Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Πολλές φορές φοβάμαι ότι δε θα τα καταφέρω αλλά δε θέλω να το σκέφτομαι, λέω όλα θα πάνε καλά και σύντομα θα έχω ευχάριστα νέα και θα τοιμαζω κι εγώ παιδικό!!

Καλε σιγά που δεν θα τα καταφέρεις! Εδώ το κατάφερα εγω, Εσυ που εισαι πιπίνι ετοιμάσου σου λέω έρχεται. Άρχισε να κοιτάς παιδικά δωμάτια από τώρα Χαχα!

  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Μεταξύ μας, ήδη κοιτάω!!! Χαχαχαχα

Άρχισε σιγά σιγά να κοιτάς γιατί εγω τώρα τρέχω κ δεν φτάνω!Δυσκολευομαι κ με την εγκυμοσύνη... Ψαχνω ταπετσαρία μπογιατζή κουρτινοξυλο κουρτίνα έπιπλα καρότσι πορτ μπεμπε ρούχα αξεσουάρ κλπ. 

Κανε από τώρα έρευνα αγοράς κ μην το γελάς καθόλου. Θα λες τι καλά που το έκανα

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Άρχισε σιγά σιγά να κοιτάς γιατί εγω τώρα τρέχω κ δεν φτάνω!Δυσκολευομαι κ με την εγκυμοσύνη... Ψαχνω ταπετσαρία μπογιατζή κουρτινοξυλο κουρτίνα έπιπλα καρότσι πορτ μπεμπε ρούχα αξεσουάρ κλπ. 

Κανε από τώρα έρευνα αγοράς κ μην το γελάς καθόλου. Θα λες τι καλά που το έκανα

Μακάρι να φτάσουμε σε αυτό το σημείο να είμαστε «φουσκωμένες» και να μην προλαβαίνουμε να τα ετοιμάσουμε.. 

Δεν με ενδιαφέρει τίποτα... ας μην έχω τίποτα και να με πιάσει στον τελευταίο μήνα το «άγχος» των ετοιμασιών...

2 ώρες πρίν, Papy είπε:

Καλή επιτυχία κ σε σένα κορίτσι μου.Πιστεύω όταν θα είσαι πραγματικά έτοιμη κ το αποφασίσεις θα πάψεις να ασχολείσαι με δευτερεύουσες σκέψεις κ θα σε απασχολεί μόνο η επιτυχία της προσπάθειας.Για να μη μιλήσω οταν με το καλό τα καταφέρεις!!Άντε γειά!!Θα ξυπνάς κ θα κοιμάσαι μονο με τη σκέψη να είμαι καλά το ή τα μπεμπάκια!!Επειδή το ζω σου το εγγυώμαι!!

Κ πάλι πολύ καλή επιτυχία:x

Ευχαριστώ κορίτσι μου... το σκεφτόμαστε ήδη σοβαρά, μέσα στο Σ/Κ θα πάρουμε την απόφαση και θα προχωρήσουμε άμμεσα

  • Μου αρέσει 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Άρχισε σιγά σιγά να κοιτάς γιατί εγω τώρα τρέχω κ δεν φτάνω!Δυσκολευομαι κ με την εγκυμοσύνη... Ψαχνω ταπετσαρία μπογιατζή κουρτινοξυλο κουρτίνα έπιπλα καρότσι πορτ μπεμπε ρούχα αξεσουάρ κλπ. 

Κανε από τώρα έρευνα αγοράς κ μην το γελάς καθόλου. Θα λες τι καλά που το έκανα

Να σου πω την αλήθεια, μέχρι τον πέμπτο μήνα αν φυσικά τα καταφέρω, το λέω πάντα αυτό διότι όταν εμείς κάνουμε σχέδια.... Δε θα πάρω τπτ ούτε θα ετοιμάσω τπτ. Απλά με βοηθά στην ψυχολογία μου αυτό γιατί έτσι λέω θα τα καταφέρω! 

Just now, Renula είπε:

Μακάρι να φτάσουμε σε αυτό το σημείο να είμαστε «φουσκωμένες» και να μην προλαβαίνουμε να τα ετοιμάσουμε.. 

Δεν με ενδιαφέρει τίποτα... ας μην έχω τίποτα και να με πιάσει στον τελευταίο μήνα το «άγχος» των ετοιμασιών...

