Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 31/10/2018 at 1:45 ΜΜ, alina80 είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια για τις ευχές και για τη συμπαράσταση όλο αυτό το διάστημα. 

 

Αλίνα μου γλυκειά,μπραβο,καλους διπλασιασμούς!Ημουν τόσο σίγουρη από όλα αυτα που περιεγραφες οτι ησουν εγκυος.Φιλιά

On 31/10/2018 at 9:47 ΠΜ, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Καλημερα καλημερα 

χα χα χαααα καλώς ήρθες στο κλαμπ της πίεσης.....από τη πρώτη φορά που είδαμε σάκο μέχρι κ την 28η εβδομάδα ( η τελευταία μας επίσκεψη) παίρνουμε την πίεση σε τρεις χρόνους....μια πριν τον υπερηχο , κ δυο μετά.....μέχρι κ 3 μονάδες «πέφτει» η μεγάλη.

πολυ  συγκινητικό ναι....προσπάθησε να μετριάσεις το άγχος μου , για να μπορέσεις να απολαύσεις το ταξίδι.....κ στο λέει ο γκουρού του άγχους!!!

σε φιλώ .....όλες σας φιλω

 

Α!!! ..... τα μπεμπέ είναι κορίτσια.......:P:)

Κοκκινομαλλα μου σε θυμηθηκα!15 η μεγαλη και 12 μετα απο κανα δεκαλεπτο.Αλλα με το που τα ακουσα και τα δυο απο τρεις φορες,ηρεμησα.Σημερα το βραδυ εχω κοιμηθει ενα διωρο.Ειχα αναγουλες,ταση προς εμετο και να ναι καλα η παλμοιρα ειχα συντροφια την good wife!Και τωρα δουλεια μεχρι τις 9μιση. Γκουρου δωσε συμβουλες ενθαρρυνσης!!!Μωρε ας ειναι και δυο αγορακια η δυο κοριτσακια αρκει να πανε ολα καλα και να ειναι υγιεί.Φιλάκια πολλά και φυσικα και στην μπεμπούλα! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Κι εμένα μου είπαν 2-3 μήνες αναμονής που ίσως γίνουν 4... Το μαρτύριο της σταγόνας! Εκμεταλλευομαι το διάστημα αυτό για να κάνω εξετάσεις όπως για θρομβοφιλια. Πάντως δεν είναι απλό για τις γυναίκες να δίνουν τα ωάριά τους. Είναι ταλαιπωρία για αυτές και πιθανόν να έχουν παρόμοιες επιφυλάξεις με μένα όταν πρωτοακουσα για αυτήν την εναλλακτική. Εγώ όμως δεν έχω άλλη εναλλακτική λύση, ενώ για αυτές που το κίνητρό τους είναι οικονομικό το θέμα έχει άλλη διάσταση. Μου περνάει από το μυαλό (βασικά μου έχει κάτσει στο μυαλό) ότι δε θα βρεθεί για μένα. Είμαι 47 πατημένα, λίγο πριν τη λήξη!Αρκετά αγχωτική κατάσταση.   Ανυπομονώ να μοιραστώ μαζί σας καλά νέα. Χαίρομαι πολύ που σας διαβάζω!

Καλως ορισες ντριμ ον.Δεν εισαι μια γυναίκα στα 47,εισαι απλα μια γυναικα που δεν θα 'ληξει' ποτε  ως γυναίκα και θελει να γινει και μητερα.Εκει που ειμαι εγω ο χρονος αναμονης ειναι μηδενικος,γιατι εχει πληθωρα δοτριων(που εχουν εξεταστει για παρα πολλα).Και ειμαι σιγουρη οτι οπως βρεθηκε για όλες μας,θα βρεθει και για εσενα.Είμαστε δίπλα σου.Φιλιά και ότι χρειαστεις ζήτησε το μας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , NINA78 είπε:

Καλως ορισες ντριμ ον.Δεν εισαι μια γυναίκα στα 47,εισαι απλα μια γυναικα που δεν θα 'ληξει' ποτε  ως γυναίκα και θελει να γινει και μητερα.Εκει που ειμαι εγω ο χρονος αναμονης ειναι μηδενικος,γιατι εχει πληθωρα δοτριων(που εχουν εξεταστει για παρα πολλα).Και ειμαι σιγουρη οτι οπως βρεθηκε για όλες μας,θα βρεθει και για εσενα.Είμαστε δίπλα σου.Φιλιά και ότι χρειαστεις ζήτησε το μας.

