Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εχω κανει τα πάντα πολλάκις. Είμαι στο Σφακ περίπου 3 χρόνια. Καμμία σχέση με το πως ήταν πριν 3 χρόνια. Εγώ επειδή είμαι από μακρυά, του στέλνω email μόνο στα σοβαρά όπως και τώρα. Δεν είναι τηλέφωνο πόσα σικλακιουρ να πάρω η να αυξήσω τη δόση των ουτρο.. Αντί να πάω από κοντά να κάνουμε πλάνο επόμενης εμβρυομεταφορας  που μάλλον έχασα το μήνα αφού δεν τον βρήκα και να μου πει τη γνώμη του  για την υστεροσκοπηση. Ακριβώς επειδή δεν μπορεί να το κάνει μια μαία αυτα μου είπαν τα κορίτσια όσες φορές πήρα τηλ ότι είμαι στα ραντεβού που πρέπει να μιλήσει ο ίδιος!! πχ δεν μπορεί να μου κανει η μαία την υστεροσκοπηση άρα ούτε και να μου πει τη γνώμη της!!! Αν ήτανε έτσι τότε πριν  3 χρόνια δε θα εμένα... 

Την ηλικια μου κάνει εντύπωση που δεν σου την είπαν. Αν πχ εσύ έβαζες όριο ηλικίας πχ εγώ δε θέλω να είναι πάνω από 26 αυτό δεν επρεπε να το ξέρεις; Και τα άλλα κορίτσια δεν ήξεραν ηλικία στο κέντρο τους? Το Τριτοβάθμια εσύ το ζήτησες? 

Δεν έβαλα όριο ηλικίας. Εγώ ήθελα να ναι υγιής Κ να μου μοιάζει όσο το δυνατόν περισσότερο, όχι για να βλέπω στο παιδι η στα παιδια εμένα αλλά γιατί έχω συγκεκριμένα χαρακτηριστικά στην οικογένεια πχ πολύ λευκή επιδερμίδα ,όχι έντονα χαρακτηριστικά, μύτες, χείλη οπότε τους απέκλεισα τη Σταρενια επιδερμίδα (που έχει η πλειονότητα του πληθυσμού) και το πολύ ύψος, ζήτησα πχ να ναι ως 1.72. Ναι, εγώ ζήτησα αν είναι δυνατόν Ελληνίδα και να έχει τριτοβάθμια εκπαίδευση. Αν μου παν αλήθεια σε όσα μου είπαν, τότε έχω matching δέκα στα δέκα. Η ηλικία δε με ένοιαζε, ξέρω ότι δουλεύουν με κάτω των τριάντα. 

 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

8 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Είσαι σίγουρη νόμιζα πως μέχρι τα 30 επιτρέπεται. Βέβαια αν έχει καλο ορμονικο προφίλ γιατί όχι. Εγώ πάντως θα φοβόμουν εγώ στα 35 δεν είχα πια περίοδο κάθε μήνα και από ωάρια σχεδόν τίποτα 

Μέχρι τα 35 είναι με βάση τον νόμο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Δεν έβαλα όριο ηλικίας. Εγώ ήθελα να ναι υγιής Κ να μου μοιάζει όσο το δυνατόν περισσότερο, όχι για να βλέπω στο παιδι η στα παιδια εμένα αλλά γιατί έχω συγκεκριμένα χαρακτηριστικά στην οικογένεια πχ πολύ λευκή επιδερμίδα ,όχι έντονα χαρακτηριστικά, μύτες, χείλη οπότε τους απέκλεισα τη Σταρενια επιδερμίδα (που έχει η πλειονότητα του πληθυσμού) και το πολύ ύψος, ζήτησα πχ να ναι ως 1.72. Ναι, εγώ ζήτησα αν είναι δυνατόν Ελληνίδα και να έχει τριτοβάθμια εκπαίδευση. Αν μου παν αλήθεια σε όσα μου είπαν, τότε έχω matching δέκα στα δέκα. Η ηλικία δε με ένοιαζε, ξέρω ότι δουλεύουν με κάτω των τριάντα. 

