Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Σου εξήγησε που μπορεί να οφείλετε ; Μήπως την επόμενη να ακολουθήσετε άλλο πρωτόκολλο μήπως γίνει δουλίτσα; 

      Μου είπε ότι δεν είναι όλοι οι κύκλοι καλοί. Απλά τόσο καιρό με τ ίδιο προτοκολο δεν είχα κανένα θέμα. Μετά από την επέμβαση κλπ έχω αυτό

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, Dream_on είπε:

Κι εμένα μου είπαν 2-3 μήνες αναμονής που ίσως γίνουν 4... Το μαρτύριο της σταγόνας! Εκμεταλλευομαι το διάστημα αυτό για να κάνω εξετάσεις όπως για θρομβοφιλια. Πάντως δεν είναι απλό για τις γυναίκες να δίνουν τα ωάριά τους. Είναι ταλαιπωρία για αυτές και πιθανόν να έχουν παρόμοιες επιφυλάξεις με μένα όταν πρωτοακουσα για αυτήν την εναλλακτική. Εγώ όμως δεν έχω άλλη εναλλακτική λύση, ενώ για αυτές που το κίνητρό τους είναι οικονομικό το θέμα έχει άλλη διάσταση. Μου περνάει από το μυαλό (βασικά μου έχει κάτσει στο μυαλό) ότι δε θα βρεθεί για μένα. Είμαι 47 πατημένα, λίγο πριν τη λήξη!Αρκετά αγχωτική κατάσταση.   Ανυπομονώ να μοιραστώ μαζί σας καλά νέα. Χαίρομαι πολύ που σας διαβάζω!

Χαίρεται....κ καλώς ηρθες

Φυσικά κ θα βρεθεί δότρια για σένα , για όλες μας υπάρχει , κ στο λέω εγώ που  με την 2η δότρια μου , πετύχαμε την εγκυμοσύνη αυτή. Εύκολο δεν είναι για καμία μας ,  ούτε ελαφρά την καρδία το αποφασίσαμε...

εγω από τα 40 μου που αποφάσισα για παιδί , εξετάσεις , μάταιες διεγέρσεις ωοθηκών , εξωτερικό , ξανά εξετάσεις..... για να καταλήξω στα 43 μου , σε δανεικό γενετικό υλικό ....και δόξα τω θεω ....

Ευτυχως που η επιστήμη , μπορεί να μας χαρίσει , αυτό που μας στέρησε η φύση......

Αλινα μου , μπράβο !!! Καλούς διπλασιασμους από εδώ κ πέρα.....

Λενιω μου , καλοστέριωτα τα εμβρυάκια σου...όλα καλά θα πάνε....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Τι να πρωτοσχολιάσω, τι!!!!! Χαρές, χαμόγελα! :-P

Νινάκι μου και Zoe μου υπέροχα τα νέα σας, μπράβο! Με κάνετε και ανυπομονώ πολύ περισσότερο!!!

Αλίναααααααααααααααααααααααααααα! Συγχαρητήρια κορίτσι γλυκό!!!!!!!!! Μόνο καλά πράγματα να σου έρχονται από δω και πέρα.  Το ίδιο ακριβώς και για το Γαλλάκι μας τη Λενιώ! 3 βλαστοκύστες? Φανταστικό νέο! Σου εύχομαι καλή επιτυχία! Αν θες πες μου με ποιον γιατρό είσαι (έστω σε π.μ.) γιατί τεράστια η διαφορά ρε συ!!!

Dream on φυσικά και θα βρεθεί και φυσικά και θα πετύχει.  Όπως έχουν πει τα κορίτσια, με την δωρεά οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας. Εδώ θα είμαστε και θα συζητάμε κι εμείς για τα μωρά μας.

Πολύ καλή επιτυχία αύριο στην Ζοελ μας! Κάνεις την Ε/Τ, ε? Καλά δεν θυμάμαι? 

Τα φιλιά μου σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Daphne259 said:

Τι να πρωτοσχολιάσω, τι!!!!! Χαρές, χαμόγελα! :-P

Νινάκι μου και Zoe μου υπέροχα τα νέα σας, μπράβο! Με κάνετε και ανυπομονώ πολύ περισσότερο!!!

