Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από τον προεμφυτευτικο... 8 βλαστοκυστες δεν έχουμε καμία καλή, κοντεύω να τρελαθώ πραγματικά.. Ο γιατρός μου είπε μπορεί να είναι τυχαίο, σπάνιο μεν με τόσα έμβρυα... Μετράω κ 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες... Ζήτησε να κάνουμε κ μια εξέταση fish στο σπέρμα κ να δούμε πως προχωράμε, πόσο κοστίζει ξέρετε? .. Έτυχε σε καμία με τόσες βλαστοκυστες κ αποτυχίες να είναι τυχαίο κ να βρήκε υγιές έμβρυο μετά? 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

16 hours ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

Μπράβο!!!

εγω έπαιρνα μέχρι 6 utrogestan και όλα από το στόμα ...δεν συμπαθιόμαστε με τα κολπικά.....

ζαλαδα δεν είχα....αλλά ήμουν σε μια μόνιμη νιρβάνα.....και καλύτερα έτσι.... γιατί με το άγχος που είχα , την χρειαζόμουν ..

ενα βράδυ , η ανηψιά μου , με ρώτησε αν έχω πιει :P

ολα θα πάνε τέλεια !

Ευχαριστώ :)

Ναι, κάπως έτσι ήμουν χαχα.

Απο το κέντρο μου είπαν να τα πάρω κολπικά τελικά, για ν αποφύγω τις ζαλάδες. 

Μερσι μερσι μερσι. Για να δούμε :)

16 hours ago, merenda1980 said:

lennio μου μπράβο!!Υπεροχα νέα!!!Οσο για τα utrogestan και μένα κάποιες φορές γυρνάγανε όλα!!Πολυ ζαλάδα λέμε!!!

Ευχαριστώ :)

Νσι, άσε, χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

On 10/27/2018 at 1:53 PM, lennio said:

Με γειααααα :grin::-D:grin:

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ Δάφνη μου!

Ναι εχω χαρεί πάρα πολύ, θα φανεί τι θα γίνει αλλά όπως και να έχει χαίρομαι που κάνω μια προσπάθεια νορμάλ. σωστή, με το γιατρό μου εδώ! Έκανα όλη τη διέγερση στη Γαλλία, υπέρηχους κι αιματολογικές, συντονισμός κι επικοινωνία μέσω βάιμπερ φαντάσου και μέιλ, όλα έγιναν μια χαρά κι ήρθα για την ωοληψία και τα λοιπά! Δεν υπάρχουν εμποδια στην απόταση, όλα γίνονται.

Τα παίρνω από το στόμα τα ουτρο κ θέλω πολύ να κοιμάμαι. Ευκαιρία λοιπόν για ξεκούραση :-P. Από την εμπειρία σας, οι ορμόνες με τη νάρκωση κι όλα αυτά φέρνουν και διάρροια ή την πάτησα πουθενά;

Που μου ήθελα γιαουρτλού και ισκεντέρ καμπάπ, βαρέθηκα τα κρουσάν βλέπετε αχαχαχαχαχα

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

Θα δούμε τη συνέχεια μέρα τη μέρα, ναι. :grin: Πώς τα πας Ιnglaterra; Πολλά φιλιά.

lennio μου, καλά είμαι. Σε αναμονή είμαστε για να βρεθεί η δότρια και όταν μας πουν από την κλινική θα ξεκινήσουμε. Κατά τ' αλλα διαβάζω τις εμπειρίες όλων των κοριτσιών και ομολογώ ότι είναι πολύ χρήσιμες!

Εμβρυομεταφορά θα γίνει αύριο ή?

