Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 ώρες πρίν, Elenalda@ είπε:

Καλησπέρα, συγγνώμη σε ποια άδεια αναφέρεστε;

Δεν έχω καταλάβει  κ εγώ.. αλλά ρώτησα τον γιατρό μου κ το κέντρο  μου.. μου είπαν δε με αφορά το κομμάτι 

Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2023 at 4:58 PM, Malntalia said:

Δεν έχω καταλάβει  κ εγώ.. αλλά ρώτησα τον γιατρό μου κ το κέντρο  μου.. μου είπαν δε με αφορά το κομμάτι 

Καλησπέρα, εμένα μου είχε πει ο γιατρός μου ότι πλέον η κάθε δότρια μπορεί να δώσει μέχρι 10 εγκυμοσύνες. Για να υπάρχει ένα έλεγχος. Αν αυτό εννοείς;

Ελπίζω να το τηρούνε βέβαια..

Επισης είμαι και γώ στο Ιασώ με δοτρια,

ειχαμε φτιάξει τα χαρτιά μας Ιανουάριο και Απρίλιο βρέθηκε η δότρια. Τον Μαιο Από τα 7 ωάρια (λογικά δώσανε και άλλου γιατί η κοπέλα είναι 24 όποτε δεν γίνεται να έδωσε μόνο τόσα λίγα με φάρμακα)

ειχαμε 4 βλαστοκυστες.

Καναμε μια εμβρυομεταφορα τον Ιούνιο αλλά δεν έδωσε εγκυμοσύνη.

Τωρα κάνω την προετοιμασία για την δεύτερη προσπάθεια.

Πάντως για να είμαι ειλικρινής αν δεν επέμενε ο γιατρός μου για το Ιασώ δεν ξέρω αν θα το επέλεγα μιας και ο γιατρός που είναι υπεύθυνος στο τμήμα της δωρεάς δεν μου έκατσε καλά για να είμαι ειλικρινής.

Δεν ξέρω ποια είναι η δίκη σου γνώμη αλλά θα με ενδιέφερε.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Theodo είπε:

Καλησπέρα, εμένα μου είχε πει ο γιατρός μου ότι πλέον η κάθε δότρια μπορεί να δώσει μέχρι 10 εγκυμοσύνες. Για να υπάρχει ένα έλεγχος. Αν αυτό εννοείς;

Ελπίζω να το τηρούνε βέβαια..

Επισης είμαι και γώ στο Ιασώ με δοτρια,

ειχαμε φτιάξει τα χαρτιά μας Ιανουάριο και Απρίλιο βρέθηκε η δότρια. Τον Μαιο Από τα 7 ωάρια (λογικά δώσανε και άλλου γιατί η κοπέλα είναι 24 όποτε δεν γίνεται να έδωσε μόνο τόσα λίγα με φάρμακα)

ειχαμε 4 βλαστοκυστες.

Καναμε μια εμβρυομεταφορα τον Ιούνιο αλλά δεν έδωσε εγκυμοσύνη.

Τωρα κάνω την προετοιμασία για την δεύτερη προσπάθεια.

Πάντως για να είμαι ειλικρινής αν δεν επέμενε ο γιατρός μου για το Ιασώ δεν ξέρω αν θα το επέλεγα μιας και ο γιατρός που είναι υπεύθυνος στο τμήμα της δωρεάς δεν μου έκατσε καλά για να είμαι ειλικρινής.

Δεν ξέρω ποια είναι η δίκη σου γνώμη αλλά θα με ενδιέφερε.

 

Κι εγώ στο ιασω έκανα την προσπάθεια αλλά δεν ήξερα ότι ένας γιατρός είναι υπεύθυνος για το τμήμα της δωρεάς. Και μάλλον  δεν μπορείς να το γράψεις λόγω κανονισμών..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Theodo είπε:

Καλησπέρα, εμένα μου είχε πει ο γιατρός μου ότι πλέον η κάθε δότρια μπορεί να δώσει μέχρι 10 εγκυμοσύνες. Για να υπάρχει ένα έλεγχος. Αν αυτό εννοείς;

Ελπίζω να το τηρούνε βέβαια..

