Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Έχει δημοσιευτεί και στη daily mail οποια θέλει να ψάξει το 2016 με τον τίτλο infertile mothers using donor eggs do still pass DNA to their children. 

Μάλιστα, χαρακτηρίζεται ως amazing discovery από τον καθηγητή Nick Macklon  και μάλιστα σε αυτό, σπουδαίο ρόλο παίζει το περιβάλλον της μήτρας. Σας λέω κι εγώ ήμουν πολύ επιφυλακτική αλλά δε μπορεί να δημοσιεύονται τέτοιες έρευνες απλά Κ μόνο για να χρυσώνουν το χάπι!! 

Μια ερευνα ή μελετη, για να ειναι εγκυρη κ αποδεκτη στην ιατρικη κοινοτητα, πρεπει να εχει δημοσιευτει σε εγκυρα ιατρικα περιοδικα ή σε βιβλιογραφια. Εδω σ αυτη την μελετη εχουμε τετοια δημοσιευση

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

9 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Οςο κι αν μας αρεσει η ιδέα οτι το παιδί θα εχει και δικο μας dna,δεν βρήκα έρευνες που να το αποδεικνύουν.Μια θυμαμαι βρήκα αλλα αμφισβητείται. Εχεις υπόψη σου κάτι που δεν βρήκα; 

Η μόνη σοβαρή δημοσίευση που έχω δει είναι αυτή των Ισπανών που αναφέρουν όλα τα κορίτσια εδώ. Και πάλι βέβαια το ότι δεν έχει επιβεβαιωθεί από άλλες έρευνες από το 2015 είναι λίγο περίεργο!  Ως συνήθως έχει παραφραστεί και η συγκεκριμένη. Το πυρηνικό DNA του καθένα προέρχεται ξεκάθαρα από το ωάριο και το σπερματοζωάριο που μας δημιουργεί. Υπάρχει ακόμη και το μιτοχονδριακό DNA που προέρχεται αποκλειστικά από το ωάριο. Η παραπάνω δημοσίευση δεν αναφέρεται σε DNA αλλά σε μόρια miRNA που επηρεάζουν την έκφραση του DNA. Φανταστείτε ότι το DNA σαν τεράστιους τόμους εγκυκλοπαίδειας που μέσα είναι γραμμένες όλες οι πληροφορίες για το πώς είμαστε φτιαγμένοι και τα μόρια miRNA συμβάλουν στο τι θα διαβαστεί και θα εφαρμοστεί μέσα από αυτούς τους τόμους. Ελπίζω να είναι κάπως κατανοητά όλα αυτά.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Kαλημέρα σε όλες μας..
Μετά από και την 2η αποτυχημένη ΕΤ μιας βλαστοκύστης (από 4 ωάρια "ηπιας" διέγερσης) δεν ξέρω τι να σκεφτώ...
Το πρόβλημα μου είναι δεδομένο, μετά από τον καρυότυπο που κάναμε βρέθηκε μια χρωμοσωμική έλειψη 45Χ (6%) και ενα 3% σε άλλες "ανώμαλες" μορφές..
Του συζύγου όλα καλά.. και το σπέρμα πολύ καλό.
Ορμονικό προφίλ τέλειο, ενδομήτριο, μήτρα κλπ όλα πολύ καλά.. εμφύτευση δεν πετυχαίνουμε με τίποτα, εκτός από μια παλλίνδρομη 1,5 χρόνο πρίν με φυσική σύλληψη
O γιατρός μου ξεκαθάρισε πως η έλλειψη (45Χ) δημιουργεί μια υπογονιμότητα αλλά προτείνει ακόμα μια προσπάθεια με δικά μου.
Ακόμα μια διέγερση.. κ άλλα φάρμακα και άλλα έξοδα, άγνωστο αν και πόσες βλαστοκύστες θα πάρουμε και στο τέλος οι πιθανότητες να πάρουμε μια θετική χωριακή είναι λίγες.
Αξίζει τον κόπο ψυχολογικά-χρονικά-οικονομικά??
Ειλικρινά δεν ξέρω, είμαι πλέον στα 41.. εκεί που δεν περνούσε καν από το μυαλό μου, πλέον σκέφτομαι και τα δανεικά...
Σκέφτομαι όλα τα συνεπακόλουθα... (θα ειναι δικό μου? θα μου μοιάζει? τι θα ξέρω για το ιατρικό προφίλ της δότριας?)
Σκέψεις...σκέψεις...

