Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

  Axxx, κοριτσια σας ευχαριστω πολυ !ξέρετε τι είναι πριν από κάθε διαδικασία.Καλή τύχη σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν  θετικό αποτέλεσμα,μπράβο σε όσους  πού έχουν ήδη πετύχει :) Νομίζω πριν από τη διαδικασία να κάνο υστεροσκόπηση.λένε ότι βοηθάει.αλλινα μου ,και εγώ όταν ήταν θετικό το τέστ μου ηχα τέτοια πονακια από 9- τι μέρα μετά τόν εμβριομεταφορα.μιν φοβάσε τα έχεις θετικό τέστ :)

  Axxx, κοριτσια σας ευχαριστω πολυ !ξέρετε τι είναι πριν από κάθε διαδικασία.Καλή τύχη σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν  θετικό αποτέλεσμα,μπράβο σε όσους  πού έχουν ήδη πετύχει :) Νομίζω πριν από τη διαδικασία να κάνο υστεροσκόπηση.λένε ότι βοηθάει.αλλινα μου ,και εγώ όταν ήταν θετικό το τέστ μου ηχα τέτοια πονακια από 9- τι μέρα μετά τόν εμβριομεταφορα.μιν φοβάσε τα έχεις θετικό τέστ :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 21 λεπτά , Xara_1 είπε:

  Axxx, κοριτσια σας ευχαριστω πολυ !ξέρετε τι είναι πριν από κάθε διαδικασία.Καλή τύχη σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν  θετικό αποτέλεσμα,μπράβο σε όσους  πού έχουν ήδη πετύχει :) Νομίζω πριν από τη διαδικασία να κάνο υστεροσκόπηση.λένε ότι βοηθάει.αλλινα μου ,και εγώ όταν ήταν θετικό το τέστ μου ηχα τέτοια πονακια από 9- τι μέρα μετά τόν εμβριομεταφορα.μιν φοβάσε τα έχεις θετικό τέστ :)

  Axxx, κοριτσια σας ευχαριστω πολυ !ξέρετε τι είναι πριν από κάθε διαδικασία.Καλή τύχη σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν  θετικό αποτέλεσμα,μπράβο σε όσους  πού έχουν ήδη πετύχει :) Νομίζω πριν από τη διαδικασία να κάνο υστεροσκόπηση.λένε ότι βοηθάει.αλλινα μου ,και εγώ όταν ήταν θετικό το τέστ μου ηχα τέτοια πονακια από 9- τι μέρα μετά τόν εμβριομεταφορα.μιν φοβάσε τα έχεις θετικό τέστ :)

Εγώ έκανα υστεροσκοπηση πριν προχωρήσουμε και αφήσαμε περίπου 2 μήνες χρόνο για την προσπάθεια 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πολλά γύρω από το θέμα "σύλληψη" που οι γιατροί δεν ξερουν ακόμα. Για αυτό και πάντα κρατάνε μικρό καλάθι. Μπορεί να παίζει και αυτό που σου είπε ο Βρετανός. Μπορεί να ήσουν απλώς και άτυχη την πρώτη φορά. Σημασία έχει πια ότι το μωράκι σου είναι προ των πυλών. 

Οι φρέσκιες εγκυουλες μας τι κάνουν; @Zoe_79K, @NINA78

Αχ κορίτσια αυτές οι τελευταίες μέρες δεν παιρνάνε. Να σας πω τον πόνο μου: Το Σάββατο το βράδυ, Κυριακή ξημερώματα ξύπνησα με έντονο πόνο χαμηλά στην κοιλιά (όπως στις πιο επίπονες περιόδους μου) και την αίσθηση ότι θα έχω πλημμυρίσει στο αίμα. Πάω στο μπάνιο και το μόνο που είχα ήταν ροζ στο σκούπισμα. Σε συνδυασμό με τον πόνο (και πονακια στη μέση) λέω αυτό ήταν πάει, τελείωσε. Όλη την Κυριακή ένιωθα σαν να ήμουν πρώτη μέρα περιόδου χωρίς το αίμα (πονακια, πρησμένη κοιλιά, όλα). Σήμερα δεν έχω πόνους, μόνο πρήξιμο. Πιστεύω ότι εξαιτίας των φαρμάκων δεν είδα περίοδο. 