Αλίναααααααααααααααααααααααααααα! Συγχαρητήρια κορίτσι γλυκό!!!!!!!!! Μόνο καλά πράγματα να σου έρχονται από δω και πέρα.  Το ίδιο ακριβώς και για το Γαλλάκι μας τη Λενιώ! 3 βλαστοκύστες? Φανταστικό νέο! Σου εύχομαι καλή επιτυχία! Αν θες πες μου με ποιον γιατρό είσαι (έστω σε π.μ.) γιατί τεράστια η διαφορά ρε συ!!!

Dream on φυσικά και θα βρεθεί και φυσικά και θα πετύχει.  Όπως έχουν πει τα κορίτσια, με την δωρεά οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας. Εδώ θα είμαστε και θα συζητάμε κι εμείς για τα μωρά μας.

Πολύ καλή επιτυχία αύριο στην Ζοελ μας! Κάνεις την Ε/Τ, ε? Καλά δεν θυμάμαι? 

Τα φιλιά μου σε όλες!!!

Σ ευχαριστω πολύ Δάφνη μου! 

Τεράστια διαφορά και με ήπια διεγέρση παρακαλώ.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Daphne259 είπε:

Τι να πρωτοσχολιάσω, τι!!!!! Χαρές, χαμόγελα! :-P

Νινάκι μου και Zoe μου υπέροχα τα νέα σας, μπράβο! Με κάνετε και ανυπομονώ πολύ περισσότερο!!!

Αλίναααααααααααααααααααααααααααα! Συγχαρητήρια κορίτσι γλυκό!!!!!!!!! Μόνο καλά πράγματα να σου έρχονται από δω και πέρα.  Το ίδιο ακριβώς και για το Γαλλάκι μας τη Λενιώ! 3 βλαστοκύστες? Φανταστικό νέο! Σου εύχομαι καλή επιτυχία! Αν θες πες μου με ποιον γιατρό είσαι (έστω σε π.μ.) γιατί τεράστια η διαφορά ρε συ!!!

Dream on φυσικά και θα βρεθεί και φυσικά και θα πετύχει.  Όπως έχουν πει τα κορίτσια, με την δωρεά οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας. Εδώ θα είμαστε και θα συζητάμε κι εμείς για τα μωρά μας.

Πολύ καλή επιτυχία αύριο στην Ζοελ μας! Κάνεις την Ε/Τ, ε? Καλά δεν θυμάμαι? 

Τα φιλιά μου σε όλες!!!

Ναι κορίτσι μου αύριο είναι η μέρα, και εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Θα σας γράψω όταν επιστρέψουμε...

@Zoe_79K πολύ όμορφα και τα δικά σου νέα, ακούσατε και εσείς τον μαγικό ήχο!!έτσι όμορφα και από εδώ και πέρα!ινοχεπ γιατί κάνεις; εγώ μόνο σαλοσπιρ αλλά γενικά έχω δει θρομφιφιλια και δεν έχω κάτι!  Δηλ δεν μου έδωσε προληπτικά...

@Dream_on Φυσικά και θα βρεθεί και για σένα η κατάλληλη δοτρια , και μην ακούω για ηλικίες, το όνειρο και η αγάπη για την απόκτηση μωρού δεν έχει να κάνει με ηλικίες!!

Σας φιλώ όλες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, zoel77 said:

Ναι κορίτσι μου αύριο είναι η μέρα, και εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Θα σας γράψω όταν επιστρέψουμε...

@Zoe_79K πολύ όμορφα και τα δικά σου νέα, ακούσατε και εσείς τον μαγικό ήχο!!έτσι όμορφα και από εδώ και πέρα!ινοχεπ γιατί κάνεις; εγώ μόνο σαλοσπιρ αλλά γενικά έχω δει θρομφιφιλια και δεν έχω κάτι!  Δηλ δεν μου έδωσε προληπτικά...

@Dream_on Φυσικά και θα βρεθεί και για σένα η κατάλληλη δοτρια , και μην ακούω για ηλικίες, το όνειρο και η αγάπη για την απόκτηση μωρού δεν έχει να κάνει με ηλικίες!!

Σας φιλώ όλες...

