Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , palmoira είπε:

Όπως σου έγραψε και η @alina80 κόβουν την αντιπηκτική αγωγή για να μην έχεις αιμορραγία. Προληπτικά γίνονται όλα μην ανησυχείς. 

Τη μονοκερο μήτρα την ανακάλυψα στη σαλπιγγογραφια. Όταν ξεκινήσαμε τους πρώτους ελέγχους υπογονιμότητας. Το θέμα είναι ότι εκτός από μονοκερο, ανακαλύψαμε ότι η ωοθηκη και η σάλπιγγα είναι υποπλασμενες αριστερά και η δεξιά μου σάλπιγγα με συμφυσεις. Αυτοί ήταν και οι λόγοι που μας οδήγησαν στην εξωσωματικη. Βέβαια εάν ήταν μάγκας και τσακάλι ο προηγούμενος γυναικολόγος μου θα μπορούσε να είχε υποψιαστεί ότι έχω μονοκερο και στο ενδοκολπικα υπέρηχο που έκανα μια φορά το χρόνο μαζί με το τεστ παπ κτλ. Δεν θα άλλαζε κάτι επι της ουσίας, απλά θα το γνώριζα νωρίτερα. Και πάλι σαλπιγγογραφια θα έκανα αλλά θα το ήξερα και δεν θα έχανα ένα χρόνο να προσπαθούμε φυσιολογικά. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση! Οπότε θα το ήξερα και εγώ αν ήταν και είχα κάτι παρόμοιο.  Αφού πήρα απόφαση ότι πάω με δανεικά τώρα με έχει πιάσει μήπως έχω και καποιο θέμα με τη μήτρα που μας έχει ξεφύγει. Για αυτό και η αδιακρισια! Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, alina80 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση! Οπότε θα το ήξερα και εγώ αν ήταν και είχα κάτι παρόμοιο.  Αφού πήρα απόφαση ότι πάω με δανεικά τώρα με έχει πιάσει μήπως έχω και καποιο θέμα με τη μήτρα που μας έχει ξεφύγει. Για αυτό και η αδιακρισια! Ευχαριστώ και πάλι.

Καμία αδιακρισία. Εδώ είμαστε για να βοηθάμε η μια την άλλη 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Την ειδαμε την Μπεμπουλα σήμερα! Καλε κούκλα είναι! Μια χαρά μεγαλώνουμε, παίρνουμε βάρος και ύψος! Χασμουριοταν η σκατουλα! Όλα καλά κοριτσια μου! Δεν χορταίνω να την κοιτάω. Τώρα έχω αρχίσει και την καταλαβαινω κιόλας και είναι υπέροχο! 

  • Μου αρέσει 9

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , palmoira είπε:

Την ειδαμε την Μπεμπουλα σήμερα! Καλε κούκλα είναι! Μια χαρά μεγαλώνουμε, παίρνουμε βάρος και ύψος! Χασμουριοταν η σκατουλα! Όλα καλά κοριτσια μου! Δεν χορταίνω να την κοιτάω. Τώρα έχω αρχίσει και την καταλαβαινω κιόλας και είναι υπέροχο! 

Μπράβο κοριτσαρα μου!!! Αχ τι ωραία!!! Σε λιγους μηνες θα την εχεις αγκαλιτσα την κορακλα σου!!! 

(συγγνώμη για την ακυρη σφηνα, αλλα ενθουσιαστηκα για την palmoira) 

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , palmoira είπε:

Την ειδαμε την Μπεμπουλα σήμερα! Καλε κούκλα είναι! Μια χαρά μεγαλώνουμε, παίρνουμε βάρος και ύψος! Χασμουριοταν η σκατουλα! Όλα καλά κοριτσια μου! Δεν χορταίνω να την κοιτάω. Τώρα έχω αρχίσει και την καταλαβαινω κιόλας και είναι υπέροχο! 

:):):)

ΜΠΡΑΒΟ !!!!! όλα θα πάνε καλά για όλες μας......

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σ  ολα τα κορίτσια  αυτής της παρέας !

Να ευχηθώ στις ήδη εγκυούλες να έχουν μια τελειόμηνη και όμορφη εγκυμοσύνη και να κρατήσουν τα μωράκια τους αγκαλια.