Aλινα μου,αυτο το λιγο αιματακι ισως ειναι αιμα εμφυτευσης,πολλες φορες το γονιμοποιημενο ωαριο περιφερεται μεχρι να μπει στο ενδομητριο,επισης καθε φορα που φωλιαζει πιο βαθια,η μητρα κανει συσπασεις.Εμενα ο γιατρος μου εχει δωσει μπουσκοπαν για τις συσπασεις,ρωτα τον γιατρο σου αν μπορεις να παρεις και εσυ.Επισης και τα πολλα υγρα,υποδηλωνουν εγκυμοσυνη.Αντε λοιπον με το καλο!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, NINA78 είπε:

Aλινα μου,αυτο το λιγο αιματακι ισως ειναι αιμα εμφυτευσης,πολλες φορες το γονιμοποιημενο ωαριο περιφερεται μεχρι να μπει στο ενδομητριο,επισης καθε φορα που φωλιαζει πιο βαθια,η μητρα κανει συσπασεις.Εμενα ο γιατρος μου εχει δωσει μπουσκοπαν για τις συσπασεις,ρωτα τον γιατρο σου αν μπορεις να παρεις και εσυ.Επισης και τα πολλα υγρα,υποδηλωνουν εγκυμοσυνη.Αντε λοιπον με το καλο!!! 

Ευχαριστώ Νίνα μου για την ενθάρρυνση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@alina80 εύχομαι όλα αυτά να είναι για καλό , δεν έχω εμπερία για βα σου πω , όμως είναι τόσο κοινά όλα τα συμπτώματα στην αρχή που δεν έχει σημασια !!

Εύχομαι την Τετάρτη να έρθει μια μεγάλη χοριακή και όλα να πάνε καλα ....

¨οσο γίνεται θετική και αισιόδοξη ...

Τα φιλιά μου σ όλες ,,,,,

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας αγαπητές μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Μια ερώτηση σχετικα ασχετη :-P

Πονάει πολύ η μέση μου εδώ και 3 ημέρες κι επειδή αν όλα πάνε καλά αύτιο κάνω εμβρυομεταφορά, έχετε κάποια συμβουλή για τον πόνο αυτό;

Βάζω πάγο γιατί είναι οι πρώτες μέρες, άρνικα επίσης , ξαπλώνω αλλά βγαίνω και για περπάτημα. να κινούμαι. Παραλίγο να μαγκώσω σήμερα.

Ευχαριστώ, σας φιλώ όλες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , lennio είπε:

Γεια σας αγαπητές μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Μια ερώτηση σχετικα ασχετη :-P

Πονάει πολύ η μέση μου εδώ και 3 ημέρες κι επειδή αν όλα πάνε καλά αύτιο κάνω εμβρυομεταφορά, έχετε κάποια συμβουλή για τον πόνο αυτό;

Βάζω πάγο γιατί είναι οι πρώτες μέρες, άρνικα επίσης , ξαπλώνω αλλά βγαίνω και για περπάτημα. να κινούμαι. Παραλίγο να μαγκώσω σήμερα.

Ευχαριστώ, σας φιλώ όλες.

Για πάγο δεν ξέρω, εμένα σε τέτοιους πόνους με ανακουφίζουν περισσότερο τα ζεστά επιθέματα, π.χ. θερμοφόρα και ζεστές εντριβές με οινόπνευμα. 

  • Μου αρέσει 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, lennio είπε:

Γεια σας αγαπητές μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Μια ερώτηση σχετικα ασχετη :-P

Πονάει πολύ η μέση μου εδώ και 3 ημέρες κι επειδή αν όλα πάνε καλά αύτιο κάνω εμβρυομεταφορά, έχετε κάποια συμβουλή για τον πόνο αυτό;

Βάζω πάγο γιατί είναι οι πρώτες μέρες, άρνικα επίσης , ξαπλώνω αλλά βγαίνω και για περπάτημα. να κινούμαι. Παραλίγο να μαγκώσω σήμερα.