Ευχαριστώ κορίτσι μου... το σκεφτόμαστε ήδη σοβαρά, μέσα στο Σ/Κ θα πάρουμε την απόφαση και θα προχωρήσουμε άμμεσα

Αν θες παιδάκι ή παιδάκια μη διστάζεις. Δε στο λέω επειδή εγώ πήρα την απόφαση να σταματήσω να παλεύω προσωρινά με τα δικα μου ώστε να αποκτήσω παιδί, κακά τα ψέμματα μεγάλες οι πιθανότητες πια αλλά γιατί πραγματικά,  είναι μια ιδέα. Το να έχεις παιδί που θα το έχεις κυοφορήσει, τα μηδενίζει όλα. Και είσαι Κ τυχερή αν το δέχεται ο άντρας σου, η ψυχολόγος μου μου το χε πει αυτό, πως είμαι πολύ τυχερή διότι πολλοί δε το δέχονται όσο περίεργο κι αν σου φαίνεται (όπως κι εμένα στην αρχή). 

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renula είπε:

Μακάρι να φτάσουμε σε αυτό το σημείο να είμαστε «φουσκωμένες» και να μην προλαβαίνουμε να τα ετοιμάσουμε.. 

Δεν με ενδιαφέρει τίποτα... ας μην έχω τίποτα και να με πιάσει στον τελευταίο μήνα το «άγχος» των ετοιμασιών...

Ευχαριστώ κορίτσι μου... το σκεφτόμαστε ήδη σοβαρά, μέσα στο Σ/Κ θα πάρουμε την απόφαση και θα προχωρήσουμε άμμεσα

Εννοείται δε διαμαρτύρομαι , δόξα τω Θεω! Απλώς αδυναμία κ ζαλάδα αλλά είδα έχω χαμηλά ερυθρα!

Ευχομαι να μεινεις εγκυουλα που θα μεινεις μην ανησυχείς!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Εννοείται πως μόλις μεινεις εγκυουλα να συνεχίζεις να γράφεις κ να δίνεις κουράγιο στα κορίτσια! Εγω δεν ήμουν απ τις τυχερές κ δεν πέτυχα με την πρώτη. Είχα τόση ατυχία την πρώτη φορά με το εξωμητριο κ το χριρουργειο που μου ρθε να τα παρατήσω. Τη δεύτερη φορά στο αρνητικό λέω στο γιατρό ότι δεν θα γίνω μάνα μάλλον. Αν δεν είσαστε εσείς εδώ κ η ψυχολόγος μου θα τα είχα παρατήσει. 

Αν νιώθεις ότι δεν θέλεις να το πεις στο παιδι να μην το πεις μην πιεζεστε. Εγω τις τελευταίες μέρες έχω αλλάξει γνωμη. Θα το πω με την μορφή παραμυθιού κ μετά σιγά σιγά με βοήθεια ψυχολόγου θα μάθει το παιδι την αληθεια

Μάλλον θα δοκιμάσω το πορτ μπεμπε στο δωματιο μας κ αν δεν βολεύει έχει μια φίλη ξύλινο λικνολίκνο

Το Πορτ μπεμπέ να ξέρεις είναι για λίγο. Ειδικά για καλοκαίρι φθινόπωρο τα ζεσταινει. Στο σαλόνι επίσης μετά τους δυο μήνες θέλουν να βλέπουν οπότε δεν θα κάθεται ούτε σε Πορτ μπεμπέ ούτε σε καλαθουνα. Ξύλινο είναι μια επιλογή. Αν σε παίρνει δες υφασμάτινο. Είναι πιο μεγάλο και για την αϋπνία σου πιο βολικό αλλιώς κούνια. Γεννιου και με ισχυρή προσωπικότητα και επιβάλλονται...

4 ώρες πρίν, island1 είπε:

συμφωνω σε καθε σου γραμμα.Να προσθεσω επισης οτι εγω προσωπικα το εχω δεδομενο οτι θα με ρωτησει μελλοντικα εαν ειναι με δανεικα ειδικα ουσα γυναικα.Για αυτα τα παιδια, αυτής της γενιας, θα ειναι κατι πολυ συνηθισμενο τοτε ως γεγονος.Εδω περασαμε στη φαση να αλλαζει ο πυρινας του ωαριου ...φανταστειτε γενετική 18-20 χρονια μετά..Με αυτην και με πολλές αλλαες ερωτησεις θα βρεθουμε όλες αντιμετωπες ειδικα οσες εχουμε κορες και η κληρονομικοτητα ειναι το πρωτο που ρωτανε οι γυναικολογοι.Εγω το εχω σιγουρο οτι ο γυναικολογος της θα τη ρωτησει κι οταν πει για τοσες παλλινδρομες ή εξωσωματικες μπορει να τη ρωτησει κι αυτό.Για αυτο και φυλαξα καθε εξεταση και φακελο.Απο απλες χοριακές μεχρι αιματος της διαδικασιας.

