Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 9/5/2023 at 6:06 ΜΜ, chitaneta είπε:

Τι όμορφο, τι μαγικό τι συγκινητικό αυτό που περιγράφεις!!!

Τι γλυκουλα! ❤️❤️❤️Αυτοι οι τρεις πρωτοι μήνες είναι τόσο ιδιαιτεροι... 

Λογικές οι αμφιβολίες που μας πιάνουν καποιες φορές αλλά ναι, γι αυτά τα πλασματακια που φερνουμε στον κόσμο,είμαστε στην αρχή όλο τους το σύμπαν και το τελευταίο που μετράει είναι το dna μας! Κι έμενα μου περναγαν και μου περνανε που και που τετοιες σκέψεις αλλά όσο μεγαλώνει όλο και πιο λίγο...

Να είστε καλά να την χαιροσαστε μέρα με την μέρα Βιβη μου!

Φιλιά πολλά!

 

@Villi μου πέντε μηνών ο μπεμπουλης σας!❤️
Πως νιωθεις μετά από πεντε μήνες;  σαν όνειρο δεν είναι; 
 

@Neli83 καλή μας νεράιδα! Μπουσουλανε τα μπεμπακια σας; 
 

@Fili, @gigi 72, @Marla@ Πώς πάνε τα μπεμπακια σας; ❤️❤️❤️

@chitanetaμου γλυκιά σου έχω γράψει προσωπικό μήνυμα αλλά δεν έχω πάρει απάντηση.. Θα χαρώ να μάθω νέα σου. 

On 20/7/2023 at 2:51 ΜΜ, mara23 είπε:

Γειά σας κορίτσια... Είμαι 52+ ... ξεκίνησα καινούριο κύκλο εξωσωματικής... είμαστε ένα βήμα για να δώσουμε το σπέρμα... Αλλά η διάθεσή μου είναι εντελώς στο πάτωμα... Έχω μπλοκάρει εντελώς...( μετά την είδηση ότι μία υγιής έγκυος 52 χρονών, πέθανε ενώ ήταν έτοιμη να γεννήσει 😪...)... Θέλω παιδάκι... όμως με κυριεύει ένας τρελός φόβος... καί ο άντρας μου πρότεινε να μην το κάνουμε... Να σταματήσουμε... Έχω και κατι θεματακια υγείας... ( Τρομβοφυλια) που μπορεί να μην πετύχει βέβαια ( όπως και την προηγούμενη προσπάθεια...) πεταμένα τρελά λεφτά μόνο..... και τόσα φάρμακα...το utrogestan με κάνει εντελώς φυτό ( κρεβάτι μόνο)... Υπάρχουν σ'υτη την ηλικία γυναίκες που τολμούν ή ακόμα τα κατάφεραν? ...Θα ήθελα γνώμες και την εμπειρία σας... ευχαριστώ πολύ 

Αν θέλεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα.. Θα χαρώ να μιλήσουμε. Είμαι μια από αυτές τις 50αρες που τα κατάφεραν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 5/6/2023 at 10:42 ΜΜ, alexandra82 είπε:

Καλησπερα

Στο Ιακεντρο αθηνα η'θεσσαλονικη;;;;

Εγω στις Αθηνας,το 2020 μεσα στην πανδημια ειχε λιγο αργησει 4 μηνες αναμονη,πέτυχα ομως με την πρωτη...

Οτι θελησεις μπορεις να μου στειλεις προσωπικο μυνημα...

Καλη επιτυχία σου ευχομαι...