Επισης είμαι και γώ στο Ιασώ με δοτρια,

ειχαμε φτιάξει τα χαρτιά μας Ιανουάριο και Απρίλιο βρέθηκε η δότρια. Τον Μαιο Από τα 7 ωάρια (λογικά δώσανε και άλλου γιατί η κοπέλα είναι 24 όποτε δεν γίνεται να έδωσε μόνο τόσα λίγα με φάρμακα)

ειχαμε 4 βλαστοκυστες.

Καναμε μια εμβρυομεταφορα τον Ιούνιο αλλά δεν έδωσε εγκυμοσύνη.

Τωρα κάνω την προετοιμασία για την δεύτερη προσπάθεια.

Πάντως για να είμαι ειλικρινής αν δεν επέμενε ο γιατρός μου για το Ιασώ δεν ξέρω αν θα το επέλεγα μιας και ο γιατρός που είναι υπεύθυνος στο τμήμα της δωρεάς δεν μου έκατσε καλά για να είμαι ειλικρινής.

Δεν ξέρω ποια είναι η δίκη σου γνώμη αλλά θα με ενδιέφερε.

 

Ποιος γιατρός  είναι υπεύθυνος? Δε το γνωρίζω  σα διαδικαστικό... εγώ έκανα φάκελο Ιούνιο βρέθηκε πριν 2 εβδομάδες  2 δοτρια..παρασκευή  είναι η ωοληψια... μέχρι τώρα όλα καλά..  εννοώ δεν ξέρω πως θα πάει κλπ.. ίσως αργησε να βρεθεί..αλλά μου είπαν λόγω χαρακτηριστικών..

πρίν από 11 λεπτά , Villi είπε:

Κι εγώ στο ιασω έκανα την προσπάθεια αλλά δεν ήξερα ότι ένας γιατρός είναι υπεύθυνος για το τμήμα της δωρεάς. Και μάλλον  δεν μπορείς να το γράψεις λόγω κανονισμών..

Κορίτσι μου! Αν θυμάμαι  καλά εσύ τα έχεις καταφέρει ε? Σε ποιον γιατρό ήσουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

39 minutes ago, Villi said:

Κι εγώ στο ιασω έκανα την προσπάθεια αλλά δεν ήξερα ότι ένας γιατρός είναι υπεύθυνος για το τμήμα της δωρεάς. Και μάλλον  δεν μπορείς να το γράψεις λόγω κανονισμών..

Έτσι είχα καταλάβει.. ότι είναι ένας 

Αλλα μπορεί να κάνω και λάθος..

Ναι δεν θα ήθελα να το πω το όνομα γιατί μπορεί να μην είναι ο μόνος γιατρός που το κάνει αυτό όποτε μην πάρω κάποιον στο λαιμό μου

και επίσης ας μην επηρεάσω κάποια κοπέλα που ίσως διαβάσει την ανάρτηση 

δεν το σκέφτηκα πριν.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Theodo είπε:

Έτσι είχα καταλάβει.. ότι είναι ένας 

Αλλα μπορεί να κάνω και λάθος..

Ναι δεν θα ήθελα να το πω το όνομα γιατί μπορεί να μην είναι ο μόνος γιατρός που το κάνει αυτό όποτε μην πάρω κάποιον στο λαιμό μου

και επίσης ας μην επηρεάσω κάποια κοπέλα που ίσως διαβάσει την ανάρτηση 

δεν το σκέφτηκα πριν.

 

Όντως υπάρχει ένας γιατρός που είναι υπεύθυνος για τις δοτριες. Μας το είχε πει και ι δικός μας γιατρός. Εμείς όμως είχαμε επαφή με την υπεύθυνη Ευ.. και όχι με αυτόν τον γιατρό. Εσείς συναντηθήκατε μαζί του;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Malntalia said:

Ποιος γιατρός  είναι υπεύθυνος? Δε το γνωρίζω  σα διαδικαστικό... εγώ έκανα φάκελο Ιούνιο βρέθηκε πριν 2 εβδομάδες  2 δοτρια..παρασκευή  είναι η ωοληψια... μέχρι τώρα όλα καλά..  εννοώ δεν ξέρω πως θα πάει κλπ.. ίσως αργησε να βρεθεί..αλλά μου είπαν λόγω χαρακτηριστικών..