Ωστοσο νομιζω οτι η συζητηση κινειται αναμεσα σε δυο διαφορετικα θεματα.Ξεκαθαρα και αδιαμφισβητητα υπαρχει μαμα κι ειναι η ληπτρια.Οπως συμβαινει και με την παρενθετη και με την υιοθεσια.Γιατί απλά μανα ειναι αυτή που το ζει το παιδι της.Τώρα το γενετικο υλικό, εμενα μου ειπαν οτι προυπαρχει της εμφυτευσης και δεν αλλαζει.(κι αυτος ειναι ο λογος που δεν θα εμπαινα στη διαδικασια για δευτερο παιδι με δανεικα φοβουμενη ακριβως τη σχεση του με το πρωτο γιατι εκεί πια δε μιλάμε για τριγωνο μπαμπα μαμα παιδιού αλλα τετράγωνο με σχέσεις που δεν μπορώ να προβλέψω...το εχω συζητησει πολυ με κοριτσια εδω .Οταν εγω βεθηκα στο κατωφλι της επιλογής ,το μαυρο καλοκαιρι του 2016 μιλώντας με την ψυχολογο μου  τοτε μου ειπε αυτο που λεει κι η Μαιρη.Δηλαδή εαν χρειαζοσουν μεταμοσχευση καρδιας δεν θα το εκανες;Και μαλιστα εκει ευχεσαι και το θανατο καποιου για τη ζωή σου.Κι ειναι αληθεια.παιρνεις κυτταρο.Ναι αυτο το κυτταρο φτιαχνει ολοκληρο ανθρωπο so what???Mονο του το κάνει; ειδατε πολλά παιδια απο ωαριο μόνο;Νομίζω οι δικές μας φοβίες και αγωνιες παρουσιαζονται.Γιατι μεγαλωσαμε αλλιως και δυστυχως το κουβαλάμε ακόμα αυτό.Σε 20 χρονια πιστευω οτι τα παιδια θα ειναι τοσο εξοικειωμενα με την υποβοηθουμενη  που δεν θα τους ενδιαφερει αυτο το κυτταρο.3000 παιδια το χρονο στην Ελλάδα γεννιούνται από δανεικα.Με απλά μαθηματικά όταν τα παιδιά σας θα ειναι 18 ξεκινώντας απο σημερα θα ειναι 54.000 παιδιά...θα γυρισουν να πουν τι στους γονεις;Γιατί πηρες ωαριο και σπέρμα;(εχω δυο φιλες που πηραν και ωαριο και σπερμα)Να ψαξουν τι ;καταγωγή;Κορίτσια στη ζωή πάμε μπροστά όταν το βλέμμα ειναι μπροστα και βαζουμε το ενα ποδι μετα το αλλό.Η πρωτη ανασα του μωρού σας το πρωτο κλάμα θα δείξει το δρόμο...κι πιστεψτε με μηδενίζει τα πάντα..ολή σας την υπαρξη.....

και για να αλλαξουμε θεμα να παμε στα χαρουμενα, μη παρεις πορτ μπεμπε....Πηρα και τα 2 το λικνο θα σε σωσει..το πορτ μπεμπε η δικη μου το χρησιμοποιησε ελαχιστα...Ειχα δανειστει και καλαθουνα .Τις πρωτες 40 μερες χωρεσε εκει και την πηγαινα καθιστικο δωματιο.Μετα το λικνο.Επίσης μαρσιπος ειναι σωτηριος

Σωστά. Να ναι καλά ο εφευρέτης του. Έχω κόψει άπειρα χιλιόμετρα στο σαλόνι μέχρι σήμερα και τώρα εξορμω και στο κέντρο. Ειδικά σε εμάς η ρυμοτομία είναι τελείως αφιλόξενη για καρότσι. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Το Πορτ μπεμπέ να ξέρεις είναι για λίγο. Ειδικά για καλοκαίρι φθινόπωρο τα ζεσταινει. Στο σαλόνι επίσης μετά τους δυο μήνες θέλουν να βλέπουν οπότε δεν θα κάθεται ούτε σε Πορτ μπεμπέ ούτε σε καλαθουνα. Ξύλινο είναι μια επιλογή. Αν σε παίρνει δες υφασμάτινο. Είναι πιο μεγάλο και για την αϋπνία σου πιο βολικό αλλιώς κούνια. Γεννιου και με ισχυρή προσωπικότητα και επιβάλλονται...