τα φιλιά μου και καλή επιτυχία! :)

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γεια, έπεσα στο φόρουμ γιατί έψαχνα για πληροφορίες αλλά δεν τα βρίσκω και τέλω την βοήθειά σασ.μετά από πολλά χρόνια προσπάθεια για να εχουμε πεδία έχουμε αλακσι πόλους γιατρούς.εχο κάνει 5-6 φορές εξωσωματικη αλλά μόνο διό φορές βγήκε θετικό ομοσ βιοχημική.εχο και διό εξωμητρια... μετά από τόσο προσπάθειες μου  είπαν να δοκιμάσετε με ωάρια από δότρια.η αλήθεια είναι ότι ήταν δύσκολο από την αρχή να αποδεχτεί αυτή την ιδέα.τώρα αποφάσισα να δοκιμάσω και ελπίζουμε ότι το όνειρό μας θα γίνει πραγματικότητα μετά από τόσα χρόνια. γιατρός που επιλέξαμε μας είπε ότι θα βρει δωτρια μέσα σε ένα μήνα.αυτό δεν είναι πολύ γρήγορο.?τόσο γρήγορα θα βρει με παρόμοια χαρακτηριστικά με μενα ?πειτε μου κατι παραπανω.σας παρακαλω.

έχετε γνώμη για το γιατρό Ατανασίου Βασίλης
 
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, inglaterra said:

lennio μου, καλά είμαι. Σε αναμονή είμαστε για να βρεθεί η δότρια και όταν μας πουν από την κλινική θα ξεκινήσουμε. Κατά τ' αλλα διαβάζω τις εμπειρίες όλων των κοριτσιών και ομολογώ ότι είναι πολύ χρήσιμες!

Εμβρυομεταφορά θα γίνει αύριο ή?

τα φιλιά μου και καλή επιτυχία! :)

Μπράβο! Τι ωραία νέα, με το καλό!

Θα μάθουμε αύριο. Ευχαριστώ πολύ πολύ!

Φιλια και καλή συνέχεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 hours ago, Xara_1 said:

κορίτσια γεια, έπεσα στο φόρουμ γιατί έψαχνα για πληροφορίες αλλά δεν τα βρίσκω και τέλω την βοήθειά σασ.μετά από πολλά χρόνια προσπάθεια για να εχουμε πεδία έχουμε αλακσι πόλους γιατρούς.εχο κάνει 5-6 φορές εξωσωματικη αλλά μόνο διό φορές βγήκε θετικό ομοσ βιοχημική.εχο και διό εξωμητρια... μετά από τόσο προσπάθειες μου  είπαν να δοκιμάσετε με ωάρια από δότρια.η αλήθεια είναι ότι ήταν δύσκολο από την αρχή να αποδεχτεί αυτή την ιδέα.τώρα αποφάσισα να δοκιμάσω και ελπίζουμε ότι το όνειρό μας θα γίνει πραγματικότητα μετά από τόσα χρόνια. γιατρός που επιλέξαμε μας είπε ότι θα βρει δωτρια μέσα σε ένα μήνα.αυτό δεν είναι πολύ γρήγορο.?τόσο γρήγορα θα βρει με παρόμοια χαρακτηριστικά με μενα ?πειτε μου κατι παραπανω.σας παρακαλω.

έχετε γνώμη για το γιατρό Ατανασίου Βασίλης
 
 
 
 

Χara γεια σου, δεν εχω αποψη για τον γιατρό που λες. Καθε κλινική έχει τη δική της αναμονή. Εμένα μου ειπαν για αναμονη δύο - τρεις μήνες σε κλινική Θεσσαλονίκης για δωρεά ωαρίων.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Xara_1 είπε:

κορίτσια γεια, έπεσα στο φόρουμ γιατί έψαχνα για πληροφορίες αλλά δεν τα βρίσκω και τέλω την βοήθειά σασ.μετά από πολλά χρόνια προσπάθεια για να εχουμε πεδία έχουμε αλακσι πόλους γιατρούς.εχο κάνει 5-6 φορές εξωσωματικη αλλά μόνο διό φορές βγήκε θετικό ομοσ βιοχημική.εχο και διό εξωμητρια... μετά από τόσο προσπάθειες μου  είπαν να δοκιμάσετε με ωάρια από δότρια.η αλήθεια είναι ότι ήταν δύσκολο από την αρχή να αποδεχτεί αυτή την ιδέα.τώρα αποφάσισα να δοκιμάσω και ελπίζουμε ότι το όνειρό μας θα γίνει πραγματικότητα μετά από τόσα χρόνια. γιατρός που επιλέξαμε μας είπε ότι θα βρει δωτρια μέσα σε ένα μήνα.αυτό δεν είναι πολύ γρήγορο.?τόσο γρήγορα θα βρει με παρόμοια χαρακτηριστικά με μενα ?πειτε μου κατι παραπανω.σας παρακαλω.