Ευχαριστώ, σας φιλώ όλες.

Λενιώ μου και εγώ για ζεστή ξέρω ότι χρειάζεται. Επίσης πάρε και τον γιατρό σου μήπως μπορείς να πάρεις κανενα παυσίπονο (λογικά θα μπορείς). Έχει και κάτι μικρά εμπλαστράκια που μπορεί να βοηθήσουν επίσης. Περαστικά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.Σημερα ακούσαμε τα μπεμπε,μετα απο ενα περα-δωθε απο το Ιασω στο ιατρειο του γιατρου,λογω του οτι ειχε γεννα(η οποια επισης πηγε καλα-και ηταν κσι συντομη,ενα μισαωρο. )Ακομη μου φαίνεται απιστευτο.... πρωτα ακουσαμε την καρδουλα -κατ'εμε του αγοριου-μεγαλυτερος σακος και μετα ακολουθησε το κοριτσακι μας!Ειμαι χαρούμενη,αλλα κατα κυριο λογο πολυ συγκινημενη.Νομιζω οτι αυτη ειναι η πρωτη μας επικοινωνια!Και φυσικα και εκεινα θα ακουσαν την δικη μου καρδια γιατι αγχωθηκα παρα πολυ,αυτη την φορα και η πιεση μου ηταν υψηλη και μετα νορμαλ!Φιλάκια πολλά σε όλες.

3 ώρες πρίν, lennio είπε:

Γεια σας αγαπητές μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Μια ερώτηση σχετικα ασχετη :-P

Πονάει πολύ η μέση μου εδώ και 3 ημέρες κι επειδή αν όλα πάνε καλά αύτιο κάνω εμβρυομεταφορά, έχετε κάποια συμβουλή για τον πόνο αυτό;

Βάζω πάγο γιατί είναι οι πρώτες μέρες, άρνικα επίσης , ξαπλώνω αλλά βγαίνω και για περπάτημα. να κινούμαι. Παραλίγο να μαγκώσω σήμερα.

Ευχαριστώ, σας φιλώ όλες.

Λενιώ μου συνηθως παγο βαζουμε σε εναν τραυματισμο που υπαρχει και πρηξιμο.Σε χρονιες καταστασεις,κοινως αν σε πιανει η μεση σου και δεν εχεις πρηξιμο ,τοτε καλυτερα θερμοτητα.Και ρωτα τον γιατρο τι μπορεις να παρεις.Φιλάκια πολλά

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , NINA78 είπε:

Κοριτσια καλησπερα.Σημερα ακούσαμε τα μπεμπε,μετα απο ενα περα-δωθε απο το Ιασω στο ιατρειο του γιατρου,λογω του οτι ειχε γεννα(η οποια επισης πηγε καλα-και ηταν κσι συντομη,ενα μισαωρο. )Ακομη μου φαίνεται απιστευτο.... πρωτα ακουσαμε την καρδουλα -κατ'εμε του αγοριου-μεγαλυτερος σακος και μετα ακολουθησε το κοριτσακι μας!Ειμαι χαρούμενη,αλλα κατα κυριο λογο πολυ συγκινημενη.Νομιζω οτι αυτη ειναι η πρωτη μας επικοινωνια!Και φυσικα και εκεινα θα ακουσαν την δικη μου καρδια γιατι αγχωθηκα παρα πολυ,αυτη την φορα και η πιεση μου ηταν υψηλη και μετα νορμαλ!Φιλάκια πολλά σε όλες.

Λενιώ μου συνηθως παγο βαζουμε σε εναν τραυματισμο που υπαρχει και πρηξιμο.Σε χρονιες καταστασεις,κοινως αν σε πιανει η μεση σου και δεν εχεις πρηξιμο ,τοτε καλυτερα θερμοτητα.Και ρωτα τον γιατρο τι μπορεις να παρεις.Φιλάκια πολλά

Νίνα μου τι συγκινητικό! (Να υποθέσω τα φύλα τα αποφάσισες μόνη σου; Χαχα.). Μόνο τέτοιες χαρές από εδώ και πέρα να έχετε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Νίνα μου τι συγκινητικό! (Να υποθέσω τα φύλα τα αποφάσισες μόνη σου; Χαχα.). Μόνο τέτοιες χαρές από εδώ και πέρα να έχετε!

