εδώ στο φόρουμ, κατά καιρούς πολλές κοπέλες αναφέρονταν στις ανδρικές εξετάσεις. Έχετε ξανακάνει εξωσωματική ή είναι η πρώτη φορά γενικά;

Α, άρα δεν ήταν απλό Παπ τεστ. Αυτός έκανε και μικροεπεμβαση. Δεν βρίσκω λάθος αυτό που σου είπε ο εξωσωματικος σου. Ίσα ίσα, θεωρώ ότι είναι πολύ υπεύθυνο εκ μέρους του. Εγώ θα πήγαινα σίγουρα να με δει. 

Σωστά και εγώ το θεωρώ υπεύθυνο γιατρό και με ενδιαφέρει να γίνουν όλα σωστά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Omorfi36 είπε:

Λοιπόν θα προσπαθήσω να αναφέρω την ιστορία μου όσο πιο σύντομα μπορώ. Πριν 2.5 χρόνια εγω διαγνώσθηκα με ΠΩΑ και ο σύντροφος μου με κιρσοκηλη.πηγαμε σε 4 πολύ καλούς γιατρούς της Αθήνας. Σε αυτόν που κατέληξα ακούγεται πολύ συχνά στο φόρουμ.μου πρότεινε  φυσικούς κύκλους και για τον σύντροφο? Τπτ όλα θα τα λύσει η icsi και σε 6 μήνες θα εισαι εγκυος! Ζούμε εξωτερικό οποτε έμεινα από τον Απρίλιο μέχρι τον Οκτώβριο Ελλάδα μακριά από το σύντροφό μου και τη ζωή μου αλλα άξιζε προκειμένου να αποκτήσουμε το θαύματακι μας.καταψυξαμε σπέρμα και ο σύζυγός  έφυγε.Ειχα σε κάθε κύκλο ωάριο λίγα αλλά είχα αλλά σε ένα από αυτά η ωορρηξία έγινε σκ και ο γιατρός το έχασε σε αλλους 2 δρν γονιμοποιηθηκε σωστα.Ειχαμε 3 έμβρυα 3 ημερών όπου στην ετ χάθηκε το ένα, βάλαμε τα δύο και καταλήξαμε σε βιοχημικη κύηση. Απογοήτευση. Μου λέγανε όλοι συνέχισε άμεσα γιατί δεν θα έχεις πια ωάρια.

Δεν άκουσα κανενα γύρισα πίσω και συμφωνήσαμε να το δούμε σφαιρικά. Ο σύντροφος πήγε σε εξειδικευμένο γιατρό και του έδωσε βιταμίνες έκοψε τη γυμναστική και κάναμε το χειρουργείο. Σε 6 μήνες τα αποτελέσματα ήταν πάρα πολύ καλά.εγω είχα κάποιες εφιδρωσεις ταραχτηκα λόγω κακοήθειας δτην οικογένεια.Αποφασίσαμε να πάμε με δοτρια γιατί το πιο σημαντικό για εμας είναι να αποκτήσουμε ένα υγιές παιδί που θα πάρει και απο τους δυο σμέριστη αγάπη και όχι απαραίτητα το dna και των δύο.

Έχω 6 "παγωτινια" που μας περιμένουν. Φιλιά κ συγγνώμη αν σας κούρασα.

Έξι;;; Πολύ καλός αριθμός, ειδικά σε σχέση με τους αριθμούς που ακούμε το τελευταίο διάστημα. Η απόφαση που πήρες είναι για εμένα πολύ σωστή. Σε καταλαβαίνω όταν λες ότι το dna δεν με αφορά και κυρίως με ενδιαφέρει η υγεία του μωρού κ η δική μας. Εσύ έχεις κ ιστορικό κακοήθειας στην οικογένεια, οπότε ένας λόγος παραπάνω. Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!❤️  Σε ποιον γιατρό είσαι; 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Όχι 8-10 συνολικά. Εννοούσα 8-10 η κάθε μία ληπτρια. Αυτό δεν το θυμάμαι 109%. Πέρασαν χρόνια από τότε που ψάχναμε το σπέρμα... Αλλά αν διαβάσεις εδώ στο φόρουμ, κατά καιρούς πολλές κοπέλες αναφέρονταν στις ανδρικές εξετάσεις. Έχετε ξανακάνει εξωσωματική ή είναι η πρώτη φορά γενικά;

Α, άρα δεν ήταν απλό Παπ τεστ. Αυτός έκανε και μικροεπεμβαση. Δεν βρίσκω λάθος αυτό που σου είπε ο εξωσωματικος σου. Ίσα ίσα, θεωρώ ότι είναι πολύ υπεύθυνο εκ μέρους του. Εγώ θα πήγαινα σίγουρα να με δει. 