Καλημέρα. Κι εγώ ίδια χρονιά, μέσα στην πανδημία δεν άργησε καθόλου. Πέτυχα με την δεύτερη προσπάθεια. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλα τα κορίτσια  συγχαρητηρια σε όλες για την δύναμη κ την υπομονή του 

θελω την βοήθεια σας κ θετικές σκέψεις με αρκετη μπεμπεδοσκονη (που λέει κ μια ψυχή) είμαι με δότρια 29 ετών είχαμε 5 αυγουλακια αλλά τελικα γονιμοποιήθηκαν τα 2 (έτσι κ αλλιως ο νόμος λέει μέχρι 2) την Δευτέρα θα γίνει η εμβρυομεταφορα κ στις 11/8 η πρώτη χοριακη …πείτε μου κάποια δικιά σας εμπειρία -αποψη

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μετά από την αποτυχία εμφύτευσης με 3 βλαστοκύστες πριν από λίγες μέρες, σκέφτομαι τις επιλογές μας πάλι, για ακόμη μία φορά. Έχουμε από την επιτροπή άλλη μία τελευταία προσπάθεια σε 4 μήνες ή την δωρεά.

Ίσως δεν αντέχω άλλη μία προσπάθεια με δικά μας, φοβάμαι , έχουμε λίγο λιγότερο από  δύο χρόνια που παλεύουμε δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα και είναι άδικο να χάνουμε άλλο χρόνο , να χάνουμε τις χαρές τις καθημερινότητας.  δηλαδή πραγματικά όλα έχουν σταματήσει, ούτε διακοπές δεν μπορούμε να πάμε ελεύθεροι χαρούμενοι, ούτε για φαγητό , ούτε για ένα ποτό. το μυαλό μας είναι γύρω από την κάθε προσπάθεια και τις αποτυχίες μας.  πως είναι τα συναισθήματα γύρω απο την δωρεά. εκείνες οι μέρες της προετοιμασίας, της ωοληψίας, της μεταφοράς; 🥺

Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2023 at 2:36 ΜΜ, Ζενια21 είπε:

Καλησπερα σε όλα τα κορίτσια  συγχαρητηρια σε όλες για την δύναμη κ την υπομονή του 

θελω την βοήθεια σας κ θετικές σκέψεις με αρκετη μπεμπεδοσκονη (που λέει κ μια ψυχή) είμαι με δότρια 29 ετών είχαμε 5 αυγουλακια αλλά τελικα γονιμοποιήθηκαν τα 2 (έτσι κ αλλιως ο νόμος λέει μέχρι 2) την Δευτέρα θα γίνει η εμβρυομεταφορα κ στις 11/8 η πρώτη χοριακη …πείτε μου κάποια δικιά σας εμπειρία -αποψη

καλημέρα,  ελπίζω να πήγαν όλα καλά την ημέρα της εμβρυομεταφοράς, να έχεις ηρεμία και γαλήνη τις μέρες της αναμονής μέχρι να κάνες την πρώτη χοριακή , ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΡΙΘΜΟ 😇

φαντάσου λέει σε ένα χρόνο από σήμερα να ψάχνεις μαγιουδάκια, πετσέτες, και που θα βουτήξεις τα μικρούλια σας !!!! 🥰 όσες ακόμα δεν τα καταφέραμε να ξέρεις ότι παίρνουμε δύναμη από όλες εσάς που προχωράτε ! τώρα αρχίζουν τα ωραία, ευχαριστήσου μέρα μέρα όλο αυτό που κατάφερες. όλα να πάνε καλά, καλύτερα από ότι θα ήθελες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, LioPh79 είπε:

καλημέρα,  ελπίζω να πήγαν όλα καλά την ημέρα της εμβρυομεταφοράς, να έχεις ηρεμία και γαλήνη τις μέρες της αναμονής μέχρι να κάνες την πρώτη χοριακή , ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΡΙΘΜΟ 😇

φαντάσου λέει σε ένα χρόνο από σήμερα να ψάχνεις μαγιουδάκια, πετσέτες, και που θα βουτήξεις τα μικρούλια σας !!!! 🥰 όσες ακόμα δεν τα καταφέραμε να ξέρεις ότι παίρνουμε δύναμη από όλες εσάς που προχωράτε ! τώρα αρχίζουν τα ωραία, ευχαριστήσου μέρα μέρα όλο αυτό που κατάφερες. όλα να πάνε καλά, καλύτερα από ότι θα ήθελες 