@Dream_on Ακριβώς όπως τα λέει η Νίνα είναι. Και εκεί που είμαι εγώ (δεν ξέρω αν είναι αλλού από την Νίνα) δεν υπάρχει καμία αναμονή. Έχουν δοτριες και επιλέγουν την πιο κατάλληλη κατά περίπτωση. Οπότε αν η αναμονή σε αγχώνει ίσως να κοιτάξεις και κάπου αλλού; 

Αν χρειαστείς οτιδήποτε μας λες. 

@lennio και @zoel77 χαλαρά και ξεκουραστα, έχουμε να ανοίγουμε σαμπάνιες σε λίγες μέρες. Ή μάλλον χυμούς γιατί κανένα κοριτσάκι στο φόρουμ δεν θα μπορεί να πιει αλκοόλ!

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alina80 said:

@Dream_on Ακριβώς όπως τα λέει η Νίνα είναι. Και εκεί που είμαι εγώ (δεν ξέρω αν είναι αλλού από την Νίνα) δεν υπάρχει καμία αναμονή. Έχουν δοτριες και επιλέγουν την πιο κατάλληλη κατά περίπτωση. Οπότε αν η αναμονή σε αγχώνει ίσως να κοιτάξεις και κάπου αλλού; 

Αν χρειαστείς οτιδήποτε μας λες. 

@lennio και @zoel77 χαλαρά και ξεκουραστα, έχουμε να ανοίγουμε σαμπάνιες σε λίγες μέρες. Ή μάλλον χυμούς γιατί κανένα κοριτσάκι στο φόρουμ δεν θα μπορεί να πιει αλκοόλ!

 

αχ και αχχχ μακαριιιιι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, zoel77 είπε:

Καλημέρα σ όλα τα όμορφα κορίτσια!!

Μόλις επιστρέψαμε κορίτσια με τα μωράκια μας , πολύ εύκολη διαδικασία πραγματικά!!εύχομαι να φωλιασουν στην κοιλίτσα μου!! 

Αναμονή τώρα για 10 Νοεμβρίου χοριακη!! Τώρα ξεκούραση λίγες μέρες σπίτι και από Δευτέρα κανονικά αλλά χωρίς κούραση, βάρη κλπ!!

Σας ευχαριστώ  πολυ για τις ευχές σας :x 

Φιλιά σ Όλες...

Ζωη77 με το καλο να στεριώσουν τα μπεμπούλια και με μια τεράστια χωριακή!!!Τώρα σπίτι και άραγμα!Φιλάκια πολλά

3 ώρες πρίν, alina80 είπε:

@Dream_on Ακριβώς όπως τα λέει η Νίνα είναι. Και εκεί που είμαι εγώ (δεν ξέρω αν είναι αλλού από την Νίνα) δεν υπάρχει καμία αναμονή. Έχουν δοτριες και επιλέγουν την πιο κατάλληλη κατά περίπτωση. Οπότε αν η αναμονή σε αγχώνει ίσως να κοιτάξεις και κάπου αλλού; 

Αν χρειαστείς οτιδήποτε μας λες. 

@lennio και @zoel77 χαλαρά και ξεκουραστα, έχουμε να ανοίγουμε σαμπάνιες σε λίγες μέρες. Ή μάλλον χυμούς γιατί κανένα κοριτσάκι στο φόρουμ δεν θα μπορεί να πιει αλκοόλ!