@zoel77 ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΊΑ ΑΥΡΙΟ κι απο εμένα!!! 

Αν εννοείς την αντιπηκτική ένεση, δεν κάνω ινοχέπ. H ένεση λεγεται ivor 3500. Aλλα μου φαίνεται ότι είναι ίδιας κατηγορίας. Εξ αρχής μου ειπε ο γιατρός να παίρνω προληπτικά παιδική ασπιρίνη καθημερινά και να κάνω και την αντιπηκτική ένεση ivor 3500. Τουλάχιστον μέχρι την χοριακή. Και μετά ειπαμε ότι θα τις συνεχίσουμε. Όπως και τα άλλα φαρμακα cyclacur κλπ. Τώρα πριν από λίγες ημέρες και εξαιτίας 1-2 συμβάντων που είχα λίγο αιματάκι, μου ειπε να κόψω εντελώς την ασπιρίνη, αλλά να συνεχίσω προληπτικά την αντιπηκτική. Δεν έχω θρομβοφιλία πάντως. 

ΑΥΡΙΟ ευχομαι όλα να σου πάνε κατ' ευχήν !! Σπουδαία ημέρα! ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!! :)

Θα περιμένω νέα σου, φιλιά πολλά  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

Χαίρεται....κ καλώς ηρθες

Φυσικά κ θα βρεθεί δότρια για σένα , για όλες μας υπάρχει , κ στο λέω εγώ που  με την 2η δότρια μου , πετύχαμε την εγκυμοσύνη αυτή. Εύκολο δεν είναι για καμία μας ,  ούτε ελαφρά την καρδία το αποφασίσαμε...

εγω από τα 40 μου που αποφάσισα για παιδί , εξετάσεις , μάταιες διεγέρσεις ωοθηκών , εξωτερικό , ξανά εξετάσεις..... για να καταλήξω στα 43 μου , σε δανεικό γενετικό υλικό ....και δόξα τω θεω ....

Ευτυχως που η επιστήμη , μπορεί να μας χαρίσει , αυτό που μας στέρησε η φύση......

Αλινα μου , μπράβο !!! Καλούς διπλασιασμους από εδώ κ πέρα.....

Λενιω μου , καλοστέριωτα τα εμβρυάκια σου...όλα καλά θα πάνε....

 

Σ ευχαριστώ πολύ!!!

23 minutes ago, zoel77 said:

Ναι κορίτσι μου αύριο είναι η μέρα, και εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Θα σας γράψω όταν επιστρέψουμε...

@Zoe_79K πολύ όμορφα και τα δικά σου νέα, ακούσατε και εσείς τον μαγικό ήχο!!έτσι όμορφα και από εδώ και πέρα!ινοχεπ γιατί κάνεις; εγώ μόνο σαλοσπιρ αλλά γενικά έχω δει θρομφιφιλια και δεν έχω κάτι!  Δηλ δεν μου έδωσε προληπτικά...

@Dream_on Φυσικά και θα βρεθεί και για σένα η κατάλληλη δοτρια , και μην ακούω για ηλικίες, το όνειρο και η αγάπη για την απόκτηση μωρού δεν έχει να κάνει με ηλικίες!!

Σας φιλώ όλες...

Καλή επιτυχία!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσι μου!! Παρακολουθώ την πορεία σ κι ας αλλαξες γκρουπακι!!! Συγκινηθηκα πολυ που διαβασα πως δικαιωθηκαν οι κοποι σου!!! Καλους διπλασιασμους εύχομαι και μια ανεφελη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! 

Ευχαριστώ πολύ Ανεμώνη. Και εσύ να χαίρεσαι το μωράκι σου

1 hour ago, lennio είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!!

Καλή επιτυχία!

Λενιώ μου καλοστέριωτα τα μωράκια σου. Δική σου η επόμενη θετική χοριακη. 

@zoel77 συνοδοιπόρε μου καλώς να τα δεχτείς και εσύ τα εμβρυάκια αύριο. Και να έχουμε κ τα δικά σου τα θετικά μαζί το Λενιώ μας. 

 

4 ώρες πρίν, Daphne259 είπε:

Αλίναααααααααααααααααααααααααααα! Συγχαρητήρια κορίτσι γλυκό!!!!!