έχετε γνώμη για το γιατρό Ατανασίου Βασίλης
 
 
 
 

Καλημερα κ καλή εβδομαδα

καλως όρισες Χαρά , και εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.

εγω τις προσπάθειες μου , με δανεικό γενετικό υλικό , (ωαρια) τις εκανα στην επαρχία. Με καθόλου όμως λίστα αναμονής. Τα χαρακτηριστικά , δεν είναι ολόιδια τα δικά μου , βλεπεις τα κόκκινα μαλλιά κ οι φακίδες , δεν είναι σύνηθες. Η δότρια ήταν 24 ετών κ ανοιχτόχρωμη...

στα μεγάλα κέντρα της Αθήνας , έχω ακούσει μέχρι κ 2-3 μήνες αναμονής , αλλά κ πάλι νομίζω ότι δεν είναι κ στάνταρ αυτό.

η αλήθεια είναι Χαρά , ότι με τα δανεικά ωαρια , έχουμε την τύχη με το μέρος μας...

ολα καλά θα πάνε :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Xara_1 είπε:

κορίτσια γεια, έπεσα στο φόρουμ γιατί έψαχνα για πληροφορίες αλλά δεν τα βρίσκω και τέλω την βοήθειά σασ.μετά από πολλά χρόνια προσπάθεια για να εχουμε πεδία έχουμε αλακσι πόλους γιατρούς.εχο κάνει 5-6 φορές εξωσωματικη αλλά μόνο διό φορές βγήκε θετικό ομοσ βιοχημική.εχο και διό εξωμητρια... μετά από τόσο προσπάθειες μου  είπαν να δοκιμάσετε με ωάρια από δότρια.η αλήθεια είναι ότι ήταν δύσκολο από την αρχή να αποδεχτεί αυτή την ιδέα.τώρα αποφάσισα να δοκιμάσω και ελπίζουμε ότι το όνειρό μας θα γίνει πραγματικότητα μετά από τόσα χρόνια. γιατρός που επιλέξαμε μας είπε ότι θα βρει δωτρια μέσα σε ένα μήνα.αυτό δεν είναι πολύ γρήγορο.?τόσο γρήγορα θα βρει με παρόμοια χαρακτηριστικά με μενα ?πειτε μου κατι παραπανω.σας παρακαλω.

έχετε γνώμη για το γιατρό Ατανασίου Βασίλης
 
 
 
 

Χαρά καλωσήρθες! Εγώ έκανα προσπάθεια με δανεικά σε κέντρο της Αθήνας (όχι από τα πολύ μεγάλα) και δεν είχε καθόλου αναμονή. Και παρόλο που είχα πει ότι δεν με νοιάζει να μου μοιάζει η δότρια ούτε να έχει την ίδια ομάδα αίματος, ο γιατρός μου είπε ότι προφανώς και επέλεξε να μου μοιάζει. Βέβαια όταν λένε παρόμοια χαρακτηριστικά να ξέρεις ότι εννοούν συνήθως τα πολύ βασικά- χρώματα κυρίως και σωματότυπο. 

Κάθε κέντρο έχει προφανώς μια λίστα με γυναίκες που προτίθενται να δωρίσουν ωάρια και με τις οποίες συνεργάζεται. Και από αυτή τη λίστα επιλέγουν την καταλληλότερη κάθε φορά. Οπότε μην σε εκπλήσσει που δεν υπάρχει αναμονή. 