Γεια σου αλίνα μου!Εύχομαι αύριο να πάρεις μια τριψήφια χωριακή.Θα μπορούσα να τα είχα υποθέσει και απο μόνη μου,γιατί έχω πολύ φαντασία.Αλλά ας πούμε ότι είναι γνώση,λόγω του ότι ανήκω σε παρεμφερή χώρο.Συνήθως οι πιο μεγάλοι σάκοι,κρυβουν αγοράκια και στα αγοράκια  είναι περισσοτεροι οι καρδιακοί παλμοί,απ'ότι στα κοριτσάκια!Συμφώνησε και ο γιατρός,χωρις βεβαια να ειναι και παντα ετσι...Γερά να είναι μονο τα μικρούλια μας.Φιλάκια πολλά και να ξερεις οτι οπου κανεις την πρωτη χωριακή εκεί θα πρέπει να κάνεις και τις επόμενες. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NINA78 said:

Κοριτσια καλησπερα.Σημερα ακούσαμε τα μπεμπε,μετα απο ενα περα-δωθε απο το Ιασω στο ιατρειο του γιατρου,λογω του οτι ειχε γεννα(η οποια επισης πηγε καλα-και ηταν κσι συντομη,ενα μισαωρο. )Ακομη μου φαίνεται απιστευτο.... πρωτα ακουσαμε την καρδουλα -κατ'εμε του αγοριου-μεγαλυτερος σακος και μετα ακολουθησε το κοριτσακι μας!Ειμαι χαρούμενη,αλλα κατα κυριο λογο πολυ συγκινημενη.Νομιζω οτι αυτη ειναι η πρωτη μας επικοινωνια!Και φυσικα και εκεινα θα ακουσαν την δικη μου καρδια γιατι αγχωθηκα παρα πολυ,αυτη την φορα και η πιεση μου ηταν υψηλη και μετα νορμαλ!Φιλάκια πολλά σε όλες.

Λενιώ μου συνηθως παγο βαζουμε σε εναν τραυματισμο που υπαρχει και πρηξιμο.Σε χρονιες καταστασεις,κοινως αν σε πιανει η μεση σου και δεν εχεις πρηξιμο ,τοτε καλυτερα θερμοτητα.Και ρωτα τον γιατρο τι μπορεις να παρεις.Φιλάκια πολλά

Πόσο όμορφα!! Πάντα και μόνο χαρές ΝΙΝΑ μου.

Σ ευχαριστω για τη συμβουλή.

 

4 hours ago, alina80 said:

Λενιώ μου και εγώ για ζεστή ξέρω ότι χρειάζεται. Επίσης πάρε και τον γιατρό σου μήπως μπορείς να πάρεις κανενα παυσίπονο (λογικά θα μπορείς). Έχει και κάτι μικρά εμπλαστράκια που μπορεί να βοηθήσουν επίσης. Περαστικά!

Ευχαριστώ πολύ!

5 hours ago, Kalipso1978 said:

Για πάγο δεν ξέρω, εμένα σε τέτοιους πόνους με ανακουφίζουν περισσότερο τα ζεστά επιθέματα, π.χ. θερμοφόρα και ζεστές εντριβές με οινόπνευμα. 

Ευχαριστώ πολύ! Η πληοψηφία νίκησε χεχε.

Καλό ξημέρωμα κορίτσια.

Μια μεγάαααλη χοριακή στην Αλίνα μας αύριο :)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, lennio είπε:

Γεια σας αγαπητές μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Μια ερώτηση σχετικα ασχετη :-P

Πονάει πολύ η μέση μου εδώ και 3 ημέρες κι επειδή αν όλα πάνε καλά αύτιο κάνω εμβρυομεταφορά, έχετε κάποια συμβουλή για τον πόνο αυτό

Βάζω πάγο γιατί είναι οι πρώτες μέρες, άρνικα επίσης , ξαπλώνω αλλά βγαίνω και για περπάτημα. να κινούμαι. Παραλίγο να μαγκώσω σήμερα.