Στις κοπέλες που είναι στην αναμονή , να ευχηθώ να έρθει η καλύτερη Δευτέρα της ζωής τους !!! Να μας κεράσετε την σαμπάνια σας ...:grin:

Τώρα λίγα λόγια για εμένα , σας διαβάζω όλο αυτό τον καιρό , έχω πάρει μεγάλη δύναμη , αν και να πω την αλήθεια δεν δίστασα στην ιδέα της δωρεάς !  Εντάξει είμαι και εγώ κουκλάκι ζωγραφιστό αλλά οκ , θα παραμείνω μοναδικη χαχαχαχαχα :-D:-D 

Η μόνη μου σκέψη είναι να γεννήσω ένα υγιή παιδάκι και να πάει όσο το δυνατόν καλύτερα η εγκυμοσύνη μου ! 

Βρίσκομαι στην φάση της ετοιμασίας του ενδομητρίου , δεν έχω συντονιστεί με την δότρια , είμαι λίγο πιο πίσω , οπότε θα καταψύξουμε και αναμένω να δω πόσα εμβρυάκια τα κατάφεραν ! Οπότε και εγω για ψυχολογικούς λόγους , θα ήθελα να μείνει κάτι πίσω , καταλαβαίνω λοiπόν την σκέψη της @alina80 !!!! Θα είμαστε και κοντά κιολάς κοριτσι μου :) 

Θέλω να πιστευώ πως και εγώ θα τα καταφέρω μαζί σας ! 

Θα χαρώ να τα λέμε , θα σας μάθω όλες σιγα σιγα , να μοιραζόμαστε τις αγωνιές μας , τις χαρές της εγκυμοσύνης  μας και ότι άλλο θελουμε !!!

Στέλνω ξεχωριστό φιλί στην κάθε μια σας και καλώς σας βρήκα !!!!

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, zoel77 είπε:

Καλησπέρα σ  ολα τα κορίτσια  αυτής της παρέας !

Να ευχηθώ στις ήδη εγκυούλες να έχουν μια τελειόμηνη και όμορφη εγκυμοσύνη και να κρατήσουν τα μωράκια τους αγκαλια.

Στις κοπέλες που είναι στην αναμονή , να ευχηθώ να έρθει η καλύτερη Δευτέρα της ζωής τους !!! Να μας κεράσετε την σαμπάνια σας ...:grin:

Τώρα λίγα λόγια για εμένα , σας διαβάζω όλο αυτό τον καιρό , έχω πάρει μεγάλη δύναμη , αν και να πω την αλήθεια δεν δίστασα στην ιδέα της δωρεάς !  Εντάξει είμαι και εγώ κουκλάκι ζωγραφιστό αλλά οκ , θα παραμείνω μοναδικη χαχαχαχαχα :-D:-D 

Η μόνη μου σκέψη είναι να γεννήσω ένα υγιή παιδάκι και να πάει όσο το δυνατόν καλύτερα η εγκυμοσύνη μου ! 

Βρίσκομαι στην φάση της ετοιμασίας του ενδομητρίου , δεν έχω συντονιστεί με την δότρια , είμαι λίγο πιο πίσω , οπότε θα καταψύξουμε και αναμένω να δω πόσα εμβρυάκια τα κατάφεραν ! Οπότε και εγω για ψυχολογικούς λόγους , θα ήθελα να μείνει κάτι πίσω , καταλαβαίνω λοiπόν την σκέψη της @alina80 !!!! Θα είμαστε και κοντά κιολάς κοριτσι μου :) 

Θέλω να πιστευώ πως και εγώ θα τα καταφέρω μαζί σας ! 

Θα χαρώ να τα λέμε , θα σας μάθω όλες σιγα σιγα , να μοιραζόμαστε τις αγωνιές μας , τις χαρές της εγκυμοσύνης  μας και ότι άλλο θελουμε !!!

Στέλνω ξεχωριστό φιλί στην κάθε μια σας και καλώς σας βρήκα !!!!

 

Καλωσήρθες στην παρέα μας και με το καλό! Και εγώ με κατεψυγμένα πηγα και δεν υπήρξε κανενα απολύτως πρόβλημα. Εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώνεις ευχάριστα νέα! 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, zoel77 είπε:

Καλησπέρα σ  ολα τα κορίτσια  αυτής της παρέας !