Έχω κάνει αρκετές προσπάθειες με δικά μου αλλά δυστυχώς δεν ανταποκρίνομαι στα φάρμακα , ότι και να πάρω έχω μόνο δύο ωάρια την φορά και όχι πάντα και τα δύο καλά Γιαυτο τα 8-10 μου φαίνονται εντυπωσιακά πολλά 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , marina_86 είπε:

Έξι;;; Πολύ καλός αριθμός, ειδικά σε σχέση με τους αριθμούς που ακούμε το τελευταίο διάστημα. Η απόφαση που πήρες είναι για εμένα πολύ σωστή. Σε καταλαβαίνω όταν λες ότι το dna δεν με αφορά και κυρίως με ενδιαφέρει η υγεία του μωρού κ η δική μας. Εσύ έχεις κ ιστορικό κακοήθειας στην οικογένεια, οπότε ένας λόγος παραπάνω. Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!❤️  Σε ποιον γιατρό είσαι; 

 

Είμαι με τον "χαλαρο" νομίζω ετσι τον αποκαλείτε εδω, τον κ...Γενικα εδω μεσα με βοηθησατε πολλες φορες στις επιλογές μου!!!Ναι και εμείς δε το περιμέναμε!Αύριο θα γνωρίζω αν θα γίνει η ετ σε αυτόν τον κύκλο η θα ακυρωθεί εξαιτίας της αφαίρεσης του πολυποδα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Asteraki19 είπε:

Έχω κάνει αρκετές προσπάθειες με δικά μου αλλά δυστυχώς δεν ανταποκρίνομαι στα φάρμακα , ότι και να πάρω έχω μόνο δύο ωάρια την φορά και όχι πάντα και τα δύο καλά Γιαυτο τα 8-10 μου φαίνονται εντυπωσιακά πολλά 

 

 

 

Αχ σε καταλαβαίνω. Οι περισσότερες περάσαμε από αυτή την ψυχολογική και σωματική ταλαιπωρία. Ελπίζω τώρα να σου πάνε όλα καλά!

πρίν από 9 λεπτά , Omorfi36 είπε:

Είμαι με τον "χαλαρο" νομίζω ετσι τον αποκαλείτε εδω, τον κ...Γενικα εδω μεσα με βοηθησατε πολλες φορες στις επιλογές μου!!!Ναι και εμείς δε το περιμέναμε!Αύριο θα γνωρίζω αν θα γίνει η ετ σε αυτόν τον κύκλο η θα ακυρωθεί εξαιτίας της αφαίρεσης του πολυποδα!

Ο,τι και να πει ο χαλαρός άκουσε τον! Είσαι σε καλά χέρια!!!❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2022 at 7:56 ΠΜ, marina_86 είπε:

Καλημέρα και καλή αρχή! Η προετοιμασία για εμβρυομεταφορά γίνεται με πολλούς τρόπους. Ο φυσικός είναι ένας από αυτός, ο οποίος μια χαρά επιτυχία έχει αρκεί το ενδομήτριο της γυναίκας και οι ορμόνες της να είναι ρυθμισμένες. Συχνά χρησιμοποιούν φάρμακα για να ελέγξουν καλύτερα τον κύκλο ή να βοηθήσουν λίγο το ενδομήτριο. 

Αν κατάλαβα καλά, δηλαδή, έχεις μπει στην τελική φάση; Θέλω να πω έχετε τις βλαστοκυστες σας και ξεκινάτε προετοιμασία;

Προσωπικά δεν έχω καμία εμπειρία πάνω σε αυτό που λες, ωστόσο έχω εμπειρία από μια γνωστή μου που έχασε το πρώτο της παιδάκι (κ μάλιστα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη) γιατί ο τότε γιατρός της δεν της είχε κάνει περίδεση. Άλλαξε γιατρό, ξαναεμεινε έγκυος και της έκαναν περίδεση. Μια χαρά κύλησε η εγκυμοσύνη και έχει δύο παιδάκια τώρα με αυτόν τον τρόπο. Οπότε, θα έλεγα να μην αγχώνεσαι, ίσα ίσα το αντίθετο. Τώρα αν εσύ θες, μπορείς να πας και σε κάποιον άλλον να πάρεις μια δεύτερη γνώμη. 