 

Αλίνα είμαι περίεργη.Αν το κέντρο αρχίζει απο Α και ο γιατρος απο Τσ,είμαστε στο ίδιο,χιχιχιχι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι μου κάνετε.... Και εγώ σήμερα είχα ραντεβού με τον γιατρό για να μας ενημερώσει για την όλη διαδικασία... Έχουμε αναμονή 2-3 μήνες αλλά δεν πειράζει... Η αντίστροφη μέτρηση ξεκίνησε και ανυπομονώ...βέβαια πάθαμε ένα μικρό εγκεφαλικό με το χρηματικό ποσό αλλά χαλάλι..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 minutes ago, Dggs said:

Κορίτσια τι μου κάνετε.... Και εγώ σήμερα είχα ραντεβού με τον γιατρό για να μας ενημερώσει για την όλη διαδικασία... Έχουμε αναμονή 2-3 μήνες αλλά δεν πειράζει... Η αντίστροφη μέτρηση ξεκίνησε και ανυπομονώ...βέβαια πάθαμε ένα μικρό εγκεφαλικό με το χρηματικό ποσό αλλά χαλάλι..

γεια σου Dggs, μαζί θα περιμένουμε μου φαίνεται. Και γω είμαι σε φάση αναμονής μέχρι να βρεθεί κατάλληλη δότρια, τόσο μου ειπαν και μένα. Τα αλλα κορίτσια εδώ λένε οτι σε άλλα κέντρα δεν εχει αναμονή αλλά παιζει ρόλο και το που ειναι ο γιατρός σου, αυτός που εμπιστεύεσαι και εχει κλινική εικόνα για σένα. :)

Αληθεια εχεις ζητήσει να βρεθεί δότρια με τα ίδια χαρακτηριστικά με σένα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, alina80 είπε:

@Dream_on Ακριβώς όπως τα λέει η Νίνα είναι. Και εκεί που είμαι εγώ (δεν ξέρω αν είναι αλλού από την Νίνα) δεν υπάρχει καμία αναμονή. Έχουν δοτριες και επιλέγουν την πιο κατάλληλη κατά περίπτωση. Οπότε αν η αναμονή σε αγχώνει ίσως να κοιτάξεις και κάπου αλλού; 

Αν χρειαστείς οτιδήποτε μας λες. 

@lennio και @zoel77 χαλαρά και ξεκουραστα, έχουμε να ανοίγουμε σαμπάνιες σε λίγες μέρες. Ή μάλλον χυμούς γιατί κανένα κοριτσάκι στο φόρουμ δεν θα μπορεί να πιει αλκοόλ!

 

Τώρα Αλινα μου έχω δώσει προκαταβολή... Δεν ήταν και μικρή. Κι έχω πληρώσει και τα φάρμακα της δοτριας ως ένδειξη ότι το θέλω πολύ... Αυτό ήταν συμβουλή τους. Δεν πειράζει. Αν περάσει κι άλλος μήνας χωρίς νέο θα με ζωσουν τα φίδια!

5 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

γεια σου Dggs, μαζί θα περιμένουμε μου φαίνεται. Και γω είμαι σε φάση αναμονής μέχρι να βρεθεί κατάλληλη δότρια, τόσο μου ειπαν και μένα. Τα αλλα κορίτσια εδώ λένε οτι σε άλλα κέντρα δεν εχει αναμονή αλλά παιζει ρόλο και το που ειναι ο γιατρός σου, αυτός που εμπιστεύεσαι και εχει κλινική εικόνα για σένα. :)

Αληθεια εχεις ζητήσει να βρεθεί δότρια με τα ίδια χαρακτηριστικά με σένα?

Σε μένα iglatera μου το είπαν οι ίδιοι απ' το κέντρο. Αν μου βγει πρασινομάτικο δε θα με χαλάσει να σου πω! Αλλά αυτό με την ομοιότητα είναι υπερεκτιμημένο. Πόσες φορές δεν έχει τύχει να δω κάποιον που μου θυμίζει κάποιον άσχετο? Πολλοί άνθρωποι έχουμε κοινά χαρακτηριστικά. Έχω δει ανθρώπους σύγχρονους  μπροστά από πίνακες που απεικονίζουν  ιστορικα πρόσωπα με απίστευτη ομοιότητα! Άσε που οι εκφράσεις είναι θέμα μίμησης κι όχι τόσο κληρονομικό. Το παιδί ασυναίσθητα μιμείται συσπάσεις προσωπου όταν τις βλέπει και καταλήγει να μοιάζει φυσιογνωμικά με το γονιό του. Μια χαρά θα σου μοιάζει!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

γεια σου Dggs, μαζί θα περιμένουμε μου φαίνεται. Και γω είμαι σε φάση αναμονής μέχρι να βρεθεί κατάλληλη δότρια, τόσο μου ειπαν και μένα. Τα αλλα κορίτσια εδώ λένε οτι σε άλλα κέντρα δεν εχει αναμονή αλλά παιζει ρόλο και το που ειναι ο γιατρός σου, αυτός που εμπιστεύεσαι και εχει κλινική εικόνα για σένα. :)

Αληθεια εχεις ζητήσει να βρεθεί δότρια με τα ίδια χαρακτηριστικά με σένα?