Σωστά. Να ναι καλά ο εφευρέτης του. Έχω κόψει άπειρα χιλιόμετρα στο σαλόνι μέχρι σήμερα και τώρα εξορμω και στο κέντρο. Ειδικά σε εμάς η ρυμοτομία είναι τελείως αφιλόξενη για καρότσι. 

Θα τα δοκιμάσω όλα κ αναλόγως θα κρατήσω τι βολεύει. Το λίκνο θα μου το δώσει μια φίλη μου κ θα το δοκιμάσω. Μπορείς κ κουνάς κ το μωρό.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mary H είπε:

Θα τα δοκιμάσω όλα κ αναλόγως θα κρατήσω τι βολεύει. Το λίκνο θα μου το δώσει μια φίλη μου κ θα το δοκιμάσω. Μπορείς κ κουνάς κ το μωρό.

Ναι, αν μπορείς να βρεις από γνωστούς να δοκιμάσεις, κάνε το, γιατί κάθε παιδάκι νιώθει άνετα με κάτι διαφορετικό.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ειναι 6.30 το πρωί και είμαι ξύπνια απο τις 4.30. Εχω διπλα μου τη μια απο τις διδυμουλες μου και διαβάζω αυτα που γράφετε γιατι εχω μείνει πιςω! Εγω για λόγους που δεν θα χάσω χρόνο να παραθέσω κατέληξα να κάνω προσπάθειες με δανεικά ωάρια και σπερμα δότη. Όλο το προηγούμενο διάστημα για περιπου 1,5 χρόνο τρωγομουν,προβληματιζόμουν,για dna,για κληρονομικότητας κλπ,ολα αυτα που προβληματίζουν κι εσάς. Τελικα έμεινα έγκυος και ηταν η πιο ευτυχισμένη περίοδος της ζωής μου! Αφότου γέννησα δε ,κοιτάω καθε μερα τα μωρα μου και δεν μπορώ ακομα να το πιστέψω. Ειναι ενα θαύμα που το οφείλω στην επιστήμη,ειναι κάτι που ακομα και 20 χρονια πριν δεν θα μπορούσα να βιώσω και είμαι απίστευτα ευγνώμων γι αυτο! Ναι,προβληματίζομαι κι εγω αν θα το πω δεν θα το πω( καλα για τον δότη σπερματος ειναι αυτονόητο οτι θα είμαι ειλικρινης) αλλα όλο αυτο ειναι πλέον σε δεύτερη μοίρα μπροστά στην υπέροχη καθημερινοτητα που ναι μεν ειναι δύσκολη λογω του οτι είμαι μόνη αλλα υπέροχη και καθε μερα ανεπανάληπτη!  Όλες θα με καταλάβετε μόλις πάρετε στα χέρια σας τα μωράκια σας! Θα ειναι δικά σας και μονο δικά σας! Σας διαβάζω παντα και εύχομαι οςες είστε στην προσπάθεια να ειναι φέτος η τυχερή σας χρονια!

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ναι, αν μπορείς να βρεις από γνωστούς να δοκιμάσεις, κάνε το, γιατί κάθε παιδάκι νιώθει άνετα με κάτι διαφορετικό.

Καλε δεν θα αγοράσω τιποτα! Μόνο τριπλό σύστημα καροτσιου κ τα έπιπλα του δωματιου! Αυτό το μωρό το περιμένουν όλοι με χαρα κ θα μου δώσουν τα παντα όλα τα αξεσουάρ!