Ευχαριστώωωωωωω Δαφνούλα!

@palmoira Μερεντουλα, Κοκκινομάλλα, Ζωή σας ευχαριστώ πολύ (και αν ξεχνάω καμιά συγχωρέστε με είμαι ξεμυαλισμενη σήμερα). 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, lennio said:

Ολεεεεεεεεεε εεεε εεε. Μπράβο σας! Συγχαρητήρια :)

Κοριτσια εγώ αισθάνομαι νηκητρια. Πέρασα άγχος γιατί δεν ήξερα αν θα κάνω ή όχι μεταφορά, αν έχουμε ή όχι βλαστοκυστες. Περίμενα 1 ώρα για να μάθω. Όλα καλά, βάλαμε 3!!! Μέτριες αλλά 3. Πρώτη φορά τετοια επιτυχία. 

Ο γιατρός είναι συγκρατημένα αισιόδοξος. Μου κόψε τη φόρα με την εικόνα γονιμότητας μου. Αλλά για εμένα, παίρνω την ευκαιρία μου. Βλαστοκυστη πρώτη φορά έχω κ μάλιστα τρείς. Καλοστεριωτες να ναι, ας κάνει η φύση το θαύμα της.

Σας ευχαριστώ όλες μια μια για τη στήριξη! Είστε φοβερές <3

Mπράβο Λεννιώ!  Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου! Πολύ καλά τα πήγες εως τώρα. Σου εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν! :)

Αλήθεια τί σε συμβουλεψε ο γιατρος μετά την εμβρυομεταφορά; Σου συνέστησε ξεκούραση για 3-5 μέρες; 

Η μέση πώς πάει; Ελπίζω να επιασαν τα γιατροσόφια!;-)

Καλό βράδυ!

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, alina80 said:

Ευχαριστώ πολύ Ανεμώνη. Και εσύ να χαίρεσαι το μωράκι σου

Λενιώ μου καλοστέριωτα τα μωράκια σου. Δική σου η επόμενη θετική χοριακη. 

@zoel77 συνοδοιπόρε μου καλώς να τα δεχτείς και εσύ τα εμβρυάκια αύριο. Και να έχουμε κ τα δικά σου τα θετικά μαζί το Λενιώ μας. 

 

Ευχαριστώωωωωωω Δαφνούλα!

@palmoira Μερεντουλα, Κοκκινομάλλα, Ζωή σας ευχαριστώ πολύ (και αν ξεχνάω καμιά συγχωρέστε με είμαι ξεμυαλισμενη σήμερα). 

Kαλημέρα κι ευχαριστώ πολύ! Καλό διπλασιασμό αυριο.

9 hours ago, inglaterra said:

Mπράβο Λεννιώ!  Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου! Πολύ καλά τα πήγες εως τώρα. Σου εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν! :)

Αλήθεια τί σε συμβουλεψε ο γιατρος μετά την εμβρυομεταφορά; Σου συνέστησε ξεκούραση για 3-5 μέρες; 

Η μέση πώς πάει; Ελπίζω να επιασαν τα γιατροσόφια!;-)

Καλό βράδυ!

 

 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!

Μου είπε πρώτη μέρα ως τρίτη,  χαλαρή στο σπίτι, Όχι δουλειές, όχι βάρη, όχι σκυψίματα. Μετά σιγά σιγά αύξηση δραστηριοτήτων αλλά πολύ χαλαρά. Να έρθει κάποιος να με πάρει να πάμε για καφε με αμάξι μπορώ, όχι πολύ περπάτημα. Μετά την 5η μερα  μπορω να ταξιδεψω αλλα οχι να σηκώνω βαλίτσα. Ο γιατρος ηταν πιο χαλαρός. Η υπεύθυνη ήταν η αυστηρή. Και για μετά μου λέει, όχι πολύ περπάτημα (εγω που τη μια ωρα την ημερα την έχω για πλάκα), όλες οι δραστηριότητες ελατωμένες στο μισό.