Σε ευχαριστω πολύ κ σε σένα τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2023 at 1:48 ΜΜ, Ζενια21 είπε:

Σε ευχαριστω πολύ κ σε σένα τα καλυτερα

Ναι πήγαν όλα καλα …σήμερα μετράω την Τρίτη μέρα μέχρι να περάσουν αυτές οι 10 μέρες αγωνίας 

εχω κάποια τσιμπηματάκια αλλά μέχρι εκεί …εσείς κορίτσια τι συμπτώματα είχατε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ζενια21 είπε:

Ναι πήγαν όλα καλα …σήμερα μετράω την Τρίτη μέρα μέχρι να περάσουν αυτές οι 10 μέρες αγωνίας 

εχω κάποια τσιμπηματάκια αλλά μέχρι εκεί …εσείς κορίτσια τι συμπτώματα είχατε;

Εγώ δεν είχα τίποτα το ιδιαίτερο ...άντε ίσως αν το ψειριζα κάτι ψιλοπονακια περιόδου την 5η-6η μέρα αλλά μπορεί να ήταν κ λόγω λόγω δυσκολίας στη τουαλέτα λόγω προγεστερόνης .... Το μόνο που είχα ήταν το απογευμα-βραδυ τη μέρα πριν τη χοριακη μια καφέ κηλίδα κ τίποτα άλλο κ την επόμενη μέρα η χοριακη θετική ... ! Φαντάσου σε προηγούμενες ετ μου είχα πρησμένο στήθος, ναυτίες ζαλάδες κλπ... Αυτή τη μόνη που πέτυχε τίποτα το ιδιαίτερο ...Οπότε μη ψάχνεις τσάμπα κ χωλοσκας 😉 Κανε υπομονή να περάσουν οι μέρες μέχρι τη χοριακη κ όλα θα πάνε καλά !!! 🥰

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2023 at 9:42 ΠΜ, LioPh79 είπε:

Καλημέρα,

μετά από την αποτυχία εμφύτευσης με 3 βλαστοκύστες πριν από λίγες μέρες, σκέφτομαι τις επιλογές μας πάλι, για ακόμη μία φορά. Έχουμε από την επιτροπή άλλη μία τελευταία προσπάθεια σε 4 μήνες ή την δωρεά.

Ίσως δεν αντέχω άλλη μία προσπάθεια με δικά μας, φοβάμαι , έχουμε λίγο λιγότερο από  δύο χρόνια που παλεύουμε δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα και είναι άδικο να χάνουμε άλλο χρόνο , να χάνουμε τις χαρές τις καθημερινότητας.  δηλαδή πραγματικά όλα έχουν σταματήσει, ούτε διακοπές δεν μπορούμε να πάμε ελεύθεροι χαρούμενοι, ούτε για φαγητό , ούτε για ένα ποτό. το μυαλό μας είναι γύρω από την κάθε προσπάθεια και τις αποτυχίες μας.  πως είναι τα συναισθήματα γύρω απο την δωρεά. εκείνες οι μέρες της προετοιμασίας, της ωοληψίας, της μεταφοράς; 🥺

