Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 7/10/2022 at 9:29 ΜΜ, Omorfi36 είπε:

Είμαι με τον "χαλαρο" νομίζω ετσι τον αποκαλείτε εδω, τον κ...Γενικα εδω μεσα με βοηθησατε πολλες φορες στις επιλογές μου!!!Ναι και εμείς δε το περιμέναμε!Αύριο θα γνωρίζω αν θα γίνει η ετ σε αυτόν τον κύκλο η θα ακυρωθεί εξαιτίας της αφαίρεσης του πολυποδα!

Ποιος είναι ο χαλαρός?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 1/10/2022 at 12:14 ΜΜ, Marla@ είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!Όλα θα πάνε καλά!!!Τα αυτοκόλλητα γιατί ξεκολλάνε?Μήπως βάζεις κρέμες; Εγώ τα έβαζα στο πλάι πάνω από τον γοφό.Φιλια!

Εγω στα αυτοκολλητα εβαζα μια κολλητικη ταινια που βαζουν και στα τατουαζ. Ή τελος παντνω ενα μεγαλο patch που να τα καλυπτει και να τα κραταει. Εκανα και γμυναστικη πολυ εντονη και γινομουν μουσκεμα και δεν κουνιουνταν απο τη θεση τους. Προσπαθησε να μην τα βαζεις σε σημειο του σωματος που τσιτωνει πολυ ή που διπλωνει οταν καθεσαι. Πχ εγω οταν το εβαζα στο γλουτο παντα εφευγε γιατι εκεινο το σημειο αναποφευκτα τεντωνεται. Λιγο πιο κατω ομως μενει σταθερο.

On 5/10/2022 at 10:05 ΜΜ, geozak είπε:

Κ εγώ έκανα ετ χωρίς φάρμακα.... εντελώς φυσικά.....κ λέω αποκλείεται να εμφυτευτει...κ όμως αύριο είμαι 18 εβδομάδων!!!καλή επιτυχία 

Πώς παει κοριτσι μου; Τελικα εκανες νιπτ;

 

On 5/10/2022 at 11:23 ΜΜ, Marla@ είπε:

Τι κάνετε;Έχω κατααγχωθει... Πρέπει να πάω την Τρίτη για περίδεση..Μ"έχει πιάσει ένας φόβος...Ο τράχηλος είναι καλός αλλά από μέσα ανοίγει σαν χωνί.Δωστε μου λίγο θάρρος γιατί από την ώρα που με πήρε η μαία και μου το είπε Μ"έχει πάρει πολύ από κάτω...

Τι ειναι η περιδεση;;; Τι μηκος εχει ο τραχηλος σου;

 

On 6/10/2022 at 8:06 ΜΜ, geozak είπε:

Παρακολουθούσε κάθε φορά το μήκος του τραχήλου ο γιατρός σου???? Τον τσιρ εχεις

Εμενα σε καθε υπερηχο τον βλεπει τον τραχηλο αλλα ισως το κανει επειδη ειναι μικρος (28 ενώ θα επρεπε να ειναι πανω απο 35).

 

On 6/10/2022 at 9:41 ΜΜ, Live, Love, Laugh είπε:

Καλησπέρα σε όλους!!! 
Εχθες ακούσαμε καρδούλα και πήρα τόση μα τόση χαρά…. :wub:

Σημερα όμως όλη μέρα νιώθω να έχω αρκετες εκκρίσεις (λευκές) που όμως τωρα το βράδυ γίνανε λίγο καφε ανοιχτό…. 

