Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

      🙏🏼🙏🏼🙏🏼

      εγώ Σάββατο θα κάνω υπέρηχο για να μάθω ποτέ θα γίνει 🥹

      περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο σου 🙏🏼

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 10 λεπτά , LoveDreamer είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ο υπέρηχος που έκανα δείχνει ότι είμαι 7 + 4 ενώ σύμφωνα με την τελευταία περίοδο έπρεπε να είμαι 8+2. Πιστεύετε ότι είναι ανησυχητικό;

13 Αυγούστου γράφεις ότι ήσουν 18 μέρες από την ετ, αφαίρεσε 37 μέρες αν είσαι με βλαστοκύστες και 35 αν είσαι με 3ων ημερών και από εκεί ξεκίνα να μετράς. Πόσο βγαίνει; Τόσο πρέπει να βλέπεις. Νομίζω είσαι καλά. Να έχεις στο μυαλό σου ότι τυπικά την μέρα της μεταφοράς ήσουν 2w+5d (με βλαστοκύστες) και συνεχίζεις να μετράς από εκεί την ηλικία της κύησης και όχι από την πρώτη μέρα περιόδου. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

13 Αυγούστου γράφεις ότι ήσουν 18 μέρες από την ετ, αφαίρεσε 37 μέρες αν είσαι με βλαστοκύστες και 35 αν είσαι με 3ων ημερών και από εκεί ξεκίνα να μετράς. Πόσο βγαίνει; Τόσο πρέπει να βλέπεις. Νομίζω είσαι καλά. Να έχεις στο μυαλό σου ότι τυπικά την μέρα της μεταφοράς ήσουν 2w+5d (με βλαστοκύστες) και συνεχίζεις να μετράς από εκεί την ηλικία της κύησης και όχι από την πρώτη μέρα περιόδου. 

Σ ευχαριστώ για την απάντηση! Καταλαβαίνω ότι η μέτρηση είναι διαφορετική στην περίπτωσή μας..αν είναι έτσι είναι εντάξει μπορώ να ξεαγχωθώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , LoveDreamer είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση! Καταλαβαίνω ότι η μέτρηση είναι διαφορετική στην περίπτωσή μας..αν είναι έτσι είναι εντάξει μπορώ να ξεαγχωθώ!

Καταρχάς δεν υπάρχει υπέρηχος που να δείχνει ακριβώς την ηλικία της κύησης όλα είναι κατά προσέγγιση +- 4- 5 μέρες. Σκέψου εμένα δεν μπορούσαν ποτέ να καταλάβουν ποτέ συνέλαβα έβγαιναν οι ημερομηνίες σε μέρες που δεν είχα για 10 μέρες επαφές. Αν δεν ήξερα εγώ τις επαφές δεν θα έβγαζα ακρη . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2023 at 1:07 ΠΜ, Nels είπε:

Το επίδομα των 350ευρω το παίρνουμε μετά από ωοληψια και εμβρυομεταφορα εφοσον έχουμε πάρει έγκριση από επιτροπή του ΕΟΠΠΥ για τα φάρμακα διέγερσης1.

Ωστοσο στην περίπτωση της δωρεας ωαριων δε γνωριζω τι γίνεται.

Εαν είσαι με δωρεά ωαρίων δυστυχώς δεν δικαιούσε το επίδομα αυτό..Μόνο εάν είναι με δικά σου ωάρια. Τουλάχιστον έτσι ίσχυε πριν από δύο χρόνια.. Εάν έχει αλλάξει κάτι τώρα,δεν το ξέρω 

On 15/8/2023 at 12:58 ΠΜ, Omorfi36 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Έχω πολύ καιρό να γράψω αλλά θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τα νέα μου!!Αρχές Ιουνίου ήρθαν στο κόσμο οι λουλουδενιες μου!!Γέννησα εκτάκτως με καισαρική στις 35+5 λόγω χολοστασης. Η μία 3.1 και η άλλη 2.5 κιλά. Η μία λουλουδενια μου χρειάστηκε να μείνει στη μονάδα 20 μέρες. Βέβαια όλα πέρασαν και τις έχω κοντά μου και τις δύο. Είναι υπέροχες και μπορώ να πω αυτό το συναίσθημα αγάπης που νιώθω είναι τόσο μοναδικό.Δεν έχω δεύτερες σκέψεις αυτά τα πλάσματα είναι η ζωή μου απλά γελάω με τους γύρω μου όταν μου λένε ότι η μία μικρούλα μου μου μοιάζει πολύ!!

Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν να καταφέρουν γρήγορα να κρατήσουν το όνειρο τους αγκαλια!!!!

Συγχαρητήρια.. Να σου ζήσουν κορίτσι μου.. Γερά και καλότυχα να είναι στην ζωή τους και εσείς να τα καμαρώνετε.. Ξέρεις καλά κάνεις και γελάς και εγώ κάπως έτσι κάνω όταν μου λένε ότι μου μοιάζει η μικρούλα μου και λέω από μέσα μου, που να ξέρατε. Αλλά να σου πω κάτι ξέρεις πόσες μανούλες βλέπω τώρα εκεί έξω με τα μωράκια τους και αναρωτιέμαι αν είναι με δικά τους ωάρια? Πιστεύω με τα προβλήματα που υπάρχουν σε πολλές μικρές κοπέλες και με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα ότι τα πιο πολλά είναι με δανεικά,και παίρνω κουράγιο ότι δεν είμαι η μόνη, και πόσα θα ακολουθήσουν ακόμη.. Αλλά ποιός νοιάζεται.. Ο Θεός μας ευλόγησε με το μεγαλύτερο θαύμα.. Αυτό της μητρότητος έστω και με αυτό τον τρόπο.. Σε φιλώ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 31/8/2023 at 9:09 ΜΜ, LoveDreamer είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ο υπέρηχος που έκανα δείχνει ότι είμαι 7 + 4 ενώ σύμφωνα με την τελευταία περίοδο έπρεπε να είμαι 8+2. Πιστεύετε ότι είναι ανησυχητικό

 

Αρχικά κορίτσι Μ συγχαρητήρια να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!κ εμένα Μ είχαν πει ότι είναι 3 ημέρες μικρότερο το έμβρυο από ότι θα έπρεπε βάση ημερομηνίας έμβρυομεταφιρας αλλά όλα πήγαν καλά κ τώρα σου γράφουμε αγκαλιά!!!