Το πώς βιώνει η καθεμία όλο αυτό είναι κάτι ξεχωριστό. Εγώ θα σου πω για μένα ότι από τη στιγμή που είπα τέλος με τα δικά μου πάμε με δωρεά, ένιωσα να φεύγει ένα πολύ μεγάλο βάρος από πάνω μου. Μια ανακούφιση. Ηρεμία. Μόνο θετικά συναισθήματα ένιωσα. Είπα τώρα κάνουμε μια νέα αρχή. Το πήγα χαλαρά, έκανα διάλειμμα, βρέθηκε μετά από λίγο καιρό η δοτρια, είχαμε έμβρυα, μπήκαν κατάψυξη και τα βάλαμε μετά από 7 μήνες. Όλα χαλαρά και ήρεμα. Η ψυχολογία μου πότε δεν ήταν καλύτερη γιατί πλέον κουράστηκα να προσπαθώ με τα δικά μου. Κουράστηκα να αποτυγχάνω. Και μη νομίζεις. Με τη δωρεά είμασταν πάλι έτοιμοι για αποτυχία γιατί δεν σου λέει κανένας ότι θα πετύχεις με την πρώτη. Αλλά ήμουν έτοιμη να δεχτώ αυτή την αποτυχία σαν να είναι η πρώτη. Έχοντας βέβαια συνολικά 5 βλαστοκυστεις ένιωθα και μια ασφάλεια ας πούμε.. Ότι όλο και κάποια θα πιασει. Τι στο καλό. Πιο συγκεκριμένα τις μέρες ωοληψιας που ρωτάς κτλ εντάξει λίγη αγωνία αλλά όχι όπως με τα δικά μου ωάρια. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κάνεις αυτό που νιώθεις και θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα. Δεν υπάρχουν όρια στο πόσες προσπαθειες θα κάνουμε με τα δικά μας. Η καθεμία έχει τα δικά της όρια. Εγώ ξεκίνησα να προσπαθώ το 2018 και σταμάτησα το 2021. Τρία χρόνια δύο διεγέρσεις, αμέτρητους φυσικούς, πάνω από 30 και μετά στοπ.. η καθεμία έχει τα όρια της. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, lizard12 είπε:

Το πώς βιώνει η καθεμία όλο αυτό είναι κάτι ξεχωριστό. Εγώ θα σου πω για μένα ότι από τη στιγμή που είπα τέλος με τα δικά μου πάμε με δωρεά, ένιωσα να φεύγει ένα πολύ μεγάλο βάρος από πάνω μου. Μια ανακούφιση. Ηρεμία. Μόνο θετικά συναισθήματα ένιωσα. Είπα τώρα κάνουμε μια νέα αρχή. Το πήγα χαλαρά, έκανα διάλειμμα, βρέθηκε μετά από λίγο καιρό η δοτρια, είχαμε έμβρυα, μπήκαν κατάψυξη και τα βάλαμε μετά από 7 μήνες. Όλα χαλαρά και ήρεμα. Η ψυχολογία μου πότε δεν ήταν καλύτερη γιατί πλέον κουράστηκα να προσπαθώ με τα δικά μου. Κουράστηκα να αποτυγχάνω. Και μη νομίζεις. Με τη δωρεά είμασταν πάλι έτοιμοι για αποτυχία γιατί δεν σου λέει κανένας ότι θα πετύχεις με την πρώτη. Αλλά ήμουν έτοιμη να δεχτώ αυτή την αποτυχία σαν να είναι η πρώτη. Έχοντας βέβαια συνολικά 5 βλαστοκυστεις ένιωθα και μια ασφάλεια ας πούμε.. Ότι όλο και κάποια θα πιασει. Τι στο καλό. Πιο συγκεκριμένα τις μέρες ωοληψιας που ρωτάς κτλ εντάξει λίγη αγωνία αλλά όχι όπως με τα δικά μου ωάρια. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κάνεις αυτό που νιώθεις και θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα. Δεν υπάρχουν όρια στο πόσες προσπαθειες θα κάνουμε με τα δικά μας. Η καθεμία έχει τα δικά της όρια. Εγώ ξεκίνησα να προσπαθώ το 2018 και σταμάτησα το 2021. Τρία χρόνια δύο διεγέρσεις, αμέτρητους φυσικούς, πάνω από 30 και μετά στοπ.. η καθεμία έχει τα όρια της. 