Στη δική μου περίπτωση η δότρια δεν είναι πιτσιρίκα (33) αλλά τα ωάρια της έχουν δώσει εγκυμοσύνη. Οπότε όπως είπε και η @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είτε με τον εναν είτε με τον άλλο τρόπο με τα δανεικά έχουμε μεγαλύτερη τύχη! Εύχομαι τα καλύτερα!

Καλημέρα όμορφες, καλή εβδομάδα να έχουμε. Τα νέα σας;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , alina80 είπε:

Χαρά καλωσήρθες! Εγώ έκανα προσπάθεια με δανεικά σε κέντρο της Αθήνας (όχι από τα πολύ μεγάλα) και δεν είχε καθόλου αναμονή. Και παρόλο που είχα πει ότι δεν με νοιάζει να μου μοιάζει η δότρια ούτε να έχει την ίδια ομάδα αίματος, ο γιατρός μου είπε ότι προφανώς και επέλεξε να μου μοιάζει. Βέβαια όταν λένε παρόμοια χαρακτηριστικά να ξέρεις ότι εννοούν συνήθως τα πολύ βασικά- χρώματα κυρίως και σωματότυπο. 

Κάθε κέντρο έχει προφανώς μια λίστα με γυναίκες που προτίθενται να δωρίσουν ωάρια και με τις οποίες συνεργάζεται. Και από αυτή τη λίστα επιλέγουν την καταλληλότερη κάθε φορά. Οπότε μην σε εκπλήσσει που δεν υπάρχει αναμονή. 

Στη δική μου περίπτωση η δότρια δεν είναι πιτσιρίκα (33) αλλά τα ωάρια της έχουν δώσει εγκυμοσύνη. Οπότε όπως είπε και η @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είτε με τον εναν είτε με τον άλλο τρόπο με τα δανεικά έχουμε μεγαλύτερη τύχη! Εύχομαι τα καλύτερα!

Καλημέρα όμορφες, καλή εβδομάδα να έχουμε. Τα νέα σας;

Αλινακι καλημερα 

πολυ σημαντικό αυτό που είπες....ο γιατρός μου , μου είχε πει ότι είναι σημαντικό να είναι νέα η δότρια , αλλά πιο σημαντικό είναι να έχει δώσει ήδη εγκυμοσύνη ...

βεβαια σε εμενα συμβαίνουν και όλα τα παράδοξα ... στην 1η προσπάθεια μου , η δότρια 28 ετών , που είχε ήδη δώσει δυο εγκυμοσύνες , με εμενα όμως η προσπάθεια αυτή παλινδρομησε . Στην 2η προσπάθεια , η δότρια 24 ετών , και η πρώτη της φορά . Και δόξα τω θεω , όλα πήγαν και πάνε καλά.  Στην 2η προσπάθεια , εκανα και σκρατζινκ... δεν ξερω αν βοήθησε αρκετά και αυτό.

μιλαω με email με έναν καθηγητή στο Λονδίνο , είχα πάει περισυ τον Αύγουστο , τότε που ψάχναμε δικά μου ωαρια , ο οποίος βέβαια μου είχε πει ότι και εδώ , μονόδρομος τα δανεικά ωαρια...αυτός ρε κορίτσια , όταν τον ρώτησα για ποιο λόγο συνέβη η παλινδρομη κυηση , ( σας έχω ξαναπεί παίζει να μαι και η μοναδική που δεν πέτυχε με την 1η της προσπάθεια με δανεικά ) μου τόνισε ότι ίσως να μην ταίριαξα εγώ με τη δότρια....δεν μου το είχε ξαναπεί κανείς αυτό , ούτε ποτέ το κατάλαβα να πω την αλήθεια ..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Αλινακι καλημερα 

πολυ σημαντικό αυτό που είπες....ο γιατρός μου , μου είχε πει ότι είναι σημαντικό να είναι νέα η δότρια , αλλά πιο σημαντικό είναι να έχει δώσει ήδη εγκυμοσύνη ...