Ευχαριστώ, σας φιλώ όλες.

Καλησπέρα Λενιω,

ξεχνας τα αντιφλεγμονώδη παυσίπονα και προσπαθείς με συμβατικό τρόπο να το αντιμετωπίσεις. Από παυσίπονα μόνο ντεπόν αφού ρωτήσεις και το γιατρό σου. Υπάρχουν κάποιες φυτικές αλοιφές για μυϊκούς πόνους αλλά και πάλι με συμβουλή γιατρού. Επειδή με έχει πιάσει αυχενικό σε παρόμοια φάση, δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δυστυχώς μόνο υπομονή μπορούσα να κάνω. Έκλαιγα από τους πόνους αλλά το κίνητρο ήταν πολύ μεγάλο. Καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορα σου!!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, palmoira said:

Καλησπέρα Λενιω,

ξεχνας τα αντιφλεγμονώδη παυσίπονα και προσπαθείς με συμβατικό τρόπο να το αντιμετωπίσεις. Από παυσίπονα μόνο ντεπόν αφού ρωτήσεις και το γιατρό σου. Υπάρχουν κάποιες φυτικές αλοιφές για μυϊκούς πόνους αλλά και πάλι με συμβουλή γιατρού. Επειδή με έχει πιάσει αυχενικό σε παρόμοια φάση, δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δυστυχώς μόνο υπομονή μπορούσα να κάνω. Έκλαιγα από τους πόνους αλλά το κίνητρο ήταν πολύ μεγάλο. Καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορα σου!!

Eυχαριστώ πολύ. Ναι, έφτιαξε ο φαρμακοποιός μου μια φυτική κρέμα με άρνικα σε μεγάλη περιεκτικότητα. Δε με πειράζει ο πόνος, μην επηρεάσει την εμβρυομεταφορά σκεφτόμουν μόνο αλλά

δεν τ αφήνω  να με ρίξει.

Σ ευχαριστώ!!! Καλό βράδυ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Κοριτσια καλησπερα.Σημερα ακούσαμε τα μπεμπε,μετα απο ενα περα-δωθε απο το Ιασω στο ιατρειο του γιατρου,λογω του οτι ειχε γεννα(η οποια επισης πηγε καλα-και ηταν κσι συντομη,ενα μισαωρο. )Ακομη μου φαίνεται απιστευτο.... πρωτα ακουσαμε την καρδουλα -κατ'εμε του αγοριου-μεγαλυτερος σακος και μετα ακολουθησε το κοριτσακι μας!Ειμαι χαρούμενη,αλλα κατα κυριο λογο πολυ συγκινημενη.Νομιζω οτι αυτη ειναι η πρωτη μας επικοινωνια!Και φυσικα και εκεινα θα ακουσαν την δικη μου καρδια γιατι αγχωθηκα παρα πολυ,αυτη την φορα και η πιεση μου ηταν υψηλη και μετα νορμαλ!Φιλάκια πολλά σε όλες.

Λενιώ μου συνηθως παγο βαζουμε σε εναν τραυματισμο που υπαρχει και πρηξιμο.Σε χρονιες καταστασεις,κοινως αν σε πιανει η μεση σου και δεν εχεις πρηξιμο ,τοτε καλυτερα θερμοτητα.Και ρωτα τον γιατρο τι μπορεις να παρεις.Φιλάκια πολλά

Καλημερα καλημερα 

χα χα χαααα καλώς ήρθες στο κλαμπ της πίεσης.....από τη πρώτη φορά που είδαμε σάκο μέχρι κ την 28η εβδομάδα ( η τελευταία μας επίσκεψη) παίρνουμε την πίεση σε τρεις χρόνους....μια πριν τον υπερηχο , κ δυο μετά.....μέχρι κ 3 μονάδες «πέφτει» η μεγάλη.

πολυ  συγκινητικό ναι....προσπάθησε να μετριάσεις το άγχος μου , για να μπορέσεις να απολαύσεις το ταξίδι.....κ στο λέει ο γκουρού του άγχους!!!

σε φιλώ .....όλες σας φιλω

 

Α!!! ..... τα μπεμπέ είναι κορίτσια.......:P:)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...