Αχ η μέση πονάει ακόμα, αλλά κάνω υπομονή, έιναι κάπως καλύτερα., Πρέπει να επιστρέψω στο κρεβάτι μου πιστεύω :grin:

Καλή μέρα και όμορφη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , lennio είπε:

Kαλημέρα κι ευχαριστώ πολύ! Καλό διπλασιασμό αυριο.

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!

Μου είπε πρώτη μέρα ως τρίτη,  χαλαρή στο σπίτι, Όχι δουλειές, όχι βάρη, όχι σκυψίματα. Μετά σιγά σιγά αύξηση δραστηριοτήτων αλλά πολύ χαλαρά. Να έρθει κάποιος να με πάρει να πάμε για καφε με αμάξι μπορώ, όχι πολύ περπάτημα. Μετά την 5η μερα  μπορω να ταξιδεψω αλλα οχι να σηκώνω βαλίτσα. Ο γιατρος ηταν πιο χαλαρός. Η υπεύθυνη ήταν η αυστηρή. Και για μετά μου λέει, όχι πολύ περπάτημα (εγω που τη μια ωρα την ημερα την έχω για πλάκα), όλες οι δραστηριότητες ελατωμένες στο μισό.

Αχ η μέση πονάει ακόμα, αλλά κάνω υπομονή, έιναι κάπως καλύτερα., Πρέπει να επιστρέψω στο κρεβάτι μου πιστεύω :grin:

Καλή μέρα και όμορφη!

Καλημέρα Λενιω! Ευκαιρία για ξεκούραση! Για χοριακη πότε σου είπαν? Καλή επιτυχία κορίτσι μου! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, palmoira said:

Καλημέρα Λενιω! Ευκαιρία για ξεκούραση! Για χοριακη πότε σου είπαν? Καλή επιτυχία κορίτσι μου! 

Σ ευχαριστώ Παλμοίρα μου! 9 Νοεμβρίου, την άλλη Παρασκευή.

Έχω αρχίζει και ξαναβλέπω τους Απαράδεκτους αλλά θα θελα να λεχω ένα ωραίο βιβλίο να διαβάσω. Θα το ψάξω.

Πολλές Καλημέρες !

Καλή εμβρυομεταφορά στη Ζόελ σήμερα :grin:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλα τα όμορφα κορίτσια!!

Μόλις επιστρέψαμε κορίτσια με τα μωράκια μας , πολύ εύκολη διαδικασία πραγματικά!!εύχομαι να φωλιασουν στην κοιλίτσα μου!! 

Αναμονή τώρα για 10 Νοεμβρίου χοριακη!! Τώρα ξεκούραση λίγες μέρες σπίτι και από Δευτέρα κανονικά αλλά χωρίς κούραση, βάρη κλπ!!

Σας ευχαριστώ  πολυ για τις ευχές σας :x 

Φιλιά σ Όλες...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, zoel77 said:

Καλημέρα σ όλα τα όμορφα κορίτσια!!

Μόλις επιστρέψαμε κορίτσια με τα μωράκια μας , πολύ εύκολη διαδικασία πραγματικά!!εύχομαι να φωλιασουν στην κοιλίτσα μου!! 

Αναμονή τώρα για 10 Νοεμβρίου χοριακη!! Τώρα ξεκούραση λίγες μέρες σπίτι και από Δευτέρα κανονικά αλλά χωρίς κούραση, βάρη κλπ!!

Σας ευχαριστώ  πολυ για τις ευχές σας :x 

Φιλιά σ Όλες...

Μπράβο! Καλοστέριωτα να είναι <3

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , zoel77 είπε:

Καλημέρα σ όλα τα όμορφα κορίτσια!!

Μόλις επιστρέψαμε κορίτσια με τα μωράκια μας , πολύ εύκολη διαδικασία πραγματικά!!εύχομαι να φωλιασουν στην κοιλίτσα μου!! 

Αναμονή τώρα για 10 Νοεμβρίου χοριακη!! Τώρα ξεκούραση λίγες μέρες σπίτι και από Δευτέρα κανονικά αλλά χωρίς κούραση, βάρη κλπ!!

Σας ευχαριστώ  πολυ για τις ευχές σας :x 

Φιλιά σ Όλες...

Άντε με το καλό.... Όλα θα πάνε κατευχην.... Πάντα δύο βλαστοκυστες βάζουν?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...