Καλημερα @lizard12 συγχαρητηρια κ μπράβο σου για την δύναμη κ την υπομονή σου …έκανες εμβρυομεταφορα με δότρια;αν ναι ποσα γονιμοποιήθηκαν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Ζενια21 είπε:

Καλημερα @lizard12 συγχαρητηρια κ μπράβο σου για την δύναμη κ την υπομονή σου …έκανες εμβρυομεταφορα με δότρια;αν ναι ποσα γονιμοποιήθηκαν;

Είχαμε 5 βλαστοκυστεις. Έβαλα την πρώτη και είμαι τώρα στον 6ο μήνα. Εμείς όμως έχουμε πρόβλημα στο σπέρμα όπως έχω ξαναπεί την ιστορία μας. Για τον λόγο αυτό πληρώσαμε ολόκληρη τη δοτρια για να έχουμε περισσότερα ωάρια και τα μοίρασαμε σε σύζυγό και σε δότη. Με του συζύγου πήραμε μια μέτρια βλαστοκυστη και με του δότη 4 άριστες. Βάλαμε του συζύγου (3ΑΒ) και τελικά μέχρι στιγμής όλα καλά. Παρόλο που στην αρχή οι χοριακες ήταν λίγο θρίλερ. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, lizard12 είπε:

Το πώς βιώνει η καθεμία όλο αυτό είναι κάτι ξεχωριστό. Εγώ θα σου πω για μένα ότι από τη στιγμή που είπα τέλος με τα δικά μου πάμε με δωρεά, ένιωσα να φεύγει ένα πολύ μεγάλο βάρος από πάνω μου. Μια ανακούφιση. Ηρεμία. Μόνο θετικά συναισθήματα ένιωσα. Είπα τώρα κάνουμε μια νέα αρχή. Το πήγα χαλαρά, έκανα διάλειμμα, βρέθηκε μετά από λίγο καιρό η δοτρια, είχαμε έμβρυα, μπήκαν κατάψυξη και τα βάλαμε μετά από 7 μήνες. Όλα χαλαρά και ήρεμα. Η ψυχολογία μου πότε δεν ήταν καλύτερη γιατί πλέον κουράστηκα να προσπαθώ με τα δικά μου. Κουράστηκα να αποτυγχάνω. Και μη νομίζεις. Με τη δωρεά είμασταν πάλι έτοιμοι για αποτυχία γιατί δεν σου λέει κανένας ότι θα πετύχεις με την πρώτη. Αλλά ήμουν έτοιμη να δεχτώ αυτή την αποτυχία σαν να είναι η πρώτη. Έχοντας βέβαια συνολικά 5 βλαστοκυστεις ένιωθα και μια ασφάλεια ας πούμε.. Ότι όλο και κάποια θα πιασει. Τι στο καλό. Πιο συγκεκριμένα τις μέρες ωοληψιας που ρωτάς κτλ εντάξει λίγη αγωνία αλλά όχι όπως με τα δικά μου ωάρια. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κάνεις αυτό που νιώθεις και θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα. Δεν υπάρχουν όρια στο πόσες προσπαθειες θα κάνουμε με τα δικά μας. Η καθεμία έχει τα δικά της όρια. Εγώ ξεκίνησα να προσπαθώ το 2018 και σταμάτησα το 2021. Τρία χρόνια δύο διεγέρσεις, αμέτρητους φυσικούς, πάνω από 30 και μετά στοπ.. η καθεμία έχει τα όρια της. 

To πιστεύω αυτό που λές, ότι δηλαδή ένιωσες μία ανακούφιση μόλις είπες τέλος. μόνο στην σκέψη που κάνω ότι το παίρνω απόφαση και εγώ, ξαφνικά ανοίγει το μυαλό μου, νιώθω πάλι χαρά - χαρές που είχα στερηθεί εδώ και δύο χρόνια. ακόμα και τώρα που απλά το συζητάω πιο "ζεστά" και φεύγουμε διακοπές αυτές τις διακοπές τις βλέπω μπροστά μου αλλιώς, χωρίς άγχος , χωρίς να με περιμένει μετά πάλι ένα βουνό αβεβαιότητας και θλίψης. ελπίζω να μη με σταματήσει η σκέψη "να η τάδε το κατάφερε στα 44, στα 45 με δικά της μήπως άλλη μία φορά; τα δανεικά θα είναι πάλι εκεί και αργότερα" . αυτό ήταν φυσικά και που μας έφερε εδώ. τέτοιες σκέψεις. αυτή η ελπίδα που δεν μας άφησε να δούμε καθαρά και κάναμε αρκετά λάθη με την επιμονή μας. φυσικά η πρώτη επαφή που είχαμε με εκείνον τον ανίκανο άψυχο γιατρό ήταν καταστροφική. άν ήταν τότε κάποιος καλός γιατρός και μας μιλούσε για αυτό το θέμα αλλιώς ίσως τώρα πηγαίναμε για το 2ο.  μακάρι εκείνες τις μέρες να είχα μιλήσει με όλες εσάς ... 🤗