Να ευχηθώ στις ήδη εγκυούλες να έχουν μια τελειόμηνη και όμορφη εγκυμοσύνη και να κρατήσουν τα μωράκια τους αγκαλια.

Στις κοπέλες που είναι στην αναμονή , να ευχηθώ να έρθει η καλύτερη Δευτέρα της ζωής τους !!! Να μας κεράσετε την σαμπάνια σας ...:grin:

Τώρα λίγα λόγια για εμένα , σας διαβάζω όλο αυτό τον καιρό , έχω πάρει μεγάλη δύναμη , αν και να πω την αλήθεια δεν δίστασα στην ιδέα της δωρεάς !  Εντάξει είμαι και εγώ κουκλάκι ζωγραφιστό αλλά οκ , θα παραμείνω μοναδικη χαχαχαχαχα :-D:-D 

Η μόνη μου σκέψη είναι να γεννήσω ένα υγιή παιδάκι και να πάει όσο το δυνατόν καλύτερα η εγκυμοσύνη μου ! 

Βρίσκομαι στην φάση της ετοιμασίας του ενδομητρίου , δεν έχω συντονιστεί με την δότρια , είμαι λίγο πιο πίσω , οπότε θα καταψύξουμε και αναμένω να δω πόσα εμβρυάκια τα κατάφεραν ! Οπότε και εγω για ψυχολογικούς λόγους , θα ήθελα να μείνει κάτι πίσω , καταλαβαίνω λοiπόν την σκέψη της @alina80 !!!! Θα είμαστε και κοντά κιολάς κοριτσι μου :) 

Θέλω να πιστευώ πως και εγώ θα τα καταφέρω μαζί σας ! 

Θα χαρώ να τα λέμε , θα σας μάθω όλες σιγα σιγα , να μοιραζόμαστε τις αγωνιές μας , τις χαρές της εγκυμοσύνης  μας και ότι άλλο θελουμε !!!

Στέλνω ξεχωριστό φιλί στην κάθε μια σας και καλώς σας βρήκα !!!!

 

Καλωσήρθες στην παρέα κορίτσι. Ότι καλύτερο και σύντομα εύχομαι. Στην ίδια φάση είμαστε βλέπω! 

Άντε κορίτσια για όλες να τελειώσει εδώ η ταλαιπωρία! 

Καλημέρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , zoel77 είπε:

Σας ευχαριστώ κοριτσια μου για το καλωσορισμα !!! Ευχομαι ολα τα καλα για ολες μας !!

@alina80 ναι ειμαστε πολυ κοντά !!! 

Πώς είναι ο προγραμματισμός σας; 

Εμείς αν όλα πάνε σύμφωνα με τα όσα έχει σχεδιάσει ο γιατρός, γύρω στις 18-20 Οκτωβρίου θα κάνουμε έμβρυομεταφορα (ελπίζω να μου το επιβεβαιώσει τη Δευτέρα).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/10/2018 at 11:32 ΠΜ, Zoe_79K είπε:
On 2/10/2018 at 11:32 ΠΜ, Zoe_79K είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ, Kalipso!!!!  :)

Τα δικά σου νέα; Πώς τα πας; Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

ΟΟΟΟΟΟΛΑ ευχόμαι να σου πάνε με το καλό, και με ...έναν πόνο! Να σαι καλά! 

Καλημέρες πολλές! 

ΠΟΛΥ καλά κάνεις και δεν το βάζεις κάτω! Θαυμάζω πραγματικά τη δύναμή σου, όπως και τη δύναμη πολλών κοριτσιών εδώ μέσα, που ευτυχώς τη μοιράζεστε και μαζί μας, και μας εμπνέετε και εμάς!!!  Μα... 15 ωοληψίες??!! Τι πέρασες! Απίστευτο ακούγεται! ..

.Όσα περάσαμε, δεν αλλάζουν -όμως. Σωστά τα λές!!! Μπροστά κοιτάμε!  

Καλα έκανες κι άλλαξες και nickname! Να αλλάξει και το γούρι! :wink: χεχεχε!     ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, ΛΟΙΠΟΝ!!!!! 