Ναι ακριβώς και εμένα δεν με πειράζει...  Προτιμώ να έχω τον γιατρό μου που τον εμπιστεύομαι και ας περιμένω... Θα γίνουμε και εμείς συνοδειποροι σαν τ @alina80  και την @zoel77...

4 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Τώρα Αλινα μου έχω δώσει προκαταβολή... Δεν ήταν και μικρή. Κι έχω πληρώσει και τα φάρμακα της δοτριας ως ένδειξη ότι το θέλω πολύ... Αυτό ήταν συμβουλή τους. Δεν πειράζει. Αν περάσει κι άλλος μήνας χωρίς νέο θα με ζωσουν τα φίδια!

Σε μένα iglatera μου το είπαν οι ίδιοι απ' το κέντρο. Αν μου βγει πρασινομάτικο δε θα με χαλάσει να σου πω! Αλλά αυτό με την ομοιότητα είναι υπερεκτιμημένο. Πόσες φορές δεν έχει τύχει να δω κάποιον που μου θυμίζει κάποιον άσχετο? Πολλοί άνθρωποι έχουμε κοινά χαρακτηριστικά. Έχω δει ανθρώπους σύγχρονους  μπροστά από πίνακες που απεικονίζουν  ιστορικα πρόσωπα με απίστευτη ομοιότητα! Άσε που οι εκφράσεις είναι θέμα μίμησης κι όχι τόσο κληρονομικό. Το παιδί ασυναίσθητα μιμείται συσπάσεις προσωπου όταν τις βλέπει και καταλήγει να μοιάζει φυσιογνωμικά με το γονιό του. Μια χαρά θα σου μοιάζει!

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα.... Τι ωραία που τα λες έτσι είναι...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Τώρα Αλινα μου έχω δώσει προκαταβολή... Δεν ήταν και μικρή. Κι έχω πληρώσει και τα φάρμακα της δοτριας ως ένδειξη ότι το θέλω πολύ... Αυτό ήταν συμβουλή τους. Δεν πειράζει. Αν περάσει κι άλλος μήνας χωρίς νέο θα με ζωσουν τα φίδια!

Σε μένα iglatera μου το είπαν οι ίδιοι απ' το κέντρο. Αν μου βγει πρασινομάτικο δε θα με χαλάσει να σου πω! Αλλά αυτό με την ομοιότητα είναι υπερεκτιμημένο. Πόσες φορές δεν έχει τύχει να δω κάποιον που μου θυμίζει κάποιον άσχετο? Πολλοί άνθρωποι έχουμε κοινά χαρακτηριστικά. Έχω δει ανθρώπους σύγχρονους  μπροστά από πίνακες που απεικονίζουν  ιστορικα πρόσωπα με απίστευτη ομοιότητα! Άσε που οι εκφράσεις είναι θέμα μίμησης κι όχι τόσο κληρονομικό. Το παιδί ασυναίσθητα μιμείται συσπάσεις προσωπου όταν τις βλέπει και καταλήγει να μοιάζει φυσιογνωμικά με το γονιό του. Μια χαρά θα σου μοιάζει!

Καλημέρα. Μπορεί να μην χρειαστεί να περιμένετε και τόσο τελικά. Άλλωστε δεν είναι και τόσο μεγάλο διάστημα. Όσο για το πόσο και το σοκ σε καταλαβαίνω -νομίζω όλες λίγο πολύ ταυτιζόμαστε με αυτό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.  Αρκετές είμαστε.  Κι εγώ περιμένω. Μάλλον Δεκέμβρη αλλά θα δείξει...

Μακάρι να συνεχίσουμε το σερί των επιτυχιών!

Αλίνα πότε κάνεις επαναληπτική? Σήμερα?  Καλή επιτυχία!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...