Κορίτσι μου! Αν θυμάμαι  καλά εσύ τα έχεις καταφέρει ε? Σε ποιον γιατρό ήσουν?

Όποτε έχετε προχωρήσει!  
Με το καλό σου εύχομαι!

Καλή επιτυχία! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Theodo είπε:

Καλησπέρα, εμένα μου είχε πει ο γιατρός μου ότι πλέον η κάθε δότρια μπορεί να δώσει μέχρι 10 εγκυμοσύνες. Για να υπάρχει ένα έλεγχος. Αν αυτό εννοείς;

Ελπίζω να το τηρούνε βέβαια..

Επισης είμαι και γώ στο Ιασώ με δοτρια,

ειχαμε φτιάξει τα χαρτιά μας Ιανουάριο και Απρίλιο βρέθηκε η δότρια. Τον Μαιο Από τα 7 ωάρια (λογικά δώσανε και άλλου γιατί η κοπέλα είναι 24 όποτε δεν γίνεται να έδωσε μόνο τόσα λίγα με φάρμακα)

ειχαμε 4 βλαστοκυστες.

Καναμε μια εμβρυομεταφορα τον Ιούνιο αλλά δεν έδωσε εγκυμοσύνη.

Τωρα κάνω την προετοιμασία για την δεύτερη προσπάθεια.

Πάντως για να είμαι ειλικρινής αν δεν επέμενε ο γιατρός μου για το Ιασώ δεν ξέρω αν θα το επέλεγα μιας και ο γιατρός που είναι υπεύθυνος στο τμήμα της δωρεάς δεν μου έκατσε καλά για να είμαι ειλικρινής.

Δεν ξέρω ποια είναι η δίκη σου γνώμη αλλά θα με ενδιέφερε.

 

Σας είπαν ότι τα μοιραστηκατε; κ εμείς 4 βλαστοκυστες πήραμε, δεν μας είπαν για μοίρασμα. Δεν θα έπρεπε να το ξέρουμε αυτό αν έγινε;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LoveDreamer said:

Όντως υπάρχει ένας γιατρός που είναι υπεύθυνος για τις δοτριες. Μας το είχε πει και ι δικός μας γιατρός. Εμείς όμως είχαμε επαφή με την υπεύθυνη Ευ.. και όχι με αυτόν τον γιατρό. Εσείς συναντηθήκατε μαζί του;

Ναι είχαμε κάνει μια συνάντηση μαζί του

και με την γραμματέα του είχαμε υπογράψει τα χαρτιά κλπ

εσεις; Σε τι φάση είστε;

 

1 minute ago, LoveDreamer said:

Σας είπαν ότι τα μοιραστηκατε; κ εμείς 4 βλαστοκυστες πήραμε, δεν μας είπαν για μοίρασμα. Δεν θα έπρεπε να το ξέρουμε αυτό αν έγινε;

Δεν μας είπαν..σκέφτηκα να ρωτήσω αλλά μετά είπα άστο..γιατί θυμάμαι ότι στην αρχή που μπήκα στην διαδικασία για την δωρεά και είχα ρωτήσει τον γιατρό μου, είχε πει ότι για να έχεις την δοτρια αποκλείστηκα πρέπει να πληρώσεις πολύ παραπάνω.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Theodo είπε:

Ναι είχαμε κάνει μια συνάντηση μαζί του

και με την γραμματέα του είχαμε υπογράψει τα χαρτιά κλπ

εσεις; Σε τι φάση είστε;

 

Εμείς για τη δότρια είχαμε επαφή μόνο με την προϊσταμένη.. αυτή βρήκε τη δότρια.. στην αρχή βρέθηκαν δύο δοτριες αλλά μια εξέταση δε βγηκε καλή στη μία δότρια και προχωρήσαμε με την άλλη.. έδωσε αν θυμάμαι καλά 8 ωάρια και κατέληξαν 4 άριστες βλαστοκυστες. Κάναμε πρώτη ετ τον Ιούλιο.. όλα προς το παρόν προχωράνε καλά..