Κάνεις κάτι ιδιαίτερο αυτές τις ημέρες... μέχρι την χοριακή? Πώς τα περνάς;

Εννοώ: πάς δουλειά; Είσαι σπίτι; Προσέχεις λιγο παραπάνω τις κινησεις/μετακινήσεις; Τρως ή δεν τρως κάποια συγκεκριμένα πράγματα; 

Εμένα δε μου ειπαν από το κέντρο, να αλλάξω ή να προσεξω κατι στη διατροφή μου- γι αυτό ρωτάω. Μου είπαν όχι πολύ περπάτημα, και όχι βάρη. Βασικά στο σπίτι έχουμε σκάλες, όποτε ανεβοκατέβει αρκετές φορές -αλλά αργά.... Σκέφτομαι πολλές φορές μήπως κάποια κίνηση που έκανα, δεν έπρεπε να την κάνω, μήπως εκανα κακό... Ελπίζω οχι. 

 

 

Καλημέρα, έλειπα σε ταξίδι για τη Β επιπέδου! Όλα είναι τέλεια με το μπεμπάκι! Είμαι στην 24 εβδομάδα, όλα πάνε καλά αν εξαιρέσεις ότι μου βρήκαν λίγο χαμηλά τον πλακούντα και μου συνέστησαν προσοχή, κυρίως με τα βάρη. Τώρα μου έχει ξεκινήσει και ένα θέμα δύσπνοιας, έχω λίγο στενό και κοντό κορμό και νιώθω μια κάποια δυσφορία, με έχει αγχώσει αυτό λίγο αλλά θα δείξει! 

Εύχομαι 2 τέλειες χοριακές τη Δευτέρα!!! Είμαι σίγουρη και για τις 2 σας!!!

 

23 ώρες πρίν, Zoe_79K είπε:

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ  σε όλες!!!  Τι κανετε, κορίτσια; Πώς περνάτε; :)

@lennio μου, τι κάνει το Παρίσι μας; Τι καιρο έχετε σήμερα; Εδώ ψιλοβρέχει λίγο, και δεν έχει τον χθεσινό ωραιο ήλιο. Η διάθεση σου; Σε ευχαριστώ πολύ για το όμορφο πμ που μου έστειλες, εύχομαι ολα να σου έρθουν όπως τα σχεδιάζεις και τα επιθυμεις!!! 

@Nora72 σε ευχαριστώ πολύ και εσένα για τις ευχές σου & για τα ωραία tips αυτών των ημερών μέχρι την χοριακή!!!! Έχει τόσο μεγάλη σημασία η παρέα που φτιάχνουμε όλες εμείς εδώ! Για καθεμια μας έχει ξεχωριστή αξία, και όλες νιώθω ότι στηρίζουμε η μία την άλλη! Η κάθε μια με τον τρόπο της! Και για την απόφαση για το "μεγάλο βήμα", οπως χαρακτηριστικά λες, ΟΛΕΣ μας θέλουμε το χρόνο μας. Η κάθε μια θέλει το δικό της χρόνο για να το αποφασίσει. Κι αυτό είναι ανθρώπινο και σεβαστό. Είμαι εδώ πάντως αν θελήσεις να το κουβεντιάσεις παραπάνω!!! Κι εύχομαι τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ και για εσένα! 

@alina80 μου, πολλές πολλές καλημέρες!! ΜΑΚΑΡΙ αυτή η Δευτέρα να είναι πολυ καλή και για τις 2 μας!!  Εχώ πάω για χοριακή. ΜΑΚΑΡΙ και ο δικός μου υπέρηχος να πάει όπως θελετε, και σύντομα να ξεκινήσετε με τον γιατρό να κάνει ΝΕΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ βήματα!! Όσο για το θέμα της κατάψυξης, καταλαβαίνω πολύ καλά πως το εννοείς. Σίγουρα μπορεί η ιδέα και μόνο ότι υπάρχουν και άλλα έμβρυα στην κρυοσυντήρηση... να μετρα ψυχολογικά. ΌΜΩΣ, τελικά... την επιμαχη στιγμή δεν σκεφτεσαι έτσι. Δηλαδη, θέλεις όλα να πάνε καλά τωρα, και δεν σκεφτεσαι "αν δεν πάνε καλά, οκ υπάρχει και η κατάψυξη..". Δεν το σκεφτεσαι. Θέλεις να πάνε καλά. Αυτό. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ, λοιπόν! 

@NINA78  πώς τα πάς; Που χάθηκες; ΟΛΑ ΚΑΛΑ;;; Αυτό εύχομαι!!! Και περιμένω νέα σου! 