Ο προβληματισμός μου είναι ο εξής:  επειδή ζω στην επαρχία και τωρα με παρακολουθεί ο «εδω» γυναικολόγος μου που ομως δεν εχει τόσο εμπειρίες απο γυναίκες με ιστορικό σαν το δικο μας και κυριως επειδή έτυχε μια φιλη μου να είχε τον ιδιο αλλα δεν την «κούραρε» σωστά όταν του έλεγε πως εχει αίμα ή εκκρίσεις μου έλεγε πως δεν την εξέταζε ποτέ απο κατω ενώ όταν πήγε στο νοσοκομείο απο μόνη της απο προσωπική της παρόρμηση την στείλανε με ασθενοφόρο στην θεσσαλονικη στα επείγοντα γιατι η εικόνα της ηταν χάλια… (ο τράχηλος είχε μικρύνει παρά πολυ, πηρε μικρόβιο απο οτι μου είπε κλπ) κ όπως της ειπαν αν το είχαν δει απο την αρχη θα ηταν αλλιώς … με προβλημάτισε και μου λέει συνέχεια μα πηγαίνω στη θεσσαλονικη κάθε μήνα για εξετασεις κ να μην βασιστώ εδω… 

Η ερώτηση μου…. Γνωρίζετε αν στο εμπρυο όπου έκανα και την ετ αναλαμβάνουν και την παρακολούθηση εστω προληπτικά (αν οχι δηλαδή για οοοολους τους μήνες αν δεν συντρέχει λόγος..)  και αν όχι… να τολμήσω να ζητήσω την άποψή σας για έμπειρο γιατρό στη Θεσσαλονικη ; ή δεν κάνει απο δω;  :unsure: θέλω όλα να πανε σωστά… και μεχρι τωρα πήγαν… αλλα ακούω για περιδεση που ουτε κάν ξερω τι ειναι και η φιλη μου εκείνη ηταν αργά της ειπαν για να κάνει ενώ αν είχε κάνει θα το είχαν προλάβει της ειπαν…. 
 

σας ευχαριστω πολυ…  

Συγχαρητηρια για την καρδουλα!!! Τρομερο συναισθημα ε; 

Επειδη με μπερδεψες λιγο, θα σε ξεγεννησει ο γιατρος που σε βλεπει τωρα στην επαρχια; Εκει θα γεννησεις ή Θεσσαλονικη; Αν εχεις τετοιους ενδοιασμους οπωσδηποτε πρεπει να βρεις εναν αλλον γιατρο. Αρκετο αγχος εχουμε. Αν δεν εμπιστευομαστε και το γιατρο μας καηκαμε! Αν εχεις τη δυνατοτητα να ερχεσαι Θεσσαλονικη καθε μηνα θα σου ελεγα φυσικα να το κανεις. Η δικη μου γιατρος ειναι στην επαρχια και ερχεται και με βλεπει στη Θεσσαλονικη οπου ερχεται εται κ αλλιως για χειρουργεια και τετοια οποτε δεν εχω να σου προτεινω καποιον εδω αλλα σιγουρα η γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να φυγεις απο αυτον που σε βλεπει τωρα. 

On 6/10/2022 at 10:30 ΜΜ, Asteraki19 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Μετά από μήνες αναμονή ελπίζω να μπούμε σύντομα και εμείς στην τελικη ευθεία και  ήθελα να σας ρωτήσω ποιος είναι ο συνηθισμένος αριθμός ωαρίων που περνούμε από δοτρια και πόσες βλαστοκυστες? Ξέρω ότι τίποτα δεν είναι εγγυημένο αλλά να ξέρω περίπου αν πάνε όλα καλά τι να περιμένω 

Το τελευταιο διαστημα οι περισσοτερες καταληξαμε με 3 βλαστοκυστες. Σου ευχομαι να παρεις παραπανω ομως. Αν και οι 3 αρκουν για να σε κανουν μανουλα

 

On 7/10/2022 at 5:51 ΜΜ, Omorfi36 είπε:

Καλησπέρα σας,

Πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ αλλά σας διαβάζω συνέχεια. Γενικα με το σύντροφό μου έχουμε κουραστεί πάρα πολύ με αυτό το θέμα και κυρίως ότι κάθε γιατρός λέει τα δικά του αλλά το χειρότερο ότι δεν σε βοηθούν πραγματικά και χάνουν βασικές λεπτομέρειες όπου καταλήγουν σε αποτυχίες και καταλήγουμε να γινόμαστε εμείς γιατροί. Ήθελα να ρωτήσω έχει κάνει κάποια κοπέλα τεστ παπ πριν την εμβρυομεταφορα?