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LioPh79 είπε:

To πιστεύω αυτό που λές, ότι δηλαδή ένιωσες μία ανακούφιση μόλις είπες τέλος. μόνο στην σκέψη που κάνω ότι το παίρνω απόφαση και εγώ, ξαφνικά ανοίγει το μυαλό μου, νιώθω πάλι χαρά - χαρές που είχα στερηθεί εδώ και δύο χρόνια. ακόμα και τώρα που απλά το συζητάω πιο "ζεστά" και φεύγουμε διακοπές αυτές τις διακοπές τις βλέπω μπροστά μου αλλιώς, χωρίς άγχος , χωρίς να με περιμένει μετά πάλι ένα βουνό αβεβαιότητας και θλίψης. ελπίζω να μη με σταματήσει η σκέψη "να η τάδε το κατάφερε στα 44, στα 45 με δικά της μήπως άλλη μία φορά; τα δανεικά θα είναι πάλι εκεί και αργότερα" . αυτό ήταν φυσικά και που μας έφερε εδώ. τέτοιες σκέψεις. αυτή η ελπίδα που δεν μας άφησε να δούμε καθαρά και κάναμε αρκετά λάθη με την επιμονή μας. φυσικά η πρώτη επαφή που είχαμε με εκείνον τον ανίκανο άψυχο γιατρό ήταν καταστροφική. άν ήταν τότε κάποιος καλός γιατρός και μας μιλούσε για αυτό το θέμα αλλιώς ίσως τώρα πηγαίναμε για το 2ο.  μακάρι εκείνες τις μέρες να είχα μιλήσει με όλες εσάς ... 🤗

Εγώ θα σε ρωτήσω το εξής: η τάδε που τα κατάφερε με δικά της στα 45 πως ξέρεις ότι σου λέει την αλήθεια? Οι πιθανότητες να τα καταφέρει με δικά της στα 45 είναι κάτω του 1%

Δικαίωμα της καθεμιάς να μην το λέει αλλά κ εμείς ξέρουμε πια αρκετά για να πιστεύουμε ότι τόσες πολλές διάσημες και μη τα καταφέρνουν με δικά τους σε τέτοιες ηλικίες.

Και όπως σου είπα κ στο άλλο μήνυμα τα όρια της τα ξέρει η καθεμία. Κ εμένα μου είπαν στα 37 μην σταματάς γιατί η ηλικία είναι με το μέρος σου, έχεις ακόμη ποιότητα κτλ. Εγώ όμως δεν άντεχα άλλο και σταμάτησα. Δεν με ένοιαζε τι κάνουν οι άλλοι . Έχω διαβάσει εδώ κορίτσια που παλεύουν χρόνια κ αντέχουν κ άλλες που σταματάνε πολύ νωρίς. Πάνω από όλα η ψυχική μας υγεία για αυτό όσο μπορεί η καθεμία. Βρες τα όρια σου κ μην τα ξεπεράσεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , lizard12 είπε:

Εγώ θα σε ρωτήσω το εξής: η τάδε που τα κατάφερε με δικά της στα 45 πως ξέρεις ότι σου λέει την αλήθεια? Οι πιθανότητες να τα καταφέρει με δικά της στα 45 είναι κάτω του 1%

Δικαίωμα της καθεμιάς να μην το λέει αλλά κ εμείς ξέρουμε πια αρκετά για να πιστεύουμε ότι τόσες πολλές διάσημες και μη τα καταφέρνουν με δικά τους σε τέτοιες ηλικίες.