Οι όμορφες εγκυούλες μας  @palmoira , @Kalipso1978 και φυσικά η @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ της παρέας μας, τι κάνουν;; Πως τα πάτε, κορίτσια; Τα δικά σας νέα; Σε ποιον μήνα είστε τώρα; Αυτό που σας απασχολεί πιο πολυ αυτή την περίοδο?  Μπορεί να είμαι νεο μέλος εδώ, έχω διαβασει όμως τις ιστορίες σας, σας θαυμάζω και εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ καααααθε καλό! Ειστε η παρέα μας αλλά και η έμπνευσή μας, μη το ξεχνάτε!! 

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ: θα πάρω και τον γιατρό μου να ρωτήσω φυσικά, αλλά ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ! Τουλάχιστον απο εκείνες που έχουν περάσει αυτό το στάδιο. Σήμερα είναι η 9η ημερα μου από την εμβρυομεταφορά, εάν μετρήσουμε την ημέρα της εμβρυομεταφοράς ως 1η ημέρα. Χτες το απόγευμα, λοιπόν, βρήκα στο σερβιετακι μου ένα πολύ μικρό λεκέ που είχε χρώμα... αχνο καφέ. Πολύ μικρό σε μεγεθος, και οχι ρόζ ούτε κοκκινο. Αχνο αχνο καφε. Αλλαξα. Δεν συνεχίστηκε το βραδυ. Όμως, σήμερα το πρωι ξαναβρήκα πάλι μικρό λεκεδάκι, παλι αχνο καφέ. Αλλαξα. Και τώρα βλέπω ότι ψιλοσυνεχίζεται. Πάλι μικρό λεκεδάκι. Ξαναλλαξα. Δεν συνεχίζεται προς στιγμήν. Ουτε χθες ούτε σήμερα μιλώ για "ροή" πάντως. ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ??? Έχει ξανασυμβεί και σε άλλες στο παρελθόν από ό,τι έχω διαβάσει, χωρίς να είναι πάντα ανησυχητικό. Ισχυει???? Εσάς τι σας εχουν πει σχετικά???   :rolleyes:     

 

Καλημέρα και εδώ!! Αλήθεια δε θέλω να σε ξεσηκώσω αλλά δεν μπορώ να μη στο πω!! Τέτοια έκκριση είχα κι εγώ, ακριβώς μα ακριβώς όπως την περιγράφεις, να σου πω ανησύχησα μήπως ήταν η αρχή πιθανής αιμορραγίας και πήρα στο κέντρο και μου είπαν όχι μόνο ότι δεν είναι ανησυχητικό αλλά ότι είναι και καλός οιωνός με κάθε επιφύλαξη πάντα!!! 

12 ώρες πρίν, zoel77 είπε:

Καλησπέρα σ  ολα τα κορίτσια  αυτής της παρέας !

Να ευχηθώ στις ήδη εγκυούλες να έχουν μια τελειόμηνη και όμορφη εγκυμοσύνη και να κρατήσουν τα μωράκια τους αγκαλια.

Στις κοπέλες που είναι στην αναμονή , να ευχηθώ να έρθει η καλύτερη Δευτέρα της ζωής τους !!! Να μας κεράσετε την σαμπάνια σας ...:grin:

Τώρα λίγα λόγια για εμένα , σας διαβάζω όλο αυτό τον καιρό , έχω πάρει μεγάλη δύναμη , αν και να πω την αλήθεια δεν δίστασα στην ιδέα της δωρεάς !  Εντάξει είμαι και εγώ κουκλάκι ζωγραφιστό αλλά οκ , θα παραμείνω μοναδικη χαχαχαχαχα :-D:-D 

Η μόνη μου σκέψη είναι να γεννήσω ένα υγιή παιδάκι και να πάει όσο το δυνατόν καλύτερα η εγκυμοσύνη μου ! 

Βρίσκομαι στην φάση της ετοιμασίας του ενδομητρίου , δεν έχω συντονιστεί με την δότρια , είμαι λίγο πιο πίσω , οπότε θα καταψύξουμε και αναμένω να δω πόσα εμβρυάκια τα κατάφεραν ! Οπότε και εγω για ψυχολογικούς λόγους , θα ήθελα να μείνει κάτι πίσω , καταλαβαίνω λοiπόν την σκέψη της @alina80 !!!! Θα είμαστε και κοντά κιολάς κοριτσι μου :) 

Θέλω να πιστευώ πως και εγώ θα τα καταφέρω μαζί σας ! 