Καλημερα! Κια μονο που βρεθηκε χρωμοσωμικη ελλειψη, αυτο κανει τη συλληψη πιο δυσκολη, δημιουργει υπογονιμοτητα , αποτυχημενες ivf, παλινδρομες η βιοχημικες. Βαλε και την ηλικια. Μαλλον η χρηση ξενων ωαριων να ειναι στην τελικη μονοδρομος


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Kαλημέρα σε όλες μας..
Μετά από και την 2η αποτυχημένη ΕΤ μιας βλαστοκύστης (από 4 ωάρια "ηπιας" διέγερσης) δεν ξέρω τι να σκεφτώ...
Το πρόβλημα μου είναι δεδομένο, μετά από τον καρυότυπο που κάναμε βρέθηκε μια χρωμοσωμική έλειψη 45Χ (6%) και ενα 3% σε άλλες "ανώμαλες" μορφές..
Του συζύγου όλα καλά.. και το σπέρμα πολύ καλό.
Ορμονικό προφίλ τέλειο, ενδομήτριο, μήτρα κλπ όλα πολύ καλά.. εμφύτευση δεν πετυχαίνουμε με τίποτα, εκτός από μια παλλίνδρομη 1,5 χρόνο πρίν με φυσική σύλληψη
O γιατρός μου ξεκαθάρισε πως η έλλειψη (45Χ) δημιουργεί μια υπογονιμότητα αλλά προτείνει ακόμα μια προσπάθεια με δικά μου.
Ακόμα μια διέγερση.. κ άλλα φάρμακα και άλλα έξοδα, άγνωστο αν και πόσες βλαστοκύστες θα πάρουμε και στο τέλος οι πιθανότητες να πάρουμε μια θετική χωριακή είναι λίγες.
Αξίζει τον κόπο ψυχολογικά-χρονικά-οικονομικά??
Ειλικρινά δεν ξέρω, είμαι πλέον στα 41.. εκεί που δεν περνούσε καν από το μυαλό μου, πλέον σκέφτομαι και τα δανεικά...
Σκέφτομαι όλα τα συνεπακόλουθα... (θα ειναι δικό μου? θα μου μοιάζει? τι θα ξέρω για το ιατρικό προφίλ της δότριας?)
Σκέψεις...σκέψεις...

Για προεμφυτευτικό έχετε συζητήσει καθόλου με το γιατρό σας;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giova2015 είπε:

Η μόνη σοβαρή δημοσίευση που έχω δει είναι αυτή των Ισπανών που αναφέρουν όλα τα κορίτσια εδώ. Και πάλι βέβαια το ότι δεν έχει επιβεβαιωθεί από άλλες έρευνες από το 2015 είναι λίγο περίεργο!  Ως συνήθως έχει παραφραστεί και η συγκεκριμένη. Το πυρηνικό DNA του καθένα προέρχεται ξεκάθαρα από το ωάριο και το σπερματοζωάριο που μας δημιουργεί. Υπάρχει ακόμη και το μιτοχονδριακό DNA που προέρχεται αποκλειστικά από το ωάριο. Η παραπάνω δημοσίευση δεν αναφέρεται σε DNA αλλά σε μόρια miRNA που επηρεάζουν την έκφραση του DNA. Φανταστείτε ότι το DNA σαν τεράστιους τόμους εγκυκλοπαίδειας που μέσα είναι γραμμένες όλες οι πληροφορίες για το πώς είμαστε φτιαγμένοι και τα μόρια miRNA συμβάλουν στο τι θα διαβαστεί και θα εφαρμοστεί μέσα από αυτούς τους τόμους. Ελπίζω να είναι κάπως κατανοητά όλα αυτά.