βεβαια σε εμενα συμβαίνουν και όλα τα παράδοξα ... στην 1η προσπάθεια μου , η δότρια 28 ετών , που είχε ήδη δώσει δυο εγκυμοσύνες , με εμενα όμως η προσπάθεια αυτή παλινδρομησε . Στην 2η προσπάθεια , η δότρια 24 ετών , και η πρώτη της φορά . Και δόξα τω θεω , όλα πήγαν και πάνε καλά.  Στην 2η προσπάθεια , εκανα και σκρατζινκ... δεν ξερω αν βοήθησε αρκετά και αυτό.

μιλαω με email με έναν καθηγητή στο Λονδίνο , είχα πάει περισυ τον Αύγουστο , τότε που ψάχναμε δικά μου ωαρια , ο οποίος βέβαια μου είχε πει ότι και εδώ , μονόδρομος τα δανεικά ωαρια...αυτός ρε κορίτσια , όταν τον ρώτησα για ποιο λόγο συνέβη η παλινδρομη κυηση , ( σας έχω ξαναπεί παίζει να μαι και η μοναδική που δεν πέτυχε με την 1η της προσπάθεια με δανεικά ) μου τόνισε ότι ίσως να μην ταίριαξα εγώ με τη δότρια....δεν μου το είχε ξαναπεί κανείς αυτό , ούτε ποτέ το κατάλαβα να πω την αλήθεια ..

 

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πολλά γύρω από το θέμα "σύλληψη" που οι γιατροί δεν ξερουν ακόμα. Για αυτό και πάντα κρατάνε μικρό καλάθι. Μπορεί να παίζει και αυτό που σου είπε ο Βρετανός. Μπορεί να ήσουν απλώς και άτυχη την πρώτη φορά. Σημασία έχει πια ότι το μωράκι σου είναι προ των πυλών. 

Οι φρέσκιες εγκυουλες μας τι κάνουν; @Zoe_79K, @NINA78

Αχ κορίτσια αυτές οι τελευταίες μέρες δεν παιρνάνε. Να σας πω τον πόνο μου: Το Σάββατο το βράδυ, Κυριακή ξημερώματα ξύπνησα με έντονο πόνο χαμηλά στην κοιλιά (όπως στις πιο επίπονες περιόδους μου) και την αίσθηση ότι θα έχω πλημμυρίσει στο αίμα. Πάω στο μπάνιο και το μόνο που είχα ήταν ροζ στο σκούπισμα. Σε συνδυασμό με τον πόνο (και πονακια στη μέση) λέω αυτό ήταν πάει, τελείωσε. Όλη την Κυριακή ένιωθα σαν να ήμουν πρώτη μέρα περιόδου χωρίς το αίμα (πονακια, πρησμένη κοιλιά, όλα). Σήμερα δεν έχω πόνους, μόνο πρήξιμο. Πιστεύω ότι εξαιτίας των φαρμάκων δεν είδα περίοδο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια και καλή εβδομάδα! 

Εμεις μόλις αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε δωρεά αμέσως βρήκαμε δότρια στο κέντρο. Γενικά μας είχαν πει ότι υπάρχει μια μεγάλη λίστα αναμονής από δοτριες και μόλις αποφασίσει ένα ζευγάρι απευθείας βρίσκουν ποια ταιριαζει και ξεκινάει η προσπάθεια. Εξάλλου είναι τόσα πολλά και τα ζευγάρια που πλεον προχωρούν στην επιλογή της δωρεάς.Τα βασικά χαρακτηριστικά μοιάζουν με τα δικά μου, εξάλλου καστανά μαλλιά και μάτια έχω όπως η πλειοψηφία! Η δότρια μου είναι 29 ετών και είχε ξαναδώσει εγκυμοσυνη. Δεν μας δυσκόλεψε τίποτε, εκτός από το οικονομικό! Όπως είπε και η κοκκινομάλλα οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας στις περιπτώσεις της δωρεάς αλλά και πάλι μιλάμε με πιθανότητες! 