 

1,72 δε τη λες και κοντή!!! Εμένα ελάχιστες φίλες μου είναι πάνω από 1, 72..Καλη επιτυχία πλέον. Μη τα σκέφτεσαι αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Πριν 10 μερες 43 εκ. και βαρος 1440γρ. Σημερα απ το πρωι ειναι ζωηρη κ αλωνιζει. Εχει παρει κ θεση με το κεφαλι κατω, ετοιμη για την ηρωικη εξοδο, χαχαχαχαα!

Α το πουλάκι μου το έφτασε το μισο μέτρο!!! Γιατι εμενα που ειναι έξι ακομα ειναι σαν ψεματάκι!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Μία χαρά ήτανε και παιδάκι σου εδωσε αλλά όταν σκέφτομαι ότι ταλαιπωρουμαι με το θέμα παιδί από τα 28 θα ήθελα να είναι πιο μικρή από αυτή την ηλικία.. 

Κατανοητό. 

Γενικά για τη γονιμότητα ναι πέφτει. Όμως δεν είναι για όλες τις γυναίκες το ίδιο. Εγώ που είχα θέματα με ενδομητρίωση πχ από πολύ μικρή, και σε μικρότερη ηλικία πάλι θα δυσκολευομουν. Ίσως να είχα προλάβει να κάνω με δικά μου ίσως και όχι. Δεν είναι όμως όλες οι γυναίκες ίδιες.

Και άλλωστε παιδί καλό είναι να κάνει κανείς όταν είναι έτοιμος -οτι σημαίνει για τον καθένα- και το θέλει, και όχι να παίρνουμε αποφάσεις με την πίεση ότι μπορεί μετά να μην τα καταφέρει. 

Καλημερα, καλή εβδομάδα!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Α το πουλάκι μου το έφτασε το μισο μέτρο!!! Γιατι εμενα που ειναι έξι ακομα ειναι σαν ψεματάκι!

Εξι εκατοστα ειναι το τοσοδουλι μας? θα δεις ποσο γρηγορα θα ψηλωνει το αγορι μας!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μας !!!

@Τουτουνι μας να έχεις μια τέλεια κ βάρβατη χοριακη!!

Καλή επιτυχία κ σε όλα τα κορίτσια που εχουν σήμερα χοριακες και οτιδηποτε αλλο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Γενικως ειναι αθόρυβο αυτο το μπεμπέ, δεν κανει αισθητή την παρουσία του!

καλα μην βιάζεσαι...θα την κανει κ με το παραπανω σε λιγο καιρο κ ειδικα οτςν την παρεις αγκαλιά εκει να δεις παρουσια....μορφη θα ειναι 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μας !!!

@Τουτουνι μας να έχεις μια τέλεια κ βάρβατη χοριακη!!

Καλή επιτυχία κ σε όλα τα κορίτσια που εχουν σήμερα χοριακες και οτιδηποτε αλλο!!!

Να Σάι καλά Νατασακι μου, μακάρι!!!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια με βάλατε σε σκέψεις με την ηλικία της δότριας για την β' επιπέδου δεν το ήξερα!, εγω δεν ρωτησα τιποτα...ούτε ζητησα τιποτα... σαν το ντουγανι πηγα! 7 το πρωι εψαξα τα χαρτια της ΕΤ και όντως γράφει ηλικία δότριας 22 ετών


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papaki@ είπε:

καλημέρα κορίτσια με βάλατε σε σκέψεις με την ηλικία της δότριας για την β' επιπέδου δεν το ήξερα!, εγω δεν ρωτησα τιποτα...ούτε ζητησα τιποτα... σαν το ντουγανι πηγα! 7 το πρωι εψαξα τα χαρτια της ΕΤ και όντως γράφει ηλικία δότριας 22 ετών

Απ οτι μου ειχαν πει... βασει νόμου τα στοιχεία που μπορούμε να μάθουμε είναι...