Καλως μας ηρθες. Δυσκολος δρομος και αυτο που λες σιγουρα ισχυει. Σε τι φαση βρισκεσαι; Εισαι με δοτρια; Εννοεις την ιδια μερα τεστ παπ; Εγω ειχα κανει 1 μηνα πριν. Αλλα δε νομιζω οτι παιζει καποιο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2022 at 6:29 ΜΜ, Asteraki19 είπε:

8-10 ωάρια και τα μοιράζουν κιόλας ? ☹️

Θεσσαλονίκη είμαι ασίστ μου είπαν ότι βρήκαν κοπέλα αλλά είμαι ένα μήνα στην αναμονή να της έρθει περίοδος

Τι εξετάσεις εκτός από σπερμοδιαγραμμα χρειάζονται ? 

Καλο θα ηταν να δειτε για κατακερματισμο σπερματος. Το σπερμοδιαγραμμα απ οτι εχω καταλαβει ειναι πολυ επιφανειακο και πολυ συχνα υπαρχει προβλημα στο σπερμα και το καταλαβαινουμε πολυ αργα.

 

On 7/10/2022 at 8:13 ΜΜ, Omorfi36 είπε:

Λοιπόν θα προσπαθήσω να αναφέρω την ιστορία μου όσο πιο σύντομα μπορώ. Πριν 2.5 χρόνια εγω διαγνώσθηκα με ΠΩΑ και ο σύντροφος μου με κιρσοκηλη.πηγαμε σε 4 πολύ καλούς γιατρούς της Αθήνας. Σε αυτόν που κατέληξα ακούγεται πολύ συχνά στο φόρουμ.μου πρότεινε  φυσικούς κύκλους και για τον σύντροφο? Τπτ όλα θα τα λύσει η icsi και σε 6 μήνες θα εισαι εγκυος! Ζούμε εξωτερικό οποτε έμεινα από τον Απρίλιο μέχρι τον Οκτώβριο Ελλάδα μακριά από το σύντροφό μου και τη ζωή μου αλλα άξιζε προκειμένου να αποκτήσουμε το θαύματακι μας.καταψυξαμε σπέρμα και ο σύζυγός  έφυγε.Ειχα σε κάθε κύκλο ωάριο λίγα αλλά είχα αλλά σε ένα από αυτά η ωορρηξία έγινε σκ και ο γιατρός το έχασε σε αλλους 2 δρν γονιμοποιηθηκε σωστα.Ειχαμε 3 έμβρυα 3 ημερών όπου στην ετ χάθηκε το ένα, βάλαμε τα δύο και καταλήξαμε σε βιοχημικη κύηση. Απογοήτευση. Μου λέγανε όλοι συνέχισε άμεσα γιατί δεν θα έχεις πια ωάρια.

Δεν άκουσα κανενα γύρισα πίσω και συμφωνήσαμε να το δούμε σφαιρικά. Ο σύντροφος πήγε σε εξειδικευμένο γιατρό και του έδωσε βιταμίνες έκοψε τη γυμναστική και κάναμε το χειρουργείο. Σε 6 μήνες τα αποτελέσματα ήταν πάρα πολύ καλά.εγω είχα κάποιες εφιδρωσεις ταραχτηκα λόγω κακοήθειας δτην οικογένεια.Αποφασίσαμε να πάμε με δοτρια γιατί το πιο σημαντικό για εμας είναι να αποκτήσουμε ένα υγιές παιδί που θα πάρει και απο τους δυο σμέριστη αγάπη και όχι απαραίτητα το dna και των δύο.

Έχω 6 "παγωτινια" που μας περιμένουν. Φιλιά κ συγγνώμη αν σας κούρασα.

Πολυ καλα εκανες κατα τη γνωμη μου καο κατεληξες σε δοτρια. Για ποιο λιγο να ταλαιπωρεισαι απο τη στιγμη που το προσπαθησες και δεν επιασε. Σου ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα. Τα 6 παγωτινια ειναι υπεραρκετα! Καλη επιτυχια!