Θα χαρώ να τα λέμε , θα σας μάθω όλες σιγα σιγα , να μοιραζόμαστε τις αγωνιές μας , τις χαρές της εγκυμοσύνης  μας και ότι άλλο θελουμε !!!

Στέλνω ξεχωριστό φιλί στην κάθε μια σας και καλώς σας βρήκα !!!!

 

Καλώς ήρθες!! Όλα να πάνε τέλεια!! 

  • Μου αρέσει 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, zoel77 είπε:

Καλησπέρα σ  ολα τα κορίτσια  αυτής της παρέας !

Να ευχηθώ στις ήδη εγκυούλες να έχουν μια τελειόμηνη και όμορφη εγκυμοσύνη και να κρατήσουν τα μωράκια τους αγκαλια.

Στις κοπέλες που είναι στην αναμονή , να ευχηθώ να έρθει η καλύτερη Δευτέρα της ζωής τους !!! Να μας κεράσετε την σαμπάνια σας ...:grin:

Τώρα λίγα λόγια για εμένα , σας διαβάζω όλο αυτό τον καιρό , έχω πάρει μεγάλη δύναμη , αν και να πω την αλήθεια δεν δίστασα στην ιδέα της δωρεάς !  Εντάξει είμαι και εγώ κουκλάκι ζωγραφιστό αλλά οκ , θα παραμείνω μοναδικη χαχαχαχαχα :-D:-D 

Η μόνη μου σκέψη είναι να γεννήσω ένα υγιή παιδάκι και να πάει όσο το δυνατόν καλύτερα η εγκυμοσύνη μου ! 

Βρίσκομαι στην φάση της ετοιμασίας του ενδομητρίου , δεν έχω συντονιστεί με την δότρια , είμαι λίγο πιο πίσω , οπότε θα καταψύξουμε και αναμένω να δω πόσα εμβρυάκια τα κατάφεραν ! Οπότε και εγω για ψυχολογικούς λόγους , θα ήθελα να μείνει κάτι πίσω , καταλαβαίνω λοiπόν την σκέψη της @alina80 !!!! Θα είμαστε και κοντά κιολάς κοριτσι μου :) 

Θέλω να πιστευώ πως και εγώ θα τα καταφέρω μαζί σας ! 

Θα χαρώ να τα λέμε , θα σας μάθω όλες σιγα σιγα , να μοιραζόμαστε τις αγωνιές μας , τις χαρές της εγκυμοσύνης  μας και ότι άλλο θελουμε !!!

Στέλνω ξεχωριστό φιλί στην κάθε μια σας και καλώς σας βρήκα !!!!

 

Καλως ορισες στην παρεα μας!Βλεπω ειμαστε και κοντα ηλικιακα.Με το καλο να ευχηθω να παει η προσπαθεια.Εγω εν αναμονη της Δευτερας και οσο για την σαμπανια αποτελει υποσχεση πλεον.Οτι χρειαστεις μας ρωτας.Φιλακια πολλα.

16 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Την ειδαμε την Μπεμπουλα σήμερα! Καλε κούκλα είναι! Μια χαρά μεγαλώνουμε, παίρνουμε βάρος και ύψος! Χασμουριοταν η σκατουλα! Όλα καλά κοριτσια μου! Δεν χορταίνω να την κοιτάω. Τώρα έχω αρχίσει και την καταλαβαινω κιόλας και είναι υπέροχο! 

Παλμοιρα μου μπραβο.Πολυ χαρηκα για την κουκλιτσα σας!Την εκανα και εικονα και μου φανηκε αστειο,θα βγει υπναρου μαλλον!Ολα καλα θα πανε!φιλακια πολλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, zoel77 said:

Καλησπέρα σ  ολα τα κορίτσια  αυτής της παρέας !

Να ευχηθώ στις ήδη εγκυούλες να έχουν μια τελειόμηνη και όμορφη εγκυμοσύνη και να κρατήσουν τα μωράκια τους αγκαλια.