On 4/7/2023 at 5:02 ΜΜ, Elenalda@ είπε:

 

 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

γνωρίζει κάποια κοπέλα για τον γιατρό Παπανικολάου Κυριάκο, το ιατρείο του βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη στην Εγνατία, με ποια κλινική ή νοσοκομείο δημόσιο συνεργάζεται για τις εξωσωματικές;  και κάποιες πληροφορίες αν έχετε .

 

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2023 at 10:26 ΠΜ, LioPh79 είπε:

Καλημέρα,

γνωρίζει κάποια κοπέλα για τον γιατρό Παπανικολάου Κυριάκο, το ιατρείο του βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη στην Εγνατία, με ποια κλινική ή νοσοκομείο δημόσιο συνεργάζεται για τις εξωσωματικές;  και κάποιες πληροφορίες αν έχετε .

 

Καλησπέρα,  ήταν γιατρός μου για αρκετό καιρό αλλά πριν τρία χρόνια. Τότε συνεργαζόταν με το γέννεσις αλλά δεν ξέρω αν συνεχίζει. Πάντως εξαιρετικός γιατρός και άνθρωπος 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2023 at 10:26 ΠΜ, LioPh79 είπε:

Καλημέρα,

γνωρίζει κάποια κοπέλα για τον γιατρό Παπανικολάου Κυριάκο, το ιατρείο του βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη στην Εγνατία, με ποια κλινική ή νοσοκομείο δημόσιο συνεργάζεται για τις εξωσωματικές;  και κάποιες πληροφορίες αν έχετε .

 

Είναι ο γιατρός μου Εξαιρετικός!!! Μόνο καλά λόγια έχω να πω για εκείνον!! Έκανα μαζί του υστεροσκοπηση και μετά εμβρυομεταφορα!! Ήταν η 5 μου φορά και είδα μια διαφορετική προσέγγιση με πρόσεξε πραγματικά!! Τώρα είμαι στην 11 εβδομάδα και με παρακολουθεί και στην εγκυμοσύνη. Συνεργάζεται για εξωσωματική με το έμβρυολαμπ και το Γένεσις!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 14/9/2023 at 10:26 ΠΜ, LioPh79 είπε:

Καλημέρα,

γνωρίζει κάποια κοπέλα για τον γιατρό Παπανικολάου Κυριάκο, το ιατρείο του βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη στην Εγνατία, με ποια κλινική ή νοσοκομείο δημόσιο συνεργάζεται για τις εξωσωματικές;  και κάποιες πληροφορίες αν έχετε .

 

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Εχω πολύ καιρό να μπω γιατί είχα χάσει τους κωδικούς μου.

Οι πιο παλιες θα με ξέρετε και ίσως οι πιο 'νεες' κοπέλες θα έχετε διαβάσει την ιστορία μου Ο Κυρ.Παπανικολαου είναι ο γιατρος μου. Εξαιρετικος γιατρός και άνθρωπος . Με τη βοηθεια τη δική του και του ανοσολογου μου έκανα το γιο μου στην 10ηετ.Αν δεν ήτανε αυτός δε θα είχα τώρα τον άγγελο του.

Καλή επιτυχία σε όλα τα κοριτσια!

 

Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Εχω πολύ καιρό να μπω γιατί είχα χάσει τους κωδικούς μου.

Οι πιο παλιες θα με ξέρετε και ίσως οι πιο 'νεες' κοπέλες θα έχετε διαβάσει την ιστορία μου Ο Κυρ.Παπανικολαου είναι ο γιατρος μου. Εξαιρετικος γιατρός και άνθρωπος . Με τη βοηθεια τη δική του και του ανοσολογου μου έκανα το γιο μου στην 10ηετ.Αν δεν ήτανε αυτός δε θα είχα τώρα τον άγγελο μου.

Καλή επιτυχία σε όλα τα κοριτσια!

 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, LoveDreamer είπε:

Καλημέρα κορίτσια, έκανε καμία από σας την εξέταση nipt; 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Την έκανα εγώ αμέσως μετά την αυχενική για δικούς μου ψυχολογικούς λόγους πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Lela79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Την έκανα εγώ αμέσως μετά την αυχενική για δικούς μου ψυχολογικούς λόγους πιο πολύ.

Κι εγώ το ίδιο, αν και μας είπαν ότι δεν φαίνονται τα μικροελλειπτικα σύνδρομα αν είναι από δωρεά. Ισχύει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , LoveDreamer είπε:

Κι εγώ το ίδιο, αν και μας είπαν ότι δεν φαίνονται τα μικροελλειπτικα σύνδρομα αν είναι από δωρεά. Ισχύει αυτο;

Δε ξέρω, δε μου είχαν κάνει κάποια αντίστοιχη διευκρίνιση κορίτσι μου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...