Υ.Γ. μη ζηταν συγγνωμη και φυσικα δε μας κουρασες. Γι αυτο ειμαστε εδω♥️

On 7/10/2022 at 10:43 ΜΜ, Asteraki19 είπε:

Από έξι ωοληψιες είχα μόνο μια βλαστοκυστη , την οποία και έβαλα έμεινα έγκυος αλλά απέβαλα πριν κλείσω 2 μήνες. Δεν έχω αλλά ψυχολογικά αποθέματα να ξαναπεράσω τα ίδια , οπότε κανω την τελευταία μου προσπάθεια με δοτρια 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως , μακάρι να πάνε όλα καλα σε όλες μας και να έχουμε επιτέλους αποτέλεσμα 

Ευχομαι να πανε ολα τελεια αυτη τη φορα κοριτσι μου!

 

19 ώρες πρίν, vik80 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό, να ξέρεις έχω κολλήσει με σένα (πεθαίνω για ανθρώπους με αίσθηση του χιούμορ) και περιμένω με αγωνία να ακούσω τα δικά σου ευχαριστα όταν έρθει η ώρα. Πήγα σήμερα ακριβώς 48 ώρες μετά, αλλά σε άλλο εργαστήριο και την επανέλαβα από μόνη μου (μην βρίζεις από μέσα σου..σε ακούω.. διαβάζω τη σκεψη) και βγήκε 125 (από 73), άρα αντί να ξεαγχωθω, αγχώθηκα περισσότερο ο στόκος. Καλά να πάθω. Τώρα θα τρώω τα νύχια μου μέχρι τη Δευτέρα. Σήμερα το πρωί είχα λίγο ροζ πάλι, αλλά δεν καταλαβαίνω τι γίνεται ρε γμτ, είναι στιγμιαίο και σταματα αμέσως. Θα τρελαθώ.

Κοριτσαρα μου τα νεα σου ειναι υπεροχα!! Το οτι αυξηθηκε ειναι πολυ πολυ καλο οπως επισης και το οτι το αιμα ειναι λιγο και σταματαει γρηγορα και δεν ποναει. Αντε αλλη μια μερουκα και αυριο θα ξερουμε!! Μεσα απο την καρδια μου ευχομαι να δεις ενα τεραστιο νουμερο!! Περιμενουνε με αγωνια!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Viv37 είπε:

Καλο θα ηταν να δειτε για κατακερματισμο σπερματος. Το σπερμοδιαγραμμα απ οτι εχω καταλαβει ειναι πολυ επιφανειακο και πολυ συχνα υπαρχει προβλημα στο σπερμα και το καταλαβαινουμε πολυ αργα.

 

Πολυ καλα εκανες κατα τη γνωμη μου καο κατεληξες σε δοτρια. Για ποιο λιγο να ταλαιπωρεισαι απο τη στιγμη που το προσπαθησες και δεν επιασε. Σου ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα. Τα 6 παγωτινια ειναι υπεραρκετα! Καλη επιτυχια!

Υ.Γ. μη ζηταν συγγνωμη και φυσικα δε μας κουρασες. Γι αυτο ειμαστε εδω♥️

Ευχομαι να πανε ολα τελεια αυτη τη φορα κοριτσι μου!

 

Κοριτσαρα μου τα νεα σου ειναι υπεροχα!! Το οτι αυξηθηκε ειναι πολυ πολυ καλο οπως επισης και το οτι το αιμα ειναι λιγο και σταματαει γρηγορα και δεν ποναει. Αντε αλλη μια μερουκα και αυριο θα ξερουμε!! Μεσα απο την καρδια μου ευχομαι να δεις ενα τεραστιο νουμερο!! Περιμενουνε με αγωνια!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ, ευχομαι αυριο να είναι μια καλή μέρα για τις εξελίξεις μας. Με αγχώνει και η χαμηλή χοριακη και το ροζ αιματακι που και που. Και τα πονακια περιοδου, στην προηγούμενη δεν είχα τιποτα από αυτά....αλλά βέβαια θα μου πεις δεν κατέληξε καλά..  Δεν ξέρω  ο Θεός μαζί μας...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Viv37 είπε:

Καλο θα ηταν να δειτε για κατακερματισμο σπερματος. Το σπερμοδιαγραμμα απ οτι εχω καταλαβει ειναι πολυ επιφανειακο και πολυ συχνα υπαρχει προβλημα στο σπερμα και το καταλαβαινουμε πολυ αργα.