Just now, Fleabag είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ειναι 6.30 το πρωί και είμαι ξύπνια απο τις 4.30. Εχω διπλα μου τη μια απο τις διδυμουλες μου και διαβάζω αυτα που γράφετε γιατι εχω μείνει πιςω! Εγω για λόγους που δεν θα χάσω χρόνο να παραθέσω κατέληξα να κάνω προσπάθειες με δανεικά ωάρια και σπερμα δότη. Όλο το προηγούμενο διάστημα για περιπου 1,5 χρόνο τρωγομουν,προβληματιζόμουν,για dna,για κληρονομικότητας κλπ,ολα αυτα που προβληματίζουν κι εσάς. Τελικα έμεινα έγκυος και ηταν η πιο ευτυχισμένη περίοδος της ζωής μου! Αφότου γέννησα δε ,κοιτάω καθε μερα τα μωρα μου και δεν μπορώ ακομα να το πιστέψω. Ειναι ενα θαύμα που το οφείλω στην επιστήμη,ειναι κάτι που ακομα και 20 χρονια πριν δεν θα μπορούσα να βιώσω και είμαι απίστευτα ευγνώμων γι αυτο! Ναι,προβληματίζομαι κι εγω αν θα το πω δεν θα το πω( καλα για τον δότη σπερματος ειναι αυτονόητο οτι θα είμαι ειλικρινης) αλλα όλο αυτο ειναι πλέον σε δεύτερη μοίρα μπροστά στην υπέροχη καθημερινοτητα που ναι μεν ειναι δύσκολη λογω του οτι είμαι μόνη αλλα υπέροχη και καθε μερα ανεπανάληπτη!  Όλες θα με καταλάβετε μόλις πάρετε στα χέρια σας τα μωράκια σας! Θα ειναι δικά σας και μονο δικά σας! Σας διαβάζω παντα και εύχομαι οςες είστε στην προσπάθεια να ειναι φέτος η τυχερή σας χρονια!

Φιλακια στα όμορφα μωράκια σου! Στα μαγουλακια και στα μπουτακια:wub::wub:

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ειναι 6.30 το πρωί και είμαι ξύπνια απο τις 4.30. Εχω διπλα μου τη μια απο τις διδυμουλες μου και διαβάζω αυτα που γράφετε γιατι εχω μείνει πιςω! Εγω για λόγους που δεν θα χάσω χρόνο να παραθέσω κατέληξα να κάνω προσπάθειες με δανεικά ωάρια και σπερμα δότη. Όλο το προηγούμενο διάστημα για περιπου 1,5 χρόνο τρωγομουν,προβληματιζόμουν,για dna,για κληρονομικότητας κλπ,ολα αυτα που προβληματίζουν κι εσάς. Τελικα έμεινα έγκυος και ηταν η πιο ευτυχισμένη περίοδος της ζωής μου! Αφότου γέννησα δε ,κοιτάω καθε μερα τα μωρα μου και δεν μπορώ ακομα να το πιστέψω. Ειναι ενα θαύμα που το οφείλω στην επιστήμη,ειναι κάτι που ακομα και 20 χρονια πριν δεν θα μπορούσα να βιώσω και είμαι απίστευτα ευγνώμων γι αυτο! Ναι,προβληματίζομαι κι εγω αν θα το πω δεν θα το πω( καλα για τον δότη σπερματος ειναι αυτονόητο οτι θα είμαι ειλικρινης) αλλα όλο αυτο ειναι πλέον σε δεύτερη μοίρα μπροστά στην υπέροχη καθημερινοτητα που ναι μεν ειναι δύσκολη λογω του οτι είμαι μόνη αλλα υπέροχη και καθε μερα ανεπανάληπτη!  Όλες θα με καταλάβετε μόλις πάρετε στα χέρια σας τα μωράκια σας! Θα ειναι δικά σας και μονο δικά σας! Σας διαβάζω παντα και εύχομαι οςες είστε στην προσπάθεια να ειναι φέτος η τυχερή σας χρονια!

Να είσαι καλά εσύ και τα κουκλάκια σου...!!!πραγματικά σημασία έχει αυτό μόνο.. ότι έχει τα κουκλάκια σου στη ζωή σου!!!Είναι τα παιδάκια σου!!!Να σου ζήσουν κοριτσάρα μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2020 at 10:01 ΜΜ, Giova2015 είπε:

Το DNA είναι σημαντικό αλλά δεν είναι αυτό που θα σε κάνει γονιό σε καμία περίπτωση. Στο χώρο που είμαι έχω μπει πολλές φορές στον πειρασμό να τσεκάρω μήπως έγινε κάποιο λάθος και οι μικρές μου έχουν γενετικό υλικό που δεν μας ανήκει αφού προήλθαν από εξωσωματική. Αυτό που λέμε όμως με τον άντρα μου είναι ότι και τότε δεν θα άλλαζε τίποτα στο πώς αισθανόμαστε για τα παιδιά μας!

Όταν πάρεις αγκαλιά το μικρό σου θα είναι το παιδάκι σου με όποιο τρόπο κι αν προέκυψε. 