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alina80 said:

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πολλά γύρω από το θέμα "σύλληψη" που οι γιατροί δεν ξερουν ακόμα. Για αυτό και πάντα κρατάνε μικρό καλάθι. Μπορεί να παίζει και αυτό που σου είπε ο Βρετανός. Μπορεί να ήσουν απλώς και άτυχη την πρώτη φορά. Σημασία έχει πια ότι το μωράκι σου είναι προ των πυλών. 

Οι φρέσκιες εγκυουλες μας τι κάνουν; @Zoe_79K, @NINA78

Αχ κορίτσια αυτές οι τελευταίες μέρες δεν παιρνάνε. Να σας πω τον πόνο μου: Το Σάββατο το βράδυ, Κυριακή ξημερώματα ξύπνησα με έντονο πόνο χαμηλά στην κοιλιά (όπως στις πιο επίπονες περιόδους μου) και την αίσθηση ότι θα έχω πλημμυρίσει στο αίμα. Πάω στο μπάνιο και το μόνο που είχα ήταν ροζ στο σκούπισμα. Σε συνδυασμό με τον πόνο (και πονακια στη μέση) λέω αυτό ήταν πάει, τελείωσε. Όλη την Κυριακή ένιωθα σαν να ήμουν πρώτη μέρα περιόδου χωρίς το αίμα (πονακια, πρησμένη κοιλιά, όλα). Σήμερα δεν έχω πόνους, μόνο πρήξιμο. Πιστεύω ότι εξαιτίας των φαρμάκων δεν είδα περίοδο. 

Καλημέρα Αλίνα!

Τι τραβάμε οι μέλλουσες! Πιστεύω πως η λαχτάρα, η αγωνία μας και όοολες αυτές οι ορμόνες που παίρνουμε μαγειρεύουν ένα εξαιρετικό φαγητό έντασης συναισθημάτων και μόνο λογικό είναι. Είμαστε πολύ δυνατές για όλο αυτό. Εμένα, από τη φτωχή μου εμπειρία αλλά μετά από τόση ανάγνωση εμπειριών των κοριτσιών μας εδώ και όχι μόνο, ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ :grin::grin::grin:

Σου στέλνω όλες τις θετικές μου σκέψεις για τις μέρες που θ ακολουθήσουν και πραγματικά πιστεύω πως όλα θα σου πάνε πολύ καλά. Πέμπτη κάνεις χοριακή , ναι;

Πολύ καλή μέρα εύχομαι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , lennio είπε:

Καλημέρα Αλίνα!

Τι τραβάμε οι μέλλουσες! Πιστεύω πως η λαχτάρα, η αγωνία μας και όοολες αυτές οι ορμόνες που παίρνουμε μαγειρεύουν ένα εξαιρετικό φαγητό έντασης συναισθημάτων και μόνο λογικό είναι. Είμαστε πολύ δυνατές για όλο αυτό. Εμένα, από τη φτωχή μου εμπειρία αλλά μετά από τόση ανάγνωση εμπειριών των κοριτσιών μας εδώ και όχι μόνο, ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ :grin::grin::grin:

Σου στέλνω όλες τις θετικές μου σκέψεις για τις μέρες που θ ακολουθήσουν και πραγματικά πιστεύω πως όλα θα σου πάνε πολύ καλά. Πέμπτη κάνεις χοριακή , ναι;

Πολύ καλή μέρα εύχομαι.

Καλημέρα Λενιώ μου. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Μακάρι -η μαία από το κέντρο που μίλησα σήμερα μου είπε ότι δεν το αξιολογούμε ούτε θετικά ούτε αρνητικά. Τετάρτη θα κάνω χοριακή -και δεν ξέρω αν θα πάω στο κέντρο να την κάνω ή να πάω σε κάνα μικροβιολογικό εδώ της γειτονιάς. 