Στις κοπέλες που είναι στην αναμονή , να ευχηθώ να έρθει η καλύτερη Δευτέρα της ζωής τους !!! Να μας κεράσετε την σαμπάνια σας ...:grin:

Τώρα λίγα λόγια για εμένα , σας διαβάζω όλο αυτό τον καιρό , έχω πάρει μεγάλη δύναμη , αν και να πω την αλήθεια δεν δίστασα στην ιδέα της δωρεάς !  Εντάξει είμαι και εγώ κουκλάκι ζωγραφιστό αλλά οκ , θα παραμείνω μοναδικη χαχαχαχαχα :-D:-D 

Η μόνη μου σκέψη είναι να γεννήσω ένα υγιή παιδάκι και να πάει όσο το δυνατόν καλύτερα η εγκυμοσύνη μου ! 

Βρίσκομαι στην φάση της ετοιμασίας του ενδομητρίου , δεν έχω συντονιστεί με την δότρια , είμαι λίγο πιο πίσω , οπότε θα καταψύξουμε και αναμένω να δω πόσα εμβρυάκια τα κατάφεραν ! Οπότε και εγω για ψυχολογικούς λόγους , θα ήθελα να μείνει κάτι πίσω , καταλαβαίνω λοiπόν την σκέψη της @alina80 !!!! Θα είμαστε και κοντά κιολάς κοριτσι μου :) 

Θέλω να πιστευώ πως και εγώ θα τα καταφέρω μαζί σας ! 

Θα χαρώ να τα λέμε , θα σας μάθω όλες σιγα σιγα , να μοιραζόμαστε τις αγωνιές μας , τις χαρές της εγκυμοσύνης  μας και ότι άλλο θελουμε !!!

Στέλνω ξεχωριστό φιλί στην κάθε μια σας και καλώς σας βρήκα !!!!

 

Kαλώς ήρθες στην παρέα μας που μεγαλώνει! Σου εύχομαι καλή πορεία και μόνο χαρές!

ZOE79, έχουμε ήλιο και πολύ καλό καιρό σήμερα αλλά για δύο μέρες είχαμε ψιλόβροχο και σύννεφα γκρι και χαμηλά. όμως το Φθινόπωρο κάνει αισθητή την παρουσία του και ελιναι ΄τοσο όμορφα. Παντού κόκκινα, πορτοκαλί και κίτρινα φύλλα!

Σας χαιρετώ και σας φιλώ όλες.

Πολύ χάρηκα PALMOIRA μου, τι ωραία νέα!!

Προετοιμάζομαι για τη Δευτέρα που ακολουθεί, σας εύχομαι κορίτσια τα καλύτερα νέα!

Έρχομαι κι εγώ σιγά σιγά, την ερχόμενη εβδομάδα θα είμαι Αθήνα για το ραντεβού με το γιατρό, ανυπομονώ! Γιου χου ου υ υ υ !

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , lennio είπε:

Kαλώς ήρθες στην παρέα μας που μεγαλώνει! Σου εύχομαι καλή πορεία και μόνο χαρές!

ZOE79, έχουμε ήλιο και πολύ καλό καιρό σήμερα αλλά για δύο μέρες είχαμε ψιλόβροχο και σύννεφα γκρι και χαμηλά. όμως το Φθινόπωρο κάνει αισθητή την παρουσία του και ελιναι ΄τοσο όμορφα. Παντού κόκκινα, πορτοκαλί και κίτρινα φύλλα!

Σας χαιρετώ και σας φιλώ όλες.

Πολύ χάρηκα PALMOIRA μου, τι ωραία νέα!!

Προετοιμάζομαι για τη Δευτέρα που ακολουθεί, σας εύχομαι κορίτσια τα καλύτερα νέα!

Έρχομαι κι εγώ σιγά σιγά, την ερχόμενη εβδομάδα θα είμαι Αθήνα για το ραντεβού με το γιατρό, ανυπομονώ! Γιου χου ου υ υ υ !

 

Παρίσι!Φερε μας λίγο Ευρωπαϊκό αέρα βρε παιδί μου!! Λένα, Λενακι, Λενιω μην ψωνίσεις στις εκπτώσεις στο Παρίσι, θα χρειαστεις φαρδιά ρούχα σε λίγο!! 

Κοριτσια έχετε καταλάβει πόσο γουρλιδικο είναι το τοπικ μας? Οι εγκυμοσύνες πέφτουν βροχή!!

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...