Ακριβως ετσι ειναι, καθοριζει τι απ ολες τις πληροφοριες τελικα θα εκφραστει. Αν  η δοτρια εχει πρασινα ματια, κ τα δικα μου κ της οικογενειας μου καφε, πιθανον το πρασινο να μην εκφραστει. Ομως ετσι ο παραγοντας ληπτρια σημαινει οτι καθοριζει αρκετα κ αυτος το αποτελεσμα. Ειναι σαν μωρο με τρεις γενετικα γονεις. Καπου δεν θυμαμαι που μιλουσε για το μιτοχονδριακο dna της ληπτριας που παιρνει κομματι του το μωρο

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Καλημερα! Κια μονο που βρεθηκε χρωμοσωμικη ελλειψη, αυτο κανει τη συλληψη πιο δυσκολη, δημιουργει υπογονιμοτητα , αποτυχημενες ivf, παλινδρομες η βιοχημικες. Βαλε και την ηλικια. Μαλλον η χρηση ξενων ωαριων να ειναι στην τελικη μονοδρομος

Αυτό σκέφτομαι και εγω...

Η χρωμοσωμική έλλειψη μαζί με τον παράγοντα ηλικία, δίνει «κακά» ωάρια με τα ποσοστά σύλληψης να είναι μονοψήφια...

δεν ξέρω...

Just now, Giova2015 είπε:

Για προεμφυτευτικό έχετε συζητήσει καθόλου με το γιατρό σας;

Προεμφυτευτικό σε τί;; Σε 1 ολη κ όλη βλαστοκύστη;; Τα άλλα ποτέ δεν προχώρησαν πέρα της 3ης ημέρας...

  • Μου αρέσει 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Αυτό σκέφτομαι και εγω...

Η χρωμοσωμική έλλειψη μαζί με τον παράγοντα ηλικία, δίνει «κακά» ωάρια με τα ποσοστά σύλληψης να είναι μονοψήφια...

δεν ξέρω...

Προεμφυτευτικό σε τί;; Σε 1 ολη κ όλη βλαστοκύστη;; Τα άλλα ποτέ δεν προχώρησαν πέρα της 3ης ημέρας...

Μόνο αν μάζευες 4-5 βλαστοκύστες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giova2015 είπε:

Μόνο αν μάζευες 4-5 βλαστοκύστες.

Σε εναν περιπου χρονο.. πηρα 1 βλαστοκύστη...

Αυτο σκεφτόμουν θα ηθελα 2-3 χρονια για 5-6 και να κάνω προεμφυτευτικό και αν.... χώρια την ταλαιπωρία και το οικονομικο


urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ακριβως ετσι ειναι, καθοριζει τι απ ολες τις πληροφοριες τελικα θα εκφραστει. Αν  η δοτρια εχει πρασινα ματια, κ τα δικα μου κ της οικογενειας μου καφε, πιθανον το πρασινο να μην εκφραστει. Ομως ετσι ο παραγοντας ληπτρια σημαινει οτι καθοριζει αρκετα κ αυτος το αποτελεσμα. Ειναι σαν μωρο με τρεις γενετικα γονεις. Καπου δεν θυμαμαι που μιλουσε για το μιτοχονδριακο dna της ληπτριας που παιρνει κομματι του το μωρο

Θα συμφωνήσω σε αυτό που λες. Το ότι εμείς καθορίζουμε τι θα εκφραστεί Κ τι όχι, είναι πάρα πολύ σημαντικό Κ διόλου αμελητέο. Θυμάμαι στη σχολή σε ένα μάθημα, μας είχαν πει ότι το έμβρυο νιώθει την απόρριψη ήδη από την κοιλιά της μαμάς του κι αυτό μου το τόνιζε η ψυχολόγος, μου έλεγε πάντα δεν έχει σημασία τι θέλουν οι άλλοι, σημασια έχει να θες εσύ αυτό το παιδί, αν δεν το θες, μην το κάνεις, είναι κρίμα για το παιδι. 

Just now, Renula είπε:

Σε εναν περιπου χρονο.. πηρα 1 βλαστοκύστη...

Αυτο σκεφτόμουν θα ηθελα 2-3 χρονια για 5-6 και να κάνω προεμφυτευτικό και αν.... χώρια την ταλαιπωρία και το οικονομικο

Ένας από τους λόγους που αποφάσισα για δωρεά Κ μετά αμέσως πάλι προσπάθεια με δικό μου υλικό. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Θα συμφωνήσω σε αυτό που λες. Το ότι εμείς καθορίζουμε τι θα εκφραστεί Κ τι όχι, είναι πάρα πολύ σημαντικό Κ διόλου αμελητέο. Θυμάμαι στη σχολή σε ένα μάθημα, μας είχαν πει ότι το έμβρυο νιώθει την απόρριψη ήδη από την κοιλιά της μαμάς του κι αυτό μου το τόνιζε η ψυχολόγος, μου έλεγε πάντα δεν έχει σημασία τι θέλουν οι άλλοι, σημασια έχει να θες εσύ αυτό το παιδί, αν δεν το θες, μην το κάνεις, είναι κρίμα για το παιδι. 