Ηλικία, ύψος, βάρος, χρωμα ματιων/μαλλιων

 

  • Μου αρέσει 1

urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

καλημέρα κορίτσια με βάλατε σε σκέψεις με την ηλικία της δότριας για την β' επιπέδου δεν το ήξερα!, εγω δεν ρωτησα τιποτα...ούτε ζητησα τιποτα... σαν το ντουγανι πηγα! 7 το πρωι εψαξα τα χαρτια της ΕΤ και όντως γράφει ηλικία δότριας 22 ετών

Αν θιμαμε καλά στην ίδια κλινική είμαστε .το γράφει στο χάρτη της ετ. Η δικιά μου 27 χρόνον είναι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

καλημέρα κορίτσια με βάλατε σε σκέψεις με την ηλικία της δότριας για την β' επιπέδου δεν το ήξερα!, εγω δεν ρωτησα τιποτα...ούτε ζητησα τιποτα... σαν το ντουγανι πηγα! 7 το πρωι εψαξα τα χαρτια της ΕΤ και όντως γράφει ηλικία δότριας 22 ετών

Πιπινακι η δοτρια! Θα εχεις πολυ μικρα ποσοστα στην αυχενικη

Just now, Renula είπε:

Απ οτι μου ειχαν πει... βασει νόμου τα στοιχεία που μπορούμε να μάθουμε είναι...

Ηλικία, ύψος, βάρος, χρωμα ματιων/μαλλιων

 

Εμενα μονο ηλικια μου ειπαν κ οτι θα μοιαζει σε μενα στα χρωματα

  • Χαχα 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Απ οτι μου ειχαν πει... βασει νόμου τα στοιχεία που μπορούμε να μάθουμε είναι...

Ηλικία, ύψος, βάρος, χρωμα ματιων/μαλλιων

 

να σας πω κατι ρε κορίτσια.. εμενα δεν με νοιαζει πως θα ειναι.. αλλωστε ξερω ζευγαρι και οι 2 μεχαχρινοι και βγαλανε κατάξανθο με γαλάζια ματια απο την προγιαγια και 1000 τα 100 φυσική σύλληψη, ας ειναι γερο και δεν πειραζει!

Just now, Mary H είπε:

Πιπινακι η δοτρια! Θα εχεις πολυ μικρα ποσοστα στην αυχενικη

Εμενα μονο ηλικια μου ειπαν κ οτι θα μοιαζει σε μενα στα χρωματα

Μαιρη ειδες ομως.. εσυ πηρες 6 βλαστοκυστες εγω 4,

όλα ειναι σχετικά.. και πιο πολυ από όλα τυχη...

  • Μου αρέσει 4

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

1,72 δε τη λες και κοντή!!! Εμένα ελάχιστες φίλες μου είναι πάνω από 1, 72..Καλη επιτυχία πλέον. Μη τα σκέφτεσαι αυτά. 

Βασικά ήταν το μόνο που έδωσα παραπάνω!!!! Χαχαχα. Λέω αν είναι αγόρι να έχει λίγο ύψος!!! 

ευχαριστώ, δεν τα σκέφτομαι αλλά τουλάχιστον ασχολήθηκαν. 

10 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ω φυσικα! Συμφωνω μαζι σου!

 Οταν στην φιλη μου ειπε ο εμβρυογενετιστης στην αυχενική οτι στα 33 ειναι και η ηλικία της που παίζει αρνητικό ρόλο στο αποτέλεσμα, μου έπεσαν τα μούτρα. Απο τα 30 και πάνω αρχίζει η φθορά. Θα βγουν ποτε να το πουν αυτο στην τηλεόραση να το ακούσουν τα κοριτσια;;;;

 Περιμενω την μερα που θα βγει ενα γιατρος και θα πει άνω των 30 οι κοπέλες πρεπει να καταψυχουν ωάρια και ας ειναι αχρείαστα για το 70% του πληθυσμού.

Συμφωνώ!!! Αν το ήξερα θα χα πάει στα 22 μου. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...