Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, zoel77 είπε:

Καλημέρα κοριτσί μου ,

Εγώ από την στιγμή που το αποφασίσαμε , πήρε η αναμονή 2 μήνες και αυτό γιατί θέλουν να βρεθεί δότρια , περίπου με τα χαρακτηριστικά σου , ομάδα αίματος κλπ . 

Έγω δεν έτυχε να κάνω εξωσωματική πριν , και τώρα είμαι στην προετοιμασία ενδομητρίου με χαπάκια , όπως είπαν τα κορίτσια , είναι μια απλή διαδικασία , σε παρακολουθεί ο γιατρός , για να δεί πως μεγαλώνει το ενδομήτριο και πότε θα γίνει η εμβρυομεταφορά.

Επειδή δεν συντονίστηκα με την δότρια , έδωσε σπέρμα ο συζυγος γονιμοποιήθηκαν 5 βλαστοστοκύστες , έκανα την ένεση 21η μέρα του κύκλου , ουσιαστικά ειναι για καταστολή ωορρηξιας , γιαυτο μετά σου δίνουν τα χαπάκια για να ξεκινήσουν την προετοιμασία τεχνικά με τα χάπια.

Τώρα είμαι στην αναμονή ποτε θα γίνει η εμβρυομεταφορα  ! Θεωρώ ότι το πιο δύσκολο κομμάτι , είναι η αναμονή για την χοριακή και αυτό είτε είναι φυσιολογική σύλληψη είτε εξωσωματική νομιζω ..

Ελίζω να σε βοήθησα ...και ότι αλλό θες ...να με ρωτήσεις

Αχ αυτή η αναμονή! Και ειδικά τη μέρα του αποτελέσματος...Παντως κοριτσια για να είμαστε ειλικρινείς, οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας στη δωρεά! Είναι σαν να κάνουμε παιδιά σχεδόν μια δεκαετία πριν! 

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 38 λεπτά , palmoira είπε:

Αχ αυτή η αναμονή! Και ειδικά τη μέρα του αποτελέσματος...Παντως κοριτσια για να είμαστε ειλικρινείς, οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας στη δωρεά! Είναι σαν να κάνουμε παιδιά σχεδόν μια δεκαετία πριν! 

Αχ και βαχ αυτή η αναμονή. Μέχρι στιγμής νομίζω έχω διανύσει τις μεγαλύτερες σε διάρκεια μέρες της ζωής μου. Και έχω ακόμα μια βδομάδα. Μόνο γραμμουλεε στον τοίχο σαν φυλακισμένη δεν έχω χαράξει.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Κορίτσια έχω μια ερώτηση... Από την ώρα μου μιλήσατε με τον γιατρό σας πόσο καιρό σας πήρε να βρεθεί η δωτρια και να προετοιμάσετε τον εαυτό σας για να δεχτείτε τα ωαριακια??

 

@alina80

Γεια σου Dggs.Eμενα ο γιατρος μου ειναι Αθηνα και απο την επομενη περιοδο μου μπηκα στην διαδικασια.Δεν θυμαμαι πια μερα της περιοδου,μου εκαναν μια ενεση την αβερκαπ και σε ενα μηνα και κατι μετα,εγινε η εμβρυομεταφορα.Φιλια

15 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Δηλαδη στα δανεικα  σταματουν συνηθωσ την ωορρηξια η δεν ενοχλει?Οταν λεσ ορο πρωτεινησ εννοεισ intralipids η κατι αλλο?

Γεια σου ανουλιους.Η αβερκαπ ειναι ενεση καταστολης,οποτε μαλλον ναι σταματουν την ωορρηξια.Ωστοσο ξερω και περιπτωσεις που δεν κανουν ενεση καταστολης και μια χαρα εγκυος εμειναν.Και σε εμενα εκαναν εναν ορο πρωτεινης,που ηταν η ιντραλιπιντς. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, lennio είπε:

Γεια σας κορίτσια! Σας φιλώ όλες :)

 

Καλωσήρθατε! Πότε πας στο γιατρό; 

@zoel77 συνοδοιπόρε σήμερα δεν έχεις εσύ υπέρηχο; Περιμένουμε νέα!

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ γούρι του topic πώς τα πας; 

Οι φρέσκιες εγκυουλες @Zoe_79K και @NINA78 πώς είστε; 

Τα υπόλοιπα κορίτσια; Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και από μένα.  Χρόνια πολλά αν γιορτάζετε ή αν έχετε κάποιον που γιορτάζει. Εδώ Θεσσαλονίκη τρελοί εορτασμοί, καταλαβαίνετε.

Λεννιώ μου καλώς ήρθες! Θα κάνεις ωοληψία να υποθέσω? Αν μπορέσεις πες μας, καλή επιτυχία!

Ζοελ μας περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο, ημερομηνία ουσιαστικά εμβρυομεταφοράς!!

Αλινάκι πώς είσαι? Πώς νιώθεις?

Καλά κάνατε και περιγράψατε όλες τις διαδικασίες. Κι εγώ το είχα απορία. Να υποθέσω πως εγώ θα τα κάνω όλα εδώ Θεσσαλονίκη (ενέσεις, υπερήχους) και θα κατεβούμε Αθήνα για τα άλλα? Ουφφφφφ

Οι υπόλοιπες? Τί κάνετε?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλωσήρθατε! Πότε πας στο γιατρό; 

@zoel77 συνοδοιπόρε σήμερα δεν έχεις εσύ υπέρηχο; Περιμένουμε νέα!

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ γούρι του topic πώς τα πας; 

Οι φρέσκιες εγκυουλες @Zoe_79K και @NINA78 πώς είστε; 

Τα υπόλοιπα κορίτσια; Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!