Κοιταξε , στη φαση που ειμαστε εμεις θες ενα μικρο κομματακι δικο μας να υπαρχει στο εμβρυο, ας ειναι και τοσο δα μικρο. Κι αυτο το νιωθουμε μονο εμεις, καμια αλλη που εχει κανει παιδι με δικο της  ωαριο, δεν μπορει να το καταλαβει, ουτε να μπει στη θεση μας, κ ειναι λογικο. Δε σημαινει διαιωνιση του ειδους μας ουτε ναρκισσισμο, αλλα νιωθεις ομορφα αν σ αυτο το αποτελεσμα, το θαυμα, εβαλες το λιθαρακι σου, ουτως η αλλως τη μητρα σου την εβαλες,. Εξαλλου αν δεν ειμαστε εμεις αυτο το διαιρεμενο ωαριο δεν θα εξελισσοταν σε ανθρωπακι. κι αυτη η μελετη των Ισπανων πολυ μου αρεσε οταν τη διαβασα!

  • Μου αρέσει 5

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Κοιταξε , στη φαση που ειμαστε εμεις θες ενα μικρο κομματακι δικο μας να υπαρχει στο εμβρυο, ας ειναι και τοσο δα μικρο. Κι αυτο το νιωθουμε μονο εμεις, καμια αλλη που εχει κανει παιδι με δικο της  ωαριο, δεν μπορει να το καταλαβει, ουτε να μπει στη θεση μας, κ ειναι λογικο. Δε σημαινει διαιωνιση του ειδους μας ουτε ναρκισσισμο, αλλα νιωθεις ομορφα αν σ αυτο το αποτελεσμα, το θαυμα, εβαλες το λιθαρακι σου, ουτως η αλλως τη μητρα σου την εβαλες,. Εξαλλου αν δεν ειμαστε εμεις αυτο το διαιρεμενο ωαριο δεν θα εξελισσοταν σε ανθρωπακι. κι αυτη η μελετη των Ισπανων πολυ μου αρεσε οταν τη διαβασα!

Δε θα μπορούσες να το πεις καλύτερα και ναι, ακριβώς, δεν είναι ούτε ναρκισσισμός ούτε διαιώνιση, είναι ακριβώς όπως τα είπες. Και κακά τα ψέμματα, το εσσονται οι δυο εις σάρκα μιαν, έχει τη σημασία του. Από κει κ πέρα, σαφέστατα, υπάρχουν πολλές μορφές οικογένειας τη σημερινή εποχή αλλά έχεις δίκιο, μόνο εμείς που δυστυχώς δεν τα καταφέραμε με δικό μας υλικό, καταλαβαίνουμε. 

Εγώ ήμουν ξεκάθαρη στον άντρα μου ότι πήρα πολύ συνειδητά (ισχύει) την απόφαση να κάνω με δωρεά, δεν κάνω πίσω αλλά από τη στιγμή που κανένας γιατρός δεν μου απέκλεισε ότι μπορώ με δικό μου ωαριο(εχω ακόμη Ωαρια, κανονική περίοδο σε μέρες και ποσότητα, εξετάσεις που δε συνάδουν με ωοληψιες, μου το πε κι ο Σφ αυτό) απλά δε θέλω άλλο να ταλαιπωρω το σώμα μου και να μη μου δώσω την ευκαιρία τώρα που μαι μικρή και αντέχω σωματικά, να βιώσω την εγκυμοσύνη Κ τη μητρότητα. Χαζεύω τα μωρά των γειτόνων... Βαρέθηκα. 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Κοιταξε , στη φαση που ειμαστε εμεις θες ενα μικρο κομματακι δικο μας να υπαρχει στο εμβρυο, ας ειναι και τοσο δα μικρο. Κι αυτο το νιωθουμε μονο εμεις, καμια αλλη που εχει κανει παιδι με δικο της  ωαριο, δεν μπορει να το καταλαβει, ουτε να μπει στη θεση μας, κ ειναι λογικο. Δε σημαινει διαιωνιση του ειδους μας ουτε ναρκισσισμο, αλλα νιωθεις ομορφα αν σ αυτο το αποτελεσμα, το θαυμα, εβαλες το λιθαρακι σου, ουτως η αλλως τη μητρα σου την εβαλες,. Εξαλλου αν δεν ειμαστε εμεις αυτο το διαιρεμενο ωαριο δεν θα εξελισσοταν σε ανθρωπακι. κι αυτη η μελετη των Ισπανων πολυ μου αρεσε οταν τη διαβασα!