πρίν από 7 λεπτά , Theodo είπε:

Ναι είχαμε κάνει μια συνάντηση μαζί του

και με την γραμματέα του είχαμε υπογράψει τα χαρτιά κλπ

εσεις; Σε τι φάση είστε;

 

Δεν μας είπαν..σκέφτηκα να ρωτήσω αλλά μετά είπα άστο..γιατί θυμάμαι ότι στην αρχή που μπήκα στην διαδικασία για την δωρεά και είχα ρωτήσει τον γιατρό μου, είχε πει ότι για να έχεις την δοτρια αποκλείστηκα πρέπει να πληρώσεις πολύ παραπάνω.

 

Δεν το σκέφτηκα να ρωτήσω η αλήθεια είναι..είχα ρωτήσει μόνο αν έχει ξαναδώσει και μου είχε πει όχι.. θα ήθελα βέβαια να το γνωρίζω και να μην έχουν πάρει τέτοια πρωτοβουλία. Τεσπά ίσως λύσω την απορία μου κάποια στιγμή.  Εγώ είχα σκεφτεί επειδή δεν είχε πάρει πολλές μέρες φάρμακα δεν είχε δώσει και πολλά ωάρια.. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LoveDreamer said:

Εμείς για τη δότρια είχαμε επαφή μόνο με την προϊσταμένη.. αυτή βρήκε τη δότρια.. στην αρχή βρέθηκαν δύο δοτριες αλλά μια εξέταση δε βγηκε καλή στη μία δότρια και προχωρήσαμε με την άλλη.. έδωσε αν θυμάμαι καλά 8 ωάρια και κατέληξαν 4 άριστες βλαστοκυστες. Κάναμε πρώτη ετ τον Ιούλιο.. όλα προς το παρόν προχωράνε καλά..

Εντάξει άρα μπορεί να μην είναι μόνο ένας υπεύθυνος στο Ιασώ μόνο για την δωρεά..

Μπραβο σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Theodo είπε:

Εντάξει άρα μπορεί να μην είναι μόνο ένας υπεύθυνος στο Ιασώ μόνο για την δωρεά..

Μπραβο σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Σ' ευχαριστώ! Μακάρι να πάνε όλα καλά με όλες μας!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , LoveDreamer είπε:

Σας είπαν ότι τα μοιραστηκατε; κ εμείς 4 βλαστοκυστες πήραμε, δεν μας είπαν για μοίρασμα. Δεν θα έπρεπε να το ξέρουμε αυτό αν έγινε;

οταν γινεται η συζητηση-deal πραγματι λεμε για βλαστοκυστες..αλλα απο τον αριθμο των ωαριων καταλαβαινεις αν τα μοιραστηκες η οχι.. οπως λεει και η κοπελα.. μια νεα υγιης κοπελα δεν γινεται να βγαλει σε διεγερση 10 μονο.. 

πρίν από 43 λεπτά , LoveDreamer είπε:

Όντως υπάρχει ένας γιατρός που είναι υπεύθυνος για τις δοτριες. Μας το είχε πει και ι δικός μας γιατρός. Εμείς όμως είχαμε επαφή με την υπεύθυνη Ευ.. και όχι με αυτόν τον γιατρό. Εσείς συναντηθήκατε μαζί του;

και εμεις με γυναικα μιλαμε..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

Ποιος γιατρός  είναι υπεύθυνος? Δε το γνωρίζω  σα διαδικαστικό... εγώ έκανα φάκελο Ιούνιο βρέθηκε πριν 2 εβδομάδες  2 δοτρια..παρασκευή  είναι η ωοληψια... μέχρι τώρα όλα καλά..  εννοώ δεν ξέρω πως θα πάει κλπ.. ίσως αργησε να βρεθεί..αλλά μου είπαν λόγω χαρακτηριστικών..

Κορίτσι μου! Αν θυμάμαι  καλά εσύ τα έχεις καταφέρει ε? Σε ποιον γιατρό ήσουν?

Εγώ μιλούσα μόνο με τον γιατρό μου και με κανέναν άλλο και δεν μου έδωσε ποτέ την εντύπωση ότι κάποιος άλλος είναι υπεύθυνος,  το αντίθετο θα έλεγα. Ήμουν στον Κ....τη και το γράφω με φόβο γιατί την τελευταία φορά μου έγινε αναφορά. Τα κατάφερα με την πρώτη και ο γιος μου είναι σημερα 11 μηνών.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...