Λενιώ σήμερα εύχομαι να έχετε τον καλύτερο δυνατό συνδυασμό αριθμού και ποιότητας γονιμοποιημένων ωαρίων (σήμερα θα σας πουν;). 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , alina80 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πολλά γύρω από το θέμα "σύλληψη" που οι γιατροί δεν ξερουν ακόμα. Για αυτό και πάντα κρατάνε μικρό καλάθι. Μπορεί να παίζει και αυτό που σου είπε ο Βρετανός. Μπορεί να ήσουν απλώς και άτυχη την πρώτη φορά. Σημασία έχει πια ότι το μωράκι σου είναι προ των πυλών. 

Οι φρέσκιες εγκυουλες μας τι κάνουν; @Zoe_79K, @NINA78

Αχ κορίτσια αυτές οι τελευταίες μέρες δεν παιρνάνε. Να σας πω τον πόνο μου: Το Σάββατο το βράδυ, Κυριακή ξημερώματα ξύπνησα με έντονο πόνο χαμηλά στην κοιλιά (όπως στις πιο επίπονες περιόδους μου) και την αίσθηση ότι θα έχω πλημμυρίσει στο αίμα. Πάω στο μπάνιο και το μόνο που είχα ήταν ροζ στο σκούπισμα. Σε συνδυασμό με τον πόνο (και πονακια στη μέση) λέω αυτό ήταν πάει, τελείωσε. Όλη την Κυριακή ένιωθα σαν να ήμουν πρώτη μέρα περιόδου χωρίς το αίμα (πονακια, πρησμένη κοιλιά, όλα). Σήμερα δεν έχω πόνους, μόνο πρήξιμο. Πιστεύω ότι εξαιτίας των φαρμάκων δεν είδα περίοδο. 

Καλημέρα Αλίνα μου!!Εγώ το μόνο που θα πω είναι ότι τη φορά που είχα τη βιοχημκή, δυο μέρες πριν τη χοριακή είχα αυτόν τον πόνο που λες και νόμιζα ότι μου ερχόταν η περίοδος.Μάλιστα πήρα και ντεπόν. Μάλλον όμως ήταν η εμφύτευση γιατι μετα ήταν θετική η χοριακή. Πιστεύω ότι είναι πολύ θετικό σημαδι. Καλή επιτυχία

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alina80 said:

Καλημέρα Λενιώ μου. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Μακάρι -η μαία από το κέντρο που μίλησα σήμερα μου είπε ότι δεν το αξιολογούμε ούτε θετικά ούτε αρνητικά. Τετάρτη θα κάνω χοριακή -και δεν ξέρω αν θα πάω στο κέντρο να την κάνω ή να πάω σε κάνα μικροβιολογικό εδώ της γειτονιάς. 

Λενιώ σήμερα εύχομαι να έχετε τον καλύτερο δυνατό συνδυασμό αριθμού και ποιότητας γονιμοποιημένων ωαρίων (σήμερα θα σας πουν;). 

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Καλή επιτυχία.

Ωραία και ναι απ όσο ξέρω μπορεί να είναι από τα φάρμακα η αίσθηση που είχες. Το σημαντικό είναι πως δεν είναι αρνητικό!

Υπομονή ως Τετάρτη που η χοριακή είναι και η μόνη απόδειξη για το τι πραγματικά συμβαίνει. Όοοοολα να πάνε κατ ευχήν! Και θα πάνε, καλέ μιλάμε για γούρι ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ εδώ! Σερί οι εγκυμοσύνες. Μην ξεχνάς ότι έχετε εξαλείψει το λόγο που δεν είχατε εγκυμοσύνη ως τώρα!

Περιμένουμε αν θα έχουμε βλαστοκύστες, στην αναμονή κι η φύση κάνει ότι είναι να κάνει. Εγώ, η βασίλισσα της ανυπομονησίας, έμαθα με τις προπάθειες αυτές τόσο καιρό, να έχω υπομονή. Και να αγαπώ το χρόνο αντί να του πηγαίνω κόντρα. Για να δούμε....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...