 

Καλημερα

Ναι, πιστεύω πως όταν το κάνεις δε μπαίνεις στη διαδικασία να δεις DNA γιατί πολύ απλά τπτ δε θες να σου χαλάσει την ευτυχία που νιώθεις κρατώντας μωρό ή μωρά. Έχω φίλη που έκανε δίδυμα κοριτσάκια μετα απο δωρεά ωαρίου και μια μέρα που τα άλλαζε, παρατήρησε στο πόδι της μιας ένα σημάδι που είχε η οικογένεια της, το είχε κι εκείνη και οι αδερφές της, ξαδελφες κλπ.... Έπαθε σοκ... Ως εκείνη τη στιγμή δεν πίστευε τις έρευνες που είχε διαβάσει αναφορικά με το DNA, τότε όμως το πίστεψε. Και μια κακεντρεχης(γιατι το είχε πει) της είπε μπροστά μου κάτι που δεν έπρεπε να χε πει Κ δεν έχει σημασία να αναφέρω. 

 Εγώ προσωπικά το πιστεύω ακράδαντα αυτό,  ότι παίρνει DNA και από εμάς, και με καλύπτουν όσα έχω διαβάσει, σε ευχαριστώ όμως για τα όσα έγραψες Κ δε το λέω ειρωνικά, κάθε νόμισμα έχει δύο πλευρές. 

Πόσο είναι τα κοριτσάκια σου? 

Να τα χαίρεσαι Κ να τα καμαρώνεις! 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Ναι, πιστεύω πως όταν το κάνεις δε μπαίνεις στη διαδικασία να δεις DNA γιατί πολύ απλά τπτ δε θες να σου χαλάσει την ευτυχία που νιώθεις κρατώντας μωρό ή μωρά. Έχω φίλη που έκανε δίδυμα κοριτσάκια μετα απο δωρεά ωαρίου και μια μέρα που τα άλλαζε, παρατήρησε στο πόδι της μιας ένα σημάδι που είχε η οικογένεια της, το είχε κι εκείνη και οι αδερφές της, ξαδελφες κλπ.... Έπαθε σοκ... Ως εκείνη τη στιγμή δεν πίστευε τις έρευνες που είχε διαβάσει αναφορικά με το DNA, τότε όμως το πίστεψε. Και μια κακεντρεχης(γιατι το είχε πει) της είπε μπροστά μου κάτι που δεν έπρεπε να χε πει Κ δεν έχει σημασία να αναφέρω. 

 Εγώ προσωπικά το πιστεύω ακράδαντα αυτό,  ότι παίρνει DNA και από εμάς, και με καλύπτουν όσα έχω διαβάσει, σε ευχαριστώ όμως για τα όσα έγραψες Κ δε το λέω ειρωνικά, κάθε νόμισμα έχει δύο πλευρές. 

Πόσο είναι τα κοριτσάκια σου? 

Να τα χαίρεσαι Κ να τα καμαρώνεις! 

Συμφωνω! Εγω σε όσους έχω δείξει τον υπερηχο όλοι μου λένε ότι μοιάζει σε μένα κ είναι πολύ περίεργο. Άντε η δότρια να έχει τα χρώματα μου τα κιλά μου κλπ αλλά να μοιάζει κ η φάτσα πολύ δεν μπορώ να το καταλαβω

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Συμφωνω! Εγω σε όσους έχω δείξει τον υπερηχο όλοι μου λένε ότι μοιάζει σε μένα κ είναι πολύ περίεργο. Άντε η δότρια να έχει τα χρώματα μου τα κιλά μου κλπ αλλά να μοιάζει κ η φάτσα πολύ δεν μπορώ να το καταλαβω

Και μόνο κορίτσι που έχουμε τη δυνατότητα να καθορίσουμε ποια γονίδια θα εκφραστούν στα παιδια μας Κ ποια όχι, εμένα μου λέει πολλά. Το έχω ψάξει πολύ το θέμα Κ πάντα σε σαιτ εξωτερικου και είναι Κ το λογικό αυτό.  Η ψυχολόγος μου είχε πει εκεί που κάνει λάθος η φυση(οπου λάθος που καταφεύγουμε σε αυτή τη λύση ενώ η γυναίκα εχει Ωαρια από τη στιγμή που ναι έμβρυο ακόμη) εκεί προνοεί να το διορθώσει αποκαθιστωντας την ισορροπία. Κι έχει πολύ δίκιο. Μαίρη, εσύ πόσο χρονών είσαι? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...