Δε θα μπορούσες να το είχες θέσει καλύτερα,ακριβώς τα ίδια νιώθω κι εγώ και,φυσικά,μόνο όσες πραγματικά το έχουμε πάρει πάρει απόφαση και έχουμε κινηθεί έτσι μπορούμε να καταλάβουμε το θέμα στη συνολική του διάσταση.

Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλες τις γυναίκες σ αυτό το forum,είτε κινούνται με δωρεά ωαρίων είτε όχι......

Just now, against_all_odds said:

Δε θα μπορούσες να το είχες θέσει καλύτερα

χαχα,μολις κατάλαβα ότι ακριβώς με την ίδια φράση ξεκίνησε και η @Thia1985,ε,δε μπορεί,κάτι λέει αυτό για εμάς,ξαναλέω,που κινούμαστε έτσι....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, against_all_odds είπε:

Δε θα μπορούσες να το είχες θέσει καλύτερα,ακριβώς τα ίδια νιώθω κι εγώ και,φυσικά,μόνο όσες πραγματικά το έχουμε πάρει πάρει απόφαση και έχουμε κινηθεί έτσι μπορούμε να καταλάβουμε το θέμα στη συνολική του διάσταση.

Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλες τις γυναίκες σ αυτό το forum,είτε κινούνται με δωρεά ωαρίων είτε όχι......

To ξερω το ιδιο νιωθουμε ολες, ειτε εχουμε παρει την αποφαση και ειναι στα σκαρια η προσπαθεια, ειτε κυοφορουμε αυτο το ξεχωριστο μωρακι- ξεχωριστο λογω της ολης διαδικασιας- ειτε το εχουμε στην αγκαλια μας. Και συνηθως το θελουν πιο πολυ οι συντροφοι, μας , ο δικος μου μου το λεει συνεχεια ποσο θελει να μου μοιαζει το μωρο.

Και συμβαινει ενα περιεργο κοριτσια, συνηθως μας μοιαζει. Το λενε κ τα κοριτσια εδω στο τοπικ, αλλα κ στο εμβρυακι μου , μου εχουν πει πολλοι οτι μου μοιαζει, και βλεπω οτι εχει παρει τη μυτη μου, περιεργο πραγμα

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Θα συμφωνήσω σε αυτό που λες. Το ότι εμείς καθορίζουμε τι θα εκφραστεί Κ τι όχι, είναι πάρα πολύ σημαντικό Κ διόλου αμελητέο. Θυμάμαι στη σχολή σε ένα μάθημα, μας είχαν πει ότι το έμβρυο νιώθει την απόρριψη ήδη από την κοιλιά της μαμάς του κι αυτό μου το τόνιζε η ψυχολόγος, μου έλεγε πάντα δεν έχει σημασία τι θέλουν οι άλλοι, σημασια έχει να θες εσύ αυτό το παιδί, αν δεν το θες, μην το κάνεις, είναι κρίμα για το παιδι. 

Ένας από τους λόγους που αποφάσισα για δωρεά Κ μετά αμέσως πάλι προσπάθεια με δικό μου υλικό. 

Δεν κατάλαβα... γιατί πρώτα προσπάθησες με δανεικά κ μετα με δικά σου;


urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα το αρθρο της Daily mail που μας ανεφερε η φιλη μας πριν κ σχετιζεται με το θεμα. Αναφερει σε καποιο σημειο:

Professor Macklon told the Sunday Express: 'One sadness infertile women experience is that their child has none of their genetic information.

'This research shows in principle the baby will have some DNA from her even though the egg is from another woman.

Οπου Macklon ειναι καθηγητης στο Πανεπηστημιο του  Southampton.Οπως βλεπουμε ο ιδιος ο καθηγητης αναφερεται σε υλικο DNA και δεν αφηνει περιθωρια παρερμηνειας


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...