Καλημέρα κορίτισια μου ,

Μόλις γυρίσαμε , όλα μια χαρά , το ενδομήτριο είναι 9 , και η ξεταση βγηκε 900 , η  οιστραδιολη ! Την Πέμπτη πάμε να πάρουμε τα παιδάκια μας  ....

Άρχισε ένα μικρό αγχος , αλλά οκ νομίζω λογικο ! Ας πάνε όλα καλα εύχομαι και βασικα για όλες μας  :wub:

Συνοδοιπόρε μου ακόμη ξάπλα ? τι οδηγίες σου έδωσε ? για πόσο δηλ ξεκουραση ?

@Daphne259 ναι λογικά θα έρθεις μόνο για την εμβρυομεταφορά  Αθήνα ...

Οι υπόλοιπες τι κάνετε ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , zoel77 είπε:

Καλημέρα κορίτισια μου ,

Μόλις γυρίσαμε , όλα μια χαρά , το ενδομήτριο είναι 9 , και η ξεταση βγηκε 900 , η  οιστραδιολη ! Την Πέμπτη πάμε να πάρουμε τα παιδάκια μας  ....

Άρχισε ένα μικρό αγχος , αλλά οκ νομίζω λογικο ! Ας πάνε όλα καλα εύχομαι και βασικα για όλες μας  :wub:

Συνοδοιπόρε μου ακόμη ξάπλα ? τι οδηγίες σου έδωσε ? για πόσο δηλ ξεκουραση ?

@Daphne259 ναι λογικά θα έρθεις μόνο για την εμβρυομεταφορά  Αθήνα ...

Οι υπόλοιπες τι κάνετε ?

Σούπερ συνοδοιπόρε! Καλώς να τα δεχτείς τα μωρά σας. 

Ξάπλα ξάπλα δεν έκατσα καθόλου. Ο γιατρός μου είπε δύο μέρες καλό είναι να μείνω σπίτι (καναπέ, κρεβάτι) και μετά η ζωή μου κανονικά αλλά πολύ χαλαρά. Όχι κούραση, όχι βαρη, όχι επαφές. Οι μαίες ήταν πιο αυστηρές -συστησαν τρεις με πέντε μέρες στο σπιτι. 

Αναλόγως τι θα σου πουν και πώς θα νιώθεις. Εγώ ένιωθα καλύτερα να κάθομαι σπίτι. Αν πιεζομουν πολύ όμως θα έβγαινα. Νομίζω σε αυτές τις περιπτώσεις είναι πως νιώθει καλύτερα κανεις. 

Σήμερα πχ πήγα για καφέ (γιατί από χτες με έχω πονακια περιόδου και πολλά υγρά και με έχει πάρει από κάτω λίγο). 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Daphne259 είπε:

Καλημέρα σε όλες και από μένα.  Χρόνια πολλά αν γιορτάζετε ή αν έχετε κάποιον που γιορτάζει. Εδώ Θεσσαλονίκη τρελοί εορτασμοί, καταλαβαίνετε.

Λεννιώ μου καλώς ήρθες! Θα κάνεις ωοληψία να υποθέσω? Αν μπορέσεις πες μας, καλή επιτυχία!

Ζοελ μας περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο, ημερομηνία ουσιαστικά εμβρυομεταφοράς!!

Αλινάκι πώς είσαι? Πώς νιώθεις?

Καλά κάνατε και περιγράψατε όλες τις διαδικασίες. Κι εγώ το είχα απορία. Να υποθέσω πως εγώ θα τα κάνω όλα εδώ Θεσσαλονίκη (ενέσεις, υπερήχους) και θα κατεβούμε Αθήνα για τα άλλα? Ουφφφφφ

Οι υπόλοιπες? Τί κάνετε?

Αγχωμενη Δάφνη μου. Και μάλλον απαισιόδοξη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλωσήρθατε! Πότε πας στο γιατρό; 

@zoel77 συνοδοιπόρε σήμερα δεν έχεις εσύ υπέρηχο; Περιμένουμε νέα!

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ γούρι του topic πώς τα πας; 

Οι φρέσκιες εγκυουλες @Zoe_79K και @NINA78 πώς είστε; 

Τα υπόλοιπα κορίτσια; Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!

καλημέρα κορίτσια μου....

απίστευτη μέρα σήμερα σε μας , πήγαμε και παραγγείλαμε την κούνια και την αλλαξιέρα.....στα υπόλοιπα στάθηκα εγκρατής.....ήθελα να κάτσω εκεί μέσα.....

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Alina οι πόνοι περιόδου δεν είναι κάτι άσχημο. Και εγώ είχα και μάλιστα κάποιες φορές έντονους πολύ και όλα πήγαν καλά!!Φιλια σε όλα τα κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

καλημέρα κορίτσια μου....

απίστευτη μέρα σήμερα σε μας , πήγαμε και παραγγείλαμε την κούνια και την αλλαξιέρα.....στα υπόλοιπα στάθηκα εγκρατής.....ήθελα να κάτσω εκεί μέσα.....

 

Αχ τι ωραία! Εμένα ο άντρας μου λέει ότι ευτυχως που κάθομαι σπίτι γιατί θα αγόραζα ένα σωρό βλακείες! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Alina πολλές εγκυούλες έχουν πει για υγρά και πόνους περιόδου και η Μερεντούλα μας πιο πάνω !!!! Κάτι ξέρουν. Δε θέλω τέτοια από τώρα! Σε κατανοώ όσο κανείς αλλά όταν πάει να σε πάρει από κάτω να θυμάσαι ποια είσαι και πόσο δυνατή είσαι! Κι ότι όλα θα πάνε καλά.:-D

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...