ΥΓ. Βέβαια εγώ που είμαι λίγο "περίεργη" με τους γιατρούς, θα έλεγα ότι θα προτιμούσα να μου το εξηγήσει το όλο θέμα ο ίδιος ο γιατρός κ όχι η μαία του. Ενδεχομένως να σε ηρεμούσε αν μιλούσες λίγο με τον ίδιο και σου εξηγούσε κάποια πράγματα για τους λόγους που το χρειάζεσαι, για τα όποια οφέλη και για την ίδια τη διαδικασία. 

 

Καλησπέρα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έχουμε κάνει τις εξετάσεις και είμαστε σε αναμονή για την ανεύρεση δοτριας. Για να δούμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , marina_86 είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω. Οι περισσότερες περάσαμε από αυτή την ψυχολογική και σωματική ταλαιπωρία. Ελπίζω τώρα να σου πάνε όλα καλά!

Ο,τι και να πει ο χαλαρός άκουσε τον! Είσαι σε καλά χέρια!!!❤️❤️❤️

Από έξι ωοληψιες είχα μόνο μια βλαστοκυστη , την οποία και έβαλα έμεινα έγκυος αλλά απέβαλα πριν κλείσω 2 μήνες. Δεν έχω αλλά ψυχολογικά αποθέματα να ξαναπεράσω τα ίδια , οπότε κανω την τελευταία μου προσπάθεια με δοτρια 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως , μακάρι να πάνε όλα καλα σε όλες μας και να έχουμε επιτέλους αποτέλεσμα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@vik80καλε τι διαβάζουν τα όμορφα καταπράσινα ματάκια μου;; Πολλά πολλά συγχαρητήρια κ καλούς διπλασιασμός!! Κρατάμε ψυχραιμία (βέβαια μέσα μας κάνουμε πανηγύρια και χαρές), βαθιές ανάσες και βήμα βήμα θα τα καταφέρεις!!

Αλλη μια νίκη της ομάδας μας κορίτσια!!! Άντε να πάρουμε κ οι υπόλοιπες κουράγιο!!

17 ώρες πρίν, Omorfi36 είπε:

Είμαι με τον "χαλαρο" νομίζω ετσι τον αποκαλείτε εδω, τον κ...Γενικα εδω μεσα με βοηθησατε πολλες φορες στις επιλογές μου!!!Ναι και εμείς δε το περιμέναμε!Αύριο θα γνωρίζω αν θα γίνει η ετ σε αυτόν τον κύκλο η θα ακυρωθεί εξαιτίας της αφαίρεσης του πολυποδα!

Ένα καλοσορισμα ζεστό και από εμένα. Έχουμε τον ίδιο γιατρό να ξέρεις!! Θεωρώ βασικό πλεονέκτημα το ότι αφαιρέσετε τι πολύποδακι. Μπορώ να νιώσω την αγωνία σου. Όλα θα πάνε καλά θα δεις!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

@vik80καλε τι διαβάζουν τα όμορφα καταπράσινα ματάκια μου;; Πολλά πολλά συγχαρητήρια κ καλούς διπλασιασμός!! Κρατάμε ψυχραιμία (βέβαια μέσα μας κάνουμε πανηγύρια και χαρές), βαθιές ανάσες και βήμα βήμα θα τα καταφέρεις!!

Αλλη μια νίκη της ομάδας μας κορίτσια!!! Άντε να πάρουμε κ οι υπόλοιπες κουράγιο!!

Ένα καλοσορισμα ζεστό και από εμένα. Έχουμε τον ίδιο γιατρό να ξέρεις!! Θεωρώ βασικό πλεονέκτημα το ότι αφαιρέσετε τι πολύποδακι. Μπορώ να νιώσω την αγωνία σου. Όλα θα πάνε καλά θα δεις!!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό, να ξέρεις έχω κολλήσει με σένα (πεθαίνω για ανθρώπους με αίσθηση του χιούμορ) και περιμένω με αγωνία να ακούσω τα δικά σου ευχαριστα όταν έρθει η ώρα. Πήγα σήμερα ακριβώς 48 ώρες μετά, αλλά σε άλλο εργαστήριο και την επανέλαβα από μόνη μου (μην βρίζεις από μέσα σου..σε ακούω.. διαβάζω τη σκεψη) και βγήκε 125 (από 73), άρα αντί να ξεαγχωθω, αγχώθηκα περισσότερο ο στόκος. Καλά να πάθω. Τώρα θα τρώω τα νύχια μου μέχρι τη Δευτέρα. Σήμερα το πρωί είχα λίγο ροζ πάλι, αλλά δεν καταλαβαίνω τι γίνεται ρε γμτ, είναι στιγμιαίο και σταματα αμέσως. Θα τρελαθώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...