 

Πολυ καλα εκανες κατα τη γνωμη μου καο κατεληξες σε δοτρια. Για ποιο λιγο να ταλαιπωρεισαι απο τη στιγμη που το προσπαθησες και δεν επιασε. Σου ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα. Τα 6 παγωτινια ειναι υπεραρκετα! Καλη επιτυχια!

Υ.Γ. μη ζηταν συγγνωμη και φυσικα δε μας κουρασες. Γι αυτο ειμαστε εδω♥️

Ευχομαι να πανε ολα τελεια αυτη τη φορα κοριτσι μου!

 

Κοριτσαρα μου τα νεα σου ειναι υπεροχα!! Το οτι αυξηθηκε ειναι πολυ πολυ καλο οπως επισης και το οτι το αιμα ειναι λιγο και σταματαει γρηγορα και δεν ποναει. Αντε αλλη μια μερουκα και αυριο θα ξερουμε!! Μεσα απο την καρδια μου ευχομαι να δεις ενα τεραστιο νουμερο!! Περιμενουνε με αγωνια!!!!!!

Αν ο κατακερματισμός είναι αυτό το dfi έχουμε κάνει , στο τελευταίο δείγμα που δώσαμε μας είπαν ότι δεν έχουμε καλή κινητικότητα αλλά νομίζω ότι στην περίπτωση μας δεν μας ενδιαφέρει εφόσον τα διαλέγουν και τα βάζουν εκεί που πρέπει 

 

πρίν από 24 λεπτά , vik80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ, ευχομαι αυριο να είναι μια καλή μέρα για τις εξελίξεις μας. Με αγχώνει και η χαμηλή χοριακη και το ροζ αιματακι που και που. Και τα πονακια περιοδου, στην προηγούμενη δεν είχα τιποτα από αυτά....αλλά βέβαια θα μου πεις δεν κατέληξε καλά..  Δεν ξέρω  ο Θεός μαζί μας...

Το λίγο αιματακι που σταματάει δεν είναι ανησυχητικό για να μην σου πω ότι συμβαίνει σε αρκετές κοπέλες .Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, vik80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ, ευχομαι αυριο να είναι μια καλή μέρα για τις εξελίξεις μας. Με αγχώνει και η χαμηλή χοριακη και το ροζ αιματακι που και που. Και τα πονακια περιοδου, στην προηγούμενη δεν είχα τιποτα από αυτά....αλλά βέβαια θα μου πεις δεν κατέληξε καλά..  Δεν ξέρω  ο Θεός μαζί μας...