Και όπως σου είπα κ στο άλλο μήνυμα τα όρια της τα ξέρει η καθεμία. Κ εμένα μου είπαν στα 37 μην σταματάς γιατί η ηλικία είναι με το μέρος σου, έχεις ακόμη ποιότητα κτλ. Εγώ όμως δεν άντεχα άλλο και σταμάτησα. Δεν με ένοιαζε τι κάνουν οι άλλοι . Έχω διαβάσει εδώ κορίτσια που παλεύουν χρόνια κ αντέχουν κ άλλες που σταματάνε πολύ νωρίς. Πάνω από όλα η ψυχική μας υγεία για αυτό όσο μπορεί η καθεμία. Βρες τα όρια σου κ μην τα ξεπεράσεις. 

ναι έχεις δίκιο, σίγουρα κάποιες δεν λένε όλη την αλήθεια. δεν ξέρω αν αυτό είναι κακό ή καλό. ίσως λέγοντας το να άνοιγε η σκέψη μας , όπως γίνεται για όλα τα θέματα.  αλλά δυστυχώς ακόμα υπάρχουν άνθρωποι που κρίνουν με κακό τρόπο τα πάντα, οπότε τι να πεις και σε ποιόν;  πολύ δύναμη είχες για να σταματήσεις ενώ σου έλεγαν μη σταματάς, φαντάζομαι ότι είχες πραγματικά ξεπεράσει τα όρια σου. έχεις περάσει πλέον στην άλλη όχθη και αυτό είναι μόνο ελπίδα φέρνει σε εμένα που πρέπει να αποφασίσω.  με το καλό να υποδεχθείτε το παιδάκι σας, γερό και τυχερό 🎈

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , lizard12 είπε:

Εγώ θα σε ρωτήσω το εξής: η τάδε που τα κατάφερε με δικά της στα 45 πως ξέρεις ότι σου λέει την αλήθεια? Οι πιθανότητες να τα καταφέρει με δικά της στα 45 είναι κάτω του 1%

Δικαίωμα της καθεμιάς να μην το λέει αλλά κ εμείς ξέρουμε πια αρκετά για να πιστεύουμε ότι τόσες πολλές διάσημες και μη τα καταφέρνουν με δικά τους σε τέτοιες ηλικίες.

Και όπως σου είπα κ στο άλλο μήνυμα τα όρια της τα ξέρει η καθεμία. Κ εμένα μου είπαν στα 37 μην σταματάς γιατί η ηλικία είναι με το μέρος σου, έχεις ακόμη ποιότητα κτλ. Εγώ όμως δεν άντεχα άλλο και σταμάτησα. Δεν με ένοιαζε τι κάνουν οι άλλοι . Έχω διαβάσει εδώ κορίτσια που παλεύουν χρόνια κ αντέχουν κ άλλες που σταματάνε πολύ νωρίς. Πάνω από όλα η ψυχική μας υγεία για αυτό όσο μπορεί η καθεμία. Βρες τα όρια σου κ μην τα ξεπεράσεις. 

Μας δίνεις κουράγιο με την ιστορία σου κορίτσι μου. Είμαι κ εγω με πωα και ο σύζυγος με κακό σπερμα. Προσπαθώ από το Γενάρη με φυσικούς και διεγέρσεις με αποτέλεσμα καμια βλαστοκύστη. Πήρα την απόφαση για δωρεά από Σεπτέμβρη δε μπορώ να πω όμως ότι νιώθω ανακούφιση, έχω τους φόβους μου μήπως και πάλι δεν τα καταφέρουμε.. Με το καλό να δεχτείτε το παιδάκι σας 💕

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...