Καλησπέρα, εύχομαι ολόψυχα αύριο να είναι  σωστός ο διπλασιασμός και να ηρεμήσεις.  Αν σε καθησυχάζει, εγώ αυτό το λίγο αιματακι το είχα σχεδόν ένα μήνα και βαλε μετά τη θετική χοριακη. Κι εμένα με ανησυχούσε αλλά τελικά δεν συνέβαινε  κατι κακό. Καλά αποτελέσματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω ξαναγράψει κ διαβάζω καθημερινά αλλά λογικά δε θυμάστε. Έχουμε 5 βλαστοκυστεις και περίμενα να πέσει η tsh  για να κάνουμε εμβρυομεταφορα. Έπεσε τελικά και περίμενα περίοδο και μου ήρθε covid. Χαχαχαχα. Και φυσικά την ίδια μέρα ΚΑΙ η περίοδος. Εγώ βγαίνω από καραντίνα Παρασκευή. Έχει νόημα να κάνω σε αυτό τον κύκλο προσπάθεια? Νιώθω πως όχι, να επανέλθει ο οργανισμός, αλλά κάνω κ ένα γκάλοπ!! Θα κάνατε? Επίσης να πω ότι αυτή η περίοδος πολύ καφέ και καθόλου κόκκινο κ άρχισα να αγχώνομαι ότι μου κόβεται. Ετών 37 με ΠΩΑ. Πάνω που πήγα με δοτρια και είναι όλα έτοιμα τώρα θα έρχονται Νέα εμπόδια. Τον προηγούμενο μήνα έκανα 46 μέρες κύκλο. Αυτό το μήνα πολύ καφέ.. αχχχχχ. Για πείτε εμπειρίες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , lizard12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω ξαναγράψει κ διαβάζω καθημερινά αλλά λογικά δε θυμάστε. Έχουμε 5 βλαστοκυστεις και περίμενα να πέσει η tsh  για να κάνουμε εμβρυομεταφορα. Έπεσε τελικά και περίμενα περίοδο και μου ήρθε covid. Χαχαχαχα. Και φυσικά την ίδια μέρα ΚΑΙ η περίοδος. Εγώ βγαίνω από καραντίνα Παρασκευή. Έχει νόημα να κάνω σε αυτό τον κύκλο προσπάθεια? Νιώθω πως όχι, να επανέλθει ο οργανισμός, αλλά κάνω κ ένα γκάλοπ!! Θα κάνατε? Επίσης να πω ότι αυτή η περίοδος πολύ καφέ και καθόλου κόκκινο κ άρχισα να αγχώνομαι ότι μου κόβεται. Ετών 37 με ΠΩΑ. Πάνω που πήγα με δοτρια και είναι όλα έτοιμα τώρα θα έρχονται Νέα εμπόδια. Τον προηγούμενο μήνα έκανα 46 μέρες κύκλο. Αυτό το μήνα πολύ καφέ.. αχχχχχ. Για πείτε εμπειρίες.

Kαλησπερα! Εγω λεω να μην προχωρησεις σ αυτον τον κυκλο. Οπως ελεγε κ ο ντοκ μου, μην καψεις κ ξοδεψεις τα εμβρυα εχοντας αμφιβολιες. Τα εμβρυα σου, αν και πολλα , πεντε, ειναι πολυτιμα για να ρισκαρεις. Κανε λιγη υπομονη κ περιμενε, να γινει σωστα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Kαλησπερα! Εγω λεω να μην προχωρησεις σ αυτον τον κυκλο. Οπως ελεγε κ ο ντοκ μου, μην καψεις κ ξοδεψεις τα εμβρυα εχοντας αμφιβολιες. Τα εμβρυα σου, αν και πολλα , πεντε, ειναι πολυτιμα για να ρισκαρεις. Κανε λιγη υπομονη κ περιμενε, να γινει σωστα

Λοιπόν μόλις μίλησα με το κέντρο. Μετά από 2 μήνες μου λέει. Επίσης, 1 μήνα πριν θέλουν καρδιολογικό κ πνευμονολογικο έλεγχο και pcr τεστ και άλλο ένα pcr 15μερες πριν. Αυτές είναι οι επίσημες οδηγίες λέει. Υποχρεωτικά. Πάει λοιπόν κ ο Οκτώβριος και ο Νοέμβριος. Μου κάνει εντύπωση, πριν ζητούσαν μόνο ραπιντ και τώρα που έχω νοσησει θέλουν δύο pcr. Τι να πω. Ελπίζω όλα για καλό να γίνουν. Τόσα χρόνια περιμένουμε, λίγοι μήνες ακόμη δεν πειράζουν. Καλημέρα κορίτσια, Καλή εβδομάδα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , lizard12 είπε:

Λοιπόν μόλις μίλησα με το κέντρο. Μετά από 2 μήνες μου λέει. Επίσης, 1 μήνα πριν θέλουν καρδιολογικό κ πνευμονολογικο έλεγχο και pcr τεστ και άλλο ένα pcr 15μερες πριν. Αυτές είναι οι επίσημες οδηγίες λέει. Υποχρεωτικά. Πάει λοιπόν κ ο Οκτώβριος και ο Νοέμβριος. Μου κάνει εντύπωση, πριν ζητούσαν μόνο ραπιντ και τώρα που έχω νοσησει θέλουν δύο pcr. Τι να πω. Ελπίζω όλα για καλό να γίνουν. Τόσα χρόνια περιμένουμε, λίγοι μήνες ακόμη δεν πειράζουν. Καλημέρα κορίτσια, Καλή εβδομάδα

Και πάνω που θα σου έγραφα ότι συμφωνώ με τη @MaryH και καλύτερα να περιμένεις, είδα ότι έγραψες αυτό! Καλύτερα, θα προλάβει να στρώσει και ο κύκλος σου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Viv37 επιτέλους τα καταφέραμε μετά από 4 αιμοληψιες να πάρω τα αποτελέσματα του νιπτ....μου τηλ ο υπεύθυνος του εργαστηρίου χθες και μου είπε όλα άψογα.... δείγμα ότι κάτι δεν πάει καλά δεν έχω...κ όμως φοβάμαι πολύ αν κ η δοτρια ήταν 27.5 ετών ....,θα έκανα αμνιο αλλά δεν με αφήνουν.......

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , geozak είπε:

@Viv37 επιτέλους τα καταφέραμε μετά από 4 αιμοληψιες να πάρω τα αποτελέσματα του νιπτ....μου τηλ ο υπεύθυνος του εργαστηρίου χθες και μου είπε όλα άψογα.... δείγμα ότι κάτι δεν πάει καλά δεν έχω...κ όμως φοβάμαι πολύ αν κ η δοτρια ήταν 27.5 ετών ....,θα έκανα αμνιο αλλά δεν με αφήνουν.......

Πλάκα κάνεις!Νόμιζα πως ήμουν η μόνη.Τρεις αιμοληψιες και περιμενω

... Συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα! Φιλιά!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε; vik80 εύχομαι να πάνε όλα καλά, καλούς διπλασιασμούς και σε 9 μήνες να κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου! Το Σάββατο πήγα στον γιατρό, για να με δει μετά την αφαίρεση του πολύποδα, όλα πηγαίνουν πολύ καλά, το ενδομήτριο ήταν πολύ καλό και τώρα ξεκίνησα cyclacur τα καφέ για να αδιαθετήσω και να μπούμε σε τροχιά εμβρυομεταφοράς. Προσπαθώ να το πιστέψω ότι κοντεύω και δυσκολεύομαι λίγο αλλά πού θα πάει, θα το χωνέψω!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορες, λοιπόν σήμερα από 73 πήγε 380 σε 4 μέρες και στο ίδιο εργαστήριο. Λέει ο γιατρός καλά είμαστε. Από εβδομάδα υπερηχο. Άλλη αγωνία τώρα ξεκινά... θέλω να χαρώ και κάτι με συγκρατεί, μόνο αυτό με χαλάει. Πολύ άγχος βρε παιδιά.

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , vik80 είπε:

Καλημερα κορες, λοιπόν σήμερα από 73 πήγε 380 σε 4 μέρες και στο ίδιο εργαστήριο. Λέει ο γιατρός καλά είμαστε. Από εβδομάδα υπερηχο. Άλλη αγωνία τώρα ξεκινά... θέλω να χαρώ και κάτι με συγκρατεί, μόνο αυτό με χαλάει. Πολύ άγχος βρε παιδιά.

Συγχαρητήρια , τέλεια ανέβηκε, αγχώθηκα  με την ενδιάμεση μέτρηση. Δυστυχώς αυτές οι πρώτες μέρες έτσι είναι, άγχος για τις χοριακες, τους πρώτους υπερήχους… μην ανησυχείς θα ησυχάσεις σύντομα. Αν σε βοηθάει εγώ κατάφερα να χαρώ ελεύθερα  μετά την αυχενική διαφάνεια.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...